Zware gevolgen bij Anderlecht? "Hij moet zijn C4 krijgen"

door
Zware gevolgen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht likt momenteel zijn wonden. De titel is mathematisch nog niet helemaal gaan vliegen, maar het heeft er alle schijn van dat de recordkampioen weer een seizoen met lege handen zal achterblijven. En dus is een kritische evaluatie op zijn plaats.

Na de dramatische elfde plaats van in de vorige campagne, werd afgelopen zomer geopperd dat een plek in de top vier en een Europees ticket voldoende zou zijn om van een geslaagd seizoen te spreken. Maar uiteraard werden die doelstellingen aangepast naarmate het seizoen vorderde en kwam de lat logischerwijs steeds hoger te liggen. Bovendien zou het te makkelijk zijn om zich nu nog steeds achter die oorspronkelijke ambities te verschuilen.

In de reguliere competitie lieten bijvoorbeeld heel wat directe concurrenten steken vallen. Iets wat zeker niet elk jaar zal gebeuren en daar kon RSCA veel te weinig van profiteren. Daarnaast werd een selectie samengesteld met spelersmateriaal waarmee het gewoonweg verplicht is om op Belgische niveau voor de prijzen mee te doen. Tot slot werd Anderlecht in tegenstelling tot zijn titelconcurrenten 'gespaard' van Europese verplichtingen. Geen overbodige luxe gezien de blessuregevoeligheid bij verschillende spelers.

LEES OOK: Siquet briest bij Club Brugge: Anderlecht of buitenland?

Tactisch afgetroefd

Hoewel er dus wel degelijk sprake is van progressie tegenover vorig seizoen, dreigt het vooral een gemiste kans te worden voor Anderlecht. Zeker als het straks ook nog eens naast de tweede plaats grijpt. En dus zullen bepaalde protagonisten verantwoording moeten afleggen. Niet in het minst coach Brian Riemer. Die deed uiteraard goede zaken en kon een hecht team kneden. Maar de Deen kon zeker niet volledig overtuigen.

Op tactisch vlak presteert Riemer bijvoorbeeld ondermaats. Hij heeft het lastig om het verschil te maken met zijn ingrepen. Vooral tijdens de match lukt het hem zelden om te anticiperen en goed bij te sturen. Ook zondag tegen Club Brugge werd hij wat dat betreft overklast. "Riemer heeft een professionele fout gemaakt", vatte analist Nordin Jbari zijn optreden samen bij La Tribune. "Het was geen match zoals alle andere, maar Riemer had het niet door. Dat kan hen de titel hebben gekost", vulde Philippe Albert aan.

Ontslag gevraagd

Daarnaast slaagt Riemer er niet in om zijn reputatie van defensief ingestelde trainer van zich af te schudden, terwijl Anderlecht van nature toch een aanvallend ingestelde club is. Voor voormalig sterkhouder Silvio Proto zit er dan ook maar één ding op. "Als ik voorzitter van Anderlecht was, kreeg Riemer zijn C4. Thuis tegen Club voor een punt spelen, schandalig", klonk het scherp bij La Vestiaire. De kans dat de trainer effectief ontslagen wordt, is evenwel bijzonder klein. Maar het is duidelijk dat hij naar volgend seizoen toe stappen moet zetten. Na zijn eerste anderhalf jaar als eindverantwoordelijke is er van progressie immers veel te weinig sprake.

Anderlecht moet doorgaan met Riemer ...

Meest recent

KRC Genk mag hopen: van de top naar de krochten van Europa

KRC Genk ontvangt FC Basel in de Cegeka Arena. De Zwitsers waren in het verleden nog ...

11
11
'Masterplan Anderlecht met De Cat: dit ligt op tafel'

Er doen heel veel geruchten de ronde over Nathan De Cat. De 17-jarige middenvelder is dé ...

151
151
Kane verklapt: Bayern München of FC Barcelona?

De afgelopen weken was er heel veel te doen over de toekomst van Harry Kane. De Britse aanvaller ...

36
36
Seys scherp voor zichzelf en team: "Dramatisch!"

Net als heel Club Brugge speelde ook Joaquin Seys geen goede partij. De blonde linksachter was na de ...

49
49
'DAZN-crash: legt Club Brugge een bom onder de JPL?'

De DAZN-crash heeft het Belgische voetbal volledig in de war gestuurd: het tv-contract ligt aan ...

317
317
Ferdinand lyrisch over Rode Duivel: "Belachelijk goed"

Er spelen heel veel Rode Duivels in topcompetities. Eén van hen is Leandro Trossard. Die kent ...

60
60
Vanaken geeft dé reden voor mindere Champions League-reeks

Club Brugge bakte er niets van tegen Sporting CP. Een terechte 3-0 was een feit. Bij Blauw-Zwart ...

178
178
Club Brugge met de grond gelijk gemaakt: "Zoals in jaren '80"

Club Brugge speelde een povere partij op het veld van Sporting CP. Het ging terecht met 3-0 onderuit ...

219
219
‘Slimste clubs in Europa’: één JPL-topclub in top tien

Union SG is een waanzinnig goed geleide club. De Brusselaars verdienen niets dan lof voor hun ...

120
120
Hayen geeft update over blessure van Jackers

Club Brugge verloor kansloos met 3-0 van Sporting CP. Een verdiende nederlaag voor een matig ...

377
377
Club-ster valt zwáár door de mand: kranten geven 3 op 10

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

293
293
Extra drama voor Club: titularis afgevoerd op brancard

In de Champions League heeft Club Brugge woensdagavond een flinke opdoffer geslikt. Na een pover ...

280
280
UCL: Arsenal klopt Bayern, afgang Liverpool, CDK en Mbappé heersen

Het Bayern München van coach Vincent Kompany heeft zijn eerste nederlaag van het seizoen ...

77
77
Trieste aftocht: Sporting geeft zwak Club pak voor de broek

Club Brugge zal tijdens de drie resterende speeldagen nog vol aan de bak moeten om de League Phase ...

115
115
Domper op bloedvorm: misnoegde Trossard sjokt van veld

Leandro Trossard is de laatste weken uitstekend in vorm bij Arsenal FC. Woensdagavond startte de ...

52
52
Club krijgt klappen in Lissabon: "Hij is dé zwakke schakel"

In de Champions League dreigt Club Brugge een flinke kater te gaan oplopen. Op het veld van Sporting ...

346
346
Club Brugge van hemel naar hel: VAR kwelduivel van dienst

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdagavond op tegen Sporting CP. Even leek er een ...

249
249
Oorlogsverklaring aan DAZN: Pro League dropt fors statement

Het Belgische clubvoetbal rekent momenteel af met een heuse crisis. Rechtenhouder DAZN heeft het ...

313
313
Union verbluft Europa: "Heksenketel ongemakkelijk stil"

Union SG heeft dinsdagavond voor een zoveelste hoogtepunt gezorgd. In de Champions League gingen de ...

273
273
Uitslagen UCL: Pocognoli vloekt ondanks monumentale blunder

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli heeft woensdag twee dure punten verspeeld in de ...

40
40
Loting WK '26: Duivels moeten deze 'Poule des Doods' vrezen

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

207
207
Sporting-Club Brugge: grote favoriet nu al bekend

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Sporting CP. Een jaartje ...

347
347
Eén verrassing in basiself Club, Sporting met 3 nieuwe namen

Om 21u staat Club Brugge voor zijn vijfde opdracht in de Champions League. Het hoopt verder te gaan ...

155
155
'Anderlecht moet bliksemsnel toeslaan voor toptalent'

Het wordt uitkijken wat Anderlecht tijdens de wintermercato zal doen. Sportief directeur Olivier ...

300
300
Fink spreekt klare taal over Europese ambities

Donderdag mag KRC Genk weer aan de bak in de Europa League. Daarin krijgt het voor zijn vijfde ...

75
75

Meer sportnieuws