Ten Hag spreekt na FA Cup-winst heldere taal over toekomst

191 stemmen
Ten Hag spreekt na FA Cup-winst heldere taal over toekomst

Tegen alle verwachtingen in wist Manchester United zaterdagnamiddag de FA Cup in de wacht te slepen. Het toonde zich uitgekookter dan Manchester City en wist zijn stadsrivaal met een 1-2-zege van de dubbel te houden. Het tactisch plannetje van Erik ten Hag klopte helemaal.

De Nederlander koos net als in de laatste competitiematchen voor een soort 4-4-2 met Bruno Fernandes en McTominay als valse spitsen en liet zijn ploeg diep inzakken, waarbij hij rekende op de snelheid van Garnacho en Rashford op de flanken om snel uit te breken. Dat pakte goed uit, want de aanvalsgolven van City werden vlotjes opgevangen en voor rust scoorde United twee keer op de tegenaanval.

LEES OOK: 'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Ten Hag denkt niet aan ontslag

Voor Ten Hag was het een opsteker, want hij lag de voorbije maanden zwaar onder vuur. De voorbije dagen werd zelfs geopperd dat Man Utd hem sowieso zou ontslaan, ongeacht de uitkomst van de bekerfinale. Met Kieran McKenna (Ipswich) zou er zelfs al een mogelijke opvolger gecontacteerd zijn.

Ten Hag blijft er echter stoïcijns bij. "Ik denk daar niet aan", verklaarde hij op zijn persconferentie na de match. "Ik ben bezig met een project en we staan nu exact waar we willen staan. We zijn een elftal voor de toekomst aan het bouwen. Toen ik hier aankwam, was de club een boeltje."

"Dan pak ik elders wel prijzen"

Hij voegde er nog een ferm statement aan toe. "Twee prijzen in twee jaar is niet slecht. Drie finales in twee jaar is niet slecht. Als ze me hier niet meer willen, dan ga ik wel elders prijzen pakken. Want dat is wat ik doe", klonk het immers.

Vorig seizoen loodste Ten Hag United al naar de League Cup en haalde hij ook de finale van de FA Cup, die toen wel verloren werd tegen City. Voor zijn komst had de club al zes jaar geen prijs meer gewonnen. Enkel in de Premier League wil het nog niet lukken, want United eindigde dit seizoen pas achtste. Dat was de laagste klassering van de club sinds 1990.

Moet United hem toch aan boord houden?

Meest recent

'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

2
2
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

212
212
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

286
286
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

2797
2797
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

47
47
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

51
51
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

125
125
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

46
46
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

149
149
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

54
54
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

18
18
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

161
161
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

177
177
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

160
160
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

96
96
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

34
34
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

112
112
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

116
116
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

111
111
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

118
118
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

239
239
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

50
50
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

174
174
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

367
367
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

412
412

Meer sportnieuws