'Overname Standard: schrikbarende investering vereist'

679
'Overname Standard: schrikbarende investering vereist'

Standard zet om 20u30 een punt achter zijn seizoen met een trip naar Mechelen. Het zal voor velen in Luik wellicht een opluchting zijn dat er een einde komt aan een sportieve martelgang, waarbij er lange tijd geknokt moest worden voor het behoud en de play-offs ook een sof werden. Maar met de zomervakantie zal de rust op Sclessin niet terugkeren.

Achter de schermen rommelt het immers nog altijd stevig. CEO Pierre Locht diende onlangs zijn ontslag in uit onvrede over het beleid van eigenaars 777 Partners, die in grote financiële problemen beland zijn. Er lopen verschillende rechtszaken tegen de Amerikanen en na een klacht van ex-eigenaar Bruno Venanzi werden hun aandelen in Standard bevroren.

LEES OOK: Club Brugge gewaarschuwd: Vanhaezebrouck doet titelvoorspelling

Eerste gegadigden melden zich bij Standard

Dat maakt een mogelijke overname van de club een pak moeilijker, maar anderzijds lijkt dat voor Standard de enige uitweg uit de huidige malaise. 777 heeft de club ook te koop gezet en met Moelis&Company werd ook al een zakenbank onder de arm genomen om een overname in goede banen te leiden.

RTBF weet dat er intussen zich al twee of drie geïnteresseerde partijen gemeld hebben om de rekeningen van de club in te kijken. Maar daar zullen ze wellicht op enkele onaangename verrassingen stuiten. Standard kampt met torenhoge schulden en er zal véél geld nodig zijn om de club weer op de rails te zetten.

Investering van 100 à 150 miljoen nodig

De Waalse publieke omroep schat dat een nieuwe eigenaar met maar liefst 100 à 150 miljoen euro over de brug zal moeten komen om de schulden af te lossen en weer een volwaardige ploeg te kunnen bouwen. Dat is toch een enorm bedrag voor een club van het kaliber van Standard en dat zal wellicht de nodige gegadigden afschrikken.

Het wordt dus hopen dat er een mecenas neerstrijkt in de Vurige Stede, anders is het maar de vraag welke richting de toekomst van Standard uitgaat. De club heeft dringend geld nodig, want naast het betalen van het huidige personeel moet de spelerskern dringend versterkt worden als het volgend seizoen niet opnieuw in de degradatiestrijd wil belanden.

Denk je dat er een partij bereid zal zijn om zoveel in Standard te investeren?

Meest recent

Engelsen bezorgen Kroatië ongeziene vernedering

Engeland begon zijn campagne in de Nations League nog met een tegenvaller door in eigen huis van ...

8
8
Van Bommel breekt Lukaku: Rode Duivels vrezen Ronaldo-exit

In Portugal liet Cristiano Ronaldo deze week zijn privéjet overkomen nadat hij negentig ...

91
91
Defour ziet één grote vooruitgang bij de Rode Duivels

De Rode Duivels wisten tot op heden met 0-2 te winnen van Italië en met 3-0 van Turkije. ...

23
23
Brandon Mechele deelt beelden die iedereen naar keel grijpt

Brandon Mechele beleefde de voorbije weken opnieuw mooie momenten bij de Rode Duivels. De verdediger ...

93
93
Hoe Tessa Wullaert van ontschatbare waarde is voor Belgisch voetbal

Er was de afgelopen dagen wat ophef over de uitspraken van Olivier Deschacht, maar daar gaan we het ...

8
8
Kritiek op Nations League: Xavi en Dumfries vellen oordeel

De Nations League is de competitie die helemaal onderaan het lijstje staat van prioriteiten bij de ...

19
19
Vrancken onthult straf voorstel: "Kon er dubbele verdienen"

Wouter Vrancken had afgelopen zomer verschillende opties op tafel liggen, maar koos uiteindelijk ...

35
35
Tielemans: "Zij blijven superbelangrijk voor de Duivels"

Youri Tielemans kon na de wedstrijd vooral opgelucht terugblikken op de overwinning van de Rode ...

32
32
Verschaeren: "Ik begreep niet waarom RSCA hem liet gaan"

Yari Verschaeren (24) kijkt met gemengde gevoelens terug op enkele cruciale jaren bij Anderlecht. In ...

197
197
STVV vindt inspiratie bij... Boca Juniors

STVV zal dit seizoen in de League Phase van de Conference League voetballen. De Truienaars hebben ...

17
17
“Bullshit!”: Herman Brusselmans richt pijlen op Deschacht

Olivier Deschacht ligt al enkele dagen zwaar onder vuur na uitspraken die heel wat reacties ...

56
56
Revanche op Anderlecht? Rits zet puntjes op de i

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat spelers de club verlaten. Eén van hen is Mats ...

177
177
De Cuyper looft Duivels duo: "Alleen maar appreciatie"

Maxim De Cuyper stond tegen Frankrijk nog aan de kant, maar kreeg opnieuw een basisplaats bij de ...

106
106
Oude bekende bezorgt Antwerp oefennederlaag

Royal Antwerp heeft zijn korte stage in Nederland afgesloten met een nipte 2-1-nederlaag tegen ...

94
94
KRC Genk incasseert alweer nederlaag in oefenduel

KRC Genk kent voorlopig een matig seizoen. Vandaag speelden ze in eigen huis een oefenduel tegen ...

202
202
Albert: "Hij zal er staan tot aan het EK 2028"

Kevin De Bruyne speelde een bijzonder sterke partij voor de Rode Duivels. Hij scoorde twee prachtige ...

50
50
Furieuze Vandenbempt schudt voetbalwereld door mekaar

Een snoeiharde aanklacht tegen de internationale voetbalwereld legt de dubbele standaarden bloot die ...

134
134
Europa ontdekt RSCA-aankoop: "Zeer positieve verrassing"

Bij RSC Anderlecht haalden ze vooral meer kwaliteit in de zomer. Lukas Ambros is één ...

300
300
Ooit dé hoop van de Belgische defensie, nu clubloos op 31ste

De afgelopen dagen konden jullie al de verhalen lezen van Adnan Januzaj en Zakkari Bakkali. Ooit ...

317
317
'Anderlecht zet zinnen op buitenlandse parel'

Gaat RSC Anderlecht in januari versterking halen? Het zou zomaar kunnen. Volgens buitenlandse media ...

119
119
Gigantisch succes bij Club Brugge, flop in NL: "Mooie aan voetbal"

Club Brugge kende geweldige tijden met Christos Tzolis. Ze verkochten de Griek voor 40 miljoen euro ...

153
153
Onder zware politiek druk: nieuwe wending Ronaldo-soap

Het Portugese voetbal daverde de voorbije dagen op zijn grondvesten. Cristiano Ronaldo besloot de ...

87
87
'Droomtransfer Tresoldi: monsterlijk bedrag in januari'

Het is momenteel erg rustig op het Alheembouw Basecamp van Club Brugge. Zo zag Blauw-Zwart een pak ...

166
166
Tielemans en KDB geschorst: Vanaken-verrassing in Frankrijk?

De Rode Duivels kruisen maandagavond opnieuw de degens met Frankrijk. Maar bondscoach Mark van ...

351
351
City drijft affaire op de spits: draconische consequenties

Manchester City blijft zich verzetten tegen de veroordeling van de Premier League wegens ...

124
124

Meer sportnieuws