Ongezien: Pro League becijfert 'onwaarschijnlijke titel' Club

door
Ongezien: Pro League becijfert 'onwaarschijnlijke titel' Club

Behoudens een compleet ommekeer op de slotspeeldag, is het Club Brugge dat zondag de landstitel zal opeisen. Daarmee zou Blauw-Zwart één van de strafste comebacks uit de recente geschiedenis realiseren. Dat blijkt onder meer uit de statistieken van de Pro League.

Na de tegenvallende prestaties van vorig seizoen in eigen land, besloot het Brugse bestuur afgelopen zomer om het sportieve lot in handen van Ronny Deila te leggen. Maar zijn aanstelling bleek uiteindelijk geen goede keuze. Daags na de reguliere competitie, die als vierde werd afgesloten, moest de Noor dan ook opkrassen.

LEES OOK: 'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

Halvering en straffe reeks

Voor Blauw-Zwart leek het dan ook opnieuw een verloren seizoen te worden. Zo stonden de Bruggelingen bij het afsluiten van de reguliere competitie liefst 19 punten achter op toenmalig leider Union SG. Maar zoals alom geweten worden de punten bij de start van de Play-Offs eerst door twee gedeeld in ons land.

Die halvering was uiteraard een zegen voor Club, zonder had het nooit nog kampioen kunnen worden. Maar ook de eigen prestaties mogen niet onderschat worden. Sinds Nicky Hayen het roer overnam van Deila als hoofdcoach, zette Blauw-Zwart een fenomenale reeks neer van 23 op 27 in de Champions' Play-Offs.

Statistieken duidelijk

Dankzij de combinatie van die twee factoren, heeft Club Brugge de landstitel binnen handbereik. Komende zondag is een puntje in de derby tegen Cercle Brugge voldoende om de champagne te ontkurken. En volgens de statistieken hoeven de Bruggelingen zich daarover geen grote zorgen te maken.

Het cijfermateriaal van de Pro League stelt namelijk dat Club liefst 87% kans heeft op de titel. Union volgt met 10%, Anderlecht telt amper 3%. Het geeft bovendien aan hoe waanzinnig de comeback van Blauw-Zwart is. Voor aanvang van de PO's werden hun titelkansen namelijk geschat op slechts ... 2 %.

Club zou een verdiende kampioen zijn ...

Meest recent

Ministuntje AA Gent: De Mil koestert één grote hoop

De titelstrijd kreeg woensdagavond weer een verrassende wending. Enkele dagen nadat het nog de ...

17
17
Rode Duivels plots tegen Italië op WK? Trump-plan duikt op

Bij de FIFA liet voorzitter Gianni Infantino onlangs nog weten dat Iran zeker zal deelnemen aan het ...

89
89
Vrancken héél mysterieus over transfer naar Anderlecht

RSC Anderlecht gaat mogelijk op zoek naar een nieuwe trainer, al is daar nog geen duidelijkheid ...

165
165
Beerschot slijpt de messen: "Dat gaan we tonen!"

In de Challenger Pro League beginnen de Play-Offs voor de promotie. Beerschot neemt het op tegen ...

70
70
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

36
36
Club Brugge slaat terug: titelstrijd ontploft

Club Brugge won overtuigend met 6-1 van KV Mechelen. Achteraf waren ze uiteraard blij in het Jan ...

135
135
Bertaccini doet Anderlecht dromen: cijfers spreken

Adriano Bertaccini is sterk begonnen aan de Play-Offs. De aanvaller kende tot op heden een ...

120
120
Kompany zet Bayern-top onder druk met beslissing van formaat

Bayern zit in een beslissende fase rond een transfertarget die Kompany al maanden bovenaan zijn ...

63
63
Nainggolan spreekt klare taal over vertrek bij Patro

Patro Eisden stuntte door Radja Nainggolan in januari naar Maasmechelen te halen. De voormalige Rode ...

199
199
'Anderlecht botst met Napoli: strijd barst los'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. De Brusselaars willen de kern in de ...

123
123
Hubert geeft verklaring voor pover Union SG

Union SG speelde een povere partij, niet de eerste, tegen AA Gent. Deze keer konden ze geen ...

184
184
Vanaken niet pijnvrij: "Ik maak het zo niet erger"

Club Brugge uit en thuis is een enorm verschil. Na RSC Anderlecht werd ook KV Mechelen vlot ...

143
143
Nipte zege Barça overschaduwd: groot alarm om Yamal

FC Barcelona heeft zijn voorsprong aan de top in het klassement van La Liga intact kunnen houden ...

79
79
Opvallende persconferentie Leko: "Zie ik er bang uit?"

Club Brugge heeft zijn dure nederlaag op het veld van Union SG enkele dagen later alweer rechtgezet. ...

211
211
Dure uitschuiver Union: sterkhouder krijgt 4 op 10

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

93
93
Kompany naar bekerfinale, Doku helpt City aan leidersplaats

Vincent Kompany blijft met Bayern München op koers voor een historisch seizoen. Enkele dagen na ...

153
153
Titelstrijd volledig open: Club haalt fors uit, eerste slipper Union

Club Brugge heeft op de vierde speeldag van de Champions' Play-Off voor een nieuw keerpunt in de ...

295
295
Kassa Genk rinkelt: El Ouahdi gooit ambities op tafel

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

323
323
PSG maakt titelstatement, nieuw gezichtsverlies Atlético

Enkele dagen dagen na de verloren finale van de Copa del Rey, heeft Atlético Madrid een ...

29
29
Geurtje aan cruciale goal Club: Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge wou woensdagavond voor een gepaste reactie zorgen na de dure uitschuiver op Union SG. ...

670
670
Nieuwe kroonprins Anderlecht staat op: "Identiek Zanetti"

RSC Anderlecht heeft sportief en financieel gezien enkele moeilijke jaren achter de rug. Meer dan ...

461
461
"Heel zuur" - duidelijke oorzaak uitschuiver KRC Genk

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

265
265
Spitsenbom bij Anderlecht: topschutter op komst

Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op een Engelse topschutter die dit seizoen overal opvalt. ...

418
418
Taravel hint naar verrassingen in basiself

Anderlecht kan terugblikken op een knappe zes op zes in de Champions' Play-Off, maar desondanks ...

119
119
Leko zorgt weer voor verrassing, AA Gent mét Kanga

De wedstrijden volgen elkaar in sneltempo op in de play-offs, want woensdagavond wordt de vierde ...

86
86

Meer sportnieuws