Geen genade: Geraerts maakt korte metten met Club Brugge

3127 stemmen
Geen genade: Geraerts maakt korte metten met Club Brugge

Na het vertrek van Ronny Deila nam Nicky Hayen in eerste instantie tijdelijk de leiding bij Club Brugge, terwijl de club zocht naar een nieuwe hoofdcoach. Karel Geraerts van Schalke 04 werd al snel als topkandidaat beschouwd, maar hij heeft momenteel een contract bij Schalke en overweegt zijn opties zorgvuldig.

Vorig seizoen was Geraerts ook een serieuze kandidaat voor de positie van hoofdcoach, maar de club koos toen voor Ronny Deila.

In een interview met HUMO sprak Geraerts zijn bewondering uit voor Schalke 04. Ondanks de moeilijke omstandigheden en een schuldenlast van 160 miljoen euro, voelt hij zich goed bij de club. Hij sloot een verlengd verblijf niet uit en benadrukte dat hij gelukkig is met zijn contract tot 2025.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Stroeykens hakt knopen door, wending Khalaili’

Geraerts vanaf dag één topkandidaat en plan-A Club Brugge

Na het vertrek van Ronny Deila nam Nicky Hayen tijdelijk de leiding bij Club Brugge, terwijl de club op zoek ging naar een nieuwe permanente hoofdcoach voor het volgende seizoen.

“Voor volgend seizoen gaan we op zoek naar een nieuwe T1”, zei Bob Madou aan Het Nieuwsblad. “We hebben een vrij goed idee in ons hoofd wat betreft de trainerskeuze”, voegde hij toe aan Het Laatste Nieuws.

Karel Geraerts van Schalke 04 werd vanaf het begin als topkandidaat en het plan-A beschouwd. Hij werd al vroeg benaderd voor de functie, maar heeft momenteel een lopend contract bij Schalke 04.

Bovendien zou Geraerts bereid zijn om bij de club te blijven als ze zich weten te handhaven in de 2. Bundesliga. Daarnaast overweegt hij andere opties en wil hij niet overhaast beslissen, zelfs niet voor een aanbod van Club Brugge.

Club Brugge liet Geraerts vorig seizoen links liggen

Opvallend genoeg was Karel Geraerts al eerder een serieuze kandidaat voor de positie van hoofdcoach bij Club Brugge, nadat Scott Parker aan het einde van het vorige seizoen werd ontslagen.

Destijds koos de club echter voor Ronny Deila. Eind vorig seizoen meldde Het Nieuwsblad dat Geraerts zelfs meer openstond voor een overstap naar Club Brugge dan Deila. Ondanks meerdere gesprekken met Geraerts, werd hij toen slechts als schaduwkandidaat gezien, aangezien Deila altijd de eerste keuze bleef.

Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert gaven toen zelfs de voorkeur aan de duurdere optie, waarbij Deila naar verluidt twee miljoen euro kostte, terwijl Geraerts beduidend minder duur zou zijn geweest.

Geraerts ligt vandaag in bovenste schuif van Verhaeghe

Het Nieuwsblad schreef onlangs dat Karel Geraerts intern veel waardering geniet bij Club Brugge. Volgens Het Laatste Nieuws ligt Geraerts momenteel zelfs bovenaan de lijst van kandidaat-trainers en ligt hij in de bovenste schuif van Bart Verhaeghe.

Toch staat de coach zelf niet te springen om volgend seizoen de nieuwe hoofdtrainer van Blauw-Zwart te worden. Het bestuur van Club Brugge passeerde Geraerts vorig seizoen duidelijk, wat volgens Het Laatste Nieuws de voornaamste reden is waarom hij momenteel terughoudend zou zijn om nu wél een avontuur aan te gaan bij Club.

Daarnaast voelt Geraerts zich goed bij zijn huidige club, Schalke 04, waar hij onder zeer moeilijke financiële en sportieve omstandigheden werkt. Dit seizoen slaagde hij er toch in Die Königsblauen op het nippertje van degradatie te redden en ze eindigden op een knappe tiende plaats.

Dit was een indrukwekkende prestatie van onze landgenoot.

Geraerts geniet bij Schalke 04: blijft hij in Duitsland?

In een interview met HUMO sprak Karel Geraerts zijn bewondering uit voor Schalke 04. “Schalke is niet zomaar een club.” zei hij. Het is een club waar 400 mensen werken en een stadion heeft van 62.000 toeschouwers, waar elke thuiswedstrijd uitverkocht is. “Echt niet normaal. Die voetbalbeleving, daar geniet ik van.”

Schalke is een van de meest gemediatiseerde clubs van Duitsland en er gaat geen dag voorbij zonder dat de club op de voorpagina van Bild staat, zelfs in de 2. Bundesliga.

Geraerts werkte onder moeilijke omstandigheden in Gelsenkirchen, waar het dit seizoen nog geen dag rustig is geweest. De sportief directeur vertrok, de technisch directeur werd ontslagen, er is een nieuwe CEO aangesteld, en er komen constant verhalen naar buiten die de club schaden.

Bovendien heeft Schalke een schuldenlast van 160 miljoen euro. Toch slaagde Geraerts erin om Schalke van een degradatieplaats naar de tiende plek te loodsen, met aantrekkelijker voetbal.

Geraerts sluit een verlengd verblijf bij Schalke zeker niet uit. “Ik heb met het bestuur samengezeten en de gesprekken zijn positief verlopen”, zei hij vorige week. “Ik heb een contract tot 2025 en ben hier heel gelukkig. We zien elkaar weer op 24 juni!”, werd de voormalige trainer van Union geciteerd door Bild.

Moet Geraerts de coach van Club Brugge worden?

Meest recent

Bizarre WK-stats Rode Duivels: Lukaku, Trossard én CDK

De Rode Duivels zitten in de kwartfinale van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Na een ...

14
14
Vandenbempt velt oordeel: “Enige minpunt bij Rode Duivels”

België is naar de kwartfinale op het WK 2026 na een knappe zege tegen gastland Verenigde ...

44
44
Garcia krijgt gouden raad voor clash tegen Spanje

De Rode Duivels wisten zich overtuigend te plaatsen voor de kwartfinale. In de 1/8e finales werd de ...

109
109
‘Schoktransfer Erling Haaland na WK op komst

Erling Haaland is een fenomeen en dat toont hij ook op het WK. De aanvaller zit al aan zeven ...

138
138
Update gezondheidstoestand Karel Snoeckx beroert iedereen

De voetbalwereld (en ver daarbuiten) is al dagenlang in de ban van een absurd geval van ...

60
60
Jonathan Legear binnenkort hoofdtrainer in België?

Jonathan Legear tekende een contract bij Standard Luik en gaat als assistent van Vincent ...

48
48
Vandenbempt gelooft ogen niet: "Veel vragen Garcia"

Bondscoach Rudi Garcia deinst er niet voor terug om tegen schenen te stampen. Tegen Senegal zette de ...

181
181
Antwerp twijfelt niet en slaat meteen toe na wereldgoal

Royal Antwerp FC focuste zich de afgelopen jaren meer en meer op de eigen jeugd. Dat deed The Great ...

103
103
‘Monstertransfer: Karetsas plots aangeboden bij grootmacht’

Konstantinos Karetsas maakt al enkele seizoenen furore op de Belgische velden. Het Griekse toptalent ...

167
167
‘KRC Genk schrikt: bliksemvertrek Nicky Hayen lonkt’

Nicky Hayen kende een sterke periode bij Club Brugge, maar werd uiteindelijk toch ontslagen na een ...

455
455
Rudi Garcia is genadeloos: wat met De Bruyne op WK?

Bondscoach Rudi Garcia is er niet vies van om harde keuzes te maken. Tegen de Verenigde Staten zette ...

643
643
TRANSFERUURTJE: ‘Stroeykens hakt knopen door, wending Khalaili’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

293
293
'Westerlo kent ongeziene mercato: wéér miljoenensom'

Wat een zomermercato voor KVC Westerlo. De Kemphanen kennen hun meest lucratieve transferperiode ...

92
92
Plots geloof bij Rode Duivels: duidelijke link met 1986

De Rode Duivels begonnen aarzelend aan het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Het ...

184
184
Raskin doet erg emotionele Onana-onthulling

De Rode Duivels wonnen in de 1/8e overtuigend van de Verenigde Staten. België won met 1-4 en ...

368
368
Één Rode Duivel verbaast vriend en vijand: “Dit is zijn WK”

De Rode Duivels wonnen met 1-4 van de Verenigde Staten en zitten in de kwartfinale van het WK 2026. ...

448
448
SK Beveren meldt groot transfernieuws: “Belangrijke schakel”

SK Beveren werd vorig seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen ...

98
98
Rode Duivels maken Trump belachelijk, Witsel reageert

De Rode Duivels zitten in de kwartfinale na een topprestatie in de 1/8e finales. Gastland Verenigde ...

374
374
Grote vrees voor Onana: loodzwaar verdict dreigt

Amadou Onana mocht in de basis beginnen tegen de Verenigde Staten en de middenvelder kende een ...

263
263
"This guy" - Henry en Zlatan zetten twee Duivels op voetstuk

Na vier matige wedstrijden hebben de Rode Duivels eindelijk indruk gemaakt op het ...

1462
1462
Vanaken boven De Bruyne: Garcia komt met verklaring

De Rode Duivels hebben zich met een overtuigende zege tegen de Verenigde Staten geplaatst voor de ...

1380
1380
Pochettino bejubelt Belgen; knap gebaar van Balogun

Voor de Verenigde Staten zit het WK in eigen land erop. In de 1/8ste finales moesten de Amerikanen ...

552
552
Vanaken terug titularis? Krantencommentaren kristalhelder

Hans Vanaken verloor voor de 1/8ste finales van het WK zijn basisplek bij de Rode Duivels. Maar door ...

880
880
Martinez neemt meteen ontslag: pijnlijke details lekken uit

Voor Portugal, één van de schaduwfavorieten voor de eindzege, zit het WK 2026 er ...

662
662
Ideaal aftrapuur, nieuwe locatie: alles over België-Spanje

België heeft zijn plaatsje veroverd bij de acht beste landen op het WK 2026. In de kwartfinales ...

447
447

Meer sportnieuws