'PSV drukt door voor komst Belgisch toptalent'

170 stemmen
'PSV drukt door voor komst Belgisch toptalent'

PSV kan terugblikken op een zeer knap seizoen, want het wist met overmacht de titel in de Eredivisie te pakken en schopte het ook tot de achtste finales van de Champions League. Dat kunstje volgend seizoen nog eens herhalen, dat zal echter niet evident worden. Ook omdat er wellicht enkele smaakmakers zullen vertrekken, zoals bijvoorbeeld Rode Duivel Johan Bakayoko.

Dat hoeft echter niet te betekenen dat er volgend seizoen geen Belg zijn rol zal spelen in Eindhoven. PSV heeft nog enkele Belgische talenten in de wachtkamer zitten, maar daarnaast azen ze ook nog regelmatig op spelers uit ons land. De voorbije maanden dachten ze bijvoorbeeld nog aan Zeno Debast om hun defensie te versterken.

LEES OOK: 'Union verliest na Burgess volgende verdediger'

PSV aast op Madi Monamay

Voor Debast komen ze intussen te laat, want de Rode Duivel van Anderlecht staat op het punt om naar Sporting CP te trekken. Maar PSV zoekt wel nog altijd versterking achterin en daarvoor hebben ze nu een andere Belg met stip bovenaan hun verlanglijstje gezet.

Rik Elfrink, de betrouwbare PSV-watcher van Eindhovens Dagblad, meldt namelijk dat de Nederlandse kampioen wil proberen om Madi Monamay binnen te halen. De centrale verdediger is een jeugdproduct van OH Leuven en KRC Genk, maar verruilde in 2022 de Limburgers voor Bayer Leverkusen.

18-jarige Belg staat dicht bij A-kern Leverkusen

De nog maar 18-jarige jeugdinternational wordt daar gezien als een groot talent en mag ook al regelmatig meetrainen met de A-kern. Daar haalde hij ook al één keer de wedstrijdselectie, voor de slotmatch van vorig seizoen in de Bundesliga tegen Bochum. Debuteren deed hij echter nog niet.

PSV wil hem echter wél direct een kans in de A-kern geven en ziet in Monamay een concurrent voor André Ramalho, die dit seizoen regelmatig ter discussie stond. Ze zullen daarvoor wel tot een akkoord moeten komen met Leverkusen, waar Monamay nog een jaar contract heeft. PSV wil die overeenkomst echter afkopen.

Wat zou de beste stap zijn voor de carrière van Monamay?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

69
69
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

42
42
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

42
42
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

33
33
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

38
38
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

258
258
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

66
66
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

68
68
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

63
63
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

57
57
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

102
102
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

137
137
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

180
180
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

215
215
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

208
208
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

657
657
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

311
311
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

159
159
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

168
168
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

140
140
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

174
174
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

149
149
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

59
59
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

448
448
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

244
244
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

420
420

Meer sportnieuws