Laatste PL-promovendus gekend na bloedstollende finale

door
Laatste PL-promovendus gekend na bloedstollende finale

Een week geleden viel het doek over het seizoen in de Premier League. Inmiddels is ook de samenstelling van de Engelse topcompetitie voor volgend seizoen bekend. Zo pakte Southampton het laatste ticket voor promotie na een erg spannende finale tegen Leeds United.

Traditiegetrouw zakten ook dit seizoen weer drie ploegen uit de Engelse eerste divisie: Luton Town, Burnley FC en Sheffield United. Twee van de vrijgekomen plekjes waren al ingenomen. Leicester City verzekerde zich immers van de titel in de Championship, terwijl Ipswich Town de verrassende nummer twee werd.

De nummers drie tot en met zes in het klassement streden in de voorbije weken voor het laatste ticket aan de hand van een mini-toernooi. Uiteindelijk waren het Leeds United en Southampton, respectievelijk derde en vierde in de eindstand, die de finale haalden.

LEES OOK: 'Manchester City grijpt fors in met twéé topaanwinsten'

Amstrong held op Wembley

Die finale werd zondagnamiddag afgewerkt op Wembley. En het werd een bijzonder spannend duel. Na een klein halfuur spelen wist man in vorm Armstrong de score te openen namens Southampton. Leeds-doelman Meslier voorkwam zelfs dat die voorsprong aan de rust nog groter was.

In de tweede helft kon het bijgevolg nog alle richtingen uit. En naarmate het einde van de partij naderde, werd het nog bijzonder spannend. Maar verder dan een poging tegen het doelkader kwam Leeds uiteindelijk niet. En zo maakt Southampton na één jaartje zijn comeback in de Premier League.

Gigantische opbrengsten

De Saints staan dus voor de lastige opdracht om komend het seizoen het behoud te vrijwaren. Niet evident: afgelopen seizoen degradeerden de drie promovendi meteen terug naar de Championship. Al krijgt de club wel een flinke hulp om die opdracht tot een goed einde te brengen. Zo de promotie in totaal een slordige 160 miljoen euro opbrengen.

De Premier League blijft de sterkste nationale competitie ter wereld ...

Meest recent

Mazzu kan zijn oude liefde nieuwe hak zetten

Komend weekend zitten we al aan de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler ...

4
4
Witte rook: Anderlecht hakt trainersknoop definitief door

Anderlecht zat de voorbije anderhalve maand met een stevig trainersdilemma. Na het ontslag van ...

77
77
Camara geeft dé oorzaak voor vele blessures bij Anderlecht

Anderlecht kent de laatste weken een opleving, maar beleeft globaal gezien nog altijd een ...

77
77
Verbauwhede heeft slecht nieuws voor Kortrijk bij promotie

SK Beveren veroverde deze week al de titel in de Challenger Pro League en is daarmee ook al zeker ...

91
91
Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

71
71
Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

219
219
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

136
136
Colpaert spreekt duidelijke taal over toekomst Zulte

Het rommelt ferm bij Zulte Waregem. Sven Vandenbroeck werd ontslagen en assistent Steve Colpaert ...

65
65
Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

Alexis Flips staat nog tot 2028 onder contract bij RSC Anderlecht. De Franse middenvelder werd twee ...

213
213
Wesley Sonck kotsmisselijk na VTM-horror met Koen Wauters

Voor Wesley Sonck werd een ogenschijnlijk onschuldige uitdaging plots een kleine nachtmerrie. De ...

29
29
KAA Gent met de rug tegen de muur: De Mil waarschuwt

KAA Gent staat voorlopig op een zesde plek, maar het is ongemeen spannend. KRC Genk, Standard Luik ...

139
139
Bataille terug naar België? “Raketten in Israël”

Jelle Bataille maakte de opvallende overstap naar Maccabi Haifa na zijn periode bij Royal Antwerp ...

110
110
Focus op derby: Heymans roept oorlogstaal naar STVV

KRC Genk blijft verbazen in Europa. De Limburgers wonnen de heenwedstrijd tegen het Duitse Freiburg ...

201
201
Iran draait kar en maakt Trump met de grond gelijk

Iran leek aanvankelijk niet deel te nemen aan het Wereldkampioenschap voetbal dit jaar, maar na een ...

180
180
Onana breekt lans voor deze Rode Duivel

Het wordt uitkijken naar wie volgende week de selectie van de Rode Duivels zal halen. Bondscoach ...

80
80
Hazard eerlijk over Duivels: "Dan blijf ik liever thuis"

Krijgen we deze maand opnieuw een opmerkelijke comeback bij de Rode Duivels? Het zou kunnen, want ...

208
208
Smaakmaker STVV onthult dé sleutel voor winst tegen Genk

Komend weekend zullen in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. ...

155
155
'Revolutie Standard: overname én verdwijnen 2 elftallen?'

Voor Standard staan er zeer belangrijke weken voor de boeg. De Rouches hopen in de laatste twee ...

374
374
Thorgan Hazard onthult: contacten met deze JPL-club

Voor Thorgan Hazard zou maart weleens een heel mooie maand kunnen worden. De 32-jarige scoort de ...

828
828
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

85
85
Garcia krijgt boodschap: Rode Duivel in bloedvorm

Volgende week zal Rudi Garcia zijn selectie bekend maken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

93
93
Opluchting voor Genk: Hayen meldt dubbele opsteker

KRC Genk boekte donderdagavond een knap resultaat door Freiburg te kloppen. Daarmee heeft het niet ...

167
167
'Strasbourg haalt opvolger Penders in JPL'

Strasbourg ging donderdagavond met 1-2 winnen op het veld van Rijeka en zette zo een grote stap ...

106
106
Biglia schokt Anderlecht: ‘Blaast hij alle bruggen op?’

Lucas Biglia zet de deur naar België opnieuw open. Net dat zal in Anderlecht hard binnenkomen, ...

393
393
KV Mechelen moet nog vrezen voor 'enorme ontgoocheling'

Komend weekend krijgen we sowieso zekerheid over een vierde deelnemer aan de Champions' Play-Off. In ...

333
333

Meer sportnieuws