TRANSFERUURTJE: 'Witte rook bij Club, Anderlecht wil stunten'

door
TRANSFERUURTJE: 'Witte rook bij Club, Anderlecht wil stunten'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: De Ketelaere merkt 'irritante' kwaliteit op bij Union SG

Jupiler Pro League

Door het nakende vertrek van enkele routiniers, zal RSC Anderlecht in de zomermercato elders op zoek moeten naar extra ervaring. Volgens La Dernière Heure zou daarvoor ook de naam van Dennis Praet de ronde doen. De middenvelder is weldra einde contract bij Leicester City en kan dus mogelijk transfervrij worden opgepikt. Al dreigt zijn salaris een struikelblok te vormen. Voorlopig lijkt de interesse dan ook nog niet concreet en is hij slechts één van de vele namen op de shortlist.

Club Brugge lijkt dan toch door te gaan met Nicky Hayen als hoofdcoach. Volgens Het Laatste Nieuws had het Brugse bestuur die intentie zelfs al voor de match van afgelopen weekend tegen Anderlecht. Maandag zou nog voor de geplande titelviering al een eerste gespreksronde gepland staan. Daarbij lijkt het de bedoeling om zowel Hayen als zijn huidige assistenten aan boord te houden. Ondertussen zou Club ook al beslist hebben om Robin Veldman te houden als coach van Club Nxt.

Ook KRC Genk lijkt zijn nieuwe hoofdtrainer bijna beet te hebben. Zo is Thorsten Fink goed op weg naar de Cegeka Arena. Volgens Het Nieuwsblad werd vrijdag zelfs een Raad van Bestuur zijn samengeroepen om het dossier te bespreken. Aanstaande maandag zou de Duitser zelf voor uitsluitsel zorgen. Racing zal vervolgens wel nog een akkoord moeten vinden met STVV, maar daarover worden geen grote problemen verwacht.

Oud-Heverlee Leuven wil volgend jaar een rustiger seizoen doormaken en mikt daarvoor op versterking. Voetbal International deelt alvast mee dat OHL een smaakmaker van NAC Breda op het oog heeft. De Leuvenaars zouden een bod van 1,5 miljoen euro, exclusief bonussen, hebben neergelegd voor Aimé Omgba. Dat voorstel werd echter geweigerd. Het is evenwel de verwachting dat snel een nieuwe poging wordt ondernomen voor de aanvallende middenvelder.

Buitenland

Het heeft er alle schijn van dat Atalanta BC de aankoopoptie op Charles De Ketelaere zal lichten. Op de officiële bevestiging is het nog altijd wachten, maar in een interview met La Gazzetta dello Sport laat Atalanta-voorzitter Antonio Percassi weten dat Atalanta van plan is om De Ketelaere definitief over te nemen van AC Milan. "We zijn heel blij met hem, hij doet het heel goed", klinkt het immers. "We gaan samen verder." Atalanta zou naar verluidt 22 á 23 miljoen euro moeten betalen voor een definitieve transfer, waar nog een viertal miljoen aan bonussen bij kan komen.

FC Barcelona maakte vrijdag bekend dat de samenwerking met coach Xavi Hernandez dan toch wordt stopgezet. Zijn opvolger zou echter al klaar staan. Zo melden verschillende bronnen dat Hansi Flick aan de slag gaat bij Barcelona. Volgens transferexpert Fabrizio Romano is zijn aanwerving inmiddels helemaal rond. Flick zou tekenen tot medio 2026. Ook brengt hij naar verluidt een tweetal Duitse assistenten mee.

Wie is volgens u de beste trainer op dit moment?

Meest recent

Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Royal Antwerp FC wil zich nog versterken op het slot van de wintermercato. The Great Old kijkt ...

25
25
‘Club Brugge heeft toptalent beet: transferplan onthuld’

Club Brugge is nog niet klaar op de wintermercato. Blauw-Zwart wil nog flink uitpakken en wordt met ...

70
70
Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

29
29
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

248
248
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

199
199
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

55
55
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

40
40
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

126
126
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

481
481
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

250
250
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

52
52
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

83
83
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

54
54
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

32
32
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

402
402
Streep door WK De Bruyne? “Ik twijfel of we hem terugzien”

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

323
323
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

127
127
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

30
30
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

200
200
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

130
130
Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

77
77
'Juventus hakt transferknoop over Openda door'

Eind augustus leek Loïs Openda nog een absolute droomtransfer te versieren toen hij RB Leipzig ...

110
110
'KV Mechelen verrast met Belgische coach'

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en is op acht speeldagen van het einde van de ...

206
206
'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Club Brugge plaatste zich voor het tweede seizoen op rij voor de play-offs van de Champions League ...

456
456
'Union brengt exit bij Genk in stroomversnelling'

De wintermercato gaat zijn laatste weekend in en dus mogen er nog pittige discussies verwacht worden ...

449
449

Meer sportnieuws