Last-minute opdoffer Anderlecht, Genk start met debutant

door
Last-minute opdoffer Anderlecht, Genk start met debutant

Club Brugge heeft zondagavond de beste kans om kampioen te worden, maar bij een eventuele slipper kunnen Union SG en RSC Anderlecht nog profiteren. Dan moeten de Brusselse clubs wel zelf winnen van respectievelijk KRC Genk en Antwerp FC. De basisploegen in die duels zijn inmiddels bekend.

LEES OOK: Na uitschakeling Genk: dit is verdict Belgische coëfficiënt

Union - Genk

De Unionisten kunnen bij een nederlaag van Club alsnog kampioen worden, maar moeten dan wel op eigen veld winnen van Genk. Coach Blessin kan daarvoor niet rekenen op de afwezige Lapoussin. Hierdoor behoudt Teklab zijn plaats. Machida is wel terug van de partij, maar begint uit voorzorg op de bank ten voordele van Sykes. Voorts wordt het vooral rekenen op het trio Puertas-Amoura-Nilsson om het verschil te maken.

Ook Genk heeft nog één en ander om voor te spelen. De Limburgers hebben immers een zege nodig om ook mathematisch zeker te zijn van de vierde plaats. Interim-coach Olivieri moet het wel zonder de geschorste Cuesta doen. Hierdoor begint de 18-jarige Kongolo voor het eerst in de basis. Ook Bonsu Baah en Fadera starten. Net als El Khannouss en Vandevoordt, die normaal gezien hun laatste match bij Genk afwerken.

Antwerp - Anderlecht

Anderlecht moet al hopen op een nederlaag van Club én puntenverlies van Union, om zelf de titel te kunnen pakken. En dan moet het zelf nog eens winnen op Antwerp. Dat zal moeten gebeuren met een gehavende ploeg. Schmeichel, Vertonghen en Hazard gaven al forfait, nu is ook Sardella afgehaakt. Bijgevolg komt Patris in de ploeg, terwijl Coosemans in doel start. Het middenveld bestaat dan weer uit Rits, Delaney en Leoni. Voorin tot slot, krijgt diepste man Dolberg de steun van Dreyer en Verschaeren. 

Antwerp tot slot, is de enige ploeg dat in principe niets meer om te spelen heeft. Maar de Great Old zal er alles aan doen om een waardig afscheid te voorzien voor coach Van Bommel en clubboegbeeld De Laet. Die zal wel met een blessure moeten toekijken, al zit hij toch op de bank. In de basiself is Matazo zijn ietwat verrassende vervanger. Voorts kiest Van Bommel voor dezelfde starters als afgelopen maandag op Genk. 

In welk duel vallen de meeste doelpunten?

Meest recent

Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

62
62
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

45
45
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

24
24
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

20
20
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

14
14
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

115
115
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

50
50
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

86
86
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

134
134
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

104
104
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

10
10
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

377
377
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

18
18
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

147
147
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

85
85
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

110
110
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

44
44
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

213
213
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

253
253
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

44
44
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

139
139
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

85
85
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

350
350
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

85
85
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

123
123

Meer sportnieuws