'Vrancken en De Condé vlogen elkaar in de haren over spits'

828
'Vrancken en De Condé vlogen elkaar in de haren over spits'

Bij KRC Genk botsten Wouter Vrancken en Dimitri de Condé over spits Tolu Arokodare. Hoewel Arokodare recent in topvorm is en als vaste spits een cruciale rol speelt, had Vrancken eerder twijfels vanwege zijn fysieke paraatheid.

De spits kon vaak geen volledige wedstrijden spelen, wat leidde tot frictie tussen Vrancken en het bestuur. De Condé ziet echter veel potentieel in de Nigeriaan en hoopt dat de nieuwe coach hem vaker inzet.

Ondanks interesse van Trabzonspor blijft Genk vertrouwen op Arokodare, die zijn waarde de afgelopen maanden heeft bewezen met zijn prestaties en doelpunten.

LEES OOK: 'De Condé op dreef: Genk op zucht van opvolger El Ouahdi'

Arokodare eindelijk op topniveau bij Genk

Tolu Arokodare heeft een vaste basisplaats veroverd en verkeerde de laatste weken in topvorm. In de nacompetitie begon hij steeds meer zijn draai te vinden als targetman, met dank aan het uitstekende werk en voorzetten van Bilal El Khannouss en Anouar Ait-El Hadj.

Het nieuwe systeem dat de toenmalige coach Wouter Vrancken vereiste van Arokodare minder fysieke arbeid en minder 'vuile kilometers', aangezien zijn sterkte niet ligt in het pressen op de tegenstander.

Terwijl Vrancken voorheen nog twijfelde tussen Arokodare, Andi Zeqiri en Yira Sor als vaste nummer negen, koos hij resoluut voor de Nigeriaan in de spits. Bovendien slaagde Arokodare er ook in om de volle 90 minuten te spelen en is hij momenteel zelfs de topscorer van KRC Genk.

Thomas Chatelle was onder de indruk van Arokodare's spel en zag eindelijk de spits waar Genk op had gehoopt toen ze hem meer dan een jaar geleden binnenhaalden. “Als Tolu het hele seizoen op dit niveau had gepresteerd, dan stond Genk nu op kop van het klassement.”

Arokodare lag niet in de bovenste schuif van Vrancken

Tolu Arokodare lag nooit echt in de bovenste schuif bij Wouter Vrancken, vooral om fysieke redenen. Het gebrek aan fysieke paraatheid van de spits was een groot probleem en dit seizoen slaagde de Nigeriaan er zelden in om een volledige wedstrijd uit te spelen - slechts 11 keer in 49 wedstrijden.

Zo kon hij eerder dit seizoen bijvoorbeeld niet starten tegen KAS Eupen nadat hij midweeks al 120 minuten had gespeeld tegen Servette Genève. “Dat stemt tot nadenken. De Nigeriaanse aanvaller is een brok dynamiet, maar de lont komt te vaak los”, stelde Het Belang van Limburg vast eerder dit seizoen.

Begin december moest Tolu al na 55 minuten het veld verlaten tegen Fiorentina. Coach Wouter Vrancken reageerde veelzeggend: “Ik kan daar moeilijk iets over zeggen, maar als je na 55 minuten moet vragen om gewisseld te worden met krampen... Dan is dat heel jammer.”

Duidelijk is dat Arokodare een aantoonbaar fysiek probleem heeft, wat zich onder andere vertaalt in het aantal basisplaatsen (25) en vele invalbeurten (24) dit seizoen.

Zelfs voordat Zeqiri arriveerde, toen Arokodare nog de enige centrumspits in de selectie van Wouter Vrancken was, was hij nooit de eerste keuze van de coach.

“Zou dat voor de mensen van Genk een verrassing zijn, dat hij geen 90 minuten aankan?”

In de VTM-podcast ‘Vier-nul’ werd er eerder uitgebreid gediscussieerd over de zorgwekkende en schijnbaar uitzichtloze situatie van Tolu Arokodare bij KRC Genk.

De deelnemers aan de podcast, Aster Nzeyimana, Jarno Bertho, Marc Degryse en Frank Boeckx, begonnen de discussie met de vraag wie de vaste spits van het team zou moeten zijn: Tolu of Andi Zeqiri.

Bertho opende de discussie door te stellen: “Tolu kan fysiek blijkbaar geen 90 minuten aan.” Nzeyimana: “We hadden gedacht dat hij er ondertussen wel al aan die fysieke paraatheid zou staan. Kan het zijn dat dat nooit komt?”

Degryse: “Als je topfit bent, dan moet je toch gewoon 90 minuten kunnen spelen? Anders start je nooit aan een wedstrijd. Als je als trainer de cijfers ziet, en dat is echt onvoldoende, dan moet je hem gewoon laten gaan, lijkt mij.”

Boeckx: “Het feit dat Onuachu zo hard genoemd werd om terug te komen (vorige winter, red.), zal daar ook veel mee te maken hebben. Dat hij (Arokodare, red.) het fysiek misschien nooit zal aankunnen. En omdat hij misschien niet het gemakkelijkste karakter is om altijd op de bank te moeten starten, en om in te vallen.”

Bertho: “Zou dat voor de mensen van Genk nu een verrassing zijn, dat hij geen 90 minuten aankan?”

De Condé ziet enorm veel potentieel in Tolu, Vrancken en zijn staff vooral twijfels

De relatie tussen Wouter Vrancken en het bestuur van KRC Genk zakte de voorbije weken en maanden tot een dieptepunt, waarbij de keuze voor bepaalde spelers één van de redenen was.

Het Laatste Nieuws meldde onlangs dat Dimitri de Condé, de Head of Football van Genk, enorm veel potentieel ziet in Tolu Arokodare. Dit stond in contrast met de twijfels van Vrancken en zijn staf over de fysieke paraatheid van de Nigeriaanse spits.

Nu Vrancken vertrokken is, rekent De Condé erop dat de nieuwe coach Arokodare meer zal gebruiken dan zijn voorganger.

Ondanks de interesse van Trabzonspor in Arokodare, lijkt het er niet op dat Genk hem zomaar zal laten gaan. In januari 2023 betaalde de club nog 5 miljoen euro voor de spits, terwijl zijn huidige marktwaarde nu op ‘maar’ 4 miljoen euro wordt geschat.

Wie heeft gelijk in de Tolu-discussie?

Meest recent

Transfersurprise! 'Nikola Storm terug naar Jupiler Pro League'

Donderdagnacht sluit de transfermarkt ook in België onverbiddelijk zijn deuren. Maar vlak voor ...

35
35
Tot víér last-minute vertrekkers Genk: oplossing Mirisola?

KRC Genk is bezig aan een erg drukke slotweek van de zomermercato. En de Limburgers zijn nog niet ...

99
99
Op de valreep: Anderlecht kondigt 10de zomeraanwinst aan

Woensdag om middernacht moet RSC Anderlecht zijn Europese spelerslijst binnen doen bij de UEFA. Vlak ...

393
393
Ondanks schrikmomentje: Kompany en co razen door in DFB Pokal

Vincent Kompany kan voorlopig een perfect seizoensstart voorleggen met Bayern München. ...

32
32
Union onder stoom: STVV krijgt pak voor de broek op Stayen

De motor van Union SG begint stilaan op volle toeren te draaien. Daags na de 3-0-thuisoverwinning ...

125
125
'Anderlecht helemaal los: transferakkoord van 7 miljoen'

RSC Anderlecht moet woensdag om middernacht zijn Europese spelerslijst binnen doen. Vlak voor die ...

489
489
Antwerp kondigt vertrekker aan; Cercle haalt Braziliaan

Donderdag om middernacht gaat de transfermarkt ook in België weer voor enkele maanden op slot. ...

92
92
Anderlecht verbaast met international: straffe deal in Ligue 1

RSC Anderlecht wil voor het sluiten van de transferperiode nog enkele versterkingen in huis halen. ...

439
439
Van Bommel vloekt mee: vier Duivelse transferdompers

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

325
325
Strijd om Gouden Stier: JPL-trainers voorspellen topschutter

Na de midweekmatchen van deze week zullen alle clubs in de Jupiler Pro League vier competitieduels ...

713
713
Antwerp drukt stempel: Antwerp flikt transferkoopje

Antwerp FC heeft op de valreep nog een extra aanwinst in huis gehaald. Zo werd de defensie van de ...

364
364
‘Fenerbahçe serveert Romelu Lukaku nu al af’

Romelu Lukaku trok naar Fenerbahçe om opnieuw de onbetwiste nummer één te ...

747
747
'Anderlecht tast alsnog diep in de buidel voor creativiteit'

Anderlecht is nog zeer druk in de weer in het slot van de mercato. Helemaal bovenaan de verlanglijst ...

853
853
'Furo baalt en grijpt alsnog naast transfer'

Dezer dagen verkoopt Club Brugge zijn jeugdproducten zeer duur, zelfs als ze amper of niet al in het ...

175
175
'Transfer Raskin om deze reden toch weer van de baan'

Dinsdagavond sloot de mercato in de Europese topcompetities zijn deuren en dat betekent dat onder ...

73
73
Marc Coucke verrast vriend en vijand met nieuwe versterking

Bij Anderlecht valt er naast het veld plots een opvallende naam te noteren. Terwijl de club zich ...

405
405
KV Mechelen laat verdediger vertrekken, talent op komst

Voor KV Mechelen is het seizoen helemaal niet begonnen zoals verhoopt, want het wacht na vier ...

189
189
'KRC Genk verrast met terugkeer jeugdproduct'

Bij KRC Genk is het nog een zeer bewogen week geweest op het vlak van transfers. Dé absolute ...

457
457
'Anderlecht blijft gaan: twéé middenvelders op komst?'

In de laatste dagen van de transferperiode geeft Anderlecht zijn selectie nog een serieuze ...

512
512
'Megastunt in de maak: Antwerp haalt Vermeeren terug'

Er is een énorme stunt in de maak. Arthur Vermeeren zou op het punt staan om terug te keren ...

793
793
Beerschot verrast en laat 'smaakmaker' gratis gaan

Verrassend nieuws vanop het Kiel. Beerschot heeft vandaag een vertrekker meegedeeld en de manier ...

216
216
Antwerp haalt slag thuis: toptalent tekent bij

Royal Antwerp FC heeft nog een slag weten te slaan. De Great Old heeft een van zijn absolute ...

90
90
Bruno uit frustratie: "Ik haal niet het maximum uit hem"

Het is voor Anderlecht nog een zeer bewogen einde van de zomermercato. Er beweegt nog heel wat aan ...

550
550
'Stunt in de maak? Faes aangeboden in JPL'

Wout Faes zoekt een club. De Belgische verdediger zag een transfer naar West Ham United op het ...

596
596
Anderlecht eindelijk verlost van Ashimeru

Bij RSC Anderlecht hebben ze eindelijk een oplossing gevonden voor Majeed Ashimeru. De centrale ...

328
328

Meer sportnieuws