'Belgisch toptalent staat open voor terugkeer naar JPL'

door
'Belgisch toptalent staat open voor terugkeer naar JPL'

Jong, en als het kan liefst ook een Belgisch paspoort: voor veel clubs in de Jupiler Pro League zijn het twee belangrijke parameters bij de zoektocht naar versterking. In dat opzicht valt er bij niemand minder dan Bayer Leverkusen misschien wel een interessante slag te slaan.

Bij de Duitse landskampioen, die in de finale van de Europa League zopas het onderspit delfde tegen Atalanta Bergamo lijkt Madi Monamay namelijk op weg naar de exit. Onze 18-jarige landgenoot ruilde twee jaar geleden de jeugdopleiding van KRC Genk in voor die van Leverkusen.

LEES OOK: Dejaegere naar JPL? ‘KVK-pion verrast met wending’

Monamay mag beschikken

Daar betwistte hij sindsdien 49 matchen voor de U19. Een jaar geleden maakte Monamay, die ook geregeld mag meetrainen met de A-kern, zelfs al eens voor het eerst deel uit van de selectie bij het eerste elftal. Op de slotspeeldag kwam hij toen tegen Bochum weliswaar niet in actie.

Hoewel de centrale verdediger als een toptalent wordt beschouwd ziet het er niet meteen naar uit dat hij volgend seizoen zijn kans zal krijgen. En dus behoort een vertrek tot de opties. Zo zou Monamay, die in Duitsland zijn laatste contractjaar ingaat, reeds op de radar prijken van PSV.

Belangstelling uit België

Zij zouden de jeugdinternational definitief willen overnemen, maar ondanks zijn aflopende verbintenis oppert transferspecialist Sacha Tavolieri nu dat ook een uitleenbeurt op tafel ligt. In dat geval zal Monamay vermoedelijk dan wel eerst zijn contract in Leverkusen moeten openbreken.

Vast staat alleszins dat hij zijn ontwikkeling elders wil voortzetten. Nog volgens Tavolieri valt in dat opzicht een terugkeer naar België niet uit te sluiten. Verschillende ploegen uit ons land zouden zijn dossier alvast nauwlettend in de gaten houden. Afwachten dus wie een poging waagt.

Denkt u dat Monamay volgend seizoen in de JPL zal spelen?

Meest recent

De Cat spaart lof niet over Taravel: “Hij had gelijk”

RSC Anderlecht zat de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen, maar tegen Royal Antwerp FC ...

21
21
‘Romano dropt groot transfernieuws over Stankovic’

Aleksandar Stankovic is een schot in de roos bij Club Brugge. Blauw-Zwart haalde de middenvelder ...

95
95
Openda helemaal afgemaakt door Italiaans icoon

Het was toch een verrassing toen eind augustus het nieuws kwam dat Loïs Openda een toptransfer ...

40
40
'Anderlecht zet verrassende stap in zoektocht naar TD'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de bekerfinale en dat was een welkome opsteker in ...

243
243
Kompany balt vuist: Bayern maakt einde aan transfersaga

Vincent Kompany kan zeer tevreden zijn over het seizoen van Bayern München tot dusver. Zijn ...

31
31
Grote transferverrassing rond Igor Thiago

Igor Thiago zag zijn eerste seizoen bij Brentford nog in rook opgaan door aanhoudend blessureleed, ...

59
59
Om deze reden zat Mignolet plots naast Garcia bij loting

Donderdagavond vond in Brussel de loting plaats voor de volgende editie van de Nations League. De ...

124
124
Overname Antwerp op komst? Club bevestigt gesprekken

Er wordt intussen al een hele tijd druk gespeculeerd over de toekomst van Antwerp. Sinds de titel in ...

408
408
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vol voor Schreuder, exodus bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

230
230
Rode Duivels schrikken: bomvolle speelkalender bekend

De loting van de Nations League heeft België in een loodzware groep in de Nations League ...

93
93
Dejaegere naar JPL? ‘KVK-pion verrast met wending’

Brecht Dejaegere heeft een verleden in de Jupiler Pro League bij KAA Gent, maar dit seizoen speelt ...

278
278
Still breekt stilte over Anderlecht na pijnlijk vertrek

Edward Still was interim-trainer bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De oefenmeester ...

267
267
‘Horrorscenario’ stadiondossier Club en Cercle Brugge

Club Brugge hoopt al lange tijd een nieuw stadion te bouwen. De start van de bouw lijkt dichterbij ...

1209
1209
Oosting briest: dit riep de Antwerp-coach tijdens de rust

Royal Antwerp FC won in de heenwedstrijd van de beker met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht, maar ...

504
504
Allesbehalve gezond: grote zorgen bij Belgische clubs

Deze week werden de financiële cijfers van de Belgische profclubs in het vorige seizoen ...

146
146
Anderlecht krijgt gouden tip over Taravel

Wekenlang leek Anderlecht een dode mus, maar donderdagavond kwam Paars-Wit plots weer helemaal tot ...

596
596
Huwelijksbom rond Ruben Van Gucht? "Viel uit de lucht"

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

335
335
Beveren straks in 1A: Peeters oordeelt over twijfels

We zijn nog maar halfweg februari, maar de eerste nieuwkomer in de Jupiler Pro League voor volgend ...

373
373
Revelatie Club Brugge verrast: "4 op 10 voor mijn seizoen"

Er waren heel wat twijfels rond Club Brugge in de zomer, want heel wat sterkhouders vertrokken toen. ...

237
237
Smaakmaker KV Mechelen spreekt duidelijk over transfer

Zes speeldagen voor het einde van de reguliere competitie mag KV Mechelen nog altijd dromen van een ...

308
308
Waanzinnige prestatie Anderlecht: "Had 0-9 kunnen zijn"

De bekerfinale wordt een Brusselse derby, want na Union plaatste donderdagavond ook Anderlecht zich. ...

321
321
'Club Brugge pakt uit met nieuw megaproject'

Club Brugge is in het voorbije decennium uitgegroeid tot de nummer één in België, ...

464
464
Deschacht uit zijn dak: "Geef hem contract voor 5 jaar!"

Anderlecht heeft zich donderdagavond op sensationele wijze geplaatst voor de bekerfinale. Het veegde ...

520
520
'Club Brugge gaat all-in voor 10M-Italiaan'

Club Brugge heeft een Italiaanse middenvelder hoog op het lijstje staan voor de zomer. Volgens ...

258
258
WK in gevaar? Rode Duivels krijgen klap

Donderdagavond werd er in Brussel geloot voor de volgende campagne van de Nations League. Met ...

103
103

Meer sportnieuws