Bondsparket vraagt extra sanctie voor misnoegde Hayen

door
Bondsparket vraagt extra sanctie voor misnoegde Hayen

Nicky Hayen zal de titelmatch tegen Cercle Brugge nagelbijtend in zijn bureau beleven, want na zijn rode kaart tegen Anderlecht is de coach van Club Brugge geschorst. Meer nog: zijn gedrag nadien kan hem nog een bijkomende sanctie opleveren.

Na zijn uitsluiting in het Lotto Park gaf Hayen vanuit de tribune tenslotte nog instructies aan zijn assistenten, iets wat eigenlijk niet was toegestaan. Daarom roept het bondparket hem volgens Het Nieuwsblad op om voor de Disciplinaire Commissie te verschijnen.

LEES OOK: Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Extra straf voor Hayen

Hayen zal daar worden vervolgd voor het feit dat hij bleef communiceren met de bank, al zou het bondsparket wel slechts één wedstrijd schorsing met uitstel vragen. Zondag zal een controleur erop toezien dat hij geen contact heeft met Michiel Jonckheere en co.

Zelf bleek Hayen overigens nog altijd niet helemaal opgezet met de beslissing van Erik Lambrechts om hem in Anderlecht naar de tribune te verwijzen. Al gaf hij wel toe dat hij de scheids een reden gaf om hem uit te sluiten. "Op die vraag moet ik schuldig pleiten."

Lambrechts in de fout?

"Maar langs de andere kant mag je weten wat ik gezegd heb", volgde op zijn wekelijkse persbabbel vervolgens zijn relaas van de feiten. "Ik ga even de situatie uitleggen. Er was eerst een duidelijke overtreding op Skov Olsen, waarna Denis Odoi een fout maakt."

"Op dat moment was de bank meer geïrriteerd dan ikzelf, tot hij Denis geel wou geven. Daarop reageer ik en krijg ik een gele kaart, waarna ik alleen maar zeg dat hij eerder had moeten fluiten. Meer niet", aldus Hayen, wiens gezichtsuitdrukking boekdelen sprak.

Denkt u dat Hayen terecht rood kreeg?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

89
89
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

19
19
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

4
4
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

127
127
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

547
547
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

89
89
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

13
13
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

60
60
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

62
62
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

89
89
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

409
409
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

233
233
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

120
120
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

102
102
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

383
383
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

538
538
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

314
314
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

130
130
‘Pedofilieschandaal barst los: PL-club schorst sterspeler'

Een nieuw schandaal in Engeland staat op het punt te ontploffen. Op sociale media circuleerden plots ...

98
98
‘Castagne in zak en as: toekomstplannen op tafel’

Timothy Castagne is al jaren een vaste pion in de selectie van de Rode Duivels. Ook onder bondscoach ...

84
84
Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

KAA Gent incasseerde afgelopen speeldag een mokerslag van rechtstreekse concurrent KV Mechelen. De ...

146
146
Van Gucht onder vuur: fysieke klappen stapelen zich op

Ruben Van Gucht kreeg het recent zwaar te verduren, en dat op meer dan één vlak. Wat ...

30
30
Verhaeghe meldt groot nieuws over stadion Club Brugge

Eerder kwam Club Brugge met grootse plannen naar buiten voor het nieuwe Basecamp. Nu kwam Het ...

1393
1393
Spalletti doet Openda-bekentenis: "Dat is mijn fout"

Wanneer Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend maakt, is het maar de ...

84
84
Hommeles bij Anderlecht: club en fans in de clinch

Anderlecht blikt terug op moeilijke weken met een nul op negen, waardoor de derde plaats in de ...

191
191
'De Ketelaere verbaast iedereen met droomtransfer'

De start van de transferzomer nadert met rasse schreden en voor de Rode Duivels belooft het een ...

329
329

Meer sportnieuws