'Anderlecht wrijft zich in handen: sterkhouder blijft'

1486
'Anderlecht wrijft zich in handen: sterkhouder blijft'

Zondag doet Anderlecht op de Bosuil nog een laatste gooi naar de landstitel, maar gezien het al moet rekenen op misstappen van Club Brugge én Union lijkt dat toch eerder ijdele hoop te zijn. Het vizier lijkt grotendeels al op volgend seizoen gericht te kunnen worden en dan zal Paars-Wit het toch zonder de nodige smaakmakers moeten doen.

Thorgan Hazard ligt nog enkele maanden in de lappenmand, Zeno Debast lijkt op het punt te staan om een transfer naar Sporting CP af te ronden en daarnaast is er ook nog grote onzekerheid over de toekomst van Kasper Schmeichel en Jan Vertonghen, evenals de huurlingen Federico Gattoni, Ludwig Augustinsson en Thomas Delaney. Er kan dus heel wat schoon volk het Lotto Park verlaten.

LEES OOK: Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Dolberg wil bij Anderlecht blijven

Maar er is ook goed nieuws voor Anderlecht, want één sterkhouder lijkt al zeker te gaan blijven. Volgens Sudpresse is een transfer van Kasper Dolberg namelijk niet aan de orde. De 26-jarige spits kwam vorige zomer naar Anderlecht om zijn carrière opnieuw te lanceren en met vijftien goals is dat ook aardig gelukt.

Dolberg voelt zich echter goed in het dagelijkse leven in Brussel én op Neerpede, waar hij omring door heel wat landgenoten op zijn gemak zit. Dat maakt dat de Deen nog minstens één seizoen langer bij de club zou willen blijven.

Waarde moet het komende jaar nog stijgen

Dat is een plan dat ook Anderlecht toejuicht, want zij verwachten dat ze Dolberg binnen een jaar voor nog meer geld kunnen verkopen. Ze betaalden 5 miljoen euro om hem bij Nice weg te plukken en volgens Transfermarkt is zijn waarde intussen al gestegen tot 12 miljoen. Anderlecht hoopt echter dat na een goed EK en een goede Europese campagne volgend seizoen dat bedrag nog omhoog zal gaan.

Zal Anderlecht Dolberg binnen een jaar voor meer kunnen verkopen dan nu?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

20
20
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

39
39
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

82
82
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

12
12
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

114
114
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

216
216
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

272
272
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

264
264
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

38
38
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

275
275
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

67
67
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

36
36
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

142
142
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

133
133
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

78
78
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

55
55
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

59
59
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

61
61
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

364
364
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

66
66
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

54
54
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

151
151
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

96
96
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

159
159
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

191
191

Meer sportnieuws