'Anderlecht houdt vast aan pittige som voor Dreyer'

door
'Anderlecht houdt vast aan pittige som voor Dreyer'

Terwijl coach Brian Riemer zijn troepen klaarstoomt voor de laatste match op Antwerp, is de sportieve leiding van Anderlecht ook al druk in weer met de voorbereidingen op de transferperiode. Met oog op Europees voetbal is versterking immers welgekomen. Bovendien dreigen bepaalde sterkhouders te vertrekken.

CEO Sports Jesper Fredberg en zijn team leverden tijdens de vorige zomermercato goed werk. Zo werd een aanzienlijke kwaliteitsinjectie doorgevoerd. Daarnaast werd het merendeel van de sterkhouders aan boord gehouden. Bart Verbruggen trok weliswaar voor een smak geld naar de Premier League, terwijl de contracten van Lior Refaelov en Islam Slimani niet werden verlengd.

Voorts bleven de belangrijkste krachten echter op post.Die ingrepen bleven niet zonder gevolgen. Riemer kreeg zo immers een selectie die in staat moest zijn om voor de prijzen te spelen en dat deed Paars-Wit ook. Mathematisch komt het zelfs nog steeds in aanmerking voor de titel. Maar het zal niet gemakkelijk worden om deze selectie tijdens de zomerse transferperiode intact te houden.

LEES OOK: Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

Dreyer in voetsporen Debast?

Zo lopen de huurovereenkomsten van Federico Gattoni, Ludwig Augustinsson en Thomas Delaney (alle drie eigendom van Sevilla FC) in principe af. Daarnaast lijken enkele spelers in aanmerking te komen voor een stapje hogerop. Met name Zeno Debast is klaar voor een nieuw hoofdstuk in zijn carrière. De jonge verdediger zou volgens verschillende bronnen dicht bij een overgang naar Sporting CP staan.

En ook de naam van Anders Dreyer zal ongetwijfeld genoteerd staan in de boekjes van verschillende Europese scouts. Dat kan bijna niet anders gezien zijn statistieken. De Deen is namelijk bezig aan een bijzonder productief seizoen. In 29 wedstrijden over alle competities heen zit hij alweer aan 20 goals en 9 assists. Overigens heeft Dreyer op zijn 26ste nog behoorlijk wat seizoenen voor de boeg.

Anderlecht wil volle pot

Bovendien krijgt hij straks allicht de kans om zich nog wat meer in de kijker te gaan spelen op het Europees kampioenschap met Denemarken. Als hem dat lukt, is de kans volgens Het Laatste Nieuws groot dat ook hij een stapje hogerop zal ambiëren. Eerder raakte echter al bekend dat Anderlecht hem liefst nog een seizoen aan boord houdt. En moest Dreyer dan toch vertrekken, willen de Brusselaars daar aardig aan verdienen. Zo stelt HLN dat hij niet zal gaan voor minder dan 10 miljoen euro. Zijn contract bij RSCA loopt nog tot medio 2027.

Anderlecht moet Dreyer bij een goed bod laten gaan ...

Meest recent

Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

24
24
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

131
131
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

90
90
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

65
65
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

425
425
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

590
590
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

52
52
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

267
267
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

28
28
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

475
475
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

90
90
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

394
394
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

491
491
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

593
593
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

327
327
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

578
578
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

438
438
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

224
224
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

520
520
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

633
633
Club-bestuur in vuurlinie: groot risico wintermercato

Club Brugge bleef relatief rustig op de wintermercato. Ondanks enkele vertrekkers en de belofte om ...

548
548
Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Standard kon afgelopen speeldag vieren na de knappe zege tegen rivaal RSC Anderlecht, maar de ...

132
132
Oorlog Vermeeren in Marseille: De Zerbi reageert

Het gaat er stevig aan toe in Marseille. Arthur Vermeeren werd de afgelopen weken telkens op de bank ...

236
236
Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

RSC Anderlecht heeft besloten om Besnik Hasi te ontslaan. Paars-Wit greep in na de zure nederlaag ...

309
309
Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

De halve finales van de Croky Cup staan voor de deur. Sporting Charleroi neemt het op tegen Union SG ...

353
353

Meer sportnieuws