'Real grijpt stevig in met Mbappé: zelfs Macron vangt bot'

door
'Real grijpt stevig in met Mbappé: zelfs Macron vangt bot'

Kylian Mbappé nam inmiddels al afscheid van het thuispubliek bij Paris Saint-Germain, het is enkel nog wachten tot een officiële bekendmaking van zijn overgang naar Real Madrid. En daar heeft men meteen grote plannen met de Franse superster. Een deelname aan de Olympische Spelen zou hij alvast mogen vergeten.

Na zijn stormachtige doorbraak bij AS Monaco, werd Mbappé in de zomer van 2017 overgenomen door Paris Saint-Germain. Eerst een seizoen op huurbasis, vervolgens met een permanente transfer aan een som van zo'n 180 miljoen euro. In Parijs groeide de Franse aanvaller uit tot één van de grootste voetbalsterren ter wereld.

In het voorjaar van 2022 leek hij echter op weg naar de uitgang in het Prinsenpark. Maar een ultiem voorstel van de Qatarese eigenaars, hielden hem uiteindelijk toch in de Franse hoofdstad. Hij tekende toen echter voor slechts twee seizoenen bij. Bijgevolg liet zijn contract deze zomer af. En dit keer ging Mbappé níét verlengen.

LEES OOK: 'Bom bij Real: Courtois in de clinch met ploegmakkers'

Géén Olympische Spelen

Die beslissing communiceerde hij een tijdje geleden al intern aan PSG en begin deze maand werd het via een videoboodschap ook aan het grote publiek bekend gemaakt. Het is evenwel geen geheim meer dat de Franse superster aan de slag zal gaan bij Real Madrid. Ook die officiële aankondiging mag weldra verwacht worden.

Beide partijen zijn immers overeengekomen dat de communicatie sowieso voor het EK moet gebeuren. Al zal Real wellicht wachten tot na de Champions League-finale. Ondertussen is ook duidelijk dat de Spaanse kampioen meteen op Mbappé rekent. Zo zou hij geen toestemming krijgen om deel te nemen aan de Olympische Spelen in eigen land.

Onderhoud met Macron

Omdat de Spelen geen officieel FIFA-toernooi zijn, moeten de spelers vrijgegeven worden door hun respectievelijke clubs. En daar wil Real dus niet van weten. De Koninklijke hoopt dat Mbappé na het EK zo snel mogelijk aansluit en meteen kan beginnen met zijn integratieproces binnen de ploeg. De finale van het voetbaltoernooi op de OS valt pas op 9 augustus.

Frankrijk had zijn goudhaantje uiteraard wel graag in actie gezien op de Spelen in eigen land. Volgens L'Equipe ondernam president Emmanuel Macron zelfs persoonlijk een poging om Real-voorzitter Florentino Pérez te overtuigen. Maar veel leverde dat niet op. Pérez is dan ook nog niet vergeten dat Macron in 2022 hielp om Mbappé bij PSG te houden ...

Spelers zouden automatisch vrijgesteld moeten worden voor de Spelen ...

Meest recent

Hayen duidelijk over beschikbaarheid Tzolis én Mignolet

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de selectie ...

5
5
'Bom bij Real: Courtois in de clinch met ploegmakkers'

Het is hommeles bij Real Madrid. Ondanks behoorlijke resultaten van Xabi Alonso bij De Koninklijke ...

35
35
Consternatie alom: Telenet en Proximus reageren op DAZN

DAZN lijkt niet van plan de oorlog met de Pro League te stoppen. De rechtenhouder van het Belgische ...

261
261
Einde van Gheysens? Antwerp-supporters schieten in actie

Royal Antwerp FC zit in de gevarenzone. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk in eigen huis onderuit ...

104
104
Club houdt hart vast: Forbs reageert op bliksemvertrek

Carlos Forbs is dit seizoen één van de aangename verrassingen bij Club Brugge. De ...

189
189
DAZN stampt tegen schenen: fans massaal in opstand

De situatie tussen DAZN, de Pro League en de telecomproviders is volledig geëscaleerd. De ...

660
660
Club Brugge meldt grote verrassing voor Sporting

Club Brugge kijkt namens de Champions League recht in de ogen van Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de ...

127
127
Explosieve onrust bij Antwerp: iets veel groters mis

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old greep na de ...

229
229
DAZN-oorlog catastrofaal: dit zijn de enorme gevolgen

De DAZN-oorlog tussen de Pro League en de Belgische telecomproviders is compleet ontploft. De ...

567
567
El Ouahdi troeft Union af, ook El Hadj krijgt prijs

Zakaria El Ouahdi van KRC Genk en Ait El Hadj van Union SG zijn in de prijzen gevallen. Tijdens ...

30
30
Via Union naar Galatasaray met Hagi: "Droom die uitkwam"

Union SG staat voor een zware verplaatsing in de Champions League. Ze nemen het vanavond in ...

28
28
Drama Belgisch voetbal: DAZN verbreekt per direct contract

De oorlog tussen DAZN en de Pro League heeft een hoogtepunt bereikt. Het Laatste Nieuws laat weten ...

545
545
TRANSFERUURTJE: ‘Leegloop Club Brugge, goudmijn Anderlecht’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

208
208
VRT dropt groot nieuws: Enorm mysterie rond Tom Waes

Tom Waes heeft niet het meest fijne jaar achter de rug. In november 2024 knalde Waes met zijn ...

76
76
Union SG baalt: in hetzelfde schuitje als Club Brugge

Union SG bekampt in de Champions League Galatasaray. De Turkse landskampioen is al vijftien maanden ...

87
87
Volgend JPL-ontslag al op komst? “Beledigend niveau”

Royal Antwerp FC nam afscheid van Stef Wils na de pijnlijke nederlaag tegen Dender. Op de Bosuil ...

225
225
Real in zak en as na nieuwe ferme tegenslag Courtois

Thibaut Courtois moest afgelopen interlandperiode al verstek geven bij de Rode Duivels en de doelman ...

85
85
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

147
147
Siquet briest bij Club Brugge: Anderlecht of buitenland?

Hugo Siquet werd met veel bombarie binnengehaald bij Club Brugge en de Rode Duivel had ook een grote ...

847
847
‘Standard grijpt in na deceptie: winterse toptransfers’

Standard Luik is met grote ambities aan het seizoen gestart, maar de Rouches staan voorlopig in de ...

227
227
Union schrikt: Hubert verrast enorm tegen Galatasaray

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Galatasaray. De Turkse landskampioen is de grote ...

105
105
'Hommeles bij Anderlecht: miljoenenaankoop naar uitgang'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

356
356
Sporting-Club: 'Onverwachte naam in Brugse selectie'

Club Brugge reist dinsdagavond af naar Lissabon. Een dag later wordt daar namelijk het Champions ...

322
322
'Harde realiteit' bij Genk: "Worden ze niet vrolijk van"

De heenronde in de reguliere competitie zit erop en KRC Genk mag bij de teleurstellingen van het ...

301
301
Joos kijkt ogen uit bij Anderlecht: "Europese top én WK met Duivels"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

286
286

Meer sportnieuws