Hayen haalt opgelucht adem na bevestiging voetbalbond

3102 stemmen
Hayen haalt opgelucht adem na bevestiging voetbalbond

Zondagavond is het zover, dan valt de ontknoping in de Belgische titelstrijd. Leider Club Brugge staat er uiteraard het beste voor en heeft voldoende aan een puntje tegen Cercle Brugge. Al zal Blauw-Zwart het wel zonder interim-coach Nicky Hayen moeten doen.

Sinds Hayen het stokje overnam van Ronny Deila, staat er geen maat meer op Club. Zo leidde de interim-hoofdtrainer zijn ploeg voorbij PAOK FC naar de halve finales van de Conference League. Daarin toonde ACF Fiorentina zich nipt een maatje te groot.

Ondertussen werkte Club ook een fenomenale reeks af in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart speelde enkel tegen Cercle Brugge en Union SG gelijk, voorts wist het al zijn wedstrijden in de nacompetitie al winnend af te sluiten. Dat in combinatie met de puntenhalvering, maakte van Club weer een titelkandidaat.

LEES OOK: Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

Rode kaart tegen Anderlecht

En Blauw-Zwart heeft inmiddels zelfs de grootste kans op de landstitel. Zondagavond wonnen de Bruggelingen immers met 0-1 op het veld van directe rivaal Anderlecht. Hierdoor sprongen ze opnieuw naar de leidersplaats. Een gelijkspel zondagavond tegen Cercle, moet volstaan om het kampioenschap binnen te halen.

Maar Hayen zal die kampioenenmatch niet vanop zijn vaste plaats mogen volgen volgen. In de slotfase tegen RSCA kon hij zijn emoties even niet meer onder controle houden en barstte hij in woede uit tegenover scheidsrechter Erik Lambrechts. Die gaf hem eerst geel, maar omdat de trainer niet meteen kalmeerde volgde zelfs een rode kaart.

Tóch vieren op het veld

Bijgevolg is hij tegen Cercle dus geschorst zijn. Tijdens de match is hij dus enkel in de tribunes toegelaten en mag hij niet rechtstreeks communiceren met zijn assistenten op de bank. De bond schakelt zelfs een speciale 'match delegate' in om dit te controleren. Hayen liet zelf al weten dat hij de match zal volgen op zijn bureau.

De trainer vreesde echter dat hij bij een positieve uitkomst ook achteraf niet op het veld zou mogen vieren. Maar de voetbalbond bevestigt nu aan Het Nieuwsblad dat de trainer na de match wel degelijk op het veld in de neutrale zone mag komen. Enkel interviews geven en op de persconferentie aanwezig zijn, zou niet toegelaten zijn. Hayen mag de eventuele titel dus wel degelijk gaan vieren met zijn spelers.

Hayen verdient een volwaardige kans als T1 bij Club ...

Meest recent

Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

19
19
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

51
51
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

103
103
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

21
21
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

35
35
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

48
48
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

87
87
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

74
74
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

32
32
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

165
165
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

203
203
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

443
443
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

206
206
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

314
314
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

33
33
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

44
44
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

177
177
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

208
208
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

26
26
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

506
506
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

190
190
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

47
47
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

45
45
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

34
34
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

134
134

Meer sportnieuws