'Real grijpt stevig in met Mbappé: zelfs Macron vangt bot'

382 stemmen
'Real grijpt stevig in met Mbappé: zelfs Macron vangt bot'

Kylian Mbappé nam inmiddels al afscheid van het thuispubliek bij Paris Saint-Germain, het is enkel nog wachten tot een officiële bekendmaking van zijn overgang naar Real Madrid. En daar heeft men meteen grote plannen met de Franse superster. Een deelname aan de Olympische Spelen zou hij alvast mogen vergeten.

Na zijn stormachtige doorbraak bij AS Monaco, werd Mbappé in de zomer van 2017 overgenomen door Paris Saint-Germain. Eerst een seizoen op huurbasis, vervolgens met een permanente transfer aan een som van zo'n 180 miljoen euro. In Parijs groeide de Franse aanvaller uit tot één van de grootste voetbalsterren ter wereld.

In het voorjaar van 2022 leek hij echter op weg naar de uitgang in het Prinsenpark. Maar een ultiem voorstel van de Qatarese eigenaars, hielden hem uiteindelijk toch in de Franse hoofdstad. Hij tekende toen echter voor slechts twee seizoenen bij. Bijgevolg liet zijn contract deze zomer af. En dit keer ging Mbappé níét verlengen.

LEES OOK: 'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Géén Olympische Spelen

Die beslissing communiceerde hij een tijdje geleden al intern aan PSG en begin deze maand werd het via een videoboodschap ook aan het grote publiek bekend gemaakt. Het is evenwel geen geheim meer dat de Franse superster aan de slag zal gaan bij Real Madrid. Ook die officiële aankondiging mag weldra verwacht worden.

Beide partijen zijn immers overeengekomen dat de communicatie sowieso voor het EK moet gebeuren. Al zal Real wellicht wachten tot na de Champions League-finale. Ondertussen is ook duidelijk dat de Spaanse kampioen meteen op Mbappé rekent. Zo zou hij geen toestemming krijgen om deel te nemen aan de Olympische Spelen in eigen land.

Onderhoud met Macron

Omdat de Spelen geen officieel FIFA-toernooi zijn, moeten de spelers vrijgegeven worden door hun respectievelijke clubs. En daar wil Real dus niet van weten. De Koninklijke hoopt dat Mbappé na het EK zo snel mogelijk aansluit en meteen kan beginnen met zijn integratieproces binnen de ploeg. De finale van het voetbaltoernooi op de OS valt pas op 9 augustus.

Frankrijk had zijn goudhaantje uiteraard wel graag in actie gezien op de Spelen in eigen land. Volgens L'Equipe ondernam president Emmanuel Macron zelfs persoonlijk een poging om Real-voorzitter Florentino Pérez te overtuigen. Maar veel leverde dat niet op. Pérez is dan ook nog niet vergeten dat Macron in 2022 hielp om Mbappé bij PSG te houden ...

Spelers zouden automatisch vrijgesteld moeten worden voor de Spelen ...

Meest recent

Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

0
0
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

26
26
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

24
24
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

43
43
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

29
29
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

56
56
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

15
15
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

71
71
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

107
107
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

204
204
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

438
438
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

49
49
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

160
160
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

374
374
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

809
809
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

116
116
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

336
336
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

167
167
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

643
643
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

561
561
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

19
19
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

167
167
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

354
354
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

52
52
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

223
223

Meer sportnieuws