Club Brugge doet gouden transferzet: Engelsen bijten stof

door
Club Brugge doet gouden transferzet: Engelsen bijten stof

Behoudens een onwaarschijnlijke wending, kroont Club Brugge zich zondagavond tot landskampioen. De sportieve leiding bij Blauw-Zwart is echter ook al bezig met de komende transferperiode. De eerste zomeraanwinst is zelfs al een tijdje binnen. 

Ondanks een tegenvallende campagne in de reguliere competitie, heeft Club Brugge zich in de Play-Offs tot op een zucht van de landstitel geknokt. Ondertussen werden ook de halve finales van de Conference League gehaald. Het werd uiteindelijk nog een bijzonder mooi einde van een voorts teleurstellend seizoen.

Desondanks draaien de voorbereiding op volgend seizoen al op volle toeren. Zo speurt het bestuur nog steeds naar een nieuwe 'Technical Director'. Daarnaast is nog niet officieel beslist wie volgend seizoen de hoofdtrainer zal zijn. Al lijkt het een kwestie van tijd alvorens interim-coach Nicky Hayen vast benoemd zal worden.

LEES OOK: Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Rigaux slaat eerste keer toe

En ook op de transfermarkt zijn de Bruggelingen al druk in de weer. Het transferbeleid is na het vertrek van Vincent Mannaert dan ook onder de verantwoordelijkheid van Dévy Rigaux gevallen. En die wil zich duidelijk laten gelden in zijn eerste transferperiode als 'Director of Football' bij Blauw-Zwart.

Met Igor Thiago, die naar Brentford FC trekt voor een som die kan oplopen tot 37 miljoen, is de eerste grote uitgaande transfer alvast een feit. Daar zullen er ongetwijfeld nog meer bijkomen. Daarnaast haalde Rigaux met de controlerende middenvelder Ardon Jashari ook al zijn eerste direct aanwinst naar Brugge.

Interesse uit Premier League

De Zwitser werd overgenomen van FC Lüzern en kostte naar verluidt een slordige 6 miljoen euro. Dat blijkt naar Belgische normen een behoorlijk pittige som. Maar toch lijkt Club een gouden zaak te hebben gedaan. Het medium Total Football Analysis maakte immers een uitgebreide analyse over Jashari. Daarin beweert men dat de Zwitser ook op de radar van bepaalde clubs uit de Premier League was verschenen.

Blauw-Zwart wist dus op het juiste moment toe te slaan om de kapitaalkrachtige Engelsen af te troeven. Zeker omdat Jashari in de voorselectie voor het EK zit en daar zijn marktwaarde nog wat kan opkrikken. Het genoemde medium onderstreept verder dat de Zwitser sterk is in de recuperatie, maar ook aanvallend zeker van waarde kan zijn. Zijn kopbalspel is dan weer zijn grootste werkpunt.

In welke linie heeft Club het meest nood aan extra kwaliteit?

Meest recent

Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

84
84
Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Manchester United blijft zijn opmars in de Premier League voortzetten. Ondanks een achterstand aan ...

7
7
Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

33
33
Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

29
29
'Club nóg rijker: duizelingwekkende transfersom Tzolis'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Ook een vertrek van ...

104
104
Genk grijpt 6de plaats! AA Gent in nesten na zware nederlaag

Met nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie, heeft KRC Genk een grote stap gezet ...

161
161
Eén dissonant bij sterk Anderlecht: "Altijd foute keuze"

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond nog eens ouderwets uitgehaald in eigen huis. Zo werd OH Leuven op ...

144
144
De Winter cruciaal in late zege Milan, uitschuiver zwak Ajax

In de strijd om de Italiaanse Champions League-tickets heeft AC Milan nipt averij voorkomen. Na een ...

22
22
'Vette jackpot voor Genk: Man City springt in de dans'

KRC Genk kon ook zondagmiddag in het cruciale duel tegen AA Gent geen beroep doen op Kos Karetsas in ...

154
154
"Kwaad naar erger" - zware transferkater bij Club Brugge

Club Brugge haalde afgelopen zomer opnieuw verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

209
209
WK-selectie Duivels: grote Anderlecht-verrassing Garcia?

Eind deze maand staat voor de Rode Duivels een belangrijke afspraak op het programma met oog op het ...

234
234
'Deal van 30 miljoen: Barça verzilvert zege met toptransfer'

FC Barcelona heeft zaterdagnamiddag een belangrijke zege geboekt in La Liga. De Catalanen haalden ...

138
138
Hayen wisselt drie keer, cruciaal duo terug bij Gent

Money time is aangebroken in de strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs en ...

46
46
Krop in keel: Lukaku breekt voor camera's, Italiaanse pers vol lof

Romelu Lukaku heeft zich zaterdagavond tot de grote held gekroond bij SSC Napoli. Met een doelpunt ...

100
100
Pijnlijke uitschuiver in strijd om PO I: "Een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

143
143
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Karetsas, wending Penders'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

257
257
Tessa Wullaert trekt aan alarmbel: "Mijn hart doet soms pijn”

Tessa Wullaert wordt gezien als één van de beste Belgische speelsters ooit, al dan ...

58
58
Van Gucht zwaar onder vuur: "Ik kon hem wel wurgen"

Ruben Van Gucht blijft begeesteren, maar vooral ook beroeren. De blonde sportjournalist kwam de ...

94
94
Ajax-icoon ontfermt zich over Mika Godts: “Een mentor”

Mika Godts is dit seizoen volledig ontploft bij Ajax. De buitenspeler kan straffe statistieken ...

38
38
‘WK-surprise Garcia: opvallende optie voor stage in VS’

Het WK 2026 is over een paar maanden en het is nu al reikhalzend uitkijken naar wie bondscoach Rudi ...

70
70
‘Zware concurrentie Club: drietal voor kruispunt’

Club Brugge moet komende zomer rekening houden met een leegloop. Niet enkel staat verschillende ...

301
301
‘Nieuwe wet na racismerel Vini: UEFA grijpt drastisch in’

De racismerel tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. In de heenmatch van de ...

98
98
OHL briest na Anderlecht-pandoering: “Onterecht!”

RSC Anderlecht kwam op achterstand tegen OHL, maar in het Lotto Park zette Paars-Wit de situatie nog ...

285
285
Taravel enthousiast: "Dat belooft veel goeds"

Jérémy Taravel laat RSC Anderlecht weer voetballen. Paars-Wit probeert weer het spel ...

258
258
Kompany raast door: nieuw record weldra verbroken

Vincent Kompany kan zijn derde prijs als coach van Bayern München al ruiken. Zijn team won met ...

203
203

Meer sportnieuws