Riemer: "Ik wou me niet achter dat excuus verstoppen"

door
Riemer:

Anderlecht wil zondag met een zege op Antwerp nog een zo goed mogelijke positie afdwingen in de eindafrekening van de Jupiler Pro League, maar behoudens een misstap van Club Brugge en/of Union zal het toch als derde eindigen. Dat is een stevige verbetering ten opzicht van de elfde plaats van vorig seizoen, maar toch zal Paars-Wit met een zure nasmaak achterblijven.

Een week geleden had het immers nog de titel binnen handbereik, maar uiteindelijk vergooide het zijn kansen met een magere prestatie en een 0-1-nederlaag in de mogelijke titelmatch tegen Club Brugge. In de belangrijkste wedstrijd van het seizoen was Anderlecht niet op de afspraak.

LEES OOK: Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Riemer wijst naar afwezigheid Vertonghen, Delaney en Hazard

Riemer wijst erop dat Anderlecht echter niet gediend werd door het lot. Hij kon tegen Club niet rekenen op de geblesseerden Jan Vertonghen, Thorgan Hazard en Majeed Ashimeru, terwijl Thomas Delaney geschorst moest toekijken. Daarmee miste hij een pak ervaring.

"We hebben soms toch pech gehad met blessures", oordeelt hij in La Dernière Heure. "Ik had dat excuus soms graag gebruikt. Maar ik heb het niet willen doen, ook al was het de realiteit. Maar als er één match is waarin je Vertonghen, Delaney en Hazard wil opstellen, dan is het wel voor de titel tegen Club Brugge."

Met hen ander resultaat tegen Club

Riemer denkt dat het anders had kunnen lopen met hen. "Ik heb er het beste van moeten maken en oplossingen vinden. Maar als je me vraagt of ik die drie spelers had willen opstellen tegen Club, dan is het antwoord 'ja'. Hadden zij het resultaat veranderd? Waarschijnlijk wel."

Het was voor Riemer regelmatig puzzelen, ook in de play-offs. Ook Yari Verschaeren lag een tijdlang in de lappenmand en op sommige posities is de spoeling gewoon dun, vooral achterin. Het zat dus lang niet altijd mee voor Anderlecht, dat hopelijk ook zijn lessen zal trekken voor de samenstelling van de kern.

Zijn de blessures een geldig excuus voor Anderlecht?

Meest recent

Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

17
17
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

81
81
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

26
26
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

227
227
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

83
83
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

118
118
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

113
113
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

60
60
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

69
69
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

69
69
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

165
165
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

172
172
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

308
308
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

395
395
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

194
194
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

368
368
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

52
52
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

183
183
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

167
167
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

91
91
Deschacht haalt uit: vertrek bij Anderlecht kwam te laat

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

197
197
'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

62
62
Club Brugge grijpt mis: terugkeer ketst af

Club Brugge zette dit seizoen opnieuw grote stappen met zijn jeugdopleiding, want Club NXT schopte ...

172
172
Ministuntje AA Gent: De Mil koestert één grote hoop

De titelstrijd kreeg woensdagavond weer een verrassende wending. Enkele dagen nadat het nog de ...

210
210
Rode Duivels plots tegen Italië op WK? Trump-plan duikt op

Bij de FIFA liet voorzitter Gianni Infantino onlangs nog weten dat Iran zeker zal deelnemen aan het ...

267
267

Meer sportnieuws