'Schmeichel & Vertonghen brengen Fredberg in lastig parket'

534
'Schmeichel & Vertonghen brengen Fredberg in lastig parket'

Meteen weer de titel pakken wordt wellicht net iets te hoog gegrepen, maar na de elfde plaats van vorig seizoen vond Anderlecht wel weer de aansluiting met de topclubs. Jesper Fredberg zal de kern dus in de mate van het mogelijke bij elkaar willen houden. Al is dat gemakkelijker gezegd dan gedaan.

Terwijl het vaststaat dat Zeno Debast andere oorden opzoekt baden heel wat spelers nog in onzekerheid in het Lotto Park. Kasper Dolberg blijft naar verluidt op post, maar voor het overige zijn er op uitgaand gebied nog heel wat vraagtekens voor Fredberg. Zo wordt op zijn andere landgenoot Anders Dreyer mogelijk wél gecasht.

LEES OOK: Aanzienlijk nadeel Anderlecht: Vitor Bruno reageert

Werk voor Fredberg

Daarnaast moet de CEO Sports, die sowieso wat overtollige ballast moet dumpen, nog knopen doorhakken over huurlingen Thomas Delaney, Ludwig Augustinsson en Federico Gattoni. Hoewel zij alledrie openstaan voor een verlengd verblijf bij de Brusselaars is het nog maar de vraag of er daaromtrent een akkoord wordt bereikt.

De meest dringende dossiers zijn evenwel ongetwijfeld toch die van Kasper Schmeichel en vooral Jan Vertonghen, wiens verbintenissen straks aflopen. De twee ervaren rotten, zondag tegen Antwerp allebei afwezig omwille van blessureleed, willen pas na het EK een definitieve beslissing nemen over hun verdere toekomstplannen.

Anderlecht wacht af

Daarmee brengen ze Fredberg volgens Het Laatste Nieuws in een lastig parket. Om de selectie te wapenen voor de Europese voorrondes die Paars-Wit allicht zal afwerken moet hij tenslotte zo snel mogelijk klaar zijn met zijn huiswerk. Indien het nog als tweede finisht moet Anderlecht zelfs al vanaf begin augustus weer aan de bak.

"Amper drie weken na het einde van het EK", merkt de krant op. Indien het op de derde plaats blijft hangen begint het Europees avontuur pas een tweetal weken later, maar dan nog krijgt Fredberg liever vandaag dan morgen een antwoord van Schmeichel en Vertonghen. Die eerste tekent volgens diverse media quasi zeker niet bij.

Vervanger voor Vertonghen?

Anderlecht blijkt dan reeds ook op zoek naar een vervanger, met Koen Casteels bovenaan de verlanglijst. Pas na het EK schakelen is namelijk geen optie. En dus speurt het nog volgens HLN best naar een alternatief voor Vertonghen, die wie weet zijn laatste match eveneens al gespeeld heeft. Al hint hij zelf toch op een jaartje extra.

RSCA moet wachten op Schmeichel & Vertonghen alvorens zelf in actie te schieten op de transfermarkt

Meest recent

Stankovic op zijspoor in Milaan: Club ontvangt cruciale update

Aleksandar Stankovic ruilde Club Brugge afgelopen zomer opnieuw in voor Internazionale. Voorlopig is ...

7
7
Aanzienlijk nadeel Anderlecht: Vitor Bruno reageert

Ook bij RSC Anderlecht wordt het seizoen eerstdaags hervat. En de Brusselaars zullen meteen vol aan ...

10
10
'Olise naar Real Madrid? Bayern onderneemt actie'

Michael Olise toonde zich tijdens de voorbije interlandperiode tot twee keer toe de kwelgeest van de ...

29
29
Kortrijk stelt nieuwe T1 aan: bijzonder detail bekend

De Jupiler Pro League hervat komend weekend met één gloednieuw gezicht voor de ...

19
19
Tresoldi-case: Klopp aangemaand tot actie met Club-spits

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

56
56
Anderlecht mag dromen: recordtransfer van 30 miljoen

RSC Anderlecht wist zijn boekhouding de voorbije jaren weer ietwat in evenwicht te krijgen, maar ...

124
124
Van Gucht ziet kijkers weglopen: grote verrassing op komst

Ruben Van Gucht krijgt voorlopig maar weinig reden om op zijn lauweren te rusten. Zijn talkshow ...

34
34
Druk op Thorup neemt gevoelig toe: cruciaal vijfluik Genk

KRC Genk heeft een behoorlijk tegenvallend eerste luik van het seizoen achter de rug. De resultaten ...

125
125
'Arsenal doet Premier League daveren: supertransfer in 2027'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

39
39
Gouden transfermove Club: Barça volgt situatie van dichtbij

Club Brugge haalde afgelopen zomer heel wat verse krachten in huis. Een aantal daarvan maakte de ...

258
258
De Bruyne doet Parijs ontploffen met onverwachte stunt

Kevin De Bruyne schitterde de afgelopen weken nog eens als vanouds bij de Rode Duivels. Vooral zijn ...

52
52
"One-season wonder" - twijfels bij miljoenenaanwinst Anderlecht

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een elftal nieuwe krachten in huis. Een aantal daarvan liet ...

227
227
Van Bommel uitgespuwd in Wallonië: Mannaert springt in de bres

Naar aanleiding van zijn benoeming als CEO van de KBVB, heeft Vincent Mannaert een uitgebreid ...

166
166
Moordend! Club krijgt waanzinnig programma voorgeschoteld

De extra lange interland-periode zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid losbarsten. ...

427
427
Marc Coucke zorgt voor groot mysterie aan Belgische kust

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de nieuwsgierigheid moet prikkelen. De eigenaar van ...

23
23
City in diepe problemen: 'eerste grote sanctie' al gelekt

Het clubvoetbal staat weer in de startblokken, maar in Engeland blijft de situatie rond Manchester ...

302
302
Van Bommel stelt groot doel na ondergang in Parijs

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

390
390
Absolute topper is dé grote verliezer onder Van Bommel

Vier matchen in elf dagen onder Mark van Bommel, en de Rode Duivels hebben hun eerste grote ...

329
329
De Mil slikt bittere pil: abrupte exit bij AA Gent

Na zeven speeldagen staat AA Gent mee op kop. Rik De Mil duimt dan ook dat zijn troepen de lijn ...

411
411
'Club Brugge ruikt jackpot: toptransfer Seys in januari?'

Club Brugge heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin onder meer Christos Tzolis en ...

207
207
Anderlecht keert kar: laatste kans voor verguisd duo

Na het late transferoffensief van Antoine Sibierski bleef RSC Anderlecht achter met een bijzonder ...

376
376
Sonck kiest ultieme 11 uit JPL: één club domineert

De eerste interlandbreak van het seizoen is achter de rug. Tijd dus om de aandacht opnieuw naar de ...

392
392
'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

De befaamde jeugdacademie leverde KRC Genk afgelopen zomer alweer grof geld op, want Konstantinos ...

380
380
Bruno terug naar tekentafel: extreme make-over bij RSCA

Na de lange interlandbreak begint RSC Anderlecht zaterdag aan een heuse marathon, met maar liefst ...

224
224
'Klok tikt bij Club Brugge: Belgisch trio kan beschikken'

Het seizoen is nog lang, maar in de bestuurskamer van Club Brugge wordt er ongetwijfeld al ...

697
697

Meer sportnieuws