Witte rook in Amsterdam: Ajax verrast met nieuwe hoofdcoach

door
Witte rook in Amsterdam: Ajax verrast met nieuwe hoofdcoach

Ajax moet terugblikken op één van de somberste seizoenen in de clubgeschiedenis. Maar de Amsterdammers zijn inmiddels al begonnen met bouwen aan de wederopstanding. Zo werd de Italiaan Francesco Farioli donderdag gepresenteerd als nieuwe hoofdcoach.

Ajax heeft één van de meest dramatische seizoenen in zijn clubgeschiedenis achter de rug. Intern rammelde het immers langs alle kanten bij de Nederlandse recordkampioen. Binnen de bestuurskamer ontstond een waren puinhoop, wat ook zijn effect had op de sportieve werking met slechte transfers en verkeerde trainerskeuzes.

De resultaten waren dan ook navenant. Ajax sneuvelde al snel op het Europese toneel en in de beker werd het zowaar gewipt tegen amateurclub USV Hercules. In de Eredivisie vertoefden de Amsterdammers zelfs een tijdje in de onderste regionen. Uiteindelijk werd wel een inhaalbeweging ingezet, maar dat kan nauwelijks een succes genoemd worden.

LEES OOK: Ronald Koeman deelt nieuws dat door merg en been gaat

Onbekend bij groot publiek

Zo hebben de Ajacieden het seizoen afgesloten op de vijfde plaats, de slechtste eindnotering sinds 2000. Het mag desondanks wel nog deelnemen aan de Europese voorrondes van komend seizoen. Maar daarvoor zal wel een flinke metamorfose moeten volgen tijdens de zomermaanden.

En die metamorfose is inmiddels ingezet. Donderdag werd met Francesco Farioli een nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 35-jarige Italiaan is alvast geen bekende bij het grote publiek. Hij leerde de kneepjes van het vak als keeperstrainer in het zog van Roberto De Zerbi en deed vervolgens ervaring op in Turkije. Sinds vorige zomer leverde hij dan weer goed werk af als T1 bij het OGC Nice.

Contract tot 2027

Nu gaat Farioli dus in de Nederlandse hoofdstad aan de slag, waar hij een contract tekende tot medio 2027. "Francesco is een trainer die gepassioneerd met zijn vak bezig is, die alles tot in detail doordenkt en zijn gedachten goed kan overbrengen op zijn ploeg. Wij zijn erg enthousiast geworden door de gesprekken die we met hem voerden. Maar ook door de informatie die we voor die tijd al over hem verzameld hadden", reageert technisch directeur Alex Kroes.

Ajax had iemand moeten pakken met meer ervaring ...

Meest recent

STVV bibbert: smaakmaker in januari naar Belgische topclub?

STVV is voorlopig bezig aan een uitmuntend seizoen. De Limburgers staan momenteel op een straffe ...

28
28
Lukaku gaat viraal na bijzonder beeld met Noa Lang

SSC Napoli heeft een onvergetelijk 2025 nog wat meer glans kunnen geven. De Italiaanse landskampioen ...

30
30
'Janssen naar Anderlecht? Dit ene detail beslist alles'

Sommige namen blijven in Brussel terugkomen, hoe vaak je ze ook wegwuift. Janssen is zo’n ...

275
275
Africa Cup: Salah bevrijdt Egypte in extra tijd, feest voor Broos

In Marokko wordt momenteel de Africa Cup of Nations afgewerkt. Maandag was er alvast wisselend ...

176
176
'Hayen drukt stempel: grote veranderingen bij Genk'

De kogel is definitief door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Tijdens de ...

360
360
'Anderlecht en Club in heftige strijd om goudhaantje'

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League kan beginnen. ...

166
166
Club Brugge incasseert mokerslag: sterkhouder valt uit

Club Brugge won zondag de zogenaamde Slag om Vlaanderen tegen AA Gent, waar Rik De Mil de vele ...

381
381
Pro League neemt risico: Belgisch voetbal van de buis?

De soap omtrent de tv-rechten nadert zijn ontknoping. Althans tijdelijk, want een definitieve ...

272
272
Janssen speelt open kaart: van Antwerp naar Anderlecht?

Antwerp leek zondag op weg naar een vierde opeenvolgende zege, maar tegen RSC Anderlecht bleef het ...

505
505
'Leko luistert: Verhaeghe stelt veto bij Club Brugge'

In een meer dan ooit beladen Slag om Vlaanderen trok Club Brugge zondag aan het langste eind. Met ...

666
666
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

798
798
Napoli pakt supercoppa: Lukaku en co vieren na vroeg kerstcadeau

Vlak voor de jaarwissel heeft SSC Napoli nog een mooie prijs aan het palmares toegevoegd. De ...

59
59
Hayen op wenken verdiend: versterking onderweg in Genk

KRC Genk heeft een nieuwe hoofdtrainer beet. Exact een week na het ontslag van Thorsten Fink, ...

1022
1022
Overmars bezorgt Antwerp nieuwe toptransfer: "Heer en meester"

Een overwinning behalen tegen RSC Anderlecht zat er zondagavond net niet in, maar dat neemt geen ...

715
715
Strijdbijl begraven? Opvallend onderonsje na Club-Gent

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van KAA Gent. Rond die wedstrijd hing dit keer wel een ...

400
400
Italië davert: pakt De Ketelaere snel zijn koffers?

In Italië zijn ze niet bang dat Charles De Ketelaere faalt—ze zijn bang dat ze hem ...

451
451
'Renard keert kar: toptarget Anderlecht lekt uit'

Ondanks de kritiek aan Olivier Renard zijn adres hadden heel wat zomeraanwinsten een flink aandeel ...

706
706
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

396
396
Done deal: KRC Genk stelt Hayen voor als hoofdcoach

De kogel is door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Dat maakten de ...

376
376
'Winteroffensief in Brugge: exacte plannen Club onthuld'

Na het ontslag van Nicky Hayen wonden Bart Verhaeghe en Dévy Rigaux er geen doekjes om dat ...

576
576
Penaltyklucht in Antwerp-Anderlecht: Lardot velt verdict

Met een 2-2 gelijkspel hielden Antwerp en RSC Anderlecht mekaar zondag in evenwicht. Met dank aan ...

445
445
'Witte rook in Genk: De Condé hakt trainersknoop door'

Het ontslag van Thorsten Fink bracht voorlopig nog geen soelaas bij KRC Genk, dat ook in Charleroi ...

940
940
Club Brugge-bestuur kampt met grote vraagtekens na KAA Gent

Club Brugge won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch zijn er nog heel wat twijfels bij ...

446
446
Anderlecht in vieze papieren: “Kunnen ze het vergeten”

RSC Anderlecht staat op een vierde plek in het klassement en moet STVV, Club Brugge en Union SG voor ...

450
450
Vanhaezebrouck verbaast: "Doodgeërgerd aan Vanaken"

Club Brugge won afgelopen speeldag de beladen Slag om Vlaanderen tegen KAA Gent. Door de overstap ...

473
473

Meer sportnieuws