Pikante trainerskeuze Antwerp? "Neen, gaat niet gebeuren"

544
Pikante trainerskeuze Antwerp?

Antwerp FC gaat maandag op bezoek bij KRC Genk, wat een sleutelwedstrijd wordt in de strijd om het laatste Europese ticket. Ondertussen werkt de Great Old echter ook al naar komend seizoen toe. Zo wordt volop werk gemaakt van een opvolger voor Mark van Bommel.

In de zomer van 2022 werd de voormalige middenvelder van onder meer FC Barcelona en Bayern München naar de Bosuil gehaald door zijn landgenoot en sportieve baas Marc Overmars. Met die aanstelling nam RAFC wel een bepaald risico. Van Bommel's vorige avonturen als hoofdcoach waren immers geen onverdeeld succes gebleken.

Maar de keuze van Overmars bleek toch de juiste. Zo slaagde de trainer er vrij snel in om een stevige ploeg te kneden, die bij momenten goed voetbal op de mat legde. En vooral een ploeg die resultaten behaalde. Onder zijn bewind pakte Antwerp immers de Croky Cup, waarna het enkele maanden later beslag wist te leggen op de landstitel.

LEES OOK: Ophef na penalty Club: voetbalhart bloedt bij analisten

Jong en kennis van Belgisch voetbal

Begin september werd het contract van de Nederlandse trainer dan ook opengebroken tot medio 2026. Maar die overeenkomst zal Van Bommel dus niet uitdoen. Zelf wil hij voorlopig met niet zoveel woorden uitsluitsel geven, verschillende vooraanstaande bronnen weten echter dat zijn afscheid weldra officieel bekend zal worden gemaakt.

En dus wordt het uitkijken naar wie hem zal opvolgen. Eerder deze week raakte alvast bekend dat Jonas De Roeck een concrete optie is. De oud-verdediger, die als speler een verleden heeft bij Antwerp, voldoet alvast aan het gezochte profiel: een relatief jonge trainer, die liefst vertrouwd is met het Belgische voetbal.

Beerschot-icoon géén optie

Er zijn echter nog meer trainers die over dat profiel beschikken. Hernan Losada bijvoorbeeld, die na zijn MLS-avontuur zonder club zit. De kans dat hij effectief in beeld zou komen, is evenwel bijzonder klein. En voor het icoon van aartsrivaal Beerschot VA zelf is zo'n gevoelige overstap al helemaal geen optie. Dat liet hij klaar en duidelijk verstaan in de podcast 'Dave & Patje'. "Ik heb tien jaar bij Beerschot gewerkt, zeven jaar als speler en drie als trainer. Nee, dat gaat niet gebeuren", aldus Losada.

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

Compper verrast met 'terugkeer' bij Antwerp
Compper verrast met 'terugkeer' bij Antwerp
324

Antwerp moet voor een coach gaan die bekend is met het Belgisch voetbal ...

Meest recent

‘Van Bommel pakt uit met drastisch De Bruyne-besluit’

Kevin De Bruyne zorgde onlangs plots voor grote ongerustheid bij Napoli. De Rode Duivel moest in de ...

58
58
Jelle Vossen verwerkt absolute mokerslag bij Beerschot

Beerschot kende zaterdag een topnamiddag met een overwinning op het veld van Sporting Hasselt, maar ...

40
40
CEO OHL haalt vernietigend uit: "Het klopt voor geen meter"

OH Leuven heeft zaterdag eindelijk de eerste competitiezege van het seizoen geboekt. De 2-0 ...

25
25
Opvolger KVO in zware crisis: rechter grijpt keihard in

De crisis bij KV Diksmuide Oostende neemt een nieuwe wending. Nadat binnen de club verdeeldheid ...

15
15
Nicky Hayen beleeft absoluut horrorscenario in Engeland

Nicky Hayen heeft opnieuw een flinke klap moeten verwerken in Engeland. Burnley leek zaterdag ...

141
141
Verheye en Kerkhofs balen: Beerschot pakt koppositie

De kraker tussen promovendus Sporting Hasselt en leider Beerschot heeft een nipte zege opgeleverd ...

54
54
OHL tankt vertrouwen: Simons en co vloeren gewonde Wolven

Eindelijk! Dat zal ongetwijfeld het gevoel zijn bij de spelers, staff en supporters van OHL. De ...

15
15
Brighton geeft Arsenal pak voor de broek

In de Premier League moest Arsenal aan de bak tegen Brighton & Hove Albion. Een pittige ...

19
19
Marc Coucke doet zelfs Sidney Sweeney blozen met stunt

Marc Coucke dook deze week op in een wel heel opvallende context. Tijdens Happy Hour op VTM liep de ...

56
56
Lokonga viert, Deman en Werder met dolle slotfase

In de Bundesliga won Bayern München vrijdagavond met 7-0 van Union Berlin. Om 15u30 vatten er ...

12
12
Zes nieuwkomers bij Anderlecht: tijd voor volgende stap

Bij RSC Anderlecht kenden ze een zeer drukke zomer. Er zijn heel wat spelers die zich al positief ...

263
263
KRC Genk sloeg toe: "River Plate was zeer concreet"

KRC Genk investeerde enorm veel geld in nieuwe spelers. Ze betaalden net geen 33 miljoen euro in ...

197
197
Druk neemt toe bij Cercle Brugge: Friis benoemt pijnpunten

Cercle Brugge is met een drie op achttien zwak begonnen aan het nieuwe seizoen. Ze wonnen nog geen ...

72
72
Nieuwe wending in verhaal omtrent Stroeykens?

Mario Stroeykens zal nog tot januari moeten wachten om een nieuwe club te vinden. Hij is momenteel ...

219
219
Aston Villa laat Tottenham wéér balen: exit De Zerbi?

Om 13u30 gaven Tottenham en Aston Villa elkaar partij. Twee clubs die zeer pover aan het seizoen ...

62
62
Standard likt zijn wonden: "Dit is heel pijnlijk"

Standard had lange tijd uitzicht op een punt tegen AA Gent, maar ging toch onderuit. De Rouches zijn ...

65
65
Na zeperd tegen Union SG: "Veranderen onze aanpak niet"

Union SG is voorlopig te sterk voor heel wat ploegen in de Jupiler Pro League. Lommel SK kreeg er ...

19
19
Thibaut Courtois zorgt voor wondermooi sportverhaal

Thibaut Courtois kennen we vooral als één van de beste doelmannen van zijn generatie, ...

59
59
Verschueren geeft update over stadionplannen van Anderlecht

RSC Anderlecht speelt momenteel in een stadion van 21.000 zitplaatsen. Dat is te klein voor de ...

352
352
'AA Gent weigerde topschutter Jupiler Pro League'

Bij AA Gent kennen ze voorlopig een bijzonder goed seizoen. De Buffalo’s haalden ook een ...

330
330
Opvolger Vanaken? 'Club in transferstrijd van 20 miljoen'

Het seizoen in het clubvoetbal wordt in de komende drie weken even stilgelegd voor een ...

775
775
Vitor Bruno grijpt weer in: vijf wissels in basisploeg

RSC Anderlecht wil de extra lange interland-periode met een goed gevoel inzetten. En dus moeten de ...

340
340
'Dilemma voor Kompany: transferdeal van 40 miljoen'

Bayern München heeft de interland-break ingezet met een klinkende 7-0-overwinning tegen Union ...

77
77
Club casht zwaar in 2027: víj́f sterkhouders nu al grof wild

Net geen 100 miljoen euro. Zoveel verdiende Club Brugge afgelopen zomer met de verkoop van spelers. ...

401
401
Drama voor AA Gent: keihard verdict Ngom bekend

Met 19 op 21 kan AA Gent met een uitstekend rapport de interland-periode induiken. Maar vrijdagavond ...

246
246

Meer sportnieuws