Geen genade: Geraerts maakt korte metten met Club Brugge

3127 stemmen
Geen genade: Geraerts maakt korte metten met Club Brugge

Na het vertrek van Ronny Deila nam Nicky Hayen in eerste instantie tijdelijk de leiding bij Club Brugge, terwijl de club zocht naar een nieuwe hoofdcoach. Karel Geraerts van Schalke 04 werd al snel als topkandidaat beschouwd, maar hij heeft momenteel een contract bij Schalke en overweegt zijn opties zorgvuldig.

Vorig seizoen was Geraerts ook een serieuze kandidaat voor de positie van hoofdcoach, maar de club koos toen voor Ronny Deila.

In een interview met HUMO sprak Geraerts zijn bewondering uit voor Schalke 04. Ondanks de moeilijke omstandigheden en een schuldenlast van 160 miljoen euro, voelt hij zich goed bij de club. Hij sloot een verlengd verblijf niet uit en benadrukte dat hij gelukkig is met zijn contract tot 2025.

LEES OOK: 'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Geraerts vanaf dag één topkandidaat en plan-A Club Brugge

Na het vertrek van Ronny Deila nam Nicky Hayen tijdelijk de leiding bij Club Brugge, terwijl de club op zoek ging naar een nieuwe permanente hoofdcoach voor het volgende seizoen.

“Voor volgend seizoen gaan we op zoek naar een nieuwe T1”, zei Bob Madou aan Het Nieuwsblad. “We hebben een vrij goed idee in ons hoofd wat betreft de trainerskeuze”, voegde hij toe aan Het Laatste Nieuws.

Karel Geraerts van Schalke 04 werd vanaf het begin als topkandidaat en het plan-A beschouwd. Hij werd al vroeg benaderd voor de functie, maar heeft momenteel een lopend contract bij Schalke 04.

Bovendien zou Geraerts bereid zijn om bij de club te blijven als ze zich weten te handhaven in de 2. Bundesliga. Daarnaast overweegt hij andere opties en wil hij niet overhaast beslissen, zelfs niet voor een aanbod van Club Brugge.

Club Brugge liet Geraerts vorig seizoen links liggen

Opvallend genoeg was Karel Geraerts al eerder een serieuze kandidaat voor de positie van hoofdcoach bij Club Brugge, nadat Scott Parker aan het einde van het vorige seizoen werd ontslagen.

Destijds koos de club echter voor Ronny Deila. Eind vorig seizoen meldde Het Nieuwsblad dat Geraerts zelfs meer openstond voor een overstap naar Club Brugge dan Deila. Ondanks meerdere gesprekken met Geraerts, werd hij toen slechts als schaduwkandidaat gezien, aangezien Deila altijd de eerste keuze bleef.

Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert gaven toen zelfs de voorkeur aan de duurdere optie, waarbij Deila naar verluidt twee miljoen euro kostte, terwijl Geraerts beduidend minder duur zou zijn geweest.

Geraerts ligt vandaag in bovenste schuif van Verhaeghe

Het Nieuwsblad schreef onlangs dat Karel Geraerts intern veel waardering geniet bij Club Brugge. Volgens Het Laatste Nieuws ligt Geraerts momenteel zelfs bovenaan de lijst van kandidaat-trainers en ligt hij in de bovenste schuif van Bart Verhaeghe.

Toch staat de coach zelf niet te springen om volgend seizoen de nieuwe hoofdtrainer van Blauw-Zwart te worden. Het bestuur van Club Brugge passeerde Geraerts vorig seizoen duidelijk, wat volgens Het Laatste Nieuws de voornaamste reden is waarom hij momenteel terughoudend zou zijn om nu wél een avontuur aan te gaan bij Club.

Daarnaast voelt Geraerts zich goed bij zijn huidige club, Schalke 04, waar hij onder zeer moeilijke financiële en sportieve omstandigheden werkt. Dit seizoen slaagde hij er toch in Die Königsblauen op het nippertje van degradatie te redden en ze eindigden op een knappe tiende plaats.

Dit was een indrukwekkende prestatie van onze landgenoot.

Geraerts geniet bij Schalke 04: blijft hij in Duitsland?

In een interview met HUMO sprak Karel Geraerts zijn bewondering uit voor Schalke 04. “Schalke is niet zomaar een club.” zei hij. Het is een club waar 400 mensen werken en een stadion heeft van 62.000 toeschouwers, waar elke thuiswedstrijd uitverkocht is. “Echt niet normaal. Die voetbalbeleving, daar geniet ik van.”

Schalke is een van de meest gemediatiseerde clubs van Duitsland en er gaat geen dag voorbij zonder dat de club op de voorpagina van Bild staat, zelfs in de 2. Bundesliga.

Geraerts werkte onder moeilijke omstandigheden in Gelsenkirchen, waar het dit seizoen nog geen dag rustig is geweest. De sportief directeur vertrok, de technisch directeur werd ontslagen, er is een nieuwe CEO aangesteld, en er komen constant verhalen naar buiten die de club schaden.

Bovendien heeft Schalke een schuldenlast van 160 miljoen euro. Toch slaagde Geraerts erin om Schalke van een degradatieplaats naar de tiende plek te loodsen, met aantrekkelijker voetbal.

Geraerts sluit een verlengd verblijf bij Schalke zeker niet uit. “Ik heb met het bestuur samengezeten en de gesprekken zijn positief verlopen”, zei hij vorige week. “Ik heb een contract tot 2025 en ben hier heel gelukkig. We zien elkaar weer op 24 juni!”, werd de voormalige trainer van Union geciteerd door Bild.

Moet Geraerts de coach van Club Brugge worden?

Meest recent

'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

73
73
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

13
13
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

52
52
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

65
65
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

18
18
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

64
64
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

455
455
Geen Gouden Generatie, wel enorme goudklomp bij Rode Duivels

De Rode Duivels beginnen aan hun WK. Ze openen met een match tegen Egypte, de zwaarste tegenstander ...

86
86
'Vertrekker bij Anderlecht: Deense club meldt zich'

RSC Anderlecht deed de afgelopen achttien maanden heel wat mislukte transfers onder Olivier Renard ...

168
168
Eén groot vraagteken blijft Rode Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

64
64
Soap in 1B: RWDM leeft nog, Olympic Charleroi dient klacht in

In de Challenger Pro League is de degradatiestrijd dit seizoen toch een beetje uitgedraaid op een ...

243
243
'Charleroi verbaast iedereen met nieuwe trainer'

Voor Charleroi is het een onverwacht bewogen seizoen geweest. Het werd meteen uitgeschakeld in de ...

63
63
Vertonghen geeft pronostiek Duivels: "Heel goed voorteken"

We hebben er even op moeten wachten, maar maandagavond begint eindelijk het WK van de Rode Duivels. ...

91
91
Anderlecht pakt uit met verrassende contractverlenging

Bij Anderlecht wordt de puzzel voor volgend seizoen op dit moment volop gelegd. Sportief directeur ...

130
130
Mist hij een WK-match of niet? Plan-Doku onthuld

Er viel vorig weekend plots een bommetje in het Belgische kamp, want plots raakte bekend dat ...

109
109
'Rigaux verrast compleet met nieuwe coach Feyenoord'

Dévy Rigaux lag de voorbije weken al meteen onder vuur in Nederland. Bij zijn aanstelling als ...

176
176
'Totale chaos: WK-deelnemer zet bondscoach meteen op straat'

Het WK is nog maar enkele dagen ver, maar het lijkt erop dat bij één deelnemer nu al ...

102
102
Volgende vertrekker bij Antwerp officieel bevestigd

Antwerp staat voor een bijzonder drukke transferzomer. Technisch directeur Marc Overmars lijkt een ...

137
137
'Hoefkens verbaast en keert toch terug naar JPL'

Voor Carl Hoefkens is het een zeer woelig seizoen geweest. De trainer slaagde er uiteindelijk niet ...

205
205
TRANSFERUURTJE: 'Transfer De Cat nadert, dubbelslag bij Club'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

358
358
“Van Dijk moet Koeman aanpakken”: onrust bij Oranje

Onze Noorderburen zijn het WK op een valse nooit gestart. Nederland kwam tegen Japan tot twee keer ...

162
162
Depay onderdeel van spot: één beeld zorgt voor ophef

Memphis Depay stond zondag niet in de basis bij Nederland tegen Japan, maar wist toch al ruim voor ...

159
159
Viertal Duivels dé sleutel voor WK: “Lot ligt in hun handen”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Egypte in de eerste WK-wedstrijd van Groep G. Bondscoach ...

95
95
Real pakt uit: Mourinho heeft monstertransfer beet

José Mourinho is nog maar net officieel coach van Real Madrid, maar de geruchtenmolen draait ...

174
174
'Anderlecht gaat voor stunttransfer bij Manchester United'

RSC Anderlecht speurt wereldwijd rond naar versterking. Ze kijken rond naar ervaren jongens, maar ...

273
273

Meer sportnieuws