Riemer reageert op striemende kritiek: "Een goed startpunt"

door
Riemer reageert op striemende kritiek:

RSC Anderlecht likt nog steeds zijn wonden na de pijnlijke nederlaag van vorige week tegen Club Brugge. Ze moeten echter de rug rechten tegen Royal Antwerp FC. Dan sluiten ze mits een zege de play-offs met een 17 op 30 en dat zou na Club de beste score zijn. Brian Riemer sprak met de pers.

Hij wil tegen Antwerp uiteraard voluit voor de zege gaan. Een eerste uitoverwinning. Riemer rechtte de rug.

"Het was een beslissende wedstrijd tegen Club Brugge en de ontgoocheling was heel groot voor iedereen binnen Anderlecht. Het kostte wat meer tijd om te verteren. Maar het seizoen is niet voorbij. We staan derde, maar we spelen wel nog voor iets. Er kan nog veel gebeuren, daarom moeten we zondag er alles aan doen om te winnen. Vorig jaar gebeurde er ook veel op de laatste speeldag. Dus de focus moet er nog zijn."

LEES OOK: ‘Sibierski-bom barst: koppen rollen bij Anderlecht’

Defensief voetbal

Riemer krijgt vaak het verwijt te defensief te spelen. “Wat is defensief voetbal? We proberen zoveel mogelijk hoog te pressen. Daar is een duidelijke structuur merkbaar. Uiteraard kunnen we nog beter doen. Niet alles was fantastisch, zeker niet”, beseft hij.

"We moeten als club die stappen voorwaarts blijven zetten. Soms hadden we offensief te weinig kwaliteit, maar soms was het ook zeer goed. Tegen Club Brugge was het aanvallend niet goed genoeg, dat klopt. We zijn nog niet waar we willen zijn en we kunnen zeker nog beter worden als team”, verklaarde hij.

Afwezige spelers

Hij haalde ook de blessures aan. “De blessures hebben ons ook parten gespeeld, al wil ik dat niet als excuus inroepen. Elke ploeg heeft daarmee te maken en het is mijn job om daarmee om te gaan. Maar als er een match is waar je Jan Vertonghen, Thomas Delaney en Thorgan Hazard in je team wilt hebben, dan is het tijdens een titelmatch tegen Club Brugge."

"Als de zogenaamde analisten dan aangeven dat het mijn fout is dat we niet goed speelden, dan is dat hun mening. Ik ben er zeker van dat het dan anders was gelopen. Maar dat hoort bij het voetbal. Er is een goede basis en we halen minstens een derde plaats. Dat Europees ticket is binnen en dat is een goed startpunt voor komend seizoen."

Had RSCA met Delaney, Hazard en Vertonghen wel gewonnen van Club?

Meest recent

Doku steelt de show: Guardiola geeft straf compliment

Manchester City heeft maandagavond twee dure punten verspeeld in de Engelse titelstrijd. Aan ...

10
10
'Poppen aan het dansen bij Genk: De Condé ontploft in kleedkamer'

De Europe Play-Offs zijn dit seizoen erg aantrekkelijk, met vier speeldagen te gaan hebben liefst ...

49
49
‘Sibierski-bom barst: koppen rollen bij Anderlecht’

Anderlecht haalt met Antoine Sibierski niet alleen een nieuwe sportieve baas binnen, maar ook iemand ...

167
167
'Pro League Player of the Season': grote favoriet al bekend

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

110
110
Schipbreuk City: fenomenale Doku voorkomt nederlaag in 96ste

In de Engelse titelstrijd heeft Manchester City duur puntenverlies geleden. Ondanks een dominante ...

50
50
Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

154
154
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

160
160
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

151
151
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

58
58
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

314
314
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

162
162
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

536
536
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

193
193
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

267
267
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

506
506
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

737
737
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

341
341
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

771
771
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

127
127
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

400
400
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

629
629
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

47
47
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

559
559
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

67
67
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

263
263

Meer sportnieuws