Hevige turbulentie: Kompany nu al in de knoei bij Bayern

438
Hevige turbulentie: Kompany nu al in de knoei bij Bayern

De zoektocht van Bayern München naar een nieuwe hoofdcoach verloopt extreem moeizaam. Na het afscheid van Thomas Tuchel hebben Christoph Freund en Max Eberl verschillende topcoaches benaderd, maar zonder succes.

Uiteindelijk is Vincent Kompany vandaag de topkandidaat, hoewel hij duidelijk niet de eerste keuze is. Bij Bayern zal Kompany niet dezelfde macht, invloed en controle hebben als bij Burnley en moet hij navigeren door de bestuurlijke en sportieve instabiliteit van de club.

LEES OOK: 'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

Dramatische zoektocht Bayern: Kompany is pas plan J of K

De zoektocht van Bayern München naar een nieuwe hoofdcoach verloopt dramatisch. Drie maanden na het aangekondigde afscheid van Thomas Tuchel hebben sportief directeur Christoph Freund en de nieuwe CEO Sports, Max Eberl, verschillende topcoaches benaderd, maar zonder succes.

Namen als Xabi Alonso, Julian Nagelsmann, Ralf Rangnick, Hansi Flick, Unai Emery, Erik ten Hag, Oliver Glasner, Zinedine Zidane, Thomas Frank, Eddie Howe en Roberto De Zerbi werden allemaal overwogen, maar zij kozen er stuk voor stuk voor om de Duitse recordkampioen af te wijzen.

Zelfs een poging om Tuchel langer aan boord te houden, mislukte.

Na deze lange reeks afwijzingen heeft Bayern uiteindelijk Vincent Kompany benaderd. Het is duidelijk dat de opties voor Bayern slinken en dat onze landgenoot niet de eerste keuze is, maar eerder plan J of K.

Kompany faalde in de PL: te naïef en mislukt transferbeleid

Enerzijds is het verrassend dat Vincent Kompany genoemd wordt bij de Duitse topclub, gezien zijn beperkte ervaring als hoofdcoach op het hoogste niveau.

Hoewel hij een grote rol speelde in Burnley's promotie naar de Championship, heeft hij ook een groot aandeel in hun degradatie uit de Premier League. Zijn aanvallende speelstijl bleek te naïef voor het hoogste niveau, waardoor Burnley vaak werd gedomineerd door sterkere tegenstanders.

Daarnaast wordt Kompany verantwoordelijk gehouden voor het tegenvallende transferbeleid van dit seizoen. Bij Burnley heeft hij, samen met zijn staf, het laatste woord over transfers.

Als centrale figuur in de hele operatie van de club wordt hij gezien als het beste verkoopargument, maar ook als de persoon die aansprakelijk is wanneer het transferbeleid faalt. Het is dan ook logisch dat hij, als coach en de laatste persoon die beslist over een transfer, wordt aangewezen wanneer het transferbeleid niet naar behoren verloopt.

Bayern betere match voor Kompany dan Burnley?

Als speler was Vincent Kompany absolute topklasse en hij weet hoe het is om op het hoogste niveau te werken, zoals bij een club als Bayern München. Bovendien staat hij bekend om zijn positieve en aantrekkelijke voetbalstijl en zijn vermogen om jonge spelers te ontwikkelen.

Eén teleurstellend seizoen mag een 38-jarige coach niet definiëren; Kompany blijft een van de meest veelbelovende coaches in Europa. Dat hij wordt gelinkt aan clubs als Brighton & Hove Albion en Chelsea is dan ook geen toeval.

Kompany's werkwijze zou beter kunnen passen bij spelers van het hogere segment, waardoor Bayern München wellicht een betere match is voor hem dan Burnley.

De bestuurders van Bayern hebben er vertrouwen in dat hij de club kan helpen herstellen en weer naar succes kan leiden. Bovendien heeft Kompany een verleden in Duitsland, waar hij speelde voor Hamburger SV. Zijn kennis van de Duitse taal is een cruciale factor voor het overnemen van de rol van hoofdcoach bij Bayern.

Kompany moet de controle en macht afstaan bij Bayern

Als Vincent Kompany de nieuwe coach van Bayern München wordt - hij heeft naar verluidt al een mondeling akkoord op zak - dan wacht hem een zware opdracht. Bij Bayern zal hij niet dezelfde macht en invloed hebben als bij Burnley, waar hij controle had over elk voetbalaspect, inclusief het transferbeleid.

Xabi Alonso weigerde een overstap naar Bayern München vanwege de bestuurlijke en sportieve instabiliteit van de club. “Wáár gaat Bayern naartoe? De straaljager die jarenlang door de Bundesliga (en Europa) zoefde, kampt met hevige turbulentie”, schreef De Morgen bijvoorbeeld.

“'FC Hollywood.' Bayern München heeft zijn bijnaam niet gestolen. De Duitse topclub speelt de hoofdrol in een ware soap”, voegde Het Laatste Nieuws eraan toe.

Desondanks kan Kompany's aanstelling nieuwe energie en visie brengen. Zijn ervaring als speler op het hoogste niveau, zijn kennis van de Duitse taal en zijn veelbelovende start als coach kunnen hem helpen om Bayern weer op de rails te krijgen.

Terwijl hij bij Burnley veel controle had, zal hij bij Bayern moeten samenwerken binnen een complexe en soms chaotische structuur. Het wordt een uitdaging, maar ook een kans voor Kompany om zich te bewijzen op een van de grootste podia in het voetbal.

Kompany zal slagen bij Bayern München

Meest recent

Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

19
19
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

41
41
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

21
21
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

75
75
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

140
140
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

63
63
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

32
32
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

229
229
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

306
306
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

90
90
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

97
97
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

179
179
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

75
75
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

263
263
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

346
346
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

50
50
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

471
471
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

375
375
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

118
118
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

199
199
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

32
32
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

75
75
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

52
52
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

117
117
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

119
119

Meer sportnieuws