‘Onverbiddelijk: KRC Genk zwiert basisspeler buiten’

1532
‘Onverbiddelijk: KRC Genk zwiert basisspeler buiten’

Mark McKenzie's contract loopt volgend seizoen af, maar er zijn geen gesprekken over verlenging. Dimitri de Condé gaf aan dat McKenzie en een andere verdediger in dezelfde situatie, Mujaid Sadick, waarschijnlijk deze zomer verkocht worden als ze hun contract niet verlengen.

McKenzie bevestigde in maart dat er nog steeds geen gesprekken zijn over contractverlenging. West Ham toont sterke interesse en voert gesprekken met zijn management, wat een zomerse transfer waarschijnlijk maakt.

LEES OOK: Dolle transfermolen JPL: 17 transfers als record, Genk wint jackpot

Wisselvallig seizoen met toptransfer in het verschiet

Dit seizoen vertonen de prestaties van Mark McKenzie een wisselvallige tot neerwaartse trend, op enkele positieve uitschieters na, en hij heeft veel matige prestaties laten zien. Als verdediger wordt hij (mede-)verantwoordelijk gehouden voor tegendoelpunten van de ploeg dit seizoen.

McKenzie presteert zeer wisselvallig en absoluut niet meer op het hoge constante niveau zoals in het vorige seizoen.

Ondanks zijn mindere prestaties dit seizoen, in vergelijking met de vorige jaargang, raakte midden december bekend dat McKenzie in de belangstelling van Premier League-clubs Brighton, West Ham en Everton stond.

Ook Leeds United, de nummer vier van de Championship, zou ook interesse tonen in hem. Ondertussen heeft hij zich ook al in de kijker gespeeld van een club uit de Bundesliga.

Geen gesprekken tussen KRC Genk en McKenzie

Mark McKenzie staat op het punt om zijn laatste contractjaar bij Genk in te gaan, en de club was vastbesloten om hem nog minstens tot de zomer te behouden.

Hoewel er vorig jaar informele gesprekken waren over een contractverlenging, is er tot op heden nog niets concreets uit voortgekomen. In januari meldde Het Laatste Nieuws dat er momenteel geen gesprekken gaande waren over het verlengen van McKenzie's contract.

“Volgens de logica dient zich dan een transfer aan, want zelden vertrekt er iemand transfervrij uit de Cegeka Arena…”

Dimitri de Condé vertelde in februari aan Het Belang van Limburg dat er geen gesprekken zijn met McKenzie, noch met Mujaid Sadick, een andere centrale verdediger met nog één jaar contract bij de club.

De Head of Football gaf aan dat McKenzie momenteel de boot afhoudt. “We hebben nog even tijd, maar blijven ze dat doen, dan zal er in de zomer een oplossing moeten komen. We laten niemand zijn laatste jaar ingaan.”

Geen contractverlenging = transfer deze zomer

Begin maart bevestigde Mark McKenzie dat er nog steeds geen gesprekken hebben plaatsgevonden tussen hem en de club.

“Zowel McKenzie als Sadick dreigen in Genk hun laatste contractjaar in te gaan en zullen zonder verlenging een transfer maken”, concludeerde Het Nieuwsblad vorig weekend.

Een zomerse transfer lijkt in de lucht te hangen voor McKenzie, met West Ham die stevig zijn interesse toont in de sterke centrale verdediger. Al in januari werd er interesse getoond vanuit de Engelse club, en nu worden er naar verluidt gesprekken gevoerd met McKenzie's management over een mogelijke overgang.

West Ham is topfavoriet om McKenzie binnen te halen

Voor KRC Genk en Dimitri de Condé zou dit als muziek in de oren klinken. McKenzie blijft terughoudend om zijn contract te verlengen, waardoor de Limburgers bijna gedwongen worden om hem deze zomer te verkopen.

Een overstap naar de Premier League zou een enorme stap voorwaarts betekenen in McKenzie's carrière en zou hem ook een kans geven op een vaste basisplaats bij het Amerikaanse nationale team.

West Ham kan McKenzie verleiden met een aantrekkelijk platform om zich te ontwikkelen tot een topverdediger. Met voldoende financiële middelen en zichtbare defensieve kwetsbaarheden dit seizoen, lijkt de komst van een nieuwe verdediger een prioriteit voor de club uit Londen.

Zal McKenzie zijn contract verlengen bij Genk?

Meest recent

AA Gent maakt nog een uitgaande transfer bekend

Bij AA Gent lijken ze een goede mercato achter de rug hebben. De Buffalo's hebben een aantal goede ...

2
2
Fans Anderlecht verliefd op nieuwe parel: "Geweldige speler"

Bij RSC Anderlecht krijgen de jonge talenten voorlopig héél veel speelkansen. De fans ...

32
32
Vanaken emotioneel diep geraakt: “Dat vergeet ik nooit”

Hans Vanaken heeft vanavond een bijzondere reden om met extra aandacht naar Lommel te kijken. De ...

30
30
Dolle transfermolen JPL: 17 transfers als record, Genk wint jackpot

De transferperiode ligt achter de rug. Het is opvallend: er werden deze zomer héél ...

28
28
‘Schandalige actie Allegri met De Bruyne’

Massimiliano Allegri heeft Kevin De Bruyne opnieuw hard aangepakt. Zelfs na zijn beslissende ...

109
109
Leko heeft gekozen: Club Brugge start met deze elf

Vanavond staat er nog eens oudewetse Lommel SK-Club Brugge op het programma. In het verleden hadden ...

106
106
Beveren verrast nog met aanwinst uit de MLS

SK Beveren heeft zich op de laatste dag van de zomermercato nog heel stevig versterking. Zopas ...

22
22
Van der Elst vol lof: "Misschien wel beste transfer in JPL"

Franky Van der Elst volgt het Belgische voetbal op de voet. Als analist bekijkt hij zeer veel ...

144
144
'Transferitis bij Club Brugge: meer details lekken uit'

In het absolute slot van de mercato was het nog alle hens aan dek bij Club Brugge, waar enkele ...

250
250
Coucke in shock: doodsbedreigingen raken heel hard

Marc Coucke staat opnieuw volop in de belangstelling, al gaat het deze keer niet alleen over wat er ...

61
61
'Leko hakt knoop door: vervanger Forbs al bekend'

De voorbije weken was er al sprake van een duidelijke typeploeg bij Club Brugge, maar voor de ...

213
213
'Frisse wind in Anderlecht: volgend trio bij grof huisvuil'

Met maar liefst 11 nieuwkomers ging RSC Anderlecht met de grove borstel door de kleedkamer. Hoewel ...

690
690
Antwerp verklaart oorlog: fans niet welkom in Sclessin

Antwerp gaat zaterdag op bezoek bij Standard, dat net zoals de Great Old vrij degelijk uit de ...

225
225
Europese spelerslijsten: opvallende aan -en afwezigen

Donderdag was het Deadline Day in België, maar de ploegen die Europees actief zijn waren liefst ...

360
360
'Vermeeren maakt slachtoffers: hard verdict Compper'

"Welkom thuis, Tuur", klonk het donderdag op de clubwebsite van Antwerp. Bij zijn tijdelijke ...

211
211
Op de valreep: Club Brugge kondigt twee transferdeals aan

De transfermarkt sloot donderdagavond al zijn deuren, maar daags nadien sijpelen er nog deals naar ...

473
473
Musiala kampt nog steeds met aanvallen: Kompany sust

De bezorgdheid rond Jamal Musiala was na de voorbereiding van Bayern München erg groot. Het ...

47
47
Patro plukt op nippertje nog smaakmaker bij concurrent weg

Patro Eisden zag op het slot van de zomermercato nog enkele pionnen vertrekken. Zo ging Japhet ...

43
43
Droomscenario OHL Women in Champions League

OH Leuven Women wist zich te kwalificeren voor de League Phase van de Champions League en de loting ...

46
46
Karetsas ontploft in Duitsland: “Bij Kompany zelfde gevoel”

Konstantinos Karetsas maakte deze zomermercato de overstap van KRC Genk naar Borussia Dortmund. In ...

172
172
SK Beveren blijft gaan: Bob Peeters pakt wéér uit

SK Beveren blijft maar gaan op de zomermercato. De promovendus wil dit seizoen indruk maken in de ...

97
97
KRC Genk draait Anderlecht een loer: toptalent keert terug

De Belgische topclubs focussen zich meer en meer op de eigen jeugd, maar af en toe plukken ze ook ...

354
354
'Talbi krijgt mokerslag: opmerkelijke transfer in de maak'

In een aantal landen is de transfermarkt voorlopig nog geopend. En daar willen verschillende clubs ...

307
307
Vierde Gouden Schoen op komst? Vader Vanaken spreekt zich uit

Nu de transferperiode erop zit en de ploegen uit de Jupiler Pro League geen nieuwe spelers meer ...

125
125
Solden van start: vertrekkers bij Gent, STVV, Lommel én Westerlo

De zomerse transferperiode zit er ook in België. Tenminste toch aan inkomende zijde, de clubs ...

116
116

Meer sportnieuws