‘KRC Genk verbijstert met compleet verrassende T1-kandidaat’

1031 stemmen
‘KRC Genk verbijstert met compleet verrassende T1-kandidaat’

Thorsten Fink (Sint-Truiden) geldt als de topkandidaat om de nieuwe coach van KRC Genk te worden, maar de Limburgers hebben nog namen op hun shortlist staan. Genk overweegt bijvoorbeeld Johan Van Rumst als verrassende keuze voor de positie van hoofdcoach.

De voormalige assistent van Philippe Clement staat bekend om zijn tactische kennis en indrukwekkende analyses. Hoewel hij nog nooit hoofdcoach is geweest, maakt zijn samenwerking met Clement en zijn vermogen om spelers beter te maken hem een aantrekkelijke optie.

LEES OOK: PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Van Rumst: de verrassende naam op Genk-shortlist

KRC Genk is momenteel bezig met het vinden van een nieuwe hoofdcoach voor volgend seizoen. Thorsten Fink wordt gezien als de topkandidaat om Wouter Vrancken op te volgen en de onderhandelingen met de Duitser schieten naar verluidt goed op.

Mocht de deal met Fink toch niet doorgaan, dan houdt Genk een shortlist achter de hand met onder andere Ruud van Nistelrooij (zonder club) en Karel Geraerts (Schalke 04). Opmerkelijk genoeg staat ook de naam van Johan Van Rumst (46, zonder club) op de lijst.

Volgens Het Laatste Nieuws wordt Van Rumst zelfs beschouwd als de derde optie, vóór Geraerts.

Van Rumst imponeert Genk met tactische kennis

Johan Van Rumst is een onbekende en opvallende naam voor de buitenwereld, maar volgens Het Laatste Nieuws is zijn kandidatuur niet zo onlogisch.

Als voormalige assistent-trainer van Waasland-Beveren werkte hij daar samen met Philippe Clement, die hem vervolgens meenam naar KRC Genk, Club Brugge en AS Monaco.

In het Prinsdom was iedereen lovend over het werk van Van Rumst en ook in Genk is men blijkbaar onder de indruk van zijn vakkennis. “In Genk imponeerde de vakman Van Rumst met zijn tactische kennis en ook in de gesprekken met Genk maakte hij een zeer goede indruk”, aldus de krant.

Hoewel Van Rumst in zijn carrière alleen nog maar assistent-coach is geweest en geen hoofdcoach, waardoor zijn potentiële aanstelling wel wat risico’s zou inhouden, lijkt dat geen probleem te zijn voor Genk.

Dimitri de Condé, sportief directeur van Genk, staat erom bekend out of the box te denken.

Janevski wilde Van Rumst als T1 van Waasland-Beveren

In 2017 was Johan Van Rumst assistent-coach bij Waasland-Beveren toen hoofdcoach Cedomir Janevski de club verliet. Vijf wedstrijden voor het einde van het seizoen kondigde de Macedoniër aan dat hij niet bij de club zou blijven, waarmee hij het clubbestuur in snelheid pakte.

Op de Freethiel werd gespeculeerd over Janevski's opvolger, en een tiental trainers stelden zich al snel kandidaat. Janevski zelf had echter een opvolger in gedachten: zijn assistent Johan Van Rumst. “Hij kent de club, is jong en getalenteerd”, verklaarde Janevski destijds.

Uiteindelijk koos Waasland-Beveren voor Philippe Clement als hoofdcoach, en Van Rumst bleef als assistent, wat het begin markeerde van een mooie, langdurige en succesvolle samenwerking voor beide.

Tactisch meesterbrein Van Rumst wordt vertrouwensman van Clement

Als assistent-coach van Philippe Clement bij verschillende clubs, was Johan Van Rumst verantwoordelijk voor de algemene analyse van de tegenstander, videoanalyse, hoe de ploeg speelt en wat het beste plan van aanpak is, waar de ploeg de ruimtes moet zoeken om kansen te creëren, looplijnen, en de stilstaande fases.

“Elke fase minutieus voorbereiden met veel info over de tegenstander,” schreef Knack in 2021.

Clement gaf destijds aan Het Laatste Nieuws aan dat Van Rumst, die als speler een artiest op het veld was, ook zijn beeld verruimde en waardevolle inzichten gaf over artistieke spelers.

Van Rumst was voor Clement meer dan alleen een assistent-trainer; hij werkte nauw samen met hem en was zelfs zijn vertrouwensman.

Van Rumst is sterk in het individuele veldwerk met spelers

Johan Van Rumst was ook de persoon die Simon Deli in het vizier van Club Brugge bracht. Na het vertrek van Stefano Denswil herinnerde Van Rumst zich de Ivoriaanse verdediger uit het tweeluik van KRC Genk tegen Slavia Praag.

Van Rumst sprak Clement aan over Deli in de zoektocht naar een vervanger voor Denswil. “Ik was meteen overtuigd. En nadat de scouts een uitgebreide analyse hadden gemaakt, kwam hij er als de beste kandidaat uit,” zei Clement in 2019.

Naast zijn diepgaande analyses en talentdetectie is Van Rumst sterk in het individuele veldwerk met spelers.

Bij KRC Genk nam hij Joakim Maehle dagelijks onder handen om zijn voorzetten met zijn linkervoet en afwerkingsvormen te verbeteren. Met Ally Samatta werkte hij specifiek aan afwerking, vaak met hulp van enkele backs of flankspelers die dan voorzetten trapten.

Moet Van Rumst de nieuwe T1 van KRC Genk worden?

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

18
18
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

23
23
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

56
56
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

93
93
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

66
66
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

95
95
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

393
393
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

220
220
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

66
66
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

47
47
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

381
381
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

128
128
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

768
768
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

120
120
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

48
48
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

109
109
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

89
89
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

209
209
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

392
392
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

357
357
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

584
584
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

931
931
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

153
153
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

1034
1034
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

228
228

Meer sportnieuws