Riemer reageert op striemende kritiek: "Een goed startpunt"

435 stemmen
Riemer reageert op striemende kritiek:

RSC Anderlecht likt nog steeds zijn wonden na de pijnlijke nederlaag van vorige week tegen Club Brugge. Ze moeten echter de rug rechten tegen Royal Antwerp FC. Dan sluiten ze mits een zege de play-offs met een 17 op 30 en dat zou na Club de beste score zijn. Brian Riemer sprak met de pers.

Hij wil tegen Antwerp uiteraard voluit voor de zege gaan. Een eerste uitoverwinning. Riemer rechtte de rug.

"Het was een beslissende wedstrijd tegen Club Brugge en de ontgoocheling was heel groot voor iedereen binnen Anderlecht. Het kostte wat meer tijd om te verteren. Maar het seizoen is niet voorbij. We staan derde, maar we spelen wel nog voor iets. Er kan nog veel gebeuren, daarom moeten we zondag er alles aan doen om te winnen. Vorig jaar gebeurde er ook veel op de laatste speeldag. Dus de focus moet er nog zijn."

LEES OOK: Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Defensief voetbal

Riemer krijgt vaak het verwijt te defensief te spelen. “Wat is defensief voetbal? We proberen zoveel mogelijk hoog te pressen. Daar is een duidelijke structuur merkbaar. Uiteraard kunnen we nog beter doen. Niet alles was fantastisch, zeker niet”, beseft hij.

"We moeten als club die stappen voorwaarts blijven zetten. Soms hadden we offensief te weinig kwaliteit, maar soms was het ook zeer goed. Tegen Club Brugge was het aanvallend niet goed genoeg, dat klopt. We zijn nog niet waar we willen zijn en we kunnen zeker nog beter worden als team”, verklaarde hij.

Afwezige spelers

Hij haalde ook de blessures aan. “De blessures hebben ons ook parten gespeeld, al wil ik dat niet als excuus inroepen. Elke ploeg heeft daarmee te maken en het is mijn job om daarmee om te gaan. Maar als er een match is waar je Jan Vertonghen, Thomas Delaney en Thorgan Hazard in je team wilt hebben, dan is het tijdens een titelmatch tegen Club Brugge."

"Als de zogenaamde analisten dan aangeven dat het mijn fout is dat we niet goed speelden, dan is dat hun mening. Ik ben er zeker van dat het dan anders was gelopen. Maar dat hoort bij het voetbal. Er is een goede basis en we halen minstens een derde plaats. Dat Europees ticket is binnen en dat is een goed startpunt voor komend seizoen."

Had RSCA met Delaney, Hazard en Vertonghen wel gewonnen van Club?

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

22
22
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

193
193
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

76
76
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

107
107
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

157
157
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

91
91
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

146
146
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

49
49
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

310
310
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

109
109
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

660
660
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

70
70
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

269
269
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

291
291
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

579
579
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

475
475
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

781
781
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

80
80
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

118
118
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

190
190
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

100
100
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

245
245
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

173
173
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

168
168

Meer sportnieuws