‘Transfermania AA Gent: 5 topspitsen in het vizier’

483
‘Transfermania AA Gent: 5 topspitsen in het vizier’

AA Gent is volop bezig met het versterken van hun aanvalslinie en heeft vijf toptargets in het vizier: Anosike Ementa (Viborg FF), Andri Gudjohnsen (Lyngby), Armindo Sieb (Greuther Fürth), Edmund Baidoo (Sogndal IL) en Wilfried Kanga (Standard/Hertha BSC). 

LEES OOK: Standard Luik krijgt serieuze tik: “Heel pijnlijk”

Anosike Ementa (Viborg FF)

Met het oog op het volgende seizoen blijft het aantrekken van een nieuwe spits prioritair voor de club. Anosike Ementa, een 22-jarige spits van Viborg FF, staat hoog op de Gentse verlanglijst en Het Laatste Nieuws meldde dat de onderhandelingen tussen de clubs en de speler de goede kant uitgaan.

Het Nieuwsblad weet dat de boomlange spits, hij meet 2m01, ongeveer 1 miljoen euro moet kosten. Qua profiel kan Ementa vergeleken worden met Gustaf Nilsson, de spits die Vanhaezebrouck zo graag wilde in januari.

Mads Agesen, de sportdirecteur van Viborg FF, houdt zijn lippen stijf op elkaar over de geruchten rond Ementa en AA Gent. Maar hij liet wel doorschemeren aan Folkeblad dat het vertrek van de spits deze zomer niet ondenkbaar is.

De 22-jarige Ementa heeft indruk gemaakt met zijn verbeterde fysiek, zijn teamwork en zijn doelgerichtheid. Met 7 treffers in 21 competitiematchen dit seizoen heeft hij zijn waarde bewezen voor het team, ondanks Viborgs positie in de lagere regionen van de Deense competitie.

Volgens Tipsbladet wordt Ementa ook nauwlettend in de gaten gehouden door verschillende buitenlandse clubs, met name uit de Premier League en de Championship. Voor Ementa zelf is de Premier League een droom die hij koestert.

Als fan van West Ham United en van de legendarische Dennis Bergkamp, zou een kans om in Engeland te spelen een droom die uitkomt zijn.

Andri Gudjohnsen (Lyngby)

In lijn met de nieuwe transferstrategie heeft AA Gent zijn oog laten vallen op Andri Gudjohnsen (22) van Lyngby. Volgens Het Nieuwsblad waren Andri en Eidur momenteel al in Gent om onderhandelingen te voeren over een mogelijke transfer.

Gudjohnsen bevestigde dit seizoen zijn reputatie als doelpuntenmaker door topscorer van Lyngby te worden met maar liefst 15 goals in 31 wedstrijden.

Zijn indrukwekkende prestaties in Denemarken bleven niet onopgemerkt, en enkele weken geleden werd duidelijk dat Lyngby ervoor had gekozen om de spits definitief aan te trekken.

De club heeft zijn uitleenbeurt omgezet in een permanente deal, waarbij een aankoopsom van om en bij 170.000 euro was overeengekomen. Nu rijst de vraag: hoe lang zal de IJslandse spits bij de Superliga-club blijven?

Lyngby heeft reeds groen licht gegeven voor een mogelijke transfer naar AA Gent, in de hoop hun investering in veelvoud terug te verdienen.

Gudjohnsen vond zijn weg naar Lyngby via het netwerk van Freyr Alexandersson, momenteel de hoofdcoach van KV Kortrijk. Alexandersson is nog steeds vol lof over de jonge speler.

“Het was ongelofelijk om hem dingen te zien doen op een veld die je van zijn vader kende. Straffe genen, die mannen. Die touch of genius, hoewel Andri meer een targetspits is dan zijn vader”, zei Alexandersson aan Het Nieuwsblad.

Armindo Sieb (Greuther Fürth)

Vorige week onthulde Sacha Tavolieri in Wait & See dat AA Gent hun zinnen heeft gezet op Armindo Sieb van Greuther Fürth als volgende aanvaller voor de Planet Group Arena.

De 21-jarige, die op elke aanvallende positie kan uitkomen, heeft dit seizoen grote indruk gemaakt in de 2. Bundesliga. Sieb wordt geroemd om zijn snelheid, kracht, dribbels, technische vaardigheden, balbeheersing, creativiteit en flair, en heeft al 15 beslissende acties op zijn naam staan (12 goals + 3 assists).

Niet voor niets wordt zijn speelstijl vergeleken met die van Serge Gnabry van Bayern München, en zijn prijskaartje wordt geschat op een stevige 3 à 4 miljoen euro. BILD voorspelt dat een mogelijke verkoop van Sieb in elk geval een topdeal zou zijn voor Greuther Fürth.

“Wordt hij de recordtransfer van de club?” Momenteel staat het uitgaande transferrecord op naam van Anton Stach (naar FSV Mainz, voor 4,5 miljoen euro).

In de zomer van 2022 betaalde Greuther Fürth slechts 50 duizend euro aan Bayern München om de aanvaller binnen te halen. Volgens Fabrizio Romano staat de Duitse belofte-international ook op de radar van verschillende Bundesliga- en Serie A-clubs.

Maar het is vooral zijn voormalige club Bayern München die momenteel als topkandidaat wordt beschouwd om Sieb terug te halen. Der Rekordmeister heeft namelijk een terugkoopclausule ter waarde van 1,5 miljoen euro - een koopje - om de aanvaller weer in te lijven, en volgens Romano zal de club deze optie met "100% zekerheid" activeren.

Edmund Baidoo (Sogndal IL)

Volgens de Zweedse krant Expressen staat ook Edmund Baidoo op het verlanglijstje van AA Gent. De 18-jarige flankaanvaller uit Ghana maakt momenteel indruk bij het Noorse Sogndal IL, waar hij nog maar twee maanden actief is.

Pas in maart werd Baidoo overgenomen van het Ghanese AsanSka FC, toen hij 18 jaar werd. Baidoo heeft een vliegende start gemaakt in zijn eerste Europees avontuur.

“Hij is een jonge en zeer opwindende speler. Hij heeft een grote snelheid en een goede techniek en kan elke verdediger uitdagen”, omschreef Tore André Flo, de trainer van Sogndal, de kwaliteiten van Baidoo.

De Zweedse krant Expressen meldt dat naast AA Gent, ook RSC Anderlecht, KRC Genk en Club Brugge hun interesse hebben laten blijken in Baidoo. Er wordt dan ook verwacht dat er snel een concreet bod zal worden uitgebracht door een van deze clubs.

Bovendien is er ook aanzienlijke buitenlandse concurrentie: Villarreal, Leicester City, FC Copenhagen, FC Midtjylland, Malmö FF, Molde FK, Bodø/Glimt en FC Basel zouden eveneens belangstelling tonen.

Sogndal hoopt komende zomer een aanzienlijke financiële winst te behalen bij de verkoop van de aanvaller. Vanuit Scandinavië zijn richtprijzen te horen variërend van 2 miljoen euro tot 4 miljoen euro.

Wilfried Kanga (Standard/Hertha BSC)

AA Gent toont interesse om Wilfried Kanga binnen te halen als de nieuwe aanvalsleider voor het volgende seizoen. De Buffalo’s trokken vorige winter ook al aan zijn mouw, maar toen vond de spits het niet opportuun om Standard in de steek te laten.

“Dit voelde voor mij als verraad”, zei Kanga toen aan Sudinfo. “Halverwege het seizoen de club verlaten voor een ander team in het kampioenschap, dat zag ik mezelf niet doen.”

Hij wilde blijven en het seizoen afmaken bij de Rouches, maar volgend seizoen is het niet zeker dat hij in Luik zal blijven.

De strijd om Kanga wordt steeds interessanter nu meerdere grote clubs hun interesse tonen. Naast AA Gent hebben ook Leicester City, Celtic Glasgow, Everton, KRC Genk en verschillende Duitse eersteklassers hun oog laten vallen op de krachtige spits.

Kanga, een sterke en snelle nummer 9, heeft met zijn fysieke présence, explosiviteit, positieve agressiviteit en ervaring een aantrekkelijk profiel dat veel clubs aanspreekt.

Dit seizoen is Kanga een van de weinige spelers bij Standard die consistent een hoog niveau haalt, wat de aandacht van andere clubs heeft getrokken. AA Gent, dat al sinds vorige winter zijn entourage benaderde om de voorwaarden voor een mogelijke transfer te achterhalen, is vastbesloten om hem binnen te halen.

Wie moet AA Gent halen?

Meest recent

Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

3
3
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

10
10
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

19
19
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

77
77
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

132
132
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

108
108
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

897
897
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

69
69
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

29
29
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

219
219
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

59
59
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

64
64
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

26
26
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

52
52
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

44
44
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

80
80
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

27
27
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

162
162
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

321
321
Union bevoordeeld? Antwerp-coach haalt uit naar arbitrage

Antwerp FC blijft in de hoek waar de klappen vallen. De Great Old zette zondagmiddag bij momenten ...

275
275
Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

In de Serie A heeft SSC Napoli al voor de derde keer op vijf speeldagen tijd averij opgelopen. Kevin ...

40
40
Cercle Brugge in vieze papieren: "Dit komt hard aan"

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

274
274
Dominant Union bezorgt dolend Antwerp nieuwe mokerslag

Union is andermaal aan een ijzersterk seizoen bezig. Het team van David Hubert won nu ook ...

54
54
Real Madrid-icoon Guti dropt sensationele Courtois-uitspraak

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

107
107
Noodlot treft Jelle Vossen: Beerschot bevestigt mokerslag

Na het debacle in zijn afscheidsseizoen bij Zulte Waregem, heeft Jelle Vossen op 37-jarige leeftijd ...

126
126

Meer sportnieuws