Bondsparket vraagt extra sanctie voor misnoegde Hayen

1435 stemmen
Bondsparket vraagt extra sanctie voor misnoegde Hayen

Nicky Hayen zal de titelmatch tegen Cercle Brugge nagelbijtend in zijn bureau beleven, want na zijn rode kaart tegen Anderlecht is de coach van Club Brugge geschorst. Meer nog: zijn gedrag nadien kan hem nog een bijkomende sanctie opleveren.

Na zijn uitsluiting in het Lotto Park gaf Hayen vanuit de tribune tenslotte nog instructies aan zijn assistenten, iets wat eigenlijk niet was toegestaan. Daarom roept het bondparket hem volgens Het Nieuwsblad op om voor de Disciplinaire Commissie te verschijnen.

LEES OOK: Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Extra straf voor Hayen

Hayen zal daar worden vervolgd voor het feit dat hij bleef communiceren met de bank, al zou het bondsparket wel slechts één wedstrijd schorsing met uitstel vragen. Zondag zal een controleur erop toezien dat hij geen contact heeft met Michiel Jonckheere en co.

Zelf bleek Hayen overigens nog altijd niet helemaal opgezet met de beslissing van Erik Lambrechts om hem in Anderlecht naar de tribune te verwijzen. Al gaf hij wel toe dat hij de scheids een reden gaf om hem uit te sluiten. "Op die vraag moet ik schuldig pleiten."

Lambrechts in de fout?

"Maar langs de andere kant mag je weten wat ik gezegd heb", volgde op zijn wekelijkse persbabbel vervolgens zijn relaas van de feiten. "Ik ga even de situatie uitleggen. Er was eerst een duidelijke overtreding op Skov Olsen, waarna Denis Odoi een fout maakt."

"Op dat moment was de bank meer geïrriteerd dan ikzelf, tot hij Denis geel wou geven. Daarop reageer ik en krijg ik een gele kaart, waarna ik alleen maar zeg dat hij eerder had moeten fluiten. Meer niet", aldus Hayen, wiens gezichtsuitdrukking boekdelen sprak.

Denkt u dat Hayen terecht rood kreeg?

Meest recent

Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

26
26
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

54
54
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

80
80
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

16
16
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

64
64
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

85
85
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

74
74
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

110
110
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

174
174
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

32
32
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

135
135
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

287
287
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

342
342
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

329
329
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

61
61
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

62
62
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

307
307
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

192
192
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

110
110
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

124
124
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

90
90
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

52
52
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

192
192
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

307
307
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

120
120

Meer sportnieuws