Laatste PL-promovendus gekend na bloedstollende finale

127 stemmen
Laatste PL-promovendus gekend na bloedstollende finale

Een week geleden viel het doek over het seizoen in de Premier League. Inmiddels is ook de samenstelling van de Engelse topcompetitie voor volgend seizoen bekend. Zo pakte Southampton het laatste ticket voor promotie na een erg spannende finale tegen Leeds United.

Traditiegetrouw zakten ook dit seizoen weer drie ploegen uit de Engelse eerste divisie: Luton Town, Burnley FC en Sheffield United. Twee van de vrijgekomen plekjes waren al ingenomen. Leicester City verzekerde zich immers van de titel in de Championship, terwijl Ipswich Town de verrassende nummer twee werd.

De nummers drie tot en met zes in het klassement streden in de voorbije weken voor het laatste ticket aan de hand van een mini-toernooi. Uiteindelijk waren het Leeds United en Southampton, respectievelijk derde en vierde in de eindstand, die de finale haalden.

LEES OOK: Nieuwe coach voor Liverpool: "Er is maar één man"

Amstrong held op Wembley

Die finale werd zondagnamiddag afgewerkt op Wembley. En het werd een bijzonder spannend duel. Na een klein halfuur spelen wist man in vorm Armstrong de score te openen namens Southampton. Leeds-doelman Meslier voorkwam zelfs dat die voorsprong aan de rust nog groter was.

In de tweede helft kon het bijgevolg nog alle richtingen uit. En naarmate het einde van de partij naderde, werd het nog bijzonder spannend. Maar verder dan een poging tegen het doelkader kwam Leeds uiteindelijk niet. En zo maakt Southampton na één jaartje zijn comeback in de Premier League.

Gigantische opbrengsten

De Saints staan dus voor de lastige opdracht om komend het seizoen het behoud te vrijwaren. Niet evident: afgelopen seizoen degradeerden de drie promovendi meteen terug naar de Championship. Al krijgt de club wel een flinke hulp om die opdracht tot een goed einde te brengen. Zo de promotie in totaal een slordige 160 miljoen euro opbrengen.

De Premier League blijft de sterkste nationale competitie ter wereld ...

Meest recent

KBVB heeft duidelijke boodschap voor fans: Duivels op scherp

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Op donderdag 11 juni trapt ...

6
6
RWMD geeft niet op: alsnog faillissement-wending?

RWDM Brussels staat op de rand van de afgrond. De Brusselse club is echter niet van plan om op te ...

58
58
'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski al een aantal knopen doorgehakt. De Brusselaars laten ...

406
406
Onana onthult wie Rode Duivels écht sterker maakt

De Rode Duivels beginnen deze week volop aan hun voorbereiding op het WK. Er staan duels tegen ...

67
67
Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

64
64
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

31
31
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

88
88
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

113
113
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

109
109
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

792
792
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

367
367
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

116
116
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

839
839
VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

403
403
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

474
474
'Vertrek na vier seizoenen: Club-transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

459
459
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

137
137
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

517
517
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

118
118
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

37
37
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

283
283
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

265
265
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

267
267
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

699
699
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

180
180

Meer sportnieuws