Hayen haalt opgelucht adem na bevestiging voetbalbond

3102 stemmen
Hayen haalt opgelucht adem na bevestiging voetbalbond

Zondagavond is het zover, dan valt de ontknoping in de Belgische titelstrijd. Leider Club Brugge staat er uiteraard het beste voor en heeft voldoende aan een puntje tegen Cercle Brugge. Al zal Blauw-Zwart het wel zonder interim-coach Nicky Hayen moeten doen.

Sinds Hayen het stokje overnam van Ronny Deila, staat er geen maat meer op Club. Zo leidde de interim-hoofdtrainer zijn ploeg voorbij PAOK FC naar de halve finales van de Conference League. Daarin toonde ACF Fiorentina zich nipt een maatje te groot.

Ondertussen werkte Club ook een fenomenale reeks af in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart speelde enkel tegen Cercle Brugge en Union SG gelijk, voorts wist het al zijn wedstrijden in de nacompetitie al winnend af te sluiten. Dat in combinatie met de puntenhalvering, maakte van Club weer een titelkandidaat.

LEES OOK: 'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Rode kaart tegen Anderlecht

En Blauw-Zwart heeft inmiddels zelfs de grootste kans op de landstitel. Zondagavond wonnen de Bruggelingen immers met 0-1 op het veld van directe rivaal Anderlecht. Hierdoor sprongen ze opnieuw naar de leidersplaats. Een gelijkspel zondagavond tegen Cercle, moet volstaan om het kampioenschap binnen te halen.

Maar Hayen zal die kampioenenmatch niet vanop zijn vaste plaats mogen volgen volgen. In de slotfase tegen RSCA kon hij zijn emoties even niet meer onder controle houden en barstte hij in woede uit tegenover scheidsrechter Erik Lambrechts. Die gaf hem eerst geel, maar omdat de trainer niet meteen kalmeerde volgde zelfs een rode kaart.

Tóch vieren op het veld

Bijgevolg is hij tegen Cercle dus geschorst zijn. Tijdens de match is hij dus enkel in de tribunes toegelaten en mag hij niet rechtstreeks communiceren met zijn assistenten op de bank. De bond schakelt zelfs een speciale 'match delegate' in om dit te controleren. Hayen liet zelf al weten dat hij de match zal volgen op zijn bureau.

De trainer vreesde echter dat hij bij een positieve uitkomst ook achteraf niet op het veld zou mogen vieren. Maar de voetbalbond bevestigt nu aan Het Nieuwsblad dat de trainer na de match wel degelijk op het veld in de neutrale zone mag komen. Enkel interviews geven en op de persconferentie aanwezig zijn, zou niet toegelaten zijn. Hayen mag de eventuele titel dus wel degelijk gaan vieren met zijn spelers.

Hayen verdient een volwaardige kans als T1 bij Club ...

Meest recent

Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

243
243
'Stunt in de maak? Premier League-club wil Trossard'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

28
28
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

50
50
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

134
134
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

37
37
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

290
290
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

69
69
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

118
118
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

75
75
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

56
56
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

199
199
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

24
24
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

75
75
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

61
61
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

176
176
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

159
159
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

36
36
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

58
58
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

66
66
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

396
396
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

202
202
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

59
59
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

275
275
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

172
172
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

162
162

Meer sportnieuws