TRANSFERUURTJE: 'Witte rook bij Club, Anderlecht wil stunten'

door
TRANSFERUURTJE: 'Witte rook bij Club, Anderlecht wil stunten'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Atalanta in shock: CDK flirt met brutale exit'

Jupiler Pro League

Door het nakende vertrek van enkele routiniers, zal RSC Anderlecht in de zomermercato elders op zoek moeten naar extra ervaring. Volgens La Dernière Heure zou daarvoor ook de naam van Dennis Praet de ronde doen. De middenvelder is weldra einde contract bij Leicester City en kan dus mogelijk transfervrij worden opgepikt. Al dreigt zijn salaris een struikelblok te vormen. Voorlopig lijkt de interesse dan ook nog niet concreet en is hij slechts één van de vele namen op de shortlist.

Club Brugge lijkt dan toch door te gaan met Nicky Hayen als hoofdcoach. Volgens Het Laatste Nieuws had het Brugse bestuur die intentie zelfs al voor de match van afgelopen weekend tegen Anderlecht. Maandag zou nog voor de geplande titelviering al een eerste gespreksronde gepland staan. Daarbij lijkt het de bedoeling om zowel Hayen als zijn huidige assistenten aan boord te houden. Ondertussen zou Club ook al beslist hebben om Robin Veldman te houden als coach van Club Nxt.

Ook KRC Genk lijkt zijn nieuwe hoofdtrainer bijna beet te hebben. Zo is Thorsten Fink goed op weg naar de Cegeka Arena. Volgens Het Nieuwsblad werd vrijdag zelfs een Raad van Bestuur zijn samengeroepen om het dossier te bespreken. Aanstaande maandag zou de Duitser zelf voor uitsluitsel zorgen. Racing zal vervolgens wel nog een akkoord moeten vinden met STVV, maar daarover worden geen grote problemen verwacht.

Oud-Heverlee Leuven wil volgend jaar een rustiger seizoen doormaken en mikt daarvoor op versterking. Voetbal International deelt alvast mee dat OHL een smaakmaker van NAC Breda op het oog heeft. De Leuvenaars zouden een bod van 1,5 miljoen euro, exclusief bonussen, hebben neergelegd voor Aimé Omgba. Dat voorstel werd echter geweigerd. Het is evenwel de verwachting dat snel een nieuwe poging wordt ondernomen voor de aanvallende middenvelder.

Buitenland

Het heeft er alle schijn van dat Atalanta BC de aankoopoptie op Charles De Ketelaere zal lichten. Op de officiële bevestiging is het nog altijd wachten, maar in een interview met La Gazzetta dello Sport laat Atalanta-voorzitter Antonio Percassi weten dat Atalanta van plan is om De Ketelaere definitief over te nemen van AC Milan. "We zijn heel blij met hem, hij doet het heel goed", klinkt het immers. "We gaan samen verder." Atalanta zou naar verluidt 22 á 23 miljoen euro moeten betalen voor een definitieve transfer, waar nog een viertal miljoen aan bonussen bij kan komen.

FC Barcelona maakte vrijdag bekend dat de samenwerking met coach Xavi Hernandez dan toch wordt stopgezet. Zijn opvolger zou echter al klaar staan. Zo melden verschillende bronnen dat Hansi Flick aan de slag gaat bij Barcelona. Volgens transferexpert Fabrizio Romano is zijn aanwerving inmiddels helemaal rond. Flick zou tekenen tot medio 2026. Ook brengt hij naar verluidt een tweetal Duitse assistenten mee.

Wie is volgens u de beste trainer op dit moment?

Meest recent

‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

57
57
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

26
26
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

79
79
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

88
88
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

13
13
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

76
76
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

239
239
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

98
98
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

452
452
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

155
155
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

155
155
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

182
182
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

118
118
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

261
261
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

191
191
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

230
230
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

343
343
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

243
243
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

411
411
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

173
173
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

184
184
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

112
112
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

250
250
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

911
911
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

235
235

Meer sportnieuws