De Coninck velt titelverdict: "Lijkt me ondenkbaar"

door
De Coninck velt titelverdict:

Club Brugge kan zich zondag tot landskampioen kronen als het minstens een puntje pakt tegen Cercle Brugge. De titel ligt dus binnen handbereik voor Blauw-Zwart. Al moet het de Brugse derby natuurlijk wel nog naar zijn hand zetten.

Vlak voor de start van de Champions' Play-Offs, gaven slechts weinigen nog een stuiver voor de titelkansen van Blauw-Zwart. Club had het reguliere seizoen immers afgesloten op de vierde plaats met een achterstand van liefst 19 punten op Union SG. Zelfs met puntenhalvering was dat een aanzienlijke kloof.

Maar onder interim-coach Nicky Hayen zorgde Club voor een bijzonder straffe comeback met een reeks van 23 op 27 punten. Hierdoor heeft het zondag voldoende aan één puntje om ook kampioen te worden. Maar dat zullen ze zeker niet in geschenkverpakking krijgen. Cercle zal de kans niet laten liggen om de grote stadsrivaal een peer te stoven.

LEES OOK: Straffe transformatie: "Nu zijn ze kandidaat voor top 6"

Opboksen tegen 12de man

Bovendien heeft Groen-Zwart zelf nog één en ander om te spelen. De Vereniging doet immers nog volop mee voor de vierde plaats, die recht geeft op een rechtstreeks Europees ticket. Maar dan moet het wel rekenen op puntenverlies van KRC Genk op Union én zelf minstens een punt, allicht drie, pakken tegen Club.

Desondanks denkt analist Wim De Coninck niet dat het nog zal mislopen voor Club. "Ze zijn de laatste wedstrijden telkens zo zegezeker. Het lijkt me dan ook ondenkbaar dat Cercle gaat winnen", klinkt het bij Sporza. "Die spelen natuurlijk ook op eigen veld, maar ze moeten het opnemen tegen een geweldige twaalfde man. Die zal heel gek doen vandaag."

Aderlating bij Club

Al speelt één element wel in het nadeel van Blauw-Zwart. Igor Thiago is er immers niet bij wegens een schorsing en met zijn kwaliteiten zou de targetspits goed van pas zijn gekomen tegenover het gekende spel van Cercle. "Onder hun druk uitvoetballen is echt heel moeilijk. Een lange bal kan in dat geval helpen, maar uitgerekend Thiago is afwezig. Die hadden ze bij Club heel goed kunnen gebruiken", aldus De Coninck.

De Brugse derby eindigt zondag op ...

Meest recent

Mourinho beschuldigd van bizar 'complot' na nieuwe job

Het lijkt erop dat José Mourinho snel weer aan de slag zal gaan. Amper enkele weken na zijn ...

5
5
Nieuw knaljaar voor Charleroi? "Creëren iets buitengewoons"

Vorig seizoen wist Charleroi vriend en vijand te verbazen door met goed voetbal uiteindelijk een ...

6
6
Monaco-coach spreekt na hallucinante ervaring

Club Brugge begint straks om 18u45 aan zijn eerste opdracht in de league phase van de Champions ...

35
35
Lies Vandenberghe treft vrouw Van Gucht recht in het hart

VTM-sportanker Lies Vandenberghe en voormalig kampioene Blanka Vlasic lijken op het eerste gezicht ...

71
71
Verheyen snoeihard: "Die speler redt het niet bij Club"

Club Brugge speelt vanavond tegen AS Monaco. Als ze net als vorig jaar door willen gaan naar de ...

233
233
Crisis lonkt bij KRC Genk: Heynen trekt stevig van leer

KRC Genk moet zich dringend gaan bezinnen. Het verloor na een zeer zwakke prestatie met 0-1 van ...

217
217
Hoe vergaat het deze ‘Monaco-helden’ van Club Brugge?

Club Brugge speelt vanavond in eigen huis tegen AS Monaco. Een ploeg die ze in Brugge in principe ...

96
96
Bart Verhaeghe ontploft: "Dit gerucht klopt niet"

Het draait momenteel niet geweldig bij Club Brugge. In de competitie overtuigen ze zeker niet en ...

175
175
Dreun voor Club Brugge: Vanaken-probleem loopt uit de hand

Club Brugge worstelt met een paradox: Hans Vanaken is minder metronoom, maar beslist nog wél ...

263
263
Kompany doorbreekt stilzwijgen over ontslag Vandenhaute

Vincent Kompany wist met Bayern München Chelsea met 3-1 naar huis te sturen. Een vlotte zege ...

325
325
'Feest bij Standard: floptransfer vertrekt alsnog’

Standard gaat mogelijk alsnog een uitgaande transfer afronden. De Rouches zouden volgens ...

75
75
Na Mignolet-saga: flatert Club alweer met ervarion pion?

Club Brugge zadelt zich onbegrijpelijk zélf op met de nodige problemen. Er is de ...

271
271
‘Transferbom onthuld: De Bruyne weigerde opvallende lokroep’

Kevin De Bruyne ruilde deze zomer Manchester City in voor Napoli. KDB is zeer goed begonnen aan zijn ...

131
131
Club Brugge opgelet voor ex-JPL'ers: "De 'nieuwe Dirar'"

Club Brugge speelt om 18u45 in het eigen Jan Breydelstadion tegen AS Monaco. Bij de Monegasken ...

105
105
Heftige beelden: Simeone gaat compléét over de rooie

Het is Liverpool FC andermaal gelukt om in de absolute slotfase met de zege aan de haal te gaan. ...

135
135
Onthutste Fink luidt alarmbel: "Niemand verwachtte dit"

KRC Genk is bezig aan een erg teleurstellende start van de competitie. De Limburgers verloren ...

287
287
Doemscenario Club Brugge: Europese thuisduels in buitenland?

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League met ...

590
590
UCL: Kompany viert, Liverpool ontsnapt en pijnlijke avond Ajax

Bayern München heeft de eerste absolute topaffiches van het nieuwe seizoen in de Champions ...

131
131
Charleroi zet pijnlijk zwak Genk te kijk in eigen huis

Racing Genk stelde vanavond zwaar teleur in de inhaalwedstrijd tegen Charleroi. De thuisploeg oogde ...

241
241
Hasi en co aan zet: "Hij is een speler voor Anderlecht"

RSC Anderlecht bleef zondagavond op een 1-1-gelijkspel steken tegen KRC Genk. Er had misschien wel ...

468
468
Mulder pakt landgenoten aan: "Schooljongetjes tegen Union"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

138
138
Tresoldi kijkt ogen uit: "Dat is hét verschil bij Club"

Club Brugge wil donderdagavond op eigen veld tegen AS Monaco een goede start nemen in de League ...

331
331
Hein blikt emotioneel terug: mond vol tanden na opvallende foto

Hein Vanhaezebrouck is een van de meest markante figuren in het Belgische voetbal. Gedurende zijn ...

132
132
Union als voorbeeld: debutanten maken wéér indruk in UCL

In de Champions League zijn de debutanten tot dusver bezig aan een goede start. Daags na de zege van ...

55
55
Waalse analisten nu al overtuigd: "Zij zijn de titelfavorieten"

De zomermercato zit er definitief op en de Jupiler Pro League is alweer zeven speeldagen ver. Bij ...

533
533

Meer sportnieuws