'Real grijpt stevig in met Mbappé: zelfs Macron vangt bot'

door
'Real grijpt stevig in met Mbappé: zelfs Macron vangt bot'

Kylian Mbappé nam inmiddels al afscheid van het thuispubliek bij Paris Saint-Germain, het is enkel nog wachten tot een officiële bekendmaking van zijn overgang naar Real Madrid. En daar heeft men meteen grote plannen met de Franse superster. Een deelname aan de Olympische Spelen zou hij alvast mogen vergeten.

Na zijn stormachtige doorbraak bij AS Monaco, werd Mbappé in de zomer van 2017 overgenomen door Paris Saint-Germain. Eerst een seizoen op huurbasis, vervolgens met een permanente transfer aan een som van zo'n 180 miljoen euro. In Parijs groeide de Franse aanvaller uit tot één van de grootste voetbalsterren ter wereld.

In het voorjaar van 2022 leek hij echter op weg naar de uitgang in het Prinsenpark. Maar een ultiem voorstel van de Qatarese eigenaars, hielden hem uiteindelijk toch in de Franse hoofdstad. Hij tekende toen echter voor slechts twee seizoenen bij. Bijgevolg liet zijn contract deze zomer af. En dit keer ging Mbappé níét verlengen.

LEES OOK: Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Géén Olympische Spelen

Die beslissing communiceerde hij een tijdje geleden al intern aan PSG en begin deze maand werd het via een videoboodschap ook aan het grote publiek bekend gemaakt. Het is evenwel geen geheim meer dat de Franse superster aan de slag zal gaan bij Real Madrid. Ook die officiële aankondiging mag weldra verwacht worden.

Beide partijen zijn immers overeengekomen dat de communicatie sowieso voor het EK moet gebeuren. Al zal Real wellicht wachten tot na de Champions League-finale. Ondertussen is ook duidelijk dat de Spaanse kampioen meteen op Mbappé rekent. Zo zou hij geen toestemming krijgen om deel te nemen aan de Olympische Spelen in eigen land.

Onderhoud met Macron

Omdat de Spelen geen officieel FIFA-toernooi zijn, moeten de spelers vrijgegeven worden door hun respectievelijke clubs. En daar wil Real dus niet van weten. De Koninklijke hoopt dat Mbappé na het EK zo snel mogelijk aansluit en meteen kan beginnen met zijn integratieproces binnen de ploeg. De finale van het voetbaltoernooi op de OS valt pas op 9 augustus.

Frankrijk had zijn goudhaantje uiteraard wel graag in actie gezien op de Spelen in eigen land. Volgens L'Equipe ondernam president Emmanuel Macron zelfs persoonlijk een poging om Real-voorzitter Florentino Pérez te overtuigen. Maar veel leverde dat niet op. Pérez is dan ook nog niet vergeten dat Macron in 2022 hielp om Mbappé bij PSG te houden ...

Spelers zouden automatisch vrijgesteld moeten worden voor de Spelen ...

Meest recent

'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

67
67
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

55
55
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

161
161
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

124
124
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

72
72
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

53
53
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

69
69
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

86
86
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

55
55
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

167
167
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

77
77
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

131
131
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

131
131
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

399
399
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

322
322
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

464
464
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

396
396
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

326
326
Degryse keihard voor Duivel: “Hij is zwakste van allemaal”

De Rode Duivels hadden een goed gevoel na de klinkende 2-5-zege tegen de Verenigde Staten, maar dat ...

365
365
'Real lacht in vuistje: miljoenenkorting op deal'

Real Madrid voerde de voorbije jaren al een stevige verjonging van zijn elftal door en de ...

103
103
'Bikkelharde strijd: 7 Duivels voor één WK-ticket'

De Rode Duivels speelden woensdag in de vroege ochtend 1-1 gelijk tegen Mexico en rondden daarmee ...

223
223
Straffe wending rond Lukaku? "Marc Coucke, bel nu!"

De komende dagen lijken bepalend te gaan worden voor de toekomst van Romelu Lukaku, zowel op korte ...

324
324
'Inter in actie: Chivu vraagt persoonlijk om Rode Duivel'

Zes Belgen droegen ooit het shirt van Inter, met Romelu Lukaku als laatste in het seizoen 2022/23. ...

76
76
Wereldtopper voor Duivels: "Hij wordt één van de besten"

De Rode Duivels sloten dinsdagnacht hun stage in de Verenigde Staten af met een gelijkspel tegen ...

134
134
Nieuw probleem voor competitieformat duikt op

De voorbije dagen barstte de discussie omtrent het competitieformat van de Jupiler Pro League en ...

196
196

Meer sportnieuws