Hevige turbulentie: Kompany nu al in de knoei bij Bayern

door
Hevige turbulentie: Kompany nu al in de knoei bij Bayern

De zoektocht van Bayern München naar een nieuwe hoofdcoach verloopt extreem moeizaam. Na het afscheid van Thomas Tuchel hebben Christoph Freund en Max Eberl verschillende topcoaches benaderd, maar zonder succes.

Uiteindelijk is Vincent Kompany vandaag de topkandidaat, hoewel hij duidelijk niet de eerste keuze is. Bij Bayern zal Kompany niet dezelfde macht, invloed en controle hebben als bij Burnley en moet hij navigeren door de bestuurlijke en sportieve instabiliteit van de club.

LEES OOK: 'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Dramatische zoektocht Bayern: Kompany is pas plan J of K

De zoektocht van Bayern München naar een nieuwe hoofdcoach verloopt dramatisch. Drie maanden na het aangekondigde afscheid van Thomas Tuchel hebben sportief directeur Christoph Freund en de nieuwe CEO Sports, Max Eberl, verschillende topcoaches benaderd, maar zonder succes.

Namen als Xabi Alonso, Julian Nagelsmann, Ralf Rangnick, Hansi Flick, Unai Emery, Erik ten Hag, Oliver Glasner, Zinedine Zidane, Thomas Frank, Eddie Howe en Roberto De Zerbi werden allemaal overwogen, maar zij kozen er stuk voor stuk voor om de Duitse recordkampioen af te wijzen.

Zelfs een poging om Tuchel langer aan boord te houden, mislukte.

Na deze lange reeks afwijzingen heeft Bayern uiteindelijk Vincent Kompany benaderd. Het is duidelijk dat de opties voor Bayern slinken en dat onze landgenoot niet de eerste keuze is, maar eerder plan J of K.

Kompany faalde in de PL: te naïef en mislukt transferbeleid

Enerzijds is het verrassend dat Vincent Kompany genoemd wordt bij de Duitse topclub, gezien zijn beperkte ervaring als hoofdcoach op het hoogste niveau.

Hoewel hij een grote rol speelde in Burnley's promotie naar de Championship, heeft hij ook een groot aandeel in hun degradatie uit de Premier League. Zijn aanvallende speelstijl bleek te naïef voor het hoogste niveau, waardoor Burnley vaak werd gedomineerd door sterkere tegenstanders.

Daarnaast wordt Kompany verantwoordelijk gehouden voor het tegenvallende transferbeleid van dit seizoen. Bij Burnley heeft hij, samen met zijn staf, het laatste woord over transfers.

Als centrale figuur in de hele operatie van de club wordt hij gezien als het beste verkoopargument, maar ook als de persoon die aansprakelijk is wanneer het transferbeleid faalt. Het is dan ook logisch dat hij, als coach en de laatste persoon die beslist over een transfer, wordt aangewezen wanneer het transferbeleid niet naar behoren verloopt.

Bayern betere match voor Kompany dan Burnley?

Als speler was Vincent Kompany absolute topklasse en hij weet hoe het is om op het hoogste niveau te werken, zoals bij een club als Bayern München. Bovendien staat hij bekend om zijn positieve en aantrekkelijke voetbalstijl en zijn vermogen om jonge spelers te ontwikkelen.

Eén teleurstellend seizoen mag een 38-jarige coach niet definiëren; Kompany blijft een van de meest veelbelovende coaches in Europa. Dat hij wordt gelinkt aan clubs als Brighton & Hove Albion en Chelsea is dan ook geen toeval.

Kompany's werkwijze zou beter kunnen passen bij spelers van het hogere segment, waardoor Bayern München wellicht een betere match is voor hem dan Burnley.

De bestuurders van Bayern hebben er vertrouwen in dat hij de club kan helpen herstellen en weer naar succes kan leiden. Bovendien heeft Kompany een verleden in Duitsland, waar hij speelde voor Hamburger SV. Zijn kennis van de Duitse taal is een cruciale factor voor het overnemen van de rol van hoofdcoach bij Bayern.

Kompany moet de controle en macht afstaan bij Bayern

Als Vincent Kompany de nieuwe coach van Bayern München wordt - hij heeft naar verluidt al een mondeling akkoord op zak - dan wacht hem een zware opdracht. Bij Bayern zal hij niet dezelfde macht en invloed hebben als bij Burnley, waar hij controle had over elk voetbalaspect, inclusief het transferbeleid.

Xabi Alonso weigerde een overstap naar Bayern München vanwege de bestuurlijke en sportieve instabiliteit van de club. “Wáár gaat Bayern naartoe? De straaljager die jarenlang door de Bundesliga (en Europa) zoefde, kampt met hevige turbulentie”, schreef De Morgen bijvoorbeeld.

“'FC Hollywood.' Bayern München heeft zijn bijnaam niet gestolen. De Duitse topclub speelt de hoofdrol in een ware soap”, voegde Het Laatste Nieuws eraan toe.

Desondanks kan Kompany's aanstelling nieuwe energie en visie brengen. Zijn ervaring als speler op het hoogste niveau, zijn kennis van de Duitse taal en zijn veelbelovende start als coach kunnen hem helpen om Bayern weer op de rails te krijgen.

Terwijl hij bij Burnley veel controle had, zal hij bij Bayern moeten samenwerken binnen een complexe en soms chaotische structuur. Het wordt een uitdaging, maar ook een kans voor Kompany om zich te bewijzen op een van de grootste podia in het voetbal.

Kompany zal slagen bij Bayern München

Meest recent

Zorgen bij Club Brugge: Vandenbempt ziet groot probleem

De fans van Club Brugge zijn niet bepaald gelukkig. Ze zijn boos dat het bestuur geen nieuwe ...

0
0
'Pure waanzin: KRC Genk weigert astronomisch aanbod'

KRC Genk staat voor een héél pittige laatste dag op de transfermarkt. Dimitri De ...

28
28
Anderlecht zoekt opvolger Hasi: fans kiezen topkandidaat

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Besnik Hasi. Een zeer logisch ontslag, want de coach bakte er ...

97
97
Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Union SG. Blauw-Zwart blijft te matig voor de dag komen in ...

81
81
Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste een fenomeen dat tot de verbeelding spreekt. Het Nederlandse ...

32
32
Het brokkenparcours van Renard: positie onhoudbaar?

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Het nieuwe bestuur heeft (weer) bergen werk te verzetten. Besnik ...

127
127
STVV met straffe transfer: Champions League-clubs afgetroefd

STVV kende al een zeer opvallende mercato. De Truienaars lijken versterkt te zijn, maar dat moet nog ...

42
42
'Club Brugge speelt met vuur na ongezien monsterbod'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

244
244
Crisis Anderlecht compleet: ook Renard op straat gezet?

RSC Anderlecht heeft zondagavond zoals verwacht afscheid genomen van Besnik Hasi als hoofdcoach. ...

408
408
Atlético pakt uit met knaltransfer, Liverpool dokt 70 miljoen

Het einde van de winterse transferperiode is in zicht, dinsdagnacht sluit de mercato in ...

68
68
'Deadline-drukte bij Genk: dríé grote transferdossiers'

KRC Genk maakte zondag een einde aan zijn maandenlange reeks zonder competitiezege. Hierdoor kan het ...

244
244
2 op 10 - Kranten maken brandhout van Anderlecht-schlemiel

De 2-0-nederlaag op het veld van Standard heeft Besnik Hasi uiteindelijk de kop gekost als trainer ...

211
211
‘Anderlecht ruikt coachwissel: topkandidaat ligt open’

Het is weer crisis in Anderlecht. De positie van Besnik Hasi wankelt, want paars-wit ruikt een ...

418
418
Bom ontploft bij L'OM: Vermeeren betrokken in heftig incident

Olympique Marseille heeft een absolute rotweek achter de rug. De tegenvallende prestaties leidden ...

377
377
'Schok bij Club Brugge: complete U-bocht op transfermarkt'

Dinsdagavond is het zover, dan sluit de transfermakt opnieuw onverbibbelijk zijn deuren. Bij een ...

571
571
Doek valt over Hasi: opzienbarende opvolger al genoemd

Het doek is gevallen over Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht. De nederlaag van ...

520
520
'Genk heeft beet en telt 1 miljoen euro neer'

KRC Genk pakte zondag eindelijk nog eens een competitiezege. De laatste overwinning dateerde al van ...

138
138
Vandenbempt waarschuwt Anderlecht in zoektocht naar nieuwe coach

Anderlecht ging zondag opnieuw pijnlijk onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. ...

470
470
'Nottingham Forest grijpt naast Rode Duivel'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog dé sensatie van de Premier League, maar dit seizoen ...

48
48
Leko verklaart bizarre tactische keuze: "Hij was niet fit"

Club Brugge wist zich eerder deze week nog knap te kwalificeren in de Champions League, maar is ...

194
194
'Genk weigert miljoenenbod en haalt nog toptalent'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato geweest, maar maandag lijkt er op de ...

186
186
'Club hakt transferknopen door: 100 miljoen geweigerd'

De voorbije dagen draaide de geruchtenmolen bij Club Brugge op volle toeren. Zowel aan inkomende als ...

434
434
'Vermeeren slachtoffer van knaltransfer Essevee'

Arthur Vermeeren mocht zaterdag nog eens tien minuten meedoen bij Olympique Marseille. Onze ...

122
122
'Anderlecht verrast: toch nog aanwinst op komst'

Besnik Hasi verwachtte ingaand geen nieuws meer bij RSC Anderlecht. Al haalde onze redactie aan dat ...

295
295
Anderlecht-fans reageren unaniem na ontslag Hasi

Anderlecht ging zondag opnieuw onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. Dat ...

298
298

Meer sportnieuws