Riemer reageert op striemende kritiek: "Een goed startpunt"

435 stemmen
Riemer reageert op striemende kritiek:

RSC Anderlecht likt nog steeds zijn wonden na de pijnlijke nederlaag van vorige week tegen Club Brugge. Ze moeten echter de rug rechten tegen Royal Antwerp FC. Dan sluiten ze mits een zege de play-offs met een 17 op 30 en dat zou na Club de beste score zijn. Brian Riemer sprak met de pers.

Hij wil tegen Antwerp uiteraard voluit voor de zege gaan. Een eerste uitoverwinning. Riemer rechtte de rug.

"Het was een beslissende wedstrijd tegen Club Brugge en de ontgoocheling was heel groot voor iedereen binnen Anderlecht. Het kostte wat meer tijd om te verteren. Maar het seizoen is niet voorbij. We staan derde, maar we spelen wel nog voor iets. Er kan nog veel gebeuren, daarom moeten we zondag er alles aan doen om te winnen. Vorig jaar gebeurde er ook veel op de laatste speeldag. Dus de focus moet er nog zijn."

LEES OOK: 'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

Defensief voetbal

Riemer krijgt vaak het verwijt te defensief te spelen. “Wat is defensief voetbal? We proberen zoveel mogelijk hoog te pressen. Daar is een duidelijke structuur merkbaar. Uiteraard kunnen we nog beter doen. Niet alles was fantastisch, zeker niet”, beseft hij.

"We moeten als club die stappen voorwaarts blijven zetten. Soms hadden we offensief te weinig kwaliteit, maar soms was het ook zeer goed. Tegen Club Brugge was het aanvallend niet goed genoeg, dat klopt. We zijn nog niet waar we willen zijn en we kunnen zeker nog beter worden als team”, verklaarde hij.

Afwezige spelers

Hij haalde ook de blessures aan. “De blessures hebben ons ook parten gespeeld, al wil ik dat niet als excuus inroepen. Elke ploeg heeft daarmee te maken en het is mijn job om daarmee om te gaan. Maar als er een match is waar je Jan Vertonghen, Thomas Delaney en Thorgan Hazard in je team wilt hebben, dan is het tijdens een titelmatch tegen Club Brugge."

"Als de zogenaamde analisten dan aangeven dat het mijn fout is dat we niet goed speelden, dan is dat hun mening. Ik ben er zeker van dat het dan anders was gelopen. Maar dat hoort bij het voetbal. Er is een goede basis en we halen minstens een derde plaats. Dat Europees ticket is binnen en dat is een goed startpunt voor komend seizoen."

Had RSCA met Delaney, Hazard en Vertonghen wel gewonnen van Club?

Meest recent

De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

11
11
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

204
204
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

127
127
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

215
215
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

125
125
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

35
35
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

108
108
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

64
64
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

123
123
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

83
83
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

34
34
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

60
60
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

91
91
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

69
69
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

156
156
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

305
305
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

1005
1005
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

230
230
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

114
114
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

230
230
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

119
119
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

320
320
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

117
117
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

617
617
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

664
664

Meer sportnieuws