Bondsparket vraagt extra sanctie voor misnoegde Hayen

door
Bondsparket vraagt extra sanctie voor misnoegde Hayen

Nicky Hayen zal de titelmatch tegen Cercle Brugge nagelbijtend in zijn bureau beleven, want na zijn rode kaart tegen Anderlecht is de coach van Club Brugge geschorst. Meer nog: zijn gedrag nadien kan hem nog een bijkomende sanctie opleveren.

Na zijn uitsluiting in het Lotto Park gaf Hayen vanuit de tribune tenslotte nog instructies aan zijn assistenten, iets wat eigenlijk niet was toegestaan. Daarom roept het bondparket hem volgens Het Nieuwsblad op om voor de Disciplinaire Commissie te verschijnen.

LEES OOK: Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Extra straf voor Hayen

Hayen zal daar worden vervolgd voor het feit dat hij bleef communiceren met de bank, al zou het bondsparket wel slechts één wedstrijd schorsing met uitstel vragen. Zondag zal een controleur erop toezien dat hij geen contact heeft met Michiel Jonckheere en co.

Zelf bleek Hayen overigens nog altijd niet helemaal opgezet met de beslissing van Erik Lambrechts om hem in Anderlecht naar de tribune te verwijzen. Al gaf hij wel toe dat hij de scheids een reden gaf om hem uit te sluiten. "Op die vraag moet ik schuldig pleiten."

Lambrechts in de fout?

"Maar langs de andere kant mag je weten wat ik gezegd heb", volgde op zijn wekelijkse persbabbel vervolgens zijn relaas van de feiten. "Ik ga even de situatie uitleggen. Er was eerst een duidelijke overtreding op Skov Olsen, waarna Denis Odoi een fout maakt."

"Op dat moment was de bank meer geïrriteerd dan ikzelf, tot hij Denis geel wou geven. Daarop reageer ik en krijg ik een gele kaart, waarna ik alleen maar zeg dat hij eerder had moeten fluiten. Meer niet", aldus Hayen, wiens gezichtsuitdrukking boekdelen sprak.

Denkt u dat Hayen terecht rood kreeg?

Meest recent

KV Mechelen-smaakmaker doet boekje open: “Niet betaald”

KV Mechelen kent dit seizoen een wonderseizoen onder Fred Vanderbiest. Malinwa zit in de Champions ...

7
7
Straffe prestatie Stijnen: "Vooraf had ik hiervoor getekend"

Vrijdagavond volgt de ontknoping van het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. Op de ...

13
13
Goudhaantje spreekt duidelijk over vertrek bij Anderlecht

Bij Anderlecht zagen ze de voorbije jaren al heel wat talent uit Neerpede op pijnlijke wijze de deur ...

52
52
Olivier Deschacht onthult: beschaamd na breuk met Annelien

Olivier Deschacht blikt met opvallende eerlijkheid terug op een moeilijke periode na zijn breuk met ...

28
28
Preud'homme illustreert straffe verandering bij Club

Club Brugge heeft in het voorbije decennium een straffe evolutie doorgemaakt. Het haalde in drie van ...

119
119
'Real zoekt coach: twee grote namen topkandidaat'

Real Madrid likt zijn wonden na de pijnlijke uitschakeling in de Champions League van deze week. De ...

58
58
'Standard heeft prijs: sterkhouder tekent bij'

Voor Standard kan het nog een mooi seizoen worden. De Rouches zijn immers nog niet uitgeteld voor ...

49
49
JPL-sensatie lonkt naar Anderlecht en Club: "Natuurlijk"

Het seizoen gaat zijn laatste fase in en dus beginnen heel wat clubs al te denken aan de ...

268
268
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

28
28
TRANSFERUURTJE: 'Real slachtoffert schlemiel, nieuwe nummer 1 Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

100
100
Chelsea onthult masterplan: valt Lavia uit de boot?

Chelsea staat bekend als een handelshuis. De Londense club koopt enorm veel talent en stuurt het ...

56
56
‘Zomerse knaltransfer Diego Moreira: statement voor WK’

Bondscoach Rudi Garcia zal ferme knopen moeten doorhakken voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

51
51
Aster Nzeyimana beroert tot tranen toe met pittig verleden

Aster Nzeyimana is ondertussen een vaste waarde geworden in het medialandschap. De flegmatieke en ...

47
47
‘FC Barcelona klopt aan voor twee Club Brugge-spelers’

Club Brugge focust zich de afgelopen seizoenen op de jeugdwerking en het halen van toptalenten. Dat ...

269
269
‘Standard slaat toe met grote transferslag’

Standard Luik is al volop bezig met volgend seizoen. De Rouches spelen in de Europa Play-Offs, maar ...

119
119
De Bruyne verrast met uitspraken over toekomst

Kevin De Bruyne maakte de transfervrije overstap van Manchester City naar Napoli. Ondanks ...

163
163
Alderweireld is keihard voor oude club

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter zijn spelerscarrière en is dezer dagen ...

54
54
Domper dreigt voor Club: leegloop bij NXT?

De voorbije jaren kwam de jeugdopleiding van Club Brugge al in de kijker te staan met de doorbraak ...

138
138
Europa League: Anderlecht en STVV supporteren voor deze club

Donderdagavond werden in de Europa League de terugwedstrijden van de kwartfinales afgewerkt en die ...

157
157
'Farce dreigt in degradatiestrijd in 1B'

Vrijdagavond kent de reguliere competitie in de Challenger Pro League zijn apotheose. Hoewel de ...

127
127
'Club krijgt stevige concurrentie voor nieuwe Mignolet'

Bij Club Brugge wordt één van de prioriteiten voor komende zomer het vinden van een ...

174
174
Topaankoop ontploft eindelijk bij Standard

De strijd om de eindzege in de Europe Play-Off belooft nog bijzonder spannend te gaan worden. Na ...

132
132
Rode Duivels moeten niet hopen op nieuw goudhaantje Club

Er was de voorbije jaren al heel wat te doen over de vele jonge talenten die er uiteindelijk voor ...

137
137
Volgende vertrekker bij Union: "Zou me niet verbazen"

Union kan dit seizoen zijn prijzenkast opnieuw vullen, nadat het in de voorbije twee seizoenen al ...

57
57
'Stunt in de maak: Club aast op 'nieuwe Iniesta' van 20M'

Club Brugge heeft een opvallend offensief dossier op tafel gelegd. Blauw-Zwart volgt een spelmaker ...

495
495

Meer sportnieuws