'Overname Standard: schrikbarende investering vereist'

door
'Overname Standard: schrikbarende investering vereist'

Standard zet om 20u30 een punt achter zijn seizoen met een trip naar Mechelen. Het zal voor velen in Luik wellicht een opluchting zijn dat er een einde komt aan een sportieve martelgang, waarbij er lange tijd geknokt moest worden voor het behoud en de play-offs ook een sof werden. Maar met de zomervakantie zal de rust op Sclessin niet terugkeren.

Achter de schermen rommelt het immers nog altijd stevig. CEO Pierre Locht diende onlangs zijn ontslag in uit onvrede over het beleid van eigenaars 777 Partners, die in grote financiële problemen beland zijn. Er lopen verschillende rechtszaken tegen de Amerikanen en na een klacht van ex-eigenaar Bruno Venanzi werden hun aandelen in Standard bevroren.

LEES OOK: Gevecht om Play-Off I: doemscenario voor één kandidaat?

Eerste gegadigden melden zich bij Standard

Dat maakt een mogelijke overname van de club een pak moeilijker, maar anderzijds lijkt dat voor Standard de enige uitweg uit de huidige malaise. 777 heeft de club ook te koop gezet en met Moelis&Company werd ook al een zakenbank onder de arm genomen om een overname in goede banen te leiden.

RTBF weet dat er intussen zich al twee of drie geïnteresseerde partijen gemeld hebben om de rekeningen van de club in te kijken. Maar daar zullen ze wellicht op enkele onaangename verrassingen stuiten. Standard kampt met torenhoge schulden en er zal véél geld nodig zijn om de club weer op de rails te zetten.

Investering van 100 à 150 miljoen nodig

De Waalse publieke omroep schat dat een nieuwe eigenaar met maar liefst 100 à 150 miljoen euro over de brug zal moeten komen om de schulden af te lossen en weer een volwaardige ploeg te kunnen bouwen. Dat is toch een enorm bedrag voor een club van het kaliber van Standard en dat zal wellicht de nodige gegadigden afschrikken.

Het wordt dus hopen dat er een mecenas neerstrijkt in de Vurige Stede, anders is het maar de vraag welke richting de toekomst van Standard uitgaat. De club heeft dringend geld nodig, want naast het betalen van het huidige personeel moet de spelerskern dringend versterkt worden als het volgend seizoen niet opnieuw in de degradatiestrijd wil belanden.

Denk je dat er een partij bereid zal zijn om zoveel in Standard te investeren?

Meest recent

Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

81
81
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

59
59
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

31
31
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

22
22
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

16
16
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

128
128
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

56
56
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

95
95
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

140
140
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

106
106
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

13
13
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

388
388
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

18
18
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

149
149
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

85
85
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

116
116
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

46
46
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

217
217
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

259
259
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

44
44
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

140
140
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

85
85
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

354
354
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

88
88
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

130
130

Meer sportnieuws