Tedesco onder druk: "Courtois moet altijd opgeroepen worden"

door stemmen
Tedesco onder druk:

Aanstaande dinsdag is het zover, dan maakt bondscoach Domenico Tedesco zijn selectie bekend voor het Europees kampioenschap in Duitsland. De kans dat Thibaut Courtois één van de namen wordt die hij zal afroepen, is echter zo goed als onbestaande. En dat blijft een spijtige zaak.

Binnen exact één week wordt het clubvoetbal in Europa officieus afgesloten met de finale van de Champions League. En daarin komt dit seizoen opnieuw een Belg in actie. Zo gaat Courtois met Real Madrid op zoek naar zijn tweede eindzege in het Kampioenenbal.

De algemene verwachting is ook dat het Belgische sluitstuk gewoon aan de finale zal beginnen in de finale tegen Borussia Dortmund. In de voorbije weken bewees Courtois alvast dat hij helemaal hersteld van zijn zware blessure. Desondanks is een EK-selectie niet aan orde.

LEES OOK: Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Niet in voorselectie

Courtois gaf eind december al forfait voor de eindronde in Duitsland vanwege zijn blessure. Maar inmiddels is hij dus weer al volledig fit, in principe zou hij op het EK gewoon kunnen spelen. De hoofdreden voor zijn afwezigheid blijft dan ook zijn veelbesproken conflict met Tedesco.

Technisch directeur Frank Vercauteren liet deze week verstaan dat er nog steeds geen oplossing werd gevonden voor die hetze. En dat ten vroegste pas na het EK een eventuele verzoening mag verwacht worden. Bij La Dernière Heure weet men dat Courtois ook geen deel uitmaakt van de uitgebreide voorselectie.

Geen debat mogelijk

Dat blijft volgens verschillende waarnemers toch een spijtige zaak. Ex-keeper en analist Silvio Proto laat via het sociale medium 'X' alvast verstaan dat het Limburgse sluitstuk volgens hem sowieso moest opgeroepen worden. "Een Thibaut Courtois op bijna 100%, moet altijd opgeroepen worden bij de nationale ploeg. Daar bestaat geen debat over. De betrokkenen moeten rond de tafel gedeeld, hun fouten (die gedeeld worden naar mijn mening) toegeven en verder gaan", aldus Proto.

Wie is volgens u het koppigst in deze affaire?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
'Union stevent af op jackpot: clubrecord aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

18
18
Anderlecht all-in: duo klaargestoomd voor bekerfinale

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

40
40
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

71
71
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

58
58
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

152
152
Opvolging Mignolet: 'Club klopt aan in Premier League'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

173
173
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

136
136
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

121
121
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

468
468
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

683
683
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

405
405
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

208
208
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

122
122
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

79
79
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

206
206
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

415
415
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

190
190
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

102
102
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

35
35
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

298
298
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

279
279
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

431
431
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

437
437
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

295
295
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

47
47

Meer sportnieuws