'PSV drukt door voor komst Belgisch toptalent'

170 stemmen
'PSV drukt door voor komst Belgisch toptalent'

PSV kan terugblikken op een zeer knap seizoen, want het wist met overmacht de titel in de Eredivisie te pakken en schopte het ook tot de achtste finales van de Champions League. Dat kunstje volgend seizoen nog eens herhalen, dat zal echter niet evident worden. Ook omdat er wellicht enkele smaakmakers zullen vertrekken, zoals bijvoorbeeld Rode Duivel Johan Bakayoko.

Dat hoeft echter niet te betekenen dat er volgend seizoen geen Belg zijn rol zal spelen in Eindhoven. PSV heeft nog enkele Belgische talenten in de wachtkamer zitten, maar daarnaast azen ze ook nog regelmatig op spelers uit ons land. De voorbije maanden dachten ze bijvoorbeeld nog aan Zeno Debast om hun defensie te versterken.

LEES OOK: Chelsea stunt met Xabi Alonso: erg straffe ambities onthuld

PSV aast op Madi Monamay

Voor Debast komen ze intussen te laat, want de Rode Duivel van Anderlecht staat op het punt om naar Sporting CP te trekken. Maar PSV zoekt wel nog altijd versterking achterin en daarvoor hebben ze nu een andere Belg met stip bovenaan hun verlanglijstje gezet.

Rik Elfrink, de betrouwbare PSV-watcher van Eindhovens Dagblad, meldt namelijk dat de Nederlandse kampioen wil proberen om Madi Monamay binnen te halen. De centrale verdediger is een jeugdproduct van OH Leuven en KRC Genk, maar verruilde in 2022 de Limburgers voor Bayer Leverkusen.

18-jarige Belg staat dicht bij A-kern Leverkusen

De nog maar 18-jarige jeugdinternational wordt daar gezien als een groot talent en mag ook al regelmatig meetrainen met de A-kern. Daar haalde hij ook al één keer de wedstrijdselectie, voor de slotmatch van vorig seizoen in de Bundesliga tegen Bochum. Debuteren deed hij echter nog niet.

PSV wil hem echter wél direct een kans in de A-kern geven en ziet in Monamay een concurrent voor André Ramalho, die dit seizoen regelmatig ter discussie stond. Ze zullen daarvoor wel tot een akkoord moeten komen met Leverkusen, waar Monamay nog een jaar contract heeft. PSV wil die overeenkomst echter afkopen.

Wat zou de beste stap zijn voor de carrière van Monamay?

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

4
4
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

14
14
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

115
115
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

96
96
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

173
173
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

241
241
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

109
109
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

512
512
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

167
167
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

449
449
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

139
139
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

692
692
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

223
223
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

704
704
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

517
517
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

191
191
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

360
360
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1201
1201
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

458
458
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

324
324
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

478
478
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

404
404
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

281
281
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

221
221
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

474
474

Meer sportnieuws