'Het Fink-effect: Genk vol voor twee STVV-sterkhouders'

566
'Het Fink-effect: Genk vol voor twee STVV-sterkhouders'

Het seizoen van KRC Genk zit er nog niet volledig op. De Limburgers werden uiteindelijk slechts vijfde in de Champions' Play-Offs en moeten volgende week dus een barragematch tegen AA Gent afwerken voor een Europees ticket. Ondertussen wordt echter ook al volop naar komend seizoen toe gewerkt.

Racing begon met hoge verwachtingen aan de huidige jaargang. Op Mike Trésor na was de selectie die nipt naast de landstitel had gegrepen immers intact gebleven en zelfs nog verder versterkt. Ook coach Wouter Vrancken bleef in de zomer op post. Maar de sportieve teleurstellingen stapelden zich al snel op.

Zo was de Europese campagne ronduit ondermaats. In de beker werd Genk dan weer gewipt door tweedeklasser KV Oostende. En in de competitie was het krasselen om een ticket voor de Champions' Play-Offs te veroveren. In die Play-Offs zakte Genk na een veelbelovende start ook snel weer helemaal weg.

LEES OOK: Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

Fink neemt roer over

Die teleurstellende resultaten zorgden logischerwijs voor interne fricties. Onder meer tussen trainer en bestuur. Toen ook nog eens bekend raakte dat Vrancken concreet in beeld is bij AA Gent, besloot de club dan ook om de samenwerking per direct stop te zetten. En dus wordt een nieuwe T1 gezocht.

Inmiddels lijkt Genk die ook te hebben gevonden. Zo heeft het er alle schijn van dat Thorsten Fink aan de slag gaat in de Cegeka Arena. De Duitser leverde afgelopen seizoen uitstekend werk bij provinciegenoot STVV. In principe wordt zijn overgang eerstdaags afgerond en na de barragematch officieel bekend gemaakt.

Twee Kanaries in beeld

Overigens lijkt Fink niet de gevoelige overstap niet alleen te maken. Sowieso zal hij een aantal stafleden meepakken. En mogelijk volgen ook enkele spelers. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat Genk concrete belangstelling heeft in zowel Matte Smets als Jarne Steuckers. Beide spelers genoten alvast een deel van hun opleiding bij Racing en werden door Fink helemaal gelanceerd. Genk zal wel met de nodige concurrentie moeten afrekenen, zeker Smets staat op de verlanglijstjes van een pak andere clubs.

Fink is een goede keuze voor Genk ...

Meest recent

Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

14
14
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

22
22
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

6
6
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

76
76
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

101
101
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

76
76
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

76
76
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

325
325
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

106
106
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

77
77
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

92
92
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

28
28
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

71
71
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

278
278
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

39
39
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

52
52
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

22
22
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

114
114
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

58
58
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

222
222
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

76
76
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

214
214
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

30
30
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

88
88
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

1067
1067

Meer sportnieuws