Geen Hayen of Riemer: kanshebbers Coach vh Jaar bekend

door
Geen Hayen of Riemer: kanshebbers Coach vh Jaar bekend

Het seizoen in de Jupiler Pro League kende zondag zijn apotheose met de landstitel voor Club Brugge. Hoewel het nog niet helemaal voorbij is met volgende week nog een barrage tussen AA Gent en KRC Genk voor het laatste Conference League-ticket, reikt de Pro League maandagavond toch al zijn prijzen uit.

In Middelkerke vinden dan de Pro League Awards plaats, waarop de individuele uitblinkers van het voorbije seizoen in de bloemetjes gezet worden. Tijdens het weekend werden de genomineerden voor de meeste trofeeën al gelost, behalve de twee belangrijkste: Speler van het Jaar en Coach van het Jaar.

LEES OOK: Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Geen Hayen of Riemer bij genomineerden

Voor die laatste prijs zijn de drie kanshebbers nu echter ook bekend. Daarbij geen Nicky Hayen, die Club Brugge de voorbije maanden naar de titel leidde, of Brian Riemer, die van Anderlecht weer een titelkandidaat maakte.

Het zal voor de prijs gaan tussen Alexander Blessin, Thorsten Fink en Miron Muslic. Blessin wist met Union dit seizoen opnieuw tot de laatste speeldag mee te strijden voor de titel. Ondanks het vertrek van zowat een volledige basisploeg parkeerde de Duitser hen op de tweede plaats én bezorgde hij Union met de beker de eerste prijs in decennia.

Blessin, Fink of Muslic wordt Coach van het Jaar

Fink gooide dan weer hoge ogen bij STVV, dat hij tot ieders verbazing in de subtop wist te loodsen. Dat gebeurde bovendien met leuk voetbal én met een elftal dat steunde op eigen jeugdproducten. Hij liet spelers als Mathias Delorge en Jarne Steuckers helemaal ontbolsteren.

Muslic wist tenslotte dan weer Cercle Brugge naar Europees voetbal te leiden. De Vereniging sloot het seizoen af op een straffe vierde plaats, nadat ze niet alleen de top zes haalden maar ook in de Champions' Play-Off meer dan hun mannetje stonden.

Wie moet Coach van het Jaar worden?

Meest recent

Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

30
30
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

96
96
Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

113
113
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

174
174
Feyenoord faalt: PSV vanuit zetel kampioen van Nederland

PSV heeft zich voor de derde keer op rij tot Nederlands gekroond. Dat zat er natuurlijk al een hele ...

30
30
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

285
285
Hete transferzomer Club Brugge: vijf topaanwinsten onderweg

Simon Mignolet kondigde afgelopen donderdag aan dat hij na het seizoen met pensioen gaat als ...

543
543
Mechele speelt open kaart: "Zij zijn geen titelkandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

211
211
'Anderlecht-exit in de maak: De Cat legt eisen op tafel'

Nathan De Cat wil in de komende weken schitteren in de Champions' Play-Offs en heeft ook de ...

220
220
Potje Lamine Yamal kookt over: Flick komt met verklaring

FC Barcelona heeft zaterdag gouden zaken gedaan in de Spaanse titelstrijd. Terwijl grote rivaal Real ...

56
56
'City eist uitsluitsel Guardiola: opvolger al aangeduid'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

118
118
Nieuw goudhaantje voor KRC Genk: "Legacy voortzetten"

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

306
306
Union bevoordeeld tegen STVV? Frank Boeckx velt verdict

Leider Union SG heeft een foutloze start van de Champions' Play-Offs genomen. De Brusselaars wonnen ...

313
313
Goedkope strafschop tegen Antwerp: Oosting reageert

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

196
196
Boskamp zet fans op scherp met opvallende RVV-voorspelling

Op een dag waarop heel Vlaanderen in de ban is van wielrennen, zorgt Johan Boskamp voor een ...

28
28
Club Brugge of Union kampioen? "Zij zijn in het voordeel"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

196
196
TRANSFERUURTJE 'Nieuwe TD Anderlecht, pijnlijke aftocht Dolberg'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

262
262
Drama rond DAZN: twee oplossingen voor Pro League

Nu de play-offs losbarsten laait ook het debat rond DAZN opnieuw op. Voorlopig blijft het ...

342
342
'Anderlecht moet verkopen: onmogelijke eisen De Cat'

Zowel in de play-offs als de bekerfinale staat er de komende weken nog heel wat op het spel bij RSC ...

361
361
Geen speeltijd maar wel held: Vossen verovert harten

De frustratie groeit, maar Jelle Vossen blijft niet bij de pakken zitten. Terwijl hij bij Zulte ...

112
112
DAZN versus Pro League: nieuwe plottwist in dossier

Met de reguliere competitie achter de rug gaat het nu pas écht om de knikkers in de Jupiler ...

344
344
'Newcastle wil shoppen bij KRC Genk en Club Brugge'

In de play-offs nemen ze het wellicht niet meer tegen mekaar op, maar op de zomermercato kunnen de ...

263
263
Ambras in Anderlecht: 'nieuwe TD' meteen onder vuur

Na een lange zoektocht heeft RSC Anderlecht wellicht eindelijk een opvolger voor Olivier Renard te ...

215
215
Hayen vloekt: Genk incasseert opdoffer uit ziekenboeg

KRC Genk boekte vrijdag een 1-2 zege op het veld van Antwerp. Geen valse start dus voor de koploper ...

223
223
‘Hazard-deal dreigt Anderlecht te verstikken’

Bij Anderlecht groeit de twijfel rond Thorgan Hazard. Een contractverlenging lijkt logisch, maar ...

259
259

Meer sportnieuws