'Schmeichel & Vertonghen brengen Fredberg in lastig parket'

door
'Schmeichel & Vertonghen brengen Fredberg in lastig parket'

Meteen weer de titel pakken wordt wellicht net iets te hoog gegrepen, maar na de elfde plaats van vorig seizoen vond Anderlecht wel weer de aansluiting met de topclubs. Jesper Fredberg zal de kern dus in de mate van het mogelijke bij elkaar willen houden. Al is dat gemakkelijker gezegd dan gedaan.

Terwijl het vaststaat dat Zeno Debast andere oorden opzoekt baden heel wat spelers nog in onzekerheid in het Lotto Park. Kasper Dolberg blijft naar verluidt op post, maar voor het overige zijn er op uitgaand gebied nog heel wat vraagtekens voor Fredberg. Zo wordt op zijn andere landgenoot Anders Dreyer mogelijk wél gecasht.

LEES OOK: DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

Werk voor Fredberg

Daarnaast moet de CEO Sports, die sowieso wat overtollige ballast moet dumpen, nog knopen doorhakken over huurlingen Thomas Delaney, Ludwig Augustinsson en Federico Gattoni. Hoewel zij alledrie openstaan voor een verlengd verblijf bij de Brusselaars is het nog maar de vraag of er daaromtrent een akkoord wordt bereikt.

De meest dringende dossiers zijn evenwel ongetwijfeld toch die van Kasper Schmeichel en vooral Jan Vertonghen, wiens verbintenissen straks aflopen. De twee ervaren rotten, zondag tegen Antwerp allebei afwezig omwille van blessureleed, willen pas na het EK een definitieve beslissing nemen over hun verdere toekomstplannen.

Anderlecht wacht af

Daarmee brengen ze Fredberg volgens Het Laatste Nieuws in een lastig parket. Om de selectie te wapenen voor de Europese voorrondes die Paars-Wit allicht zal afwerken moet hij tenslotte zo snel mogelijk klaar zijn met zijn huiswerk. Indien het nog als tweede finisht moet Anderlecht zelfs al vanaf begin augustus weer aan de bak.

"Amper drie weken na het einde van het EK", merkt de krant op. Indien het op de derde plaats blijft hangen begint het Europees avontuur pas een tweetal weken later, maar dan nog krijgt Fredberg liever vandaag dan morgen een antwoord van Schmeichel en Vertonghen. Die eerste tekent volgens diverse media quasi zeker niet bij.

Vervanger voor Vertonghen?

Anderlecht blijkt dan reeds ook op zoek naar een vervanger, met Koen Casteels bovenaan de verlanglijst. Pas na het EK schakelen is namelijk geen optie. En dus speurt het nog volgens HLN best naar een alternatief voor Vertonghen, die wie weet zijn laatste match eveneens al gespeeld heeft. Al hint hij zelf toch op een jaartje extra.

RSCA moet wachten op Schmeichel & Vertonghen alvorens zelf in actie te schieten op de transfermarkt

Meest recent

DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

54
54
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

18
18
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

24
24
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

172
172
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

275
275
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

254
254
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

366
366
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

608
608
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

679
679
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

34
34
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

442
442
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1153
1153
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

711
711
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

440
440
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1082
1082
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

128
128
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

220
220
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

150
150
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

236
236
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

659
659
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

439
439
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

40
40
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

903
903
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1472
1472

Meer sportnieuws