Tedesco onder druk: "Courtois moet altijd opgeroepen worden"

door
Tedesco onder druk:

Aanstaande dinsdag is het zover, dan maakt bondscoach Domenico Tedesco zijn selectie bekend voor het Europees kampioenschap in Duitsland. De kans dat Thibaut Courtois één van de namen wordt die hij zal afroepen, is echter zo goed als onbestaande. En dat blijft een spijtige zaak.

Binnen exact één week wordt het clubvoetbal in Europa officieus afgesloten met de finale van de Champions League. En daarin komt dit seizoen opnieuw een Belg in actie. Zo gaat Courtois met Real Madrid op zoek naar zijn tweede eindzege in het Kampioenenbal.

De algemene verwachting is ook dat het Belgische sluitstuk gewoon aan de finale zal beginnen in de finale tegen Borussia Dortmund. In de voorbije weken bewees Courtois alvast dat hij helemaal hersteld van zijn zware blessure. Desondanks is een EK-selectie niet aan orde.

LEES OOK: Courtois-bom: België ontploft na schokkende Real-blunder

Niet in voorselectie

Courtois gaf eind december al forfait voor de eindronde in Duitsland vanwege zijn blessure. Maar inmiddels is hij dus weer al volledig fit, in principe zou hij op het EK gewoon kunnen spelen. De hoofdreden voor zijn afwezigheid blijft dan ook zijn veelbesproken conflict met Tedesco.

Technisch directeur Frank Vercauteren liet deze week verstaan dat er nog steeds geen oplossing werd gevonden voor die hetze. En dat ten vroegste pas na het EK een eventuele verzoening mag verwacht worden. Bij La Dernière Heure weet men dat Courtois ook geen deel uitmaakt van de uitgebreide voorselectie.

Geen debat mogelijk

Dat blijft volgens verschillende waarnemers toch een spijtige zaak. Ex-keeper en analist Silvio Proto laat via het sociale medium 'X' alvast verstaan dat het Limburgse sluitstuk volgens hem sowieso moest opgeroepen worden. "Een Thibaut Courtois op bijna 100%, moet altijd opgeroepen worden bij de nationale ploeg. Daar bestaat geen debat over. De betrokkenen moeten rond de tafel gedeeld, hun fouten (die gedeeld worden naar mijn mening) toegeven en verder gaan", aldus Proto.

Wie is volgens u het koppigst in deze affaire?

Meest recent

2 Rode Duivels (en halve Belg) in lijst 50 grootste talenten

Komende zomer zullen de Rode Duivels niet meer als een topfavoriet aan de start van het WK ...

33
33
'Hoefkens moet nieuwe opdoffer slikken'

Vorig seizoen was Carl Hoefkens nog God in Breda nadat hij met NAC tegen alle verwachtingen in het ...

20
20
'Belgische sensatie in LaLiga: miljoenentransfer op komst'

Er zijn dit seizoen toch de nodige Belgen actief in LaLiga, met Thibaut Courtois, Axel Witsel, Adnan ...

29
29
STVV strikt broer van Rode Duivel

STVV sloot de reguliere competitie af met drie nederlagen in vier wedstrijden, maar mag desondanks ...

21
21
Duitsland of Italië? Tresoldi duidelijk over keuze

De laatste maanden verkeert Nicolo Tresoldi bij Club Brugge in grootse vorm. Hij scoorde zeven keer ...

91
91
TD Cercle verklaart verrassende trainerskeuze

De komende dagen zullen de ogen gericht zijn op interlandvoetbal, maar in de schaduw beginnen de ...

68
68
'Belachelijke blunder van Real met blessure Mbappé'

Bij Real Madrid konden ze de voorbije maanden niet zoveel rekenen op Kylian Mbappé als ze ...

51
51
Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

221
221
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

337
337
Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

80
80
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

130
130
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

145
145
Nieuwe titelclash Union vs. Club: "Zij zijn lichte favoriet"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

110
110
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

98
98
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

122
122
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

205
205
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

140
140
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

691
691
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

544
544
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

173
173
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

178
178
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

222
222
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

31
31
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

297
297
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

198
198

Meer sportnieuws