Hevige turbulentie: Kompany nu al in de knoei bij Bayern

438 stemmen
Hevige turbulentie: Kompany nu al in de knoei bij Bayern

De zoektocht van Bayern München naar een nieuwe hoofdcoach verloopt extreem moeizaam. Na het afscheid van Thomas Tuchel hebben Christoph Freund en Max Eberl verschillende topcoaches benaderd, maar zonder succes.

Uiteindelijk is Vincent Kompany vandaag de topkandidaat, hoewel hij duidelijk niet de eerste keuze is. Bij Bayern zal Kompany niet dezelfde macht, invloed en controle hebben als bij Burnley en moet hij navigeren door de bestuurlijke en sportieve instabiliteit van de club.

LEES OOK: Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

Dramatische zoektocht Bayern: Kompany is pas plan J of K

De zoektocht van Bayern München naar een nieuwe hoofdcoach verloopt dramatisch. Drie maanden na het aangekondigde afscheid van Thomas Tuchel hebben sportief directeur Christoph Freund en de nieuwe CEO Sports, Max Eberl, verschillende topcoaches benaderd, maar zonder succes.

Namen als Xabi Alonso, Julian Nagelsmann, Ralf Rangnick, Hansi Flick, Unai Emery, Erik ten Hag, Oliver Glasner, Zinedine Zidane, Thomas Frank, Eddie Howe en Roberto De Zerbi werden allemaal overwogen, maar zij kozen er stuk voor stuk voor om de Duitse recordkampioen af te wijzen.

Zelfs een poging om Tuchel langer aan boord te houden, mislukte.

Na deze lange reeks afwijzingen heeft Bayern uiteindelijk Vincent Kompany benaderd. Het is duidelijk dat de opties voor Bayern slinken en dat onze landgenoot niet de eerste keuze is, maar eerder plan J of K.

Kompany faalde in de PL: te naïef en mislukt transferbeleid

Enerzijds is het verrassend dat Vincent Kompany genoemd wordt bij de Duitse topclub, gezien zijn beperkte ervaring als hoofdcoach op het hoogste niveau.

Hoewel hij een grote rol speelde in Burnley's promotie naar de Championship, heeft hij ook een groot aandeel in hun degradatie uit de Premier League. Zijn aanvallende speelstijl bleek te naïef voor het hoogste niveau, waardoor Burnley vaak werd gedomineerd door sterkere tegenstanders.

Daarnaast wordt Kompany verantwoordelijk gehouden voor het tegenvallende transferbeleid van dit seizoen. Bij Burnley heeft hij, samen met zijn staf, het laatste woord over transfers.

Als centrale figuur in de hele operatie van de club wordt hij gezien als het beste verkoopargument, maar ook als de persoon die aansprakelijk is wanneer het transferbeleid faalt. Het is dan ook logisch dat hij, als coach en de laatste persoon die beslist over een transfer, wordt aangewezen wanneer het transferbeleid niet naar behoren verloopt.

Bayern betere match voor Kompany dan Burnley?

Als speler was Vincent Kompany absolute topklasse en hij weet hoe het is om op het hoogste niveau te werken, zoals bij een club als Bayern München. Bovendien staat hij bekend om zijn positieve en aantrekkelijke voetbalstijl en zijn vermogen om jonge spelers te ontwikkelen.

Eén teleurstellend seizoen mag een 38-jarige coach niet definiëren; Kompany blijft een van de meest veelbelovende coaches in Europa. Dat hij wordt gelinkt aan clubs als Brighton & Hove Albion en Chelsea is dan ook geen toeval.

Kompany's werkwijze zou beter kunnen passen bij spelers van het hogere segment, waardoor Bayern München wellicht een betere match is voor hem dan Burnley.

De bestuurders van Bayern hebben er vertrouwen in dat hij de club kan helpen herstellen en weer naar succes kan leiden. Bovendien heeft Kompany een verleden in Duitsland, waar hij speelde voor Hamburger SV. Zijn kennis van de Duitse taal is een cruciale factor voor het overnemen van de rol van hoofdcoach bij Bayern.

Kompany moet de controle en macht afstaan bij Bayern

Als Vincent Kompany de nieuwe coach van Bayern München wordt - hij heeft naar verluidt al een mondeling akkoord op zak - dan wacht hem een zware opdracht. Bij Bayern zal hij niet dezelfde macht en invloed hebben als bij Burnley, waar hij controle had over elk voetbalaspect, inclusief het transferbeleid.

Xabi Alonso weigerde een overstap naar Bayern München vanwege de bestuurlijke en sportieve instabiliteit van de club. “Wáár gaat Bayern naartoe? De straaljager die jarenlang door de Bundesliga (en Europa) zoefde, kampt met hevige turbulentie”, schreef De Morgen bijvoorbeeld.

“'FC Hollywood.' Bayern München heeft zijn bijnaam niet gestolen. De Duitse topclub speelt de hoofdrol in een ware soap”, voegde Het Laatste Nieuws eraan toe.

Desondanks kan Kompany's aanstelling nieuwe energie en visie brengen. Zijn ervaring als speler op het hoogste niveau, zijn kennis van de Duitse taal en zijn veelbelovende start als coach kunnen hem helpen om Bayern weer op de rails te krijgen.

Terwijl hij bij Burnley veel controle had, zal hij bij Bayern moeten samenwerken binnen een complexe en soms chaotische structuur. Het wordt een uitdaging, maar ook een kans voor Kompany om zich te bewijzen op een van de grootste podia in het voetbal.

Kompany zal slagen bij Bayern München

Meest recent

Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

38
38
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

26
26
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

29
29
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

111
111
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

42
42
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

42
42
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

84
84
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

76
76
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

33
33
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

51
51
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

294
294
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

52
52
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

174
174
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

233
233
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

63
63
Vandenbempt ziet één megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

165
165
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

255
255
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

191
191
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

128
128
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

378
378
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

241
241
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

237
237
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

280
280
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

424
424
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

275
275

Meer sportnieuws