'Engelse topclub smijt zich in strijd om Kompany'

318
'Engelse topclub smijt zich in strijd om Kompany'

Vincent Kompany slaagde er uiteindelijk niet in om Burnley FC te verzekeren van het behoud in de Premier League, desondanks zou hij een fraaie nieuwe stap kunnen zetten. Zo zou het grote Bayern München aan zijn mouw trekken. En nu wordt de Belgische trainer bij nog een tweede topclub genoemd.

De ex-Rode Duivel begon zijn trainerscarrière bij zijn geliefde RSC Anderlecht, maar dat werd niet bepaald een groot succes. Na zijn vertrek bij Paars-Wit ging Kompany echter meteen elders aan de slag. Zo tekende hij bij Burnley en dat bleek een goede keuze. In zijn eerste seizoen leidde hij de club meteen op overtuigende wijze richting promotie naar de Premier League.

LEES OOK: Selectie Van Bommel: grote comeback bij Duivels na 1270 dagen

Bayern aan het front

Met de nodige verwachtingen begonnen hij en zijn ploeg aan hun campagne in de PL. Dat werd evenwel een teleurstelling. Kompany liet Burnley bij momenten wel aantrekkelijk voetbal spelen, de resultaten waren ondermaats. De Clarets bengelden een heel seizoen onderaan het klassement. En inmiddels is de degradatie dus een feit.

De algemene verwachting was dat Kompany samen met Burnley een doorstart zou maken in de Championship. Maar maandag werd door verschillende bronnen gemeld dat ook het grote Bayern München aan zijn mouw trekt. Der Rekordmeister speurt naar een opvolger voor Thomas Tuchel, maar botste tijdens die zoektocht op de ene afwijzing na de andere.

Grote uitdaging in Londen

Daardoor zou het bestuur ondertussen bij Kompany zijn uitgekomen. Volgens bepaalde bronnen was er zelfs al concreet contact met het Beierse bestuur, al volgt men daar ook heel wat andere pistes. Ondertussen zou Kompany zelf echter ook een andere optie hebben ontvangen. Volgens The Guardian trekt ook Chelsea FC aan zijn mouw.

Na een wederom teleurstellend seizoen namen de Blues dinsdag officieel afscheid van Mauricio Pochettino als hoofdcoach. Stamford Bridge blijft voorlopig dus een trainerskerkhof. Maar Chelsea is ook een club met veel potentieel. In de selectie zitten heel wat jongere spelers met veel talent en ook de financiële middelen zijn aanwezig.

Geen eerste keuze

Voor Kompany zou het dus een mooie stap kunnen zijn. Maar hij is wel geen topfavoriet. Die rol is voorlopig weggelegd voor Kieran McKenna, die geweldig werk verricht met Ipswich Town. Ook Michel (Girona FC), Sebastian Hoeness (VfB Stuttgart) en Thomas Frank (Brentford FC) zijn kandidaat. Transferexpert Fabrizio Romano laat overigens weten dat er nog geen concrete contacten lopen tussen Kompany en Chelsea. Maar daar zou snel verandering in kunnen komen.

Kompany kan best gewoon bij Burnley blijven ...

Meest recent

KRC Genk weet nu al: toptransfer na amper één seizoen

KRC Genk is een club die een zeer goed aankoopbeleid heeft. De Limburgers hebben niet de middelen om ...

2
2
Hoe Kompany een moderne kunstenaar op noppen creëerde

Vincent Kompany is een coach die spelers beter maakt. Dat bewijst hij ondertussen al heel zijn ...

13
13
Helemaal ontbolsterd onder Leko: nieuwe sterkhouder bij Club

Ivan Leko is met Club Brugge inzake resultaten goed gestart aan het seizoen. Onder de Kroaat is ...

38
38
Kopzorgen om Bentayeb: Bruno geeft eerste reactie

Het RSC Anderlecht gelukt om de interland-break in te zetten met een overtuigende prestatie. ...

151
151
Staande ovatie bij Anderlecht: kranten geven dikke 8 op 10

RSC Anderlecht heeft zijn Europese nederlaag tegen Olympique Lyon op passende wijze doorgespoeld. Op ...

495
495
Cercle Brugge pakt 3 op 21: Friis luidt alarmbel

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

88
88
Barça zet krankzinnige reeks voort na hattrick; zure slipper Ajax

Er staat dit seizoen geen maat op FC Barcelona. De Spaanse kampioen won tot dusver al zijn ...

40
40
Anderlecht blinkt: Winkler passeert twee maal langs kassa

Komt de interlandbreak ongelegen voor Anderlecht of niet? De recordkampioen speelde vanavond een ...

239
239
Gefrustreerd KV mist gouden kans op eerste zege in Limburg

Met het ingaan van de interlandbreak blijft KV Mechelen voorlopig vruchteloos jagen op een eerste ...

62
62
Mazzu herleeft bij Eupen en zet opmars voort in CPL

De Panda's lijken klaar om een rol van betekenis te spelen in de Challenger Pro League. Onder ...

40
40
"Zij lopen op laatste benen" - Nieuwe afscheidsronde bij Duivels?

Aanstaande maandag beginnen de Rode Duivels aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van ...

182
182
Genk rekent zich rijk: drie miljoenentransfers op agenda

KRC Genk is één van de vele Belgische clubs die voor een groot deel afhankelijk zijn ...

249
249
Leko dropt selectie: Club krijgt fikse opsteker voor Genk

Club Brugge staat vlak voor de interland-break voor nog een stevige uitdaging. Zo krijgt de ...

246
246
Nieuwe leider in Bundesliga; comeback Inter in Serie A-clash

In de Duitse Bundesliga heeft Borussia Dortmund de leidersplaats zaterdag verovert. De Italiaanse ...

73
73
Zebra's denderen voort, Cercle boot in na doelpuntenkermis

Waar stopt het voetbalsprookje van Sporting Charleroi? De Zebra's blijven maar door de competitie ...

25
25
‘Van Bommel pakt uit met drastisch De Bruyne-besluit’

Kevin De Bruyne zorgde onlangs plots voor grote ongerustheid bij Napoli. De Rode Duivel moest in de ...

149
149
Jelle Vossen verwerkt absolute mokerslag bij Beerschot

Beerschot kende zaterdag een topnamiddag met een overwinning op het veld van Sporting Hasselt, maar ...

418
418
CEO OHL haalt vernietigend uit: "Het klopt voor geen meter"

OH Leuven heeft zaterdag eindelijk de eerste competitiezege van het seizoen geboekt. De 2-0 ...

134
134
Opvolger KVO in zware crisis: rechter grijpt keihard in

De crisis bij KV Diksmuide Oostende neemt een nieuwe wending. Nadat binnen de club verdeeldheid ...

59
59
Nicky Hayen beleeft absoluut horrorscenario in Engeland

Nicky Hayen heeft opnieuw een flinke klap moeten verwerken in Engeland. Burnley leek zaterdag ...

252
252
Verheye en Kerkhofs balen: Beerschot pakt koppositie

De kraker tussen promovendus Sporting Hasselt en leider Beerschot heeft een nipte zege opgeleverd ...

98
98
OHL tankt vertrouwen: Simons en co vloeren gewonde Wolven

Eindelijk! Dat zal ongetwijfeld het gevoel zijn bij de spelers, staff en supporters van OHL. De ...

19
19
Brighton geeft Arsenal pak voor de broek

In de Premier League moest Arsenal aan de bak tegen Brighton & Hove Albion. Een pittige ...

31
31
Marc Coucke doet zelfs Sidney Sweeney blozen met stunt

Marc Coucke dook deze week op in een wel heel opvallende context. Tijdens Happy Hour op VTM liep de ...

62
62
Lokonga viert, Deman en Werder met dolle slotfase

In de Bundesliga won Bayern München vrijdagavond met 7-0 van Union Berlin. Om 15u30 vatten er ...

17
17

Meer sportnieuws