‘KRC Genk verbijstert met compleet verrassende T1-kandidaat’

1031
‘KRC Genk verbijstert met compleet verrassende T1-kandidaat’

Thorsten Fink (Sint-Truiden) geldt als de topkandidaat om de nieuwe coach van KRC Genk te worden, maar de Limburgers hebben nog namen op hun shortlist staan. Genk overweegt bijvoorbeeld Johan Van Rumst als verrassende keuze voor de positie van hoofdcoach.

De voormalige assistent van Philippe Clement staat bekend om zijn tactische kennis en indrukwekkende analyses. Hoewel hij nog nooit hoofdcoach is geweest, maakt zijn samenwerking met Clement en zijn vermogen om spelers beter te maken hem een aantrekkelijke optie.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Engelse jackpot Club, toptransfer Van Bommel'

Van Rumst: de verrassende naam op Genk-shortlist

KRC Genk is momenteel bezig met het vinden van een nieuwe hoofdcoach voor volgend seizoen. Thorsten Fink wordt gezien als de topkandidaat om Wouter Vrancken op te volgen en de onderhandelingen met de Duitser schieten naar verluidt goed op.

Mocht de deal met Fink toch niet doorgaan, dan houdt Genk een shortlist achter de hand met onder andere Ruud van Nistelrooij (zonder club) en Karel Geraerts (Schalke 04). Opmerkelijk genoeg staat ook de naam van Johan Van Rumst (46, zonder club) op de lijst.

Volgens Het Laatste Nieuws wordt Van Rumst zelfs beschouwd als de derde optie, vóór Geraerts.

Van Rumst imponeert Genk met tactische kennis

Johan Van Rumst is een onbekende en opvallende naam voor de buitenwereld, maar volgens Het Laatste Nieuws is zijn kandidatuur niet zo onlogisch.

Als voormalige assistent-trainer van Waasland-Beveren werkte hij daar samen met Philippe Clement, die hem vervolgens meenam naar KRC Genk, Club Brugge en AS Monaco.

In het Prinsdom was iedereen lovend over het werk van Van Rumst en ook in Genk is men blijkbaar onder de indruk van zijn vakkennis. “In Genk imponeerde de vakman Van Rumst met zijn tactische kennis en ook in de gesprekken met Genk maakte hij een zeer goede indruk”, aldus de krant.

Hoewel Van Rumst in zijn carrière alleen nog maar assistent-coach is geweest en geen hoofdcoach, waardoor zijn potentiële aanstelling wel wat risico’s zou inhouden, lijkt dat geen probleem te zijn voor Genk.

Dimitri de Condé, sportief directeur van Genk, staat erom bekend out of the box te denken.

Janevski wilde Van Rumst als T1 van Waasland-Beveren

In 2017 was Johan Van Rumst assistent-coach bij Waasland-Beveren toen hoofdcoach Cedomir Janevski de club verliet. Vijf wedstrijden voor het einde van het seizoen kondigde de Macedoniër aan dat hij niet bij de club zou blijven, waarmee hij het clubbestuur in snelheid pakte.

Op de Freethiel werd gespeculeerd over Janevski's opvolger, en een tiental trainers stelden zich al snel kandidaat. Janevski zelf had echter een opvolger in gedachten: zijn assistent Johan Van Rumst. “Hij kent de club, is jong en getalenteerd”, verklaarde Janevski destijds.

Uiteindelijk koos Waasland-Beveren voor Philippe Clement als hoofdcoach, en Van Rumst bleef als assistent, wat het begin markeerde van een mooie, langdurige en succesvolle samenwerking voor beide.

Tactisch meesterbrein Van Rumst wordt vertrouwensman van Clement

Als assistent-coach van Philippe Clement bij verschillende clubs, was Johan Van Rumst verantwoordelijk voor de algemene analyse van de tegenstander, videoanalyse, hoe de ploeg speelt en wat het beste plan van aanpak is, waar de ploeg de ruimtes moet zoeken om kansen te creëren, looplijnen, en de stilstaande fases.

“Elke fase minutieus voorbereiden met veel info over de tegenstander,” schreef Knack in 2021.

Clement gaf destijds aan Het Laatste Nieuws aan dat Van Rumst, die als speler een artiest op het veld was, ook zijn beeld verruimde en waardevolle inzichten gaf over artistieke spelers.

Van Rumst was voor Clement meer dan alleen een assistent-trainer; hij werkte nauw samen met hem en was zelfs zijn vertrouwensman.

Van Rumst is sterk in het individuele veldwerk met spelers

Johan Van Rumst was ook de persoon die Simon Deli in het vizier van Club Brugge bracht. Na het vertrek van Stefano Denswil herinnerde Van Rumst zich de Ivoriaanse verdediger uit het tweeluik van KRC Genk tegen Slavia Praag.

Van Rumst sprak Clement aan over Deli in de zoektocht naar een vervanger voor Denswil. “Ik was meteen overtuigd. En nadat de scouts een uitgebreide analyse hadden gemaakt, kwam hij er als de beste kandidaat uit,” zei Clement in 2019.

Naast zijn diepgaande analyses en talentdetectie is Van Rumst sterk in het individuele veldwerk met spelers.

Bij KRC Genk nam hij Joakim Maehle dagelijks onder handen om zijn voorzetten met zijn linkervoet en afwerkingsvormen te verbeteren. Met Ally Samatta werkte hij specifiek aan afwerking, vaak met hulp van enkele backs of flankspelers die dan voorzetten trapten.

Moet Van Rumst de nieuwe T1 van KRC Genk worden?

Meest recent

CPL zindert: Lierse herademt, ongezien Hasselts spektakelstuk

De Challenger Pro League zorgde deze namiddag opnieuw voor heel wat spektakel. Lierse hoopte op ...

5
5
De Cuyper met goal matchwinnaar, Chelsea haalt uit

Om 16u begonnen er vier matchen in de Premier League. Onder meer Chelsea en Aston Villa moesten aan ...

10
10
Anderlecht ontsnapt op Jan Breydel met perfecte hold-up

Een dramatisch Anderlecht is deze namiddag enorm goed weggekomen op Jan Breydel. De Vereniging stond ...

54
54
Gigantische blunder Neuer zorgt voor puntenverlies Bayern

In de Bundesliga was het namiddag uitkijken naar de prestatie van Bayern München op het veld ...

16
16
Leko maakt één wissel bekend in basisploeg Club Brugge

Club Brugge neemt het om 18u15 op tegen La Louvière. Een partij die de landskampioen altijd ...

91
91
Dramatisch Anderlecht in Brugge, één speler krijgt volle laag

RSC Anderlecht is om 16u begonnen aan zijn match op het veld van Cercle Brugge. De eerste 45 minuten ...

107
107
STVV moet de kritiek pareren: wat mogen de ambities zijn?

STVV begon goed aan het seizoen, maar de laatste twee matchen waren een grote tegenvaller. De ...

14
14
Anderlecht ontdekt nieuwe smaakmaker: Bruno niet verrast

RSC Anderlecht kende een drukke mercato, maar dat was ook nodig nadat het vorige beleid er een ...

50
50
Arsenal zet scheve situatie alnog recht in eigen huis

Landskampioen Arsenal kon dit seizoen nog niet echt overtuigen. Zij moesten in de vroege namiddag ...

25
25
Portugal onderneemt stappen: straf dreigt voor Ronaldo

De saga rondom Cristiano Ronaldo en de Portugese nationale ploeg blijft duren. Na alle commotie van ...

40
40
Bruno verrast met debutant in de basis bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelt op het veld van Cercle Brugge. De Brusselaars kunnen mits een zege uiteraard ...

114
114
Friis ziet één grote verandering bij Anderlecht

Cercle Brugge neemt het om 16u in eigen huis op tegen RSC Anderlecht. Héél Cercle ...

64
64
KV Kortrijk haalt nog extra versterking in huis

KV Kortrijk kent een slechte start van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kerels staan ...

48
48
Sibierski moet handelen: Neerpede-talent maakt indruk

Neerpede is al vele jaren een kwaliteitslabel in Europa. Er spelen ondertussen tientallen spelers in ...

125
125
'Europese elite kijkt toe: Haaland neemt transferbesluit'

Nu Manchester City gigantisch zware sancties moet vrezen wegens financiële wanpraktijken, ...

123
123
Nieuwe Tzolis-deal? 'Arsenal in actie voor sterkhouder Club'

Arsenal FC dokte afgelopen zomer zo'n 40 miljoen euro om Christos Tzolis over te nemen van Club ...

155
155
Duivels krijgen enorme EK-troef: "Godsgeschenk Van Bommel"

Mark van Bommel kan momenteel op adem komen van zijn eerste interland-periode aan het roer van de ...

415
415
'Enrique klopt op tafel: PSG-transfer van 70 miljoen'

Paris Saint-Germain won de voorbije twee seizoenen de Champions League, maar de honger in de Franse ...

41
41
Anderlecht benadeeld bij seizoenshervatting: "Niet hetzelfde"

Ook bij RSC Anderlecht wordt het seizoen eerstdaags hervat. En de Brusselaars zullen meteen vol aan ...

312
312
TRANSFERUURTJE: 'Engelse jackpot Club, toptransfer Van Bommel'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

115
115
Brandon Mechele staat voor complete verrassing na interlandluik

Brandon Mechele blijft verbazen. De verdediger van Club Brugge liet zich tijdens het recente ...

295
295
Thorup grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk boekte voor de interlandbreak slechts een negen op 21, en dus moeten de Limburgers dringend ...

246
246
Bruno hakt knopen door: nooddefensie bij Anderlecht?

RSC Anderlecht hervat de competitie straks met een bezoek aan Cercle Brugge. Na de vlotte zege tegen ...

116
116
"Waar liep het verkeerd?"-Van Gucht onthult grote relatiecrisis

Ruben Van Gucht laat in ‘Happy Hour’ iets vallen wat zijn tafelgenoten duidelijk niet ...

68
68
'Club Brugge schrapt toptransfer: exacte reden bekend'

Club Brugge spendeerde afgelopen zomer ruim 53 miljoen aan vers bloed, maar die teller had nog hoger ...

314
314

Meer sportnieuws