‘Onverbiddelijk: KRC Genk zwiert basisspeler buiten’

1532
‘Onverbiddelijk: KRC Genk zwiert basisspeler buiten’

Mark McKenzie's contract loopt volgend seizoen af, maar er zijn geen gesprekken over verlenging. Dimitri de Condé gaf aan dat McKenzie en een andere verdediger in dezelfde situatie, Mujaid Sadick, waarschijnlijk deze zomer verkocht worden als ze hun contract niet verlengen.

McKenzie bevestigde in maart dat er nog steeds geen gesprekken zijn over contractverlenging. West Ham toont sterke interesse en voert gesprekken met zijn management, wat een zomerse transfer waarschijnlijk maakt.

LEES OOK: Thorup-ingreep rendeert: permanente wissel bij Genk?

Wisselvallig seizoen met toptransfer in het verschiet

Dit seizoen vertonen de prestaties van Mark McKenzie een wisselvallige tot neerwaartse trend, op enkele positieve uitschieters na, en hij heeft veel matige prestaties laten zien. Als verdediger wordt hij (mede-)verantwoordelijk gehouden voor tegendoelpunten van de ploeg dit seizoen.

McKenzie presteert zeer wisselvallig en absoluut niet meer op het hoge constante niveau zoals in het vorige seizoen.

Ondanks zijn mindere prestaties dit seizoen, in vergelijking met de vorige jaargang, raakte midden december bekend dat McKenzie in de belangstelling van Premier League-clubs Brighton, West Ham en Everton stond.

Ook Leeds United, de nummer vier van de Championship, zou ook interesse tonen in hem. Ondertussen heeft hij zich ook al in de kijker gespeeld van een club uit de Bundesliga.

Geen gesprekken tussen KRC Genk en McKenzie

Mark McKenzie staat op het punt om zijn laatste contractjaar bij Genk in te gaan, en de club was vastbesloten om hem nog minstens tot de zomer te behouden.

Hoewel er vorig jaar informele gesprekken waren over een contractverlenging, is er tot op heden nog niets concreets uit voortgekomen. In januari meldde Het Laatste Nieuws dat er momenteel geen gesprekken gaande waren over het verlengen van McKenzie's contract.

“Volgens de logica dient zich dan een transfer aan, want zelden vertrekt er iemand transfervrij uit de Cegeka Arena…”

Dimitri de Condé vertelde in februari aan Het Belang van Limburg dat er geen gesprekken zijn met McKenzie, noch met Mujaid Sadick, een andere centrale verdediger met nog één jaar contract bij de club.

De Head of Football gaf aan dat McKenzie momenteel de boot afhoudt. “We hebben nog even tijd, maar blijven ze dat doen, dan zal er in de zomer een oplossing moeten komen. We laten niemand zijn laatste jaar ingaan.”

Geen contractverlenging = transfer deze zomer

Begin maart bevestigde Mark McKenzie dat er nog steeds geen gesprekken hebben plaatsgevonden tussen hem en de club.

“Zowel McKenzie als Sadick dreigen in Genk hun laatste contractjaar in te gaan en zullen zonder verlenging een transfer maken”, concludeerde Het Nieuwsblad vorig weekend.

Een zomerse transfer lijkt in de lucht te hangen voor McKenzie, met West Ham die stevig zijn interesse toont in de sterke centrale verdediger. Al in januari werd er interesse getoond vanuit de Engelse club, en nu worden er naar verluidt gesprekken gevoerd met McKenzie's management over een mogelijke overgang.

West Ham is topfavoriet om McKenzie binnen te halen

Voor KRC Genk en Dimitri de Condé zou dit als muziek in de oren klinken. McKenzie blijft terughoudend om zijn contract te verlengen, waardoor de Limburgers bijna gedwongen worden om hem deze zomer te verkopen.

Een overstap naar de Premier League zou een enorme stap voorwaarts betekenen in McKenzie's carrière en zou hem ook een kans geven op een vaste basisplaats bij het Amerikaanse nationale team.

West Ham kan McKenzie verleiden met een aantrekkelijk platform om zich te ontwikkelen tot een topverdediger. Met voldoende financiële middelen en zichtbare defensieve kwetsbaarheden dit seizoen, lijkt de komst van een nieuwe verdediger een prioriteit voor de club uit Londen.

Zal McKenzie zijn contract verlengen bij Genk?

Meest recent

'AC Milan haalt opvolger Modric in JPL'

Bij AC Milan kunnen ze dit seizoen nog steeds genieten van Luka Modric. De Kroatische middenvelder ...

11
11
Compper briest na rode kaart: "Ik ben nog steeds boos"

Antwerp had gehoopt om zich te herpakken nadat het zijn vier laatste wedstrijden voor de ...

36
36
'Club bidt voor Forbs: plan-B ligt op tafel'

Club Brugge heeft dit weekend geen steek laten vallen in de Jupiler Pro League en ging vlotjes met ...

45
45
KV Mechelen pakt na spektakelstuk eindelijk eerste zege

Een collectieve zucht van opluchting in het AFAS Stadion. KV Mechelen heeft op de achtste speeldag ...

41
41
Hubert zeer scherp voor Union: "Dat kan niet!"

Union SG speelde 1-1 tegen OH Leuven en dat was al bij al logisch op basis van de twee helften. De ...

46
46
Westerlo feest en duwt Antwerp in stevige sportieve crisis

Om 18u30 ontving KVC Westerlo Royal Antwerp FC. De bezoekers moesten na een slechte reeks punten ...

93
93
'Eerste winterknaller Club Brugge: ‘beest’ van 6M'

Club Brugge kijkt nu al vooruit naar de wintermercato. Blauw-zwart heeft een Spaanse flankaanvaller ...

365
365
Stunt van formaat: Seedorf trainer bij buitenlandse topclub

Zeer verrassend nieuws in de voetbalwereld. Clarence Seedorf heeft een nieuwe club gevonden als ...

32
32
Beresterke Doku speelt Liverpool compleet aan flarden

Manchester City en Liverpool gaven elkaar om 17u30 partij. Het werd een zeer beladen dueln met ...

153
153
Standard pakt 0 op 9: Euvrard laat frustraties vrije loop

Standard begon erg veelbelovend aan het huidige seizoen. Maar momenteel zijn de Rouches op een ...

65
65
De Meyer spreekt klare taal: “Of ik de druk op mijn positie voel?”

STVV speelt een belangrijk duel tegen KV Mechelen. De Truienaars willen na een 0 op 6 weer aanknopen ...

32
32
3.5 op 10: basisdebutant zakt door ijs bij zwak Union

Union SG is tegenvallend aan het twee luik van het seizoen begonnen. De Brusselaars mochten zondag ...

43
43
Droomdebuut voor Ferrera bij Patro: derby ontspoort in slot

Patro Eisden en Jong Genk maakten er een bijzonder geladen Limburgse derby van. Met Radja Nainggolan ...

313
313
Evenepoel steelt show bij Serie A-topper; baalmiddag Sels

In de Engelse Premier League heeft Nottingham Forrest andermaal puntenverlies geleden. Matz Sels en ...

51
51
Sterk OHL zorgt voor stevige verrassing op veld van Union

Uiterst verrassend, maar absoluut verdiend, heeft OHL deze namiddag Union in bedwang gehouden. De ...

71
71
Club Brugge kruist vingers: eerste update blessure Forbs

Club Brugge staat in de Champions League voor de lastige verplaatsing naar Inter Milaan. Daarvoor ...

275
275
Standard spreekt schande: veelzeggende reactie Lardot

Standard heeft zich na de interland-break niet kunnen herpakken. In een leeg Sclessin boekten de ...

229
229
Anderlecht grijpt rigoureus in met matchwinnaar Bertaccini

RSC Anderlecht heeft zaterdagnamiddag de drie punten gepakt op het veld van Cercle Brugge. Maar de ...

396
396
Hopelijk geen voorbode: Club Brugge kent ref in Milaan

Volgende week is het zover, dan trekt de Champions League zich weer op gang. Club Brugge staat dan ...

177
177
Nieuwe blamage United: Neville neemt Lammens in vizier

Manchester United blijft maar aanmodderen in de Premier League. De Mancunians gaven zaterdag ook ...

139
139
De Bruyne zorgt voor penalty-incident: misnoegde Allegri reageert

Kevin De Bruyne heeft zijn sterke prestaties bij de Rode Duivels bevestigd bij zijn club SSC Napoli. ...

101
101
Choc Wallon in spookstadion: Zebra's glunderen, Standard in crisis

De Choc Wallon werd in een leeg en kil Sclessin een kolfje naar de hand van Charleroi. De Zebra's ...

84
84
Club Brugge gered door VAR? Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge heeft het seizoen hervat met een ruime overwinning op het veld van La Louvière: ...

572
572
Trieste taferelen: 'Choc Wallon' in desolaat Sclessin

In de Jupiler Pro League staat zondagmiddag de Waalse clash tussen Standard en Sporting Charleroi op ...

44
44
'Toptransfer Seys: volgende grootmacht meldt zich'

Arsenal FC dokte afgelopen zomer zo'n 40 miljoen euro om Christos Tzolis over te nemen van Club ...

272
272

Meer sportnieuws