Hevige turbulentie: Kompany nu al in de knoei bij Bayern

438
Hevige turbulentie: Kompany nu al in de knoei bij Bayern

De zoektocht van Bayern München naar een nieuwe hoofdcoach verloopt extreem moeizaam. Na het afscheid van Thomas Tuchel hebben Christoph Freund en Max Eberl verschillende topcoaches benaderd, maar zonder succes.

Uiteindelijk is Vincent Kompany vandaag de topkandidaat, hoewel hij duidelijk niet de eerste keuze is. Bij Bayern zal Kompany niet dezelfde macht, invloed en controle hebben als bij Burnley en moet hij navigeren door de bestuurlijke en sportieve instabiliteit van de club.

LEES OOK: ‘Kane dumpt Kompany voor laatste droomtransfer’

Dramatische zoektocht Bayern: Kompany is pas plan J of K

De zoektocht van Bayern München naar een nieuwe hoofdcoach verloopt dramatisch. Drie maanden na het aangekondigde afscheid van Thomas Tuchel hebben sportief directeur Christoph Freund en de nieuwe CEO Sports, Max Eberl, verschillende topcoaches benaderd, maar zonder succes.

Namen als Xabi Alonso, Julian Nagelsmann, Ralf Rangnick, Hansi Flick, Unai Emery, Erik ten Hag, Oliver Glasner, Zinedine Zidane, Thomas Frank, Eddie Howe en Roberto De Zerbi werden allemaal overwogen, maar zij kozen er stuk voor stuk voor om de Duitse recordkampioen af te wijzen.

Zelfs een poging om Tuchel langer aan boord te houden, mislukte.

Na deze lange reeks afwijzingen heeft Bayern uiteindelijk Vincent Kompany benaderd. Het is duidelijk dat de opties voor Bayern slinken en dat onze landgenoot niet de eerste keuze is, maar eerder plan J of K.

Kompany faalde in de PL: te naïef en mislukt transferbeleid

Enerzijds is het verrassend dat Vincent Kompany genoemd wordt bij de Duitse topclub, gezien zijn beperkte ervaring als hoofdcoach op het hoogste niveau.

Hoewel hij een grote rol speelde in Burnley's promotie naar de Championship, heeft hij ook een groot aandeel in hun degradatie uit de Premier League. Zijn aanvallende speelstijl bleek te naïef voor het hoogste niveau, waardoor Burnley vaak werd gedomineerd door sterkere tegenstanders.

Daarnaast wordt Kompany verantwoordelijk gehouden voor het tegenvallende transferbeleid van dit seizoen. Bij Burnley heeft hij, samen met zijn staf, het laatste woord over transfers.

Als centrale figuur in de hele operatie van de club wordt hij gezien als het beste verkoopargument, maar ook als de persoon die aansprakelijk is wanneer het transferbeleid faalt. Het is dan ook logisch dat hij, als coach en de laatste persoon die beslist over een transfer, wordt aangewezen wanneer het transferbeleid niet naar behoren verloopt.

Bayern betere match voor Kompany dan Burnley?

Als speler was Vincent Kompany absolute topklasse en hij weet hoe het is om op het hoogste niveau te werken, zoals bij een club als Bayern München. Bovendien staat hij bekend om zijn positieve en aantrekkelijke voetbalstijl en zijn vermogen om jonge spelers te ontwikkelen.

Eén teleurstellend seizoen mag een 38-jarige coach niet definiëren; Kompany blijft een van de meest veelbelovende coaches in Europa. Dat hij wordt gelinkt aan clubs als Brighton & Hove Albion en Chelsea is dan ook geen toeval.

Kompany's werkwijze zou beter kunnen passen bij spelers van het hogere segment, waardoor Bayern München wellicht een betere match is voor hem dan Burnley.

De bestuurders van Bayern hebben er vertrouwen in dat hij de club kan helpen herstellen en weer naar succes kan leiden. Bovendien heeft Kompany een verleden in Duitsland, waar hij speelde voor Hamburger SV. Zijn kennis van de Duitse taal is een cruciale factor voor het overnemen van de rol van hoofdcoach bij Bayern.

Kompany moet de controle en macht afstaan bij Bayern

Als Vincent Kompany de nieuwe coach van Bayern München wordt - hij heeft naar verluidt al een mondeling akkoord op zak - dan wacht hem een zware opdracht. Bij Bayern zal hij niet dezelfde macht en invloed hebben als bij Burnley, waar hij controle had over elk voetbalaspect, inclusief het transferbeleid.

Xabi Alonso weigerde een overstap naar Bayern München vanwege de bestuurlijke en sportieve instabiliteit van de club. “Wáár gaat Bayern naartoe? De straaljager die jarenlang door de Bundesliga (en Europa) zoefde, kampt met hevige turbulentie”, schreef De Morgen bijvoorbeeld.

“'FC Hollywood.' Bayern München heeft zijn bijnaam niet gestolen. De Duitse topclub speelt de hoofdrol in een ware soap”, voegde Het Laatste Nieuws eraan toe.

Desondanks kan Kompany's aanstelling nieuwe energie en visie brengen. Zijn ervaring als speler op het hoogste niveau, zijn kennis van de Duitse taal en zijn veelbelovende start als coach kunnen hem helpen om Bayern weer op de rails te krijgen.

Terwijl hij bij Burnley veel controle had, zal hij bij Bayern moeten samenwerken binnen een complexe en soms chaotische structuur. Het wordt een uitdaging, maar ook een kans voor Kompany om zich te bewijzen op een van de grootste podia in het voetbal.

Kompany zal slagen bij Bayern München

Meest recent

Blunders deren Club niet: zeer straffe cijfers

Door het interlandvoetbal ligt de Jupiler Pro League een drietal weken stil. Met intussen toch al ...

10
10
Rode Duivels krijgen absolute topref tegen Italië

Vrijdagavond om 20u45 trappen de Rode Duivels helemaal hun nieuwe tijdperk af. Dan komen ze voor de ...

7
7
'Van Bommel en Mannaert grijpen stevig in bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed begonnen aan hun voorbereiding op de nieuwe campagne in de ...

49
49
TRANSFERUURTJE: 'Club gaat weer cashen, Union droomt van topdeal'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

82
82
Broer Higuain ontslagen na schandaal met vrouwelijke ref

Er is altijd wat te bleven in de Verenigde Staten en de hoogste klasse (MLS). Een maand geleden ging ...

32
32
‘KNVB spiegelt zich aan Rudi Garcia: bizar verzoek Xavi’

Voormalige bondscoach van België, Rudi Garcia, is een Fransman, maar tijdens het volkslied zong ...

32
32
‘Waarom De Cat een nachtmerrie beleeft na Anderlecht’

De clubs stonden in de rij voor Nathan De Cat, maar de middenvelder verraste iedereen met zijn keuze ...

251
251
Verhuurde spelers: doelpunt, maar ook zorgen in Premier League

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

43
43
De Bruyne velt oordeel over het nieuwe Italië

Kevin De Bruyne kijkt met respect, maar ook met een kritische blik naar de Italiaanse nationale ...

132
132
Anderlecht met een nijpend tekort? Niet helemaal

Volgens Hein Vanhaezebrouck heeft RSC Anderlecht een tekort aan Belgen. En daardoor zal Neerpede ...

161
161
Geflopt bij Anderlecht, nu de hoop van Italië

ebastiano Esposito staat voor een bijzonder moment in zijn carrière. De Italiaanse aanvaller ...

121
121
Leekens duidelijk over ervaren Duivel: "Nog véél kwaliteit"

Georges Leekens ziet nog altijd een belangrijke rol weggelegd voor Kevin De Bruyne bij de Rode ...

37
37
Ajax houdt hart vast: dramatisch nieuws over Dolberg

Een stevige domper voor Kasper Dolberg en Ajax. De Deense spits is op training bij de nationale ...

55
55
Mokerslag voor Jelle Vossen: "Niet te onderschatten"

Met 15 op 18 heeft Beerschot VA zich in het eerste luik van het seizoen opgeworpen tot de grote ...

121
121
Grote afwezige in selectie Van Bommel: "Onbegrijpelijk"

De Rode Duivels staan voor een uiterst pittig vierluik in de Nations League. Om die opdrachten tot ...

454
454
'Kompany zwijmelt: waanzinnige opvolger Harry Kane'

Bayern München is weer uitstekend aan het seizoen begonnen en daar heeft Harry Kane een ...

222
222
Club en Union gewaarschuwd: "Anderlecht terug winstmachine"

RSC Anderlecht kan behoorlijk tevreden terugblikken op het eerste luik van het seizoen. De ...

576
576
De Cuyper verbaast: "Hij was beste Rode Duivel op WK"

De Rode Duivels zijn deze week begonnen aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van Mark van ...

314
314
‘Lukaku geschokt: Van Bommel grijpt genadeloos in’

Romelu Lukaku krijgt meteen een stevige boodschap van Mark van Bommel. De nieuwe bondscoach maakt ...

272
272
Transferdrama Club Brugge: gedroomde jackpot smelt weg

Club Brugge verdiende afgelopen zomer bijna 100 miljoen euro aan de verkoop van spelers. Dat bedrag ...

351
351
Keihard dilemma Van Bommel: WK-uitblinker op de bank?

De Rode Duivels zijn volop bezig met hun voorbereiding op het Nations League-duel van aanstaande ...

223
223
JPL krijgt nieuwe sensatie: "Wat een speler, echt waar"

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, inmiddels zijn al zeven speeldagen afgerond. En ...

508
508
Debast krijgt enorme persoonlijke tragedie te verwerken

De Rode Duivels zijn deze week begonnen aan hun voorbereiding op de nieuwe campagne in de Nations ...

131
131
Complete verrassing bij Duivels: "Ik denk niet dat ik speel"

De Rode Duivels hebben intussen hun eerste trainingen onder de leiding van nieuwe bondscoach Mark ...

255
255
De Bruyne nog titularis? Albert heeft zijn oordeel klaar

De Rode Duivels beginnen vrijdag in Italië aan hun nieuwe campagne in de Nations League. Dat ...

42
42

Meer sportnieuws