Laatste PL-promovendus gekend na bloedstollende finale

127 stemmen
Laatste PL-promovendus gekend na bloedstollende finale

Een week geleden viel het doek over het seizoen in de Premier League. Inmiddels is ook de samenstelling van de Engelse topcompetitie voor volgend seizoen bekend. Zo pakte Southampton het laatste ticket voor promotie na een erg spannende finale tegen Leeds United.

Traditiegetrouw zakten ook dit seizoen weer drie ploegen uit de Engelse eerste divisie: Luton Town, Burnley FC en Sheffield United. Twee van de vrijgekomen plekjes waren al ingenomen. Leicester City verzekerde zich immers van de titel in de Championship, terwijl Ipswich Town de verrassende nummer twee werd.

De nummers drie tot en met zes in het klassement streden in de voorbije weken voor het laatste ticket aan de hand van een mini-toernooi. Uiteindelijk waren het Leeds United en Southampton, respectievelijk derde en vierde in de eindstand, die de finale haalden.

LEES OOK: 'Nieuwe transferwending Tzolis: minimumprijs onthuld'

Amstrong held op Wembley

Die finale werd zondagnamiddag afgewerkt op Wembley. En het werd een bijzonder spannend duel. Na een klein halfuur spelen wist man in vorm Armstrong de score te openen namens Southampton. Leeds-doelman Meslier voorkwam zelfs dat die voorsprong aan de rust nog groter was.

In de tweede helft kon het bijgevolg nog alle richtingen uit. En naarmate het einde van de partij naderde, werd het nog bijzonder spannend. Maar verder dan een poging tegen het doelkader kwam Leeds uiteindelijk niet. En zo maakt Southampton na één jaartje zijn comeback in de Premier League.

Gigantische opbrengsten

De Saints staan dus voor de lastige opdracht om komend het seizoen het behoud te vrijwaren. Niet evident: afgelopen seizoen degradeerden de drie promovendi meteen terug naar de Championship. Al krijgt de club wel een flinke hulp om die opdracht tot een goed einde te brengen. Zo de promotie in totaal een slordige 160 miljoen euro opbrengen.

De Premier League blijft de sterkste nationale competitie ter wereld ...

Meest recent

'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

26
26
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

100
100
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

116
116
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

145
145
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

56
56
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

117
117
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

281
281
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

316
316
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

75
75
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

530
530
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

68
68
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

394
394
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

600
600
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

232
232
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

290
290
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

95
95
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

884
884
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

481
481
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

147
147
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

446
446
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

586
586
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

80
80
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

110
110
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

218
218
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

60
60

Meer sportnieuws