'Anderlecht wrijft zich in handen: sterkhouder blijft'

1486 stemmen
'Anderlecht wrijft zich in handen: sterkhouder blijft'

Zondag doet Anderlecht op de Bosuil nog een laatste gooi naar de landstitel, maar gezien het al moet rekenen op misstappen van Club Brugge én Union lijkt dat toch eerder ijdele hoop te zijn. Het vizier lijkt grotendeels al op volgend seizoen gericht te kunnen worden en dan zal Paars-Wit het toch zonder de nodige smaakmakers moeten doen.

Thorgan Hazard ligt nog enkele maanden in de lappenmand, Zeno Debast lijkt op het punt te staan om een transfer naar Sporting CP af te ronden en daarnaast is er ook nog grote onzekerheid over de toekomst van Kasper Schmeichel en Jan Vertonghen, evenals de huurlingen Federico Gattoni, Ludwig Augustinsson en Thomas Delaney. Er kan dus heel wat schoon volk het Lotto Park verlaten.

LEES OOK: De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Dolberg wil bij Anderlecht blijven

Maar er is ook goed nieuws voor Anderlecht, want één sterkhouder lijkt al zeker te gaan blijven. Volgens Sudpresse is een transfer van Kasper Dolberg namelijk niet aan de orde. De 26-jarige spits kwam vorige zomer naar Anderlecht om zijn carrière opnieuw te lanceren en met vijftien goals is dat ook aardig gelukt.

Dolberg voelt zich echter goed in het dagelijkse leven in Brussel én op Neerpede, waar hij omring door heel wat landgenoten op zijn gemak zit. Dat maakt dat de Deen nog minstens één seizoen langer bij de club zou willen blijven.

Waarde moet het komende jaar nog stijgen

Dat is een plan dat ook Anderlecht toejuicht, want zij verwachten dat ze Dolberg binnen een jaar voor nog meer geld kunnen verkopen. Ze betaalden 5 miljoen euro om hem bij Nice weg te plukken en volgens Transfermarkt is zijn waarde intussen al gestegen tot 12 miljoen. Anderlecht hoopt echter dat na een goed EK en een goede Europese campagne volgend seizoen dat bedrag nog omhoog zal gaan.

Zal Anderlecht Dolberg binnen een jaar voor meer kunnen verkopen dan nu?

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

78
78
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

49
49
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

25
25
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

134
134
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

24
24
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

34
34
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

172
172
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

535
535
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

166
166
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

69
69
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

431
431
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

74
74
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

203
203
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

529
529
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

502
502
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

479
479
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

354
354
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

189
189
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

589
589
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

267
267
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1027
1027
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

325
325
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

668
668
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

476
476
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

152
152

Meer sportnieuws