'Leko en directie elkaar in de haren over één positie'

door
'Leko en directie elkaar in de haren over één positie'

Standard zette zaterdag een punt achter een ontgoochelend seizoen met alweer een tegenvallende avond. Op het veld van KV Mechelen zag het een fraaie comeback nog door de neus geboord, want het verloor met 3-2 doordat hun gelijkmaker in de slotseconden nog afgekeurd werd.

Er waren echter wel enkele lichtpuntjes bij de Rouches. De jonge invallers Lawrence en Benjdida speelden zich in de kijker door allebei te scoren, terwijl onder de lat ook Matthieu Epolo weer een degelijke prestatie afleverde. De 19-jarige kreeg in de laatste matchen volop zijn kans.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht én treurt

Leko wil grote doelman als vervanger Bodart

Dat komt immers omdat ze in Luik nu al rekening houden met een vertrek van Arnaud Bodart, die komende zomer verkocht moet worden. Epolo geldt al enkele jaren als een groot talent en was dit seizoen ook de nummer één bij SL16. Hij mocht dus tonen dat hij ook klaar is voor de A-ploeg.

Maar volgens Sacha Tavolieri heeft Leko toch één grote bedenking bij de jeugdinternational: zijn lengte. De Kroaat wil - als hij aanblijft als hoofdtrainer - er graag een grotere doelman bij om het vertrek van Bodart op te vangen. Er zouden al verschillende potentiële aanwinsten genoteerd zijn door de scouting.

Standard wil kaart-Epolo trekken

Maar het bestuur wil volgend seizoen absoluut de kaart van Epolo blijven trekken en dus dreigt er onenigheid tussen Leko en zijn bazen. Voor Standard zou het natuurlijk logisch zijn om een eigen jeugdproduct te lanceren, want die kan in de toekomst een grotere winstmarge opleveren.

De grote vraag is natuurlijk echter of Leko wel zal blijven als hoofdtrainer. Dat zal wellicht hoofdzakelijk afhangen van de ontwikkelingen naast het veld in de komende weken. Eerst en vooral zullen de financiële problemen van de club opgelost moeten raken.

Bodart moet opgevolgd worden door...

Meest recent

Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht én treurt

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

2
2
Straffe voorspelling: Gouden Schoen 2026 al bekend?

De play-offs zijn nog maar net begonnen, maar hier en daar wordt er nu al een pak verder ...

1
1
'Plottwist bij Anderlecht: unieke kans Verschaeren'

De hoop op de bekerfinale is nog niet opgeborgen, maar de komende weken moet RSC Anderlecht het ...

35
35
KRC Genk waagt gokje: Hayen vist 'dure miscast' op

KRC Genk kreeg de nul niet van het bord geveegd tegen OH Leuven en is daardoor leider af in de ...

53
53
Leko likt wonden: Club Brugge vreest rampscenario

Na twee speeldagen in de Champions' Play-Offs pronken Club Brugge en Union nog met een perfect ...

212
212
Anderlecht wijzigt koers: Sibierski in, Taravel out?

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen AA Gent. Een opluchting ook voor ...

230
230
'Exit Tresoldi: Club Brugge richt pijlen op spits'

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat op het veld van Union een grote stap kan zetten richting ...

197
197
'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

233
233
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

81
81
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

199
199
‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

KRC Genk dreigt komende zomer enkele smaakmakers te verliezen. Naast Konstantinos Karetsas is er ook ...

238
238
Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

De Europe Play-Offs kenden afgelopen speeldag een grote verrassing. Westerlo won op het veld van ...

68
68
Vanderbiest verbaast KV Mechelen met toekomstwens

KV Mechelen is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. Fred ...

180
180
Alarmbellen bij Standard na zeperd: “Dat is onmogelijk”

Standard Luik hoopt snel weer de aansluiting te vinden bij de top van het Belgische voetbal, maar ...

114
114
‘Chelsea maakt opvallend transferplan Penders bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend te noemen. De doelman maakte op jonge leeftijd al de ...

105
105
‘Prijskaartje Godts: waanzinnige recordsom genoemd'

Mika Godts zit dit seizoen in bloedvorm bij Ajax. De kersverse Rode Duivel was ook afgelopen ...

91
91
Vanderbiest draait kar: T1 in vizier voor Anderlecht?

Fred Vanderbiest kent een geweldig seizoen met KV Mechelen. Malinwa plaatste zich onverhoopt voor de ...

557
557
‘Catastrofe voor WK: Napoli straft Lukaku ongezien hard'

Het gaat van kwaad naar erger voor Romelu Lukaku bij Napoli. De Rode Duivel heeft het volledig ...

476
476
Arjen Robben zorgt voor voetbaldrama: Agressie gaat viraal

Nederland is momenteel in de ban van een pittig 'schandaal'. In de hoofdrol: twee bekende ...

83
83
Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch is de kritiek hard. Paars-Wit lag ...

236
236
TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

269
269
Vossen sneert naar Zulte Waregem-coach Colpaert

Jelle Vossen is een goaltjesdief pur sang en dat bewees hij vorig seizoen in de Challenger Pro ...

281
281
KV Mechelen met rug tegen de muur: fans afgemaakt

KV Mechelen was euforisch nadat het zich verzekerde in de top 6. In de Champions Play-Offs werden ...

91
91
Vanhaezebrouck maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor op de eerste speeldag met 4-2 van Club Brugge, maar herpakte zich met een ...

195
195
Man Utd woedend na bizarre rode kaart: Carrick vloekt

Manchester United verloor in eigen huis van Leeds United. Een ferme mokerslag na een goede periode ...

57
57

Meer sportnieuws