Player of the Season: vijf topfavorieten genoemd

door
Player of the Season: vijf topfavorieten genoemd

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League staat voor de deur en dus worden weldra opnieuw enkele individuele prijzen uitgedeeld. Aanstaande maandag zijn er namelijk de Pro League Awards. Daar wordt onder meer de trofee voor 'Speler van het Jaar' uitgereikt.

In het Belgische voetbal steken twee individuele onderscheidingen er bovenuit. Uiteraard de Gouden Schoen, maar ook de prijs voor 'Profvoetballer van het Jaar', inmiddels gedoopt tot 'Player of the Season'. Op de erelijst staan ondertussen heel wat dezelfde winnaars. Maar tussen beide verkiezingen zitten nog twee wezenlijke verschillen.

De Gouden Schoen wordt immers uitgedeeld op basis van de prestaties over een heel kalenderjaar, terwijl Profvoetballer vh Jaar betrekking heeft op een volledig seizoen. Bij die eerste trofee zijn het bovendien journalisten en stemgerechtigden die beslissen. Bij de andere verkiezing mogen de spelers zelf kiezen.

LEES OOK: Cercle in de wolken met toptransfer: “Grote meerwaarde”

Smaakmakers bij Union

Hierdoor heeft de prijs van 'Profvoetballer van het Jaar' heel wat waarde bij de spelers onderling. En dit seizoen lopen er opnieuw heel wat kandidaten rond om Mike Trésor op te volgen op de erelijst. Het Waalse La Dernière Heure schoof alvast enkele grote favorieten naar voren.

Weinig verrassend hoort ook Cameron Puertas daarbij. De spelmaker van Union SG heeft een uitstekend seizoen achter de rug. Met 14 goals en 23 assists over alle competities heen, spreken zijn statistieken voor zich. Al zou de concurrentie wel eens van zijn ploegmaat Mohamed Amoura kunnen komen.

Topschutter en toekomstig kampioen

Ook bij de andere ploegen lopen evenwel kanshebbers rond. Hans Vanaken bijvoorbeeld. De aanvoerder was één van de weinige spelers bij Club Brugge die een heel seizoen op constante basis presteerden en kan zondag de landstitel pakken. Bij stadsgenoot Cercle Brugge is topschutter Kévin Denkey uiteraard een kandidaat.

En LDH schuift ook Anderlecht-aanvaller Anders Dreyer naar voren, die eveneens puike statistieken kan voorleggen. Het Waalse medium houdt het bij dit vijftal, al zullen ook jongens als Bilal El Khannouss (KRC Genk) ongetwijfeld punten hebben gescoord. Of dat voldoende is om te winnen, valt evenwel te betwijfelen.

Wie verdient de prijs voor 'Speler van het Jaar'?

Meest recent

Van Himst verbaast iedereen met Gouden Schoen-favoriet

Zondagavond wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. In aanloop naar het Gala regent het aan ...

53
53
'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Zondagavond trapt het Bayern München van coach Vincent Kompany zijn tweede seizoenshelft op ...

44
44
Gouden Schoen: grootste concurrent voor Tzolis bekend

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

196
196
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

114
114
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

85
85
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

65
65
Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

169
169
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

124
124
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

385
385
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

269
269
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

82
82
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

435
435
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

119
119
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

441
441
Anderlecht-drama? Hasi haalt schouders op

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

212
212
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

365
365
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

562
562
Bliksemtransfer Leon Bailey naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

269
269
Megasolden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

167
167
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

286
286
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

60
60
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

438
438
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

371
371
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

70
70
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

397
397

Meer sportnieuws