'Schmeichel & Vertonghen brengen Fredberg in lastig parket'

534 stemmen
'Schmeichel & Vertonghen brengen Fredberg in lastig parket'

Meteen weer de titel pakken wordt wellicht net iets te hoog gegrepen, maar na de elfde plaats van vorig seizoen vond Anderlecht wel weer de aansluiting met de topclubs. Jesper Fredberg zal de kern dus in de mate van het mogelijke bij elkaar willen houden. Al is dat gemakkelijker gezegd dan gedaan.

Terwijl het vaststaat dat Zeno Debast andere oorden opzoekt baden heel wat spelers nog in onzekerheid in het Lotto Park. Kasper Dolberg blijft naar verluidt op post, maar voor het overige zijn er op uitgaand gebied nog heel wat vraagtekens voor Fredberg. Zo wordt op zijn andere landgenoot Anders Dreyer mogelijk wél gecasht.

LEES OOK: Brutale overval Fuseini: nieuwe details na heftige beelden

Werk voor Fredberg

Daarnaast moet de CEO Sports, die sowieso wat overtollige ballast moet dumpen, nog knopen doorhakken over huurlingen Thomas Delaney, Ludwig Augustinsson en Federico Gattoni. Hoewel zij alledrie openstaan voor een verlengd verblijf bij de Brusselaars is het nog maar de vraag of er daaromtrent een akkoord wordt bereikt.

De meest dringende dossiers zijn evenwel ongetwijfeld toch die van Kasper Schmeichel en vooral Jan Vertonghen, wiens verbintenissen straks aflopen. De twee ervaren rotten, zondag tegen Antwerp allebei afwezig omwille van blessureleed, willen pas na het EK een definitieve beslissing nemen over hun verdere toekomstplannen.

Anderlecht wacht af

Daarmee brengen ze Fredberg volgens Het Laatste Nieuws in een lastig parket. Om de selectie te wapenen voor de Europese voorrondes die Paars-Wit allicht zal afwerken moet hij tenslotte zo snel mogelijk klaar zijn met zijn huiswerk. Indien het nog als tweede finisht moet Anderlecht zelfs al vanaf begin augustus weer aan de bak.

"Amper drie weken na het einde van het EK", merkt de krant op. Indien het op de derde plaats blijft hangen begint het Europees avontuur pas een tweetal weken later, maar dan nog krijgt Fredberg liever vandaag dan morgen een antwoord van Schmeichel en Vertonghen. Die eerste tekent volgens diverse media quasi zeker niet bij.

Vervanger voor Vertonghen?

Anderlecht blijkt dan reeds ook op zoek naar een vervanger, met Koen Casteels bovenaan de verlanglijst. Pas na het EK schakelen is namelijk geen optie. En dus speurt het nog volgens HLN best naar een alternatief voor Vertonghen, die wie weet zijn laatste match eveneens al gespeeld heeft. Al hint hij zelf toch op een jaartje extra.

RSCA moet wachten op Schmeichel & Vertonghen alvorens zelf in actie te schieten op de transfermarkt

Meest recent

Einde Italiaanse chaos: oudgedienden moeten puin ruimen

Het Italiaanse voetbal verkeert in een diepe crisis, maar een oplossing lijkt in zich. Zo zou dan ...

6
6
Brutale overval Fuseini: nieuwe details na heftige beelden

Vicekampioen Union SG is opgeschrikt door een verachtelijk incident. Op straat in Brussel werd ...

82
82
'Doorbraak gevonden: Skov Olsen verbaast met nieuwe club'

Verschillende oud-smaakmakers uit de Jupiler Pro League komen deze zomer in aanmerking voor een ...

171
171
Anderlecht dropt straf nieuws voor return met Hammarby

RSC Anderlecht wil zich aanstaande donderdag zien te plaatsen voor de derde voorronde van de Europa ...

304
304
Scherpen naar Premier League: Union vangt miljoenensom

Union SG is andermaal één van zijn smaakmakers kwijt. Kjell Scherpen trekt na een ...

74
74
'Onrust bij Club Brugge: Preud'homme al onder vuur'

Na de landstitel vertrok Dévy Rigaux naar Feyenoord, waardoor Club Brugge amper twee jaar na ...

567
567
Overmars schiet raak: Antwerp heeft goudhaantje beet

In Youth We Trust. Het was lang de slogan van zijn ex-club, maar ook bij Antwerp komt kersvers ...

270
270
Leko kruist vingers: Club Brugge kondigt versterking aan

Met een nederlaag tegen Stade Rennes beleefde Club Brugge geen geslaagde generale repetitie voor de ...

308
308
Done deal: STVV laat spits gaan, steunpilaar tekent bij

Na een sprookjesachtig seizoen mag STVV straks Europa in. Daar hopen de Kanaries uiteraard geen mal ...

34
34
'Witte rook in Brugge: details Onyedika-deal bekend'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, maar dat lijkt stilaan louter nog een formaliteit. ...

299
299
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Anderlecht & Club Brugge'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

422
422
'Kassa rinkelt bij Union: duo levert jackpot op'

Vrijdag trekt Union naar Club Brugge, waar de troepen van David Hubert de Supercup hopen toe te ...

89
89
'Leko krijgt zin: Club Brugge pakt uit met dubbelslag'

Vrijdag staat al de eerste officiële opdracht van het seizoen voor de deur bij Club Brugge, dat ...

686
686
Hendrik Van Crombrugge treft Vanessa recht in het hart

Hendrik Van Crombrugge beleeft sportief woelige tijden. De doelman van Racing Genk moet andere ...

422
422
'Grote kuis in Anderlecht: titularis richting exit'

Ook op inkomend vlak heeft RSC Anderlecht nog werk aan de winkel, maar vooralsnog lijkt Antoine ...

474
474
'Leegloop bij Club Brugge: volgende sterkhouder wil weg'

Om een totale leegloop te vermijden moet Nicolo Tresoldi naar verluidt gewoon op post blijven, al ...

497
497
Lamine Yamal in shock: vriendin met hartverscheurend verhaal

Lamine Yamal is opnieuw het gesprek van de dag, maar deze keer gaat het niet om zijn prestaties op ...

80
80
Bruno laat zich gelden: RSCA-bestuur moet trainer intomen

RSC Anderlecht besloot in het tussenseizoen om de Portugees Vitor Bruno als hoofdtrainer aan te ...

804
804
Genk vermorzelt clubrecord: details Karetsas-deal bekend

Na een transfersoap van enkele weken tijd, is dan toch een akkoord gevonden omtrent Konstaninos ...

377
377
'Verhaeghe ramt op tafel: veto tegen miljoenentransfer Club'

Club Brugge harkte deze zomer al een pak miljoenen binnen op de transfermarkt en er komen nog meer ...

1151
1151
'Transferbom Vinicius: Real Madrid onderneemt actie'

Waar speelt Vinicius Junior in de nabije toekomst? De voorbije dagen raakte bekend dat Premier ...

233
233
Pro League onthult: drastische veranderingen aan Croky Cup

Het nieuwe seizoen in het Belgische profvoetbal staat voor de deur. Dat gaat gepaard met enkele ...

1230
1230
'Witte rook bij Anderlecht: contract van vier seizoenen'

Terwijl coach Vitor Bruno zijn troepen klaarstoomt voor de return tegen Hammarby, blijft RSC ...

498
498
'Standard vindt transferakkoord: deal van 2.5 miljoen'

Ook bij Standard telt men momenteel af naar de start van het nieuwe seizoen. Ondertussen blijven de ...

221
221
‘Club Brugge breekt taboe: ongeziene toptransfer van 17M’

Club Brugge haalt het zwaar geschut boven voor een opvallende toptransfer. Blauw-zwart kan liefst ...

1476
1476

Meer sportnieuws