Union doet weer mee: de mogelijke titelscenario's op een rij

479 stemmen
Union doet weer mee: de mogelijke titelscenario's op een rij

De titelstrijd in de Jupiler Pro League zal zondag dan toch nog geen ontknoping kennen. Union SG won immers op het veld van Cercle Brugge en dus zal de kampioen pas op de slotspeeldag bekend raken. Nog drie ploegen komen in aanmerking voor de titel, een overzicht van de mogelijke scenario's.

LEES OOK: TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Union kampioen

  • Als Anderlecht en Club zondagavond gelijkspelen en op de slotspeeldag verliezen. Union moet dan zelf wel minstens gelijkspelen tegen KRC Genk. Pakken RSCA en/of Club een punt in hun laatste match, moet Union winnen van Genk.
  • Als Anderlecht wint van Club en een week later verliest van Antwerp FC. Ook dan moet Union zelf winnen van Genk.
  • Als Club wint op Anderlecht en een week later verliest van Cercle Brugge. En ook in dit scenario is enkel een zege tegen Genk voldoende.

Club Brugge kampioen

  • Als het zondag wint op Anderlecht en op de slotspeeldag minstens een punt pakt tegen Cercle Brugge.
  • Als het gelijkspeelt op Anderlecht en vervolgens wint van Cercle. Dan moet Anderlecht wel punten verspelen op Antwerp.
  • Als het gelijkspeelt op Anderlecht en op de slotspeeldag minstens een punt meer pakt dan Paars-Wit. Al mag Union dan niets rapen in hun slotmatch tegen Genk.

Anderlecht kampioen

  • Als het zondag wint van Club en Union volgende week niet wint van Genk.
  • Als het zondag gelijkspeelt tegen Club en op de slotspeeldag gaat winnen op Antwerp.
  • Als het zondag gelijkspeelt tegen Club en op de slotspeeldag minstens even goed doet als Blauw-Zwart. Dan moet Union wel met legen handen achterblijven tegen Genk.
  • Als het zondag verliest van Club, maar vervolgens wint op Antwerp. In dat geval moeten Club én Union hun laatste wedstrijd allebei verliezen.

Wie wordt kampioen?

Meest recent

Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

46
46
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

11
11
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

154
154
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

400
400
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

78
78
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

70
70
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

221
221
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

82
82
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

32
32
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

68
68
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

158
158
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

314
314
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

33
33
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

198
198
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

42
42
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

379
379
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

190
190
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

504
504
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

401
401
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

755
755
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

272
272
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

380
380
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

184
184
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

619
619
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

679
679

Meer sportnieuws