Riemer: "Ik wou me niet achter dat excuus verstoppen"

door
Riemer:

Anderlecht wil zondag met een zege op Antwerp nog een zo goed mogelijke positie afdwingen in de eindafrekening van de Jupiler Pro League, maar behoudens een misstap van Club Brugge en/of Union zal het toch als derde eindigen. Dat is een stevige verbetering ten opzicht van de elfde plaats van vorig seizoen, maar toch zal Paars-Wit met een zure nasmaak achterblijven.

Een week geleden had het immers nog de titel binnen handbereik, maar uiteindelijk vergooide het zijn kansen met een magere prestatie en een 0-1-nederlaag in de mogelijke titelmatch tegen Club Brugge. In de belangrijkste wedstrijd van het seizoen was Anderlecht niet op de afspraak.

LEES OOK: Slaan Belgische topclubs weldra toe bij OH Leuven?

Riemer wijst naar afwezigheid Vertonghen, Delaney en Hazard

Riemer wijst erop dat Anderlecht echter niet gediend werd door het lot. Hij kon tegen Club niet rekenen op de geblesseerden Jan Vertonghen, Thorgan Hazard en Majeed Ashimeru, terwijl Thomas Delaney geschorst moest toekijken. Daarmee miste hij een pak ervaring.

"We hebben soms toch pech gehad met blessures", oordeelt hij in La Dernière Heure. "Ik had dat excuus soms graag gebruikt. Maar ik heb het niet willen doen, ook al was het de realiteit. Maar als er één match is waarin je Vertonghen, Delaney en Hazard wil opstellen, dan is het wel voor de titel tegen Club Brugge."

Met hen ander resultaat tegen Club

Riemer denkt dat het anders had kunnen lopen met hen. "Ik heb er het beste van moeten maken en oplossingen vinden. Maar als je me vraagt of ik die drie spelers had willen opstellen tegen Club, dan is het antwoord 'ja'. Hadden zij het resultaat veranderd? Waarschijnlijk wel."

Het was voor Riemer regelmatig puzzelen, ook in de play-offs. Ook Yari Verschaeren lag een tijdlang in de lappenmand en op sommige posities is de spoeling gewoon dun, vooral achterin. Het zat dus lang niet altijd mee voor Anderlecht, dat hopelijk ook zijn lessen zal trekken voor de samenstelling van de kern.

Zijn de blessures een geldig excuus voor Anderlecht?

Meest recent

Club greep naast revelatie: "Het was jammer"

Club Brugge wist de voorbije jaren enkele zeer geslaagde transfers te doen. Ze grepen in enkele ...

17
17
'Club loopt miljoenen mis: transferstrijd helemaal los'

Club Brugge zette de voorbije jaren grote stappen, maar het blijft voor Blauw-Zwart moeilijk om zijn ...

89
89
'Westerlo neemt alweer afscheid van zomeraanwinst'

Westerlo sloot 2025 dan wel af met een nederlaag tegen AA Gent, maar de Kemphanen kunnen toch ...

7
7
Vanhaezebrouck voorspelt nog 2 veranderingen in top zes

De Jupiler Pro League is zijn winterstop ingegaan. De reguliere competitie is intussen ook al twee ...

289
289
'De Winter plots genoemd in bijzonder gek transfergerucht'

In Italië gebeuren er jaarlijks wel vaker vreemde transfers. Boekhoudkundige trucjes, ...

26
26
'JPL-clubs slapen: Belgische smaakmaker versiert transfer'

De Belgische clubs in de Jupiler Pro League moeten op hun centen letten, dus het is speuren naar ...

58
58
België baalt nog steeds: "Daarom koos ik voor Congo"

Bij Congo spelen heel wat bekende namen op de Afrika Cup. Ook een aantal jongens die voor ...

111
111
Ajax stunt en haalt iconische naam als nieuwe TD

Ajax is al een aantal jaren op de dool en heeft PSV de macht zien overnemen in Nederland. De ...

155
155
‘Westerlo juicht: megadeal in januari in de maak'

KVC Westerlo hoopt in januari voor enkele miljoenen euro’s aan spelers te verkopen. Dat is ...

72
72
'AA Gent duwt door en legt bod neer bij kampioen'

AA Gent gaat zich in januari versterken, dat staat vast. Volgens de altijd zeer goed ...

262
262
'Contract tot 2028: Kompany krijgt groot nieuws in München'

Vincent Kompany en zijn manschappen bij Bayern München genieten momenteel van een welverdiende ...

61
61
Genk blijft kwakkelen: Hayen krijgt heldere opdracht

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

163
163
Privéleven ontspoort: Herman Brusselmans breekt helemaal

Er was een tijd dat Herman Brusselmans overal was. Op televisie, aan tafel bij ...

230
230
Nieuwe spits Anderlecht: messcherpe voorwaarde Renard

Coach Besnik Hasi benadrukte het na de thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi nog maar eens. RSC ...

598
598
Club-speler ergert Leko: oorzaak voor bloedlip gevonden

Ivan Leko heeft de start van zijn tweede ambstermijn als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. ...

864
864
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern dokt voor nieuwe spits'

Bayern München heeft een spectaculaire eerste helft van het seizoen achter de rug. Maar de club ...

258
258
Hayen laat zich meteen gelden: tóch opsteker voor Genk

Nicky Hayen heeft bij zijn grote debuut als hoofdcoach van KRC Genk niet voor wonderen kunnen ...

342
342
Napoli sluit 2025 af met zege: comeback Lukaku valt in water

Italiaans kampioen SSC Napoli heeft zijn kalenderjaar afgesloten met een uitzege tegen Cremonese: ...

62
62
Doelman vh Jaar: Coosemans topfavoriet, drie grote outsiders

Binnen enkele weken wordt het Gala van de Gouden Schoen gehouden. Naast de hoofdtrofee worden dan ...

725
725
'Versterking Ajax: verrassende Belg op verlanglijst'

Ajax heeft andermaal een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. De Amsterdammers willen ...

149
149
'Union blijft cashen: topcompetitie wenkt voor openbaring'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

181
181
Penaltyfase Genk-Club tóch correct? "Meen je dat nou?!"

De eerste affiche van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League, was meteen ook de meest ...

1140
1140
'Renard in actie: Anderlecht meldt zich voor eerste winteraanwinst'

RSC Anderlecht wil zich in de komende transferperiode versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

361
361
Patrick Goots voorspelt: droomscenario Antwerp in 2026?

Antwerp FC heeft zijn laatste wedstrijd van 2026 al winnend afgesloten en haalde dankzij een ...

389
389
'Real lanceert enorme transferbom met Vinicius-miljoen'

Real Madrid hervat komend weekend zijn seizoen met een competitieduel tegen Real Betis. Ondertussen ...

272
272

Meer sportnieuws