Overbodige schorsing komt Hayen extra duur te staan

1781
Overbodige schorsing komt Hayen extra duur te staan

Club Brugge krijgt aanstaande zondag een uitgelezen kans om kampioen te worden en heeft daarvoor voldoende aan een punt tegen Cercle Brugge. Voor Nicky Hayen zou dat de ultieme bekroning van zijn interim-job worden. Maar hij zal dat succes zelf niet meteen kunnen mee vieren.

Sinds Hayen het stokje overnam van Ronny Deila, staat er geen maat meer op Club. Zo leidde de interim-hoofdtrainer zijn ploeg voorbij PAOK FC naar de halve finales van de Conference League. Daarin toonde ACF Fiorentina zich nipt een maatje te groot.

Ondertussen werkte Club ook een fenomenale reeks af in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart speelde enkel tegen Cercle Brugge en Union SG gelijk, voorts wist het al zijn wedstrijden in de nacompetitie al winnend af te sluiten. Dat in combinatie met de puntenhalvering, maakte van Club weer een titelkandidaat.

LEES OOK: HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Schorsing in laatste match

En Blauw-Zwart heeft inmiddels zelfs de grootste kans op de landstitel. Zondagavond wonnen de Bruggelingen immers met 0-1 op het veld van directe rivaal Anderlecht. Hierdoor sprongen ze opnieuw naar de leidersplaats. Een gelijkspel komend weekend tegen Cercle, moet volstaan om het kampioenschap binnen te halen.

Maar Hayen zal die kampioenenmatch niet vanop zijn vaste plaats mogen volgen volgen. In de slotfase tegen RSCA kon hij zijn emoties even niet meer onder controle houden en barstte hij in woede uit tegenover scheidsrechter Erik Lambrechts. Die gaf hem eerst geel, maar omdat de trainer niet meteen kalmeerde volgde zelfs een rode kaart. Bijgevolg zal hij tegen Cercle dus geschorst.

Niet vieren op veld

Hayen zal wel de voorbereiding op zich nemen en mag in principe ook aanwezig zijn in de kleedkamer. Maar tijdens de match is hij enkel in de tribunes toegelaten en mag hij niet rechtstreeks communiceren met zijn assistenten op de bank. De bond schakelt zelfs een speciale 'match delegate' in om dit te controleren. En zelfs na de match zal Hayen de bekroning van zijn werk niet meteen mogen vieren.

Zo wijst Krant van West-Vlaanderen erop dat het speelveld en de technische zone ook na affluiten nog een tijdje verboden terrein blijft. Dit betreden zou hem zelfs een boete en eventuele schorsing kunnen opleveren. Al lijkt het een sanctie die Hayen gezien de omstandigheden er graag zou bijnemen ...

Gezien de situatie moet een uitzondering gemaakt worden ...

Meest recent

Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

25
25
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

89
89
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

65
65
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

107
107
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

176
176
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

90
90
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

103
103
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

107
107
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

97
97
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

67
67
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

37
37
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

174
174
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

116
116
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

55
55
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

64
64
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

28
28
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

17
17
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

285
285
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

79
79
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

125
125
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

106
106
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

112
112
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

112
112
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

345
345
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

73
73

Meer sportnieuws