Zware gevolgen bij Anderlecht? "Hij moet zijn C4 krijgen"

door
Zware gevolgen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht likt momenteel zijn wonden. De titel is mathematisch nog niet helemaal gaan vliegen, maar het heeft er alle schijn van dat de recordkampioen weer een seizoen met lege handen zal achterblijven. En dus is een kritische evaluatie op zijn plaats.

Na de dramatische elfde plaats van in de vorige campagne, werd afgelopen zomer geopperd dat een plek in de top vier en een Europees ticket voldoende zou zijn om van een geslaagd seizoen te spreken. Maar uiteraard werden die doelstellingen aangepast naarmate het seizoen vorderde en kwam de lat logischerwijs steeds hoger te liggen. Bovendien zou het te makkelijk zijn om zich nu nog steeds achter die oorspronkelijke ambities te verschuilen.

In de reguliere competitie lieten bijvoorbeeld heel wat directe concurrenten steken vallen. Iets wat zeker niet elk jaar zal gebeuren en daar kon RSCA veel te weinig van profiteren. Daarnaast werd een selectie samengesteld met spelersmateriaal waarmee het gewoonweg verplicht is om op Belgische niveau voor de prijzen mee te doen. Tot slot werd Anderlecht in tegenstelling tot zijn titelconcurrenten 'gespaard' van Europese verplichtingen. Geen overbodige luxe gezien de blessuregevoeligheid bij verschillende spelers.

LEES OOK: Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

Tactisch afgetroefd

Hoewel er dus wel degelijk sprake is van progressie tegenover vorig seizoen, dreigt het vooral een gemiste kans te worden voor Anderlecht. Zeker als het straks ook nog eens naast de tweede plaats grijpt. En dus zullen bepaalde protagonisten verantwoording moeten afleggen. Niet in het minst coach Brian Riemer. Die deed uiteraard goede zaken en kon een hecht team kneden. Maar de Deen kon zeker niet volledig overtuigen.

Op tactisch vlak presteert Riemer bijvoorbeeld ondermaats. Hij heeft het lastig om het verschil te maken met zijn ingrepen. Vooral tijdens de match lukt het hem zelden om te anticiperen en goed bij te sturen. Ook zondag tegen Club Brugge werd hij wat dat betreft overklast. "Riemer heeft een professionele fout gemaakt", vatte analist Nordin Jbari zijn optreden samen bij La Tribune. "Het was geen match zoals alle andere, maar Riemer had het niet door. Dat kan hen de titel hebben gekost", vulde Philippe Albert aan.

Ontslag gevraagd

Daarnaast slaagt Riemer er niet in om zijn reputatie van defensief ingestelde trainer van zich af te schudden, terwijl Anderlecht van nature toch een aanvallend ingestelde club is. Voor voormalig sterkhouder Silvio Proto zit er dan ook maar één ding op. "Als ik voorzitter van Anderlecht was, kreeg Riemer zijn C4. Thuis tegen Club voor een punt spelen, schandalig", klonk het scherp bij La Vestiaire. De kans dat de trainer effectief ontslagen wordt, is evenwel bijzonder klein. Maar het is duidelijk dat hij naar volgend seizoen toe stappen moet zetten. Na zijn eerste anderhalf jaar als eindverantwoordelijke is er van progressie immers veel te weinig sprake.

Anderlecht moet doorgaan met Riemer ...

Meest recent

Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

15
15
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

21
21
Blunder Renard pijnlijk duidelijk: CIES met straffe cijfers

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht was geen groot succes. Er gebeurden zeker een ...

81
81
Marc Coucke kiest plots voor een totaal ander verhaal

Wat doet een topondernemer en voetbaleigenaar wanneer de stadionlichten even doven? Woensdagavond ...

12
12
RKC verrast compleet met 'ex-toptransfer KRC Genk'

In Nederland blijven ze opvallende transfers afronden. Raheem Sterling trok gratis naar Feyenoord en ...

18
18
Hubert legt uit waarom hij Anderlecht altijd gespaard heeft

Amper anderhalf jaar is de trainerscarrière van David Hubert aan de gang, maar in die periode ...

108
108
'Dilemma Anderlecht: nieuwe kans of vertrek voor prikje?'

Anderlecht kende deze winter alweer een zeer drukke mercato. Daarin haalde het vijf nieuwe spelers ...

175
175
'Crisis bij Real: spelers keren zich massaal tegen Arbeloa'

Real Madrid beleefde zondag een zeer pijnlijke avond. Het ging in het eigen Bernabeu onderuit tegen ...

66
66
'Club watertandt: nieuwe knaltransfer voor Talbi'

Bij Club Brugge slagen ze er alsmaar vaker in om stevig te cashen op hun eigen jeugdspelers. In het ...

252
252
KV Mechelen naar PO1: Winkelmans ziet één uitkomst

De strijd om de Champions' Play-Off is op drie speeldagen van het einde van de reguliere competitie ...

91
91
Vandevoordt legt uit waarom hij toch bij RB Leipzig blijft

De Rode Duivels hebben heel wat weelde onder de lat. Thibaut Courtois blijft de onbetwiste nummer ...

66
66
Keeperskwestie bij Union? Hubert schenkt klare wijn

Union kreeg de voorbije weken enkele tikken in de titelstrijd. Het liet punten liggen tegen Standard ...

78
78
TRANSFERUURTJE: 'Targets Club bekend, transferbom bij Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

264
264
'Real Madrid gaat voor megadeal met bod van 120 miljoen'

Real Madrid kent een moeizaam seizoen. De titel lijkt stilaan uit de handen te glippen, waardoor ze ...

94
94
Van Gucht tot kookpunt gebracht met pornoster-onthulling

Een pikante onthulling op het verkeerde veld? Ruben Van Gucht zorgde deze week niet voor opschudding ...

166
166
Albert voorspelt furie bij Anderlecht door één man

Bij RSC Anderlecht waren de ingaande transfers dit seizoen geen geweldig succes. Eén van hen ...

338
338
Maesschalck brengt groot nieuws over De Bruyne

Kevin De Bruyne traint terug mee met de groep in Napels. Dat is zeer positief nieuws en de Rode ...

76
76
Red Flames met grote ambities: "Hét grote doel"

De Red Flames wonnen met 0-3 van Israël. Een vlotte overwinning, maar daar willen ze meer. ...

28
28
Lapoussin verrast vriend en vijand met nieuwe werkgever

Loic Lapoussin heeft na maanden zoeken weer een nieuwe club gevonden. De ex-speler van STVV en Union ...

65
65
'Standard niet akkoord: miljoenenbod geweigerd'

Standard kan het geld altijd zeer goed gebruiken, maar dat wil niet zeggen dat ze zomaar elk bod ...

147
147
Twee WK-gangers bij Westerlo? "Zou een droom zijn"

Bij KVC Westerlo kennen ze al bij al een rustig seizoen. Met de nodige ups en downs. De top zes, dat ...

30
30
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

24
24
Omwenteling in titelstrijd: "Zo word je géén kampioen"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

431
431
Eden Hazard bekent kleur: twee topfavorieten voor WK '26

Het aftellen tot het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico is nu ook echt begonnen. Zo zijn ...

361
361
Hete transferzomer KRC Genk: zestal op weg naar uitgang?

KRC Genk is bezig aan een behoorlijk wisselvallig seizoen. Desondanks hebben de Limburgers ...

566
566

Meer sportnieuws