Extra prijs voor Club? "Hij moet 'Speler vh Jaar' worden"

door
Extra prijs voor Club?

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League staat voor de deur en dus worden weldra opnieuw enkele individuele prijzen uitgedeeld. Aanstaande maandag zijn er namelijk de Pro League Awards. Daar wordt onder meer de trofee voor 'Speler van het Jaar' uitgereikt.

In het Belgische voetbal steken twee individuele onderscheidingen er bovenuit. Uiteraard de Gouden Schoen, maar ook de prijs voor 'Profvoetballer van het Jaar', inmiddels gedoopt tot 'Player of the Season'. Op de erelijst staan ondertussen heel wat dezelfde winnaars. Maar tussen beide verkiezingen zitten nog twee wezenlijke verschillen.

De Gouden Schoen wordt immers uitgedeeld op basis van de prestaties over een heel kalenderjaar, terwijl Profvoetballer vh Jaar betrekking heeft op een volledig seizoen. Bij die eerste trofee zijn het bovendien journalisten en stemgerichten die beslissen. Bij de andere mogen de spelers zelf kiezen.

LEES OOK: Vertrek voor Vanaken? 'Club Brugge schiet in actie'

Derde voor Vanaken

Hierdoor heeft de prijs van 'Profvoetballer van het Jaar' heel wat waarde bij de spelers onderling. En dit seizoen lopen er opnieuw heel wat kandidaten rond om Mike Trésor op te volgen op de erelijst. Union-draaischijf Cameron Puertas bijvoorbeeld. Op topschutter Kévin Denkey van Cercle Brugge.

Journalist Christophe Franken schuift in zijn column voor La Dernière Heure echter nog een andere naam naar voren: Hans Vanaken. De tweevoudige Gouden Schoen was tijdens de reguliere competitie één van de weinige spelers bij Club Brugge die een constant niveau haalden. In de Play-Offs trok hij dat niveau nog wat op en hielp hij zijn ploeg mee tot op een zucht van de titel.

Statistieken overstegen

Volgens Franken zou Vanaken de prijs dan ook verdienen. "De vraag die men zich moet stellen: speelt er iemand sterker dan Vanaken op onze velden? Bijna op zijn 32ste verdient hij de prijs voor 'Player of the Season' voor de derde keer in zijn carrière. En niet enkel omdat Club zondag kampioen zal worden. In de voorbije seizoenen ging de trofee naar topschutter of assist-koning, maar Vanaken verdient het buiten al die statistieken. Zonder hem zou men in Brugge nu geen champagne in de frigo's aan het steken zijn", klinkt het onder meer.

Vanaken verdient de prijs voor 'Speler van het Jaar' in de JPL ...

Meest recent

'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

25
25
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

74
74
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

77
77
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

18
18
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

183
183
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

209
209
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

122
122
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Mika Godts behoorde bij Ajax weer tot de uitblinkers. De buitenspeler was goed voor een doelpunt, ...

41
41
Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Het zag er na 45 minuten op Stayen niet goed uit voor Club Brugge. Blauw-Zwart stond op achterstand ...

204
204
Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Union Berlin staat in de Bundesliga op een elfde plek, op zeven punten van de degradatiestreep. De ...

40
40
Valentine gooit bom rond Van Gucht: Charlotte slaat terug

De liefdesperikelen rond Ruben Van Gucht hebben een nieuwe, opvallende wending genomen. In een ...

99
99
Vanderbiest waarschuwt Club Brugge & co

KV Mechelen pakte vorige week een punt tegen AA Gent. Dat was oververdiend. Vandaag nemen de ...

248
248
Westerlo kietelt KRC Genk: spelers spreken ambitie uit

Waar sommigen misschien hadden verwacht dat Royal Antwerp FC of Standard het KRC Genk nog moeilijk ...

105
105
Paniek in amateur: 'Racismerel beslist kampioenschap'

In de amateurreeksen is het stilaan ook 'money time'. Toch lijkt er in één van die ...

92
92
Vanaken verrast: lof voor opvallende pion

Club Brugge kroop door het oog van de naald tegen STVV. De Kanaries verdienden meer dan een ...

190
190
Kompany schrijft geschiedenis: ongeloof bij iedereen

Bayern München is onstopbaar, zo lijkt het wel. Ze wonnen met 0-5 van St. Pauli en dat met een ...

110
110
Leko velt oordeel over Sabbe, Forbs én Diakhon

Club Brugge won bijzonder gevleid met 1-2 op het veld van STVV. De Truienaars kregen de beste ...

390
390
Vrancken over dé fase: "Heb hier minder problemen mee"

STVV speelde een beresterke partij tegen Club Brugge. De Limburgers verdienden zeker een punt, maar ...

156
156
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

347
347
Bayern staat perplex na ongenadige ingreep van Kompany

Bij Bayern drukt Vincent Kompany niet alleen op het veld zijn stempel door. Ook in de kleedkamer ...

276
276
KRC Genk mikt hoog: absolute droomtransfer op komst

KRC Genk hoopt via Play-Off 2 een Europees ticket te bemachtigen. De Limburgers moeten jaarlijks ...

496
496
Anderlecht aan zet: Bornauw voert gesprekken op

Olivier Renard had kritiek op Jesper Fredberg omwille van het ‘laten liggen’ van enkele ...

252
252
‘Transferstrijd Vermeeren barst los: 30 miljoen euro’

Arthur Vermeeren krijgt amper tot geen kansen meer bij Olympique Marseille. Het ziet er dan ook naar ...

222
222
Boskamp maakt Anderlecht af: “Bende dooie vogeltjes”

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-2 onderuit tegen Club Brugge. In de eerste helft werd ...

176
176
Club Brugge pakt zege na drama en blessures op Stayen

Een veerkrachtig Club Brugge heeft na een uiterst spannende wedstrijd een cruciale zege geboekt op ...

289
289

Meer sportnieuws