‘KRC Genk verbijstert met compleet verrassende T1-kandidaat’

1031
‘KRC Genk verbijstert met compleet verrassende T1-kandidaat’

Thorsten Fink (Sint-Truiden) geldt als de topkandidaat om de nieuwe coach van KRC Genk te worden, maar de Limburgers hebben nog namen op hun shortlist staan. Genk overweegt bijvoorbeeld Johan Van Rumst als verrassende keuze voor de positie van hoofdcoach.

De voormalige assistent van Philippe Clement staat bekend om zijn tactische kennis en indrukwekkende analyses. Hoewel hij nog nooit hoofdcoach is geweest, maakt zijn samenwerking met Clement en zijn vermogen om spelers beter te maken hem een aantrekkelijke optie.

LEES OOK: 'Genk wil succesvol transferrecept opnieuw herhalen'

Van Rumst: de verrassende naam op Genk-shortlist

KRC Genk is momenteel bezig met het vinden van een nieuwe hoofdcoach voor volgend seizoen. Thorsten Fink wordt gezien als de topkandidaat om Wouter Vrancken op te volgen en de onderhandelingen met de Duitser schieten naar verluidt goed op.

Mocht de deal met Fink toch niet doorgaan, dan houdt Genk een shortlist achter de hand met onder andere Ruud van Nistelrooij (zonder club) en Karel Geraerts (Schalke 04). Opmerkelijk genoeg staat ook de naam van Johan Van Rumst (46, zonder club) op de lijst.

Volgens Het Laatste Nieuws wordt Van Rumst zelfs beschouwd als de derde optie, vóór Geraerts.

Van Rumst imponeert Genk met tactische kennis

Johan Van Rumst is een onbekende en opvallende naam voor de buitenwereld, maar volgens Het Laatste Nieuws is zijn kandidatuur niet zo onlogisch.

Als voormalige assistent-trainer van Waasland-Beveren werkte hij daar samen met Philippe Clement, die hem vervolgens meenam naar KRC Genk, Club Brugge en AS Monaco.

In het Prinsdom was iedereen lovend over het werk van Van Rumst en ook in Genk is men blijkbaar onder de indruk van zijn vakkennis. “In Genk imponeerde de vakman Van Rumst met zijn tactische kennis en ook in de gesprekken met Genk maakte hij een zeer goede indruk”, aldus de krant.

Hoewel Van Rumst in zijn carrière alleen nog maar assistent-coach is geweest en geen hoofdcoach, waardoor zijn potentiële aanstelling wel wat risico’s zou inhouden, lijkt dat geen probleem te zijn voor Genk.

Dimitri de Condé, sportief directeur van Genk, staat erom bekend out of the box te denken.

Janevski wilde Van Rumst als T1 van Waasland-Beveren

In 2017 was Johan Van Rumst assistent-coach bij Waasland-Beveren toen hoofdcoach Cedomir Janevski de club verliet. Vijf wedstrijden voor het einde van het seizoen kondigde de Macedoniër aan dat hij niet bij de club zou blijven, waarmee hij het clubbestuur in snelheid pakte.

Op de Freethiel werd gespeculeerd over Janevski's opvolger, en een tiental trainers stelden zich al snel kandidaat. Janevski zelf had echter een opvolger in gedachten: zijn assistent Johan Van Rumst. “Hij kent de club, is jong en getalenteerd”, verklaarde Janevski destijds.

Uiteindelijk koos Waasland-Beveren voor Philippe Clement als hoofdcoach, en Van Rumst bleef als assistent, wat het begin markeerde van een mooie, langdurige en succesvolle samenwerking voor beide.

Tactisch meesterbrein Van Rumst wordt vertrouwensman van Clement

Als assistent-coach van Philippe Clement bij verschillende clubs, was Johan Van Rumst verantwoordelijk voor de algemene analyse van de tegenstander, videoanalyse, hoe de ploeg speelt en wat het beste plan van aanpak is, waar de ploeg de ruimtes moet zoeken om kansen te creëren, looplijnen, en de stilstaande fases.

“Elke fase minutieus voorbereiden met veel info over de tegenstander,” schreef Knack in 2021.

Clement gaf destijds aan Het Laatste Nieuws aan dat Van Rumst, die als speler een artiest op het veld was, ook zijn beeld verruimde en waardevolle inzichten gaf over artistieke spelers.

Van Rumst was voor Clement meer dan alleen een assistent-trainer; hij werkte nauw samen met hem en was zelfs zijn vertrouwensman.

Van Rumst is sterk in het individuele veldwerk met spelers

Johan Van Rumst was ook de persoon die Simon Deli in het vizier van Club Brugge bracht. Na het vertrek van Stefano Denswil herinnerde Van Rumst zich de Ivoriaanse verdediger uit het tweeluik van KRC Genk tegen Slavia Praag.

Van Rumst sprak Clement aan over Deli in de zoektocht naar een vervanger voor Denswil. “Ik was meteen overtuigd. En nadat de scouts een uitgebreide analyse hadden gemaakt, kwam hij er als de beste kandidaat uit,” zei Clement in 2019.

Naast zijn diepgaande analyses en talentdetectie is Van Rumst sterk in het individuele veldwerk met spelers.

Bij KRC Genk nam hij Joakim Maehle dagelijks onder handen om zijn voorzetten met zijn linkervoet en afwerkingsvormen te verbeteren. Met Ally Samatta werkte hij specifiek aan afwerking, vaak met hulp van enkele backs of flankspelers die dan voorzetten trapten.

Moet Van Rumst de nieuwe T1 van KRC Genk worden?

Meest recent

'Genk wil succesvol transferrecept opnieuw herhalen'

Voor KRC Genk is het tot dusver een zeer moeilijk seizoensbegin gebleken. De Limburgers zagen midden ...

19
19
Opvallend: ex-Jonge Duivel (28) bijna T1 in eerste amateur

België heeft de voorbije jaren heel wat talent geproduceerd, maar niet alle jonge talenten ...

15
15
Yamal loodst Spanje weer naar winst, eerste zege Pocognoli

Ook na drie wedstrijden heeft Spanje nog steeds een foutloos rapport in de Nations League. Het legde ...

22
22
Persconferentie voor Ierland-Israël loopt bijna wéér uit de hand

De meest gespannen wedstrijd van deze interlandperiode tot dusver was niet één van de ...

18
18
'Arsenal gaat na blessure Tzolis meteen voor ex-speler Club'

Christos Tzolis werd deze zomer de nieuwe Belgische recordtransfer, want Arsenal telde maar liefst ...

100
100
KV Mechelen tankt geen vertrouwen tijdens interlandbreak

Voor KV Mechelen is het seizoen rampzalig begonnen. Na zeven speeldagen wacht het nog altijd op zijn ...

90
90
'Zidane zorgt voor grote verrassing tegen Rode Duivels'

Met de 3-0-zege van vrijdagavond tegen Turkije zijn de Rode Duivels weer een stap dichter richting ...

204
204
'Europese top lonkt nu al naar sensatie Union'

Bij Union beleefden ze afgelopen zomer weet hetzelfde verhaal als de voorbije jaren. Ze zagen ...

25
25
Engelsen bezorgen Kroatië ongeziene vernedering

Engeland begon zijn campagne in de Nations League nog met een tegenvaller door in eigen huis van ...

56
56
Van Bommel breekt Lukaku: Rode Duivels vrezen Ronaldo-exit

In Portugal liet Cristiano Ronaldo deze week zijn privéjet overkomen nadat hij negentig ...

246
246
Defour ziet één grote vooruitgang bij de Rode Duivels

De Rode Duivels wisten tot op heden met 0-2 te winnen van Italië en met 3-0 van Turkije. ...

65
65
Brandon Mechele deelt beelden die iedereen naar keel grijpt

Brandon Mechele beleefde de voorbije weken opnieuw mooie momenten bij de Rode Duivels. De verdediger ...

211
211
Hoe Tessa Wullaert van ontschatbare waarde is voor Belgisch voetbal

Er was de afgelopen dagen wat ophef over de uitspraken van Olivier Deschacht, maar daar gaan we het ...

24
24
Kritiek op Nations League: Xavi en Dumfries vellen oordeel

De Nations League is de competitie die helemaal onderaan het lijstje staat van prioriteiten bij de ...

44
44
Vrancken onthult straf voorstel: "Kon er dubbele verdienen"

Wouter Vrancken had afgelopen zomer verschillende opties op tafel liggen, maar koos uiteindelijk ...

87
87
Tielemans: "Zij blijven superbelangrijk voor de Duivels"

Youri Tielemans kon na de wedstrijd vooral opgelucht terugblikken op de overwinning van de Rode ...

75
75
Verschaeren: "Ik begreep niet waarom RSCA hem liet gaan"

Yari Verschaeren (24) kijkt met gemengde gevoelens terug op enkele cruciale jaren bij Anderlecht. In ...

337
337
STVV vindt inspiratie bij... Boca Juniors

STVV zal dit seizoen in de League Phase van de Conference League voetballen. De Truienaars hebben ...

29
29
“Bullshit!”: Herman Brusselmans richt pijlen op Deschacht

Olivier Deschacht ligt al enkele dagen zwaar onder vuur na uitspraken die heel wat reacties ...

85
85
Revanche op Anderlecht? Rits zet puntjes op de i

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat spelers de club verlaten. Eén van hen is Mats ...

232
232
De Cuyper looft Duivels duo: "Alleen maar appreciatie"

Maxim De Cuyper stond tegen Frankrijk nog aan de kant, maar kreeg opnieuw een basisplaats bij de ...

122
122
Oude bekende bezorgt Antwerp oefennederlaag

Royal Antwerp heeft zijn korte stage in Nederland afgesloten met een nipte 2-1-nederlaag tegen ...

121
121
KRC Genk incasseert alweer nederlaag in oefenduel

KRC Genk kent voorlopig een matig seizoen. Vandaag speelden ze in eigen huis een oefenduel tegen ...

243
243
Albert: "Hij zal er staan tot aan het EK 2028"

Kevin De Bruyne speelde een bijzonder sterke partij voor de Rode Duivels. Hij scoorde twee prachtige ...

58
58
Furieuze Vandenbempt schudt voetbalwereld door mekaar

Een snoeiharde aanklacht tegen de internationale voetbalwereld legt de dubbele standaarden bloot die ...

149
149

Meer sportnieuws