Zware gevolgen bij Anderlecht? "Hij moet zijn C4 krijgen"

door
Zware gevolgen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht likt momenteel zijn wonden. De titel is mathematisch nog niet helemaal gaan vliegen, maar het heeft er alle schijn van dat de recordkampioen weer een seizoen met lege handen zal achterblijven. En dus is een kritische evaluatie op zijn plaats.

Na de dramatische elfde plaats van in de vorige campagne, werd afgelopen zomer geopperd dat een plek in de top vier en een Europees ticket voldoende zou zijn om van een geslaagd seizoen te spreken. Maar uiteraard werden die doelstellingen aangepast naarmate het seizoen vorderde en kwam de lat logischerwijs steeds hoger te liggen. Bovendien zou het te makkelijk zijn om zich nu nog steeds achter die oorspronkelijke ambities te verschuilen.

In de reguliere competitie lieten bijvoorbeeld heel wat directe concurrenten steken vallen. Iets wat zeker niet elk jaar zal gebeuren en daar kon RSCA veel te weinig van profiteren. Daarnaast werd een selectie samengesteld met spelersmateriaal waarmee het gewoonweg verplicht is om op Belgische niveau voor de prijzen mee te doen. Tot slot werd Anderlecht in tegenstelling tot zijn titelconcurrenten 'gespaard' van Europese verplichtingen. Geen overbodige luxe gezien de blessuregevoeligheid bij verschillende spelers.

LEES OOK: Hasi op straat? Kleedkamer spreekt duidelijke taal

Tactisch afgetroefd

Hoewel er dus wel degelijk sprake is van progressie tegenover vorig seizoen, dreigt het vooral een gemiste kans te worden voor Anderlecht. Zeker als het straks ook nog eens naast de tweede plaats grijpt. En dus zullen bepaalde protagonisten verantwoording moeten afleggen. Niet in het minst coach Brian Riemer. Die deed uiteraard goede zaken en kon een hecht team kneden. Maar de Deen kon zeker niet volledig overtuigen.

Op tactisch vlak presteert Riemer bijvoorbeeld ondermaats. Hij heeft het lastig om het verschil te maken met zijn ingrepen. Vooral tijdens de match lukt het hem zelden om te anticiperen en goed bij te sturen. Ook zondag tegen Club Brugge werd hij wat dat betreft overklast. "Riemer heeft een professionele fout gemaakt", vatte analist Nordin Jbari zijn optreden samen bij La Tribune. "Het was geen match zoals alle andere, maar Riemer had het niet door. Dat kan hen de titel hebben gekost", vulde Philippe Albert aan.

Ontslag gevraagd

Daarnaast slaagt Riemer er niet in om zijn reputatie van defensief ingestelde trainer van zich af te schudden, terwijl Anderlecht van nature toch een aanvallend ingestelde club is. Voor voormalig sterkhouder Silvio Proto zit er dan ook maar één ding op. "Als ik voorzitter van Anderlecht was, kreeg Riemer zijn C4. Thuis tegen Club voor een punt spelen, schandalig", klonk het scherp bij La Vestiaire. De kans dat de trainer effectief ontslagen wordt, is evenwel bijzonder klein. Maar het is duidelijk dat hij naar volgend seizoen toe stappen moet zetten. Na zijn eerste anderhalf jaar als eindverantwoordelijke is er van progressie immers veel te weinig sprake.

Anderlecht moet doorgaan met Riemer ...

Meest recent

'Genk heeft beet en telt 1 miljoen euro neer'

KRC Genk pakte zondag eindelijk nog eens een competitiezege. De laatste overwinning dateerde al van ...

10
10
Vandenbempt waarschuwt Anderlecht in zoektocht naar nieuwe coach

Anderlecht ging zondag opnieuw pijnlijk onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. ...

67
67
'Nottingham Forest grijpt naast Rode Duivel'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog dé sensatie van de Premier League, maar dit seizoen ...

14
14
Leko verklaart bizarre tactische keuze: "Hij was niet fit"

Club Brugge wist zich eerder deze week nog knap te kwalificeren in de Champions League, maar is ...

55
55
'Genk weigert miljoenenbod en haalt nog toptalent'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato geweest, maar maandag lijkt er op de ...

111
111
'Club hakt transferknopen door: 100 miljoen geweigerd'

De voorbije dagen draaide de geruchtenmolen bij Club Brugge op volle toeren. Zowel aan inkomende als ...

262
262
'Vermeeren slachtoffer van knaltransfer Essevee'

Arthur Vermeeren mocht zaterdag nog eens tien minuten meedoen bij Olympique Marseille. Onze ...

70
70
'Anderlecht verrast: toch nog aanwinst op komst'

Besnik Hasi verwachtte ingaand geen nieuws meer bij RSC Anderlecht. Al haalde onze redactie aan dat ...

189
189
Anderlecht-fans reageren unaniem na ontslag Hasi

Anderlecht ging zondag opnieuw onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. Dat ...

214
214
KV Mechelen valt ondanks knappe comeback uit top zes

KV Mechelen is zijn plaats in de top zes kwijt. Op het veld van OH Leuven redden ze dankzij een ...

83
83
Anderlecht zoekt coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Besnik Hasi is ontslagen als trainer van RSC Anderlecht. Een logische beslissing na 18 zeges in 43 ...

1654
1654
Kogel is door de kerk: Anderlecht ontslaat Hasi

RSC Anderlecht heeft zopas Besnik Hasi ontslagen. Dat heeft de club meegedeeld via de officiële ...

464
464
Union SG haalt zwak Club Brugge meteen van zijn wolk

De beste Belgische ploegen van de afgelopen jaren stonden vanavond in het Dudenpark tegenover ...

196
196
‘Antwerp snel verlost van floptransfer’

De zomermercato van Royal Antwerp FC was zeker geen groot succes. De Great Old gaat mogelijk een van ...

145
145
‘Race tegen de klok: Club Brugge wil €7,5M-powerhouse’

Club Brugge heeft een transfertarget op de radar die deze winter plots overal opduikt. Zijn dossier ...

653
653
Ajax flikt het en heeft zeer grote transfer beet

Ajax verloor vandaag weer punten en telt achttien puntern minder dan PSV. Zo gaan voor het vierde ...

61
61
Man City loopt alweer kater op tegen Tottenham

In de Premier League moest Manchester City op bezoek gaan bij het povere Tottenham. De troepen van ...

29
29
PSV pakt na demonstratie uit met geweldig nieuws

Het moet bijzonder plezant zijn om vandaag fan te zijn van PSV. Ze domineren de Nederlandse ...

40
40
Club Brugge én Cercle Brugge kondigen transfers aan

De wintermercato loopt op zijn laatste benen. Er mogen nog de nodige transfers worden verwacht. Zo ...

123
123
Hasi op straat? Kleedkamer spreekt duidelijke taal

Het beloven spannende dagen te worden op Neerpede. Na de nederlaag op het veld van Standard, lijken ...

386
386
Anderlecht-zondebok schuldbewust: "Kijk vooral naar mezelf"

RSC Anderlecht is een nieuwe teleurstelling rijker. De gevallen recordkampioen verloor zondagmiddag ...

243
243
Ontslag Hasi in de maak: zondagavond nog crisisoverleg

RSC Anderlecht staat aanstaande donderdag voor een levensbelangrijk bekerduel tegen Antwerp FC. De ...

655
655
Genk bibbert en beeft maar verzilvert bliksemstart op Dender

KRC Genk heeft zijn eerste competitiezege onder Nicky Hayen beet. Op het veld van FCV Dender nam het ...

91
91
Union - Club Brugge: Leko kiest grote verrassing in basiself

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een absolute topaffiche op het programma. Met Union SG en ...

280
280
Courtois én Lammens cruciaal in zeges, straf statement PSV

In La Liga blijft Real Madrid voorlopig op een zucht van leider FC Barcelona. Het won zondag immers ...

85
85

Meer sportnieuws