Last-minute opdoffer Anderlecht, Genk start met debutant

door
Last-minute opdoffer Anderlecht, Genk start met debutant

Club Brugge heeft zondagavond de beste kans om kampioen te worden, maar bij een eventuele slipper kunnen Union SG en RSC Anderlecht nog profiteren. Dan moeten de Brusselse clubs wel zelf winnen van respectievelijk KRC Genk en Antwerp FC. De basisploegen in die duels zijn inmiddels bekend.

LEES OOK: Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Union - Genk

De Unionisten kunnen bij een nederlaag van Club alsnog kampioen worden, maar moeten dan wel op eigen veld winnen van Genk. Coach Blessin kan daarvoor niet rekenen op de afwezige Lapoussin. Hierdoor behoudt Teklab zijn plaats. Machida is wel terug van de partij, maar begint uit voorzorg op de bank ten voordele van Sykes. Voorts wordt het vooral rekenen op het trio Puertas-Amoura-Nilsson om het verschil te maken.

Ook Genk heeft nog één en ander om voor te spelen. De Limburgers hebben immers een zege nodig om ook mathematisch zeker te zijn van de vierde plaats. Interim-coach Olivieri moet het wel zonder de geschorste Cuesta doen. Hierdoor begint de 18-jarige Kongolo voor het eerst in de basis. Ook Bonsu Baah en Fadera starten. Net als El Khannouss en Vandevoordt, die normaal gezien hun laatste match bij Genk afwerken.

Antwerp - Anderlecht

Anderlecht moet al hopen op een nederlaag van Club én puntenverlies van Union, om zelf de titel te kunnen pakken. En dan moet het zelf nog eens winnen op Antwerp. Dat zal moeten gebeuren met een gehavende ploeg. Schmeichel, Vertonghen en Hazard gaven al forfait, nu is ook Sardella afgehaakt. Bijgevolg komt Patris in de ploeg, terwijl Coosemans in doel start. Het middenveld bestaat dan weer uit Rits, Delaney en Leoni. Voorin tot slot, krijgt diepste man Dolberg de steun van Dreyer en Verschaeren. 

Antwerp tot slot, is de enige ploeg dat in principe niets meer om te spelen heeft. Maar de Great Old zal er alles aan doen om een waardig afscheid te voorzien voor coach Van Bommel en clubboegbeeld De Laet. Die zal wel met een blessure moeten toekijken, al zit hij toch op de bank. In de basiself is Matazo zijn ietwat verrassende vervanger. Voorts kiest Van Bommel voor dezelfde starters als afgelopen maandag op Genk. 

In welk duel vallen de meeste doelpunten?

Meest recent

Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

25
25
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

33
33
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

50
50
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

58
58
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

43
43
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

46
46
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

77
77
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

174
174
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

147
147
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

127
127
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

65
65
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

61
61
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

125
125
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

181
181
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

265
265
Keuzestress bij KRC Genk: Fink licht tipje van sluier

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

154
154
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

102
102
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

204
204
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

379
379
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

68
68
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

120
120
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

503
503
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

132
132
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

132
132
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

281
281

Meer sportnieuws