'Overname Standard: schrikbarende investering vereist'

door
'Overname Standard: schrikbarende investering vereist'

Standard zet om 20u30 een punt achter zijn seizoen met een trip naar Mechelen. Het zal voor velen in Luik wellicht een opluchting zijn dat er een einde komt aan een sportieve martelgang, waarbij er lange tijd geknokt moest worden voor het behoud en de play-offs ook een sof werden. Maar met de zomervakantie zal de rust op Sclessin niet terugkeren.

Achter de schermen rommelt het immers nog altijd stevig. CEO Pierre Locht diende onlangs zijn ontslag in uit onvrede over het beleid van eigenaars 777 Partners, die in grote financiële problemen beland zijn. Er lopen verschillende rechtszaken tegen de Amerikanen en na een klacht van ex-eigenaar Bruno Venanzi werden hun aandelen in Standard bevroren.

LEES OOK: Solden bij JPL-topclubs: deze spelers staan in het uitstalraam

Eerste gegadigden melden zich bij Standard

Dat maakt een mogelijke overname van de club een pak moeilijker, maar anderzijds lijkt dat voor Standard de enige uitweg uit de huidige malaise. 777 heeft de club ook te koop gezet en met Moelis&Company werd ook al een zakenbank onder de arm genomen om een overname in goede banen te leiden.

RTBF weet dat er intussen zich al twee of drie geïnteresseerde partijen gemeld hebben om de rekeningen van de club in te kijken. Maar daar zullen ze wellicht op enkele onaangename verrassingen stuiten. Standard kampt met torenhoge schulden en er zal véél geld nodig zijn om de club weer op de rails te zetten.

Investering van 100 à 150 miljoen nodig

De Waalse publieke omroep schat dat een nieuwe eigenaar met maar liefst 100 à 150 miljoen euro over de brug zal moeten komen om de schulden af te lossen en weer een volwaardige ploeg te kunnen bouwen. Dat is toch een enorm bedrag voor een club van het kaliber van Standard en dat zal wellicht de nodige gegadigden afschrikken.

Het wordt dus hopen dat er een mecenas neerstrijkt in de Vurige Stede, anders is het maar de vraag welke richting de toekomst van Standard uitgaat. De club heeft dringend geld nodig, want naast het betalen van het huidige personeel moet de spelerskern dringend versterkt worden als het volgend seizoen niet opnieuw in de degradatiestrijd wil belanden.

Denk je dat er een partij bereid zal zijn om zoveel in Standard te investeren?

Meest recent

'Antwerp all-in: Gheysens geeft Overmars groen licht'

Antwerp vreest om Gyrano Kerk, Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch gratis te verliezen, maar zij ...

202
202
'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

267
267
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

116
116
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

111
111
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

291
291
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

70
70
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

146
146
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

502
502
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

158
158
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

307
307
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

527
527
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

194
194
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

107
107
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

177
177
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

162
162
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

430
430
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

75
75
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

199
199
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

785
785
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

685
685
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

373
373
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

622
622
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

197
197
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

440
440
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

658
658

Meer sportnieuws