Grote schuldige na Anderlecht-drama: "Bol het af man!"

door
Grote schuldige na Anderlecht-drama:

RSC Anderlecht had gehoopt om zich zondagavond tot landskampioen te kunnen kronen. Maar wat een feestavond had moeten worden, draaide uit op een drama. Paars-Wit verloor van Club Brugge en moet de slotspeeldag aanvatten als nummer drie in de stand.

In aanloop naar de kraker tegen Club, slikten de Brusselaars al een eerste flinke tegenvaller. Union SG wist immers de volle buit te pakken op het veld van Cercle Brugge. Hierdoor zou de titelstrijd sowieso pas op de laatste speeldag beslist worden. De plannen voor een paars-wit titelfeest konden alweer opgeborgen worden.

LEES OOK: 'Atlético valt aan: Simeone wil shoppen bij Club Brugge'

Goed plan bij Club

Desondanks stond er nog steeds een pak op het spel tegen Club. Bij een overwinning zou RSCA immers leider blijven én had het in de laatste match voldoende aan een puntje tegen Antwerp FC. Ook bij een gelijkspel zou Anderlecht zijn lot in eigen handen houden. Maar zover kwam het dus niet.

Niet dat Club Brugge zo overweldigend voor de dag kwam. De organisatie bij Blauw-Zwart stond echter op punt en de bezoekers wisten op de juiste momenten toe te slaan. Er was aan Brugse zijde sprake van een duidelijk wedstrijdplan. Dat was bij de thuisploeg veel minder het geval.

Riemer overklast

In balbezit speelde Anderlecht immers een erg matige wedstrijd. De afwezigheid van bepaalde sterkhouders speelde daarin een rol, maar dan nog moet een titelkandidaat op eigen veld meer kunnen brengen. Zeker het slotoffensief van Paars-Wit stelde teleur. Op het sociale medium 'X' wordt dan ook met een beschuldigende vinger richting Brian Riemer gewezen. Heel wat volgers vinden dat de Deen tactisch overklast werd en dat niet voor de eerste keer dit seizoen.

 

Anderlecht moet volgend seizoen doorgaan met Riemer ...

Meest recent

Anderlecht kookt over: Coucke roert zelf in de potten

Terwijl het bij Anderlecht rommelt, kraakt en sist langs alle kanten, duikt Marc Coucke plots ...

0
0
'Atlético valt aan: Simeone wil shoppen bij Club Brugge'

In de play-offs van de Champions League staat Club Brugge straks een dubbele confrontatie met ...

45
45
Antwerp-fans in alle staten: Gheysens breekt stilte

Na de deugddoende zege tegen Cercle Brugge hoopt Antwerp straks in Anderlecht een stap te zetten ...

120
120
Club Brugge betaalt zich blauw: monsterpremies JPL gelekt

Het lucratieve loon dat profvoetballers opstrijken biedt vaak voer tot discussie. Daarbij gaat het ...

203
203
'Anderlecht zoekt coach: Coucke verrast met wit konijn'

Besnik Hasi werd bedankt voor bewezen diensten, en dus zal Will Still straks voor het eerst in de ...

242
242
Still en Oosting hakken knopen door voor Croky Cup-clash

In de halve finale van de Croky Cup krijgt RSC Anderlecht straks Antwerp over de vloer. Bij de ...

237
237
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

214
214
Aanwinst bezorgt Essevee meteen serieuze kater

Even mocht Zulte Waregem dromen van de Champions' Play-Off, maar nu lijkt het in de laatste weken ...

87
87
Origi terug naar België? Dit zegt zijn makelaar

De wintermercato is voor Belgische clubs weer voorbij, maar toch valt het niet uit te sluiten dat er ...

121
121
Geen transfers voor Foket en Rits: één man in de wolken

Bij Anderlecht zullen ze met gemengde gevoelens terugblikken op de wintermercato. Op het eerste ...

206
206
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern slaat slag bij PSG'

Vincent Kompany is goed op weg om Bayern München een boerenjaar te bezorgen. In de Bundesliga ...

88
88
'Fink stuurt Anderlecht wandelen: echte reden onthuld'

Bij Anderlecht wordt het maar niet rustig. Nadat er de voorbije maanden nog maar eens een ...

943
943
KV Mechelen slaat voor tweede keer in twee dagen toe

KV Mechelen is nog volop verwikkeld in de strijd om de top zes, maar desondanks maken ze Achter de ...

65
65
Lommel kondigt achtste(!) uitleenbeurt in 5,5 jaar aan

Lommel prijkt na 22 speeldagen op een knappe vierde plaats in de Challenger Pro League en mag nog ...

30
30
'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Maarten Vandevoordt maakt intussen al iets meer dan een jaar vast deel uit van de kern van de Rode ...

92
92
'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

508
508
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

129
129
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

42
42
Smets doet boekje open: Fink naar Anderlecht?

Matte Smets kon afgelopen wintermercato naar Duitsland. Wolfsburg had 19 miljoen euro over voor de ...

439
439
Rampscenario Dams in Saudi-Arabië: "Verhaal is over"

Matteo Dams kwam bij PSV snel op de voorgrond. Het jeugdproduct van Royal Antwerp FC brak volledig ...

157
157
Oosting stuurt duidelijk signaal over toekomst Janssen

Toen Joseph Oosting overnam bij Antwerp, stond de Great Old in de kelder van het klassement. ...

213
213
Harde kern Anderlecht grijpt in en haalt uit naar spelers

Anderlecht hoopt om 20u30 een eerste stap richting de bekerfinale te zetten. Daarvoor zal het wel ...

334
334
'Ajax stelt keiharde eis voor transfer Godts'

Voor Ajax lijkt de titel in Nederland nu al een utopie, want de achterstand op leider PSV bedraagt ...

103
103
'KV Mechelen beslist: eerste zomervertrekker bekend'

Bij KV Mechelen dromen ze nog steeds van de Champions' Play-Off, maar na een matige drie op vijftien ...

129
129
'Chelsea wijzigt transferkoers met gevolg voor Penders'

Anderhalf jaar geleden zorgde Mike Penders voor grote verbazing. De jonge doelman verkaste voor maar ...

186
186

Meer sportnieuws