Albert: "Anderlecht géén kampioen en dat is zijn schuld"

door
Albert:

RSC Anderlecht had alles in eigen handen om zich dit seizoen voor de 35ste keer tot Belgisch landskampioen te kronen. Maar een eventuele titelviering lijkt opnieuw minstens een jaartje uitgesteld te moeten worden. Na de nederlaag tegen Club Brugge is RSCA zelfs teruggevallen tot de derde plaats.

In principe mag de recordkampioen nog steeds hopen op zijn eerste landstitel sinds 2017. Maar dan moet het op de slotspeeldag zelf gaan winnen op het veld van Antwerp FC. Daarnaast moet Club Brugge verliezen tegen Cercle Brugge én mag Union SG op eigen veld tegen KRC Genk maximum één puntje pakken.

Het heeft er dus alle schijn van dat Anderlecht opnieuw met lege handen zal achterblijven. Zelfs een ticket voor de voorrondes van de Champions League is momenteel erg ver weg. In vergelijking met vorig seizoen, toen Paars-Wit slechts elfde werd, is een derde plaats nog steeds een enorme verbetering. Maar gezien het competitieverloop kunnen de Brusselaars niet anders dan over een teleurstelling spreken.

LEES OOK: Albert tegen de stroom in: Lukaku beter thuis

Riemer tactisch ondermaats

Het had nochtans zo'n mooie avond kunnen worden tegen Club Brugge. Zelfs een puntendeling was voldoende om straks vanuit pole-positie aan de slotspeeldag te beginnen. Maar uiteindelijk werd met 0-1 verloren. Anderlecht speelde voor eigen volk dan ook een erg matige wedstrijd. Tegen het goed gebalanceerde blok van Blauw-Zwart vonden de Brusselaars maar geen oplossing.

Volgens analist Philippe Albert is dat grotendeels de fout van coach Brian Riemer. "Anderlecht zal geen kampioen worden en dat is de schuld van zijn coach", klinkt het bij SudPresse. "Riemer heeft zijn limieten getoond met zijn tactische keuzes. Gezien de complexiteit en veelvuldigheid van zijn keuzes, blijkt dat deze coach niet kan beslissen. Meer nog: hij kan zijn keuzes niet aanpassen aan de omstandigheden en verloop van de match."

Toekomst bij RSCA in gevaar?

Door de relatief goede resultaten tot dusver, werd de positie van Riemer dit seizoen nooit echt in vraag gesteld. Maar volgens Albert is er in functie van de toekomst toch een grondige evaluatie van de Deen nodig. "Zit hij wel op zijn plaats ondanks een lopend contract tot medio 2026? Op basis van wat hij in het voorbije anderhalf jaar heeft gespresteerd, namelijk een elfde plaats vorig seizoen en een waarschijnlijke mislukking om de titel in 2024, moet zijn bazen zich toch grote vragen stellen." 

Anderlecht moet in de zomer een nieuwe hoofdcoach aanstellen ...

Meest recent

Kompany in de bres voor Bayern-schietschijf: "Sinds ik hier ben ..."

Bayern München lijkt helemaal klaar voor de hervatting van de Champions League. Het won vrijdag ...

5
5
"Dan maakt niemand kans" - zware titelclaim bij Club Brugge

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League is in zicht, de titelstrijd in de ...

75
75
Marc Coucke bakt het bruin: 'Helse uitdaging wacht'

Ondernemer, voetbalbaas en showman: Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de aandacht moet ...

13
13
TRANSFERUURTJE: 'Kassa rinkelt in Gent, zware dreun Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

129
129
Antwerp-lichtpuntje blijft strijdvaardig na teleurstelling

Play-Off 1 lijkt wel heel erg ver voor Royal Antwerp FC na het gelijkspel tegen La Louvière. ...

19
19
Conte schept duidelijkheid over De Bruyne én Lukaku

Kevin De Bruyne maakte eindelijk zijn rentree bij Napoli na een slepende blessure. Ook Romelu Lukaku ...

25
25
Proto verrast met open sollicitatie bij Anderlecht

Silvio Proto is momenteel assistent van Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. De voormalige doelman ...

177
177
Tresoldi eerlijk over concurrentiestrijd bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. De aanvaller scoort aan de lopende ...

113
113
Kouyaté verbaast iedereen met uitspraken na Antwerp-zeperd

Royal Antwerp FC heeft de kansen op een plek in de top 6 helemaal om zeep geholpen. The Great Old ...

112
112
Pocognoli geeft criticasters lik op stuk: Frankrijk keert kar

Sebastien Pocognoli kende een desastreuze start bij AS Monaco en er werd meteen al over een ...

85
85
Niet Vanaken, Bertaccini ziet beste JPL-speler bij Club

Club Brugge is de grote favoriet voor het duel met RSC Anderlecht. Adriano Bertaccini hoopt in de ...

212
212
Kompany verliest geduld met media na Bayern-zege

Bayern München won makkelijk met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. De titel kan Bayern ...

135
135
Proto bijt terug naar Renard na uitval over Anderlecht

Olivier Renard haalde enkele weken geleden zeer hard uit naar RSC Anderlecht, nadat hij er werd ...

177
177
Deschacht ziet Anderlecht-zonde: "Zet hem bij Club ..."

Zondagmiddag is het weer zover, dan kijken rivalen Club Brugge en RSC Anderlecht mekaar weer recht ...

505
505
Antwerp uitgeteld voor PO I? Oosting klaar en duidelijk

Mathematisch is er in principe nog heel wat mogelijk. Maar na vrijdagavond lijkt de Champions' ...

160
160
De Bruyne eindelijk weer voetballer: zo reageert Italiaanse pers

Na 132 dagen wachten, was het vrijdagavond eindelijk zover. Kevin De Bruyne maakte in de ...

102
102
‘Club Brugge genadeloos: hij kan z’n boeltje pakken’

Club Brugge gaat deze zomer genadeloos door de kern. Een speler met een aflopende verbintenis is de ...

313
313
Ommekeer in de maak: opnieuw Rode Duivel voor Genk?

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

392
392
'Grote test Taravel: opvallende basisklant tegen Club Brugge'

Met twee opeenvolgende zeges is de rust bij RSC Anderlecht ietwat weergekeerd. Maar zondagmiddag ...

287
287
KV Kortrijk met cruciale partij: zekerheid op komst?

KV Kortrijk staat momenteel tweede in de Challenger Pro League. Die plaats geeft recht op een ticket ...

278
278
Bale legt uit : dit moét een coach kunnen bij Real Madrid

Real Madrid ontsloeg dit seizoen Xabi Alonso. Gareth Bale vond dat geen verrassing. De voormalige ...

58
58
Geslaagd of niet? Van der Elst maakt rapport Hayen

Nicky Hayen volgde Thorsten Fink op als coach van KRC Genk. De eerste maanden liggen ondertussen ...

172
172
Grote rentree De Bruyne, Pocognoli met enorme stunt

In het buitenland stonden er heel wat matchen op het programma. Zo kwamen Real Madrid, Bayern ...

89
89
Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Voor Antwerp is de hoop op de Champions' Play-Offs nu wel helemaal verdwenen. The Great Old speelde ...

129
129
Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Eerst volgt er nog een stage in de Verenigde ...

84
84

Meer sportnieuws