Geen Hayen of Riemer: kanshebbers Coach vh Jaar bekend

door
Geen Hayen of Riemer: kanshebbers Coach vh Jaar bekend

Het seizoen in de Jupiler Pro League kende zondag zijn apotheose met de landstitel voor Club Brugge. Hoewel het nog niet helemaal voorbij is met volgende week nog een barrage tussen AA Gent en KRC Genk voor het laatste Conference League-ticket, reikt de Pro League maandagavond toch al zijn prijzen uit.

In Middelkerke vinden dan de Pro League Awards plaats, waarop de individuele uitblinkers van het voorbije seizoen in de bloemetjes gezet worden. Tijdens het weekend werden de genomineerden voor de meeste trofeeën al gelost, behalve de twee belangrijkste: Speler van het Jaar en Coach van het Jaar.

LEES OOK: Club Brugge krijgt ferme waarschuwing voor Anderlecht

Geen Hayen of Riemer bij genomineerden

Voor die laatste prijs zijn de drie kanshebbers nu echter ook bekend. Daarbij geen Nicky Hayen, die Club Brugge de voorbije maanden naar de titel leidde, of Brian Riemer, die van Anderlecht weer een titelkandidaat maakte.

Het zal voor de prijs gaan tussen Alexander Blessin, Thorsten Fink en Miron Muslic. Blessin wist met Union dit seizoen opnieuw tot de laatste speeldag mee te strijden voor de titel. Ondanks het vertrek van zowat een volledige basisploeg parkeerde de Duitser hen op de tweede plaats én bezorgde hij Union met de beker de eerste prijs in decennia.

Blessin, Fink of Muslic wordt Coach van het Jaar

Fink gooide dan weer hoge ogen bij STVV, dat hij tot ieders verbazing in de subtop wist te loodsen. Dat gebeurde bovendien met leuk voetbal én met een elftal dat steunde op eigen jeugdproducten. Hij liet spelers als Mathias Delorge en Jarne Steuckers helemaal ontbolsteren.

Muslic wist tenslotte dan weer Cercle Brugge naar Europees voetbal te leiden. De Vereniging sloot het seizoen af op een straffe vierde plaats, nadat ze niet alleen de top zes haalden maar ook in de Champions' Play-Off meer dan hun mannetje stonden.

Wie moet Coach van het Jaar worden?

Meest recent

‘Transferstrijd Vermeeren barst los: 30 miljoen euro’

Arthur Vermeeren krijgt amper tot geen kansen meer bij Olympique Marseille. Het ziet er dan ook naar ...

19
19
Boskamp maakt Anderlecht af: “Bende dooie vogeltjes”

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-2 onderuit tegen Club Brugge. In de eerste helft werd ...

26
26
Club Brugge pakt zege na drama en blessures op Stayen

Een veerkrachtig Club Brugge heeft na een uiterst spannende wedstrijd een cruciale zege geboekt op ...

125
125
Euvrard reageert verrassend na ‘misser van het seizoen’

Standard Luik ging in eigen huis met 1-2 onderuit tegen Westerlo en zag zo de Kemphanen naar de ...

20
20
Leko maakt Club Brugge-speler kapot: “Einde verhaal?”

Club Brugge kende een desastreuze eerste helft tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kwam op ...

181
181
Spanning in CPL: Beveren viert en balende Vanderhaeghe

SK Beveren blijft nog wat verder bouwen aan zijn droomseizoen. Op de Freethiel werd nu ook ...

64
64
Club Brugge krijgt driedubbele mokerslag tegen STVV

Club Brugge en Sint-Truiden VV bekampen elkaar op Stayen en Blauw-Zwart kreeg nog voor rust een ...

148
148
Kompany haalt ongezien uit en breekt records met Bayern

Vincent Kompany zit op een roze wolk bij Bayern München. De Belgische oefenmeester won midweeks ...

75
75
Ex-Antwerp-speler duwt Saelemaekers kopje onder

AC Milan nam het in eigen huis op tegen Udinese. Bij de thuisploeg speelden Koni De Winter en Alexis ...

9
9
Standard krijgt ferme uppercut van Westerlo

Standard Luik nam het in Sclessin op tegen Westelro namens de Europe Play-Offs. De Rouches kregen ...

34
34
'Anderlecht slaat toe: droomtransfer in stroomversnelling'

De eindsprint van het seizoen loopt, maar achter de schermen werkt Anderlecht ook aan volgend jaar. ...

244
244
Kompany verbreekt 54 jaar oud record bij Bayern München

Vincent Kompany is op jonge leeftijd al uitgegroeid tot een van de beste trainers in Europa. Hij ...

185
185
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

192
192
Leko maakt basisploeg bij Club Brugge bekend

Om 20u45 nemen STVV en Club Brugge het tegen elkaar op. Vooral Blauw-Zwart moet tonen dat het ...

68
68
Arsenal met enorme zorgen: Arteta luidt alarmbel

Arsenal maakt zich grote zorgen. De Gunners verloren met 1-2 van Bournemouth en dat is zeer hard ...

28
28
Genk-fan Luca Brecel breekt stilte met pittige onthulling

Na zijn historische wereldtitel leek de wereld aan zijn voeten te liggen, maar voor Luca Brecel ...

54
54
Zeleni komt met zeer straf transferverhaal over Union SG

Union SG haalde in januari Besfort Zeneli voor heel wat miljoenen euro's naar het Dudenpark. De ...

34
34
Neymar mee naar het WK? Ancelotti schept duidelijkheid

Brazilië trekt voor het eerst sinds lange tijd niet als favoriet naar een WK. De Brazilianen ...

32
32
Euvrard ziet pijnpunt bij Standard: "Is niet normaal"

Standard hoopt tegen KVC Westerlo een volgende zege te boeken. De fans lopen niet warm voor de ...

62
62
Cercle Brugge na vlotte zege bijna zeker van het behoud

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er twee belangrijke degradatieduels op het ...

81
81
Bayern München kan de titel nu al ruiken in de Bundesliga

In de Bundesliga en Premier League stonden er een aantal matchen op het programma. In Duitsland was ...

29
29
Van Gucht en Valentine zorgen voor flinke opschudding

Opnieuw zorgt Ruben Van Gucht voor ophef, dit keer niet door zijn werk op televisie maar door ...

90
90
Taravel geeft oorzaak voor blessures Camara

RSC Anderlecht weet wat het morgen moet doen tegen AA Gent: winnen. De Brusselaars moeten het weer ...

75
75
De Mil bijzonder misnoegd: "Waar halen ze het?!

AA Gent heeft sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck twee keer de Champions' Play-Offs gehaald. ...

124
124
Anderlecht hoopt op uitgaande transfer: "Alles is mogelijk"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer een stevige schoonmaak volgen. De Brusselaars hopen een aantal ...

172
172

Meer sportnieuws