'Anderlecht houdt vast aan pittige som voor Dreyer'

door
'Anderlecht houdt vast aan pittige som voor Dreyer'

Terwijl coach Brian Riemer zijn troepen klaarstoomt voor de laatste match op Antwerp, is de sportieve leiding van Anderlecht ook al druk in weer met de voorbereidingen op de transferperiode. Met oog op Europees voetbal is versterking immers welgekomen. Bovendien dreigen bepaalde sterkhouders te vertrekken.

CEO Sports Jesper Fredberg en zijn team leverden tijdens de vorige zomermercato goed werk. Zo werd een aanzienlijke kwaliteitsinjectie doorgevoerd. Daarnaast werd het merendeel van de sterkhouders aan boord gehouden. Bart Verbruggen trok weliswaar voor een smak geld naar de Premier League, terwijl de contracten van Lior Refaelov en Islam Slimani niet werden verlengd.

Voorts bleven de belangrijkste krachten echter op post.Die ingrepen bleven niet zonder gevolgen. Riemer kreeg zo immers een selectie die in staat moest zijn om voor de prijzen te spelen en dat deed Paars-Wit ook. Mathematisch komt het zelfs nog steeds in aanmerking voor de titel. Maar het zal niet gemakkelijk worden om deze selectie tijdens de zomerse transferperiode intact te houden.

LEES OOK: Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Dreyer in voetsporen Debast?

Zo lopen de huurovereenkomsten van Federico Gattoni, Ludwig Augustinsson en Thomas Delaney (alle drie eigendom van Sevilla FC) in principe af. Daarnaast lijken enkele spelers in aanmerking te komen voor een stapje hogerop. Met name Zeno Debast is klaar voor een nieuw hoofdstuk in zijn carrière. De jonge verdediger zou volgens verschillende bronnen dicht bij een overgang naar Sporting CP staan.

En ook de naam van Anders Dreyer zal ongetwijfeld genoteerd staan in de boekjes van verschillende Europese scouts. Dat kan bijna niet anders gezien zijn statistieken. De Deen is namelijk bezig aan een bijzonder productief seizoen. In 29 wedstrijden over alle competities heen zit hij alweer aan 20 goals en 9 assists. Overigens heeft Dreyer op zijn 26ste nog behoorlijk wat seizoenen voor de boeg.

Anderlecht wil volle pot

Bovendien krijgt hij straks allicht de kans om zich nog wat meer in de kijker te gaan spelen op het Europees kampioenschap met Denemarken. Als hem dat lukt, is de kans volgens Het Laatste Nieuws groot dat ook hij een stapje hogerop zal ambiëren. Eerder raakte echter al bekend dat Anderlecht hem liefst nog een seizoen aan boord houdt. En moest Dreyer dan toch vertrekken, willen de Brusselaars daar aardig aan verdienen. Zo stelt HLN dat hij niet zal gaan voor minder dan 10 miljoen euro. Zijn contract bij RSCA loopt nog tot medio 2027.

Anderlecht moet Dreyer bij een goed bod laten gaan ...

Meest recent

Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

12
12
Anderlecht benadeeld? Hazard duidelijk over penaltyfase

Anderlecht heeft zaterdagavond de topper tegen STVV naar zich toe weten te trekken, maar daarvoor ...

121
121
Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

10
10
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

192
192
La Louvière kondigt nu al eerste winterse vertrekker aan

Lange tijd wist La Louvière te verbazen en weg te blijven uit de gevarenzone, maar de laatste ...

33
33
'Duranville schiet zichzelf in de voet bij Dortmund'

Het wordt uitkijken naar wat er tijdens de wintermercato zal gebeuren met Julien Duranville. Het ...

78
78
PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

19
19
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

42
42
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

51
51
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

45
45
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

33
33
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

16
16
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

75
75
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

32
32
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

67
67
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

614
614
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

220
220
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

275
275
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

75
75
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

490
490
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

18
18
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

92
92
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

105
105
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

143
143
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

1166
1166

Meer sportnieuws