Geen genade: Geraerts maakt korte metten met Club Brugge

3127 stemmen
Geen genade: Geraerts maakt korte metten met Club Brugge

Na het vertrek van Ronny Deila nam Nicky Hayen in eerste instantie tijdelijk de leiding bij Club Brugge, terwijl de club zocht naar een nieuwe hoofdcoach. Karel Geraerts van Schalke 04 werd al snel als topkandidaat beschouwd, maar hij heeft momenteel een contract bij Schalke en overweegt zijn opties zorgvuldig.

Vorig seizoen was Geraerts ook een serieuze kandidaat voor de positie van hoofdcoach, maar de club koos toen voor Ronny Deila.

In een interview met HUMO sprak Geraerts zijn bewondering uit voor Schalke 04. Ondanks de moeilijke omstandigheden en een schuldenlast van 160 miljoen euro, voelt hij zich goed bij de club. Hij sloot een verlengd verblijf niet uit en benadrukte dat hij gelukkig is met zijn contract tot 2025.

LEES OOK: 'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Geraerts vanaf dag één topkandidaat en plan-A Club Brugge

Na het vertrek van Ronny Deila nam Nicky Hayen tijdelijk de leiding bij Club Brugge, terwijl de club op zoek ging naar een nieuwe permanente hoofdcoach voor het volgende seizoen.

“Voor volgend seizoen gaan we op zoek naar een nieuwe T1”, zei Bob Madou aan Het Nieuwsblad. “We hebben een vrij goed idee in ons hoofd wat betreft de trainerskeuze”, voegde hij toe aan Het Laatste Nieuws.

Karel Geraerts van Schalke 04 werd vanaf het begin als topkandidaat en het plan-A beschouwd. Hij werd al vroeg benaderd voor de functie, maar heeft momenteel een lopend contract bij Schalke 04.

Bovendien zou Geraerts bereid zijn om bij de club te blijven als ze zich weten te handhaven in de 2. Bundesliga. Daarnaast overweegt hij andere opties en wil hij niet overhaast beslissen, zelfs niet voor een aanbod van Club Brugge.

Club Brugge liet Geraerts vorig seizoen links liggen

Opvallend genoeg was Karel Geraerts al eerder een serieuze kandidaat voor de positie van hoofdcoach bij Club Brugge, nadat Scott Parker aan het einde van het vorige seizoen werd ontslagen.

Destijds koos de club echter voor Ronny Deila. Eind vorig seizoen meldde Het Nieuwsblad dat Geraerts zelfs meer openstond voor een overstap naar Club Brugge dan Deila. Ondanks meerdere gesprekken met Geraerts, werd hij toen slechts als schaduwkandidaat gezien, aangezien Deila altijd de eerste keuze bleef.

Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert gaven toen zelfs de voorkeur aan de duurdere optie, waarbij Deila naar verluidt twee miljoen euro kostte, terwijl Geraerts beduidend minder duur zou zijn geweest.

Geraerts ligt vandaag in bovenste schuif van Verhaeghe

Het Nieuwsblad schreef onlangs dat Karel Geraerts intern veel waardering geniet bij Club Brugge. Volgens Het Laatste Nieuws ligt Geraerts momenteel zelfs bovenaan de lijst van kandidaat-trainers en ligt hij in de bovenste schuif van Bart Verhaeghe.

Toch staat de coach zelf niet te springen om volgend seizoen de nieuwe hoofdtrainer van Blauw-Zwart te worden. Het bestuur van Club Brugge passeerde Geraerts vorig seizoen duidelijk, wat volgens Het Laatste Nieuws de voornaamste reden is waarom hij momenteel terughoudend zou zijn om nu wél een avontuur aan te gaan bij Club.

Daarnaast voelt Geraerts zich goed bij zijn huidige club, Schalke 04, waar hij onder zeer moeilijke financiële en sportieve omstandigheden werkt. Dit seizoen slaagde hij er toch in Die Königsblauen op het nippertje van degradatie te redden en ze eindigden op een knappe tiende plaats.

Dit was een indrukwekkende prestatie van onze landgenoot.

Geraerts geniet bij Schalke 04: blijft hij in Duitsland?

In een interview met HUMO sprak Karel Geraerts zijn bewondering uit voor Schalke 04. “Schalke is niet zomaar een club.” zei hij. Het is een club waar 400 mensen werken en een stadion heeft van 62.000 toeschouwers, waar elke thuiswedstrijd uitverkocht is. “Echt niet normaal. Die voetbalbeleving, daar geniet ik van.”

Schalke is een van de meest gemediatiseerde clubs van Duitsland en er gaat geen dag voorbij zonder dat de club op de voorpagina van Bild staat, zelfs in de 2. Bundesliga.

Geraerts werkte onder moeilijke omstandigheden in Gelsenkirchen, waar het dit seizoen nog geen dag rustig is geweest. De sportief directeur vertrok, de technisch directeur werd ontslagen, er is een nieuwe CEO aangesteld, en er komen constant verhalen naar buiten die de club schaden.

Bovendien heeft Schalke een schuldenlast van 160 miljoen euro. Toch slaagde Geraerts erin om Schalke van een degradatieplaats naar de tiende plek te loodsen, met aantrekkelijker voetbal.

Geraerts sluit een verlengd verblijf bij Schalke zeker niet uit. “Ik heb met het bestuur samengezeten en de gesprekken zijn positief verlopen”, zei hij vorige week. “Ik heb een contract tot 2025 en ben hier heel gelukkig. We zien elkaar weer op 24 juni!”, werd de voormalige trainer van Union geciteerd door Bild.

Moet Geraerts de coach van Club Brugge worden?

Meest recent

Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

99
99
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

23
23
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

86
86
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

110
110
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

106
106
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

369
369
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

95
95
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

98
98
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

46
46
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

127
127
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

282
282
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

103
103
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

51
51
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

64
64
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

200
200
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

118
118
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

61
61
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

149
149
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

396
396
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

268
268
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

531
531
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

145
145
Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

De legendarische voetbalcollectie van Jean-Marie Pfaff is in Parijs onder de hamer gegaan. ...

144
144
Drama nipt voorkomen: Ajax door kleinste gaatje naar Europa

Ajax heeft zondagmiddag op het laatste nippertje nog een Europees ticket uit de brand gesleept. In ...

112
112
JPL 'Talent vh Jaar': De Cat níét bij drie kandidaten

Maandagavond worden de uitblinkers van het voorbije seizoen nog eens in de verf gezet op de Pro ...

453
453

Meer sportnieuws