'Schmeichel & Vertonghen brengen Fredberg in lastig parket'

door
'Schmeichel & Vertonghen brengen Fredberg in lastig parket'

Meteen weer de titel pakken wordt wellicht net iets te hoog gegrepen, maar na de elfde plaats van vorig seizoen vond Anderlecht wel weer de aansluiting met de topclubs. Jesper Fredberg zal de kern dus in de mate van het mogelijke bij elkaar willen houden. Al is dat gemakkelijker gezegd dan gedaan.

Terwijl het vaststaat dat Zeno Debast andere oorden opzoekt baden heel wat spelers nog in onzekerheid in het Lotto Park. Kasper Dolberg blijft naar verluidt op post, maar voor het overige zijn er op uitgaand gebied nog heel wat vraagtekens voor Fredberg. Zo wordt op zijn andere landgenoot Anders Dreyer mogelijk wél gecasht.

LEES OOK: Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

Werk voor Fredberg

Daarnaast moet de CEO Sports, die sowieso wat overtollige ballast moet dumpen, nog knopen doorhakken over huurlingen Thomas Delaney, Ludwig Augustinsson en Federico Gattoni. Hoewel zij alledrie openstaan voor een verlengd verblijf bij de Brusselaars is het nog maar de vraag of er daaromtrent een akkoord wordt bereikt.

De meest dringende dossiers zijn evenwel ongetwijfeld toch die van Kasper Schmeichel en vooral Jan Vertonghen, wiens verbintenissen straks aflopen. De twee ervaren rotten, zondag tegen Antwerp allebei afwezig omwille van blessureleed, willen pas na het EK een definitieve beslissing nemen over hun verdere toekomstplannen.

Anderlecht wacht af

Daarmee brengen ze Fredberg volgens Het Laatste Nieuws in een lastig parket. Om de selectie te wapenen voor de Europese voorrondes die Paars-Wit allicht zal afwerken moet hij tenslotte zo snel mogelijk klaar zijn met zijn huiswerk. Indien het nog als tweede finisht moet Anderlecht zelfs al vanaf begin augustus weer aan de bak.

"Amper drie weken na het einde van het EK", merkt de krant op. Indien het op de derde plaats blijft hangen begint het Europees avontuur pas een tweetal weken later, maar dan nog krijgt Fredberg liever vandaag dan morgen een antwoord van Schmeichel en Vertonghen. Die eerste tekent volgens diverse media quasi zeker niet bij.

Vervanger voor Vertonghen?

Anderlecht blijkt dan reeds ook op zoek naar een vervanger, met Koen Casteels bovenaan de verlanglijst. Pas na het EK schakelen is namelijk geen optie. En dus speurt het nog volgens HLN best naar een alternatief voor Vertonghen, die wie weet zijn laatste match eveneens al gespeeld heeft. Al hint hij zelf toch op een jaartje extra.

RSCA moet wachten op Schmeichel & Vertonghen alvorens zelf in actie te schieten op de transfermarkt

Meest recent

'Rampscenario voor Anderlecht: korting op De Cat?'

Nathan De Cat weigert voorlopig om zijn toekomst langer aan RSC Anderlecht te verbinden, en dus ...

0
0
'Totale leegloop bij Club Brugge: zomer van 150 miljoen?'

Club Brugge hoopt zich de komende maanden koste wat het kost opnieuw tot landskampioen te kronen. ...

120
120
'Anderlecht loopt blauwtje: De Cat weigert contract'

Voor zover het nog nodig was gaf Nathan De Cat afgelopen zondag tegen Club Brugge nog maar eens zijn ...

246
246
Vannieuwkerke slikt snoeiharde kritiek: "Karl Coucke"

Het is crisis aan de zee en dat heeft ook Karl Vannieuwkerke geweten. Eén van de sterke ...

49
49
Nieuwe T1 voor Essevee van volgend seizoen al bekend?

Zulte Waregem koos ervoor om Sven Vandenbroeck de laan uit te sturen na desastreuze resultaten en de ...

123
123
'Club Brugge grijpt genadeloos in bij Shandre Campbell'

Club Brugge doet nog volop mee voor de titel, maar er wacht nog eerst een interlandperiode. ...

136
136
Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

De titelstrijd in de Jupiler Pro League gaat dit seizoen tussen Union SG, STVV en Club Brugge. ...

157
157
De Cat krijgt ultieme transferraad: “Hij moet naar daar”

Nathan De Cat is gespreksonderwerp nummer 1 in het Lotto Park. Het 17-jarige supertalent behoort ...

135
135
Trump verbaast weer met uitspraken: "Anders afgemaakt"

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ligt zwaar onder vuur. Er zijn problemen met de ...

41
41
Goots maakt Antwerp compleet af: onbegrip over één man

Patrick Goots is een clubicoon van Royal Antwerp FC. De voormalige aanvaller volgt zijn oude club ...

92
92
Rigaux doet boekje open over transfersituatie Tresoldi

Nicolo Tresoldi verkeert in bloedvorm bij Club Brugge. Afgelopen speeldag was de goaltjesdief weer ...

202
202
‘Spectaculaire terugkeer Tessa Wullaert in de maak’

Tessa Wullaert is één van de grootste voetbalsterren die het Belgische vrouwenvoetbal ...

117
117
Club Brugge pakt weer uit met contractverlenging

Club Brugge is volop bezig met de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen werd er weer ...

115
115
Hommeles bij KV Mechelen: “Hartig woordje gesproken"

KV Mechelen zit nog steeds in de top 6, maar de kansloze nederlaag tegen KAA Gent kwam hard aan. ...

240
240
Groot De Cat-probleem bij Anderlecht: record in gevaar

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd een absolute smaakmaker bij RSC Anderlecht. De middenvelder ...

164
164
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot De Cat en Tresoldi, Rode Duivels gewild

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

167
167
Thorsten Fink onthult waarom hij Anderlecht afwimpelde

RSC Anderlecht is na het ontslag van Besnik Hasi nog op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer, maar ...

219
219
Cercle Brugge rondt deal af: “Belangrijk onderdeel”

Cercle Brugge heeft op de officiële kanalen een contractverlenging bekendgemaakt. Terwijl ...

83
83
‘Textor zet verkoop RWDM in gang: zwarte lijst bekend’

RWDM Brussels zit weer in de hoek waar de klappen vallen. De Belgische traditieclub ging in het ...

108
108
Mourinho weer in rel verzeild geraakt: “Een verrader!”

Afgelopen speeldag werd de Portugese topper tussen FC Porto en Benfica afgewerkt. Voor José ...

62
62
Knaltransfer Degreef? Anderlecht-revelatie is duidelijk

Tristan Degreef begint zijn draai te vinden onder Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. Ook in de ...

526
526
’Schokkend: exact loon Lionel Messi onthuld’

Lionel Messi is op 38-jarige leeftijd nog steeds een wereldster. Ook in de Verenigde Staten ...

144
144
Eden Hazard: "Hij zou ideale bondscoach Rode Duivels zijn"

Met Rudi Garcia zitten de Rode Duivels momenteel aan hun derde buitenlandse bondscoach op rij. ...

378
378
Monstertransfer Nathan De Cat: "Nog straffer dan Jashari"

Nathan De Cat blijft dit seizoen hoge toppen scheren bij RSC Anderlecht. De Brusselaars kunnen ...

599
599
Zulte Waregem zet Vandenbroeck buiten: nieuwe details bekend

Met nog amper twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie, werd alsnog een trainerswissel ...

441
441

Meer sportnieuws