'Anderlecht wrijft zich in handen: sterkhouder blijft'

1486 stemmen
'Anderlecht wrijft zich in handen: sterkhouder blijft'

Zondag doet Anderlecht op de Bosuil nog een laatste gooi naar de landstitel, maar gezien het al moet rekenen op misstappen van Club Brugge én Union lijkt dat toch eerder ijdele hoop te zijn. Het vizier lijkt grotendeels al op volgend seizoen gericht te kunnen worden en dan zal Paars-Wit het toch zonder de nodige smaakmakers moeten doen.

Thorgan Hazard ligt nog enkele maanden in de lappenmand, Zeno Debast lijkt op het punt te staan om een transfer naar Sporting CP af te ronden en daarnaast is er ook nog grote onzekerheid over de toekomst van Kasper Schmeichel en Jan Vertonghen, evenals de huurlingen Federico Gattoni, Ludwig Augustinsson en Thomas Delaney. Er kan dus heel wat schoon volk het Lotto Park verlaten.

LEES OOK: 'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Dolberg wil bij Anderlecht blijven

Maar er is ook goed nieuws voor Anderlecht, want één sterkhouder lijkt al zeker te gaan blijven. Volgens Sudpresse is een transfer van Kasper Dolberg namelijk niet aan de orde. De 26-jarige spits kwam vorige zomer naar Anderlecht om zijn carrière opnieuw te lanceren en met vijftien goals is dat ook aardig gelukt.

Dolberg voelt zich echter goed in het dagelijkse leven in Brussel én op Neerpede, waar hij omring door heel wat landgenoten op zijn gemak zit. Dat maakt dat de Deen nog minstens één seizoen langer bij de club zou willen blijven.

Waarde moet het komende jaar nog stijgen

Dat is een plan dat ook Anderlecht toejuicht, want zij verwachten dat ze Dolberg binnen een jaar voor nog meer geld kunnen verkopen. Ze betaalden 5 miljoen euro om hem bij Nice weg te plukken en volgens Transfermarkt is zijn waarde intussen al gestegen tot 12 miljoen. Anderlecht hoopt echter dat na een goed EK en een goede Europese campagne volgend seizoen dat bedrag nog omhoog zal gaan.

Zal Anderlecht Dolberg binnen een jaar voor meer kunnen verkopen dan nu?

Meest recent

'Garcia moet twee Rode Duivels missen tegen Kroatië'

De Rode Duivels hebben nog twee weken voor ze beginnen aan hun WK, waar de openingsmatch op 15 juni ...

6
6
Opvallende nieuwe coach Lille-Duivels, einde tijdperk in JPL

Wellicht zullen we tot na het WK moeten wachten tot de transfermarkt écht op gang komt, maar ...

4
4
'Overmars in actie: Antwerp haalt nog 2 exotische talenten'

Marc Overmars zal deze zomer véél werk hebben bij Antwerp. De Great Old ziet zowat een ...

32
32
TRANSFERUURTJE: 'Burgess weg bij Union, opmerkelijk avontuur Van Bommel'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

144
144
Brughmans verbaast met uitspraken na Genk-deceptie

KRC Genk loopt Europees voetbal mis na de deceptie tegen KAA Gent. De Limburgers kwamen in de ...

163
163
KBVB heeft duidelijke boodschap voor fans: Duivels op scherp

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Op donderdag 11 juni trapt ...

40
40
RWMD geeft niet op: alsnog faillissement-wending?

RWDM Brussels staat op de rand van de afgrond. De Brusselse club is echter niet van plan om op te ...

140
140
'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski al een aantal knopen doorgehakt. De Brusselaars laten ...

703
703
Onana onthult wie Rode Duivels écht sterker maakt

De Rode Duivels beginnen deze week volop aan hun voorbereiding op het WK. Er staan duels tegen ...

139
139
Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

106
106
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

46
46
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

119
119
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

157
157
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

137
137
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

983
983
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

440
440
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

137
137
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

899
899
VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

475
475
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

532
532
'Vertrek na vier seizoenen: Club-transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

476
476
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

141
141
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

552
552
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

129
129
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

39
39

Meer sportnieuws