‘Onverbiddelijk: KRC Genk zwiert basisspeler buiten’

1532
‘Onverbiddelijk: KRC Genk zwiert basisspeler buiten’

Mark McKenzie's contract loopt volgend seizoen af, maar er zijn geen gesprekken over verlenging. Dimitri de Condé gaf aan dat McKenzie en een andere verdediger in dezelfde situatie, Mujaid Sadick, waarschijnlijk deze zomer verkocht worden als ze hun contract niet verlengen.

McKenzie bevestigde in maart dat er nog steeds geen gesprekken zijn over contractverlenging. West Ham toont sterke interesse en voert gesprekken met zijn management, wat een zomerse transfer waarschijnlijk maakt.

LEES OOK: 'Werk aan Genkse winkel: nog víj́f transfers in pijplijn'

Wisselvallig seizoen met toptransfer in het verschiet

Dit seizoen vertonen de prestaties van Mark McKenzie een wisselvallige tot neerwaartse trend, op enkele positieve uitschieters na, en hij heeft veel matige prestaties laten zien. Als verdediger wordt hij (mede-)verantwoordelijk gehouden voor tegendoelpunten van de ploeg dit seizoen.

McKenzie presteert zeer wisselvallig en absoluut niet meer op het hoge constante niveau zoals in het vorige seizoen.

Ondanks zijn mindere prestaties dit seizoen, in vergelijking met de vorige jaargang, raakte midden december bekend dat McKenzie in de belangstelling van Premier League-clubs Brighton, West Ham en Everton stond.

Ook Leeds United, de nummer vier van de Championship, zou ook interesse tonen in hem. Ondertussen heeft hij zich ook al in de kijker gespeeld van een club uit de Bundesliga.

Geen gesprekken tussen KRC Genk en McKenzie

Mark McKenzie staat op het punt om zijn laatste contractjaar bij Genk in te gaan, en de club was vastbesloten om hem nog minstens tot de zomer te behouden.

Hoewel er vorig jaar informele gesprekken waren over een contractverlenging, is er tot op heden nog niets concreets uit voortgekomen. In januari meldde Het Laatste Nieuws dat er momenteel geen gesprekken gaande waren over het verlengen van McKenzie's contract.

“Volgens de logica dient zich dan een transfer aan, want zelden vertrekt er iemand transfervrij uit de Cegeka Arena…”

Dimitri de Condé vertelde in februari aan Het Belang van Limburg dat er geen gesprekken zijn met McKenzie, noch met Mujaid Sadick, een andere centrale verdediger met nog één jaar contract bij de club.

De Head of Football gaf aan dat McKenzie momenteel de boot afhoudt. “We hebben nog even tijd, maar blijven ze dat doen, dan zal er in de zomer een oplossing moeten komen. We laten niemand zijn laatste jaar ingaan.”

Geen contractverlenging = transfer deze zomer

Begin maart bevestigde Mark McKenzie dat er nog steeds geen gesprekken hebben plaatsgevonden tussen hem en de club.

“Zowel McKenzie als Sadick dreigen in Genk hun laatste contractjaar in te gaan en zullen zonder verlenging een transfer maken”, concludeerde Het Nieuwsblad vorig weekend.

Een zomerse transfer lijkt in de lucht te hangen voor McKenzie, met West Ham die stevig zijn interesse toont in de sterke centrale verdediger. Al in januari werd er interesse getoond vanuit de Engelse club, en nu worden er naar verluidt gesprekken gevoerd met McKenzie's management over een mogelijke overgang.

West Ham is topfavoriet om McKenzie binnen te halen

Voor KRC Genk en Dimitri de Condé zou dit als muziek in de oren klinken. McKenzie blijft terughoudend om zijn contract te verlengen, waardoor de Limburgers bijna gedwongen worden om hem deze zomer te verkopen.

Een overstap naar de Premier League zou een enorme stap voorwaarts betekenen in McKenzie's carrière en zou hem ook een kans geven op een vaste basisplaats bij het Amerikaanse nationale team.

West Ham kan McKenzie verleiden met een aantrekkelijk platform om zich te ontwikkelen tot een topverdediger. Met voldoende financiële middelen en zichtbare defensieve kwetsbaarheden dit seizoen, lijkt de komst van een nieuwe verdediger een prioriteit voor de club uit Londen.

Zal McKenzie zijn contract verlengen bij Genk?

Meest recent

Witte rook: Club Brugge kondigt volgende vertrekker aan

Op Joel Ordoñez na wil Club Brugge zijn sterkhouders in de resterende weken van de ...

40
40
'Over de 300 miljoen: Spurs doet duizelen met dubbelslag'

Na een dramatisch seizoen waarin het nipt aan de degradatie ontsnapte, zet Tottenham Hotspur alle ...

50
50
Eden Hazard zet ex-club in vuur en vlam met straffe stunt

Eden Hazard heeft opnieuw bewezen dat hij nog altijd een bijzondere band heeft met Chelsea. De Belg ...

37
37
De Mil stuurt Gent stevige waarschuwing voor Europese clash

Voor AA Gent wordt het in de komende week alles of niets. In tegenstelling tot Anderlecht en STVV ...

66
66
‘Anderlecht slaat grote slag met Speler van het Jaar’

Anderlecht heeft zijn oog laten vallen op een opvallend target uit Schotland. De 25-jarige ...

639
639
'Nóg een vertrekker op komst bij Union'

Het zijn alweer drukke dagen voor Union. De Brusselaars pakten woensdag uit met een nieuw contract ...

72
72
STVV aast op stunt: "Willen naar Europa League"

Donderdag wordt een belangrijke dag voor het Belgische voetbal, want dan hopen drie teams uit ons ...

76
76
Beerschot haalt nieuwe Japanner binnen

Beerschot is sinds vorig seizoen in handen van Kinpoudou Holdings en de eigenaars laten hun invloed ...

59
59
'Club moet alsnog vrezen in stadiondossier'

Club Brugge kreeg begin juli eindelijk het nieuws waar het al zowat 20 jaar op wachtte. Het kreeg ...

476
476
Toby Alderweireld verrast met straffe nieuwe job

Toby Alderweireld maakte deze zomer een beetje zijn rentree in de voetbalwereld, want hij stapte mee ...

113
113
'Lommel gaat wéér shoppen bij Ajax'

Voor Lommel is het seizoen begonnen met een één op zes. De promovendus wil echter zo ...

39
39
Union pakt uit: sterkhouder verlengt contract

Union kent alweer een zeer bewogen transferzomer. Het zag dinsdagavond met Promise David alweer een ...

62
62
'Oplossing in de maak voor overbodige pion Anderlecht'

Anderlecht vertoeft momenteel in Kazachstan, waar het donderdag een grote stap hoopt te zetten ...

608
608
'Tresoldi naar Barça: Club houdt hart vast'

Voor Club Brugge worden de laatste weken van de zomermercato nog bijzonder spannend. Zo blijven er ...

546
546
'Antwerp heeft beet: smaakmaker keert terug'

Antwerp nam een perfecte competitiestart met een zes op zes tegen SK Beveren en KV Kortrijk. Dat was ...

580
580
Flinke opsteker Lokeren, opmerkelijke vertrekker bij Dender

Vorig weekend werd ook in de Challenger Pro League het nieuwe seizoen op gang gertrapt. Bij ...

83
83
'Club fronst wenkbrauwen: Man Utd neemt Seys-standpunt in'

Bij Club Brugge zijn ze dezer dagen op zoek naar een nieuwe linksachter, want na het vertrek van ...

1069
1069
'BIsiwu krijgt meteen aanbieding van topclub'

In Spanje gaat de naam van Jesse Bisiwu de laatste dagen zeer veel over de tongen. De 18-jarige Belg ...

363
363
Bornauw heeft nieuwe club beet en is terug in Bundesliga

Sebastiaan Bornauw is intussen al een hele tijd uit beeld verdwenen bij de Rode Duivels, maar zal ...

52
52
'Tielemans slikt: Man Utd biedt 70 miljoen voor concurrent'

Youri Tielemans versierde deze zomer een droomtransfer, want hij verruilde Aston Villa voor ...

107
107
Topseizoen, dan knaltransfer bij Club? "Ik ga knallen"

Bij Club Brugge zagen ze deze zomer weer de nodige goudhaantjes vertrekken met de transfers van ...

556
556
TRANSFERUURTJE: 'Nieuw target Anderlecht, plotse knaltransfer David'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

345
345
Mark van Bommel jubelt: Openda bloeit open bij Lyon

Lois Openda miste het WK na een miserabel seizoen bij Juventus. De aanvaller zit dit seizoen bij ...

109
109
Coucke kookt van woede en deelt snoeiharde boodschap

Marc Coucke heeft de voorbije uren opnieuw duidelijk laten merken dat hij zich niet zomaar neerlegt ...

354
354
Nu al onbegrip na debuut Romelu Lukaku bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku heeft zijn debuut bij Fenerbahçe gemaakt. In de Champions League ...

330
330

Meer sportnieuws