Tedesco onder druk: "Courtois moet altijd opgeroepen worden"

1155 stemmen
Tedesco onder druk:

Aanstaande dinsdag is het zover, dan maakt bondscoach Domenico Tedesco zijn selectie bekend voor het Europees kampioenschap in Duitsland. De kans dat Thibaut Courtois één van de namen wordt die hij zal afroepen, is echter zo goed als onbestaande. En dat blijft een spijtige zaak.

Binnen exact één week wordt het clubvoetbal in Europa officieus afgesloten met de finale van de Champions League. En daarin komt dit seizoen opnieuw een Belg in actie. Zo gaat Courtois met Real Madrid op zoek naar zijn tweede eindzege in het Kampioenenbal.

De algemene verwachting is ook dat het Belgische sluitstuk gewoon aan de finale zal beginnen in de finale tegen Borussia Dortmund. In de voorbije weken bewees Courtois alvast dat hij helemaal hersteld van zijn zware blessure. Desondanks is een EK-selectie niet aan orde.

LEES OOK: Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Niet in voorselectie

Courtois gaf eind december al forfait voor de eindronde in Duitsland vanwege zijn blessure. Maar inmiddels is hij dus weer al volledig fit, in principe zou hij op het EK gewoon kunnen spelen. De hoofdreden voor zijn afwezigheid blijft dan ook zijn veelbesproken conflict met Tedesco.

Technisch directeur Frank Vercauteren liet deze week verstaan dat er nog steeds geen oplossing werd gevonden voor die hetze. En dat ten vroegste pas na het EK een eventuele verzoening mag verwacht worden. Bij La Dernière Heure weet men dat Courtois ook geen deel uitmaakt van de uitgebreide voorselectie.

Geen debat mogelijk

Dat blijft volgens verschillende waarnemers toch een spijtige zaak. Ex-keeper en analist Silvio Proto laat via het sociale medium 'X' alvast verstaan dat het Limburgse sluitstuk volgens hem sowieso moest opgeroepen worden. "Een Thibaut Courtois op bijna 100%, moet altijd opgeroepen worden bij de nationale ploeg. Daar bestaat geen debat over. De betrokkenen moeten rond de tafel gedeeld, hun fouten (die gedeeld worden naar mijn mening) toegeven en verder gaan", aldus Proto.

Wie is volgens u het koppigst in deze affaire?

Meest recent

'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

21
21
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

17
17
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

35
35
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

30
30
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

183
183
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

143
143
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

182
182
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

98
98
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

131
131
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

296
296
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

276
276
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

221
221
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

181
181
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

275
275
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

223
223
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

86
86
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

54
54
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

520
520
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

234
234
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

387
387
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

184
184
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

140
140
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

253
253
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

124
124
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

499
499

Meer sportnieuws