Club Brugge doet gouden transferzet: Engelsen bijten stof

door
Club Brugge doet gouden transferzet: Engelsen bijten stof

Behoudens een onwaarschijnlijke wending, kroont Club Brugge zich zondagavond tot landskampioen. De sportieve leiding bij Blauw-Zwart is echter ook al bezig met de komende transferperiode. De eerste zomeraanwinst is zelfs al een tijdje binnen. 

Ondanks een tegenvallende campagne in de reguliere competitie, heeft Club Brugge zich in de Play-Offs tot op een zucht van de landstitel geknokt. Ondertussen werden ook de halve finales van de Conference League gehaald. Het werd uiteindelijk nog een bijzonder mooi einde van een voorts teleurstellend seizoen.

Desondanks draaien de voorbereiding op volgend seizoen al op volle toeren. Zo speurt het bestuur nog steeds naar een nieuwe 'Technical Director'. Daarnaast is nog niet officieel beslist wie volgend seizoen de hoofdtrainer zal zijn. Al lijkt het een kwestie van tijd alvorens interim-coach Nicky Hayen vast benoemd zal worden.

LEES OOK: 'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Rigaux slaat eerste keer toe

En ook op de transfermarkt zijn de Bruggelingen al druk in de weer. Het transferbeleid is na het vertrek van Vincent Mannaert dan ook onder de verantwoordelijkheid van Dévy Rigaux gevallen. En die wil zich duidelijk laten gelden in zijn eerste transferperiode als 'Director of Football' bij Blauw-Zwart.

Met Igor Thiago, die naar Brentford FC trekt voor een som die kan oplopen tot 37 miljoen, is de eerste grote uitgaande transfer alvast een feit. Daar zullen er ongetwijfeld nog meer bijkomen. Daarnaast haalde Rigaux met de controlerende middenvelder Ardon Jashari ook al zijn eerste direct aanwinst naar Brugge.

Interesse uit Premier League

De Zwitser werd overgenomen van FC Lüzern en kostte naar verluidt een slordige 6 miljoen euro. Dat blijkt naar Belgische normen een behoorlijk pittige som. Maar toch lijkt Club een gouden zaak te hebben gedaan. Het medium Total Football Analysis maakte immers een uitgebreide analyse over Jashari. Daarin beweert men dat de Zwitser ook op de radar van bepaalde clubs uit de Premier League was verschenen.

Blauw-Zwart wist dus op het juiste moment toe te slaan om de kapitaalkrachtige Engelsen af te troeven. Zeker omdat Jashari in de voorselectie voor het EK zit en daar zijn marktwaarde nog wat kan opkrikken. Het genoemde medium onderstreept verder dat de Zwitser sterk is in de recuperatie, maar ook aanvallend zeker van waarde kan zijn. Zijn kopbalspel is dan weer zijn grootste werkpunt.

In welke linie heeft Club het meest nood aan extra kwaliteit?

Meest recent

Rode Duivels op TV: hier kijk jij naar VS-België

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

26
26
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

18
18
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

54
54
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

85
85
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

272
272
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

267
267
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

176
176
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

206
206
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

189
189
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

111
111
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

123
123
Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

60
60
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

174
174
"Doet pijn hen zo te zien" - grote zorgen rond RSCA-tweetal

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

446
446
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

382
382
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

280
280
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

140
140
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

429
429
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

95
95
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

815
815
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

290
290
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

233
233
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

179
179
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

433
433
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

161
161

Meer sportnieuws