'Trainerszoektocht Club Brugge neemt beslissende wending'

door
'Trainerszoektocht Club Brugge neemt beslissende wending'

Behoudens een totaal onverwachte wending, is het Club Brugge dat zich komend weekend tot landskampioen zal kronen. Een geweldige prestatie dus van interim-coach Nicky Hayen. Het begint er dan ook steeds meer op te lijken dat hij straks ook vast benoemd zal worden.

Na de tegenvallende prestaties van vorig seizoen in eigen land, besloot het Brugse bestuur afgelopen zomer om het sportieve lot in handen van Ronny Deila te leggen. Maar zijn aanstelling bleek uiteindelijk geen goede keuze. Daags na de reguliere competitie, die als vierde werd afgesloten, moest de Noor dan ook opkrassen.

Vervolgens werd beloften-trainer Hayen tijdelijk benoemd als T1 van de A-kern. En het voormalige boegbeeld van STVV presteert momenteel ver boven ieders verwachtingen. Onder zijn bewind heeft Club een ticket voor de halve finales van de Conference League behaald én staat het op een zucht van de landstitel.

LEES OOK: Groot alarm bij Genk: "Nu blijkt hoe ernstig de situatie"

Tactisch duidelijk, maar flexibel

De resultaten onder Hayen staan dus al een paal boven water. Maar er spelen nog meer elementen die in zijn voordeel spreken. Veel meer dan zijn voorganger, maakt Hayen gretig gebruik van de wetenschappelijke tools die de club hem aanbiedt. En het bestuur zal ongetwijfeld appreciëren dat de investeringen op dat vlak renderen.

Daarnaast staat de Limburger ook open voor overleg. Zowel met de input van zijn spelers als met die van hogerhand, gaat hij telkens aan de slag. Bovendien is hij telkens erg duidelijk in zijn keuzes, maar zijn subtiele tactische aanpassingen op basis van de tegenstanders pakten tot dusver doorgaans goed uit.

Vaste benoeming onvermijdelijk

Al deze elementen samen maakt dat Hayen, die zelf openstaat voor een vaste benoeming als T1, een wel zeer lijvige sollicitatiebrief kan voorleggen. Volgens Het Laatste Nieuws kan de clubleiding dan ook stilaan niet meer rond de voormalige verdediger als hoofdtrainer voor volgend seizoen. Nochtans leek dat bij de start van zijn interim-opdracht totaal onmogelijk. Van een wending gesproken.

Een definitieve beslissing zou nog niet gevallen zijn en als het zondag alsnog fout loopt kan de sfeer helemaal omslaan, maar steeds meer begint het erop te lijken dat Hayen ook volgend seizoen aan het roer staat. "Je kan je nauwelijks kan inbeelden dat er eind juni een andere trainer de groep zal toespreken wanneer Blauw-Zwart in het Basecamp opnieuw verzamelen blaast", besluit HLN.

Club Brugge moet met Hayen doorgaan als T1 ...

Meest recent

Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

7
7
'Genk laat toptalent vertrekken: oorzaak bekend'

KRC Genk beleeft een zeer opmerkelijke mercato. Het versterkt zich voorlopig niet, maar laat wel ...

13
13
Woeste Kompany haalt uit naar refs na nieuw puntenverlies

Maandenlang was Bayern München onaantastbaar in de Bundesliga, maar plots lijkt het team van ...

39
39
Nainggolan weer beslissend, RWDM wint opnieuw

In de slotwedstrijden van zaterdagavond in de Challenger Pro League heeft Radja Nainggolan zich ...

48
48
PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

De wintermercato is in zijn laatste dagen aanbeland. Ongetwijfeld zullen we daarin nog enkele ...

55
55
'Cercle pakt nog uit met Duitse jeugdinternational'

Cercle Brugge was de voorbije weken goed op dreef, maar kreeg zaterdag een pijnlijke 0-4 om de oren ...

29
29
'Club Brugge in shock: alsnog vertrek Onyedika?'

Voor Club Brugge belooft het slot van de wintermercato nog zeer druk te worden. Niet alleen hopen ze ...

302
302
Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

19
19
Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

25
25
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

99
99
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

22
22
'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

In België is er al jaren een strijd om de beste talenten. AA Gent probeert ook steeds meer in ...

176
176
'Club Brugge baalt: parel trekt naar Europese top'

Club Brugge leeft momenteel op een wolk na de kwalificatie in de Champions League, maar ze gaan toch ...

623
623
Druk op Renard neemt toe: "Er werd toch flink gespendeerd"

Besnik Hasi krijgt voorlopig de volle laag, maar daarachter zal Olivier Renard toch stilaan ...

307
307
Vannieuwkerke verrast vriend en vijand met opvallende zet

Karl Vannieuwkerke is dit weekend te horen en te zien op het WK Veldrijden in het Nederlandse Hulst. ...

96
96
KRC Genk maakt transferdeal met FC Barcelona bekend

Een zeer opvallende transfer bij Racing Genk. Daar hebben ze vandaag een deal gesloten met FC ...

160
160
Clement komt met bijzonder straffe Premier League-uitspraak

Philippe Clement kende wisselend succes bij AS Monaco en Rangers FC. Hij trok nadien naar Norwich ...

84
84
Arsenal recht de rug, Leipzig haakt helemaal af

In de Bundesliga en Premier League stonden er namiddag een aantal matche op het programma. Kregen we ...

20
20
Antwerp houdt gezondheidswandeling bij Cercle Brugge

Royal Antwerp FC stond om 16u voor een aantal moeilijke verplaatsing naar Cercle Brugge. Al werd het ...

73
73
Kompany looft oude JPL-bekende: "Groot talent"

Bayern München hoopt vandaag weer de zege te pakken tegen Hamburger SV. Vincent Kompany kreeg ...

42
42
Vanhaezebrouck scherp voor De Mil: "Stel je je vragen bij"

Rik De Mil trok enkele weken geleden van Sporting Charleroi naar AA Gent. Bij de Carolo's doet Hans ...

233
233
Hasi trekt van leer: "Dàt vroeg de club aan mij"

Bij RSC Anderlecht staat er na de 5 op 18 veel druk op de ketel. Winnen bij Standard is nodig voor ...

236
236
Belgische coach verrast: "Sprak met Antwerp"

Royal Antwerp FC is zwaar teruggevallen. Voorzitter Paul Gheysens voerde allerminst een duurzaam ...

316
316
Onmisbaar bij Anderlecht: tijd dringt voor Renard

Thorgan Hazard krijgt vreemd genoeg kritiek de laatste weken. Zelfs Besnik Hasi was kritisch voor ...

341
341
STVV houdt hart vast: weldra witte rook over Vrancken

STVV kent een droomseizoen in de Jupiler Pro League. De club hoopt dat ze Wouter Vrancken nog langer ...

222
222

Meer sportnieuws