‘KRC Genk verbijstert met compleet verrassende T1-kandidaat’

1031
‘KRC Genk verbijstert met compleet verrassende T1-kandidaat’

Thorsten Fink (Sint-Truiden) geldt als de topkandidaat om de nieuwe coach van KRC Genk te worden, maar de Limburgers hebben nog namen op hun shortlist staan. Genk overweegt bijvoorbeeld Johan Van Rumst als verrassende keuze voor de positie van hoofdcoach.

De voormalige assistent van Philippe Clement staat bekend om zijn tactische kennis en indrukwekkende analyses. Hoewel hij nog nooit hoofdcoach is geweest, maakt zijn samenwerking met Clement en zijn vermogen om spelers beter te maken hem een aantrekkelijke optie.

LEES OOK: Pittige waarschuwing Burgess: "Als ik hem zonder shirt zie ..."

Van Rumst: de verrassende naam op Genk-shortlist

KRC Genk is momenteel bezig met het vinden van een nieuwe hoofdcoach voor volgend seizoen. Thorsten Fink wordt gezien als de topkandidaat om Wouter Vrancken op te volgen en de onderhandelingen met de Duitser schieten naar verluidt goed op.

Mocht de deal met Fink toch niet doorgaan, dan houdt Genk een shortlist achter de hand met onder andere Ruud van Nistelrooij (zonder club) en Karel Geraerts (Schalke 04). Opmerkelijk genoeg staat ook de naam van Johan Van Rumst (46, zonder club) op de lijst.

Volgens Het Laatste Nieuws wordt Van Rumst zelfs beschouwd als de derde optie, vóór Geraerts.

Van Rumst imponeert Genk met tactische kennis

Johan Van Rumst is een onbekende en opvallende naam voor de buitenwereld, maar volgens Het Laatste Nieuws is zijn kandidatuur niet zo onlogisch.

Als voormalige assistent-trainer van Waasland-Beveren werkte hij daar samen met Philippe Clement, die hem vervolgens meenam naar KRC Genk, Club Brugge en AS Monaco.

In het Prinsdom was iedereen lovend over het werk van Van Rumst en ook in Genk is men blijkbaar onder de indruk van zijn vakkennis. “In Genk imponeerde de vakman Van Rumst met zijn tactische kennis en ook in de gesprekken met Genk maakte hij een zeer goede indruk”, aldus de krant.

Hoewel Van Rumst in zijn carrière alleen nog maar assistent-coach is geweest en geen hoofdcoach, waardoor zijn potentiële aanstelling wel wat risico’s zou inhouden, lijkt dat geen probleem te zijn voor Genk.

Dimitri de Condé, sportief directeur van Genk, staat erom bekend out of the box te denken.

Janevski wilde Van Rumst als T1 van Waasland-Beveren

In 2017 was Johan Van Rumst assistent-coach bij Waasland-Beveren toen hoofdcoach Cedomir Janevski de club verliet. Vijf wedstrijden voor het einde van het seizoen kondigde de Macedoniër aan dat hij niet bij de club zou blijven, waarmee hij het clubbestuur in snelheid pakte.

Op de Freethiel werd gespeculeerd over Janevski's opvolger, en een tiental trainers stelden zich al snel kandidaat. Janevski zelf had echter een opvolger in gedachten: zijn assistent Johan Van Rumst. “Hij kent de club, is jong en getalenteerd”, verklaarde Janevski destijds.

Uiteindelijk koos Waasland-Beveren voor Philippe Clement als hoofdcoach, en Van Rumst bleef als assistent, wat het begin markeerde van een mooie, langdurige en succesvolle samenwerking voor beide.

Tactisch meesterbrein Van Rumst wordt vertrouwensman van Clement

Als assistent-coach van Philippe Clement bij verschillende clubs, was Johan Van Rumst verantwoordelijk voor de algemene analyse van de tegenstander, videoanalyse, hoe de ploeg speelt en wat het beste plan van aanpak is, waar de ploeg de ruimtes moet zoeken om kansen te creëren, looplijnen, en de stilstaande fases.

“Elke fase minutieus voorbereiden met veel info over de tegenstander,” schreef Knack in 2021.

Clement gaf destijds aan Het Laatste Nieuws aan dat Van Rumst, die als speler een artiest op het veld was, ook zijn beeld verruimde en waardevolle inzichten gaf over artistieke spelers.

Van Rumst was voor Clement meer dan alleen een assistent-trainer; hij werkte nauw samen met hem en was zelfs zijn vertrouwensman.

Van Rumst is sterk in het individuele veldwerk met spelers

Johan Van Rumst was ook de persoon die Simon Deli in het vizier van Club Brugge bracht. Na het vertrek van Stefano Denswil herinnerde Van Rumst zich de Ivoriaanse verdediger uit het tweeluik van KRC Genk tegen Slavia Praag.

Van Rumst sprak Clement aan over Deli in de zoektocht naar een vervanger voor Denswil. “Ik was meteen overtuigd. En nadat de scouts een uitgebreide analyse hadden gemaakt, kwam hij er als de beste kandidaat uit,” zei Clement in 2019.

Naast zijn diepgaande analyses en talentdetectie is Van Rumst sterk in het individuele veldwerk met spelers.

Bij KRC Genk nam hij Joakim Maehle dagelijks onder handen om zijn voorzetten met zijn linkervoet en afwerkingsvormen te verbeteren. Met Ally Samatta werkte hij specifiek aan afwerking, vaak met hulp van enkele backs of flankspelers die dan voorzetten trapten.

Moet Van Rumst de nieuwe T1 van KRC Genk worden?

Meest recent

Boskampt stelt vast: "Dat begint zich te wreken bij Club"

Club Brugge begon correct aan het seizoen, maar het is duidelijk dat het allemaal nog veel beter ...

19
19
Vanderbiest na 2 op 18: "Het is hier altijd iets, hé"

KV Mechelen verloor met 0-1 van RSC Anderlecht. De Maneblussers waren verdienstelijk, maar ook niet ...

25
25
Dé titelkandidaat in België? "Zij staan verder dan Club Brugge"

Union SG is inzake resultaten zeer goed begonnen aan het seizoen. Ze boekten een 13 op 15. Vanavond ...

126
126
Coosemans stelt vast: "Binnenskamers weten we dat"

RSC Anderlecht won met 0-1 op het veld van KV Mechelen. De Brusselaars speelden zeker niet ...

104
104
Leko over 'minder' Club: "Dat mogen jullie niet vergeten"

Club Brugge neemt het zondag op tegen Royal Antwerp FC. Op papier een leuke match, maar een topmatch ...

97
97
Ooit indruk gemaakt op Kompany, nu de parel van Beveren

SK Beveren is het seizoen correct begonnen met een zes op vijftien. Bij de Waaslanders komt een ...

38
38
De Meyer looft smaakmaker Beveren: "Klasbak!"

STVV is goed begonnen aan het seizoen. De Kanaries spelen namiddag op het veld van SK Beveren, dat ...

43
43
'Real broedt op nieuwe Mourinho-transfer: 70 miljoen'

Real Madrid kan dit seizoen goede resultaten voorleggen, maar afgelopen dinsdag tegen Internazionale ...

70
70
Pittige waarschuwing Burgess: "Als ik hem zonder shirt zie ..."

Christian Burgess wordt al enkele weken bejubeld als defensieve leider bij AA Gent. Terecht, want de ...

160
160
Anderlecht wint maar zwoegt: grote winnaar op tribunes

RSC Anderlecht won vrijdagavond van KV Mechelen, maar moest zeker in de tweede helft nog flink ...

279
279
Uytterhoeven opnieuw redder in nood? Van Gucht grijpt in

Mark Uytterhoeven heeft in zijn lange carrière al heel wat levens gered. Als geroemd ...

44
44
'Stankovic op zijspoor: nieuwe knaltransfer in 2027'

Terwijl het middenveld van Club Brugge nog zoekende is, gaat ook één van de vertrokken ...

478
478
Kopzorgen om Vanaken: Leko-surprise aan de aftrap?

Voorlopig staat nog een groot vraagteken achter zijn naam. Maar de kans is reëel dat Club ...

330
330
TRANSFERUURTJE: 'Lukaku-twist bij Anderlecht, jokertransfer Bodart'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

170
170
De Condé baalt enorm van Karetsas: “Lessen uit trekken”

KRC Genk verkocht afgelopen zomer ferm met monstertransfers Konstantinos Karetsas en Lucca ...

464
464
Union onthult groots plan na pijnlijke Europese spelerslijst

Union SG kon voor de Champions League-voorrondes maar 21 spelers op de A-lijst zetten. 8 plekken ...

83
83
KV Mechelen-spelers vellen oordeel over ontslag Vanderbiest

Het rommelt bij KV Mechelen. Malinwa was vorig seizoen nog de grote revelatie van de Jupiler Pro ...

675
675
'Ongeziene trainerswending bij Lukaku: gesprekken gelekt'

Na het 1-1 gelijkspel van Fenerbahçe tegen AS Roma in de Champions League nam hoofdtrainer ...

116
116
Van der Elst ziet groot probleem ontstaan bij Club Brugge

Club Brugge staat mee bovenin het klassement, maar overtuigend is het nog niet. In de Champions ...

275
275
De Condé over knaltransfer: “Zag ik totaal niet aankomen”

KRC Genk heeft er een drukke zomermercato opzitten. De club zag onder meer Konstantinos Karetsas ...

357
357
Cercle Brugge maakt nog een uitgaande transfer bekend

Cercle Brugge heeft alsnog een speler laten vertrekken. De Bruggelingen maakten bekend dat ze een ...

37
37
Boskamp snoeihard: "Ik riep hem niet meer op voor België"

De Rode Duivels spelen binnen enkele weken maar liefst vier matchen in de ronduit overbodige Nations ...

570
570
Anderlecht met grote domper: sterkhouder weken out?

RSC Anderlecht pakte de broodnodige drie punten bij KV Mechelen. Dat was het goede nieuws voor de ...

383
383
Adedeji-soap: De Condé zet Club Brugge fors op zijn plaats

Club Brugge spendeerde afgelopen zomer de nodige miljoenen aan nieuw spelersmateriaal, maar kon niet ...

721
721
'Monstertransfer Pacho: Engelsen reserveren fortuin'

De Jupiler Pro League wist de voorbije seizoenen heel wat jongens te lanceren richting de Europese ...

347
347

Meer sportnieuws