Extra prijs voor Club? "Hij moet 'Speler vh Jaar' worden"

door
Extra prijs voor Club?

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League staat voor de deur en dus worden weldra opnieuw enkele individuele prijzen uitgedeeld. Aanstaande maandag zijn er namelijk de Pro League Awards. Daar wordt onder meer de trofee voor 'Speler van het Jaar' uitgereikt.

In het Belgische voetbal steken twee individuele onderscheidingen er bovenuit. Uiteraard de Gouden Schoen, maar ook de prijs voor 'Profvoetballer van het Jaar', inmiddels gedoopt tot 'Player of the Season'. Op de erelijst staan ondertussen heel wat dezelfde winnaars. Maar tussen beide verkiezingen zitten nog twee wezenlijke verschillen.

De Gouden Schoen wordt immers uitgedeeld op basis van de prestaties over een heel kalenderjaar, terwijl Profvoetballer vh Jaar betrekking heeft op een volledig seizoen. Bij die eerste trofee zijn het bovendien journalisten en stemgerichten die beslissen. Bij de andere mogen de spelers zelf kiezen.

LEES OOK: Vanhaezebrouck verbaast: "Doodgeërgerd aan Vanaken"

Derde voor Vanaken

Hierdoor heeft de prijs van 'Profvoetballer van het Jaar' heel wat waarde bij de spelers onderling. En dit seizoen lopen er opnieuw heel wat kandidaten rond om Mike Trésor op te volgen op de erelijst. Union-draaischijf Cameron Puertas bijvoorbeeld. Op topschutter Kévin Denkey van Cercle Brugge.

Journalist Christophe Franken schuift in zijn column voor La Dernière Heure echter nog een andere naam naar voren: Hans Vanaken. De tweevoudige Gouden Schoen was tijdens de reguliere competitie één van de weinige spelers bij Club Brugge die een constant niveau haalden. In de Play-Offs trok hij dat niveau nog wat op en hielp hij zijn ploeg mee tot op een zucht van de titel.

Statistieken overstegen

Volgens Franken zou Vanaken de prijs dan ook verdienen. "De vraag die men zich moet stellen: speelt er iemand sterker dan Vanaken op onze velden? Bijna op zijn 32ste verdient hij de prijs voor 'Player of the Season' voor de derde keer in zijn carrière. En niet enkel omdat Club zondag kampioen zal worden. In de voorbije seizoenen ging de trofee naar topschutter of assist-koning, maar Vanaken verdient het buiten al die statistieken. Zonder hem zou men in Brugge nu geen champagne in de frigo's aan het steken zijn", klinkt het onder meer.

Vanaken verdient de prijs voor 'Speler van het Jaar' in de JPL ...

Meest recent

'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

26
26
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

23
23
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

22
22
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

22
22
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

68
68
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

27
27
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

99
99
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

24
24
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

88
88
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

155
155
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

55
55
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

268
268
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

167
167
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

176
176
'Zeer straffe wintertransfer voor Koni De Winter'

De voorbije maanden werd er alweer druk gediscussieerd over de defensie van de Rode Duivels. Met ...

116
116
Marc Coucke steelt alle harten met onverwachte boodschap

Marc Coucke heeft opnieuw bewezen dat hij zichzelf niet al te serieus neemt. De ondernemer en ...

85
85
'Ondergang RWDM: nieuw schrijnend verhaal duikt op'

Krijgen we in de komende maanden een nieuwe tragedie in de Challenger Pro League? Een jaar na het ...

111
111
'Union tussen hoop en vrees: details over interesse bekend'

Het lijkt voor Union alweer een spannende mercato te gaan worden. In zowat elke transferperiode moet ...

44
44
'Origi maakt sensationele comeback bij ex-club'

Divock Origi zou deze winter eindelijk weer voetballer kunnen worden. De ex-Rode Duivel zat het ...

226
226
Blunder van De Mil? "Als hij een week langer gewacht had..."

AA Gent krijgt zaterdag het bezoek van Westerlo en op die wedstrijd staat er toch behoorlijk wat ...

258
258
Domper Anderlecht: verdict voor Stroeykens en Camara bekend

Deze week is de Africa Cup van start gegaan en daardoor moeten ook heel wat Belgische clubs een ...

246
246
Theate waarschuwt Rode Duivels voor WK-valkuil

Voor de Rode Duivels zal 2026 in het teken staan van het WK. In maart trekken ze al naar de ...

86
86
Meteen puzzelen voor Hayen, stormloop in Genk

Een uitgebreid kerstfeest zal er voor de spelers en clubs in de Jupiler Pro League niet inzitten, ...

504
504
Wils reageert op plotse ommekeer Antwerp: "Het is kut"

Antwerp trekt de feestdagen in met een uitstekend gevoel. Nadat de Great Old een maand geleden nog ...

396
396
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat toe, Man City heeft knalaanwinst beet'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

468
468

Meer sportnieuws