‘KRC Genk verbijstert met compleet verrassende T1-kandidaat’

1031
‘KRC Genk verbijstert met compleet verrassende T1-kandidaat’

Thorsten Fink (Sint-Truiden) geldt als de topkandidaat om de nieuwe coach van KRC Genk te worden, maar de Limburgers hebben nog namen op hun shortlist staan. Genk overweegt bijvoorbeeld Johan Van Rumst als verrassende keuze voor de positie van hoofdcoach.

De voormalige assistent van Philippe Clement staat bekend om zijn tactische kennis en indrukwekkende analyses. Hoewel hij nog nooit hoofdcoach is geweest, maakt zijn samenwerking met Clement en zijn vermogen om spelers beter te maken hem een aantrekkelijke optie.

LEES OOK: Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

Van Rumst: de verrassende naam op Genk-shortlist

KRC Genk is momenteel bezig met het vinden van een nieuwe hoofdcoach voor volgend seizoen. Thorsten Fink wordt gezien als de topkandidaat om Wouter Vrancken op te volgen en de onderhandelingen met de Duitser schieten naar verluidt goed op.

Mocht de deal met Fink toch niet doorgaan, dan houdt Genk een shortlist achter de hand met onder andere Ruud van Nistelrooij (zonder club) en Karel Geraerts (Schalke 04). Opmerkelijk genoeg staat ook de naam van Johan Van Rumst (46, zonder club) op de lijst.

Volgens Het Laatste Nieuws wordt Van Rumst zelfs beschouwd als de derde optie, vóór Geraerts.

Van Rumst imponeert Genk met tactische kennis

Johan Van Rumst is een onbekende en opvallende naam voor de buitenwereld, maar volgens Het Laatste Nieuws is zijn kandidatuur niet zo onlogisch.

Als voormalige assistent-trainer van Waasland-Beveren werkte hij daar samen met Philippe Clement, die hem vervolgens meenam naar KRC Genk, Club Brugge en AS Monaco.

In het Prinsdom was iedereen lovend over het werk van Van Rumst en ook in Genk is men blijkbaar onder de indruk van zijn vakkennis. “In Genk imponeerde de vakman Van Rumst met zijn tactische kennis en ook in de gesprekken met Genk maakte hij een zeer goede indruk”, aldus de krant.

Hoewel Van Rumst in zijn carrière alleen nog maar assistent-coach is geweest en geen hoofdcoach, waardoor zijn potentiële aanstelling wel wat risico’s zou inhouden, lijkt dat geen probleem te zijn voor Genk.

Dimitri de Condé, sportief directeur van Genk, staat erom bekend out of the box te denken.

Janevski wilde Van Rumst als T1 van Waasland-Beveren

In 2017 was Johan Van Rumst assistent-coach bij Waasland-Beveren toen hoofdcoach Cedomir Janevski de club verliet. Vijf wedstrijden voor het einde van het seizoen kondigde de Macedoniër aan dat hij niet bij de club zou blijven, waarmee hij het clubbestuur in snelheid pakte.

Op de Freethiel werd gespeculeerd over Janevski's opvolger, en een tiental trainers stelden zich al snel kandidaat. Janevski zelf had echter een opvolger in gedachten: zijn assistent Johan Van Rumst. “Hij kent de club, is jong en getalenteerd”, verklaarde Janevski destijds.

Uiteindelijk koos Waasland-Beveren voor Philippe Clement als hoofdcoach, en Van Rumst bleef als assistent, wat het begin markeerde van een mooie, langdurige en succesvolle samenwerking voor beide.

Tactisch meesterbrein Van Rumst wordt vertrouwensman van Clement

Als assistent-coach van Philippe Clement bij verschillende clubs, was Johan Van Rumst verantwoordelijk voor de algemene analyse van de tegenstander, videoanalyse, hoe de ploeg speelt en wat het beste plan van aanpak is, waar de ploeg de ruimtes moet zoeken om kansen te creëren, looplijnen, en de stilstaande fases.

“Elke fase minutieus voorbereiden met veel info over de tegenstander,” schreef Knack in 2021.

Clement gaf destijds aan Het Laatste Nieuws aan dat Van Rumst, die als speler een artiest op het veld was, ook zijn beeld verruimde en waardevolle inzichten gaf over artistieke spelers.

Van Rumst was voor Clement meer dan alleen een assistent-trainer; hij werkte nauw samen met hem en was zelfs zijn vertrouwensman.

Van Rumst is sterk in het individuele veldwerk met spelers

Johan Van Rumst was ook de persoon die Simon Deli in het vizier van Club Brugge bracht. Na het vertrek van Stefano Denswil herinnerde Van Rumst zich de Ivoriaanse verdediger uit het tweeluik van KRC Genk tegen Slavia Praag.

Van Rumst sprak Clement aan over Deli in de zoektocht naar een vervanger voor Denswil. “Ik was meteen overtuigd. En nadat de scouts een uitgebreide analyse hadden gemaakt, kwam hij er als de beste kandidaat uit,” zei Clement in 2019.

Naast zijn diepgaande analyses en talentdetectie is Van Rumst sterk in het individuele veldwerk met spelers.

Bij KRC Genk nam hij Joakim Maehle dagelijks onder handen om zijn voorzetten met zijn linkervoet en afwerkingsvormen te verbeteren. Met Ally Samatta werkte hij specifiek aan afwerking, vaak met hulp van enkele backs of flankspelers die dan voorzetten trapten.

Moet Van Rumst de nieuwe T1 van KRC Genk worden?

Meest recent

Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

10
10
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

12
12
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

29
29
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

56
56
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

180
180
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

57
57
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

54
54
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

135
135
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

35
35
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

148
148
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

689
689
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

52
52
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

98
98
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

65
65
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

65
65
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

341
341
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

154
154
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

95
95
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

182
182
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

230
230
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

173
173
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

119
119
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al de tiende speeldag op het programma. Het ideale ...

225
225
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

43
43
Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Tuur Dierckx speelt momenteel bij het Sporting Hasselt van Sam Kerkhofs en Rik Verheye, maar de ...

138
138

Meer sportnieuws