Tedesco onder druk: "Courtois moet altijd opgeroepen worden"

door
Tedesco onder druk:

Aanstaande dinsdag is het zover, dan maakt bondscoach Domenico Tedesco zijn selectie bekend voor het Europees kampioenschap in Duitsland. De kans dat Thibaut Courtois één van de namen wordt die hij zal afroepen, is echter zo goed als onbestaande. En dat blijft een spijtige zaak.

Binnen exact één week wordt het clubvoetbal in Europa officieus afgesloten met de finale van de Champions League. En daarin komt dit seizoen opnieuw een Belg in actie. Zo gaat Courtois met Real Madrid op zoek naar zijn tweede eindzege in het Kampioenenbal.

De algemene verwachting is ook dat het Belgische sluitstuk gewoon aan de finale zal beginnen in de finale tegen Borussia Dortmund. In de voorbije weken bewees Courtois alvast dat hij helemaal hersteld van zijn zware blessure. Desondanks is een EK-selectie niet aan orde.

LEES OOK: Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

Niet in voorselectie

Courtois gaf eind december al forfait voor de eindronde in Duitsland vanwege zijn blessure. Maar inmiddels is hij dus weer al volledig fit, in principe zou hij op het EK gewoon kunnen spelen. De hoofdreden voor zijn afwezigheid blijft dan ook zijn veelbesproken conflict met Tedesco.

Technisch directeur Frank Vercauteren liet deze week verstaan dat er nog steeds geen oplossing werd gevonden voor die hetze. En dat ten vroegste pas na het EK een eventuele verzoening mag verwacht worden. Bij La Dernière Heure weet men dat Courtois ook geen deel uitmaakt van de uitgebreide voorselectie.

Geen debat mogelijk

Dat blijft volgens verschillende waarnemers toch een spijtige zaak. Ex-keeper en analist Silvio Proto laat via het sociale medium 'X' alvast verstaan dat het Limburgse sluitstuk volgens hem sowieso moest opgeroepen worden. "Een Thibaut Courtois op bijna 100%, moet altijd opgeroepen worden bij de nationale ploeg. Daar bestaat geen debat over. De betrokkenen moeten rond de tafel gedeeld, hun fouten (die gedeeld worden naar mijn mening) toegeven en verder gaan", aldus Proto.

Wie is volgens u het koppigst in deze affaire?

Meest recent

Opvallend: Scheidsrechtersbaas zet klagende Vanaken op zijn plaats

Club Brugge is met twee pijnlijke nederlagen aan de tweede seizoenshelft begonnen. De frustraties ...

48
48
Hong start bij AA Gent, enorme verrassing in basiself Hasi

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van AA Gent voor de halve finales van de Croky Cup. ...

70
70
TU: 'Bom rond Noa Lang, eerste winteraanwinst Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

172
172
Promise David revancheert zich: “Zij waren gemeen”

Union SG heeft met het kleinste verschil gewonnen van KV Mechelen. De Brusselse club loopt daardoor ...

38
38
Karetsas verdwijnt bij KRC Genk: “Zou het aan mij liggen?”

KRC Genk ging onderuit tegen Zulte Waregem. Essevee wist al een tijdje niet meer te winnen, maar ...

100
100
Vanzeir maakt Cercle-fans warm met uitspraken

Dante Vanzeir heeft zijn debuut bij Cercle Brugge achter de rug. De aanvaller ging van KAA Gent naar ...

48
48
Onthuld: dit deed Fellaini écht bij Charleroi

Het was een opvallende aankondiging: Marouane Fellaini die plots aan de slag ging als adviseur bij ...

125
125
Nainggolan slaat meteen terug op kritiek bij Patro

Radja Nainggolan maakte de overstap van Lokeren naar Patro Eisden. De middenvelder werd al een ...

121
121
KV Mechelen legt DAZN-plan bloot: “Beter dan anderen”

De perikelen rond DAZN blijven nazinderen. De rechtenhouder besloot de stekker uit het TV-contract ...

181
181
Defour laat bom vallen over ex-club

Steven Defour kende een zeer bewogen spelerscarrière. Zijn transfers naar Standard en RSC ...

169
169
Vanhaezebrouck fluistert Renard opvallend advies toe

Olivier Renard heeft nog héél veel werk voor de boeg. Hij moet de kern uitdunnen en er ...

323
323
Benito Raman verrast en parkeert de bus in het Lotto Park

Het was een opvallend en warm moment in het Lotto Park afgelopen week. Benito Raman, vandaag ...

161
161
'Blunder Anderlecht? Ex-speler levert ‘jackpot’ op’

RSC Anderlecht heeft de afgelopen jaren een aantal talenten vroegtijdig laten gaan die nadien ...

159
159
Tranen bij Jean-Marie Pfaff na schokkend nieuws over Carmen

Komende week trekt Union richting München voor een confrontatie met Kompany en het grote ...

216
216
AA Gent ontdekt 'goudmijn': toekomst oogt plots heel mooi

Bij AA Gent werden de afgelopen jaren bijzonder veel Afrikaanse talenten gehaald. Er braken er amper ...

317
317
‘Paniek bij Anderlecht: winterdeal dreigt te ontploffen’

Bij Anderlecht staat alles plots onder hoogspanning. Een cruciale winterdeal wankelt, terwijl de ...

167
167
Fout van KRC Genk? "Wil hun ongelijk bewijzen"

Bij KRC Genk namen ze al afscheid van een aantal spelers. De Limburgers lieten één ...

109
109
Hein ziet AA Gent géweldige zaak doen: "Topper voor de JPL"

AA Gent wil dit seizoen weer de top zes halen en dat zal nog een héél zware opdracht ...

404
404
'Anderlecht plots genoemd: Lionel Messi baalt'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

238
238
Antwerp ontdekt in de schaduw plots nieuwe diamant

Vincent Janssen en Gyrano Kerk vormen een zeer goed duo en de twee Nederlanders doen het zeer goed ...

503
503
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

85
85
Malinwa baalt: "Verdienden ruimschoots een punt"

KV Mechelen bleef in de laatste drie onderlinge confrontaties met Union telkens ongeslagen, maar is ...

92
92
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Tevreden en niet tevreden"

Union heeft meteen een geweldige zaak gedaan in zijn eerste wedstrijden van 2026. Nadat het zich al ...

58
58
'Strijd om Seys is helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

Het zal voor Club Brugge nog een helse klus worden om deze winter al zijn goudhaantjes aan boord te ...

248
248
Union velt KV Mechelen en loopt weer verder uit op Club

Union heeft zaterdagavond optimaal geprofiteerd van de nederlaag van Club Brugge een dag eerder. Het ...

71
71

Meer sportnieuws