Leverkusen tóch klopbaar: hattrick bezorgt Atalanta Europa League

318
Leverkusen tóch klopbaar: hattrick bezorgt Atalanta Europa League

Atalanta BC heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. Dankzij een hattrick van Ademola Lookman rekenden de Italianen af met Bayer Leverkusen (3-0), dat zijn eerste nederlaag van het seizoen leed. Charles De Ketelaere, gewisseld na een dik uur, heeft zijn eerste Europese prijs dus beet.

Voor aanvang van de finale werd Leverkusen naar voren geschoven als de grote favoriet. Niet onlogisch. De ploeg van coach Alonso had zich niet alleen tot Duits kampioen gekroond, over alle competities heen had het nog geen enkele match verloren. Maar het was Atalanta dat het beste aan wedstrijd begon.

LEES OOK: Anderlecht haalt opgelucht adem: crisis nipt afgewend

Flitsende start van Atalanta

De Italianen gingen hoog druk zetten over heel het veld en daar hadden de Duitsers het knap lastig mee. Bovendien had Lookman een begenadigde avond in Dublin. Na nog geen kwartier spelen werd de Nigeriaanse aanvaller bediend door Zappacosta en zette hij de 1-0 op het bord.

Leverkusen, dat dit seizoen wel vaker vanuit een verloren positie had terug geknokt, had daar niet meteen een gepast antwoord op. En na 26 minuten wist Lookman er zowaar 2-0 van te maken. Dat bleek meteen ook de ruststand, Grimaldo liet immers een goede kans op de aansluitingstreffer liggen.

Tijdens de rust gooide Alonso oude bekende Boniface in de strijd om voor extra aanvallende stootkracht te zorgen. Maar die ingreep rendeerde te weinig. Ondertussen bleef Atalanta dreigen. Ook De Ketelaere liet nog een goede kans liggen. De Duivel werd vervolgens echter geslachtofferd voor Pasalic, die voor meer zekerheid moest zorgen.

Lookman zorgt voor kers op de taart

Vanop de bank zag CDK hoe zijn ploegmaats de wedstrijd rustig onder controle konden houden. En uiteindelijk deed Lookman de boeken helemaal dicht. Met een geweldige knal zorgde de uitblinker van de avond voor de 3-0-eindstand. En zo wist Atalanta de eerste Europese prijs uit zijn geschiedenis te veroveren. De Ketelaere en zijn maats zijn daardoor ook meteen zeker van een Champions League-ticket voor volgend seizoen. Leverkusen kan de teleurstelling komend weekend dan weer doorspoelen in de Duitse bekerfinale.

De Ketelaere moet sowieso mee naar het EK met België ...

Meest recent

Opvolger Vanaken: Club-leiding krijgt immense transferjob

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl aanvoerder Hans Vanaken geblesseerd in ...

144
144
Nieuw Anderlecht-duo zakt door ijs: "Dan beter de jongeren"

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije zomermercato een elftal verse krachten in huis. Een aantal ...

103
103
Courtois bloost: Real maakt keepersstatement op mercato

Thibaut Courtois is ook dit seizoen weer van cruciaal belang van Real Madrid. De Spaanse grootmacht ...

92
92
‘Leko stunt met onmogelijke comeback bij Club Brugge’

Bij Club Brugge ligt plots een comeback op tafel die vijf weken geleden nog compleet ondenkbaar ...

427
427
'Bruno hakt knopen door: drie wissels bij Anderlecht'

Na de zuinige zege tegen KV Mechelen richt RSC Anderlecht de blik op Europa League, waar het ...

255
255
Leko moet puzzelen: debutant aan aftrap bij Club Brugge?

Club Brugge won zondag met 3-1 van Antwerp, maar net zoals enkele dagen eerder tegen Aston Villa ...

216
216
Coucke ziet nieuwe storm losbarsten aan Belgische kust

Het zomerse plaatje aan de Belgische kust krijgt een opvallend staartje. Wat voor heel wat ...

46
46
AA Gent strikt goudhaantje: contract tot medio 2030

Na het 1-1 gelijkspel in Genk is AA Gent zijn perfect rapport kwijt, maar met een 16 op 18 zijn de ...

93
93
'Club Brugge dumpt Sommer: vervanger al in wachtkamer'

Club Brugge boekte zondag een 3-1 zege tegen Antwerp, maar dat leek achteraf slechts bijzaak. ...

548
548
Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

87
87
Hoe Club Brugge én Sommer één pion keihard missen

Yann Sommer werd afgelopen zomer door Club Brugge met grote trom binnengehaald. Enkele weken later ...

526
526
Degryse voorspelt: "Als Kompany dat zou doen..."

Marc Degryse is onder de indruk van de stormachtige ontwikkeling van Vincent Kompany als trainer. De ...

169
169
Verrassende vervanger voor Overmars bij Antwerp?

Toby Alderweireld ziet voor zichzelf op termijn mogelijk een rol weggelegd in het sportieve beleid ...

925
925
Zulte Waregem trots: "Voor altijd legendes van de club"

Bij Zulte Waregem kijken ze met trots terug op het parcours van Jeppe Erenbjerg en Daniel Opoku. De ...

89
89
Delorge looft ploegmaat: "Enorm veel kwaliteiten"

AA Gent is met een 16 op 18 voortreffelijk aan het seizoen begonnen. Gaan de Buffalo's eindelijk nog ...

87
87
Degryse met slecht nieuws voor JPL-topclub: "Geen titel"

Club Brugge en Union SG zullen ook dit jaar voor de titel strijden. Daarachter is het afwachten hoe ...

1145
1145
"Pure horror"-Kat Kerkhofs legt pijnlijke waarheid bloot

Kat Kerkhofs en Dries Mertens vormen al jaren één van de bekendste showbizzkoppels van ...

64
64
'Ajax wil alsnog toeslaan met grote transfervrije naam'

Ajax kende een zeer ambitieuze zomermercato. De Amsterdammers gaan voluit voor een eerste titel in ...

70
70
Rigaux onder vuur: "In België schreven ze hen ook af"

Dévy Rigaux krijgt zéér veel kritiek in Nederland. Feyenoord lijkt verzwakt uit ...

250
250
'Club Brugge wil weer toptalent in Engeland oppikken'

Bij Club Brugge waren ze deze zomer weer druk in de weer op de transfermarkt. Daarin gingen ze ook ...

166
166
Goots vreest: bom op barsten bij KV Mechelen?

KV Mechelen blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het had afgelopen weekend gehoopt op ...

424
424
Van der Elst ziet Club-speler gered worden door reputatie

Club Brugge blijft in de competitie op koers met een nette vijftien op achttien, met enkel de ...

193
193
Furo maakt grote indruk: weldra kans in Premier League?

Club Brugge weet dezer dagen zijn talenten zeer duur te verkopen, zelfs als ze nog amper of niet aan ...

97
97
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

175
175
Defour en Proto zien Anderlecht grote stap zetten

Het is voor Anderlecht tot dusver toch een beetje een seizoen met twee gezichten. Het knokte zich ...

280
280

Meer sportnieuws