Riemer: "Ik wou me niet achter dat excuus verstoppen"

door
Riemer:

Anderlecht wil zondag met een zege op Antwerp nog een zo goed mogelijke positie afdwingen in de eindafrekening van de Jupiler Pro League, maar behoudens een misstap van Club Brugge en/of Union zal het toch als derde eindigen. Dat is een stevige verbetering ten opzicht van de elfde plaats van vorig seizoen, maar toch zal Paars-Wit met een zure nasmaak achterblijven.

Een week geleden had het immers nog de titel binnen handbereik, maar uiteindelijk vergooide het zijn kansen met een magere prestatie en een 0-1-nederlaag in de mogelijke titelmatch tegen Club Brugge. In de belangrijkste wedstrijd van het seizoen was Anderlecht niet op de afspraak.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

Riemer wijst naar afwezigheid Vertonghen, Delaney en Hazard

Riemer wijst erop dat Anderlecht echter niet gediend werd door het lot. Hij kon tegen Club niet rekenen op de geblesseerden Jan Vertonghen, Thorgan Hazard en Majeed Ashimeru, terwijl Thomas Delaney geschorst moest toekijken. Daarmee miste hij een pak ervaring.

"We hebben soms toch pech gehad met blessures", oordeelt hij in La Dernière Heure. "Ik had dat excuus soms graag gebruikt. Maar ik heb het niet willen doen, ook al was het de realiteit. Maar als er één match is waarin je Vertonghen, Delaney en Hazard wil opstellen, dan is het wel voor de titel tegen Club Brugge."

Met hen ander resultaat tegen Club

Riemer denkt dat het anders had kunnen lopen met hen. "Ik heb er het beste van moeten maken en oplossingen vinden. Maar als je me vraagt of ik die drie spelers had willen opstellen tegen Club, dan is het antwoord 'ja'. Hadden zij het resultaat veranderd? Waarschijnlijk wel."

Het was voor Riemer regelmatig puzzelen, ook in de play-offs. Ook Yari Verschaeren lag een tijdlang in de lappenmand en op sommige posities is de spoeling gewoon dun, vooral achterin. Het zat dus lang niet altijd mee voor Anderlecht, dat hopelijk ook zijn lessen zal trekken voor de samenstelling van de kern.

Zijn de blessures een geldig excuus voor Anderlecht?

Meest recent

Joos heeft voorkeur: "Ik wil hen erbij in Play-Off I"

Met nog drie speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie ligt de strijd om de Champions' ...

55
55
Liverpool gaat knullig met billen bloot bij rode lantaarn

Liverpool heeft dinsdagavond nogmaals averij opgelopen in de strijd om de top vier in de Premier ...

13
13
Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

Atletico Madrid heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De 4-0-zege in ...

38
38
'Nieuwe ramp in de maak? Donkere wolken boven RWDM'

De voorbije jaren bleek de Challenger Pro League al een kerkhof, met het failliet van clubs als KV ...

29
29
'Kompany lacht tanden bloot na transferbeslissing Liverpool'

Bayern München kan een geweldig seizoen beleven. Het staat tien speeldagen voor het einde ruim ...

27
27
Harde conclusie: "Dat moet AA Gent in de zomer aantrekken"

De strijd om de Champions' Play-Off kreeg vorig weekend een nieuwe wending. AA Gent moest zijn zesde ...

56
56
Geen dubbel: PSV laat zich verrassen in halve finale beker

In Nederland stevent PSV af op een snelle landstitel, want in de Eredivisie hebben ze nu al ...

36
36
Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

52
52
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

69
69
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

67
67
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

146
146
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

487
487
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

146
146
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

25
25
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

18
18
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

206
206
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

261
261
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

194
194
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

463
463
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

265
265
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

154
154
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

710
710
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

125
125
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

154
154
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

51
51

Meer sportnieuws