Grote schuldige na Anderlecht-drama: "Bol het af man!"

5696 stemmen
Grote schuldige na Anderlecht-drama:

RSC Anderlecht had gehoopt om zich zondagavond tot landskampioen te kunnen kronen. Maar wat een feestavond had moeten worden, draaide uit op een drama. Paars-Wit verloor van Club Brugge en moet de slotspeeldag aanvatten als nummer drie in de stand.

In aanloop naar de kraker tegen Club, slikten de Brusselaars al een eerste flinke tegenvaller. Union SG wist immers de volle buit te pakken op het veld van Cercle Brugge. Hierdoor zou de titelstrijd sowieso pas op de laatste speeldag beslist worden. De plannen voor een paars-wit titelfeest konden alweer opgeborgen worden.

LEES OOK: 'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Goed plan bij Club

Desondanks stond er nog steeds een pak op het spel tegen Club. Bij een overwinning zou RSCA immers leider blijven én had het in de laatste match voldoende aan een puntje tegen Antwerp FC. Ook bij een gelijkspel zou Anderlecht zijn lot in eigen handen houden. Maar zover kwam het dus niet.

Niet dat Club Brugge zo overweldigend voor de dag kwam. De organisatie bij Blauw-Zwart stond echter op punt en de bezoekers wisten op de juiste momenten toe te slaan. Er was aan Brugse zijde sprake van een duidelijk wedstrijdplan. Dat was bij de thuisploeg veel minder het geval.

Riemer overklast

In balbezit speelde Anderlecht immers een erg matige wedstrijd. De afwezigheid van bepaalde sterkhouders speelde daarin een rol, maar dan nog moet een titelkandidaat op eigen veld meer kunnen brengen. Zeker het slotoffensief van Paars-Wit stelde teleur. Op het sociale medium 'X' wordt dan ook met een beschuldigende vinger richting Brian Riemer gewezen. Heel wat volgers vinden dat de Deen tactisch overklast werd en dat niet voor de eerste keer dit seizoen.

 

Anderlecht moet volgend seizoen doorgaan met Riemer ...

Meest recent

Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

25
25
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

13
13
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

94
94
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

22
22
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

283
283
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

346
346
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

106
106
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

71
71
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

340
340
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

341
341
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

360
360
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

126
126
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

149
149
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

641
641
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

79
79
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

143
143
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

272
272
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

308
308
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

294
294
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

90
90
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

63
63
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

309
309
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

124
124
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

300
300
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

508
508

Meer sportnieuws