'Schmeichel & Vertonghen brengen Fredberg in lastig parket'

534
'Schmeichel & Vertonghen brengen Fredberg in lastig parket'

Meteen weer de titel pakken wordt wellicht net iets te hoog gegrepen, maar na de elfde plaats van vorig seizoen vond Anderlecht wel weer de aansluiting met de topclubs. Jesper Fredberg zal de kern dus in de mate van het mogelijke bij elkaar willen houden. Al is dat gemakkelijker gezegd dan gedaan.

Terwijl het vaststaat dat Zeno Debast andere oorden opzoekt baden heel wat spelers nog in onzekerheid in het Lotto Park. Kasper Dolberg blijft naar verluidt op post, maar voor het overige zijn er op uitgaand gebied nog heel wat vraagtekens voor Fredberg. Zo wordt op zijn andere landgenoot Anders Dreyer mogelijk wél gecasht.

LEES OOK: Schrik bij Antwerp groeit: Patrick Goots is snoeihard

Werk voor Fredberg

Daarnaast moet de CEO Sports, die sowieso wat overtollige ballast moet dumpen, nog knopen doorhakken over huurlingen Thomas Delaney, Ludwig Augustinsson en Federico Gattoni. Hoewel zij alledrie openstaan voor een verlengd verblijf bij de Brusselaars is het nog maar de vraag of er daaromtrent een akkoord wordt bereikt.

De meest dringende dossiers zijn evenwel ongetwijfeld toch die van Kasper Schmeichel en vooral Jan Vertonghen, wiens verbintenissen straks aflopen. De twee ervaren rotten, zondag tegen Antwerp allebei afwezig omwille van blessureleed, willen pas na het EK een definitieve beslissing nemen over hun verdere toekomstplannen.

Anderlecht wacht af

Daarmee brengen ze Fredberg volgens Het Laatste Nieuws in een lastig parket. Om de selectie te wapenen voor de Europese voorrondes die Paars-Wit allicht zal afwerken moet hij tenslotte zo snel mogelijk klaar zijn met zijn huiswerk. Indien het nog als tweede finisht moet Anderlecht zelfs al vanaf begin augustus weer aan de bak.

"Amper drie weken na het einde van het EK", merkt de krant op. Indien het op de derde plaats blijft hangen begint het Europees avontuur pas een tweetal weken later, maar dan nog krijgt Fredberg liever vandaag dan morgen een antwoord van Schmeichel en Vertonghen. Die eerste tekent volgens diverse media quasi zeker niet bij.

Vervanger voor Vertonghen?

Anderlecht blijkt dan reeds ook op zoek naar een vervanger, met Koen Casteels bovenaan de verlanglijst. Pas na het EK schakelen is namelijk geen optie. En dus speurt het nog volgens HLN best naar een alternatief voor Vertonghen, die wie weet zijn laatste match eveneens al gespeeld heeft. Al hint hij zelf toch op een jaartje extra.

RSCA moet wachten op Schmeichel & Vertonghen alvorens zelf in actie te schieten op de transfermarkt

Meest recent

Club Brugge betaalt zwakke helft cash tegen Aston Villa

Club Brugge opende vanavond zijn Champions League-campagne met een thuisduel tegen Aston Villa. De ...

64
64
Verhuurde spelers: spits maakt indruk in Nederland

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

24
24
Voorzitter Beerschot maakt toekomstplannen bekend

Beerschot wil zo snel mogelijk terug naar de Jupiler Pro League, maar voorzitter Yusuke Ohno ...

61
61
Club Brugge in de problemen: twee pionnen krijgen volle laag

Club Brugge is om 18u45 begonnen aan zijn eerste match in de League Phase van de Champions League. ...

157
157
‘James Rodriguez verrast compleet met nieuwe club'

James Rodríguez staat voor een van de meest verrassende transfers uit zijn carrière. ...

19
19
Erenbjerg spreekt héél straffe ambities uit

Jeppe Erenbjerg kijkt met vertrouwen naar de toekomst. De middenvelder ziet nog heel wat groeimarge ...

92
92
'PSV en Lommel vingen bot bij Anderlecht'

Cedric Hatenboer had deze zomer geen gebrek aan belangstelling. De Nederlander zat op een zijspoor ...

152
152
Cercle Brugge haalt slag thuis: "We zijn trots"

Cercle Brugge kende een drukke mercato. Ze hebben na het sluiten van de transfermarkt een van de ...

105
105
Club helemaal weg? Verhaeghe met straffe boodschap

Club Brugge gaat in 2029, volgens de huidige planning, in het nieuwe stadion spelen. Er komen ruim ...

137
137
Club Brugge - Aston Villa: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u45 zijn eerste match in de Champions League. Voor Ivan Leko & co zou ...

96
96
Blunder Standard en gouden zet van Anderlecht?

Neerpede heeft RSC Anderlecht de afgelopen tien jaar gered. Sportief en financieel. De Brusselaars ...

498
498
Aston Villa met Suzuki tegen Club: "Beetje verrast door zijn evolutie"

Club Brugge neemt het om 18u30 op tegen Aston Villa. De Engelse subtopper is dit seizoen nog stevig ...

53
53
Megastunt in Champions League? "Club naar kwartfinales"

Dinsdagavond gaat de nieuwe jaargang in de League Phase van de Champions League. Met Club Brugge ...

130
130
JPL-topclub grijpt mis: opvallende transfer Ryotaro Ito

De transfermarkt is in de meeste Europese voetballanden inmiddels gesloten. Maar transfervrije ...

140
140
‘Leko dumpt Club-leider uitgerekend tegen Aston Villa’

Een basisplaats tegen Lommel leek eindelijk een doorbraak, maar aan de echte hiërarchie bij ...

378
378
Statement! Club-jonkies vernederen Villa in Youth League

Dinsdagavond trapt Club Brugge zijn Champions League-campagne op gang met een thuisduel tegen Aston ...

221
221
Imke Courtois snoeihard aangepakt na KVM-uitspraak

Imke Courtois heeft zich in een interview bij Sporza niet meteen van haar meest overtuigende kant ...

514
514
Één Rode Duivel maakt kans op Ballon d’Or-prijs

De verkiezing van de Ballon d’Or staat voor de deur en naar goede gewoonte sijpelen de ...

50
50
Ongeziene jackpot: Club Brugge heeft WK voor Clubs in vizier

Over drie jaar is er weer een WK voor Clubs. Het nieuwe format zorgt ervoor dat het tornooi is ...

320
320
Nieuwe klacht tegen Infantino: “Machtsmisbruik voor Trump”

De rel rond Gianni Infantino blijft nog voortduren. Na het WK 2026 is de kritiek op de Zwitserse ...

104
104
Charleroi krijgt zware straf: ook Cercle deelt in malaise

Vorig seizoen ontspoorde de Waalse derby tussen Sporting Charleroi en Standard Luik volledig en het ...

83
83
Van Crombrugge eerlijk: KRC Genk dumpt genadeloos

De carrière van Hendrik Van Crombrugge zit op een dood spoor. Bij KRC Genk komt de doelman ...

615
615
Champions League-druk op “beste transfer van Club”

Club Brugge heeft er weer een drukke mercato opzitten. Verschillende sterkhouders werden verkocht en ...

119
119
Vincent Kompany genomineerd voor prestigieuze award

De opmars van Vincent Kompany als hoofdtrainer is indrukwekkend. De Belgische oefenmeester kende een ...

69
69
Club Brugge grijpt zwaar in na vertrek Bisiwu en Furo

Club Brugge legde de focus de afgelopen seizoenen op de jeugd en de samenwerking met Club NXT. ...

642
642

Meer sportnieuws