Riemer: "Ik wou me niet achter dat excuus verstoppen"

door
Riemer:

Anderlecht wil zondag met een zege op Antwerp nog een zo goed mogelijke positie afdwingen in de eindafrekening van de Jupiler Pro League, maar behoudens een misstap van Club Brugge en/of Union zal het toch als derde eindigen. Dat is een stevige verbetering ten opzicht van de elfde plaats van vorig seizoen, maar toch zal Paars-Wit met een zure nasmaak achterblijven.

Een week geleden had het immers nog de titel binnen handbereik, maar uiteindelijk vergooide het zijn kansen met een magere prestatie en een 0-1-nederlaag in de mogelijke titelmatch tegen Club Brugge. In de belangrijkste wedstrijd van het seizoen was Anderlecht niet op de afspraak.

LEES OOK: Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Riemer wijst naar afwezigheid Vertonghen, Delaney en Hazard

Riemer wijst erop dat Anderlecht echter niet gediend werd door het lot. Hij kon tegen Club niet rekenen op de geblesseerden Jan Vertonghen, Thorgan Hazard en Majeed Ashimeru, terwijl Thomas Delaney geschorst moest toekijken. Daarmee miste hij een pak ervaring.

"We hebben soms toch pech gehad met blessures", oordeelt hij in La Dernière Heure. "Ik had dat excuus soms graag gebruikt. Maar ik heb het niet willen doen, ook al was het de realiteit. Maar als er één match is waarin je Vertonghen, Delaney en Hazard wil opstellen, dan is het wel voor de titel tegen Club Brugge."

Met hen ander resultaat tegen Club

Riemer denkt dat het anders had kunnen lopen met hen. "Ik heb er het beste van moeten maken en oplossingen vinden. Maar als je me vraagt of ik die drie spelers had willen opstellen tegen Club, dan is het antwoord 'ja'. Hadden zij het resultaat veranderd? Waarschijnlijk wel."

Het was voor Riemer regelmatig puzzelen, ook in de play-offs. Ook Yari Verschaeren lag een tijdlang in de lappenmand en op sommige posities is de spoeling gewoon dun, vooral achterin. Het zat dus lang niet altijd mee voor Anderlecht, dat hopelijk ook zijn lessen zal trekken voor de samenstelling van de kern.

Zijn de blessures een geldig excuus voor Anderlecht?

Meest recent

KV Kortrijk met cruciale partij: zekerheid op komst?

KV Kortrijk staat momenteel tweede in de Challenger Pro League. Die plaats geeft recht op een ticket ...

0
0
Bale legt uit : dit moét een coach kunnen bij Real Madrid

Real Madrid ontsloeg dit seizoen Xabi Alonso. Gareth Bale vond dat geen verrassing. De voormalige ...

0
0
Geslaagd of niet? Van der Elst maakt rapport Hayen

Nicky Hayen volgde Thorsten Fink op als coach van KRC Genk. De eerste maanden liggen ondertussen ...

20
20
Grote rentree De Bruyne, Pocognoli met enorme stunt

In het buitenland stonden er heel wat matchen op het programma. Zo kwamen Real Madrid, Bayern ...

22
22
Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Voor Antwerp is de hoop op de Champions' Play-Offs nu wel helemaal verdwenen. The Great Old speelde ...

33
33
Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Eerst volgt er nog een stage in de Verenigde ...

24
24
Beerschot blijft dromen in CPL, Panda's met gehaktmolen

Op het Kiel blijven ze stiekem dromen van een miraculeuze rechtstreekse promotie. De Ratten pakten ...

33
33
De Sart over interesse JPL-clubs: "Zij informeerden"

Anno 2026 kan je als degelijke voetballer ook enorm veel geld verdienen. Zo spelen er heel wat ...

74
74
De Mil legt twee grote pijnpunten van AA Gent op tafel

Bij AA Gent is het van moeten. De Buffalo’s moeten winnen van KV Mechelen, anders lijkt de top ...

28
28
Hubert verrast bij Union SG: "Hij kan weer spelen"

Union SG heeft opvallend genoeg meer blessures nadat het programma lichter werd door de Champions ...

69
69
Zulte Waregem haalt slag thuis: contract tot 2029

Zulte Waregem is een zeer leuke ploeg om te volgen. Leuk voetbal en ook jonge talenten die er zich ...

43
43
Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Jérémy Taravel kreeg Anderlecht weer op de rails, maar nu dreigt het helemaal mis te ...

164
164
'Club Brugge grijpt naast absolute droomtransfer'

Club Brugge hoopte in januari zwaar toe te slaan op de transfermarkt, maar dat lukte niet echt. De ...

330
330
Ruben Van Gucht zorgt voor gigantische TV-bom

Als een ware magneet trok Ruben Van Gucht deze week andermaal alle aandacht naar zich. Een ruzie met ...

44
44
Vrancken geeft toe: "Ze deden een contractvoorstel"

STVV is aan een historisch seizoen bezig in de Jupiler Pro League. De Truienaars hopen dit weekend ...

189
189
Kompany zet boel op scherp bij Bayern München

Vincent Kompany en Bayern München nemen het vanavond op tegen Borussia Mönchengladbach. De ...

36
36
Taravel: het kleine detail dat zijn job bij Anderlecht bedreigt

De topper tegen Club Brugge wordt misschien wel het eindexamen voor Jérémy Taravel, al ...

63
63
'Hayen hakt knopen door: Heynen out, Karetsas in?'

Een van de vele fraaie affiches die komend weekend op het programma staan is Union versus KRC Genk. ...

96
96
'Kassa rinkelt bij AA Gent: goudhaantje grof wild'

Om de gaten in de boekhouding te vullen rekent KAA Gent, net als het leeuwendeel van de ...

92
92
'Antwerp schrikt: RSCA-comeback Kindermans krijgt vorm'

Nu het zeker lijkt van de top zes is de rust weergekeerd bij RSC Anderlecht, maar achter de schermen ...

575
575
'Vermant vs. Tresoldi: eerste spits Club Brugge bekend'

De zenuwen staan reeds strakgespannen in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag aartsrivaal RSC ...

255
255
Alderweireld doet iedereen schrikken: "Ben er klaar mee"

Toby Alderweireld heeft op sociale media even voor verwarring gezorgd met een speciale foto. De ...

176
176
De Mil met handen in het haar: blessuregolf bij AA Gent

AA Gent heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KRC Genk, want zondag wacht er met ...

157
157
Anderlecht slikt bittere pil: aanvaller onder het mes

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Club Brugge, waar Jérémy Taravel een ...

330
330
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

46
46

Meer sportnieuws