'Engelse topclub smijt zich in strijd om Kompany'

318
'Engelse topclub smijt zich in strijd om Kompany'

Vincent Kompany slaagde er uiteindelijk niet in om Burnley FC te verzekeren van het behoud in de Premier League, desondanks zou hij een fraaie nieuwe stap kunnen zetten. Zo zou het grote Bayern München aan zijn mouw trekken. En nu wordt de Belgische trainer bij nog een tweede topclub genoemd.

De ex-Rode Duivel begon zijn trainerscarrière bij zijn geliefde RSC Anderlecht, maar dat werd niet bepaald een groot succes. Na zijn vertrek bij Paars-Wit ging Kompany echter meteen elders aan de slag. Zo tekende hij bij Burnley en dat bleek een goede keuze. In zijn eerste seizoen leidde hij de club meteen op overtuigende wijze richting promotie naar de Premier League.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club Brugge wil toptalent. Genk strijdt met Gent’

Bayern aan het front

Met de nodige verwachtingen begonnen hij en zijn ploeg aan hun campagne in de PL. Dat werd evenwel een teleurstelling. Kompany liet Burnley bij momenten wel aantrekkelijk voetbal spelen, de resultaten waren ondermaats. De Clarets bengelden een heel seizoen onderaan het klassement. En inmiddels is de degradatie dus een feit.

De algemene verwachting was dat Kompany samen met Burnley een doorstart zou maken in de Championship. Maar maandag werd door verschillende bronnen gemeld dat ook het grote Bayern München aan zijn mouw trekt. Der Rekordmeister speurt naar een opvolger voor Thomas Tuchel, maar botste tijdens die zoektocht op de ene afwijzing na de andere.

Grote uitdaging in Londen

Daardoor zou het bestuur ondertussen bij Kompany zijn uitgekomen. Volgens bepaalde bronnen was er zelfs al concreet contact met het Beierse bestuur, al volgt men daar ook heel wat andere pistes. Ondertussen zou Kompany zelf echter ook een andere optie hebben ontvangen. Volgens The Guardian trekt ook Chelsea FC aan zijn mouw.

Na een wederom teleurstellend seizoen namen de Blues dinsdag officieel afscheid van Mauricio Pochettino als hoofdcoach. Stamford Bridge blijft voorlopig dus een trainerskerkhof. Maar Chelsea is ook een club met veel potentieel. In de selectie zitten heel wat jongere spelers met veel talent en ook de financiële middelen zijn aanwezig.

Geen eerste keuze

Voor Kompany zou het dus een mooie stap kunnen zijn. Maar hij is wel geen topfavoriet. Die rol is voorlopig weggelegd voor Kieran McKenna, die geweldig werk verricht met Ipswich Town. Ook Michel (Girona FC), Sebastian Hoeness (VfB Stuttgart) en Thomas Frank (Brentford FC) zijn kandidaat. Transferexpert Fabrizio Romano laat overigens weten dat er nog geen concrete contacten lopen tussen Kompany en Chelsea. Maar daar zou snel verandering in kunnen komen.

Kompany kan best gewoon bij Burnley blijven ...

Meest recent

PSG wint spektakelstuk tegen Barça, knappe assist KDB

Het is dinsdag een spectaculaire avond geworden in de Champions League. Dé kraker was ...

1
1
Turken kijken met nieuwe bondscoach Rode Duivels in de ogen

De Rode Duivels staan er na vier wedstrijden vrij goed voor in de Nations League. Ze staan na vier ...

3
3
'Club siddert: grootmacht gaat in januari voor Tresoldi'

Club Brugge bijft ook na het vertrek van verschillende sterkhouders vorige zomer gewoon indruk ...

50
50
Volgend seizoen Genkse nummer 1? Leysen geeft hint

Vorig weekend liet KRC Genk geen steek vallen in de Croky Cup, want het ging gewoon met 0-2 winnen ...

44
44
Club kijkt oude bekende in ogen: "Lens is favoriet"

Club Brugge hoopt woensdag opnieuw een resultaat neer te kunnen zetten in de Champions League na de ...

159
159
Fenerbahçe met grote domper, Dortmund komt goed weg

In de Champions League stonden er twee matchen op het programma in de vooravond. Om 18u45 gaf ...

28
28
Union SG wint jackpot "20 à 25 miljoen euro"

De naam van Relebohile Mofokeng begint steeds nadrukkelijker rond te zingen op de Europese ...

37
37
'Arne Slot lokt interesse van Premier League-club'

Arne Slot lijkt niet van plan om lang aan de zijlijn te blijven staan. Volgens De Telegraaf staat ...

33
33
Nieuwe attractie in JPL: "Talent voor Premier League"

De Belgische ploegen hebben een geslaagde week achter de rug op het Europese toneel. Union SG ...

327
327
Coach RC Lens looft Club-smaakmaker: "Een topper"

Club Brugge is favoriet voor het treffen met RC Lens. AS Monaco en Olympique Marseille werden al ...

100
100
Van Hazard tot Ivanovic: ex-JPL'ers hun rapport bij Lens

RC Lens is morgen de tegenstander van Club Brugge in de Champions League. De Belgische landskampioen ...

101
101
'Club Brugge stelt Tresoldi teleur: droomtransfer van tafel'

Een exit in januari is onbespreekbaar, maar nadien wordt Nicolo Tresoldi stilaan onhoudbaar voor ...

280
280
Belgische toptrainers in vieze papieren: terug naar JPL?

Tot dusver maakt de Jupiler Pro League zijn reputatie als trainerskerkhof niet echt waar, want na ...

179
179
'Club-grootverdiener forceert breuk: JPL-club staat klaar'

Hij kreeg bij Club Brugge een topcontract tot 2029, maar komt dit seizoen niet aan spelen toe. Deze ...

424
424
'Club Brugge kan cashen: kwartet laat kassa rinkelen'

De afgelopen jaren vonden Europese topclubs alsmaar vlotter hun weg naar Club Brugge, waar het ene ...

133
133
Leko kiest CL-selectie: 2 afvallers bij Club Brugge

Jan Breydel maakt zich al op voor een nieuwe gala-avond in de Champions League. Een week na de stunt ...

300
300
"Lieg niet"-Van Crombrugge haalt vlijmscherp uit na agressie

Hendrik Van Crombrugge beleeft een opvallende periode naast het voetbalveld. Terwijl de voormalige ...

169
169
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 9 bekend

De komende dagen eist het Europese voetbal nog even alle aandacht op, maar nadien wordt in de ...

85
85
Leko speelt open kaart: Vetlesen versus Lemaréchal

Op speeldag drie van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag RC Lens over de vloer. Wellicht ...

180
180
Europese nachtmerrie dreigt plots voor STVV-supporters

De Europese droom van STVV zorgt voor een opvallend probleem bij de Truiense supporters. De tickets ...

183
183
Kan KAA Gent profiteren? Drama bij Europese tegenstander

Kan KAA Gent profiteren? Drama bij Europese tegenstander KAA Gent staat in de Jupiler Pro League aan ...

83
83
Leko waarschuwt Club Brugge: grote vrees voor Lens

Club Brugge won vorige speeldag in de Champions League op het veld van Internazionale. De 3-4 zege ...

163
163
Lukaku boezemt weer angst in: oorlogstaal in Europa

Romelu Lukaku heeft zijn eerste doelpunt bij Fenerbahçe gescoord. Big Rom startte twijfelend ...

68
68
PSG onthult masterplan om Lamine Yamal uit te schakelen

PSG en FC Barcelona slijpen de messen om het tegen elkaar op te nemen in de Champions League. De ...

49
49
Bayern meldt onheilspellend nieuws over Kompany

Vincent Kompany sukkelt met zijn gezondheid bij Bayern München. Tijdens de 6-1 zege tegen RB ...

151
151

Meer sportnieuws