'Trainerszoektocht Club Brugge neemt beslissende wending'

1018 stemmen
'Trainerszoektocht Club Brugge neemt beslissende wending'

Behoudens een totaal onverwachte wending, is het Club Brugge dat zich komend weekend tot landskampioen zal kronen. Een geweldige prestatie dus van interim-coach Nicky Hayen. Het begint er dan ook steeds meer op te lijken dat hij straks ook vast benoemd zal worden.

Na de tegenvallende prestaties van vorig seizoen in eigen land, besloot het Brugse bestuur afgelopen zomer om het sportieve lot in handen van Ronny Deila te leggen. Maar zijn aanstelling bleek uiteindelijk geen goede keuze. Daags na de reguliere competitie, die als vierde werd afgesloten, moest de Noor dan ook opkrassen.

Vervolgens werd beloften-trainer Hayen tijdelijk benoemd als T1 van de A-kern. En het voormalige boegbeeld van STVV presteert momenteel ver boven ieders verwachtingen. Onder zijn bewind heeft Club een ticket voor de halve finales van de Conference League behaald én staat het op een zucht van de landstitel.

LEES OOK: 'Trainerssoap Anderlecht bereikt climax: gloednieuwe kandidaat'

Tactisch duidelijk, maar flexibel

De resultaten onder Hayen staan dus al een paal boven water. Maar er spelen nog meer elementen die in zijn voordeel spreken. Veel meer dan zijn voorganger, maakt Hayen gretig gebruik van de wetenschappelijke tools die de club hem aanbiedt. En het bestuur zal ongetwijfeld appreciëren dat de investeringen op dat vlak renderen.

Daarnaast staat de Limburger ook open voor overleg. Zowel met de input van zijn spelers als met die van hogerhand, gaat hij telkens aan de slag. Bovendien is hij telkens erg duidelijk in zijn keuzes, maar zijn subtiele tactische aanpassingen op basis van de tegenstanders pakten tot dusver doorgaans goed uit.

Vaste benoeming onvermijdelijk

Al deze elementen samen maakt dat Hayen, die zelf openstaat voor een vaste benoeming als T1, een wel zeer lijvige sollicitatiebrief kan voorleggen. Volgens Het Laatste Nieuws kan de clubleiding dan ook stilaan niet meer rond de voormalige verdediger als hoofdtrainer voor volgend seizoen. Nochtans leek dat bij de start van zijn interim-opdracht totaal onmogelijk. Van een wending gesproken.

Een definitieve beslissing zou nog niet gevallen zijn en als het zondag alsnog fout loopt kan de sfeer helemaal omslaan, maar steeds meer begint het erop te lijken dat Hayen ook volgend seizoen aan het roer staat. "Je kan je nauwelijks kan inbeelden dat er eind juni een andere trainer de groep zal toespreken wanneer Blauw-Zwart in het Basecamp opnieuw verzamelen blaast", besluit HLN.

Club Brugge moet met Hayen doorgaan als T1 ...

Meest recent

WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

29
29
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

20
20
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

142
142
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

188
188
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

126
126
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

143
143
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

162
162
'Trainerssoap Anderlecht bereikt climax: gloednieuwe kandidaat'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

357
357
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

524
524
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

114
114
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

246
246
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

328
328
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

324
324
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

589
589
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

389
389
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

147
147
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

199
199
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

433
433
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

559
559
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

379
379
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

175
175
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

46
46
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

420
420
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

64
64
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

516
516

Meer sportnieuws