Racing Genk voelt weer Europa-vibes na pittige strijd met Great Old

door
Racing Genk voelt weer Europa-vibes na pittige strijd met Great Old

Wie het eerste halfuur zag van Racing Genk tegen Antwerp zal ons ongetwijfeld niet geloven, maar de strijd tussen de 'twee gebuisden' uit deze PO's werd nog een aangenaam kijkstuk. Dankzij de flits van een jonge diamant en een ijzig koele Zwitser ruiken de Limburgers weer aan Europees voetbal. Voor Antwerp kreeg deze confrontatie een donker zwarte rand.

In de strijd om de laatste Europese tickets had Antwerp stilaan een klein mirakel nodig. The Great Old zwalpte door deze PO's en moest vandaag op bezoek bij Racing Genk. De situatie was deze keer helemaal anders bij Rood-Wit dan ongeveer een jaar geleden, toen Alderweireld voor de opperste euforie zorgde.

Ook bij de Limburgers was het de laatste weken kommer en kwel, vandaag kon Genk wel weer over Cercle Brugge wippen naar plek vier. Oliveiri moest puzzelen door de onbeschikbaarheid van El Khannouss, in zijn plek begon de amper 16-jarige Karetsas. Van Bommel verving voorin Janssen (net geopereerd) door Ilenikhena.

LEES OOK: Na verkeersdrama: Tom Waes oog in oog met bloederig geweld

Prachtig eerbetoon aan kampioenenploeg

De Genkse fans werden alvast opgewarmd door bijna de voltallige kampioenenploeg van het magische jaar 1999 toen Aimé Antheunis de Limburgers naar de landstitel leidde:

Genkse diamant meteen bepalend

Beide ploegen begonnen met veel aanvalsdrang maar het was speuren met een vergrootglas naar kansen in de openingsfase. Pas iets voor het halfuur was er plots een razend snelle counter van de thuisploeg: Karetsas speelde Zeqiri in de ruimte aan en de Zwitser legde de 1-0 ijzig koel in doel.

Genk was nu heer en meester en goed twee minuten later vergat El Ouahdi na een prima aanval om de voorsprong te verdubbelen. In het slot van de eerste helft kwam ook The Great Old eindelijk tot wat doelrijpe mogelijkheden. Zowel Yusuf als Ilenikhena trapten te zwak binnen het bereik van Maarten Vandevoordt. Halfweg had Genk een kleine voorsprong te pakken tegen een andermaal tegenvallend Antwerp.

Great Old toont stevig zijn tanden

Kon Antwerp na de pauze nog één keer echt de rug rechten? The Great Old begon alvast veelbelovend, na dik vijf minuten spelen werkte George zich voorbij zijn tegenstander maar op de lijn bracht Sadick nog knap redding. Bij de daaropvolgende hoekschop schoot Alderweireld vanuit de draai nipt voorlangs. Rood-Wit bleef ook nadien domineren, op het uur kwam Ondrejka alleen voor Vandevoordt maar ook hij kreeg de bal niet tegen de touwen.

Afscheid boegbeeld in tranen

Even later kwam ook de thuisploeg eindelijk nog eens tot een prima kans: Kayembe kapte zich knap vrij in de zestien meter maar vond een fantastische Lammens op zijn weg. De wedstrijd kende even later een gruwelijk vervolg voor De Laet, die bij een kopduel volledig verkeerd terecht kwam op zijn been en met een ogenschijnlijk zware blessure werd afgevoerd. Laten we vooral hopen dat het niet te erg is voor één van de boegbeelden van The Great Old.

Het pleit absoluut voor de bezoekers dat ze nadien vol bleven op zoek gaan naar de gelijkmaker maar het geluk stond in deze PO's ook vaak niet aan de zijde van Antwerp. Ook in de slotfase waren er nog een paar stevige missers van Antwerp. Uiteindelijk trok Olivieri (als interim-coach) de eerste zege met zijn team over de streep en zo begint Racing Genk als nummer vier aan de slotspeeldag. Voor Rood-Wit wacht er geen Europees avontuur volgend seizoen.

Scoreverloop:

1-0 (28') Zeqiri

🔥 Wat iedereen nu leest

Zorgen om Jan Boskamp:
Zorgen om Jan Boskamp: "Het gaat nu hard hè?"
‘Paniekvergadering bij Bayern: Kompany op weg naar ontslag?’
‘Paniekvergadering bij Bayern: Kompany op weg naar ontslag?’

Wie gaat de strijd winnen om plek 4?

Meest recent

Club nu al zeker van CL? "Dan kan het niet mislopen"

Club Brugge lijkt al met anderhalf been in de league phase van de Champions League te staan. Het ...

119
119
''OHL wil opnieuw bij Union gaan shoppen'

Union is alweer uitstekend aan het seizoen begonnen en prijkt na vier speeldagen netjes aan de ...

50
50
Club Brugge kan CL ruiken na blitzkrieg in Glasgow

Club Brugge heeft dinsdagavond een enorme stap gezet richting de league phase van de Champions ...

278
278
'Exodus bij Standard: dubbele exit in de maak'

Met een zeven op twaalf is Standard meer dan degelijk aan het seizoen begonnen. De Rouches waren in ...

102
102
Opnieuw zeer mooie bekroning voor Matz Sels

Op zijn 33ste scheert Matz Sels hoge toppen als nooit tevoren in zijn carrière. De doelman is ...

68
68
Gaëtan Coucke heeft fraaie transfer helemaal beet

De transfermarkt draait nog op volle toeren en alsmaar meer Belgen vinden onderdak. Dinsdagavond ...

68
68
Club doet monden openvallen met waanzinnige prestatie

Club Brugge moet in de komende week de kwalificatie voor de league phase van de Champions League ...

395
395
'Trossard hakt transferknoop definitief door'

Arsenal begon vorig weekend uitstekend aan zijn seizoen met een zege op Old Trafford. Daarbij kwam ...

116
116
Twee bekende Belgische spelers versieren bizarre transfers

Hebben jullie ooit al gehoord van Flamurtari FC? De kans is bijzonder klein, maar deze ploeg uit ...

83
83
Dreyer: "Daarom blij dat ik Anderlecht heb verlaten"

Bij RSC Anderlecht wordt het héél erg dringend tijd dat er spelers de club verlaten. ...

521
521
'Anderlecht wil uitpakken: ex-speler Antwerp in beeld'

Onze redactie liet ongeveer een maand geleden al weten dat RSC Anderlecht nog steeds op zoek is naar ...

463
463
Hayen kiest voor één grote verrassing tegen Rangers

Club Brugge speelt vanavond om 21u in Schotland de heenwedstrijd van de laatste voorronde van de ...

351
351
Lommel SK slaat toe met volgend goudhaantje

Lommel SK wil dit seizoen voluit voor promotie naar de Jupiler Pro League gaan. De Limburgse club ...

43
43
Anderlecht ontploft: nieuwe spits maakt fans gek

Anderlecht is volop bezig met de zoektocht naar een spits die de fans weer rechtop uit hun stoel kan ...

610
610
Patro Eisden verrast iedereen met terugkeer oude bekende

Patro Eisden zat niet stil deze transferperiode, dat is het minste wat je kan zeggen. De Limburgers ...

67
67
'Renard staat pal: Anderlecht weigert bod op Dolberg'

Op inkomend vlak lijkt het huiswerk zo goed als af, maar voor de zomermercato haar deuren ...

398
398
Done deal: (ex-)Rode Duivels zetten kribbel in La Liga

Tijdens de zomermercato veranderen uiteraard ook weer heel wat (ex-)Rode Duivels van werkgever. Zo ...

108
108
Genk krijgt goed en slecht nieuws voor Europese vuurdoop

KRC Genk boekte afgelopen weekend een eerste driepunter van het seizoen. Net op tijd, want donderdag ...

209
209
Kindermans glundert: Antwerp heeft toptalent te pakken

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp alsmaar ferventer de kaart van de jeugd. Daarbij ...

376
376
Celine Van Ouytsel na relatiebom: 'Wat met Ward Lemmelijn?'

Vorige week kwam het spectaculaire gerucht naar buiten dat Celine Van Ouytsel een koppel vormt met ...

609
609
Madou speelt open kaart over 'vete' bij Club Brugge

D-Day voor Club Brugge, dat in Glasgow een volgende stap wil zetten naar de League Phase van de ...

800
800
'Hasi gooit roer om: over & out voor Verschaeren?'

In de laatste voorronde van de Conference League krijgt RSC Anderlecht donderdag AEK Athene over de ...

918
918
'Napoli zoekt vervanger Lukaku in Jupiler Pro League'

KRC Genk sprak voor de zomermercato de ambitie uit om de kern grotendeels intact te houden. Missie ...

363
363
'Club Brugge wint transferslag: huiswerk al afgerond?'

In de laatste voorronde van de Champions League hoopt Club Brugge dinsdagavond een gunstige ...

903
903
Bom Jelle Vossen op barsten: “Dat doet super veel pijn”

Jelle Vossen is inmiddels al 36 jaar en de spits heeft al heel wat watertjes doorzwommen. Vorig ...

1197
1197

Meer sportnieuws