‘Onverbiddelijk: KRC Genk zwiert basisspeler buiten’

1532
‘Onverbiddelijk: KRC Genk zwiert basisspeler buiten’

Mark McKenzie's contract loopt volgend seizoen af, maar er zijn geen gesprekken over verlenging. Dimitri de Condé gaf aan dat McKenzie en een andere verdediger in dezelfde situatie, Mujaid Sadick, waarschijnlijk deze zomer verkocht worden als ze hun contract niet verlengen.

McKenzie bevestigde in maart dat er nog steeds geen gesprekken zijn over contractverlenging. West Ham toont sterke interesse en voert gesprekken met zijn management, wat een zomerse transfer waarschijnlijk maakt.

LEES OOK: Golden Boy: Club Brugge, Anderlecht & Genk in top 100

Wisselvallig seizoen met toptransfer in het verschiet

Dit seizoen vertonen de prestaties van Mark McKenzie een wisselvallige tot neerwaartse trend, op enkele positieve uitschieters na, en hij heeft veel matige prestaties laten zien. Als verdediger wordt hij (mede-)verantwoordelijk gehouden voor tegendoelpunten van de ploeg dit seizoen.

McKenzie presteert zeer wisselvallig en absoluut niet meer op het hoge constante niveau zoals in het vorige seizoen.

Ondanks zijn mindere prestaties dit seizoen, in vergelijking met de vorige jaargang, raakte midden december bekend dat McKenzie in de belangstelling van Premier League-clubs Brighton, West Ham en Everton stond.

Ook Leeds United, de nummer vier van de Championship, zou ook interesse tonen in hem. Ondertussen heeft hij zich ook al in de kijker gespeeld van een club uit de Bundesliga.

Geen gesprekken tussen KRC Genk en McKenzie

Mark McKenzie staat op het punt om zijn laatste contractjaar bij Genk in te gaan, en de club was vastbesloten om hem nog minstens tot de zomer te behouden.

Hoewel er vorig jaar informele gesprekken waren over een contractverlenging, is er tot op heden nog niets concreets uit voortgekomen. In januari meldde Het Laatste Nieuws dat er momenteel geen gesprekken gaande waren over het verlengen van McKenzie's contract.

“Volgens de logica dient zich dan een transfer aan, want zelden vertrekt er iemand transfervrij uit de Cegeka Arena…”

Dimitri de Condé vertelde in februari aan Het Belang van Limburg dat er geen gesprekken zijn met McKenzie, noch met Mujaid Sadick, een andere centrale verdediger met nog één jaar contract bij de club.

De Head of Football gaf aan dat McKenzie momenteel de boot afhoudt. “We hebben nog even tijd, maar blijven ze dat doen, dan zal er in de zomer een oplossing moeten komen. We laten niemand zijn laatste jaar ingaan.”

Geen contractverlenging = transfer deze zomer

Begin maart bevestigde Mark McKenzie dat er nog steeds geen gesprekken hebben plaatsgevonden tussen hem en de club.

“Zowel McKenzie als Sadick dreigen in Genk hun laatste contractjaar in te gaan en zullen zonder verlenging een transfer maken”, concludeerde Het Nieuwsblad vorig weekend.

Een zomerse transfer lijkt in de lucht te hangen voor McKenzie, met West Ham die stevig zijn interesse toont in de sterke centrale verdediger. Al in januari werd er interesse getoond vanuit de Engelse club, en nu worden er naar verluidt gesprekken gevoerd met McKenzie's management over een mogelijke overgang.

West Ham is topfavoriet om McKenzie binnen te halen

Voor KRC Genk en Dimitri de Condé zou dit als muziek in de oren klinken. McKenzie blijft terughoudend om zijn contract te verlengen, waardoor de Limburgers bijna gedwongen worden om hem deze zomer te verkopen.

Een overstap naar de Premier League zou een enorme stap voorwaarts betekenen in McKenzie's carrière en zou hem ook een kans geven op een vaste basisplaats bij het Amerikaanse nationale team.

West Ham kan McKenzie verleiden met een aantrekkelijk platform om zich te ontwikkelen tot een topverdediger. Met voldoende financiële middelen en zichtbare defensieve kwetsbaarheden dit seizoen, lijkt de komst van een nieuwe verdediger een prioriteit voor de club uit Londen.

Zal McKenzie zijn contract verlengen bij Genk?

Meest recent

'Bruno grijpt in: nieuwkomer aan aftrap bij Anderlecht'

Na een magere zeven op 15 staat de druk al op de ketel bij RSC Anderlecht, dat vrijdag op bezoek ...

46
46
Golden Boy: Club Brugge, Anderlecht & Genk in top 100

Tijdens de voorbije zomermercato deed de Jupiler Pro League zijn reputatie als kweekvijver van ...

108
108
'Van Gucht en VTM clashen: “Vuilbak gaat open'

Ruben Van Gucht lijkt nog lang niet klaar met de gebeurtenissen die zich achter de schermen hebben ...

336
336
Leko geeft update over Vanaken voor Antwerp én Genk

Hans Vanaken werd in de Champions League-clash tegen Aston Villa naar de kant gehaald. De aanvoerder ...

215
215
Vanderbiest krijgt onverwacht steun: “Spelers op matje"

Fred Vanderbiest ligt zwaar onder vuur na de desastreuze competitiestart van KV Mechelen. Malinwa ...

107
107
Brys-beul Samuel Eto’o in opspraak: “Geld in eigen zak”

Marc Brys heeft er bij Kameroen geen leuke periode opzitten. De Belgische oefenmeester werd lange ...

87
87
Bom ontploft bij Lukaku: T1 verdwijnt, Fener grijpt in

Fenerbahçe speelde in de Champions League 1-1 gelijk tegen AS Roma, maar na de wedstrijd liep ...

108
108
Beerschot in de problemen? Transfers nu al afgemaakt

De ambities van Beerschot zijn duidelijk. De Kielse Ratten willen zo snel mogelijk promoveren naar ...

149
149
KVM aangepakt: "Doe tenminste alsof het je kan schelen"

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de absolute revelaties in de Jupiler Pro ...

123
123
Crisis bij OHL: TD doet ontluisterend boekje open

Na vijf speeldagen zijn er twee clubs die nog steeds geen enkel punt gesprokkel hebben in de Jupiler ...

160
160
Tedesco overtuigde tweede Duivel: "Ik voelde vertrouwen"

Zijn passage als bondscoach van de Rode Duivels wordt in ons land niet bepaald warm herinnerd, maar ...

21
21
'Eindelijk duidelijkheid in zaak rond verkoop Anderlecht'

Enkele jaren geleden barstte een enorm schandaal los in het Belgische voetbal, met eerst Operatie ...

289
289
'Bodart versiert alsnog verrassende transfer'

Lille oogt dit seizoen een pak minder Belgisch dan vorig seizoen. Het zag in de zomer immers Thomas ...

52
52
Megadomper Union: 3 sterkhouders geschorst voor EL-opener

Club Brugge trapte deze week al zijn campagne af in de Champions League, maar volgende week zijn ook ...

84
84
Romeo Vermant stuurt zinderende boodschap de wereld in

Er lijkt opnieuw iets veranderd rond Romeo Vermant. De aanvaller beleefde een zomer waarin er ...

304
304
TRANSFERUURTJE: 'Winters miljoenenbod voor Club, Anderlecht legt talent vast'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

264
264
Anderlecht-crisis voor de deur? Sibierski reageert

RSC Anderlecht is wisselvallig aan het seizoen begonnen onder Vitor Bruno. Sportieve baas Antoine ...

330
330
Britse pers volledig in de ban van Tielemans: plan voor City

Manchester United won in de Champions League zonder problemen van debutant Sabah FK. Youri Tielemans ...

101
101
Jan Boskamp blijft vechten ondanks verborgen strijd

Jan Boskamp heeft de voorbije jaren een bijzonder moeilijke periode achter de rug. De goedlachse ...

161
161
Verhaeghe legt ambities bloot: volgende stappen Club Brugge

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen straffe stappen gezet. Vooral in Europa wist Blauw-Zwart ...

475
475
Kane heeft duidelijke transferboodschap voor Kompany

Afgelopen transferperiode werd Harry Kane verschillende keren genoemd bij een vertrek bij Bayern ...

156
156
De Bruyne foetert bij Napoli: mentale test voor Rode Duivel

Kevin De Bruyne stond in de Champions League eindelijk nog eens in de basis bij Napoli. Tegen ...

50
50
'Club begint bouwwerken: Cercle moet ingrijpen'

Bij Club Brugge jubelen ze dezer dagen, want zij kunnen eindelijk beginnen aan de bouw van hun ...

925
925
Rode Duivels zien weer een talent door de vingers glippen

Sinds zijn aanstelling als technisch directeur van de KBVB moest Vincent Mannaert al heel wat werk ...

233
233
Plotwending tussen Lukaku en Anderlecht in de maak?

Voor Romelu Lukaku begon de Champions League niet geweldig. Zijn Fenerbahçe raakte ...

468
468

Meer sportnieuws