Ten Hag spreekt na FA Cup-winst heldere taal over toekomst

191 stemmen
Ten Hag spreekt na FA Cup-winst heldere taal over toekomst

Tegen alle verwachtingen in wist Manchester United zaterdagnamiddag de FA Cup in de wacht te slepen. Het toonde zich uitgekookter dan Manchester City en wist zijn stadsrivaal met een 1-2-zege van de dubbel te houden. Het tactisch plannetje van Erik ten Hag klopte helemaal.

De Nederlander koos net als in de laatste competitiematchen voor een soort 4-4-2 met Bruno Fernandes en McTominay als valse spitsen en liet zijn ploeg diep inzakken, waarbij hij rekende op de snelheid van Garnacho en Rashford op de flanken om snel uit te breken. Dat pakte goed uit, want de aanvalsgolven van City werden vlotjes opgevangen en voor rust scoorde United twee keer op de tegenaanval.

LEES OOK: 'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Ten Hag denkt niet aan ontslag

Voor Ten Hag was het een opsteker, want hij lag de voorbije maanden zwaar onder vuur. De voorbije dagen werd zelfs geopperd dat Man Utd hem sowieso zou ontslaan, ongeacht de uitkomst van de bekerfinale. Met Kieran McKenna (Ipswich) zou er zelfs al een mogelijke opvolger gecontacteerd zijn.

Ten Hag blijft er echter stoïcijns bij. "Ik denk daar niet aan", verklaarde hij op zijn persconferentie na de match. "Ik ben bezig met een project en we staan nu exact waar we willen staan. We zijn een elftal voor de toekomst aan het bouwen. Toen ik hier aankwam, was de club een boeltje."

"Dan pak ik elders wel prijzen"

Hij voegde er nog een ferm statement aan toe. "Twee prijzen in twee jaar is niet slecht. Drie finales in twee jaar is niet slecht. Als ze me hier niet meer willen, dan ga ik wel elders prijzen pakken. Want dat is wat ik doe", klonk het immers.

Vorig seizoen loodste Ten Hag United al naar de League Cup en haalde hij ook de finale van de FA Cup, die toen wel verloren werd tegen City. Voor zijn komst had de club al zes jaar geen prijs meer gewonnen. Enkel in de Premier League wil het nog niet lukken, want United eindigde dit seizoen pas achtste. Dat was de laagste klassering van de club sinds 1990.

Moet United hem toch aan boord houden?

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

131
131
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

66
66
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

29
29
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

149
149
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

27
27
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

39
39
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

183
183
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

554
554
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

171
171
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

71
71
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

436
436
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

75
75
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

210
210
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

537
537
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

512
512
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

484
484
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

360
360
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

199
199
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

595
595
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

268
268
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1058
1058
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

330
330
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

672
672
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

486
486
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

153
153

Meer sportnieuws