Hayen haalt opgelucht adem na bevestiging voetbalbond

3102
Hayen haalt opgelucht adem na bevestiging voetbalbond

Zondagavond is het zover, dan valt de ontknoping in de Belgische titelstrijd. Leider Club Brugge staat er uiteraard het beste voor en heeft voldoende aan een puntje tegen Cercle Brugge. Al zal Blauw-Zwart het wel zonder interim-coach Nicky Hayen moeten doen.

Sinds Hayen het stokje overnam van Ronny Deila, staat er geen maat meer op Club. Zo leidde de interim-hoofdtrainer zijn ploeg voorbij PAOK FC naar de halve finales van de Conference League. Daarin toonde ACF Fiorentina zich nipt een maatje te groot.

Ondertussen werkte Club ook een fenomenale reeks af in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart speelde enkel tegen Cercle Brugge en Union SG gelijk, voorts wist het al zijn wedstrijden in de nacompetitie al winnend af te sluiten. Dat in combinatie met de puntenhalvering, maakte van Club weer een titelkandidaat.

LEES OOK: STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Rode kaart tegen Anderlecht

En Blauw-Zwart heeft inmiddels zelfs de grootste kans op de landstitel. Zondagavond wonnen de Bruggelingen immers met 0-1 op het veld van directe rivaal Anderlecht. Hierdoor sprongen ze opnieuw naar de leidersplaats. Een gelijkspel zondagavond tegen Cercle, moet volstaan om het kampioenschap binnen te halen.

Maar Hayen zal die kampioenenmatch niet vanop zijn vaste plaats mogen volgen volgen. In de slotfase tegen RSCA kon hij zijn emoties even niet meer onder controle houden en barstte hij in woede uit tegenover scheidsrechter Erik Lambrechts. Die gaf hem eerst geel, maar omdat de trainer niet meteen kalmeerde volgde zelfs een rode kaart.

Tóch vieren op het veld

Bijgevolg is hij tegen Cercle dus geschorst zijn. Tijdens de match is hij dus enkel in de tribunes toegelaten en mag hij niet rechtstreeks communiceren met zijn assistenten op de bank. De bond schakelt zelfs een speciale 'match delegate' in om dit te controleren. Hayen liet zelf al weten dat hij de match zal volgen op zijn bureau.

De trainer vreesde echter dat hij bij een positieve uitkomst ook achteraf niet op het veld zou mogen vieren. Maar de voetbalbond bevestigt nu aan Het Nieuwsblad dat de trainer na de match wel degelijk op het veld in de neutrale zone mag komen. Enkel interviews geven en op de persconferentie aanwezig zijn, zou niet toegelaten zijn. Hayen mag de eventuele titel dus wel degelijk gaan vieren met zijn spelers.

Hayen verdient een volwaardige kans als T1 bij Club ...

Meest recent

STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

3
3
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

9
9
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

95
95
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

24
24
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

80
80
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

73
73
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

301
301
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

142
142
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

145
145
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

88
88
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

310
310
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

149
149
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

294
294
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

210
210
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

181
181
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

158
158
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

123
123
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

218
218
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

298
298
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

98
98
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

133
133
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

114
114
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

133
133
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

21
21
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

28
28

Meer sportnieuws