Albert: "Anderlecht géén kampioen en dat is zijn schuld"

1862 stemmen
Albert:

RSC Anderlecht had alles in eigen handen om zich dit seizoen voor de 35ste keer tot Belgisch landskampioen te kronen. Maar een eventuele titelviering lijkt opnieuw minstens een jaartje uitgesteld te moeten worden. Na de nederlaag tegen Club Brugge is RSCA zelfs teruggevallen tot de derde plaats.

In principe mag de recordkampioen nog steeds hopen op zijn eerste landstitel sinds 2017. Maar dan moet het op de slotspeeldag zelf gaan winnen op het veld van Antwerp FC. Daarnaast moet Club Brugge verliezen tegen Cercle Brugge én mag Union SG op eigen veld tegen KRC Genk maximum één puntje pakken.

Het heeft er dus alle schijn van dat Anderlecht opnieuw met lege handen zal achterblijven. Zelfs een ticket voor de voorrondes van de Champions League is momenteel erg ver weg. In vergelijking met vorig seizoen, toen Paars-Wit slechts elfde werd, is een derde plaats nog steeds een enorme verbetering. Maar gezien het competitieverloop kunnen de Brusselaars niet anders dan over een teleurstelling spreken.

LEES OOK: Mechele of Theate in basis? Albert geeft duidelijke voorkeur

Riemer tactisch ondermaats

Het had nochtans zo'n mooie avond kunnen worden tegen Club Brugge. Zelfs een puntendeling was voldoende om straks vanuit pole-positie aan de slotspeeldag te beginnen. Maar uiteindelijk werd met 0-1 verloren. Anderlecht speelde voor eigen volk dan ook een erg matige wedstrijd. Tegen het goed gebalanceerde blok van Blauw-Zwart vonden de Brusselaars maar geen oplossing.

Volgens analist Philippe Albert is dat grotendeels de fout van coach Brian Riemer. "Anderlecht zal geen kampioen worden en dat is de schuld van zijn coach", klinkt het bij SudPresse. "Riemer heeft zijn limieten getoond met zijn tactische keuzes. Gezien de complexiteit en veelvuldigheid van zijn keuzes, blijkt dat deze coach niet kan beslissen. Meer nog: hij kan zijn keuzes niet aanpassen aan de omstandigheden en verloop van de match."

Toekomst bij RSCA in gevaar?

Door de relatief goede resultaten tot dusver, werd de positie van Riemer dit seizoen nooit echt in vraag gesteld. Maar volgens Albert is er in functie van de toekomst toch een grondige evaluatie van de Deen nodig. "Zit hij wel op zijn plaats ondanks een lopend contract tot medio 2026? Op basis van wat hij in het voorbije anderhalf jaar heeft gespresteerd, namelijk een elfde plaats vorig seizoen en een waarschijnlijke mislukking om de titel in 2024, moet zijn bazen zich toch grote vragen stellen." 

Anderlecht moet in de zomer een nieuwe hoofdcoach aanstellen ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Union slaat wéér toe, JPL-transfer van 45 miljoen'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

83
83
Schotse fans veroveren nu al het WK: bier en kilts

Schotland wist zich te kwalificeren voor het WK en dat zal iedereen geweten hebben. De Schotse ...

18
18
Snoeiharde meningen over WK-shirts Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Egypte in de eerste groepswedstrijd van het WK. ...

36
36
Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is losgebarsten. De eerst resultaten zijn binnen en ...

97
97
Infantino maakt Italië compleet belachelijk: fans in alle staten

Infantino krijgt een storm over zich heen na gevoelige uitspraken. De FIFA-baas liet zich ...

208
208
Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Japan is al jaren een voetballand dat in de lift zit. Ze hebben heel wat goede spelers in de rangen ...

54
54
Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

697
697
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

174
174
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

241
241
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

392
392
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

83
83
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

483
483
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

105
105
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

252
252
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

145
145
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

85
85
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

271
271
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

29
29
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

85
85
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

68
68
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

230
230
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

191
191
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

40
40
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

72
72
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

72
72

Meer sportnieuws