De Coninck velt titelverdict: "Lijkt me ondenkbaar"

door
De Coninck velt titelverdict:

Club Brugge kan zich zondag tot landskampioen kronen als het minstens een puntje pakt tegen Cercle Brugge. De titel ligt dus binnen handbereik voor Blauw-Zwart. Al moet het de Brugse derby natuurlijk wel nog naar zijn hand zetten.

Vlak voor de start van de Champions' Play-Offs, gaven slechts weinigen nog een stuiver voor de titelkansen van Blauw-Zwart. Club had het reguliere seizoen immers afgesloten op de vierde plaats met een achterstand van liefst 19 punten op Union SG. Zelfs met puntenhalvering was dat een aanzienlijke kloof.

Maar onder interim-coach Nicky Hayen zorgde Club voor een bijzonder straffe comeback met een reeks van 23 op 27 punten. Hierdoor heeft het zondag voldoende aan één puntje om ook kampioen te worden. Maar dat zullen ze zeker niet in geschenkverpakking krijgen. Cercle zal de kans niet laten liggen om de grote stadsrivaal een peer te stoven.

LEES OOK: Vanzeir maakt Cercle-fans warm met uitspraken

Opboksen tegen 12de man

Bovendien heeft Groen-Zwart zelf nog één en ander om te spelen. De Vereniging doet immers nog volop mee voor de vierde plaats, die recht geeft op een rechtstreeks Europees ticket. Maar dan moet het wel rekenen op puntenverlies van KRC Genk op Union én zelf minstens een punt, allicht drie, pakken tegen Club.

Desondanks denkt analist Wim De Coninck niet dat het nog zal mislopen voor Club. "Ze zijn de laatste wedstrijden telkens zo zegezeker. Het lijkt me dan ook ondenkbaar dat Cercle gaat winnen", klinkt het bij Sporza. "Die spelen natuurlijk ook op eigen veld, maar ze moeten het opnemen tegen een geweldige twaalfde man. Die zal heel gek doen vandaag."

Aderlating bij Club

Al speelt één element wel in het nadeel van Blauw-Zwart. Igor Thiago is er immers niet bij wegens een schorsing en met zijn kwaliteiten zou de targetspits goed van pas zijn gekomen tegenover het gekende spel van Cercle. "Onder hun druk uitvoetballen is echt heel moeilijk. Een lange bal kan in dat geval helpen, maar uitgerekend Thiago is afwezig. Die hadden ze bij Club heel goed kunnen gebruiken", aldus De Coninck.

De Brugse derby eindigt zondag op ...

Meest recent

'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

7
7
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

14
14
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

24
24
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

108
108
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

17
17
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

56
56
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

106
106
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

53
53
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

116
116
Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Stayen beleefde andermaal een prachtige avond. STVV rekende af met OH Leuven en profiteerde optimaal ...

78
78
'Lang verrast iedereen met knaltransfer naar topclub'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

136
136
Choc Wallon kleurt zwart-wit, Standard valt uit top zes

De Choc Wallon leverde vanavond voor de Zebra's nieuwe glorie op. Sporting Charleroi zette zijn ...

51
51
Hoe Anderlecht en Hasi énorm probleem hebben

RSC Anderlecht verloor met 4-2 van AA Gent. De tweede helft in de Planet Group arena was van een ...

308
308
‘Club Brugge verrast: topmove voor nieuwe spits’

Club Brugge zit niet stil in het wintermercato. Achter de schermen wordt gewerkt aan een verrassende ...

380
380
Zomeraanwinst spreekt zich uit over snel RSCA-vertrek

RSC Anderlecht verloor alweer. Deze keer met 4-2 van AA Gent. Paars-Wit zit toch in de problemen na ...

167
167
Belgische wonderboy staat op bij Nederlandse topclub

In Nederland is er dit jaar geen strijd voor de titel. PSV is oppermachtig en Ajax en Feyenoord ...

73
73
'Anderlecht waagt poging voor zeer straffe transfer'

RSC Anderlecht heeft een gebrek aan kwaliteit om mee te doen voor de landstitel. Dat is nu wel ...

352
352
Antwerp tuimelt van roze wolk: Oosting trekt harde conclusie

Antwerp FC weet opnieuw wat verliezen is. Sinds het ontslag van Stef Wils als hoofdcoach had de ...

242
242
Crisis Feyenoord compleet na megablunder en krankzinnig slot

Bij Feyenoord is de crisis stilaan compleet. De Rotterdammers leken zondag op weg naar een ...

40
40
Ook Hasi houdt zich niet in: Lardot krijgt tik op vingers

RSC Anderlecht heeft de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League opgestart op dezelfde manier ...

405
405
De Roeck zwalpt bij Club NXT, Beerschot recht rug in CPL

In de Challenger Pro League gaat het stilaan van kwaad naar erger met Club NXT. Ook na de ...

106
106
Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Antwerp kwam met vertrouwen en een sterke reeks op zak naar Denderleeuw, maar vertrok met een nieuwe ...

102
102
Coosemans haalt fors uit na penalty: "Gent mag Hein danken"

Net zoals na hun onderlinge bekerduel, leverde ook de competitiematch tussen AA Gent en RSC ...

550
550
'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

De winterse transfermarkt is nog een tweetal weken open en verschillende Europese clubs willen zich ...

126
126
Anderlecht pakt door op mercato: laatste match gespeeld in Gent?

RSC Anderlecht blijft druk in de weer op de winterse transfermarkt. De Brusselaars hopen eerstdaags ...

564
564

Meer sportnieuws