Club Brugge doet gouden transferzet: Engelsen bijten stof

door
Club Brugge doet gouden transferzet: Engelsen bijten stof

Behoudens een onwaarschijnlijke wending, kroont Club Brugge zich zondagavond tot landskampioen. De sportieve leiding bij Blauw-Zwart is echter ook al bezig met de komende transferperiode. De eerste zomeraanwinst is zelfs al een tijdje binnen. 

Ondanks een tegenvallende campagne in de reguliere competitie, heeft Club Brugge zich in de Play-Offs tot op een zucht van de landstitel geknokt. Ondertussen werden ook de halve finales van de Conference League gehaald. Het werd uiteindelijk nog een bijzonder mooi einde van een voorts teleurstellend seizoen.

Desondanks draaien de voorbereiding op volgend seizoen al op volle toeren. Zo speurt het bestuur nog steeds naar een nieuwe 'Technical Director'. Daarnaast is nog niet officieel beslist wie volgend seizoen de hoofdtrainer zal zijn. Al lijkt het een kwestie van tijd alvorens interim-coach Nicky Hayen vast benoemd zal worden.

LEES OOK: 'Salah-explosie leidt tot spraakmakende transfer'

Rigaux slaat eerste keer toe

En ook op de transfermarkt zijn de Bruggelingen al druk in de weer. Het transferbeleid is na het vertrek van Vincent Mannaert dan ook onder de verantwoordelijkheid van Dévy Rigaux gevallen. En die wil zich duidelijk laten gelden in zijn eerste transferperiode als 'Director of Football' bij Blauw-Zwart.

Met Igor Thiago, die naar Brentford FC trekt voor een som die kan oplopen tot 37 miljoen, is de eerste grote uitgaande transfer alvast een feit. Daar zullen er ongetwijfeld nog meer bijkomen. Daarnaast haalde Rigaux met de controlerende middenvelder Ardon Jashari ook al zijn eerste direct aanwinst naar Brugge.

Interesse uit Premier League

De Zwitser werd overgenomen van FC Lüzern en kostte naar verluidt een slordige 6 miljoen euro. Dat blijkt naar Belgische normen een behoorlijk pittige som. Maar toch lijkt Club een gouden zaak te hebben gedaan. Het medium Total Football Analysis maakte immers een uitgebreide analyse over Jashari. Daarin beweert men dat de Zwitser ook op de radar van bepaalde clubs uit de Premier League was verschenen.

Blauw-Zwart wist dus op het juiste moment toe te slaan om de kapitaalkrachtige Engelsen af te troeven. Zeker omdat Jashari in de voorselectie voor het EK zit en daar zijn marktwaarde nog wat kan opkrikken. Het genoemde medium onderstreept verder dat de Zwitser sterk is in de recuperatie, maar ook aanvallend zeker van waarde kan zijn. Zijn kopbalspel is dan weer zijn grootste werkpunt.

In welke linie heeft Club het meest nood aan extra kwaliteit?

Meest recent

Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

13
13
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

5
5
'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

153
153
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

94
94
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

100
100
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

286
286
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

233
233
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

235
235
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

397
397
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

479
479
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

248
248
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

214
214
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

280
280
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

144
144
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

298
298
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

73
73
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

213
213
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

370
370
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

292
292
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

317
317
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

307
307
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

401
401
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

364
364
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

160
160
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

64
64

Meer sportnieuws