TRANSFERUURTJE: 'Witte rook bij Club, Anderlecht wil stunten'

780 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Witte rook bij Club, Anderlecht wil stunten'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Jupiler Pro League

Door het nakende vertrek van enkele routiniers, zal RSC Anderlecht in de zomermercato elders op zoek moeten naar extra ervaring. Volgens La Dernière Heure zou daarvoor ook de naam van Dennis Praet de ronde doen. De middenvelder is weldra einde contract bij Leicester City en kan dus mogelijk transfervrij worden opgepikt. Al dreigt zijn salaris een struikelblok te vormen. Voorlopig lijkt de interesse dan ook nog niet concreet en is hij slechts één van de vele namen op de shortlist.

Club Brugge lijkt dan toch door te gaan met Nicky Hayen als hoofdcoach. Volgens Het Laatste Nieuws had het Brugse bestuur die intentie zelfs al voor de match van afgelopen weekend tegen Anderlecht. Maandag zou nog voor de geplande titelviering al een eerste gespreksronde gepland staan. Daarbij lijkt het de bedoeling om zowel Hayen als zijn huidige assistenten aan boord te houden. Ondertussen zou Club ook al beslist hebben om Robin Veldman te houden als coach van Club Nxt.

Ook KRC Genk lijkt zijn nieuwe hoofdtrainer bijna beet te hebben. Zo is Thorsten Fink goed op weg naar de Cegeka Arena. Volgens Het Nieuwsblad werd vrijdag zelfs een Raad van Bestuur zijn samengeroepen om het dossier te bespreken. Aanstaande maandag zou de Duitser zelf voor uitsluitsel zorgen. Racing zal vervolgens wel nog een akkoord moeten vinden met STVV, maar daarover worden geen grote problemen verwacht.

Oud-Heverlee Leuven wil volgend jaar een rustiger seizoen doormaken en mikt daarvoor op versterking. Voetbal International deelt alvast mee dat OHL een smaakmaker van NAC Breda op het oog heeft. De Leuvenaars zouden een bod van 1,5 miljoen euro, exclusief bonussen, hebben neergelegd voor Aimé Omgba. Dat voorstel werd echter geweigerd. Het is evenwel de verwachting dat snel een nieuwe poging wordt ondernomen voor de aanvallende middenvelder.

Buitenland

Het heeft er alle schijn van dat Atalanta BC de aankoopoptie op Charles De Ketelaere zal lichten. Op de officiële bevestiging is het nog altijd wachten, maar in een interview met La Gazzetta dello Sport laat Atalanta-voorzitter Antonio Percassi weten dat Atalanta van plan is om De Ketelaere definitief over te nemen van AC Milan. "We zijn heel blij met hem, hij doet het heel goed", klinkt het immers. "We gaan samen verder." Atalanta zou naar verluidt 22 á 23 miljoen euro moeten betalen voor een definitieve transfer, waar nog een viertal miljoen aan bonussen bij kan komen.

FC Barcelona maakte vrijdag bekend dat de samenwerking met coach Xavi Hernandez dan toch wordt stopgezet. Zijn opvolger zou echter al klaar staan. Zo melden verschillende bronnen dat Hansi Flick aan de slag gaat bij Barcelona. Volgens transferexpert Fabrizio Romano is zijn aanwerving inmiddels helemaal rond. Flick zou tekenen tot medio 2026. Ook brengt hij naar verluidt een tweetal Duitse assistenten mee.

Wie is volgens u de beste trainer op dit moment?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

71
71
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

69
69
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

63
63
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

83
83
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

102
102
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

41
41
Investeerder Courtois bezorgt Genk meteen transferboost

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

135
135
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

815
815
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

55
55
Twijfels na Duivels experiment: "Hij blijft risicopatiënt"

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

321
321
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

615
615
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

99
99
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

578
578
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

343
343
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

269
269
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

234
234
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

46
46
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

181
181
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

344
344
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

668
668
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

449
449
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

422
422
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

201
201
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

121
121
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

136
136
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

682
682

Meer sportnieuws