Riemer: "Ik wou me niet achter dat excuus verstoppen"

301 stemmen
Riemer:

Anderlecht wil zondag met een zege op Antwerp nog een zo goed mogelijke positie afdwingen in de eindafrekening van de Jupiler Pro League, maar behoudens een misstap van Club Brugge en/of Union zal het toch als derde eindigen. Dat is een stevige verbetering ten opzicht van de elfde plaats van vorig seizoen, maar toch zal Paars-Wit met een zure nasmaak achterblijven.

Een week geleden had het immers nog de titel binnen handbereik, maar uiteindelijk vergooide het zijn kansen met een magere prestatie en een 0-1-nederlaag in de mogelijke titelmatch tegen Club Brugge. In de belangrijkste wedstrijd van het seizoen was Anderlecht niet op de afspraak.

LEES OOK: Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Riemer wijst naar afwezigheid Vertonghen, Delaney en Hazard

Riemer wijst erop dat Anderlecht echter niet gediend werd door het lot. Hij kon tegen Club niet rekenen op de geblesseerden Jan Vertonghen, Thorgan Hazard en Majeed Ashimeru, terwijl Thomas Delaney geschorst moest toekijken. Daarmee miste hij een pak ervaring.

"We hebben soms toch pech gehad met blessures", oordeelt hij in La Dernière Heure. "Ik had dat excuus soms graag gebruikt. Maar ik heb het niet willen doen, ook al was het de realiteit. Maar als er één match is waarin je Vertonghen, Delaney en Hazard wil opstellen, dan is het wel voor de titel tegen Club Brugge."

Met hen ander resultaat tegen Club

Riemer denkt dat het anders had kunnen lopen met hen. "Ik heb er het beste van moeten maken en oplossingen vinden. Maar als je me vraagt of ik die drie spelers had willen opstellen tegen Club, dan is het antwoord 'ja'. Hadden zij het resultaat veranderd? Waarschijnlijk wel."

Het was voor Riemer regelmatig puzzelen, ook in de play-offs. Ook Yari Verschaeren lag een tijdlang in de lappenmand en op sommige posities is de spoeling gewoon dun, vooral achterin. Het zat dus lang niet altijd mee voor Anderlecht, dat hopelijk ook zijn lessen zal trekken voor de samenstelling van de kern.

Zijn de blessures een geldig excuus voor Anderlecht?

Meest recent

Club krijgt enorme opsteker voor titelclash met Union

Club Brugge maakt zich op voor een levensbelangrijke afspraak. Aanstaande zondag wordt immers de ...

11
11
Taravel geeft finale-selectie vrij: extra boost Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt donderdag een unieke kans om een einde te maken aan de jarenlange droogte. De ...

83
83
'Duidelijkheid voor Lammens: Man Utd kiest coach'

De komende weken zullen alle ogen in de Premier League gericht zijn op de titelstrijd tussen Arsenal ...

35
35
'Napoli wil af van Lukaku: verrassende wending'

Vanuit Napels kwam er woensdag opmerkelijk nieuws. Romelu Lukaku kreeg immers van zijn club ...

53
53
Niemand ziet dit aankomen: plots toptransfer Vermeeren

Arthur Vermeeren wordt overal aan de kant geschoven, maar toch duikt zijn naam op in bijna ...

322
322
'Pocognoli ziet eerste Belgische pion vertrekken'

Sébastien Pocognoli verruilde in oktober Union voor AS Monaco, maar een enorm succes is die ...

21
21
Albert beschermt Anderlecht-pion: "Gebrek aan respect"

Anderlecht zal donderdagnamiddag alles uit de kast halen om de Croky Cup te pakken. Het snakt immers ...

81
81
'Openda geeft groen licht: transfer in de maak'

De voorbije jaren was Loïs Openda een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar het ...

60
60
Godts tegenover Saibari en Antwerp-lieveling voor prijs

Vrijdag zal blijken of Rudi Garcia plaats heeft in zijn WK-selectie voor Mika Godts. De 20-jarige ...

21
21
Revanche op Anderlecht? Hubert oordeelt

Donderdagnamiddag staat er nog eens een Brusselse derby op het programma. Dat wordt niet zomaar een ...

78
78
'Standard krijgt mokerslag en moet mercato op'

Drie speeldagen voor het einde is Standard nog steeds volop in de running voor een Europees ticket. ...

133
133
Burgess houdt druk weg bij Union voor bekerfinale

Union kan zich donderdagnamiddag verzekeren van al de derde prijs op drie jaar tijd. Nadat het twee ...

78
78
Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Enkele maanden geleden werd de voetbalwereld plots heel stil bij het overlijden van voormalig ...

142
142
Genk geeft cruciale blessure-update Heymans/Karetsas

KRC Genk moet in de komende weken vol aan de bak om alsnog de Europe Play-Offs te winnen. In aanloop ...

81
81
'Nationaal recordbod richting Club: duizelingwekkende cijfers'

Dat Club Brugge komende zomer opnieuw miljoenen gaat verdienen op de transfermarkt, staat inmiddels ...

624
624
Garcia houdt adem in: sterkhouder in allerijl naar België

Binnen minder dan een maand gaat het wereldkampioenschap officieel van start. Het wordt de komende ...

169
169
'Neuer blijft Kompany trouw: imposant jaarsalaris gelekt'

Hoewel hij inmiddels alweer 40 jaar oud is, toonde Manuel Neuer zich ook dit seizoen weer van ...

92
92
Anderlecht vs. Union: Boeckx doet voorspelling bekerfinale

Donderdagnamiddag om 16u is het zover. Dan kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met ...

368
368
Karl Vannieuwkerke veroorzaakt zwoele storm op Instagram

Karl Vannieuwkerke toont plots zijn zachtste kant en Vlaanderen kijkt massaal mee. De ...

68
68
Real blijft uithalen: Arbeloa viseert Barça en Spaanse bond

De laatste weken spelen er zich ongeziene taferelen af bij Real Madrid. Spelers gaan op training met ...

112
112
Taravel meldt dubbele opsteker voor Anderlecht

Anderlecht maakt zich op voor de belangrijkste wedstrijd van zijn seizoen. De bekerfinale wordt niet ...

177
177
Antwerp lanceert nieuwe parel: “Al dit seizoen”

Bij Antwerp moesten ze de voorbije seizoenen noodgedwongen vaak teruggrijpen naar jonge talenten. Op ...

258
258
Colin Coosemans reageert fel op incident: "Niet fier op"

Anderlecht kende geen al te rustige aanloop naar de bekerfinale van donderdag. Er was de voorbije ...

138
138
Club Brugge bezorgt Union met opvallende zet koude rillingen

De spanning stijgt met de dag bij Club Brugge. Terwijl de titelstrijd zijn absolute kookpunt ...

537
537
‘Kogel door de kerk: Lukaku en Napoli vinden akkoord’

Vrijdag zal Rudi Garcia bekendmaken welke 26 Rode Duivels mee mogen naar het WK. Daar zal normaal ...

411
411

Meer sportnieuws