TRANSFERUURTJE: 'Witte rook bij Club, Anderlecht wil stunten'

780 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Witte rook bij Club, Anderlecht wil stunten'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Jupiler Pro League

Door het nakende vertrek van enkele routiniers, zal RSC Anderlecht in de zomermercato elders op zoek moeten naar extra ervaring. Volgens La Dernière Heure zou daarvoor ook de naam van Dennis Praet de ronde doen. De middenvelder is weldra einde contract bij Leicester City en kan dus mogelijk transfervrij worden opgepikt. Al dreigt zijn salaris een struikelblok te vormen. Voorlopig lijkt de interesse dan ook nog niet concreet en is hij slechts één van de vele namen op de shortlist.

Club Brugge lijkt dan toch door te gaan met Nicky Hayen als hoofdcoach. Volgens Het Laatste Nieuws had het Brugse bestuur die intentie zelfs al voor de match van afgelopen weekend tegen Anderlecht. Maandag zou nog voor de geplande titelviering al een eerste gespreksronde gepland staan. Daarbij lijkt het de bedoeling om zowel Hayen als zijn huidige assistenten aan boord te houden. Ondertussen zou Club ook al beslist hebben om Robin Veldman te houden als coach van Club Nxt.

Ook KRC Genk lijkt zijn nieuwe hoofdtrainer bijna beet te hebben. Zo is Thorsten Fink goed op weg naar de Cegeka Arena. Volgens Het Nieuwsblad werd vrijdag zelfs een Raad van Bestuur zijn samengeroepen om het dossier te bespreken. Aanstaande maandag zou de Duitser zelf voor uitsluitsel zorgen. Racing zal vervolgens wel nog een akkoord moeten vinden met STVV, maar daarover worden geen grote problemen verwacht.

Oud-Heverlee Leuven wil volgend jaar een rustiger seizoen doormaken en mikt daarvoor op versterking. Voetbal International deelt alvast mee dat OHL een smaakmaker van NAC Breda op het oog heeft. De Leuvenaars zouden een bod van 1,5 miljoen euro, exclusief bonussen, hebben neergelegd voor Aimé Omgba. Dat voorstel werd echter geweigerd. Het is evenwel de verwachting dat snel een nieuwe poging wordt ondernomen voor de aanvallende middenvelder.

Buitenland

Het heeft er alle schijn van dat Atalanta BC de aankoopoptie op Charles De Ketelaere zal lichten. Op de officiële bevestiging is het nog altijd wachten, maar in een interview met La Gazzetta dello Sport laat Atalanta-voorzitter Antonio Percassi weten dat Atalanta van plan is om De Ketelaere definitief over te nemen van AC Milan. "We zijn heel blij met hem, hij doet het heel goed", klinkt het immers. "We gaan samen verder." Atalanta zou naar verluidt 22 á 23 miljoen euro moeten betalen voor een definitieve transfer, waar nog een viertal miljoen aan bonussen bij kan komen.

FC Barcelona maakte vrijdag bekend dat de samenwerking met coach Xavi Hernandez dan toch wordt stopgezet. Zijn opvolger zou echter al klaar staan. Zo melden verschillende bronnen dat Hansi Flick aan de slag gaat bij Barcelona. Volgens transferexpert Fabrizio Romano is zijn aanwerving inmiddels helemaal rond. Flick zou tekenen tot medio 2026. Ook brengt hij naar verluidt een tweetal Duitse assistenten mee.

Wie is volgens u de beste trainer op dit moment?

Meest recent

Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

15
15
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

48
48
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

339
339
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

31
31
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

42
42
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

277
277
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

400
400
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

482
482
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

799
799
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

105
105
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

518
518
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

52
52
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

97
97
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

136
136
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

93
93
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

145
145
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

389
389
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

709
709
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

295
295
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

498
498
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

402
402
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

228
228
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

107
107
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

102
102
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

172
172

Meer sportnieuws