Geen genade: Geraerts maakt korte metten met Club Brugge

3127 stemmen
Geen genade: Geraerts maakt korte metten met Club Brugge

Na het vertrek van Ronny Deila nam Nicky Hayen in eerste instantie tijdelijk de leiding bij Club Brugge, terwijl de club zocht naar een nieuwe hoofdcoach. Karel Geraerts van Schalke 04 werd al snel als topkandidaat beschouwd, maar hij heeft momenteel een contract bij Schalke en overweegt zijn opties zorgvuldig.

Vorig seizoen was Geraerts ook een serieuze kandidaat voor de positie van hoofdcoach, maar de club koos toen voor Ronny Deila.

In een interview met HUMO sprak Geraerts zijn bewondering uit voor Schalke 04. Ondanks de moeilijke omstandigheden en een schuldenlast van 160 miljoen euro, voelt hij zich goed bij de club. Hij sloot een verlengd verblijf niet uit en benadrukte dat hij gelukkig is met zijn contract tot 2025.

LEES OOK: ‘Belgisch toptalent op een zucht van zomerse knaltransfer’

Geraerts vanaf dag één topkandidaat en plan-A Club Brugge

Na het vertrek van Ronny Deila nam Nicky Hayen tijdelijk de leiding bij Club Brugge, terwijl de club op zoek ging naar een nieuwe permanente hoofdcoach voor het volgende seizoen.

“Voor volgend seizoen gaan we op zoek naar een nieuwe T1”, zei Bob Madou aan Het Nieuwsblad. “We hebben een vrij goed idee in ons hoofd wat betreft de trainerskeuze”, voegde hij toe aan Het Laatste Nieuws.

Karel Geraerts van Schalke 04 werd vanaf het begin als topkandidaat en het plan-A beschouwd. Hij werd al vroeg benaderd voor de functie, maar heeft momenteel een lopend contract bij Schalke 04.

Bovendien zou Geraerts bereid zijn om bij de club te blijven als ze zich weten te handhaven in de 2. Bundesliga. Daarnaast overweegt hij andere opties en wil hij niet overhaast beslissen, zelfs niet voor een aanbod van Club Brugge.

Club Brugge liet Geraerts vorig seizoen links liggen

Opvallend genoeg was Karel Geraerts al eerder een serieuze kandidaat voor de positie van hoofdcoach bij Club Brugge, nadat Scott Parker aan het einde van het vorige seizoen werd ontslagen.

Destijds koos de club echter voor Ronny Deila. Eind vorig seizoen meldde Het Nieuwsblad dat Geraerts zelfs meer openstond voor een overstap naar Club Brugge dan Deila. Ondanks meerdere gesprekken met Geraerts, werd hij toen slechts als schaduwkandidaat gezien, aangezien Deila altijd de eerste keuze bleef.

Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert gaven toen zelfs de voorkeur aan de duurdere optie, waarbij Deila naar verluidt twee miljoen euro kostte, terwijl Geraerts beduidend minder duur zou zijn geweest.

Geraerts ligt vandaag in bovenste schuif van Verhaeghe

Het Nieuwsblad schreef onlangs dat Karel Geraerts intern veel waardering geniet bij Club Brugge. Volgens Het Laatste Nieuws ligt Geraerts momenteel zelfs bovenaan de lijst van kandidaat-trainers en ligt hij in de bovenste schuif van Bart Verhaeghe.

Toch staat de coach zelf niet te springen om volgend seizoen de nieuwe hoofdtrainer van Blauw-Zwart te worden. Het bestuur van Club Brugge passeerde Geraerts vorig seizoen duidelijk, wat volgens Het Laatste Nieuws de voornaamste reden is waarom hij momenteel terughoudend zou zijn om nu wél een avontuur aan te gaan bij Club.

Daarnaast voelt Geraerts zich goed bij zijn huidige club, Schalke 04, waar hij onder zeer moeilijke financiële en sportieve omstandigheden werkt. Dit seizoen slaagde hij er toch in Die Königsblauen op het nippertje van degradatie te redden en ze eindigden op een knappe tiende plaats.

Dit was een indrukwekkende prestatie van onze landgenoot.

Geraerts geniet bij Schalke 04: blijft hij in Duitsland?

In een interview met HUMO sprak Karel Geraerts zijn bewondering uit voor Schalke 04. “Schalke is niet zomaar een club.” zei hij. Het is een club waar 400 mensen werken en een stadion heeft van 62.000 toeschouwers, waar elke thuiswedstrijd uitverkocht is. “Echt niet normaal. Die voetbalbeleving, daar geniet ik van.”

Schalke is een van de meest gemediatiseerde clubs van Duitsland en er gaat geen dag voorbij zonder dat de club op de voorpagina van Bild staat, zelfs in de 2. Bundesliga.

Geraerts werkte onder moeilijke omstandigheden in Gelsenkirchen, waar het dit seizoen nog geen dag rustig is geweest. De sportief directeur vertrok, de technisch directeur werd ontslagen, er is een nieuwe CEO aangesteld, en er komen constant verhalen naar buiten die de club schaden.

Bovendien heeft Schalke een schuldenlast van 160 miljoen euro. Toch slaagde Geraerts erin om Schalke van een degradatieplaats naar de tiende plek te loodsen, met aantrekkelijker voetbal.

Geraerts sluit een verlengd verblijf bij Schalke zeker niet uit. “Ik heb met het bestuur samengezeten en de gesprekken zijn positief verlopen”, zei hij vorige week. “Ik heb een contract tot 2025 en ben hier heel gelukkig. We zien elkaar weer op 24 juni!”, werd de voormalige trainer van Union geciteerd door Bild.

Moet Geraerts de coach van Club Brugge worden?

Meest recent

'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

25
25
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

63
63
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

79
79
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

190
190
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

53
53
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

154
154
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

56
56
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

328
328
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

144
144
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

142
142
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

65
65
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

221
221
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

276
276
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

89
89
Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

328
328
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

913
913
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

493
493
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

385
385
Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Een dikke maand na het behalen van de landstitel, zijn de trainingen ook bij Club Brugge weer ...

589
589
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

175
175
Marokkaanse WK-viering loopt fout: waterkanon ingezet

Marokko heeft op het WK 2026 voor een erg knap resultaat gezorgd. Zo schakelde het Nederland uit in ...

182
182
Ngoy of Theate in basis? "Laat Brandon Mechele beslissen"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

232
232
‘De Ketelaere versiert toptransfer na WK-masterclass’

Charles De Ketelaere heeft zijn WK plots een andere wending gegeven. Tegen Nieuw-Zeeland scoorde hij ...

504
504
Cijfers spreken: zóveel kans maakt België tegen Senegal

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

573
573
"Rampzalig" - Duitse pers verwoestend na WK-nachtmerrie

Voor aanvang van het WK werd Duitsland nog bij de schaduwfavorieten voor de eindzege gerekend. Na ...

223
223

Meer sportnieuws