'Anderlecht houdt vast aan pittige som voor Dreyer'

door
'Anderlecht houdt vast aan pittige som voor Dreyer'

Terwijl coach Brian Riemer zijn troepen klaarstoomt voor de laatste match op Antwerp, is de sportieve leiding van Anderlecht ook al druk in weer met de voorbereidingen op de transferperiode. Met oog op Europees voetbal is versterking immers welgekomen. Bovendien dreigen bepaalde sterkhouders te vertrekken.

CEO Sports Jesper Fredberg en zijn team leverden tijdens de vorige zomermercato goed werk. Zo werd een aanzienlijke kwaliteitsinjectie doorgevoerd. Daarnaast werd het merendeel van de sterkhouders aan boord gehouden. Bart Verbruggen trok weliswaar voor een smak geld naar de Premier League, terwijl de contracten van Lior Refaelov en Islam Slimani niet werden verlengd.

Voorts bleven de belangrijkste krachten echter op post.Die ingrepen bleven niet zonder gevolgen. Riemer kreeg zo immers een selectie die in staat moest zijn om voor de prijzen te spelen en dat deed Paars-Wit ook. Mathematisch komt het zelfs nog steeds in aanmerking voor de titel. Maar het zal niet gemakkelijk worden om deze selectie tijdens de zomerse transferperiode intact te houden.

LEES OOK: MLS geeft lonen prijs: van Lionel Messi tot Anders Dreyer

Dreyer in voetsporen Debast?

Zo lopen de huurovereenkomsten van Federico Gattoni, Ludwig Augustinsson en Thomas Delaney (alle drie eigendom van Sevilla FC) in principe af. Daarnaast lijken enkele spelers in aanmerking te komen voor een stapje hogerop. Met name Zeno Debast is klaar voor een nieuw hoofdstuk in zijn carrière. De jonge verdediger zou volgens verschillende bronnen dicht bij een overgang naar Sporting CP staan.

En ook de naam van Anders Dreyer zal ongetwijfeld genoteerd staan in de boekjes van verschillende Europese scouts. Dat kan bijna niet anders gezien zijn statistieken. De Deen is namelijk bezig aan een bijzonder productief seizoen. In 29 wedstrijden over alle competities heen zit hij alweer aan 20 goals en 9 assists. Overigens heeft Dreyer op zijn 26ste nog behoorlijk wat seizoenen voor de boeg.

Anderlecht wil volle pot

Bovendien krijgt hij straks allicht de kans om zich nog wat meer in de kijker te gaan spelen op het Europees kampioenschap met Denemarken. Als hem dat lukt, is de kans volgens Het Laatste Nieuws groot dat ook hij een stapje hogerop zal ambiëren. Eerder raakte echter al bekend dat Anderlecht hem liefst nog een seizoen aan boord houdt. En moest Dreyer dan toch vertrekken, willen de Brusselaars daar aardig aan verdienen. Zo stelt HLN dat hij niet zal gaan voor minder dan 10 miljoen euro. Zijn contract bij RSCA loopt nog tot medio 2027.

Trending:

'De Condé laat centen rollen: toptargets Genk bekend'
'De Condé laat centen rollen: toptargets Genk bekend'

Anderlecht moet Dreyer bij een goed bod laten gaan ...

Meest recent

Anderlecht-drama nipt vermeden: wending stadionperikelen

RSC Anderlecht is van plan om een nieuw stadion te bouwen, maar die plannen zijn nog lang niet ...

22
22
‘Union SG verliest succescoach Pocognoli transfervrij’

Union SG verbaasde aan het begin van vorig seizoen door de onervaren Sebastien Pocognoli aan te ...

125
125
Anderlecht op stoom: volgende aanwinst voorgesteld

RSC Anderlecht blijft doorstomen op de zomermercato. Na Cedric Hatenboer, Zoumana Keita, Mihajlo ...

161
161
Anthony Vanden Borre verrast iedereen met groot nieuws

Anthony Vanden Borre werd ooit gezien als hét grootste Belgische talent. Bij Anderlecht stond ...

55
55
De Condé krijgt plots vijf versterkingen bij KRC Genk

KRC Genk is zich volop aan het voorbereiden voor volgend seizoen. Onder Thorsten Fink wonnen de ...

262
262
‘Yannick Ferrera pakt uit met opvallende nieuwe uitdaging'

Yannick Ferrera werkte op de Belgische velden al onder meer bij Sporting Charleroi, Standard Luik, ...

31
31
‘Anderlecht vs Standard: Kaminski verbaast met keuze’

De Belgische (top)clubs kijken elkaar vaak in de ogen op de transfermarkt. Thomas Kaminski werd in ...

121
121
‘Arnaud Bodart heeft knappe knaltransfer te pakken’

Arnaud Bodart speelde jarenlang voor Standard Luik vooraleer hij na een heuse transfersoap in de ...

76
76
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club strijden, Tolu kiest'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

402
402
'Witsel weg bij Atlético: zijn volgende stap lekt uit'

Eerder werd al bevestigd dat Atlético Madrid niet meer door zal gaan met Axel Witsel. ...

387
387
Solden begonnen: 'Anderlecht op zucht van toptransfer'

RSC Anderlecht blijft gaan op de zomermercato. Na Cedric Hatenboer, Zoumana Keita, Mihajlo Cvetkovic ...

515
515
RWDM next? Lyon grijpt in, Textor onverbiddelijk weg

John Textor is er een boeltje van aan het maken. In Frankrijk werd Olympique Lyon gedegradeerd door ...

140
140
Lokeren kondigt grote veranderingen aan: nieuwe naam én logo

Terwijl Lokeren samen met Seraing en Franc-Borains een bommetje onder de competitiehervorming heeft ...

134
134
Opstand bij fans Anderlecht: "Hij moet nu weg!"

Wouter Vandenhaute blijft kop van jut bij RSC Anderlecht. De Paars-Witte fans hopen dat er nog zal ...

561
561
OHL verpatst neef Erling Haaland voor verrassend bedrag

Oud-Heverlee Leuven haalde Jonatan Braut Brunes in de zomer van 2023 voor 2,6 miljoen euro binnen, ...

115
115
Tweede aanwinst op twee dagen: KVM troeft AA Gent af

KV Mechelen staat komend weekend voor een interessante test. Dan staat namelijk een oefenwedstrijd ...

165
165
'Club Brugge wacht niet af: peperdure Jashari-opvolger'

Club Brugge houdt het been voorlopig stijf, maar de kans is groot dat Ardon Jashari deze zomer ...

466
466
Bom onder competitiehervorming: Union en co dienen klacht in

Komend seizoen wordt normaal gezien het laatste in de Jupiler Pro League mét Play-Offs. Maar ...

700
700
Club-fan Julie Vanloo getroffen door drama na EK-winst

Na de euforie, de complete deceptie. De Belgian Cats werden zondagavond voor de tweede keer op een ...

270
270
In afwachting drie aanwinsten: Standard laat tweetal gaan

Standard toonde zich al behoorlijk actief op de zomerse transfermarkt en is nog lang niet klaar met ...

232
232
'Transfergesprekken lopen: Arokodare naar topcompetitie'

KRC Genk staat op punt om twee van zijn sterkhouders kwijt te spelen. Christopher Bonsu Baah is ...

752
752
Bijltjesdag Atlético: Witsel zonder pardon aan de kant geschoven

Atlético Madrid sneuvelde al vroegtijdig op het WK voor clubs en dat heeft zware gevolgen ...

105
105
'Union hangt spectaculair prijskaartje rond Sadiki'

Binnen minder een drietal weken vat Union SG zijn nieuwe seizoen aan in de supercup tegen Club ...

176
176
'Verrassingsaanval RSCA: nieuwe topschutter op komst'

Met het vertrek van Kasper Dolberg in het achterhoofd, werkt Anderlecht achter de schermen aan een ...

547
547
'Antwerp gaat voor uiterste in Lammens-dossier: twee pistes'

Bij gebrek aan extra inkomsten uit Europees voetbal, zal Antwerp FC tijdens de zomermercato enkele ...

508
508

Meer sportnieuws