Geen Hayen of Riemer: kanshebbers Coach vh Jaar bekend

door
Geen Hayen of Riemer: kanshebbers Coach vh Jaar bekend

Het seizoen in de Jupiler Pro League kende zondag zijn apotheose met de landstitel voor Club Brugge. Hoewel het nog niet helemaal voorbij is met volgende week nog een barrage tussen AA Gent en KRC Genk voor het laatste Conference League-ticket, reikt de Pro League maandagavond toch al zijn prijzen uit.

In Middelkerke vinden dan de Pro League Awards plaats, waarop de individuele uitblinkers van het voorbije seizoen in de bloemetjes gezet worden. Tijdens het weekend werden de genomineerden voor de meeste trofeeën al gelost, behalve de twee belangrijkste: Speler van het Jaar en Coach van het Jaar.

LEES OOK: Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Geen Hayen of Riemer bij genomineerden

Voor die laatste prijs zijn de drie kanshebbers nu echter ook bekend. Daarbij geen Nicky Hayen, die Club Brugge de voorbije maanden naar de titel leidde, of Brian Riemer, die van Anderlecht weer een titelkandidaat maakte.

Het zal voor de prijs gaan tussen Alexander Blessin, Thorsten Fink en Miron Muslic. Blessin wist met Union dit seizoen opnieuw tot de laatste speeldag mee te strijden voor de titel. Ondanks het vertrek van zowat een volledige basisploeg parkeerde de Duitser hen op de tweede plaats én bezorgde hij Union met de beker de eerste prijs in decennia.

Blessin, Fink of Muslic wordt Coach van het Jaar

Fink gooide dan weer hoge ogen bij STVV, dat hij tot ieders verbazing in de subtop wist te loodsen. Dat gebeurde bovendien met leuk voetbal én met een elftal dat steunde op eigen jeugdproducten. Hij liet spelers als Mathias Delorge en Jarne Steuckers helemaal ontbolsteren.

Muslic wist tenslotte dan weer Cercle Brugge naar Europees voetbal te leiden. De Vereniging sloot het seizoen af op een straffe vierde plaats, nadat ze niet alleen de top zes haalden maar ook in de Champions' Play-Off meer dan hun mannetje stonden.

Wie moet Coach van het Jaar worden?

Meest recent

Waanzinnige prestatie Anderlecht: "Had 0-9 kunnen zijn"

De bekerfinale wordt een Brusselse derby, want na Union plaatste donderdagavond ook Anderlecht zich. ...

14
14
"Ali Mentatie"-Ruben Van Gucht in online beerput gegooid

Het is andermaal niet de prettigste week uit het leven van Ruben Van Gucht. De sportjournalist kreeg ...

15
15
'Club Brugge pakt uit met nieuw megaproject'

Club Brugge is in het voorbije decennium uitgegroeid tot de nummer één in België, ...

73
73
Deschacht uit zijn dak: "Geef hem contract voor 5 jaar!"

Anderlecht heeft zich donderdagavond op sensationele wijze geplaatst voor de bekerfinale. Het veegde ...

154
154
'Club Brugge gaat all-in voor 10M-Italiaan'

Club Brugge heeft een Italiaanse middenvelder hoog op het lijstje staan voor de zomer. Volgens ...

107
107
WK in gevaar? Rode Duivels krijgen klap

Donderdagavond werd er in Brussel geloot voor de volgende campagne van de Nations League. Met ...

38
38
Taravel onthult hét geheim achter straffe verrijzenis

Wie had dit zien aankomen? Anderlecht leek een vogel voor de kat nadat het vorige week al in eigen ...

225
225
Stevige kater voor Antwerp: "Het was gewoon shit"

Antwerp is vrijdagochtend ontwaakt met een stevige kater. Het leek de bekerfinale voor het grijpen ...

99
99
'Anderlecht pakt door en gaat vol voor deze trainer'

Anderlecht gaat door een moeilijke periode, maar kreeg donderdag wel een flinke opsteker. Dankzij ...

550
550
Opvallend beeld na bekerglorie: trainerswending Anderlecht?

Ondanks het in extremis afhaken van een aantal topkandidaten, blijft het bestuur van RSC Anderlecht ...

474
474
Totale afgang Antwerp: "Dit is gewoon beschamend"

Antwerp FC had het ticket voor de bekerfinale binnen handbereik. Een 0-1-voorsprong van in de ...

173
173
"Buitenaards" - kranten gaan wild op Anderlecht-uitblinker

Tot ieders verbazing heeft RSC Anderlecht zich donderdagavond geplaatst voor de bekerfinale. RSCA ...

975
975
Club trekt bleek weg: Atlético veegt Barcelona van de mat

Atlético Madrid lijkt helemaal klaar voor het Champions League-treffen met Club Brugge. Los ...

117
117
Anderlecht leeft weer! Dramatisch Antwerp geeft finale weg

In wat hier en daar wordt omschreven als een grote 'institutionele crisis', heeft RSC Anderlecht een ...

367
367
Sfeer wordt grimmig: Antwerp-aanhang over de schreef

Het Bosuil-stadion was donderdagavond aardig vol gelopen voor de bekerclash tussen Antwerp FC en RSC ...

499
499
'Gigantische bom barst open in huwelijk Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

240
240
Heerlijk beeld: Bayern-ster doet Kompany rot schrikken

Bayern München blijft voorlopig op koers om met de treble aan de haal te gaan. Woensdag ...

71
71
"Hallucinant" - Anderlecht-fans maken gehakt van arbitrage

Donderdagavond werd de tweede terugmatch in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. RSC ...

476
476
Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

212
212
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

113
113
Anderlecht stevent af op 'enorme fout': "Zou heel dom zijn"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

327
327
Revanche tegen Antwerp of derby in finale? Hubert duidelijk

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

169
169
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

441
441
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

237
237
Grote schuldige Anderlecht-malaise: "Hij is niet serieus"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

470
470

Meer sportnieuws