'Belgisch toptalent staat open voor terugkeer naar JPL'

355 stemmen
'Belgisch toptalent staat open voor terugkeer naar JPL'

Jong, en als het kan liefst ook een Belgisch paspoort: voor veel clubs in de Jupiler Pro League zijn het twee belangrijke parameters bij de zoektocht naar versterking. In dat opzicht valt er bij niemand minder dan Bayer Leverkusen misschien wel een interessante slag te slaan.

Bij de Duitse landskampioen, die in de finale van de Europa League zopas het onderspit delfde tegen Atalanta Bergamo lijkt Madi Monamay namelijk op weg naar de exit. Onze 18-jarige landgenoot ruilde twee jaar geleden de jeugdopleiding van KRC Genk in voor die van Leverkusen.

LEES OOK: 'Knaltransfer van 30 miljoen voor Ngoy'

Monamay mag beschikken

Daar betwistte hij sindsdien 49 matchen voor de U19. Een jaar geleden maakte Monamay, die ook geregeld mag meetrainen met de A-kern, zelfs al eens voor het eerst deel uit van de selectie bij het eerste elftal. Op de slotspeeldag kwam hij toen tegen Bochum weliswaar niet in actie.

Hoewel de centrale verdediger als een toptalent wordt beschouwd ziet het er niet meteen naar uit dat hij volgend seizoen zijn kans zal krijgen. En dus behoort een vertrek tot de opties. Zo zou Monamay, die in Duitsland zijn laatste contractjaar ingaat, reeds op de radar prijken van PSV.

Belangstelling uit België

Zij zouden de jeugdinternational definitief willen overnemen, maar ondanks zijn aflopende verbintenis oppert transferspecialist Sacha Tavolieri nu dat ook een uitleenbeurt op tafel ligt. In dat geval zal Monamay vermoedelijk dan wel eerst zijn contract in Leverkusen moeten openbreken.

Vast staat alleszins dat hij zijn ontwikkeling elders wil voortzetten. Nog volgens Tavolieri valt in dat opzicht een terugkeer naar België niet uit te sluiten. Verschillende ploegen uit ons land zouden zijn dossier alvast nauwlettend in de gaten houden. Afwachten dus wie een poging waagt.

Denkt u dat Monamay volgend seizoen in de JPL zal spelen?

Meest recent

Nieuw stadion Union SG? Bormans meldt groot nieuws

Union SG wil een nieuw stadion op poten zetten. De Brusselse club speelt in Europa al in andere ...

5
5
‘Debast gaat Lukaku achterna na blessure: WK-vrees’

Zeno Debast incasseerde een mokerslag van jewelste. De verdediger annex middenvelder viel ...

27
27
Oosting compleet afgemaakt bij Antwerp: “Doe toch normaal!”

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging The Great Old ...

54
54
Union komt met statement over Burgess: ferme uithaal

Union SG staat voor belangrijke weken. De bekerfinale tegen RSC Anderlecht staat op het programma en ...

182
182
Joos waagt zich aan straffe Gouden Schoen-voorspelling

Het einde van het seizoen nadert en dus worden straks ook verschillende individuele prijzen ...

175
175
Albert dropt WK-selectie: opvallende afwezigen, 3 surprises

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

155
155
'PSG straks onklopbaar? Transferbom van 150 miljoen'

Paris Saint-Germain is goed op weg om zichzelf op te volgen als Frans kampioen en eindlaureaat in de ...

86
86
Voetbalfan in de wolken: opnieuw grote doorbraak in DAZN-soap

De Belgische voetballiefhebber kreeg de voorbije weken goed nieuws. Zo raakte bekend dat ...

248
248
Imke Courtois jaagt volgers schrik aan met opvallende beelden

Er zijn ernstige zorgen ontstaan rond Imke Courtois. De voormalige Red Flame deed heel wat mensen ...

56
56
'Club Brugge choqueert Anderlecht met pijnlijke transfer'

Club Brugge kijkt naar Nederland voor een transfer en dat zorgt voor gefronste wenkbrauwen in ...

253
253
"Om voor titel te strijden ..." - Genk krijgt enorme transfertaak

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

538
538
Coosemans doorbreekt stilte: dé reden voor bizar theaterstuk

Colin Coosemans heeft de voorbije dagen heel wat kritiek over zich heen gekregen. De aanvoerder van ...

417
417
'Eerste zomeraanwinst: Club pusht voor opvolger Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermaanden heel wat vers bloed moeten aanwerven en de eerste aanwinst ...

498
498
Puur ongeloof bij Ronaldo: titelfeest implodeert in 98ste

Cristiano Ronaldo stond dinsdagavond op punt om zijn eerste landstitel te pakken met het Saudische ...

80
80
'Mbangula neemt beslissing over transfer én Rode Duivels'

In november 2024 was hij nog even Rode Duivel, maar vrijdag zal er in de lijst van Rudi Garcia zeker ...

125
125
Vanhaezebrouck ziet geweldig nieuws voor Duivels: "Hij heeft lef"

Het is aftellen naar vrijdag, want dan maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

179
179
'Verbazingwekkende terugkeer Sergio Ramos in LaLiga'

Sinds vorige winter zit Sergio Ramos zonder club, nadat hij vertrok bij het Mexicaanse Monterrey. De ...

59
59
'Union bidt voor sterkhouder in bekerfinale'

Donderdagnamiddag zullen alle ogen gericht zijn op het Koning Boudewijnstadion, want daar strijden ...

127
127
'Weer nieuwe twist: Lukaku nu al op weg naar België'

De voorbije maanden is er al héél wat inkt gevloeid over Romelu Lukaku. De soap ...

194
194
Van Himst geeft details prijs over gesprek met Sibierski

Bij Anderlecht pakten ze vorige week uit met hun nieuwe sportief directeur. De langverwachte ...

146
146
Belgisch toptalent breekt door: "De toekomst van PSV"

Het rijk is tegenwoordig aan de jonge Belgen in de Eredivisie. Bij Ajax is Mika Godts dit seizoen de ...

94
94
De Cat dropt plots stevige bom over Anderlecht-toekomst

Anderlecht staat donderdag voor zijn belangrijkste match van het seizoen, want in de bekerfinale ...

481
481
'Grote verandering in Genk: nieuwe functie Croonen'

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. De Limburgers grepen naast de top zes en de ...

172
172
Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

35
35
STVV komt met fantastisch nieuws voor de fans

STVV eindigt sowieso derde in de Jupiler Pro League. Het is het tweede beste seizoen ooit uit de ...

97
97

Meer sportnieuws