'Belgisch toptalent staat open voor terugkeer naar JPL'

door
'Belgisch toptalent staat open voor terugkeer naar JPL'

Jong, en als het kan liefst ook een Belgisch paspoort: voor veel clubs in de Jupiler Pro League zijn het twee belangrijke parameters bij de zoektocht naar versterking. In dat opzicht valt er bij niemand minder dan Bayer Leverkusen misschien wel een interessante slag te slaan.

Bij de Duitse landskampioen, die in de finale van de Europa League zopas het onderspit delfde tegen Atalanta Bergamo lijkt Madi Monamay namelijk op weg naar de exit. Onze 18-jarige landgenoot ruilde twee jaar geleden de jeugdopleiding van KRC Genk in voor die van Leverkusen.

LEES OOK: 'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

Monamay mag beschikken

Daar betwistte hij sindsdien 49 matchen voor de U19. Een jaar geleden maakte Monamay, die ook geregeld mag meetrainen met de A-kern, zelfs al eens voor het eerst deel uit van de selectie bij het eerste elftal. Op de slotspeeldag kwam hij toen tegen Bochum weliswaar niet in actie.

Hoewel de centrale verdediger als een toptalent wordt beschouwd ziet het er niet meteen naar uit dat hij volgend seizoen zijn kans zal krijgen. En dus behoort een vertrek tot de opties. Zo zou Monamay, die in Duitsland zijn laatste contractjaar ingaat, reeds op de radar prijken van PSV.

Belangstelling uit België

Zij zouden de jeugdinternational definitief willen overnemen, maar ondanks zijn aflopende verbintenis oppert transferspecialist Sacha Tavolieri nu dat ook een uitleenbeurt op tafel ligt. In dat geval zal Monamay vermoedelijk dan wel eerst zijn contract in Leverkusen moeten openbreken.

Vast staat alleszins dat hij zijn ontwikkeling elders wil voortzetten. Nog volgens Tavolieri valt in dat opzicht een terugkeer naar België niet uit te sluiten. Verschillende ploegen uit ons land zouden zijn dossier alvast nauwlettend in de gaten houden. Afwachten dus wie een poging waagt.

Denkt u dat Monamay volgend seizoen in de JPL zal spelen?

Meest recent

Einde van Gheysens? Antwerp-supporters schieten in actie

Royal Antwerp FC zit in de gevarenzone. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk in eigen huis onderuit ...

24
24
Club houdt hart vast: Forbs reageert op bliksemvertrek

Carlos Forbs is dit seizoen één van de aangename verrassingen bij Club Brugge. De ...

66
66
DAZN stampt tegen schenen: fans massaal in opstand

De situatie tussen DAZN, de Pro League en de telecomproviders is volledig geëscaleerd. De ...

384
384
Club Brugge meldt grote verrassing voor Sporting

Club Brugge kijkt namens de Champions League recht in de ogen van Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de ...

80
80
Explosieve onrust bij Antwerp: iets veel groters mis

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old greep na de ...

189
189
DAZN-oorlog catastrofaal: dit zijn de enorme gevolgen

De DAZN-oorlog tussen de Pro League en de Belgische telecomproviders is compleet ontploft. De ...

484
484
El Ouahdi troeft Union af, ook El Hadj krijgt prijs

Zakaria El Ouahdi van KRC Genk en Ait El Hadj van Union SG zijn in de prijzen gevallen. Tijdens ...

23
23
Via Union naar Galatasaray met Hagi: "Droom die uitkwam"

Union SG staat voor een zware verplaatsing in de Champions League. Ze nemen het vanavond in ...

24
24
Drama Belgisch voetbal: DAZN verbreekt per direct contract

De oorlog tussen DAZN en de Pro League heeft een hoogtepunt bereikt. Het Laatste Nieuws laat weten ...

521
521
TRANSFERUURTJE: ‘Leegloop Club Brugge, goudmijn Anderlecht’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

194
194
VRT dropt groot nieuws: Enorm mysterie rond Tom Waes

Tom Waes heeft niet het meest fijne jaar achter de rug. In november 2024 knalde Waes met zijn ...

58
58
Union SG baalt: in hetzelfde schuitje als Club Brugge

Union SG bekampt in de Champions League Galatasaray. De Turkse landskampioen is al vijftien maanden ...

79
79
Volgend JPL-ontslag al op komst? “Beledigend niveau”

Royal Antwerp FC nam afscheid van Stef Wils na de pijnlijke nederlaag tegen Dender. Op de Bosuil ...

193
193
Real in zak en as na nieuwe ferme tegenslag Courtois

Thibaut Courtois moest afgelopen interlandperiode al verstek geven bij de Rode Duivels en de doelman ...

80
80
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

136
136
Siquet briest bij Club Brugge: Anderlecht of buitenland?

Hugo Siquet werd met veel bombarie binnengehaald bij Club Brugge en de Rode Duivel had ook een grote ...

758
758
‘Standard grijpt in na deceptie: winterse toptransfers’

Standard Luik is met grote ambities aan het seizoen gestart, maar de Rouches staan voorlopig in de ...

195
195
Union schrikt: Hubert verrast enorm tegen Galatasaray

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Galatasaray. De Turkse landskampioen is de grote ...

102
102
'Hommeles bij Anderlecht: miljoenenaankoop naar uitgang'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

336
336
Sporting-Club: 'Onverwachte naam in Brugse selectie'

Club Brugge reist dinsdagavond af naar Lissabon. Een dag later wordt daar namelijk het Champions ...

319
319
'Harde realiteit' bij Genk: "Worden ze niet vrolijk van"

De heenronde in de reguliere competitie zit erop en KRC Genk mag bij de teleurstellingen van het ...

283
283
Joos kijkt ogen uit bij Anderlecht: "Europese top én WK met Duivels"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

277
277
'Club Brugge grijpt in: topaanwinst in januari'

Halfweg de reguliere competitie staat Club Brugge netjes in het spoor van leider Union SG. Maar een ...

762
762
Opvallende optie voor Antwerp: JPL-coach naar Bosuil?

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

434
434
Eerste nederlaag Lammens: Engelse pers trekt harde conclusie

In de Engelse Premier League kreeg Manchester United maandag een flinke domper te verwerken. Ondanks ...

381
381

Meer sportnieuws