Einde van tijdperk: Mannaert krijgt groots afscheid bij Club

295 stemmen
Einde van tijdperk: Mannaert krijgt groots afscheid bij Club

Club Brugge kreeg zondagavond de kans om zich tot landskampioen te kronen tegen Cercle Brugge. Maar vlak voor de die potentiële titelmatch was er al een eerste hoogtepunt in het Jan Breydel-stadion. Zo werd Vincent Mannaert getrakteerd op een fraai afscheid.

Mannaert kreeg in 2011 de touwtjes in handen als CEO bij een Club Brugge dat toen al enkele jaren aan sukkelen was. Zijn start verliep ietwat stroef, maar aan de zijde van voorzitter Bart Verhaeghe groeide hij uit tot één van de meest succesvolle sportbestuurders in ons land. Zo liet hij Blauw-Zwart evolueren tot een modern en winstgevend bedrijf.

Ook de sportieve resultaten spreken voor zich. Met Mannaert in de cockpit kroonde Club zich vijf keer tot landskampioen. Daar komen nog een Belgische beker, een viertal Supercups en verschillende geslaagde Europese campagnes bovenop. Op de transfermarkt liet hij zich zo nu en dan betrappen op een slipper, maar wist de CEO vooral een pak financiële meerwaarde te creëren.

LEES OOK: Van Bommel wordt bondscoach en grote rel barst al los

Vervangen in functies, aandelen uitgekocht

Dat uiterst succesvolle hoofdstuk in de clubgeschiedenis loopt nu dus ten einde. Mannaert gaf zelf aan dat het tijd is voor een nieuwe uitdaging na jaren in deze veeleisende functie. Inmiddels zijn verschillende andere pionnen aan de slag om zijn takenpakket over te nemen. Aanvankelijk liet Mannaert wel verstaan dat hij aan boord bleef als aandeelhouder en lid van de Raad van Bestuur.

Maar ook die plannen zijn inmiddels dus gewijzigd. Zo besloot Verhaeghe om zijn voormalige rechterhand volledig uit te kopen. Dat maakt het voor Mannaert een pak evidenter om op termijn eventueel bij een andere club aan de slag te gaan. Maar hierdoor zijn wel al zijn banden met Club definitief doorgeknipt.

Waardig afscheid op kolkend Jan Breydel

Zondag nam Mannaert dan ook uitgebreid afscheid van de club en haar supporters. En de succesmanager kreeg het afscheid dat hij verdiende. De clubleiding en spelers hadden allerlei geschenken voor hem voorzien. In de tribunes werd dan weer verschillende tifo's ontrold. Ook werd Mannaert luidkeels toegejuicht door de achterban. De afscheidnemende manager kon dat duidelijk appreciëren en was zichtbaar geëmotioneerd.

Club had Mannaert op één of andere manier nog aan boord moeten houden ...

Meest recent

‘Club Brugge vreest: droomtransfer lonkt voor Vermant’

Club Brugge wil Romeo Vermant langer vastleggen, maar de spits twijfelt. Hij wil meer spelen en ...

179
179
‘Grote Anderlecht-transferstunt valt plots in duigen’

De transferpiste rond Luca Langoni leek het bewijs dat Anderlecht eindelijk wilde doorpakken op de ...

76
76
Van Bommel wordt bondscoach en grote rel barst al los

Mark van Bommel staat op het punt om bondscoach van de Rode Duivels te worden. De voetbalbond heeft ...

110
110
Onana kent waanzinnig lange revalidatieperiode

Voor Amadou Onana eindigde het WK op een grote ontgoocheling. De middenvelder pendelde tussen bank ...

61
61
Horrorstart voor Vrancken: Hearts krijgt meteen slaag

Wouter Vrancken trok na het einde van het seizoen de deur van STVV achter zich dicht. Ondanks ...

114
114
Chelsea kaapt transfer van 137 miljoen weg voor Arsenal

Arsenal veroverde afgelopen seizoen de titel in de Premier League en haalde de finale van de ...

60
60
'Openda geeft jawoord aan club: Juve ligt dwars'

Loïs Openda heeft een rustige zomer beleefd, want hij moest niet mee naar het WK na een ...

60
60
Charleroi laat spits én aanvoerder vertrekken

Charleroi hoopt in het komende seizoen stabiliteit te vinden na een woelig seizoen. Ze kozen er ...

30
30
Teuma kiest zeer opmerkelijke nieuwe club

Standard was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Er streken al zes nieuwe spelers neer op ...

52
52
'Club nadert akkoord: bliksemvertrek in de maak'

Club Brugge heeft tot dusver een vrij rustige mercato beleefd, maar daar lijkt snel verandering in ...

487
487
Westerlo heeft Belg beet, volgende aanwinst op komst

Westerlo heeft nog heel veel werk aan de winkel om een competitieve kern klaar te hebben voor de ...

71
71
Sporting Hasselt slaat transferslag bij Zulte Waregem

Sporting Hasselt was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. De club van BV-voorzitters Sam ...

73
73
Hoe Westerlo in drie jaar tijd nieuwe norm vastlegde

KVC Westerlo verkocht deze zomer al voor ongeveer 27 miljoen euro, maar de verwachting is dat dit ...

251
251
‘Opvolger Garcia: Van Bommel tekent’

De kogel is door de kerk. Mark van Bommel wordt de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. Hij tekent ...

957
957
Anderlecht trekt naar Zweden: pers 'lacht' met Paars-Wit

RSC Anderlecht kende twee jaar geleden een degelijke Europese campagne, maar het is in zijn ...

935
935
Paniek breekt uit bij Club Brugge na recorddeal rond Tzolis

Christos Tzolis trekt voor een recordbedrag naar Arsenal, maar Club Brugge zit meteen met een groot ...

933
933
Bezorgt Kompany Anderlecht fikse miljoenenboost?

Bij RSC Anderlecht incasseerden ze al ruim 45 miljoen euro en daar komen deze mercato ongetwijfeld ...

343
343
Aalborg verrast met ex-speler van Club Brugge

Het Deense Aalborg heeft een opvallende transfer weten af te ronden. De Deense club heeft een ...

67
67
'Charleroi wijst absoluut monsterbod af'

Sporting Charleroi heeft volgens buitenlandse bronnen een zeer hoog bod geweigerd. Spelen de ...

86
86
'Sibierski mikt hoog: RSCA breekt bank voor toptarget'

RSC Anderlecht moet donderdag vol aan de bak in de tweede voorronde van de Europa League. Vitor ...

604
604
'Gegokt en verloren: Club Brugge smijt miljoenen weg'

Club Brugge doet nu al jaren gouden zaken op de transfermarkt, al liet de landskampioen het uit ...

549
549
Bruno verrast met Europese spelerslijst Anderlecht

Donderdag is het al meteen D-Day voor RSC Anderlecht, dat in de tweede voorronde van de Europa ...

355
355
'Nieuw toptarget voor Club Brugge: bod van 9 miljoen'

Niet alleen staat er nog veel uitgaand verkeer op til, ook op inkomend gebied heeft Club Brugge nog ...

615
615
'Mannaert hakt knoop door: Van Bommel of Vanhaezebrouck?'

Nu het huwelijk tussen Rudi Garcia en de Belgische voetbalbond officieel afgelopen is, wordt er ...

705
705
'Club Brugge dumpt overbodige flop: meer details bekend'

Club Brugge ziet deze zomer allicht nog heel wat sterkhouders vertrekken, maar ook voor een paar ...

536
536

Meer sportnieuws