Geen Hayen of Riemer: kanshebbers Coach vh Jaar bekend

1037 stemmen
Geen Hayen of Riemer: kanshebbers Coach vh Jaar bekend

Het seizoen in de Jupiler Pro League kende zondag zijn apotheose met de landstitel voor Club Brugge. Hoewel het nog niet helemaal voorbij is met volgende week nog een barrage tussen AA Gent en KRC Genk voor het laatste Conference League-ticket, reikt de Pro League maandagavond toch al zijn prijzen uit.

In Middelkerke vinden dan de Pro League Awards plaats, waarop de individuele uitblinkers van het voorbije seizoen in de bloemetjes gezet worden. Tijdens het weekend werden de genomineerden voor de meeste trofeeën al gelost, behalve de twee belangrijkste: Speler van het Jaar en Coach van het Jaar.

LEES OOK: 'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

Geen Hayen of Riemer bij genomineerden

Voor die laatste prijs zijn de drie kanshebbers nu echter ook bekend. Daarbij geen Nicky Hayen, die Club Brugge de voorbije maanden naar de titel leidde, of Brian Riemer, die van Anderlecht weer een titelkandidaat maakte.

Het zal voor de prijs gaan tussen Alexander Blessin, Thorsten Fink en Miron Muslic. Blessin wist met Union dit seizoen opnieuw tot de laatste speeldag mee te strijden voor de titel. Ondanks het vertrek van zowat een volledige basisploeg parkeerde de Duitser hen op de tweede plaats én bezorgde hij Union met de beker de eerste prijs in decennia.

Blessin, Fink of Muslic wordt Coach van het Jaar

Fink gooide dan weer hoge ogen bij STVV, dat hij tot ieders verbazing in de subtop wist te loodsen. Dat gebeurde bovendien met leuk voetbal én met een elftal dat steunde op eigen jeugdproducten. Hij liet spelers als Mathias Delorge en Jarne Steuckers helemaal ontbolsteren.

Muslic wist tenslotte dan weer Cercle Brugge naar Europees voetbal te leiden. De Vereniging sloot het seizoen af op een straffe vierde plaats, nadat ze niet alleen de top zes haalden maar ook in de Champions' Play-Off meer dan hun mannetje stonden.

Wie moet Coach van het Jaar worden?

Meest recent

"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

0
0
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

45
45
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

52
52
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

35
35
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

92
92
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

285
285
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

30
30
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

294
294
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

84
84
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

300
300
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

263
263
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

150
150
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

324
324
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

434
434
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

436
436
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

101
101
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

521
521
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

180
180
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

56
56
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

631
631
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

311
311
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

316
316
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

518
518
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

209
209
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

101
101

Meer sportnieuws