'Engelse topclub smijt zich in strijd om Kompany'

318
'Engelse topclub smijt zich in strijd om Kompany'

Vincent Kompany slaagde er uiteindelijk niet in om Burnley FC te verzekeren van het behoud in de Premier League, desondanks zou hij een fraaie nieuwe stap kunnen zetten. Zo zou het grote Bayern München aan zijn mouw trekken. En nu wordt de Belgische trainer bij nog een tweede topclub genoemd.

De ex-Rode Duivel begon zijn trainerscarrière bij zijn geliefde RSC Anderlecht, maar dat werd niet bepaald een groot succes. Na zijn vertrek bij Paars-Wit ging Kompany echter meteen elders aan de slag. Zo tekende hij bij Burnley en dat bleek een goede keuze. In zijn eerste seizoen leidde hij de club meteen op overtuigende wijze richting promotie naar de Premier League.

LEES OOK: 'Gevecht om Frenkie barst los: spetterende transfersom'

Bayern aan het front

Met de nodige verwachtingen begonnen hij en zijn ploeg aan hun campagne in de PL. Dat werd evenwel een teleurstelling. Kompany liet Burnley bij momenten wel aantrekkelijk voetbal spelen, de resultaten waren ondermaats. De Clarets bengelden een heel seizoen onderaan het klassement. En inmiddels is de degradatie dus een feit.

De algemene verwachting was dat Kompany samen met Burnley een doorstart zou maken in de Championship. Maar maandag werd door verschillende bronnen gemeld dat ook het grote Bayern München aan zijn mouw trekt. Der Rekordmeister speurt naar een opvolger voor Thomas Tuchel, maar botste tijdens die zoektocht op de ene afwijzing na de andere.

Grote uitdaging in Londen

Daardoor zou het bestuur ondertussen bij Kompany zijn uitgekomen. Volgens bepaalde bronnen was er zelfs al concreet contact met het Beierse bestuur, al volgt men daar ook heel wat andere pistes. Ondertussen zou Kompany zelf echter ook een andere optie hebben ontvangen. Volgens The Guardian trekt ook Chelsea FC aan zijn mouw.

Na een wederom teleurstellend seizoen namen de Blues dinsdag officieel afscheid van Mauricio Pochettino als hoofdcoach. Stamford Bridge blijft voorlopig dus een trainerskerkhof. Maar Chelsea is ook een club met veel potentieel. In de selectie zitten heel wat jongere spelers met veel talent en ook de financiële middelen zijn aanwezig.

Geen eerste keuze

Voor Kompany zou het dus een mooie stap kunnen zijn. Maar hij is wel geen topfavoriet. Die rol is voorlopig weggelegd voor Kieran McKenna, die geweldig werk verricht met Ipswich Town. Ook Michel (Girona FC), Sebastian Hoeness (VfB Stuttgart) en Thomas Frank (Brentford FC) zijn kandidaat. Transferexpert Fabrizio Romano laat overigens weten dat er nog geen concrete contacten lopen tussen Kompany en Chelsea. Maar daar zou snel verandering in kunnen komen.

Kompany kan best gewoon bij Burnley blijven ...

Meest recent

Leko klopt zich op de borst: "Al vanaf dag één zeg ik ..."

Ivan Leko toonde zich in aanloop naar de onderlinge confrontatie lyrische over het befaamde ...

4
4
Michael Olise compleet over de schreef: eerste reactie Kompany

Niet enkel Club Brugge heeft dinsdag voor een grote stunt gezorgd in de Champions League. Debutant ...

19
19
Monsterstunt Club Brugge: Europese pers gaat helemaal los

In de Champions League heeft Club Brugge dinsdagavond de monden doen openvallen. De Belgische ...

228
228
Rode Duivel volledig afgemaakt in Italië na Club-stunt

Club Brugge won in San Siro, Brugge viert feest en Tresoldi is een held. Maar wie de Italiaanse ...

226
226
Club Brugge schrijft geschiedenis: straffe conclusie Vanaken

Onder de ogen van voetbalminnend Europa heeft Club Brugge dinsdagavond voor een stunt van formaat ...

212
212
Tresoldi wrijft zijn ogen uit na hattrick: "Sprakeloos"

Voor de wedstrijd verklaarde Nicolo Tresoldi nog dat het een jongensdroom was om in San Siro te ...

121
121
Kranten delen 10 uit bij Club: "40 miljoen niet meer genoeg"

Club Brugge heeft dinsdagavond één van de strafste resultaten uit zijn geschiedenis ...

656
656
CL: Vandevoordt de held van Leipzig, andere Belgen balen

Naast Club Brugge kwamen er dinsdagavond nog heel wat Belgen in actie in de Champions League. ...

49
49
Wat een stunt! Hattrickheld Tresoldi loodst Club langs Inter

Club Brugge heeft in zijn tweede wedstrijd in de league phase van de Champions League de nul op ...

280
280
Bondscoach buiten? Flames reageren na WK-domper

De Red Flames zijn dinsdagavond tegen een enorme ontgoocheling aangelopen. Ze moeten immers een ...

165
165
'OHL kijkt aandachtig mee: overname Leicester op komst'

Enkele jaren geleden investeerde OH Leuven nog stevig met het doel om de Belgische subtop te ...

83
83
Geen stunt voor Club halfweg: fans zien grote achilleshiel

Club Brugge begon zijn campagne in de Champions League in september met een pijnlijke thuisnederlaag ...

161
161
'Nachtmerrie Hubert: 11 afwezigen bij Union tegen Sociedad'

Donderdag wordt een drukke dag, want dan komen maar liefst vier Belgische clubs in actie in Europa. ...

101
101
Club NXT pakt op de valreep nog punt in Youth League

Club Brugge gaat in de Champions League op zoek naar zijn eerste punten op het veld van Inter. De ...

51
51
Drama voor Red Flames: WK-droom spat uiteen

Om 18u speelden de Red Flames de terugwedstrijd in en tegen Polen. In Leuven wonnen ze met 1-0. ...

188
188
Kongolo verklapt: De Condé en Croonen voerden druk op

KRC Genk boekte een deugddoende zege tegen KV Kortrijk. Ze wonnen overtuigend met 3-0 en de Cegeka ...

163
163
Grote gelijk van Rigaux: geviseerde JPL-transfer is succes

Nacho Ferri (22) heeft zijn draai inmiddels gevonden in Nederland, maar de Spaanse spits moest in ...

65
65
Inter-Club: Leko komt met één grote verrassing

Club Brugge speelt om 21u zijn tweede match in de League Phase in de Champions League. De ...

83
83
'Club Brugge-fans zien droomdeal wegvallen: géén terugkeer'

Het is voorlopig stil rond Aleksandar Stankovic. De middenvelder maakte afgelopen zomer de overstap ...

215
215
Verhuurde spelers: Belg verrast iedereen in Eredivisie

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

30
30
OH Leuven haalt slag thuis met nieuw contract

OH Leuven pakte afgelopen weekend knap een punt bij Union SG, maar tot op heden zijn de resultaten ...

26
26
Carvajal verrast iedereen met Spaanse transfer

Dani Carvajal begint aan een nieuw hoofdstuk in zijn indrukwekkende carrière. De 34-jarige ...

30
30
Frankrijk maakt gehakt van Godts: PSG heeft nu al spijt

Zeven weken. Langer duurde het niet voor Frankrijk de naam van Bradley Barcola weer bovenhaalde. ...

119
119
Nainggolan steigert na Vanaken-vergelijking: "Wa zegde gij na?"

KRC Genk heeft afgelopen weekend eindelijk nog eens gewonnen en haalde het met 3-0 van KV Kortrijk. ...

723
723
'Gevecht om Frenkie barst los: spetterende transfersom'

In de Champions League gaat FC Barcelona dinsdagavond op bezoek bij Galatasaray. Dat zal vooralsnog ...

126
126

Meer sportnieuws