De Coninck velt titelverdict: "Lijkt me ondenkbaar"

275 stemmen
De Coninck velt titelverdict:

Club Brugge kan zich zondag tot landskampioen kronen als het minstens een puntje pakt tegen Cercle Brugge. De titel ligt dus binnen handbereik voor Blauw-Zwart. Al moet het de Brugse derby natuurlijk wel nog naar zijn hand zetten.

Vlak voor de start van de Champions' Play-Offs, gaven slechts weinigen nog een stuiver voor de titelkansen van Blauw-Zwart. Club had het reguliere seizoen immers afgesloten op de vierde plaats met een achterstand van liefst 19 punten op Union SG. Zelfs met puntenhalvering was dat een aanzienlijke kloof.

Maar onder interim-coach Nicky Hayen zorgde Club voor een bijzonder straffe comeback met een reeks van 23 op 27 punten. Hierdoor heeft het zondag voldoende aan één puntje om ook kampioen te worden. Maar dat zullen ze zeker niet in geschenkverpakking krijgen. Cercle zal de kans niet laten liggen om de grote stadsrivaal een peer te stoven.

LEES OOK: 'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Opboksen tegen 12de man

Bovendien heeft Groen-Zwart zelf nog één en ander om te spelen. De Vereniging doet immers nog volop mee voor de vierde plaats, die recht geeft op een rechtstreeks Europees ticket. Maar dan moet het wel rekenen op puntenverlies van KRC Genk op Union én zelf minstens een punt, allicht drie, pakken tegen Club.

Desondanks denkt analist Wim De Coninck niet dat het nog zal mislopen voor Club. "Ze zijn de laatste wedstrijden telkens zo zegezeker. Het lijkt me dan ook ondenkbaar dat Cercle gaat winnen", klinkt het bij Sporza. "Die spelen natuurlijk ook op eigen veld, maar ze moeten het opnemen tegen een geweldige twaalfde man. Die zal heel gek doen vandaag."

Aderlating bij Club

Al speelt één element wel in het nadeel van Blauw-Zwart. Igor Thiago is er immers niet bij wegens een schorsing en met zijn kwaliteiten zou de targetspits goed van pas zijn gekomen tegenover het gekende spel van Cercle. "Onder hun druk uitvoetballen is echt heel moeilijk. Een lange bal kan in dat geval helpen, maar uitgerekend Thiago is afwezig. Die hadden ze bij Club heel goed kunnen gebruiken", aldus De Coninck.

De Brugse derby eindigt zondag op ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

68
68
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

1
1
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

19
19
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

88
88
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

60
60
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

76
76
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

117
117
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

435
435
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

235
235
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

117
117
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

140
140
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

102
102
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

140
140
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

121
121
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

51
51
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

348
348
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

208
208
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

232
232
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

364
364
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

515
515
'STVV grijpt naast absolute toptransfer'

STVV gaat deze zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De club gaat dus ook heel wat ...

106
106
Club Brugge vreest transferstorm rond zeven spelers

Club Brugge gaat een heel drukke zomer tegemoet. We haalden al aan dat drie spelers toch een keuze ...

299
299
Courtois zet toon bij Genk: iedereen gewaarschuwd

Thibaut Courtois keert terug naar KRC Genk. Dat gebeurde met zijn holding NXTPLAY. De doelman van ...

177
177
Anderlecht lacht en treurt met WK-selectie

RSC Anderlecht zag Ilay Camara alsnog afhaken voor het WK. Hij zit dan toch niet in de selectie. Een ...

295
295
'Union SG scoort met ingaande topdeal van 5 miljoen euro'

Union SG zit niet stil op de transfermarkt. De Brusselaars zijn op weg om een tweede ingaande ...

180
180
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

497
497

Meer sportnieuws