Albert: "Anderlecht géén kampioen en dat is zijn schuld"

1862 stemmen
Albert:

RSC Anderlecht had alles in eigen handen om zich dit seizoen voor de 35ste keer tot Belgisch landskampioen te kronen. Maar een eventuele titelviering lijkt opnieuw minstens een jaartje uitgesteld te moeten worden. Na de nederlaag tegen Club Brugge is RSCA zelfs teruggevallen tot de derde plaats.

In principe mag de recordkampioen nog steeds hopen op zijn eerste landstitel sinds 2017. Maar dan moet het op de slotspeeldag zelf gaan winnen op het veld van Antwerp FC. Daarnaast moet Club Brugge verliezen tegen Cercle Brugge én mag Union SG op eigen veld tegen KRC Genk maximum één puntje pakken.

Het heeft er dus alle schijn van dat Anderlecht opnieuw met lege handen zal achterblijven. Zelfs een ticket voor de voorrondes van de Champions League is momenteel erg ver weg. In vergelijking met vorig seizoen, toen Paars-Wit slechts elfde werd, is een derde plaats nog steeds een enorme verbetering. Maar gezien het competitieverloop kunnen de Brusselaars niet anders dan over een teleurstelling spreken.

LEES OOK: Ook De Bruyne ontsnapt niet aan kritiek na Egypte

Riemer tactisch ondermaats

Het had nochtans zo'n mooie avond kunnen worden tegen Club Brugge. Zelfs een puntendeling was voldoende om straks vanuit pole-positie aan de slotspeeldag te beginnen. Maar uiteindelijk werd met 0-1 verloren. Anderlecht speelde voor eigen volk dan ook een erg matige wedstrijd. Tegen het goed gebalanceerde blok van Blauw-Zwart vonden de Brusselaars maar geen oplossing.

Volgens analist Philippe Albert is dat grotendeels de fout van coach Brian Riemer. "Anderlecht zal geen kampioen worden en dat is de schuld van zijn coach", klinkt het bij SudPresse. "Riemer heeft zijn limieten getoond met zijn tactische keuzes. Gezien de complexiteit en veelvuldigheid van zijn keuzes, blijkt dat deze coach niet kan beslissen. Meer nog: hij kan zijn keuzes niet aanpassen aan de omstandigheden en verloop van de match."

Toekomst bij RSCA in gevaar?

Door de relatief goede resultaten tot dusver, werd de positie van Riemer dit seizoen nooit echt in vraag gesteld. Maar volgens Albert is er in functie van de toekomst toch een grondige evaluatie van de Deen nodig. "Zit hij wel op zijn plaats ondanks een lopend contract tot medio 2026? Op basis van wat hij in het voorbije anderhalf jaar heeft gespresteerd, namelijk een elfde plaats vorig seizoen en een waarschijnlijke mislukking om de titel in 2024, moet zijn bazen zich toch grote vragen stellen." 

Anderlecht moet in de zomer een nieuwe hoofdcoach aanstellen ...

Meest recent

Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

7
7
'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

54
54
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

108
108
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

24
24
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

156
156
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

149
149
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

26
26
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

30
30
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

128
128
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

216
216
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

59
59
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

193
193
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

38
38
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

192
192
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

271
271
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

105
105
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

418
418
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

593
593
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

152
152
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

235
235
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

317
317
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

302
302
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

591
591
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

163
163

Meer sportnieuws