'Engelse topclub smijt zich in strijd om Kompany'

318 stemmen
'Engelse topclub smijt zich in strijd om Kompany'

Vincent Kompany slaagde er uiteindelijk niet in om Burnley FC te verzekeren van het behoud in de Premier League, desondanks zou hij een fraaie nieuwe stap kunnen zetten. Zo zou het grote Bayern München aan zijn mouw trekken. En nu wordt de Belgische trainer bij nog een tweede topclub genoemd.

De ex-Rode Duivel begon zijn trainerscarrière bij zijn geliefde RSC Anderlecht, maar dat werd niet bepaald een groot succes. Na zijn vertrek bij Paars-Wit ging Kompany echter meteen elders aan de slag. Zo tekende hij bij Burnley en dat bleek een goede keuze. In zijn eerste seizoen leidde hij de club meteen op overtuigende wijze richting promotie naar de Premier League.

LEES OOK: Kompany slaat iedereen met verstomming: “Nooit gezien”

Bayern aan het front

Met de nodige verwachtingen begonnen hij en zijn ploeg aan hun campagne in de PL. Dat werd evenwel een teleurstelling. Kompany liet Burnley bij momenten wel aantrekkelijk voetbal spelen, de resultaten waren ondermaats. De Clarets bengelden een heel seizoen onderaan het klassement. En inmiddels is de degradatie dus een feit.

De algemene verwachting was dat Kompany samen met Burnley een doorstart zou maken in de Championship. Maar maandag werd door verschillende bronnen gemeld dat ook het grote Bayern München aan zijn mouw trekt. Der Rekordmeister speurt naar een opvolger voor Thomas Tuchel, maar botste tijdens die zoektocht op de ene afwijzing na de andere.

Grote uitdaging in Londen

Daardoor zou het bestuur ondertussen bij Kompany zijn uitgekomen. Volgens bepaalde bronnen was er zelfs al concreet contact met het Beierse bestuur, al volgt men daar ook heel wat andere pistes. Ondertussen zou Kompany zelf echter ook een andere optie hebben ontvangen. Volgens The Guardian trekt ook Chelsea FC aan zijn mouw.

Na een wederom teleurstellend seizoen namen de Blues dinsdag officieel afscheid van Mauricio Pochettino als hoofdcoach. Stamford Bridge blijft voorlopig dus een trainerskerkhof. Maar Chelsea is ook een club met veel potentieel. In de selectie zitten heel wat jongere spelers met veel talent en ook de financiële middelen zijn aanwezig.

Geen eerste keuze

Voor Kompany zou het dus een mooie stap kunnen zijn. Maar hij is wel geen topfavoriet. Die rol is voorlopig weggelegd voor Kieran McKenna, die geweldig werk verricht met Ipswich Town. Ook Michel (Girona FC), Sebastian Hoeness (VfB Stuttgart) en Thomas Frank (Brentford FC) zijn kandidaat. Transferexpert Fabrizio Romano laat overigens weten dat er nog geen concrete contacten lopen tussen Kompany en Chelsea. Maar daar zou snel verandering in kunnen komen.

Kompany kan best gewoon bij Burnley blijven ...

Meest recent

Peter Vandenbempt laat tranen rollen: "Het laatste woord..."

Na een maand vol voetbal, duizenden kilometers en 104 wedstrijden is ook voor Peter Vandenbempt het ...

8
8
Is Anderlecht klaar voor Hammarby? Bornauw oordeelt

RSC Anderlecht moet donderdag flink aan de bak tegen Hammarby. De Brusselaars moeten deze voorronde ...

58
58
Hammarby-coach velt oordeel over Anderlecht

Henrik Rydström maakt zich met Hammarby op voor het treffen met RSC Anderlecht in de voorrondes ...

77
77
Zoon Van Bommel verklapt: "Komt wel rond met Duivels"

Mark van Bommel wordt de nieuwe bondscoach van België. De Nederlander tekent weldra zijn ...

53
53
'Anderlecht kent maximprijs die het aan De Cat kan verdienen'

Nathan De Cat verliet RSC Anderlecht voor 20 miljoen euro. Een goed bedrag, maar meer ook niet. De ...

113
113
Dé toptransfer van AA Gent: "Voelde meteen een klik"

AA Gent moet deze week Europees aan de bak en mag daar geen schade oplopen. Er is geen foutenmarge. ...

160
160
'Sibierski baalt weer: Anderlecht moet winger schrappen'

Voor Anderlecht begint het nieuwe seizoen deze week al met de eerste Europese confrontatie tegen ...

156
156
Bornauw verklapt: "Daar willen we ons versterken"

RSC Anderlecht moet donderdag aan de bak tegen Hammarby. Een heel belangrijk duel. De fans blijven ...

300
300
Zetterberg stuurt Anderlecht stevige waarschuwing

Voor Anderlecht begint het nieuwe seizoen al op donderdagavond. Dan beginnen ze aan hun avontuur in ...

231
231
'Volgende Rode Duivel hakt transferknoop door'

De Rode Duivels kunnen terugblikken op een meer dan behoorlijk WK, waarin ze uiteindelijk sneuvelden ...

67
67
'Toekomstige monstertransfer voor De Cat'

Anderlecht reist woensdag af naar Zweden voor zijn eerste opdracht in de voorrondes van de Europa ...

201
201
Westerlo heeft nu ook opvolger Piedfort beet

Het is al een zeer drukke transferzomer geweest voor Westerlo. De Kemphanen zagen tot dusver maar ...

26
26
Van Bommel zorgt meteen voor énorme verdeeldheid

De Rode Duivels lijken na het vertrek van Rudi Garcia niet lang te moeten wachten op een nieuwe ...

503
503
Lamine Yamal zorgt voor opvallende gekte na WK

Lamine Yamal blijft ook naast het veld een fenomeen. De Spaanse wereldkampioen zorgde tijdens de ...

44
44
'Nieuwe grootmacht mengt zich in strijd om De Ketelaere'

Na de uitschakeling op het WK maakten verschillende Rode Duivels al toptransfers. Youri Tielemans ...

209
209
'Droomtransfer Karetsas nadert: Genk krijgt hoger bod'

Bij KRC Genk wordt het nog een zeer drukke zomer. De Limburgers zijn in blijde verwachting van niet ...

258
258
'Club ongenadig: floptransfer niet mee op stage'

De start van het nieuwe seizoen komt stilaan dichtbij, want op 31 juli is er al de eerste afspraak ...

659
659
TRANSFERUURTJE: 'Straffe terugkeer bij Club, nieuwe bondscoach bekend'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

451
451
Kompany slaat iedereen met verstomming: “Nooit gezien”

EVincent Kompany kende afgelopen seizoen een topperiode bij Bayern München. De Duitse ...

225
225
Beruchte lijst Van Gucht zwaar onder vuur: "Niet eerlijk!"

De veelbesproken 'lijst' van Ruben Van Gucht blijft stof doen opwaaien. Dit keer is het niet een ...

90
90
Woedende Vrancken vloekt meteen na debuut bij Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV en de oefenmeester ging naar Hearts. De ...

146
146
‘Zulte wrijft zich in de handen na straffe miljoenendeal’

Zulte Waregem hoopt volgend seizoen zonder zorgen mee te draaien in de Jupiler Pro League. Essevee ...

152
152
'Verrassende wending omtent toekomst van Broos'

Hugo Broos kende een waanzinnig WK met Zuid-Afrika, waar hij de groepsfase wist te overleven. Alweer ...

178
178
Albert ziet meteen enorm probleem voor Van Bommel

Mark van Bommel wordt zoals Stijn Stijnen als eerste aanhaalde de nieuwe bondscoach van de Rode ...

196
196
'Anderlecht gaat voor recorddeal: bod van 10 miljoen'

Gaat Antoine Sibierski weldra de duurste ingaande transfer ooit afronden van RSC Anderlecht? Als we ...

572
572

Meer sportnieuws