'Anderlecht wrijft zich in handen: sterkhouder blijft'

1486 stemmen
'Anderlecht wrijft zich in handen: sterkhouder blijft'

Zondag doet Anderlecht op de Bosuil nog een laatste gooi naar de landstitel, maar gezien het al moet rekenen op misstappen van Club Brugge én Union lijkt dat toch eerder ijdele hoop te zijn. Het vizier lijkt grotendeels al op volgend seizoen gericht te kunnen worden en dan zal Paars-Wit het toch zonder de nodige smaakmakers moeten doen.

Thorgan Hazard ligt nog enkele maanden in de lappenmand, Zeno Debast lijkt op het punt te staan om een transfer naar Sporting CP af te ronden en daarnaast is er ook nog grote onzekerheid over de toekomst van Kasper Schmeichel en Jan Vertonghen, evenals de huurlingen Federico Gattoni, Ludwig Augustinsson en Thomas Delaney. Er kan dus heel wat schoon volk het Lotto Park verlaten.

LEES OOK: Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Dolberg wil bij Anderlecht blijven

Maar er is ook goed nieuws voor Anderlecht, want één sterkhouder lijkt al zeker te gaan blijven. Volgens Sudpresse is een transfer van Kasper Dolberg namelijk niet aan de orde. De 26-jarige spits kwam vorige zomer naar Anderlecht om zijn carrière opnieuw te lanceren en met vijftien goals is dat ook aardig gelukt.

Dolberg voelt zich echter goed in het dagelijkse leven in Brussel én op Neerpede, waar hij omring door heel wat landgenoten op zijn gemak zit. Dat maakt dat de Deen nog minstens één seizoen langer bij de club zou willen blijven.

Waarde moet het komende jaar nog stijgen

Dat is een plan dat ook Anderlecht toejuicht, want zij verwachten dat ze Dolberg binnen een jaar voor nog meer geld kunnen verkopen. Ze betaalden 5 miljoen euro om hem bij Nice weg te plukken en volgens Transfermarkt is zijn waarde intussen al gestegen tot 12 miljoen. Anderlecht hoopt echter dat na een goed EK en een goede Europese campagne volgend seizoen dat bedrag nog omhoog zal gaan.

Zal Anderlecht Dolberg binnen een jaar voor meer kunnen verkopen dan nu?

Meest recent

'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

65
65
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

149
149
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

84
84
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

11
11
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

45
45
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

112
112
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

39
39
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

57
57
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

47
47
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

63
63
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

75
75
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

114
114
'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

352
352
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

89
89
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

200
200
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

153
153
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

86
86
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

510
510
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

437
437
'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

136
136
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

434
434
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

118
118
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

310
310
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

296
296
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

557
557

Meer sportnieuws