Grote schuldige na Anderlecht-drama: "Bol het af man!"

5696 stemmen
Grote schuldige na Anderlecht-drama:

RSC Anderlecht had gehoopt om zich zondagavond tot landskampioen te kunnen kronen. Maar wat een feestavond had moeten worden, draaide uit op een drama. Paars-Wit verloor van Club Brugge en moet de slotspeeldag aanvatten als nummer drie in de stand.

In aanloop naar de kraker tegen Club, slikten de Brusselaars al een eerste flinke tegenvaller. Union SG wist immers de volle buit te pakken op het veld van Cercle Brugge. Hierdoor zou de titelstrijd sowieso pas op de laatste speeldag beslist worden. De plannen voor een paars-wit titelfeest konden alweer opgeborgen worden.

LEES OOK: 'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Goed plan bij Club

Desondanks stond er nog steeds een pak op het spel tegen Club. Bij een overwinning zou RSCA immers leider blijven én had het in de laatste match voldoende aan een puntje tegen Antwerp FC. Ook bij een gelijkspel zou Anderlecht zijn lot in eigen handen houden. Maar zover kwam het dus niet.

Niet dat Club Brugge zo overweldigend voor de dag kwam. De organisatie bij Blauw-Zwart stond echter op punt en de bezoekers wisten op de juiste momenten toe te slaan. Er was aan Brugse zijde sprake van een duidelijk wedstrijdplan. Dat was bij de thuisploeg veel minder het geval.

Riemer overklast

In balbezit speelde Anderlecht immers een erg matige wedstrijd. De afwezigheid van bepaalde sterkhouders speelde daarin een rol, maar dan nog moet een titelkandidaat op eigen veld meer kunnen brengen. Zeker het slotoffensief van Paars-Wit stelde teleur. Op het sociale medium 'X' wordt dan ook met een beschuldigende vinger richting Brian Riemer gewezen. Heel wat volgers vinden dat de Deen tactisch overklast werd en dat niet voor de eerste keer dit seizoen.

 

Anderlecht moet volgend seizoen doorgaan met Riemer ...

Meest recent

De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

4
4
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

61
61
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

53
53
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

41
41
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

153
153
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

54
54
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

180
180
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

76
76
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

47
47
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

15
15
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

36
36
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

93
93
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

436
436
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

93
93
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

75
75
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

215
215
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

73
73
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

66
66
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

135
135
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

93
93
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

43
43
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

64
64
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

395
395
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

69
69
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

249
249

Meer sportnieuws