Riemer reageert op striemende kritiek: "Een goed startpunt"

door
Riemer reageert op striemende kritiek:

RSC Anderlecht likt nog steeds zijn wonden na de pijnlijke nederlaag van vorige week tegen Club Brugge. Ze moeten echter de rug rechten tegen Royal Antwerp FC. Dan sluiten ze mits een zege de play-offs met een 17 op 30 en dat zou na Club de beste score zijn. Brian Riemer sprak met de pers.

Hij wil tegen Antwerp uiteraard voluit voor de zege gaan. Een eerste uitoverwinning. Riemer rechtte de rug.

"Het was een beslissende wedstrijd tegen Club Brugge en de ontgoocheling was heel groot voor iedereen binnen Anderlecht. Het kostte wat meer tijd om te verteren. Maar het seizoen is niet voorbij. We staan derde, maar we spelen wel nog voor iets. Er kan nog veel gebeuren, daarom moeten we zondag er alles aan doen om te winnen. Vorig jaar gebeurde er ook veel op de laatste speeldag. Dus de focus moet er nog zijn."

LEES OOK: Anderlecht ziet af in Genk: "Wie haalt zo'n speler?"

Defensief voetbal

Riemer krijgt vaak het verwijt te defensief te spelen. “Wat is defensief voetbal? We proberen zoveel mogelijk hoog te pressen. Daar is een duidelijke structuur merkbaar. Uiteraard kunnen we nog beter doen. Niet alles was fantastisch, zeker niet”, beseft hij.

"We moeten als club die stappen voorwaarts blijven zetten. Soms hadden we offensief te weinig kwaliteit, maar soms was het ook zeer goed. Tegen Club Brugge was het aanvallend niet goed genoeg, dat klopt. We zijn nog niet waar we willen zijn en we kunnen zeker nog beter worden als team”, verklaarde hij.

Afwezige spelers

Hij haalde ook de blessures aan. “De blessures hebben ons ook parten gespeeld, al wil ik dat niet als excuus inroepen. Elke ploeg heeft daarmee te maken en het is mijn job om daarmee om te gaan. Maar als er een match is waar je Jan Vertonghen, Thomas Delaney en Thorgan Hazard in je team wilt hebben, dan is het tijdens een titelmatch tegen Club Brugge."

"Als de zogenaamde analisten dan aangeven dat het mijn fout is dat we niet goed speelden, dan is dat hun mening. Ik ben er zeker van dat het dan anders was gelopen. Maar dat hoort bij het voetbal. Er is een goede basis en we halen minstens een derde plaats. Dat Europees ticket is binnen en dat is een goed startpunt voor komend seizoen."

Had RSCA met Delaney, Hazard en Vertonghen wel gewonnen van Club?

Meest recent

Leider Union zwoegt, zweet én wint van stug La Louvière

Union SG heeft zondagavond zijn voorsprong aan de kop van het Jupiler Pro League-klassement met ...

25
25
Club-Standard: Leko ziet belangrijk duo in extremis afhaken

In de Jupiler Pro League staat zondagavond opnieuw een klassieker op het programma. Zo krijgt Club ...

41
41
'Trainerszoektocht Anderlecht: buitenlander plots topkandidaat'

Dat de nood aan een nieuwe hoofdtrainer bijzonder groot is bij RSC Anderlecht, bleek zondagmiddag ...

266
266
Vazquez wéér doeltreffend, nieuwe uitschuiver Ajax

Terwijl RSC Anderlecht maar blijft aanmodderen, toen één van de spelers die in januari ...

75
75
Volgend bommetje bij Anderlecht: ook Still naar uitgang?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een ...

236
236
Anderlecht-fans koken: Genk bevoordeeld door VAR?

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Na een offensieve ...

416
416
Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

287
287
Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

De sportieve crisis bij RSC Anderlecht blijft maar verder escaleren. Zondagmiddag ging Paars-Wit ook ...

333
333
Club-Atlético: scherpe voorwaarde voor Brugse stunt

Club Brugge plaatste zich tijdens de slotspeeldag van de League Phase op indrukwekkende wijze voor ...

363
363
Cercle Brugge dolgelukkig: "Een natte droom"

Cercle Brugge zorgde voor een zeer sterke prestatie op het veld van Sporting Charleroi. Ze wonnen er ...

51
51
Anderlecht ziet af in Genk: "Wie haalt zo'n speler?"

Om 13u30 stond in de Cegeka Arena met KRC Genk - RSC Anderlecht een topduel op het programma. Een ...

400
400
Zorgen om Romelu Lukaku? Antonio Conte geeft update

Napoli won gisterenavond met 2-3 op het veld van Genoa. Een belangrijke zege voor de Napolitanen. ...

69
69
AA Gent en OHL geven update na zeer zware botsing

AA Gent verloor gisterenavond verrassend met 1-3 in eigen huis van OH Leuven. Tijdens de match ...

67
67
Tah doet stevig boekje open over Kompany

Jonathan Tah werkt sinds 2025 samen met Vincent Kompany. De centrale verdediger sprak bij ESPN over ...

79
79
"Anderlecht vertelde mij dat ik de club diende te verlaten"

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van een aantal overbodige spelers én ze verkochten ...

235
235
Still gooit ploeg compleet door elkaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht en KRC Genk spelen om 13u30 tegen elkaar in de Cegeka Arena. Beide ploegen kunnen een ...

249
249
'Antwerp hakt knoop door over toekomst Praet'

Dennis Praet kwam anderhalf jaar geleden met grote verwachtingen naar Royal Antwerp FC. Tot op heden ...

424
424
TRANSFERUURTJE: Club versus Barça, 'njet' van Kompany

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

90
90
Hoe Anderlecht de verkeerde les leerde van Union SG

RSC Anderlecht zal komende zomer de fouten van de afgelopen transferperiodes moeten aanpakken. Union ...

186
186
Genk én Anderlecht onder zware druk: Boeckx voorspelt

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het om 13u30 op tegen elkaar. In de Cegeka Arena is het voor beide ...

309
309
Rangers lyrisch over Belg, Celtic zet landgenoot op zijspoor

Rangers FC en Celtic Glasgow zijn de twee grote clubs in Schotland. Al is het dit seizoen Hearts dat ...

197
197
Westerlo doet boekje open over interesse Club en Anderlecht

KVC Westerlo verkocht afgelopen wintermercato voor ruim 5 miljoen euro aan spelers. De Kemphanen ...

74
74
Straffe JPL-club net achter Club: miljoenenbedrag als statement

Cercle Brugge pakte stevig uit op de wintermercato. De Bruggelingen willen de komende weken verder ...

171
171
Anderlecht hakt twee transferknopen door: club geeft uitleg

Bij RSC Anderlecht lieten ze vooral spelers vertrekken in januari. Ook bij RSCA Futures vertrokken ...

170
170
Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Brandon Mechele straalt de laatste weken meer dan ooit. Op en naast het veld lijkt alles samen te ...

392
392

Meer sportnieuws