Club Brugge doet gouden transferzet: Engelsen bijten stof

door
Club Brugge doet gouden transferzet: Engelsen bijten stof

Behoudens een onwaarschijnlijke wending, kroont Club Brugge zich zondagavond tot landskampioen. De sportieve leiding bij Blauw-Zwart is echter ook al bezig met de komende transferperiode. De eerste zomeraanwinst is zelfs al een tijdje binnen. 

Ondanks een tegenvallende campagne in de reguliere competitie, heeft Club Brugge zich in de Play-Offs tot op een zucht van de landstitel geknokt. Ondertussen werden ook de halve finales van de Conference League gehaald. Het werd uiteindelijk nog een bijzonder mooi einde van een voorts teleurstellend seizoen.

Desondanks draaien de voorbereiding op volgend seizoen al op volle toeren. Zo speurt het bestuur nog steeds naar een nieuwe 'Technical Director'. Daarnaast is nog niet officieel beslist wie volgend seizoen de hoofdtrainer zal zijn. Al lijkt het een kwestie van tijd alvorens interim-coach Nicky Hayen vast benoemd zal worden.

LEES OOK: Gouden Schoen zindert na: Hans Vanaken zwaar bestolen?

Rigaux slaat eerste keer toe

En ook op de transfermarkt zijn de Bruggelingen al druk in de weer. Het transferbeleid is na het vertrek van Vincent Mannaert dan ook onder de verantwoordelijkheid van Dévy Rigaux gevallen. En die wil zich duidelijk laten gelden in zijn eerste transferperiode als 'Director of Football' bij Blauw-Zwart.

Met Igor Thiago, die naar Brentford FC trekt voor een som die kan oplopen tot 37 miljoen, is de eerste grote uitgaande transfer alvast een feit. Daar zullen er ongetwijfeld nog meer bijkomen. Daarnaast haalde Rigaux met de controlerende middenvelder Ardon Jashari ook al zijn eerste direct aanwinst naar Brugge.

Interesse uit Premier League

De Zwitser werd overgenomen van FC Lüzern en kostte naar verluidt een slordige 6 miljoen euro. Dat blijkt naar Belgische normen een behoorlijk pittige som. Maar toch lijkt Club een gouden zaak te hebben gedaan. Het medium Total Football Analysis maakte immers een uitgebreide analyse over Jashari. Daarin beweert men dat de Zwitser ook op de radar van bepaalde clubs uit de Premier League was verschenen.

Blauw-Zwart wist dus op het juiste moment toe te slaan om de kapitaalkrachtige Engelsen af te troeven. Zeker omdat Jashari in de voorselectie voor het EK zit en daar zijn marktwaarde nog wat kan opkrikken. Het genoemde medium onderstreept verder dat de Zwitser sterk is in de recuperatie, maar ook aanvallend zeker van waarde kan zijn. Zijn kopbalspel is dan weer zijn grootste werkpunt.

In welke linie heeft Club het meest nood aan extra kwaliteit?

Meest recent

Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

137
137
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

18
18
Nieuwe Chelsea-coach spreekt duidelijk over Lavia

Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca de laan uit te sturen en Liam Rosenior bij Strasbourg weg te ...

58
58
‘Oplossing Vazquez dringt aan: twee opties op tafel’

RSC Anderlecht zoekt naarstig naar een oplossing voor Luis Vazquez. De Argentijnse aanvaller kan ...

187
187
Man City haalt lijstje boven: Kompany opvolger van Pep?

Manchester City is onder Pep Guardiola uitgegroeid tot een Europese grootmacht. De Spanjaard heeft ...

80
80
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

39
39
Groen licht: Patro Eisden pakt uit met Radja Nainggolan

De kogel is door de kerk, Radja Nainggolan verhuist deze wintermercato naar Patro Eisden, dat liet ...

150
150
‘Stroeykens deze winter nog weg: drie clubs strijden’

Mario Stroeykens werd al verschillende keren in verband gebracht met een vertrek bij RSC Anderlecht, ...

164
164
Van der Heyden vloekt en briest: “Dat zei de ref…”

De bekerclash tussen RSC Anderlecht en KAA Gent zindert nog na. De Buffalo’s vinden dat ...

310
310
Terug naar Anderlecht? Goto zaait grote twijfel

Bij Anderlecht willen ze deze winter nog een nieuwe spits binnenhalen, want de voorbije maanden ...

299
299
'Nieuwe Onyedika-update: Club houdt been stijf'

Bij Club Brugge was het in de laatste wedstrijden puzzelen op het middenveld. Ze moesten het immers ...

217
217
'Anderlecht baalt en krijgt koekje van eigen deeg'

Anderlecht was deze winter al actief op de transfermarkt, want met Omar Sarr haalde het nog maar ...

141
141
Volgende vertrekker bij Westerlo, Gent dreigt mis te grijpen

De wintermercato is nog een tweetal weken open en dus wordt er alsmaar meer werk gemaakt van ...

62
62
'Man City pakt zwaar uit: hele Europese top afgetroefd'

Manchester City heeft deze winter al stevig uitgepakt met de komst van Antoine Semenyo, die voor ...

65
65
'Anderlecht gaat hard: dubbel transferplan op tafel'

Bij Anderlecht lijkt de wintermercato eindelijk helemaal op gang te komen. Het heeft er alle schijn ...

576
576
TRANSFERUURTJE: 'City meldt zich bij Club, eerste eis Klopp bij Real'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

211
211
Max Dean foetert na Anderlecht: VAR afgemaakt

KAA Gent voelt zich bestolen na de bekerclash tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit trok uiteindelijk aan ...

299
299
‘Anderlecht versnelt op wintermercato: verrassing op komst'

RSC Anderlecht is aan het versnellen op de wintermercato. Paars-Wit is naarstig op zoek naar een ...

234
234
Emotioneel nieuws rond Jan Boskamp raakt veel fans diep

Jan Boskamp is al decennialang een vaste waarde in het Nederlandse en Belgische voetbalwereldje. De ...

334
334
STVV heeft nieuw Japans groeibriljant definitief binnen

Sint-Truiden VV blijft de Japanse toer opgaan. De Kanaries stelden op de officiële kanalen de ...

45
45
KRC Genk pakt ferm uit en troeft AC Milan af

KRC Genk heeft op de officiële kanalen uitgepakt met een contractverlenging dat kan tellen. De ...

282
282
Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Cercle Brugge kan de afgelopen jaren straffe transfercijfers voorleggen. Het Laatste Nieuws zocht ...

308
308
‘Ongeziene trainerscarrousel met Mourinho en Amorim’

De Europese topclubs beginnen te bewegen. De resultaten van de eerste seizoenshelft zijn ...

174
174
Union haalt zijn gram met opmerkelijke koers

Bij Union loopt het dit seizoen alweer zeer netjes. De Brusselaars prijken al maandenlang aan de ...

42
42
Hasi moet puzzelen achterin: onverwachte oplossing?

Anderlecht begon het nieuwe jaar uitstekend, want het plaatste zich donderdag met een zege tegen AA ...

248
248

Meer sportnieuws