Tedesco onder druk: "Courtois moet altijd opgeroepen worden"

1155 stemmen
Tedesco onder druk:

Aanstaande dinsdag is het zover, dan maakt bondscoach Domenico Tedesco zijn selectie bekend voor het Europees kampioenschap in Duitsland. De kans dat Thibaut Courtois één van de namen wordt die hij zal afroepen, is echter zo goed als onbestaande. En dat blijft een spijtige zaak.

Binnen exact één week wordt het clubvoetbal in Europa officieus afgesloten met de finale van de Champions League. En daarin komt dit seizoen opnieuw een Belg in actie. Zo gaat Courtois met Real Madrid op zoek naar zijn tweede eindzege in het Kampioenenbal.

De algemene verwachting is ook dat het Belgische sluitstuk gewoon aan de finale zal beginnen in de finale tegen Borussia Dortmund. In de voorbije weken bewees Courtois alvast dat hij helemaal hersteld van zijn zware blessure. Desondanks is een EK-selectie niet aan orde.

LEES OOK: Courtois haalt Amerikanen van wolk met pittige sneer

Niet in voorselectie

Courtois gaf eind december al forfait voor de eindronde in Duitsland vanwege zijn blessure. Maar inmiddels is hij dus weer al volledig fit, in principe zou hij op het EK gewoon kunnen spelen. De hoofdreden voor zijn afwezigheid blijft dan ook zijn veelbesproken conflict met Tedesco.

Technisch directeur Frank Vercauteren liet deze week verstaan dat er nog steeds geen oplossing werd gevonden voor die hetze. En dat ten vroegste pas na het EK een eventuele verzoening mag verwacht worden. Bij La Dernière Heure weet men dat Courtois ook geen deel uitmaakt van de uitgebreide voorselectie.

Geen debat mogelijk

Dat blijft volgens verschillende waarnemers toch een spijtige zaak. Ex-keeper en analist Silvio Proto laat via het sociale medium 'X' alvast verstaan dat het Limburgse sluitstuk volgens hem sowieso moest opgeroepen worden. "Een Thibaut Courtois op bijna 100%, moet altijd opgeroepen worden bij de nationale ploeg. Daar bestaat geen debat over. De betrokkenen moeten rond de tafel gedeeld, hun fouten (die gedeeld worden naar mijn mening) toegeven en verder gaan", aldus Proto.

Wie is volgens u het koppigst in deze affaire?

Meest recent

'Afscheid na 183 matchen: Duitsers kloppen aan bij Club'

Met Simon Mignolet (pensioen) en Aleksandar Stankovic (terug naar Internazionale) zag Club Brugge in ...

77
77
'Versterking Anderlecht: 23-jarige flankaanvaller in vizier'

De selectie van RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Tubeke, waar coach Vitor Bruno zijn troepen ...

70
70
'Transferbom Arsenal, United dokt 50 miljoen aan Chelsea'

Door het wereldkampioenschap gaat het nieuwe seizoen in de Premier League pas eind augustus weer van ...

27
27
'Nieuwe trainer Genk: grote namen en oude bekenden op lijst'

Hoewel de voorbereiding inmiddels op toerental draait, moet KRC Genk op zoek naar een nieuwe ...

365
365
'Balogun-bom zindert na: Infantino in vieze papieren'

Uiteindelijk maakte het op het veld geen verschil, maar de affaire rond Folarin Balogun heeft heel ...

465
465
Kritiek uit Waalse hoek: positie Mechele weer onder druk?

De Rode Duivels hebben zich na een memorabele wedstrijd tegen de Verenigde Staten geplaatst voor de ...

322
322
'Club wil fors uitpakken: nieuwe middenvelder uit Serie A'

Bij landskampioen Club Brugge draait de voorbereiding inmiddels op volle toeren, maar het is ...

290
290
'Bondscoach Nederland: topkandidaat open voor de job'

Het WK 2026 draaide uiteindelijk uit op een grote deceptie voor Nederland. Uiteindelijk kostte het ...

162
162
'Anderlecht onder stoom: zes miljoen voor nieuwe spelmaker'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Europa ...

613
613
Vanaken of De Bruyne tegen Spanje? "Ik zou hém opstellen"

De Rode Duivels strijden aanstaande vrijdag tegen Spanje voor een plek in de halve finales van het ...

545
545
Stunt in de maak: Club Brugge aast op WK-sensatie

Club Brugge wil opnieuw verrassen op de transfermarkt. Blauw-zwart heeft volgens lokale bronnen een ...

730
730
'Duivels stappen voor clash met Spanje wéér naar FIFA'

Het zat er de voorbije dagen bovenarms op tussen de Belgische en wereldvoetbalbond. De beslissing ...

451
451
'Nieuwe wending: Union heeft recordtransfer voor grijpen'

Voor Union is het alweer een zeer drukke transferzomer. De bekerwinnaar was tot dusver vooral zeer ...

100
100
Frankrijk is de VS niet: FIFA stuurt Les Bleus wandelen

Er was de voorbije dagen heel wat ophef rond de beslissing van de FIFA om de schorsing van Folarin ...

208
208
Juventus pakt uit met alweer Belgisch talent

Juventus kwam de voorbije jaren bijzonder graag naar België om jonge talenten binnen te halen. ...

71
71
'Union schrikt: Khalaili-deal op losse schroeven'

Voor Union wordt het deze zomer weer business as usual: het zal zijn beste spelers zien vertrekken. ...

81
81
'Titanenstrijd om Tresoldi: Club neemt standpunt in'

Bij Club Brugge lijkt er op dit moment stilte voor de storm te heersen. De verwachting is dat het ...

468
468
Genk wint tweede oefenwedstrijd: twee grote verrassingen

KRC Genk hoopt zich na een tegenvallend seizoen in de komende jaargang te herpakken. Woensdag hebben ...

216
216
'Stroomversnelling op komst in dossier Tzolis'

Club Brugge begon zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen met een overwinning tegen KV Kortrijk, ...

259
259
'Gheysens op hete kolen: nieuwe deadline Antwerp bekend'

Antwerp vertoeft momenteel op stage in Duitsland om zich voor te bereiden op het nieuwe seizoen, ...

351
351
‘Warleson weg: Cercle Brugge kijkt naar bekende naam’

Cercle Brugge staat op het punt afscheid te nemen van doelman Warleson. Da Braziliaan gaat naar het ...

221
221
‘Eriksen onderzocht na nieuwe hartproblemen’

Vorige maand was het vlak voor het WK even schrikken. Christian Eriksen ging naar de grond en het ...

78
78
Balogun bijt van zich af na Duivelse pandoering

De commotie rond Folarin Balogun voor de clash tegen de Rode Duivels zorgde voor een storm. De ...

366
366
‘De Cat naar nieuwe club: vangt Anderlecht toch meer?’

Nathan De Cat heeft na een topseizoen bij RSC Anderlecht een knaltransfer beet. De middenvelder ...

455
455
Amerikaanse ‘tweeling’ Lukaku briest: “Kan niet naar buiten”

Romelu Lukaku heeft een dubbelganger rondlopen in de Verenigde Staten. Voormalige American ...

41
41

Meer sportnieuws