'Engelse topclub smijt zich in strijd om Kompany'

door
'Engelse topclub smijt zich in strijd om Kompany'

Vincent Kompany slaagde er uiteindelijk niet in om Burnley FC te verzekeren van het behoud in de Premier League, desondanks zou hij een fraaie nieuwe stap kunnen zetten. Zo zou het grote Bayern München aan zijn mouw trekken. En nu wordt de Belgische trainer bij nog een tweede topclub genoemd.

De ex-Rode Duivel begon zijn trainerscarrière bij zijn geliefde RSC Anderlecht, maar dat werd niet bepaald een groot succes. Na zijn vertrek bij Paars-Wit ging Kompany echter meteen elders aan de slag. Zo tekende hij bij Burnley en dat bleek een goede keuze. In zijn eerste seizoen leidde hij de club meteen op overtuigende wijze richting promotie naar de Premier League.

LEES OOK: Cruciale zeges Chelsea en Villa, CDK wéér van belang

Bayern aan het front

Met de nodige verwachtingen begonnen hij en zijn ploeg aan hun campagne in de PL. Dat werd evenwel een teleurstelling. Kompany liet Burnley bij momenten wel aantrekkelijk voetbal spelen, de resultaten waren ondermaats. De Clarets bengelden een heel seizoen onderaan het klassement. En inmiddels is de degradatie dus een feit.

De algemene verwachting was dat Kompany samen met Burnley een doorstart zou maken in de Championship. Maar maandag werd door verschillende bronnen gemeld dat ook het grote Bayern München aan zijn mouw trekt. Der Rekordmeister speurt naar een opvolger voor Thomas Tuchel, maar botste tijdens die zoektocht op de ene afwijzing na de andere.

Grote uitdaging in Londen

Daardoor zou het bestuur ondertussen bij Kompany zijn uitgekomen. Volgens bepaalde bronnen was er zelfs al concreet contact met het Beierse bestuur, al volgt men daar ook heel wat andere pistes. Ondertussen zou Kompany zelf echter ook een andere optie hebben ontvangen. Volgens The Guardian trekt ook Chelsea FC aan zijn mouw.

Na een wederom teleurstellend seizoen namen de Blues dinsdag officieel afscheid van Mauricio Pochettino als hoofdcoach. Stamford Bridge blijft voorlopig dus een trainerskerkhof. Maar Chelsea is ook een club met veel potentieel. In de selectie zitten heel wat jongere spelers met veel talent en ook de financiële middelen zijn aanwezig.

Geen eerste keuze

Voor Kompany zou het dus een mooie stap kunnen zijn. Maar hij is wel geen topfavoriet. Die rol is voorlopig weggelegd voor Kieran McKenna, die geweldig werk verricht met Ipswich Town. Ook Michel (Girona FC), Sebastian Hoeness (VfB Stuttgart) en Thomas Frank (Brentford FC) zijn kandidaat. Transferexpert Fabrizio Romano laat overigens weten dat er nog geen concrete contacten lopen tussen Kompany en Chelsea. Maar daar zou snel verandering in kunnen komen.

Kompany kan best gewoon bij Burnley blijven ...

Meest recent

Geen goede zaak voor PO1: Mechelen redt pas op valreep punt

De strijd om de top zes is weer een beetje spannender geworden. KV Mechelen liet de concurrentie ...

18
18
Hoogspanning Anderlecht: spelers op matje, ontslag Hasi gevraagd

De motor van RSC Anderlecht blijft voorlopig sputteren in de Jupiler Pro League. Zondagavond raakte ...

217
217
Nieuwe klap Anderlecht: rode lantaarn pakt gouden punt

RSC Anderlecht heeft zondagavond opnieuw averij opgelopen in de Jupiler Pro League. Paars-Wit kon ...

188
188
Rentree in mineur: Juventus verpest grote comeback Lukaku

Romelu Lukaku heeft zijn eerste speelminuten van het seizoen gemaakt. Na maanden revalideren maakte ...

38
38
‘Vermeeren schrikt zich rot: OM maakt schokbeslissing’

Marseille wil z’n middenveld komende zomer compleet hertekenen. En dat nieuws komt als een ...

435
435
Sensatie! United reanimeert titelstrijd met zege op Arsenal

Zelf kampioen worden zit er allicht niet meer in, maar Manchester United drukt wel zijn stempel op ...

56
56
Na turbulent jaar staat Antwerp-fan Tom Waes voor zware test

Tom Waes zal ongetwijfeld blij zijn dat we in een nieuw jaar zitten. 2025 was turbulent voor het ...

13
13
Anderlecht uitgefloten aan rust: 'opvolger Hasi' al genoemd

Na de recente 1 op 9 wou RSC Anderlecht zo snel mogelijk aanknopen met een overwinning in de Jupiler ...

344
344
Straffe beelden: Stromae zet Lotto Park in vuur en vlam

RSC Anderlecht heeft op sportief vlak allerminst een succesvolle periode achter de rug. Maar qua ...

41
41
Barça leider na pareltje Yamal, extra ademruimte Van Persie

FC Barcelona heeft de macht terug gegrepen in de Spaanse Primera Division. De Catalanen wonnen met ...

17
17
'Club Brugge all-in: tweede duurste aanwinst uit clubgeschiedenis'

Met Félix Lemaréchal heeft Club Brugge zijn eerste aanwinst van de mercato ...

715
715
SK Beveren wint na tumult in slotfase, Vanderhaeghe baalt

SK Beveren blijft door de competitie razen in de Challenger Pro League. Op de Freethiel boekte de ...

137
137
Onwaarschijnlijk: Racing Genk faalt na knotsgekke slotfase

Racing Genk blijft krasselen in de eigen competitie. De Limburgers leken lange tijd op weg naar een ...

326
326
Anderlecht-Dender: Hasi verbaast met debutant in basiself

RSC Anderlecht liet de voorbije matchen dure steken vallen in de Jupiler Pro League en bleef tijdens ...

138
138
Cruciale zeges Chelsea en Villa, CDK wéér van belang

Charles De Ketelaere is goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen in de Serie A. Zondag was de Rode ...

21
21
"Héél slecht" - Janssen houdt zich niet in na 0 op 6

De goede sfeer na de opflakkering vlak voor nieuwjaar, is inmiddels weer gaan liggen bij Antwerp FC. ...

199
199
Club dokt fors voor Lemaréchal: exacte transfersom bekend

Club Brugge heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zaterdag werd de komst van ...

532
532
Hommeles bij Antwerp: harde kern pakt Paul Gheysens aan

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen. Na de nederlaag van vorig weekend ...

323
323
'Xabi Alonso staat voor sensationele nieuwe trainersjob'

Amper een half seizoen na zijn komst, werd Xabi Alonso alweer bedankt voor bewezen diensten als ...

163
163
Winnend Charleroi legt pijnpunten Antwerp genadeloos bloot

Wat een week moest worden van revanche, draaide voor Antwerp uit op een nieuwe ontgoocheling. Na de ...

113
113
Hayen maakt statement met basiself, Vanzeir op de bank

KRC Genk boekte donderdag in Utrecht zijn eerste zege onder coach Nicky Hayen. Die goede lijn wil ...

67
67
Drama op Bosuil: noodlot slaat toe bij Van Helden

Rein Van Helden heeft een week van uitersten achter de rug. De verdediger rondde zijn transfer van ...

182
182
Enorme verrassing in JPL: "Grote bos bloemen in zijn reet"

De Jupiler Pro League is inmiddels weer aanbeland aan de 22ste speeldag. Een aantal clubs zullen ...

461
461
Union gered voor VAR: Mazzu haalt messcherp uit

Union SG heeft niet bepaald het beste weekend achter de rug. Terwijl de eerste achtervolgers telkens ...

173
173
Grote schlemiel bij verliezend Bayern: Kompany reageert

Bayern München heeft zaterdagnamiddag een kruis moeten maken over een ongeslagen seizoen in de ...

108
108

Meer sportnieuws