Ten Hag spreekt na FA Cup-winst heldere taal over toekomst

door
Ten Hag spreekt na FA Cup-winst heldere taal over toekomst

Tegen alle verwachtingen in wist Manchester United zaterdagnamiddag de FA Cup in de wacht te slepen. Het toonde zich uitgekookter dan Manchester City en wist zijn stadsrivaal met een 1-2-zege van de dubbel te houden. Het tactisch plannetje van Erik ten Hag klopte helemaal.

De Nederlander koos net als in de laatste competitiematchen voor een soort 4-4-2 met Bruno Fernandes en McTominay als valse spitsen en liet zijn ploeg diep inzakken, waarbij hij rekende op de snelheid van Garnacho en Rashford op de flanken om snel uit te breken. Dat pakte goed uit, want de aanvalsgolven van City werden vlotjes opgevangen en voor rust scoorde United twee keer op de tegenaanval.

LEES OOK: Lammens ontketent exodus: United‑sterren vliegen buiten

Ten Hag denkt niet aan ontslag

Voor Ten Hag was het een opsteker, want hij lag de voorbije maanden zwaar onder vuur. De voorbije dagen werd zelfs geopperd dat Man Utd hem sowieso zou ontslaan, ongeacht de uitkomst van de bekerfinale. Met Kieran McKenna (Ipswich) zou er zelfs al een mogelijke opvolger gecontacteerd zijn.

Ten Hag blijft er echter stoïcijns bij. "Ik denk daar niet aan", verklaarde hij op zijn persconferentie na de match. "Ik ben bezig met een project en we staan nu exact waar we willen staan. We zijn een elftal voor de toekomst aan het bouwen. Toen ik hier aankwam, was de club een boeltje."

"Dan pak ik elders wel prijzen"

Hij voegde er nog een ferm statement aan toe. "Twee prijzen in twee jaar is niet slecht. Drie finales in twee jaar is niet slecht. Als ze me hier niet meer willen, dan ga ik wel elders prijzen pakken. Want dat is wat ik doe", klonk het immers.

Vorig seizoen loodste Ten Hag United al naar de League Cup en haalde hij ook de finale van de FA Cup, die toen wel verloren werd tegen City. Voor zijn komst had de club al zes jaar geen prijs meer gewonnen. Enkel in de Premier League wil het nog niet lukken, want United eindigde dit seizoen pas achtste. Dat was de laagste klassering van de club sinds 1990.

Moet United hem toch aan boord houden?

Meest recent

Toptarget speelt open kaart: "Transfer naar Club Brugge?"

Of hij nog in actie zal komen bij Club Brugge, zal afhangen van zijn revalidatie. Maar feit is dat ...

0
0
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

12
12
'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

78
78
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

99
99
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

85
85
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

19
19
Hayen klopt op tafel bij Genk: "Gaan er alles aan doen"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

206
206
'City steekt zomermercato in de fik met topmiddenvelder'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

62
62
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

200
200
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

233
233
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

131
131
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Mika Godts behoorde bij Ajax weer tot de uitblinkers. De buitenspeler was goed voor een doelpunt, ...

42
42
Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Het zag er na 45 minuten op Stayen niet goed uit voor Club Brugge. Blauw-Zwart stond op achterstand ...

208
208
Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Union Berlin staat in de Bundesliga op een elfde plek, op zeven punten van de degradatiestreep. De ...

40
40
Valentine gooit bom rond Van Gucht: Charlotte slaat terug

De liefdesperikelen rond Ruben Van Gucht hebben een nieuwe, opvallende wending genomen. In een ...

103
103
Vanderbiest waarschuwt Club Brugge & co

KV Mechelen pakte vorige week een punt tegen AA Gent. Dat was oververdiend. Vandaag nemen de ...

252
252
Westerlo kietelt KRC Genk: spelers spreken ambitie uit

Waar sommigen misschien hadden verwacht dat Royal Antwerp FC of Standard het KRC Genk nog moeilijk ...

109
109
Paniek in amateur: 'Racismerel beslist kampioenschap'

In de amateurreeksen is het stilaan ook 'money time'. Toch lijkt er in één van die ...

92
92
Vanaken verrast: lof voor opvallende pion

Club Brugge kroop door het oog van de naald tegen STVV. De Kanaries verdienden meer dan een ...

192
192
Kompany schrijft geschiedenis: ongeloof bij iedereen

Bayern München is onstopbaar, zo lijkt het wel. Ze wonnen met 0-5 van St. Pauli en dat met een ...

112
112
Leko velt oordeel over Sabbe, Forbs én Diakhon

Club Brugge won bijzonder gevleid met 1-2 op het veld van STVV. De Truienaars kregen de beste ...

393
393
Vrancken over dé fase: "Heb hier minder problemen mee"

STVV speelde een beresterke partij tegen Club Brugge. De Limburgers verdienden zeker een punt, maar ...

160
160
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

352
352
Bayern staat perplex na ongenadige ingreep van Kompany

Bij Bayern drukt Vincent Kompany niet alleen op het veld zijn stempel door. Ook in de kleedkamer ...

283
283
KRC Genk mikt hoog: absolute droomtransfer op komst

KRC Genk hoopt via Play-Off 2 een Europees ticket te bemachtigen. De Limburgers moeten jaarlijks ...

511
511

Meer sportnieuws