Albert: "Anderlecht géén kampioen en dat is zijn schuld"

door
Albert:

RSC Anderlecht had alles in eigen handen om zich dit seizoen voor de 35ste keer tot Belgisch landskampioen te kronen. Maar een eventuele titelviering lijkt opnieuw minstens een jaartje uitgesteld te moeten worden. Na de nederlaag tegen Club Brugge is RSCA zelfs teruggevallen tot de derde plaats.

In principe mag de recordkampioen nog steeds hopen op zijn eerste landstitel sinds 2017. Maar dan moet het op de slotspeeldag zelf gaan winnen op het veld van Antwerp FC. Daarnaast moet Club Brugge verliezen tegen Cercle Brugge én mag Union SG op eigen veld tegen KRC Genk maximum één puntje pakken.

Het heeft er dus alle schijn van dat Anderlecht opnieuw met lege handen zal achterblijven. Zelfs een ticket voor de voorrondes van de Champions League is momenteel erg ver weg. In vergelijking met vorig seizoen, toen Paars-Wit slechts elfde werd, is een derde plaats nog steeds een enorme verbetering. Maar gezien het competitieverloop kunnen de Brusselaars niet anders dan over een teleurstelling spreken.

LEES OOK: Plotse lof voor Garcia: "We zijn op de goede weg"

Riemer tactisch ondermaats

Het had nochtans zo'n mooie avond kunnen worden tegen Club Brugge. Zelfs een puntendeling was voldoende om straks vanuit pole-positie aan de slotspeeldag te beginnen. Maar uiteindelijk werd met 0-1 verloren. Anderlecht speelde voor eigen volk dan ook een erg matige wedstrijd. Tegen het goed gebalanceerde blok van Blauw-Zwart vonden de Brusselaars maar geen oplossing.

Volgens analist Philippe Albert is dat grotendeels de fout van coach Brian Riemer. "Anderlecht zal geen kampioen worden en dat is de schuld van zijn coach", klinkt het bij SudPresse. "Riemer heeft zijn limieten getoond met zijn tactische keuzes. Gezien de complexiteit en veelvuldigheid van zijn keuzes, blijkt dat deze coach niet kan beslissen. Meer nog: hij kan zijn keuzes niet aanpassen aan de omstandigheden en verloop van de match."

Toekomst bij RSCA in gevaar?

Door de relatief goede resultaten tot dusver, werd de positie van Riemer dit seizoen nooit echt in vraag gesteld. Maar volgens Albert is er in functie van de toekomst toch een grondige evaluatie van de Deen nodig. "Zit hij wel op zijn plaats ondanks een lopend contract tot medio 2026? Op basis van wat hij in het voorbije anderhalf jaar heeft gespresteerd, namelijk een elfde plaats vorig seizoen en een waarschijnlijke mislukking om de titel in 2024, moet zijn bazen zich toch grote vragen stellen." 

Anderlecht moet in de zomer een nieuwe hoofdcoach aanstellen ...

Meest recent

Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

2
2
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

21
21
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

46
46
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

74
74
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

113
113
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

76
76
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

198
198
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

61
61
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

122
122
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

104
104
Doku maakt indruk op Boeckx, maar niet met zijn dribbels

De Rode Duivels zullen wellicht toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije ...

67
67
'Volgende droomclub meldt zich voor Tzolis'

De voorbije dagen wist Christos Tzolis zich nog maar eens in de kijker te spelen. Met een heerlijk ...

189
189
Ophef rond Courtois bij Rode Duivels: "Het verbaasde me"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week hun WK-ticket helemaal over de streep getrokken met een ...

205
205
'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

165
165
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

541
541
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

156
156
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

219
219
'Mannaert verrast: Rode Duivels flirten met grote naam'

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

576
576
'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

56
56
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

228
228
'Transferbom: Messi én Haaland mogelijk samen?'

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

142
142
Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

172
172
Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

De Rode Duivels hebben zich geplaatst voor het WK 2026. Alweer opdracht volbracht voor bondscoach ...

76
76
Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

376
376
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

326
326

Meer sportnieuws