‘Onverbiddelijk: KRC Genk zwiert basisspeler buiten’

1532
‘Onverbiddelijk: KRC Genk zwiert basisspeler buiten’

Mark McKenzie's contract loopt volgend seizoen af, maar er zijn geen gesprekken over verlenging. Dimitri de Condé gaf aan dat McKenzie en een andere verdediger in dezelfde situatie, Mujaid Sadick, waarschijnlijk deze zomer verkocht worden als ze hun contract niet verlengen.

McKenzie bevestigde in maart dat er nog steeds geen gesprekken zijn over contractverlenging. West Ham toont sterke interesse en voert gesprekken met zijn management, wat een zomerse transfer waarschijnlijk maakt.

LEES OOK: 'Genk richting nieuwe jackpot: Bayern en Real op de loer'

Wisselvallig seizoen met toptransfer in het verschiet

Dit seizoen vertonen de prestaties van Mark McKenzie een wisselvallige tot neerwaartse trend, op enkele positieve uitschieters na, en hij heeft veel matige prestaties laten zien. Als verdediger wordt hij (mede-)verantwoordelijk gehouden voor tegendoelpunten van de ploeg dit seizoen.

McKenzie presteert zeer wisselvallig en absoluut niet meer op het hoge constante niveau zoals in het vorige seizoen.

Ondanks zijn mindere prestaties dit seizoen, in vergelijking met de vorige jaargang, raakte midden december bekend dat McKenzie in de belangstelling van Premier League-clubs Brighton, West Ham en Everton stond.

Ook Leeds United, de nummer vier van de Championship, zou ook interesse tonen in hem. Ondertussen heeft hij zich ook al in de kijker gespeeld van een club uit de Bundesliga.

Geen gesprekken tussen KRC Genk en McKenzie

Mark McKenzie staat op het punt om zijn laatste contractjaar bij Genk in te gaan, en de club was vastbesloten om hem nog minstens tot de zomer te behouden.

Hoewel er vorig jaar informele gesprekken waren over een contractverlenging, is er tot op heden nog niets concreets uit voortgekomen. In januari meldde Het Laatste Nieuws dat er momenteel geen gesprekken gaande waren over het verlengen van McKenzie's contract.

“Volgens de logica dient zich dan een transfer aan, want zelden vertrekt er iemand transfervrij uit de Cegeka Arena…”

Dimitri de Condé vertelde in februari aan Het Belang van Limburg dat er geen gesprekken zijn met McKenzie, noch met Mujaid Sadick, een andere centrale verdediger met nog één jaar contract bij de club.

De Head of Football gaf aan dat McKenzie momenteel de boot afhoudt. “We hebben nog even tijd, maar blijven ze dat doen, dan zal er in de zomer een oplossing moeten komen. We laten niemand zijn laatste jaar ingaan.”

Geen contractverlenging = transfer deze zomer

Begin maart bevestigde Mark McKenzie dat er nog steeds geen gesprekken hebben plaatsgevonden tussen hem en de club.

“Zowel McKenzie als Sadick dreigen in Genk hun laatste contractjaar in te gaan en zullen zonder verlenging een transfer maken”, concludeerde Het Nieuwsblad vorig weekend.

Een zomerse transfer lijkt in de lucht te hangen voor McKenzie, met West Ham die stevig zijn interesse toont in de sterke centrale verdediger. Al in januari werd er interesse getoond vanuit de Engelse club, en nu worden er naar verluidt gesprekken gevoerd met McKenzie's management over een mogelijke overgang.

West Ham is topfavoriet om McKenzie binnen te halen

Voor KRC Genk en Dimitri de Condé zou dit als muziek in de oren klinken. McKenzie blijft terughoudend om zijn contract te verlengen, waardoor de Limburgers bijna gedwongen worden om hem deze zomer te verkopen.

Een overstap naar de Premier League zou een enorme stap voorwaarts betekenen in McKenzie's carrière en zou hem ook een kans geven op een vaste basisplaats bij het Amerikaanse nationale team.

West Ham kan McKenzie verleiden met een aantrekkelijk platform om zich te ontwikkelen tot een topverdediger. Met voldoende financiële middelen en zichtbare defensieve kwetsbaarheden dit seizoen, lijkt de komst van een nieuwe verdediger een prioriteit voor de club uit Londen.

Zal McKenzie zijn contract verlengen bij Genk?

Meest recent

'Anderlecht biedt tot 6 miljoen voor twee spelers'

RSC Anderlecht roert zich nadrukkelijk op de transfermarkt. De Brusselaars hebben een betere ploeg ...

87
87
Degryse scherp voor dure Club-aankoop: "Loopt er maar tussen"

Club Brugge speelde voor de tweede week op rij matig. Tegen Cercle Brugge werd nog gewonnen, tegen ...

67
67
'KV Kortrijk duwt door, twee clubs mengen zich in de strijd'

KV Kortrijk gaat de komende dagen zeker nog versterking halen. Dat is ook nog heel erg nodig, want ...

33
33
'Transferschok bij Barça: nieuwe spits uit Premier League'

FC Barcelona wil zondagavond zijn perfecte competitiestart doortrekken tegen Rayo Vallecano. ...

41
41
'Huur plus aankoopoptie: Club bereikt transferakkoord'

Dinsdagavond sluit de transfermarkt in de meeste grote Europese voetballanden. De Jupiler Pro ...

186
186
Nieuwe beelden: Burgess haalt bloed onder Brugse nagels

AA Gent boekte zondagmiddag een prestigieuze zege tegen rivaal Club Brugge. Daar droeg Christian ...

322
322
Coucke zorgt voor chaos in Knokke: volkswoede raakt hard

Marc Coucke is wel wat gewoon als het om ondernemerschap gaat, maar in Knokke zorgt een recente ...

102
102
Ruime zege United: Engelse pers pakt Tielemans onder de loep

Manchester United heeft zijn eerste zege van het seizoen beet. Zondag dreigde het tegen Ipswich Town ...

155
155
'Twee last-minute transfers Club, één groot vraagteken'

De laatste dagen van de zomerse transferperiode zijn aangebroken. Bij de meeste ploegen uit de ...

600
600
‘Anderlecht slaat grote slag met Ligue 1-recordhouder’

Anderlecht heeft een opvallende Ligue 1-recordhouder in het vizier. De middenvelder liet vorig ...

530
530
'Genk richting nieuwe jackpot: Bayern en Real op de loer'

Met de recordverkoop van Konstaninos Karetsas bewees KRC Genk deze zomer nogmaals hoe lucratief de ...

242
242
Kranten messcherp: 'babbelaar' bij Anderlecht krijgt 4 op 10

RSC Anderlecht staat weer met beide voeten op de grond. In de eerste grote test van het seizoen, ...

358
358
Grote zondebok bij Club Brugge: "Dat doe je bij de U16"

Na vier speeldagen is de eerste competitienederlaag van Club Brugge een feit. Ondanks een overwicht ...

400
400
Van der Brempt rondt transfer binnen Serie A af

De carrière van Ignace Van der Brempt kende al een zeer opvallend verloop. De rechtsachter ...

37
37
'Deze som vangt Anderlecht nog voor Hatenboer'

Bij Anderlecht beweegt er ook nog behoorlijk wat in het slot van de mercato. Paars-Witt hoopt onder ...

303
303
Tresoldi doet opvallende bekentenis na moeilijke match

Nicolo Tresoldi was de laatste weken misschien wel dé blikvanger bij Club Brugge. De Duitse ...

627
627
'KVM wil bij PSV shoppen, STVV haalt nog verdediger'

Volgende donderdag sluit de transfermarkt voor Belgische clubs zijn deuren en dus zijn alle clubs ...

52
52
'Anderlecht rondt knaltransfer af, exit Hatenboer'

De pijnlijke 3-0 op het veld van Union maakte duidelijk dat Anderlecht ondanks de kwalificatie voor ...

565
565
Vitor Bruno wijst verantwoordelijke aan na pandoering

Anderlecht deed deze week een uitstekende zaak door zich te kwalificeren voor de league phase van de ...

290
290
Genk heeft middenvelder beet, volgende aanwinst op komst

Bij KRC Genk wordt het nog een zeer bewogen slot van de zomermercato. Zowel aan inkomende als ...

176
176
Lierse sleept met tien nog punt uit de brand in Seraing

In de Challenger Pro League stond zondagavond ook nog de slotmatch van de derde speeldag op het ...

42
42
Westerlo veegt eindelijk nul weg met punt tegen Essevee

Na een pijnlijke nul op negen is Westerlo er zondagavond eindelijk in geslaagd om zijn eerste punt ...

53
53
'Steuckers verlaat Genk: oplossing in zicht'

Jarne Steuckers (24) staat voor een belangrijke keuze in zijn carrière. De flankaanvaller van ...

936
936
Union SG geeft Anderlecht wéér pak voor de broek

Om 18u30 stond in het Dudenpark de Brusselse derby tussen Union SG en Anderlecht op het programma. ...

212
212
‘Vermant krijgt vernietigend verdict van Club Brugge’

Club Brugge hield Romeo Vermant deze zomer koste wat kost aan boord. Alleen dreigt die beslissing ...

458
458

Meer sportnieuws