'Leko en directie elkaar in de haren over één positie'

door
'Leko en directie elkaar in de haren over één positie'

Standard zette zaterdag een punt achter een ontgoochelend seizoen met alweer een tegenvallende avond. Op het veld van KV Mechelen zag het een fraaie comeback nog door de neus geboord, want het verloor met 3-2 doordat hun gelijkmaker in de slotseconden nog afgekeurd werd.

Er waren echter wel enkele lichtpuntjes bij de Rouches. De jonge invallers Lawrence en Benjdida speelden zich in de kijker door allebei te scoren, terwijl onder de lat ook Matthieu Epolo weer een degelijke prestatie afleverde. De 19-jarige kreeg in de laatste matchen volop zijn kans.

LEES OOK: Witsel duidelijk over speelkansen onder Garcia

Leko wil grote doelman als vervanger Bodart

Dat komt immers omdat ze in Luik nu al rekening houden met een vertrek van Arnaud Bodart, die komende zomer verkocht moet worden. Epolo geldt al enkele jaren als een groot talent en was dit seizoen ook de nummer één bij SL16. Hij mocht dus tonen dat hij ook klaar is voor de A-ploeg.

Maar volgens Sacha Tavolieri heeft Leko toch één grote bedenking bij de jeugdinternational: zijn lengte. De Kroaat wil - als hij aanblijft als hoofdtrainer - er graag een grotere doelman bij om het vertrek van Bodart op te vangen. Er zouden al verschillende potentiële aanwinsten genoteerd zijn door de scouting.

Standard wil kaart-Epolo trekken

Maar het bestuur wil volgend seizoen absoluut de kaart van Epolo blijven trekken en dus dreigt er onenigheid tussen Leko en zijn bazen. Voor Standard zou het natuurlijk logisch zijn om een eigen jeugdproduct te lanceren, want die kan in de toekomst een grotere winstmarge opleveren.

De grote vraag is natuurlijk echter of Leko wel zal blijven als hoofdtrainer. Dat zal wellicht hoofdzakelijk afhangen van de ontwikkelingen naast het veld in de komende weken. Eerst en vooral zullen de financiële problemen van de club opgelost moeten raken.

Bodart moet opgevolgd worden door...

Meest recent

Rode Duivels komen na rust onder stoom en vernederen VS

De voorbereiding van de Rode Duivels op het WK is uitstekend begonnen. In de Verenigde Staten hadden ...

44
44
RWDM wacht bang af: eigenaar failliet verklaard

Gaat er dit seizoen weer een tweedeklasser kopje onder? Het lijkt niet helemaal uitgesloten dat na ...

38
38
Onana deelt straffe anekdote over eerste training bij Duivels

De Rode Duivels ondergingen de voorbije jaren een stevige verjongingskuur, want vrijwel de volledige ...

18
18
Degryse en Alderweireld vrezen rampscenario voor Duivels

De Rode Duivels hopen in de Verenigde Staten al wat vertrouwen te tanken met het oog op het WK. De ...

68
68
Fans ergeren zich dood aan één zaak tijdens USA-België

De Rode Duivels hebben zaterdagavond hun WK-voorbereiding helemaal op gang getrapt. In de eerste ...

147
147
'Club moet plooien: bod van meer dan 30 miljoen'

Club Brugge heeft de komende maanden maar één doel: de landstitel veroveren. Op die ...

180
180
Alderweireld tipt Garcia: "Dat moet defensie op WK zijn"

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond helemaal aan hun voorbereiding op het WK. De eerste ...

92
92
Ito bezorgt Japan knappe zege, Canada wendt domper af

De Rode Duivels komen om 20u30 pas in actie, maar eerder op de avond kwamen ook enkele andere ...

21
21
'Monsterbod geweigerd: Club Brugge verrast'

Club Brugge weigerde in de winter een monsterbod en koos toen voor sportieve rust midden in de ...

325
325
'Klopp reikt Liverpool opvolger Salah op schoteltje aan'

Liverpool FC kondigde deze week aan dat Mohamed Salah na het seizoen vertrekt op Anfield. De Engelse ...

64
64
Basiself Duivels bekend: Garcia voorziet één grote verrassing

De Rode Duivels werken zaterdagavond in het Mercedes Benz-stadium te Atlanta een oefenwedstrijd af ...

180
180
Jonge Duivels U17 mogen na spektakelstuk naar WK én EK

Voor de Rode Duivels staat er in de komende dagen weinig op het spel, want zij spelen slechts twee ...

88
88
Club vs Union: Joos ziet belangrijk voordeel in titelstrijd

Na de interlandbreak is het tijd voor de laatste editie van de play-offs in de Jupiler Pro League. ...

68
68
'Kompany wil Man City enorme transferhak zetten'

De voorbije weken laaiden de geruchten weer op over een mogelijk vertrek van Vincent Kompany naar ...

66
66
Garcia kondigt opmerkelijk experiment aan bij Duivels

De Rode Duivels staan om 20u30 tegenover de Verenigde Staten. Het is de eerste oefenpartij die ze ...

98
98
U19: Tien Jonge Duivels doen geweldige zaak voor EK

Heel wat Belgische jeugdteams proberen in de komende dagen om een EK-ticket af te dwingen. De U19 ...

85
85
'Club eraan voor de moeite: transferplan Stankovic bekend'

Club Brugge staat voor alweer een zeer bewogen transferzomer. Net als een jaar geleden zal het weer ...

157
157
'PSV ziet kersverse Jonge Duivel naar België trekken'

Bij PSV lijken er weer enkele Belgen aan het doorbreken te zijn. Er wordt veel verwacht van de ...

167
167
'Geen Duivels, wel knaltransfer voor Mandela Keita'

De Rode Duivels nemen het om 20u30 op tegen de Verenigde Staten. Dat zal met enkele nieuwe namen in ...

89
89
'Club Brugge beeft: eerste topploeg in actie voor Tresoldi'

Club Brugge dreigt zijn speerpunt Nicolo Tresoldi al na amper één seizoen kwijt te ...

260
260
Extra boost Cercle: publiekslieveling blijft aan boord

Cercle Brugge wil zich in de Relegation Play-Offs zo snel mogelijk verzekeren van het behoud. Na de ...

75
75
'Deal van 9 miljoen: Premier League gek van JPL-revelatie'

De Jupiler Pro League zal ook komende zomer weer verschillende spelers voor de nodige miljoenen zien ...

90
90
Gent doet Pro League daveren: bom onder competitiehervorming

De Jupiler Pro League staat aan de vooravond van de laatste editie van de Play-Offs. Voorlopig toch ...

569
569
Duivels dilemma: man in vorm of ervaren Mechele in basis?

De Rode Duivels werken zaterdagavond in Atlanta een oefenwedstrijd af tegen de Verenigde Staten. ...

183
183
'Barça onder druk: eerste zomertransfer staat op klappen'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

107
107

Meer sportnieuws