Tegenvallend einde Anderlecht: "Dat mogen we niet vergeten"

580 stemmen
Tegenvallend einde Anderlecht:

Anderlecht sloot zijn seizoen op tegenvallende wijze af, want na de thuisnederlaag tegen Club Brugge ging het ook in zijn slotwedstrijd nog onderuit op Antwerp. Daardoor moet Paars-Wit uiteindelijk vrede nemen met de derde plaats in de eindafrekening, waardoor het naast de Champions League grijpt.

Volgend seizoen gaat Anderlecht de Europa League in, al valt het nog af te wachten wanneer het precies zal instromen. In principe moeten ze aan de bak in play-offs, tenzij Borussia Dortmund volgende week de Champions League wint. Dan mogen ze meteen naar de League Phase.

LEES OOK: JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Anderlecht mag tevreden zijn over seizoen

Al is dat momenteel toch bijzaak voor RSCA na de pijnlijke manier waarop ze in de laatste twee matchen een ideale uitgangspositie om kampioen te worden nog uit handen gaven. Yari Verschaeren wil daar echter niet al te zwaar aan tillen.

"Het is heel jammer, want we wilden het seizoen op mooie wijze afsluiten. Maar we mogen niet vergeten van waar we komen. Vorig seizoen waren we nog elfde", merkt hij immers op bij Eleven/DAZN. "We mogen dus tevreden zijn over ons seizoen."

Verschaeren kende moeilijk jaar

Het wordt voor Anderlecht dus zaak om progressie te blijven maken. Dat geldt ook voor Verschaeren. De 22-jarige klokt dit seizoen uiteindelijk af op één goal en vijf assists in 21 wedstrijden. Helemaal tevreden is hij daar niet mee.

"Met mijn zware blessure en daarna nog een kleintje in de play-offs is het een moeilijk jaar geweest", oordeelt hij. "Maar dat hoort bij voetbal. Ik moet hard blijven werken."

Mag Anderlecht tevreden zijn over zijn seizoen?

Meest recent

FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

9
9
Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Romelu Lukaku wordt al een tijdje in verband gebracht met een terugkeer naar RSC Anderlecht. De ...

95
95
‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

De zomermercato komt eraan en de Europese topclubs zijn de transfermarkt volop aan het afschuimen. ...

61
61
‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

156
156
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

120
120
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

827
827
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

58
58
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

349
349
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

170
170
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

549
549
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

635
635
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

76
76
Garcia kan De Ketelaere helemaal laten crashen op het WK

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

143
143
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

753
753
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

90
90
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

68
68
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

64
64
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

41
41
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

162
162
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

122
122
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

113
113
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

98
98
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

147
147
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

48
48
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

115
115

Meer sportnieuws