Zware gevolgen bij Anderlecht? "Hij moet zijn C4 krijgen"

door
Zware gevolgen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht likt momenteel zijn wonden. De titel is mathematisch nog niet helemaal gaan vliegen, maar het heeft er alle schijn van dat de recordkampioen weer een seizoen met lege handen zal achterblijven. En dus is een kritische evaluatie op zijn plaats.

Na de dramatische elfde plaats van in de vorige campagne, werd afgelopen zomer geopperd dat een plek in de top vier en een Europees ticket voldoende zou zijn om van een geslaagd seizoen te spreken. Maar uiteraard werden die doelstellingen aangepast naarmate het seizoen vorderde en kwam de lat logischerwijs steeds hoger te liggen. Bovendien zou het te makkelijk zijn om zich nu nog steeds achter die oorspronkelijke ambities te verschuilen.

In de reguliere competitie lieten bijvoorbeeld heel wat directe concurrenten steken vallen. Iets wat zeker niet elk jaar zal gebeuren en daar kon RSCA veel te weinig van profiteren. Daarnaast werd een selectie samengesteld met spelersmateriaal waarmee het gewoonweg verplicht is om op Belgische niveau voor de prijzen mee te doen. Tot slot werd Anderlecht in tegenstelling tot zijn titelconcurrenten 'gespaard' van Europese verplichtingen. Geen overbodige luxe gezien de blessuregevoeligheid bij verschillende spelers.

LEES OOK: Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Tactisch afgetroefd

Hoewel er dus wel degelijk sprake is van progressie tegenover vorig seizoen, dreigt het vooral een gemiste kans te worden voor Anderlecht. Zeker als het straks ook nog eens naast de tweede plaats grijpt. En dus zullen bepaalde protagonisten verantwoording moeten afleggen. Niet in het minst coach Brian Riemer. Die deed uiteraard goede zaken en kon een hecht team kneden. Maar de Deen kon zeker niet volledig overtuigen.

Op tactisch vlak presteert Riemer bijvoorbeeld ondermaats. Hij heeft het lastig om het verschil te maken met zijn ingrepen. Vooral tijdens de match lukt het hem zelden om te anticiperen en goed bij te sturen. Ook zondag tegen Club Brugge werd hij wat dat betreft overklast. "Riemer heeft een professionele fout gemaakt", vatte analist Nordin Jbari zijn optreden samen bij La Tribune. "Het was geen match zoals alle andere, maar Riemer had het niet door. Dat kan hen de titel hebben gekost", vulde Philippe Albert aan.

Ontslag gevraagd

Daarnaast slaagt Riemer er niet in om zijn reputatie van defensief ingestelde trainer van zich af te schudden, terwijl Anderlecht van nature toch een aanvallend ingestelde club is. Voor voormalig sterkhouder Silvio Proto zit er dan ook maar één ding op. "Als ik voorzitter van Anderlecht was, kreeg Riemer zijn C4. Thuis tegen Club voor een punt spelen, schandalig", klonk het scherp bij La Vestiaire. De kans dat de trainer effectief ontslagen wordt, is evenwel bijzonder klein. Maar het is duidelijk dat hij naar volgend seizoen toe stappen moet zetten. Na zijn eerste anderhalf jaar als eindverantwoordelijke is er van progressie immers veel te weinig sprake.

Anderlecht moet doorgaan met Riemer ...

Meest recent

'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

3
3
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

17
17
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

135
135
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

306
306
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

240
240
Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

161
161
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

116
116
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

74
74
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

519
519
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

309
309
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

307
307
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

370
370
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

207
207
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

173
173
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

331
331
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

789
789
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

268
268
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

210
210
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

119
119
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

181
181
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

84
84
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

294
294
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

40
40
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

1058
1058
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

350
350

Meer sportnieuws