'Engelse topclub smijt zich in strijd om Kompany'

318
'Engelse topclub smijt zich in strijd om Kompany'

Vincent Kompany slaagde er uiteindelijk niet in om Burnley FC te verzekeren van het behoud in de Premier League, desondanks zou hij een fraaie nieuwe stap kunnen zetten. Zo zou het grote Bayern München aan zijn mouw trekken. En nu wordt de Belgische trainer bij nog een tweede topclub genoemd.

De ex-Rode Duivel begon zijn trainerscarrière bij zijn geliefde RSC Anderlecht, maar dat werd niet bepaald een groot succes. Na zijn vertrek bij Paars-Wit ging Kompany echter meteen elders aan de slag. Zo tekende hij bij Burnley en dat bleek een goede keuze. In zijn eerste seizoen leidde hij de club meteen op overtuigende wijze richting promotie naar de Premier League.

LEES OOK: 'Cercle strijdt met Hayen en Essevee voor oude bekende'

Bayern aan het front

Met de nodige verwachtingen begonnen hij en zijn ploeg aan hun campagne in de PL. Dat werd evenwel een teleurstelling. Kompany liet Burnley bij momenten wel aantrekkelijk voetbal spelen, de resultaten waren ondermaats. De Clarets bengelden een heel seizoen onderaan het klassement. En inmiddels is de degradatie dus een feit.

De algemene verwachting was dat Kompany samen met Burnley een doorstart zou maken in de Championship. Maar maandag werd door verschillende bronnen gemeld dat ook het grote Bayern München aan zijn mouw trekt. Der Rekordmeister speurt naar een opvolger voor Thomas Tuchel, maar botste tijdens die zoektocht op de ene afwijzing na de andere.

Grote uitdaging in Londen

Daardoor zou het bestuur ondertussen bij Kompany zijn uitgekomen. Volgens bepaalde bronnen was er zelfs al concreet contact met het Beierse bestuur, al volgt men daar ook heel wat andere pistes. Ondertussen zou Kompany zelf echter ook een andere optie hebben ontvangen. Volgens The Guardian trekt ook Chelsea FC aan zijn mouw.

Na een wederom teleurstellend seizoen namen de Blues dinsdag officieel afscheid van Mauricio Pochettino als hoofdcoach. Stamford Bridge blijft voorlopig dus een trainerskerkhof. Maar Chelsea is ook een club met veel potentieel. In de selectie zitten heel wat jongere spelers met veel talent en ook de financiële middelen zijn aanwezig.

Geen eerste keuze

Voor Kompany zou het dus een mooie stap kunnen zijn. Maar hij is wel geen topfavoriet. Die rol is voorlopig weggelegd voor Kieran McKenna, die geweldig werk verricht met Ipswich Town. Ook Michel (Girona FC), Sebastian Hoeness (VfB Stuttgart) en Thomas Frank (Brentford FC) zijn kandidaat. Transferexpert Fabrizio Romano laat overigens weten dat er nog geen concrete contacten lopen tussen Kompany en Chelsea. Maar daar zou snel verandering in kunnen komen.

Kompany kan best gewoon bij Burnley blijven ...

Meest recent

'Cercle strijdt met Hayen en Essevee voor oude bekende'

De transferperiode mag dan wel voorbij zijn, maar bij Cercle Brugge is het nog behoorlijk druk. ...

0
0
TRANSFERUURTJE: 'Plotse megatransfer Cercle, Bayern grijpt in'

De zomermercato mag in België dan wel voorbij zijn, ploegen kunnen nog steeds spelers verpatsen ...

16
16
Meteen rumoer bij Anderlecht: “Publiek wordt al nerveus”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 0-0 gelijk tegen KRC Genk. Paars-Wit staat na vijf ...

110
110
Brandon Mechele maakt diepe emoties los met één bericht

Brandon Mechele heeft heel wat emoties losgemaakt met een recent bericht. De verdediger van Club ...

47
47
Stassin verstuurt duidelijke boodschap richting van Bommel

Lucas Stassin werd afgelopen zomer over het hoofd gezien in de WK-selectie van bondscoach Rudi ...

16
16
Schrijvers bonkt op tafel bij OHL: “Het is belachelijk”

Oud-Heverlee Leuven zit in de hoek waar klappen vallen in de Jupiler Pro League. Tegen promovendus ...

55
55
Vandenbempt: "Hij laat een krater achter bij Club Brugge"

Club Brugge pakt een twaalf op vijftien, waardoor de start dus goed is. Alleen is Blauw-Zwart ...

297
297
Weelde voor Van Bommel: plots extra opties bij Rode Duivels

Mark van Bommel maakt deze maand zijn debuut als bondscoach van de Rode Duivels. De zomermercato ...

81
81
Vandenbempt looft JPL-club: "Goed voor het Belgisch voetbal"

De eerste vijf speeldagen van de Jupiler Pro League liggen achter de rug. Het seizoen kan nu ...

200
200
Potts zwaar onder de indruk: "Ik schrok ervan"

Club Brugge is met een 12 op 15 goed begonnen aan het seizoen, al is het voetbal nog niet geweldig. ...

414
414
KBVB komt met vlammend statement richting Infantino

FIFA-voorzitter Gianni Infantino verliest overal ter wereld steun. De Koninklijke Belgische ...

109
109
Anderlecht – KRC Genk: Bruno zorgt voor totale ommekeer

RSC Anderlecht is onder Vitor Bruno een heel ander team geworden. Net alleen door de nieuwe spelers, ...

364
364
Degryse onder de indruk: "Zij zijn de ploeg van de week"

De Jupiler Pro League is ondertussen alweer vijf speeldagen ver. En het is zowaar AA Gent dat met ...

266
266
Engelsen waarschuwen voor vier Club-spelers: "Major threat"

Club Brugge krijgt dinsdagavond de eer om de League Phase van de Champions League op gang te ...

396
396
"Ongezien" - Thorup wrijft zich in de ogen bij Genkse uitblinker

KRC Genk slaagde er zondagavond niet in om de volle buit te pakken op het veld van RSC Anderlecht. ...

307
307
Gent vindt steunpilaar: "We gaan wel eens in de clinch"

Na vijf speeldagen is het zowaar AA Gent dat met het maximum van de punten aan de leiding staat in ...

137
137
Late slipper Man United: Engelse pers pakt Lammens aan

Manchester United leek zondagnamiddag op weg naar zijn eerste uitzege van het seizoen. Maar op het ...

95
95
‘Leko betrapt op smerig dubbelspel bij Club Brugge’

Een rode kaart van Carlos Forbs was voor Ivan Leko voldoende om zijn speler publiek aan de ...

587
587
Gent niet te stoppen: nieuw target voor interland-break

AA Gent blijft de successen maar opstapelen in dit prille seizoen. Zondagmiddag legden de Buffalo's ...

233
233
Club vs. Aston Villa: Leko broedt op drastische ingreep

Club Brugge staat te popelen om te starten aan zijn Champions League-campagne. En dinsdagavond tegen ...

390
390
Anderlecht-publiek laat speler vallen: "Met trillende benen"

RSC Anderlecht heeft zondagavond een meer dan verdienstelijke wedstrijd gespeeld. Maar uiteindelijk ...

775
775
Stassin beleeft meteen droomdebuut bij Sevilla

Heel wat Belgen versierden afgelopen week in het absolute slot van de mercato nog een transfer. ...

110
110
Kassa kassa: Cercle kondigt megatransfer aan

De transfermarkt sloot in België eerder deze week zijn deuren, maar toch valt er nog een zeer ...

86
86
Simons beleeft rampzalige start: "Het is om te janken"

Na vijf speeldagen lijken er in de Jupiler Pro League al enkele degradatiekandidaten opgestaan te ...

111
111
Milan-Belgen grijpen net naast zege in kraker tegen Juve

In de Serie A stond er zondagavond nog een rasechte topper op het programma. Juventus kreeg immers ...

43
43

Meer sportnieuws