Overbodige schorsing komt Hayen extra duur te staan

1781
Overbodige schorsing komt Hayen extra duur te staan

Club Brugge krijgt aanstaande zondag een uitgelezen kans om kampioen te worden en heeft daarvoor voldoende aan een punt tegen Cercle Brugge. Voor Nicky Hayen zou dat de ultieme bekroning van zijn interim-job worden. Maar hij zal dat succes zelf niet meteen kunnen mee vieren.

Sinds Hayen het stokje overnam van Ronny Deila, staat er geen maat meer op Club. Zo leidde de interim-hoofdtrainer zijn ploeg voorbij PAOK FC naar de halve finales van de Conference League. Daarin toonde ACF Fiorentina zich nipt een maatje te groot.

Ondertussen werkte Club ook een fenomenale reeks af in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart speelde enkel tegen Cercle Brugge en Union SG gelijk, voorts wist het al zijn wedstrijden in de nacompetitie al winnend af te sluiten. Dat in combinatie met de puntenhalvering, maakte van Club weer een titelkandidaat.

LEES OOK: Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Schorsing in laatste match

En Blauw-Zwart heeft inmiddels zelfs de grootste kans op de landstitel. Zondagavond wonnen de Bruggelingen immers met 0-1 op het veld van directe rivaal Anderlecht. Hierdoor sprongen ze opnieuw naar de leidersplaats. Een gelijkspel komend weekend tegen Cercle, moet volstaan om het kampioenschap binnen te halen.

Maar Hayen zal die kampioenenmatch niet vanop zijn vaste plaats mogen volgen volgen. In de slotfase tegen RSCA kon hij zijn emoties even niet meer onder controle houden en barstte hij in woede uit tegenover scheidsrechter Erik Lambrechts. Die gaf hem eerst geel, maar omdat de trainer niet meteen kalmeerde volgde zelfs een rode kaart. Bijgevolg zal hij tegen Cercle dus geschorst.

Niet vieren op veld

Hayen zal wel de voorbereiding op zich nemen en mag in principe ook aanwezig zijn in de kleedkamer. Maar tijdens de match is hij enkel in de tribunes toegelaten en mag hij niet rechtstreeks communiceren met zijn assistenten op de bank. De bond schakelt zelfs een speciale 'match delegate' in om dit te controleren. En zelfs na de match zal Hayen de bekroning van zijn werk niet meteen mogen vieren.

Zo wijst Krant van West-Vlaanderen erop dat het speelveld en de technische zone ook na affluiten nog een tijdje verboden terrein blijft. Dit betreden zou hem zelfs een boete en eventuele schorsing kunnen opleveren. Al lijkt het een sanctie die Hayen gezien de omstandigheden er graag zou bijnemen ...

Gezien de situatie moet een uitzondering gemaakt worden ...

Meest recent

Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

1
1
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

32
32
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

4
4
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

6
6
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

50
50
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

120
120
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

61
61
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

59
59
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

552
552
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

69
69
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

120
120
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

72
72
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

33
33
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

346
346
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

375
375
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

201
201
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

358
358
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

328
328
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

78
78
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

342
342
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

116
116
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

130
130
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

45
45
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

324
324
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

208
208

Meer sportnieuws