Riemer reageert op striemende kritiek: "Een goed startpunt"

435 stemmen
Riemer reageert op striemende kritiek:

RSC Anderlecht likt nog steeds zijn wonden na de pijnlijke nederlaag van vorige week tegen Club Brugge. Ze moeten echter de rug rechten tegen Royal Antwerp FC. Dan sluiten ze mits een zege de play-offs met een 17 op 30 en dat zou na Club de beste score zijn. Brian Riemer sprak met de pers.

Hij wil tegen Antwerp uiteraard voluit voor de zege gaan. Een eerste uitoverwinning. Riemer rechtte de rug.

"Het was een beslissende wedstrijd tegen Club Brugge en de ontgoocheling was heel groot voor iedereen binnen Anderlecht. Het kostte wat meer tijd om te verteren. Maar het seizoen is niet voorbij. We staan derde, maar we spelen wel nog voor iets. Er kan nog veel gebeuren, daarom moeten we zondag er alles aan doen om te winnen. Vorig jaar gebeurde er ook veel op de laatste speeldag. Dus de focus moet er nog zijn."

LEES OOK: Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Defensief voetbal

Riemer krijgt vaak het verwijt te defensief te spelen. “Wat is defensief voetbal? We proberen zoveel mogelijk hoog te pressen. Daar is een duidelijke structuur merkbaar. Uiteraard kunnen we nog beter doen. Niet alles was fantastisch, zeker niet”, beseft hij.

"We moeten als club die stappen voorwaarts blijven zetten. Soms hadden we offensief te weinig kwaliteit, maar soms was het ook zeer goed. Tegen Club Brugge was het aanvallend niet goed genoeg, dat klopt. We zijn nog niet waar we willen zijn en we kunnen zeker nog beter worden als team”, verklaarde hij.

Afwezige spelers

Hij haalde ook de blessures aan. “De blessures hebben ons ook parten gespeeld, al wil ik dat niet als excuus inroepen. Elke ploeg heeft daarmee te maken en het is mijn job om daarmee om te gaan. Maar als er een match is waar je Jan Vertonghen, Thomas Delaney en Thorgan Hazard in je team wilt hebben, dan is het tijdens een titelmatch tegen Club Brugge."

"Als de zogenaamde analisten dan aangeven dat het mijn fout is dat we niet goed speelden, dan is dat hun mening. Ik ben er zeker van dat het dan anders was gelopen. Maar dat hoort bij het voetbal. Er is een goede basis en we halen minstens een derde plaats. Dat Europees ticket is binnen en dat is een goed startpunt voor komend seizoen."

Had RSCA met Delaney, Hazard en Vertonghen wel gewonnen van Club?

Meest recent

Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

53
53
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

91
91
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

82
82
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

111
111
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

128
128
'Trainerssoap Anderlecht bereikt climax: gloednieuwe kandidaat'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

289
289
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

467
467
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

109
109
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

228
228
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

324
324
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

308
308
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

574
574
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

368
368
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

138
138
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

195
195
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

423
423
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

541
541
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

365
365
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

172
172
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

46
46
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

415
415
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

61
61
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

510
510
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

681
681
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

141
141

Meer sportnieuws