Ongezien: Pro League becijfert 'onwaarschijnlijke titel' Club

door
Ongezien: Pro League becijfert 'onwaarschijnlijke titel' Club

Behoudens een compleet ommekeer op de slotspeeldag, is het Club Brugge dat zondag de landstitel zal opeisen. Daarmee zou Blauw-Zwart één van de strafste comebacks uit de recente geschiedenis realiseren. Dat blijkt onder meer uit de statistieken van de Pro League.

Na de tegenvallende prestaties van vorig seizoen in eigen land, besloot het Brugse bestuur afgelopen zomer om het sportieve lot in handen van Ronny Deila te leggen. Maar zijn aanstelling bleek uiteindelijk geen goede keuze. Daags na de reguliere competitie, die als vierde werd afgesloten, moest de Noor dan ook opkrassen.

LEES OOK: Antwerp schakelt topadvocaat in voor klacht tegen Standard

Halvering en straffe reeks

Voor Blauw-Zwart leek het dan ook opnieuw een verloren seizoen te worden. Zo stonden de Bruggelingen bij het afsluiten van de reguliere competitie liefst 19 punten achter op toenmalig leider Union SG. Maar zoals alom geweten worden de punten bij de start van de Play-Offs eerst door twee gedeeld in ons land.

Die halvering was uiteraard een zegen voor Club, zonder had het nooit nog kampioen kunnen worden. Maar ook de eigen prestaties mogen niet onderschat worden. Sinds Nicky Hayen het roer overnam van Deila als hoofdcoach, zette Blauw-Zwart een fenomenale reeks neer van 23 op 27 in de Champions' Play-Offs.

Statistieken duidelijk

Dankzij de combinatie van die twee factoren, heeft Club Brugge de landstitel binnen handbereik. Komende zondag is een puntje in de derby tegen Cercle Brugge voldoende om de champagne te ontkurken. En volgens de statistieken hoeven de Bruggelingen zich daarover geen grote zorgen te maken.

Het cijfermateriaal van de Pro League stelt namelijk dat Club liefst 87% kans heeft op de titel. Union volgt met 10%, Anderlecht telt amper 3%. Het geeft bovendien aan hoe waanzinnig de comeback van Blauw-Zwart is. Voor aanvang van de PO's werden hun titelkansen namelijk geschat op slechts ... 2 %.

Club zou een verdiende kampioen zijn ...

Meest recent

De Roeck met dramatische start bij Club NXT: "Nochtans..."

Club NXT is het kneusje van de Challenger Pro League. De komst van Jonas De Roeck als trainer heeft ...

8
8
Helemaal geen RSCA? Frutos laat bommetje vallen

Bij RSC Anderlecht verdedigde Olivier Renard in de weekendkranten zijn beleid. Uiteraard bekeek hij ...

70
70
Vrancken vol lof over coach: "Hij doet het heel goed"

Bij STVV nemen ze het dit weekend op tegen OH Leuven. De Truienaars staan bijzonder knap vierde, OHL ...

15
15
Hasi zet spelers op scherp: Club en Union als waarschuwing

RSC Anderlecht speelt dit weekend op het veld van La Louvière. Paars-Wit wil daar verdergaan ...

59
59
‘Duitsland ontploft: Kompany bereidt schoktransfer voor’

Kompany zet München op stelten: titel, trofee, en een recordstart die héél Europa ...

113
113
Kompany schittert bij Bayern: 'Leerde ik bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het voortreffelijk bij Bayern München. De coach van de Duitse topclub ...

152
152
Standard en AA Gent: beter of niet? De verrassende tussenbalans

Standard en AA Gent kregen via bepaalde kanalen dit seizoen al wat lof. Maar is dat wel terecht? Na ...

62
62
'Engeland op stelten: Club Brugge flirt met droomtransfer'

Club Brugge droomt al maanden van Million Manhoef – en nu lijkt die droom plots iets minder ...

387
387
Broos na forse kritiek op Garcia: "Komaan zeg, nonsens!"

Rudi Garcia kreeg stevige kritiek te verwerken. De bondscoach was het beu en weigerde een interview ...

99
99
Anderlecht staat op: twee 'nieuwelingen' trekken de kar

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen gigantisch succes. Het zijn vooral twee ...

193
193
Fink ziet enorme weelde: "Hij is de toekomst van KRC Genk"

KRC Genk hoopt met een zege tegen KV Mechelen dit weekend de top zes binnen te sluipen. Thorsten ...

133
133
Seys en Vanaken zien 'probleem': "Wel vaker in België"

Hans Vanaken haalde de heel moeizame driepunter binnen voor Club Brugge. De ervaren middenvelder ...

198
198
Anderlecht herleeft dankzij één onverwachte kracht

RSC Anderlecht hoopt eindelijk de weg naar boven te hebben gezet. De zege tegen Club Brugge zorgde ...

335
335
Hayen ziet gelijkenis tussen Club Brugge en Union

Sexy is het niet wat Club Brugge laat zien in de Jupiler Pro League. Het is wel zeer zakelijk en ...

173
173
Leko stelt vast: "Ooit waren we een goed team..."

AA Gent speelde 0-0 op het veld van KVC Westerlo. Het was zeker niet goed wat de Buffalo's op de mat ...

193
193
Gemengde geluiden bij Westerlo en Gent: "Teleurstelling"

AA Gent won een punt op het veld van KVC Westerlo. Het speelde een degelijke, maar dramatische ...

41
41
Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Club Brugge hoopte de rug te rechten tegen Sporting Charleroi. Op de vorige speeldag verloren ze van ...

146
146
Lang opent zijn rekening en veegt CDK & co van de mat

In de Serie A stond met Napoli - Atalanta een duel op het programma dat in normale omstandigheden ...

84
84
Shopt Anderlecht komende zomer bij La Louvière?

RSC Anderlecht is uiteraard bezig met het voorbereiden van de winter- en zomermercato van 2026. De ...

180
180
KV Kortrijk doet goede zaak, RSCA Futures geeft zege weg

In de Challenger Pro League begonnen er om 20u drie interessante duels. Onder meer KV Kortrijk kon ...

96
96
Westerlo woedend: "Schande voor het Belgisch voetbal!"

KVC Westerlo speelde 0-0 tegen AA Gent. De Kemphanen troffen drie keer het doelhout en en een goal ...

163
163
'Anderlecht slaat door: bod van 10 miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft in januari heel wat werk. De zomermercato was geen succes en in de winter ...

242
242
Ajax ondanks goal Dolberg in nog zwaardere crisis

Ajax kent voorlopig een rotseizoen. Ze moesten het vanavond in de eigen Amsterdam ArenA opnemen ...

96
96
Sterk Newcastle verpest het weekend van Guardiola

In de Premier League stond om 18u30 een bijzonder leuk duel op het programma. Newcastle United ...

48
48
Westerlo beloont zichzelf niet tegen pover AA Gent

AA Gent en KVC Westerlo zijn aan een wisselvallig seizoen bezig. Soms goed tot zeer goed, soms matig ...

38
38

Meer sportnieuws