'Belgisch toptalent staat open voor terugkeer naar JPL'

door
'Belgisch toptalent staat open voor terugkeer naar JPL'

Jong, en als het kan liefst ook een Belgisch paspoort: voor veel clubs in de Jupiler Pro League zijn het twee belangrijke parameters bij de zoektocht naar versterking. In dat opzicht valt er bij niemand minder dan Bayer Leverkusen misschien wel een interessante slag te slaan.

Bij de Duitse landskampioen, die in de finale van de Europa League zopas het onderspit delfde tegen Atalanta Bergamo lijkt Madi Monamay namelijk op weg naar de exit. Onze 18-jarige landgenoot ruilde twee jaar geleden de jeugdopleiding van KRC Genk in voor die van Leverkusen.

LEES OOK: Waanzinnige UCL-stunt Bodo/Glimt, peperdure slipper Arsenal

Monamay mag beschikken

Daar betwistte hij sindsdien 49 matchen voor de U19. Een jaar geleden maakte Monamay, die ook geregeld mag meetrainen met de A-kern, zelfs al eens voor het eerst deel uit van de selectie bij het eerste elftal. Op de slotspeeldag kwam hij toen tegen Bochum weliswaar niet in actie.

Hoewel de centrale verdediger als een toptalent wordt beschouwd ziet het er niet meteen naar uit dat hij volgend seizoen zijn kans zal krijgen. En dus behoort een vertrek tot de opties. Zo zou Monamay, die in Duitsland zijn laatste contractjaar ingaat, reeds op de radar prijken van PSV.

Belangstelling uit België

Zij zouden de jeugdinternational definitief willen overnemen, maar ondanks zijn aflopende verbintenis oppert transferspecialist Sacha Tavolieri nu dat ook een uitleenbeurt op tafel ligt. In dat geval zal Monamay vermoedelijk dan wel eerst zijn contract in Leverkusen moeten openbreken.

Vast staat alleszins dat hij zijn ontwikkeling elders wil voortzetten. Nog volgens Tavolieri valt in dat opzicht een terugkeer naar België niet uit te sluiten. Verschillende ploegen uit ons land zouden zijn dossier alvast nauwlettend in de gaten houden. Afwachten dus wie een poging waagt.

Denkt u dat Monamay volgend seizoen in de JPL zal spelen?

Meest recent

Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

19
19
'Megatransfer én Rode Duivels voor Belgische middenvelder'

Belgische spelers zijn al vele jaren bijzonder 'hot' in Europa. De kans is groot dat er in de zomer ...

31
31
Kompany maakt indruk: "Jackpot gewonnen met hem"

Bij RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren onlangs aan dat Vincent Kompany laten gaan een grote ...

75
75
Tresoldi: "Tevreden bij Club Brugge, maar…"

Bij Club Brugge komt Nicolo Tresoldi opvallend vaak in de media. Hij geeft veel interviews aan ...

177
177
Kieft maakt zich zorgen: "Belgisch voetbal is sterker"

In België loopt er heel veel talent rond, maar veel van die talenten trekken al vroeg naar het ...

168
168
STVV greep mis bij ex-Genkie: “Deden inspanning in de zomer”

Bij STVV hebben ze met Wouter Vrancken een zeer goede Belgische trainer in de rangen. Die had bij ...

35
35
KRC Genk hoopt: kans op Rode Duivel stuk groter

Bij KRC Genk draait het steeds beter. Hun sterke Europese campagne krijgt wellicht nog een vervolg, ...

83
83
Boeckx geeft Taravel goede raad: “Dan wint Anderlecht”

RSC Anderlecht moet dit weekend flink aan de bak. Er is maar één optie: winnen op het ...

161
161
AA Gent in zak en as: Lopes en Roef benoemen hét probleem

AA Gent blijft dit seizoen matig voor de dag komen. Rik De Mil krijgt de motor ook niet aan het ...

96
96
Schokgolf in Napels: De Bruyne na één seizoen weer weg?

Volgens Italiaanse bronnen zou Kevin De Bruyne dit weekend terugkeren naar Italië om de ...

156
156
Trainersplan Anderlecht op helling: "Anders riskeer je gezeik"

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

164
164
Club Brugge bij Europese subtop? "Om er echt bij te horen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

375
375
Nieuwe twist in Vinicius-rel: dít zegt Prestianni tegen UEFA

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd deze week overschaduwd door de ...

336
336
AA Gent incasseert zware klap: "Serieus over praten"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

183
183
TRANSFERUURTJE: 'Barça vol voor Duivel, bliksemexit bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

235
235
Stankovic wijst naar woorden Leko: “Mooiste compliment”

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic compleet losgebarsten. De zoon van Inter-legende Dejan is ...

155
155
Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Domenico Tedesco was in het verleden de bondscoach van de Rode Duivels, maar dat draaide uit op een ...

127
127
Engeland wild van Lammens: “In voetsporen van legende”

Senne Lammens speelde in het verleden bij Club Brugge en Royal Antwerp FC, maar de Belgische doelman ...

222
222
Antwerp pakt uit met glorieus nieuw shirt: 145 jaar

Royal Antwerp FC bestaat al sinds 1880 en voor het 145-jarige bestaan heeft de club uitgepakt met ...

79
79
Dejan Stankovic dropt grote hint over toekomst zoonlief

Aleksandar Stankovic is niet meer weg te denken uit de basisopstelling van Club Brugge. Op korte ...

385
385
Scherpe De Mil vreest voor Play-Off 1: “Op deze manier…”

KAA Gent kreeg een ferme mokerslag vrijdagavond. In eigen huis werd verloren van laagvlieger Cercle ...

124
124
Renard bijzonder scherp voor twee RSCA'ers: "Schokte me"

Olivier Renard gaf een zeer pittig interview aan La Capitale. Daar haalde hij heel hard uit naar het ...

415
415
Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Rik De Mil blijft het moeilijk hebben om standvastige resultaten te boeken. Met een 13 op 27 zijn ...

182
182
Taravel zet RSCA-speler op zijn plaats: "Hij gaf mij gelijk"

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel wat problemen. Sportief kent het een zeer matig seizoen. Alleen ...

284
284
Verschaeren verlaat Anderlecht: 'ideale nieuwe club' bekend

Yari Verschaeren kan dit weekend zijn 250ste match voor de hoofdmacht van RSC Anderlecht spelen. De ...

759
759

Meer sportnieuws