Bibberen op de Bosuil: einde carrière voor De Laet?

door
Bibberen op de Bosuil: einde carrière voor De Laet?

Het seizoen kan niet snel genoeg voorbij zijn voor Antwerp, dat de ene opdoffer na de andere incasseert. Zo puilt de ziekenboeg stilaan uit op de Bosuil, waar Mark van Bommel zondag tegen Anderlecht dus een pak sterkhouders moet missen.

Maandag tegen Genk kon hij al geen beroep doen op Chidera Ejuke, Anthony Valencia, Kobe Corbanie, Vincent Janssen, Soumaïla Coulibaly en Jelle Bataille. Alleen dat laatste duo komt nog in aanmerking voor de slotspeeldag, al oogt die kans eveneens vrij klein.

LEES OOK: Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Tranen bij De Laet

In het geval van Janssen wist Van Bommel zelfs te vertellen dat hij een ingreep had ondergaan. Waarom de spits dan precies onder het mes moest werd niet verder verduidelijkt, maar volgens Gazet van Antwerpen gaat het alleszins om een operatie aan de enkel.

Tot overmaat van ramp moest Ritchie De Laet de strijd staken met wat op een ernstige blessure leek. Uiteindelijk kon hij nog op eigen houtje het veld verlaten, maar de tranen bij zowel de 35-jarige verdediger zelf als bij diens coach doen toch het ergste vermoeden.

Gedwongen pensioen?

"Ik wil niet op de feiten vooruitlopen. Er valt nu nog geen diagnose te stellen, maar ik hoop alvast dat het hier niet eindigt voor Ritchie. Dit heeft hij echt niet verdiend", durfde Van Bommel tijdens zijn persbabbel achteraf een regelrecht rampscenario niet uit te sluiten.

Recent liet De Laet nog verstaan dat hij zijn schoenen nog niet aan de haak wil hangen. Het vooruitzicht van een langdurige revalidatie kan er mogelijk voor zorgen dat het icoon van de Great Old, voor wie dan een job klaarligt in Deurne-Noord, die plannen bijstelt.

Afscheid van de Bosuil

Op een definitief verdict is het momenteel eerst wachten tot de scans en verdere onderzoeken meer uitsluitsel bieden. Van Bommel hoopt stiekem zelfs op een wonder met het oog op zondag, wanneer behalve hijzelf ook De Laet afscheid neemt van 'zijn' Bosuil.

Hoe dan ook belooft dat een bijzonder emotioneel moment te worden. Afwachten of de schade meevalt, en De Laet op noppen of op krukken uitgezwaaid wordt. Opvallend: ook de titelmatch in datzelfde Genk beleefde hij vorig seizoen geblesseerd vanaf de zijlijn.

Gelooft u dat de schade nog zal meevallen voor De Laet?

Meest recent

Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

106
106
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

121
121
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

29
29
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

138
138
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

209
209
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

255
255
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

525
525
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

101
101
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

473
473
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

553
553
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

280
280
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

175
175
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

66
66
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

176
176
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

75
75
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

89
89
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

246
246
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

686
686
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

116
116
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

196
196
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

312
312
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

256
256
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

154
154
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

46
46
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

126
126

Meer sportnieuws