Player of the Season: vijf topfavorieten genoemd

1326 stemmen
Player of the Season: vijf topfavorieten genoemd

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League staat voor de deur en dus worden weldra opnieuw enkele individuele prijzen uitgedeeld. Aanstaande maandag zijn er namelijk de Pro League Awards. Daar wordt onder meer de trofee voor 'Speler van het Jaar' uitgereikt.

In het Belgische voetbal steken twee individuele onderscheidingen er bovenuit. Uiteraard de Gouden Schoen, maar ook de prijs voor 'Profvoetballer van het Jaar', inmiddels gedoopt tot 'Player of the Season'. Op de erelijst staan ondertussen heel wat dezelfde winnaars. Maar tussen beide verkiezingen zitten nog twee wezenlijke verschillen.

De Gouden Schoen wordt immers uitgedeeld op basis van de prestaties over een heel kalenderjaar, terwijl Profvoetballer vh Jaar betrekking heeft op een volledig seizoen. Bij die eerste trofee zijn het bovendien journalisten en stemgerechtigden die beslissen. Bij de andere verkiezing mogen de spelers zelf kiezen.

LEES OOK: Club Brugge en Union kennen hun straffen

Smaakmakers bij Union

Hierdoor heeft de prijs van 'Profvoetballer van het Jaar' heel wat waarde bij de spelers onderling. En dit seizoen lopen er opnieuw heel wat kandidaten rond om Mike Trésor op te volgen op de erelijst. Het Waalse La Dernière Heure schoof alvast enkele grote favorieten naar voren.

Weinig verrassend hoort ook Cameron Puertas daarbij. De spelmaker van Union SG heeft een uitstekend seizoen achter de rug. Met 14 goals en 23 assists over alle competities heen, spreken zijn statistieken voor zich. Al zou de concurrentie wel eens van zijn ploegmaat Mohamed Amoura kunnen komen.

Topschutter en toekomstig kampioen

Ook bij de andere ploegen lopen evenwel kanshebbers rond. Hans Vanaken bijvoorbeeld. De aanvoerder was één van de weinige spelers bij Club Brugge die een heel seizoen op constante basis presteerden en kan zondag de landstitel pakken. Bij stadsgenoot Cercle Brugge is topschutter Kévin Denkey uiteraard een kandidaat.

En LDH schuift ook Anderlecht-aanvaller Anders Dreyer naar voren, die eveneens puike statistieken kan voorleggen. Het Waalse medium houdt het bij dit vijftal, al zullen ook jongens als Bilal El Khannouss (KRC Genk) ongetwijfeld punten hebben gescoord. Of dat voldoende is om te winnen, valt evenwel te betwijfelen.

Wie verdient de prijs voor 'Speler van het Jaar'?

Meest recent

Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

6
6
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

47
47
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

79
79
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

13
13
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

60
60
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

82
82
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

72
72
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

110
110
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

171
171
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

31
31
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

133
133
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

279
279
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

337
337
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

325
325
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

61
61
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

61
61
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

302
302
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

190
190
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

110
110
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

122
122
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

89
89
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

52
52
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

192
192
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

305
305
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

120
120

Meer sportnieuws