Geen genade: Geraerts maakt korte metten met Club Brugge

3127 stemmen
Geen genade: Geraerts maakt korte metten met Club Brugge

Na het vertrek van Ronny Deila nam Nicky Hayen in eerste instantie tijdelijk de leiding bij Club Brugge, terwijl de club zocht naar een nieuwe hoofdcoach. Karel Geraerts van Schalke 04 werd al snel als topkandidaat beschouwd, maar hij heeft momenteel een contract bij Schalke en overweegt zijn opties zorgvuldig.

Vorig seizoen was Geraerts ook een serieuze kandidaat voor de positie van hoofdcoach, maar de club koos toen voor Ronny Deila.

In een interview met HUMO sprak Geraerts zijn bewondering uit voor Schalke 04. Ondanks de moeilijke omstandigheden en een schuldenlast van 160 miljoen euro, voelt hij zich goed bij de club. Hij sloot een verlengd verblijf niet uit en benadrukte dat hij gelukkig is met zijn contract tot 2025.

LEES OOK: Nu ook officieel: Geraerts moet op zoek naar nieuwe club

Geraerts vanaf dag één topkandidaat en plan-A Club Brugge

Na het vertrek van Ronny Deila nam Nicky Hayen tijdelijk de leiding bij Club Brugge, terwijl de club op zoek ging naar een nieuwe permanente hoofdcoach voor het volgende seizoen.

“Voor volgend seizoen gaan we op zoek naar een nieuwe T1”, zei Bob Madou aan Het Nieuwsblad. “We hebben een vrij goed idee in ons hoofd wat betreft de trainerskeuze”, voegde hij toe aan Het Laatste Nieuws.

Karel Geraerts van Schalke 04 werd vanaf het begin als topkandidaat en het plan-A beschouwd. Hij werd al vroeg benaderd voor de functie, maar heeft momenteel een lopend contract bij Schalke 04.

Bovendien zou Geraerts bereid zijn om bij de club te blijven als ze zich weten te handhaven in de 2. Bundesliga. Daarnaast overweegt hij andere opties en wil hij niet overhaast beslissen, zelfs niet voor een aanbod van Club Brugge.

Club Brugge liet Geraerts vorig seizoen links liggen

Opvallend genoeg was Karel Geraerts al eerder een serieuze kandidaat voor de positie van hoofdcoach bij Club Brugge, nadat Scott Parker aan het einde van het vorige seizoen werd ontslagen.

Destijds koos de club echter voor Ronny Deila. Eind vorig seizoen meldde Het Nieuwsblad dat Geraerts zelfs meer openstond voor een overstap naar Club Brugge dan Deila. Ondanks meerdere gesprekken met Geraerts, werd hij toen slechts als schaduwkandidaat gezien, aangezien Deila altijd de eerste keuze bleef.

Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert gaven toen zelfs de voorkeur aan de duurdere optie, waarbij Deila naar verluidt twee miljoen euro kostte, terwijl Geraerts beduidend minder duur zou zijn geweest.

Geraerts ligt vandaag in bovenste schuif van Verhaeghe

Het Nieuwsblad schreef onlangs dat Karel Geraerts intern veel waardering geniet bij Club Brugge. Volgens Het Laatste Nieuws ligt Geraerts momenteel zelfs bovenaan de lijst van kandidaat-trainers en ligt hij in de bovenste schuif van Bart Verhaeghe.

Toch staat de coach zelf niet te springen om volgend seizoen de nieuwe hoofdtrainer van Blauw-Zwart te worden. Het bestuur van Club Brugge passeerde Geraerts vorig seizoen duidelijk, wat volgens Het Laatste Nieuws de voornaamste reden is waarom hij momenteel terughoudend zou zijn om nu wél een avontuur aan te gaan bij Club.

Daarnaast voelt Geraerts zich goed bij zijn huidige club, Schalke 04, waar hij onder zeer moeilijke financiële en sportieve omstandigheden werkt. Dit seizoen slaagde hij er toch in Die Königsblauen op het nippertje van degradatie te redden en ze eindigden op een knappe tiende plaats.

Dit was een indrukwekkende prestatie van onze landgenoot.

Geraerts geniet bij Schalke 04: blijft hij in Duitsland?

In een interview met HUMO sprak Karel Geraerts zijn bewondering uit voor Schalke 04. “Schalke is niet zomaar een club.” zei hij. Het is een club waar 400 mensen werken en een stadion heeft van 62.000 toeschouwers, waar elke thuiswedstrijd uitverkocht is. “Echt niet normaal. Die voetbalbeleving, daar geniet ik van.”

Schalke is een van de meest gemediatiseerde clubs van Duitsland en er gaat geen dag voorbij zonder dat de club op de voorpagina van Bild staat, zelfs in de 2. Bundesliga.

Geraerts werkte onder moeilijke omstandigheden in Gelsenkirchen, waar het dit seizoen nog geen dag rustig is geweest. De sportief directeur vertrok, de technisch directeur werd ontslagen, er is een nieuwe CEO aangesteld, en er komen constant verhalen naar buiten die de club schaden.

Bovendien heeft Schalke een schuldenlast van 160 miljoen euro. Toch slaagde Geraerts erin om Schalke van een degradatieplaats naar de tiende plek te loodsen, met aantrekkelijker voetbal.

Geraerts sluit een verlengd verblijf bij Schalke zeker niet uit. “Ik heb met het bestuur samengezeten en de gesprekken zijn positief verlopen”, zei hij vorige week. “Ik heb een contract tot 2025 en ben hier heel gelukkig. We zien elkaar weer op 24 juni!”, werd de voormalige trainer van Union geciteerd door Bild.

Moet Geraerts de coach van Club Brugge worden?

Meest recent

KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

23
23
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

90
90
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

20
20
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

26
26
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

54
54
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

258
258
FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

26
26
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

66
66
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

198
198
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

133
133
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

110
110
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

83
83
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

146
146
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

409
409
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

75
75
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

451
451
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

99
99
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

316
316
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

507
507
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

139
139
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

369
369
Llansana haalt ferm uit na KV Mechelen: “Heel het seizoen al”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen KV Mechelen. Paars-Wit moet nog vol aan ...

471
471
Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Club Brugge is op weg naar een nieuwe landstitel. Na een tweestrijd met Union SG in de Champions ...

552
552
Ophef na Club-Union: opvallend gebaar veroorzaakt storm

Club Brugge heeft de topper van Union SG overtuigend gewonnen. Aan het einde van de wedstrijd stond ...

927
927
Epolo onder de indruk: "Zij horen thuis in PO 1"

Standard speelde 0-0 in eigen huis tegen Racing Genk. Een gemiste kans voor de Luikenaars. Ibe ...

226
226

Meer sportnieuws