Hevige turbulentie: Kompany nu al in de knoei bij Bayern

438 stemmen
Hevige turbulentie: Kompany nu al in de knoei bij Bayern

De zoektocht van Bayern München naar een nieuwe hoofdcoach verloopt extreem moeizaam. Na het afscheid van Thomas Tuchel hebben Christoph Freund en Max Eberl verschillende topcoaches benaderd, maar zonder succes.

Uiteindelijk is Vincent Kompany vandaag de topkandidaat, hoewel hij duidelijk niet de eerste keuze is. Bij Bayern zal Kompany niet dezelfde macht, invloed en controle hebben als bij Burnley en moet hij navigeren door de bestuurlijke en sportieve instabiliteit van de club.

LEES OOK: Hayen komt met bizarre uitspraken na match tegen Ajax

Dramatische zoektocht Bayern: Kompany is pas plan J of K

De zoektocht van Bayern München naar een nieuwe hoofdcoach verloopt dramatisch. Drie maanden na het aangekondigde afscheid van Thomas Tuchel hebben sportief directeur Christoph Freund en de nieuwe CEO Sports, Max Eberl, verschillende topcoaches benaderd, maar zonder succes.

Namen als Xabi Alonso, Julian Nagelsmann, Ralf Rangnick, Hansi Flick, Unai Emery, Erik ten Hag, Oliver Glasner, Zinedine Zidane, Thomas Frank, Eddie Howe en Roberto De Zerbi werden allemaal overwogen, maar zij kozen er stuk voor stuk voor om de Duitse recordkampioen af te wijzen.

Zelfs een poging om Tuchel langer aan boord te houden, mislukte.

Na deze lange reeks afwijzingen heeft Bayern uiteindelijk Vincent Kompany benaderd. Het is duidelijk dat de opties voor Bayern slinken en dat onze landgenoot niet de eerste keuze is, maar eerder plan J of K.

Kompany faalde in de PL: te naïef en mislukt transferbeleid

Enerzijds is het verrassend dat Vincent Kompany genoemd wordt bij de Duitse topclub, gezien zijn beperkte ervaring als hoofdcoach op het hoogste niveau.

Hoewel hij een grote rol speelde in Burnley's promotie naar de Championship, heeft hij ook een groot aandeel in hun degradatie uit de Premier League. Zijn aanvallende speelstijl bleek te naïef voor het hoogste niveau, waardoor Burnley vaak werd gedomineerd door sterkere tegenstanders.

Daarnaast wordt Kompany verantwoordelijk gehouden voor het tegenvallende transferbeleid van dit seizoen. Bij Burnley heeft hij, samen met zijn staf, het laatste woord over transfers.

Als centrale figuur in de hele operatie van de club wordt hij gezien als het beste verkoopargument, maar ook als de persoon die aansprakelijk is wanneer het transferbeleid faalt. Het is dan ook logisch dat hij, als coach en de laatste persoon die beslist over een transfer, wordt aangewezen wanneer het transferbeleid niet naar behoren verloopt.

Bayern betere match voor Kompany dan Burnley?

Als speler was Vincent Kompany absolute topklasse en hij weet hoe het is om op het hoogste niveau te werken, zoals bij een club als Bayern München. Bovendien staat hij bekend om zijn positieve en aantrekkelijke voetbalstijl en zijn vermogen om jonge spelers te ontwikkelen.

Eén teleurstellend seizoen mag een 38-jarige coach niet definiëren; Kompany blijft een van de meest veelbelovende coaches in Europa. Dat hij wordt gelinkt aan clubs als Brighton & Hove Albion en Chelsea is dan ook geen toeval.

Kompany's werkwijze zou beter kunnen passen bij spelers van het hogere segment, waardoor Bayern München wellicht een betere match is voor hem dan Burnley.

De bestuurders van Bayern hebben er vertrouwen in dat hij de club kan helpen herstellen en weer naar succes kan leiden. Bovendien heeft Kompany een verleden in Duitsland, waar hij speelde voor Hamburger SV. Zijn kennis van de Duitse taal is een cruciale factor voor het overnemen van de rol van hoofdcoach bij Bayern.

Kompany moet de controle en macht afstaan bij Bayern

Als Vincent Kompany de nieuwe coach van Bayern München wordt - hij heeft naar verluidt al een mondeling akkoord op zak - dan wacht hem een zware opdracht. Bij Bayern zal hij niet dezelfde macht en invloed hebben als bij Burnley, waar hij controle had over elk voetbalaspect, inclusief het transferbeleid.

Xabi Alonso weigerde een overstap naar Bayern München vanwege de bestuurlijke en sportieve instabiliteit van de club. “Wáár gaat Bayern naartoe? De straaljager die jarenlang door de Bundesliga (en Europa) zoefde, kampt met hevige turbulentie”, schreef De Morgen bijvoorbeeld.

“'FC Hollywood.' Bayern München heeft zijn bijnaam niet gestolen. De Duitse topclub speelt de hoofdrol in een ware soap”, voegde Het Laatste Nieuws eraan toe.

Desondanks kan Kompany's aanstelling nieuwe energie en visie brengen. Zijn ervaring als speler op het hoogste niveau, zijn kennis van de Duitse taal en zijn veelbelovende start als coach kunnen hem helpen om Bayern weer op de rails te krijgen.

Terwijl hij bij Burnley veel controle had, zal hij bij Bayern moeten samenwerken binnen een complexe en soms chaotische structuur. Het wordt een uitdaging, maar ook een kans voor Kompany om zich te bewijzen op een van de grootste podia in het voetbal.

🚀

Kompany zal slagen bij Bayern München

Meest recent

'Antwerp casht op revelatie: opvolging al verzekerd'

Er waait een frisse wind bij Antwerp, waar het sinds de overname voorlopig wel nog opvallend rustig ...

29
29
'Buitenkans voor Club Brugge: dure vogel terug op tafel'

Het beloven nog drukke weken te worden bij Club Brugge. Terwijl er ook op uitgaand vlak nog heel wat ...

62
62
'Anderlecht zoekt flankaanvaller: bod op oude bekende'

Na het 1-1 gelijkspel in Zweden moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien te kloppen om door te ...

113
113
Leko hakt knopen door: typeploeg Club Brugge lekt uit

Vrijdag begint Club Brugge al aan het echte werk, want dan staat de Supercup tegen Union op het ...

349
349
Ryanair pakt Cristiano Ronaldo op heerlijke wijze aan

Cristiano Ronaldo blijft verbazen. De Portugese superster is inmiddels veertig jaar oud, maar de ...

141
141
Italiaanse crisis ontspoort: Maldini vertrekt na twee weken

In Italië neemt de crisis bij de nationale voetbalbond steeds grotere proporties aan. ...

52
52
'Anderlecht troeft Standard af: Sibierski wil oude bekende'

RSC Anderlecht haalde tot dusver slechts een drietal verse krachten in huis. Daar moet in de ...

285
285
'Europese ster naar Anfield: Liverpool opent gesprekken'

Liverpool FC begint komend seizoen aan een nieuw hoofdstuk onder het bewind van Andoni Iraola. De ...

80
80
Burgess genaturaliseerd tot Belg: "Van Bommel mag me bellen"

Christian Burgess heeft een woelig tussenseizoen achter de rug. De verdediger zag zijn contract bij ...

311
311
'Kassa Anderlecht rinkelt; miljoenenaanwinst plots ver weg'

Terwijl de Europese campagne inmiddels al begonnen is, blijft RSC Anderlecht druk in de weer op de ...

302
302
‘Allegri dumpt Lukaku voor zijn droomspits van 50 miljoen’

Romelu Lukaku krijgt een bijzonder pijnlijke boodschap uit Napels. Massimiliano Allegri lijkt niet ...

495
495
Bruno speelt open kaart: vers bloed bij Anderlecht

In de tweede voorronde van de Europa League moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien uit te ...

313
313
'Club Brugge tast in buidel: drie toptransfers op til'

Club Brugge sloot zijn zomerstage zaterdag af met een 2-1 nederlaag tegen Stade Rennes. Daarmee zit ...

778
778
Marc Coucke zeldzaam openhartig tegenover fans: "Sorry..."

Marc Coucke geniet zichtbaar van de zomer, maar voor de eigenaar van Anderlecht blijft het voetbal ...

429
429
Bruno maakt brokken: trio buitenspel bij Anderlecht

De komende weken moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor tal van overbodige ...

889
889
'Onyedika out: Club Brugge drukt door voor vervanger'

In de oefenmatch tegen Stade Rennes verscheen hij zaterdag nog gewoon aan de aftrap, maar behoudens ...

686
686
Imke Courtois kampte wekenlang met opvallend probleem

Imke Courtois maakt al geruime tijd furore als analiste bij de openbare omroep en ook als veel ...

327
327
Aanwinst bekoort bij Standard: "Een goede mix"

Standard deed al een aantal zeer opmerkelijke transfers. De Rouches haalden onder meer Salieu ...

141
141
'KRC Genk en Dortmund akkoord: recordsom voor Karetsas'

Borussia Dortmund en KRC Genk hebben na wekenlang onderhandelen een akkoord gevonden omtrent de ...

857
857
Zorgen bij Union SG? "Dat kostte hen de titel"

Union SG kent weer een drukke transferzomer. Niemand weet op dit moment of ze echt versterkt zijn. ...

130
130
OH Leuven stelt vijfde zomeraanwinst officieel voor

OH Leuven wil eindelijk nog eens een echt goed seizoen meemaken. De club heeft daarom nood aan de ...

48
48
Standard sloeg toe: "Kreeg telefoontje van Wilmots"

Standard zat deze mercato zeker niet stil. De Rouches wisten al een aantal spelers naar de Vurige ...

262
262
'Anderlecht strijkt deze som op voor Vazquez'

Luis Vazquez verlaat RSC Anderlecht. De Argentijnse aanvaller is op weg naar de Engelse ...

573
573
Standard rekent op 'nieuwe smaakmaker'

Standard kent een voorspoedige zomermercato. De Luikenaars hopen ook dat een aantal spelers dit jaar ...

213
213
Club Brugge maakt terugkeer oude bekende officieel bekend

Club Brugge heeft een volgende speler aangetrokken. Eentje voor Club NXT. Het gaat om niemand minder ...

183
183

Meer sportnieuws