'Anderlecht houdt vast aan pittige som voor Dreyer'

1196 stemmen
'Anderlecht houdt vast aan pittige som voor Dreyer'

Terwijl coach Brian Riemer zijn troepen klaarstoomt voor de laatste match op Antwerp, is de sportieve leiding van Anderlecht ook al druk in weer met de voorbereidingen op de transferperiode. Met oog op Europees voetbal is versterking immers welgekomen. Bovendien dreigen bepaalde sterkhouders te vertrekken.

CEO Sports Jesper Fredberg en zijn team leverden tijdens de vorige zomermercato goed werk. Zo werd een aanzienlijke kwaliteitsinjectie doorgevoerd. Daarnaast werd het merendeel van de sterkhouders aan boord gehouden. Bart Verbruggen trok weliswaar voor een smak geld naar de Premier League, terwijl de contracten van Lior Refaelov en Islam Slimani niet werden verlengd.

Voorts bleven de belangrijkste krachten echter op post.Die ingrepen bleven niet zonder gevolgen. Riemer kreeg zo immers een selectie die in staat moest zijn om voor de prijzen te spelen en dat deed Paars-Wit ook. Mathematisch komt het zelfs nog steeds in aanmerking voor de titel. Maar het zal niet gemakkelijk worden om deze selectie tijdens de zomerse transferperiode intact te houden.

LEES OOK: ‘KV Mechelen heeft absolute toptransfer binnen’

Dreyer in voetsporen Debast?

Zo lopen de huurovereenkomsten van Federico Gattoni, Ludwig Augustinsson en Thomas Delaney (alle drie eigendom van Sevilla FC) in principe af. Daarnaast lijken enkele spelers in aanmerking te komen voor een stapje hogerop. Met name Zeno Debast is klaar voor een nieuw hoofdstuk in zijn carrière. De jonge verdediger zou volgens verschillende bronnen dicht bij een overgang naar Sporting CP staan.

En ook de naam van Anders Dreyer zal ongetwijfeld genoteerd staan in de boekjes van verschillende Europese scouts. Dat kan bijna niet anders gezien zijn statistieken. De Deen is namelijk bezig aan een bijzonder productief seizoen. In 29 wedstrijden over alle competities heen zit hij alweer aan 20 goals en 9 assists. Overigens heeft Dreyer op zijn 26ste nog behoorlijk wat seizoenen voor de boeg.

Anderlecht wil volle pot

Bovendien krijgt hij straks allicht de kans om zich nog wat meer in de kijker te gaan spelen op het Europees kampioenschap met Denemarken. Als hem dat lukt, is de kans volgens Het Laatste Nieuws groot dat ook hij een stapje hogerop zal ambiëren. Eerder raakte echter al bekend dat Anderlecht hem liefst nog een seizoen aan boord houdt. En moest Dreyer dan toch vertrekken, willen de Brusselaars daar aardig aan verdienen. Zo stelt HLN dat hij niet zal gaan voor minder dan 10 miljoen euro. Zijn contract bij RSCA loopt nog tot medio 2027.

Anderlecht moet Dreyer bij een goed bod laten gaan ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club breekt de bank, grote plannen Genk'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

88
88
Cisse Sandra legt vertrek bij Club Brugge haarfijn uit

Cisse Sandra stond in de Supercup tegen Union SG nog in de basis bij Club Brugge, maar niet veel ...

69
69
‘KV Mechelen heeft absolute toptransfer binnen’

KV Mechelen is nog niet klaar op de zomermercato. Malinwa neemt het op speeldag 1 van de Jupiler Pro ...

60
60
‘Nieuwe dag, nieuw schandaal: affaire Infantino bij UEFA’

Gianni Infantino komt sinds het WK elke dag in de media. De grote baas van de FIFA werd afgeschoten ...

91
91
‘Jackpot KAA Gent: Europese topclub klopt aan’

De zomermercato loopt nog even door en dan is het ook voor de Belgische clubs zweten. Als ...

139
139
Praet onthult resem aanbiedingen: “Ik was verbaasd”

Dennis Praet maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar KV Mechelen, maar de middenvelder had ...

111
111
Club Brugge pakt ferm uit: miljoenentransfer afgerond

Club Brugge heeft na de competitiezege tegen KV Kortrijk zwaar uitgepakt op de zomermercato. ...

335
335
De Meyer speelt open kaart over in- en uitgaande transfers

Bij STVV zagen ze al een aantal spelers de club verlaten. En niet van de minste spelers. Trainer ...

45
45
Belgische topclubs vrezen: "De schrik van België"

Club Brugge zal met de komst van Jan Virgili weer zwaar uithalen. Hij kost 12 miljoen euro. Daarmee ...

720
720
Anderlecht 10 jaar zonder prijs: Bruno spreekt over ambities

Bij RSC Anderlecht beginnen ze het seizoen met een thuismatch tegen La Louvière. Het ...

173
173
'Bruno schuift met pionnen: groot slachtoffer in basiself'

RSC Anderlecht begint zondagavond aan zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

343
343
'Liverpool helemaal los: stuntdeal bij Barça, bod van 115 mil'

Na een tegenvallend seizoen wil Liverpool FC in de komende jaargang opnieuw een gooi doen naar de ...

116
116
Potts debuteert bij Club: ploegmaats doen boekje open

Club Brugge heeft de competitie geopend met een vlotte 3-0-overwinning tegen KV Kortrijk. Daarbij ...

780
780
Vermeeren forceert plots sensationele transferwending

Arthur Vermeeren leek bij RB Leipzig opnieuw op weg naar de uitgang. Enkele maanden later ligt alles ...

306
306
'Genk lanceert nieuw offensief: dríé extra aanwinsten'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. Ondertussen ...

711
711
Club Brugge heeft nieuw 'monster': kranten gaan uit hun dak

Club Brugge is foutloos aan de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League begonnen. Vrijdagavond ...

920
920
Koffi of Chambaere? Hubert geeft zijn keuze prijs

Union SG zag Kjell Scherpen naar Ipswich Town in Engeland vertrekken en haalde Hervé Koffi ...

91
91
Vanaken looft aanwinst: "Ongelooflijk!"

Club Brugge won met 3-0 van KV Kortrijk. Een goede opener van het seizoen. De landskampioen had ...

653
653
Lee meteen lieveling bij Club: "Heb ik nog nooit meegemaakt"

Club Brugge heeft het seizoen geopend met een vlotte 3-0-zege tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart is nog ...

898
898
Efficiënt Club haalt na rust trekker over tegen kranig KVK

Club Brugge moest even op gang komen, maar maakte na rust toch komaf met een kranig KV Kortrijk. De ...

134
134
'Clement vangt bot: Standard eist 8 miljoen euro'

Als het van Philippe Clement afhangt, dan gaat hij deze zomer nog shoppen bij Standard. Dat meldt ...

382
382
Tzolis: "Daarom verliet ik Club voor Arsenal"

Bij Club Brugge zagen ze Christos Tzolis naar Arsenal vertrekken. Dat leverde 40 miljoen euro op. De ...

639
639
Club Brugge op voorsprong: Brugse fans schrikken even

Club Brugge en KV Kortrijk openden vanavond de Jupiler Pro League. De eerste 45 minuten liggen ...

239
239
"Ik verlaat Anderlecht komende zomer niét"

Bij RSC Anderlecht was het de afgelopen jaren een komen en gaan van spelers. Vaak waren spelers al ...

542
542
Standard hoopt op nieuwe sensatie: "Enorme club"

Standard plukte Salieu Drammeh voor ruim twee miljoen euro weg bij het Noorse Lillestrøm SK. ...

209
209

Meer sportnieuws