Player of the Season: vijf topfavorieten genoemd

door
Player of the Season: vijf topfavorieten genoemd

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League staat voor de deur en dus worden weldra opnieuw enkele individuele prijzen uitgedeeld. Aanstaande maandag zijn er namelijk de Pro League Awards. Daar wordt onder meer de trofee voor 'Speler van het Jaar' uitgereikt.

In het Belgische voetbal steken twee individuele onderscheidingen er bovenuit. Uiteraard de Gouden Schoen, maar ook de prijs voor 'Profvoetballer van het Jaar', inmiddels gedoopt tot 'Player of the Season'. Op de erelijst staan ondertussen heel wat dezelfde winnaars. Maar tussen beide verkiezingen zitten nog twee wezenlijke verschillen.

De Gouden Schoen wordt immers uitgedeeld op basis van de prestaties over een heel kalenderjaar, terwijl Profvoetballer vh Jaar betrekking heeft op een volledig seizoen. Bij die eerste trofee zijn het bovendien journalisten en stemgerechtigden die beslissen. Bij de andere verkiezing mogen de spelers zelf kiezen.

LEES OOK: Taravel reageert na vertrouwen: ambities Anderlecht bekend

Smaakmakers bij Union

Hierdoor heeft de prijs van 'Profvoetballer van het Jaar' heel wat waarde bij de spelers onderling. En dit seizoen lopen er opnieuw heel wat kandidaten rond om Mike Trésor op te volgen op de erelijst. Het Waalse La Dernière Heure schoof alvast enkele grote favorieten naar voren.

Weinig verrassend hoort ook Cameron Puertas daarbij. De spelmaker van Union SG heeft een uitstekend seizoen achter de rug. Met 14 goals en 23 assists over alle competities heen, spreken zijn statistieken voor zich. Al zou de concurrentie wel eens van zijn ploegmaat Mohamed Amoura kunnen komen.

Topschutter en toekomstig kampioen

Ook bij de andere ploegen lopen evenwel kanshebbers rond. Hans Vanaken bijvoorbeeld. De aanvoerder was één van de weinige spelers bij Club Brugge die een heel seizoen op constante basis presteerden en kan zondag de landstitel pakken. Bij stadsgenoot Cercle Brugge is topschutter Kévin Denkey uiteraard een kandidaat.

En LDH schuift ook Anderlecht-aanvaller Anders Dreyer naar voren, die eveneens puike statistieken kan voorleggen. Het Waalse medium houdt het bij dit vijftal, al zullen ook jongens als Bilal El Khannouss (KRC Genk) ongetwijfeld punten hebben gescoord. Of dat voldoende is om te winnen, valt evenwel te betwijfelen.

Wie verdient de prijs voor 'Speler van het Jaar'?

Meest recent

"Enorme kwaliteiten" - Onana wild van nieuwste Rode Duivel

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

7
7
Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

Herman Brusselmans staat al decennia bekend als één van de opvallendste stemmen in de ...

6
6
KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

31
31
Mazzu in de wolken: "Het mooiste cadeau"

De strijd om het behoud heeft zaterdagnamiddag een nieuwe wending gekregen. OH Leuven is op de ...

9
9
'Schokkende transfer Doku: transfersom bekend'

Manchester City kreeg deze week een stevige tik. Het ging met 3-0 onderuit tegen Real Madrid en ...

45
45
Net geen stunt voor NXT: Beveren wendt eerste nederlaag af

SK Beveren liep zaterdag bijna tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Na het titelfeest ...

45
45
OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

Felice Mazzu heeft zijn oude club een peer gestoofd. Uitgerekend op Mambourg kon OHL eindelijk nog ...

22
22
Negenkoppig Bayern ontsnapt aan tweede seizoensnederlaag

Bayern München heeft de kans laten liggen om een nieuwe stap richting de titel te zetten. In de ...

69
69
De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Uitstekend nieuws voor de Rode Duivels: Charles De Ketelaere heeft zaterdag zijn rentree gemaakt. De ...

25
25
'Recordtransfer Club: Barça mengt zich in strijd'

Bij Club Brugge zullen er komende zomer ongetwijfeld weer enkele transferrecords sneuvelen. Het ...

208
208
Vergeten Rode Duivel spuwt gal: "Gebrek aan erkenning"

Het wordt komende week uitkijken naar de selectie van de Rode Duivels voor de oefeninterlands tegen ...

103
103
Revanche op Genk: Vrancken doet opvallende uitspraak

Zondag zullen alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. Daarin ligt alle druk bij KRC Genk, dat ...

106
106
Nieuw gezicht bij Anderlecht: Taravel geeft tekst en uitleg

RSC Anderlecht zal het seizoen dan toch uitdoen met Jérémy Taravel als hoofdtrainer. ...

182
182
WK-soap: Iraans plan heeft grote gevolgen voor Duivels

Nog 89 dagen te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Door de geo-politieke spanningen ...

271
271
'Leger topscouts bij Club-RSCA: transfergevecht barst los'

De Jupiler Pro League profileerde zich de voorbije jaren als een ideale trampoline richting de ...

362
362
Spitsenzorgen Garcia: grote verrassing in selectie Duivels?

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

308
308
Loodzware opdracht Rigaux: nieuwe transferprioriteit Club

De sportieve leiding van Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke zomermercato. De ...

367
367
'Messi geeft zelf groen licht: nieuwe superster naar Miami'

Lionel Messi leidde zijn Inter Miami CF vorig seizoen na de titel in de Major League Soccer. Na dat ...

69
69
Extra wapen voor Genk: "Hebben hen absoluut nodig"

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

272
272
Gent zeker van Play-Off I? Spelers maken statement

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

199
199
Vuurwerk in Limburg: analisten geven favoriet Genk-STVV

Het epicentrum van de 29ste speeldag in de Jupiler Pro League, ligt zondagmiddag in Limburg. In de ...

233
233
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

281
281
Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Club Brugge speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen RSC Anderlecht. Ondanks het overwicht in ...

193
193
Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

491
491
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

421
421

Meer sportnieuws