Ongezien: Pro League becijfert 'onwaarschijnlijke titel' Club

2244
Ongezien: Pro League becijfert 'onwaarschijnlijke titel' Club

Behoudens een compleet ommekeer op de slotspeeldag, is het Club Brugge dat zondag de landstitel zal opeisen. Daarmee zou Blauw-Zwart één van de strafste comebacks uit de recente geschiedenis realiseren. Dat blijkt onder meer uit de statistieken van de Pro League.

Na de tegenvallende prestaties van vorig seizoen in eigen land, besloot het Brugse bestuur afgelopen zomer om het sportieve lot in handen van Ronny Deila te leggen. Maar zijn aanstelling bleek uiteindelijk geen goede keuze. Daags na de reguliere competitie, die als vierde werd afgesloten, moest de Noor dan ook opkrassen.

LEES OOK: Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Halvering en straffe reeks

Voor Blauw-Zwart leek het dan ook opnieuw een verloren seizoen te worden. Zo stonden de Bruggelingen bij het afsluiten van de reguliere competitie liefst 19 punten achter op toenmalig leider Union SG. Maar zoals alom geweten worden de punten bij de start van de Play-Offs eerst door twee gedeeld in ons land.

Die halvering was uiteraard een zegen voor Club, zonder had het nooit nog kampioen kunnen worden. Maar ook de eigen prestaties mogen niet onderschat worden. Sinds Nicky Hayen het roer overnam van Deila als hoofdcoach, zette Blauw-Zwart een fenomenale reeks neer van 23 op 27 in de Champions' Play-Offs.

Statistieken duidelijk

Dankzij de combinatie van die twee factoren, heeft Club Brugge de landstitel binnen handbereik. Komende zondag is een puntje in de derby tegen Cercle Brugge voldoende om de champagne te ontkurken. En volgens de statistieken hoeven de Bruggelingen zich daarover geen grote zorgen te maken.

Het cijfermateriaal van de Pro League stelt namelijk dat Club liefst 87% kans heeft op de titel. Union volgt met 10%, Anderlecht telt amper 3%. Het geeft bovendien aan hoe waanzinnig de comeback van Blauw-Zwart is. Voor aanvang van de PO's werden hun titelkansen namelijk geschat op slechts ... 2 %.

Club zou een verdiende kampioen zijn ...

Meest recent

Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

15
15
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

7
7
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

54
54
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

57
57
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

36
36
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

35
35
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

19
19
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

12
12
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

174
174
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

55
55
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

109
109
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

81
81
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

98
98
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

85
85
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

314
314
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

59
59
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

65
65
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

322
322
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

289
289
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

233
233
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

181
181
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

115
115
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

208
208
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

209
209
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

263
263

Meer sportnieuws