Bondsparket vraagt extra sanctie voor misnoegde Hayen

1435
Bondsparket vraagt extra sanctie voor misnoegde Hayen

Nicky Hayen zal de titelmatch tegen Cercle Brugge nagelbijtend in zijn bureau beleven, want na zijn rode kaart tegen Anderlecht is de coach van Club Brugge geschorst. Meer nog: zijn gedrag nadien kan hem nog een bijkomende sanctie opleveren.

Na zijn uitsluiting in het Lotto Park gaf Hayen vanuit de tribune tenslotte nog instructies aan zijn assistenten, iets wat eigenlijk niet was toegestaan. Daarom roept het bondparket hem volgens Het Nieuwsblad op om voor de Disciplinaire Commissie te verschijnen.

LEES OOK: Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

Extra straf voor Hayen

Hayen zal daar worden vervolgd voor het feit dat hij bleef communiceren met de bank, al zou het bondsparket wel slechts één wedstrijd schorsing met uitstel vragen. Zondag zal een controleur erop toezien dat hij geen contact heeft met Michiel Jonckheere en co.

Zelf bleek Hayen overigens nog altijd niet helemaal opgezet met de beslissing van Erik Lambrechts om hem in Anderlecht naar de tribune te verwijzen. Al gaf hij wel toe dat hij de scheids een reden gaf om hem uit te sluiten. "Op die vraag moet ik schuldig pleiten."

Lambrechts in de fout?

"Maar langs de andere kant mag je weten wat ik gezegd heb", volgde op zijn wekelijkse persbabbel vervolgens zijn relaas van de feiten. "Ik ga even de situatie uitleggen. Er was eerst een duidelijke overtreding op Skov Olsen, waarna Denis Odoi een fout maakt."

"Op dat moment was de bank meer geïrriteerd dan ikzelf, tot hij Denis geel wou geven. Daarop reageer ik en krijg ik een gele kaart, waarna ik alleen maar zeg dat hij eerder had moeten fluiten. Meer niet", aldus Hayen, wiens gezichtsuitdrukking boekdelen sprak.

Denkt u dat Hayen terecht rood kreeg?

Meest recent

Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

1
1
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

63
63
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

121
121
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

27
27
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

60
60
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

66
66
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

153
153
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

61
61
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

203
203
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

280
280
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

41
41
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

371
371
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

290
290
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

107
107
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

179
179
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

25
25
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

73
73
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

47
47
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

113
113
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

107
107
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

39
39
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

16
16
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

18
18
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

33
33
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

521
521

Meer sportnieuws