Club Brugge doet gouden transferzet: Engelsen bijten stof

door
Club Brugge doet gouden transferzet: Engelsen bijten stof

Behoudens een onwaarschijnlijke wending, kroont Club Brugge zich zondagavond tot landskampioen. De sportieve leiding bij Blauw-Zwart is echter ook al bezig met de komende transferperiode. De eerste zomeraanwinst is zelfs al een tijdje binnen. 

Ondanks een tegenvallende campagne in de reguliere competitie, heeft Club Brugge zich in de Play-Offs tot op een zucht van de landstitel geknokt. Ondertussen werden ook de halve finales van de Conference League gehaald. Het werd uiteindelijk nog een bijzonder mooi einde van een voorts teleurstellend seizoen.

Desondanks draaien de voorbereiding op volgend seizoen al op volle toeren. Zo speurt het bestuur nog steeds naar een nieuwe 'Technical Director'. Daarnaast is nog niet officieel beslist wie volgend seizoen de hoofdtrainer zal zijn. Al lijkt het een kwestie van tijd alvorens interim-coach Nicky Hayen vast benoemd zal worden.

LEES OOK: Lammens vloekt in slotfase, Milan-Belgen sneuvelen in Coppa

Rigaux slaat eerste keer toe

En ook op de transfermarkt zijn de Bruggelingen al druk in de weer. Het transferbeleid is na het vertrek van Vincent Mannaert dan ook onder de verantwoordelijkheid van Dévy Rigaux gevallen. En die wil zich duidelijk laten gelden in zijn eerste transferperiode als 'Director of Football' bij Blauw-Zwart.

Met Igor Thiago, die naar Brentford FC trekt voor een som die kan oplopen tot 37 miljoen, is de eerste grote uitgaande transfer alvast een feit. Daar zullen er ongetwijfeld nog meer bijkomen. Daarnaast haalde Rigaux met de controlerende middenvelder Ardon Jashari ook al zijn eerste direct aanwinst naar Brugge.

Interesse uit Premier League

De Zwitser werd overgenomen van FC Lüzern en kostte naar verluidt een slordige 6 miljoen euro. Dat blijkt naar Belgische normen een behoorlijk pittige som. Maar toch lijkt Club een gouden zaak te hebben gedaan. Het medium Total Football Analysis maakte immers een uitgebreide analyse over Jashari. Daarin beweert men dat de Zwitser ook op de radar van bepaalde clubs uit de Premier League was verschenen.

Blauw-Zwart wist dus op het juiste moment toe te slaan om de kapitaalkrachtige Engelsen af te troeven. Zeker omdat Jashari in de voorselectie voor het EK zit en daar zijn marktwaarde nog wat kan opkrikken. Het genoemde medium onderstreept verder dat de Zwitser sterk is in de recuperatie, maar ook aanvallend zeker van waarde kan zijn. Zijn kopbalspel is dan weer zijn grootste werkpunt.

In welke linie heeft Club het meest nood aan extra kwaliteit?

Meest recent

Toptransfer bij Club Brugge? "Hij is de ideale targetspits"

Met een ticket voor de kwartfinales van de Croky Cup, heeft Club Brugge zich herpakt na twee ...

14
14
DAZN-saga zindert voor: Pro League zorgt voor nieuwe wending

Op 22 december verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de Brusselse arbitragerechtbank ...

23
23
'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

In zowat elke mercato wordt er druk gespeculeerd over een mogelijke transfer van Raphael Onyedika. ...

194
194
Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

In de Franse Ligue 1 werd vrijdagavond de vijftiende speeldag op gang getrapt met een grote ...

87
87
Mannaert spreekt duidelijke taal over toekomst Garcia

De Rode Duivels ontdekten vrijdagavond hun tegenstanders op het komende WK, waarin ze belandden in ...

58
58
Dender pakt tweede zege en gooit degradatiestrijd open

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League lijkt weer helemaal open te liggen. Dender was lange ...

116
116
Droomloting voor Broos: "Wat maak ik allemaal mee..."

Naast de delegatie van de Rode Duivels was er nog een Belg aanwezig bij de loting voor het WK op ...

114
114
Garcia spreekt na loting duidelijke WK-ambitie uit

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het komende WK. Ze openen hun toernooi op 15 juni ...

117
117
Patro ontgoochelt, Eupen dringt top zes binnen

Vrijdagavond werden de eerste wedstrijden van de zestiende speeldag in de Challenger Pro League ...

23
23
1B-sensatie reageert op interesse van STVV en Gent

Er vallen in de Challenger Pro League regelmatig interessante zaakjes te doen. Ook dit seizoen ...

140
140
Analisten unaniem over loting Duivels: "Groepswinst is must"

De Rode Duivels keken reikhalzend uit naar vrijdagavond en de ontdekking van hun tegenstanders op ...

142
142
Genk pakt uit met contract voor bekende naam

Bij KRC Genk blijft het dit seizoen met pieken en dalen gaan. Er leek de laatste weken beterschap op ...

185
185
Dit zijn de Belgische tegenstanders: 2 primeurs en zwarte beest

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn voor het WK van volgende zomer. Bij de loting kwam ons ...

281
281
Hasi met handen in haar: Anderlecht slikte nieuwe blessure

Anderlecht blijft de zeges aaneenrijgen, want donderdagavond wisten ze ook KRC Genk uit de beker te ...

188
188
'Mannaert ligt niet wakker: topclubs staan te dringen'

Vraag het aan mensen die met hem gewerkt hebben en je voelt meteen de verdeeldheid. Terwijl de ...

213
213
Loting WK: Rode Duivels krijgen zeer gunstige loting

Vrijdag werd in de Amerikaanse hoofdstad Washington DC geloot voor de groepsfase van het WK van ...

294
294
AA Gent heeft beet: jeugdinternational tekent

AA Gent heeft de voorbije jaren stevig geïnvesteerd in zijn jonge talenten en dat begint ...

44
44
'AA Gent & KRC Genk neus aan neus op wintermercato'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug bengelen AA Gent en KRC Genk aan de ...

177
177
Mannaert & Garcia doen boekje open over droomloting WK

De ogen van de voetbalwereld zijn momenteel integraal op Washington gericht, waar zo dadelijk de ...

107
107
Oosting verschaft cruciale update uit ziekenboeg Antwerp

Bekerspektakel op de Bosuil woensdag, waar Antwerp na strafschoppen aan het langste eind trok tegen ...

170
170
'Transferbom in Anderlecht: Angulo grof wild in Engeland'

Donderdag in Genk sleepte RSC Anderlecht op de valreep verlengen uit de brand, waarna Thorgan Hazard ...

625
625
Hayen kiest selectie: goed & slecht nieuws bij Club Brugge

In de achtste finale van de Croky Cup boekte Club Brugge een krappe zege tegen OH Leuven, maar ook ...

366
366
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

190
190
Blessuregolf in Genk: Fink ontwaakt met fikse kater

Het bekeravontuur zit er al op voor KRC Genk, dat in de verlengingen zijn meerdere moest erkennen in ...

395
395
Hasi moet puzzelen: Anderlecht incasseert mokerslag

De trein van RSC Anderlecht dendert onverstoord verder. Nadat ze eerder al Club Brugge en Union ...

390
390

Meer sportnieuws