'Vrancken en De Condé vlogen elkaar in de haren over spits'

828
'Vrancken en De Condé vlogen elkaar in de haren over spits'

Bij KRC Genk botsten Wouter Vrancken en Dimitri de Condé over spits Tolu Arokodare. Hoewel Arokodare recent in topvorm is en als vaste spits een cruciale rol speelt, had Vrancken eerder twijfels vanwege zijn fysieke paraatheid.

De spits kon vaak geen volledige wedstrijden spelen, wat leidde tot frictie tussen Vrancken en het bestuur. De Condé ziet echter veel potentieel in de Nigeriaan en hoopt dat de nieuwe coach hem vaker inzet.

Ondanks interesse van Trabzonspor blijft Genk vertrouwen op Arokodare, die zijn waarde de afgelopen maanden heeft bewezen met zijn prestaties en doelpunten.

LEES OOK: 'KRC Genk ruikt jackpot: miljoenen uit Bundesliga'

Arokodare eindelijk op topniveau bij Genk

Tolu Arokodare heeft een vaste basisplaats veroverd en verkeerde de laatste weken in topvorm. In de nacompetitie begon hij steeds meer zijn draai te vinden als targetman, met dank aan het uitstekende werk en voorzetten van Bilal El Khannouss en Anouar Ait-El Hadj.

Het nieuwe systeem dat de toenmalige coach Wouter Vrancken vereiste van Arokodare minder fysieke arbeid en minder 'vuile kilometers', aangezien zijn sterkte niet ligt in het pressen op de tegenstander.

Terwijl Vrancken voorheen nog twijfelde tussen Arokodare, Andi Zeqiri en Yira Sor als vaste nummer negen, koos hij resoluut voor de Nigeriaan in de spits. Bovendien slaagde Arokodare er ook in om de volle 90 minuten te spelen en is hij momenteel zelfs de topscorer van KRC Genk.

Thomas Chatelle was onder de indruk van Arokodare's spel en zag eindelijk de spits waar Genk op had gehoopt toen ze hem meer dan een jaar geleden binnenhaalden. “Als Tolu het hele seizoen op dit niveau had gepresteerd, dan stond Genk nu op kop van het klassement.”

Arokodare lag niet in de bovenste schuif van Vrancken

Tolu Arokodare lag nooit echt in de bovenste schuif bij Wouter Vrancken, vooral om fysieke redenen. Het gebrek aan fysieke paraatheid van de spits was een groot probleem en dit seizoen slaagde de Nigeriaan er zelden in om een volledige wedstrijd uit te spelen - slechts 11 keer in 49 wedstrijden.

Zo kon hij eerder dit seizoen bijvoorbeeld niet starten tegen KAS Eupen nadat hij midweeks al 120 minuten had gespeeld tegen Servette Genève. “Dat stemt tot nadenken. De Nigeriaanse aanvaller is een brok dynamiet, maar de lont komt te vaak los”, stelde Het Belang van Limburg vast eerder dit seizoen.

Begin december moest Tolu al na 55 minuten het veld verlaten tegen Fiorentina. Coach Wouter Vrancken reageerde veelzeggend: “Ik kan daar moeilijk iets over zeggen, maar als je na 55 minuten moet vragen om gewisseld te worden met krampen... Dan is dat heel jammer.”

Duidelijk is dat Arokodare een aantoonbaar fysiek probleem heeft, wat zich onder andere vertaalt in het aantal basisplaatsen (25) en vele invalbeurten (24) dit seizoen.

Zelfs voordat Zeqiri arriveerde, toen Arokodare nog de enige centrumspits in de selectie van Wouter Vrancken was, was hij nooit de eerste keuze van de coach.

“Zou dat voor de mensen van Genk een verrassing zijn, dat hij geen 90 minuten aankan?”

In de VTM-podcast ‘Vier-nul’ werd er eerder uitgebreid gediscussieerd over de zorgwekkende en schijnbaar uitzichtloze situatie van Tolu Arokodare bij KRC Genk.

De deelnemers aan de podcast, Aster Nzeyimana, Jarno Bertho, Marc Degryse en Frank Boeckx, begonnen de discussie met de vraag wie de vaste spits van het team zou moeten zijn: Tolu of Andi Zeqiri.

Bertho opende de discussie door te stellen: “Tolu kan fysiek blijkbaar geen 90 minuten aan.” Nzeyimana: “We hadden gedacht dat hij er ondertussen wel al aan die fysieke paraatheid zou staan. Kan het zijn dat dat nooit komt?”

Degryse: “Als je topfit bent, dan moet je toch gewoon 90 minuten kunnen spelen? Anders start je nooit aan een wedstrijd. Als je als trainer de cijfers ziet, en dat is echt onvoldoende, dan moet je hem gewoon laten gaan, lijkt mij.”

Boeckx: “Het feit dat Onuachu zo hard genoemd werd om terug te komen (vorige winter, red.), zal daar ook veel mee te maken hebben. Dat hij (Arokodare, red.) het fysiek misschien nooit zal aankunnen. En omdat hij misschien niet het gemakkelijkste karakter is om altijd op de bank te moeten starten, en om in te vallen.”

Bertho: “Zou dat voor de mensen van Genk nu een verrassing zijn, dat hij geen 90 minuten aankan?”

De Condé ziet enorm veel potentieel in Tolu, Vrancken en zijn staff vooral twijfels

De relatie tussen Wouter Vrancken en het bestuur van KRC Genk zakte de voorbije weken en maanden tot een dieptepunt, waarbij de keuze voor bepaalde spelers één van de redenen was.

Het Laatste Nieuws meldde onlangs dat Dimitri de Condé, de Head of Football van Genk, enorm veel potentieel ziet in Tolu Arokodare. Dit stond in contrast met de twijfels van Vrancken en zijn staf over de fysieke paraatheid van de Nigeriaanse spits.

Nu Vrancken vertrokken is, rekent De Condé erop dat de nieuwe coach Arokodare meer zal gebruiken dan zijn voorganger.

Ondanks de interesse van Trabzonspor in Arokodare, lijkt het er niet op dat Genk hem zomaar zal laten gaan. In januari 2023 betaalde de club nog 5 miljoen euro voor de spits, terwijl zijn huidige marktwaarde nu op ‘maar’ 4 miljoen euro wordt geschat.

🚀

Wie heeft gelijk in de Tolu-discussie?

Meest recent

Potje De Bruyne kookt over: oorzaak woede-uitbarsting gekend

Tegen Italië was hij nog heer en meester op het Belgische middenveld. Maandagavond tegen ...

69
69
Rotaties bij Belgen: wissels in basiself, nieuwe naam in selectie?

De eerste twee matchen van hun Nations League-campagne zitten erop, maar aanstaande vrijdag moeten ...

78
78
Zidane door het lint: Frans bondscoach verklaart wilde reactie

Zinedine Zidane kan voorlopig een perfect rapport voorleggen als bondscoach van Frankrijk. Ondanks ...

79
79
Fluitconcerten bij Duitsland: Klopp bijt van zich af

Duitsland had gehoopt dat de aanstelling van Jürgen Klopp voor een heuse ommekeer zou zorgen ...

103
103
"De minste Duivel" - Belgische pers duidt zondebok aan

Slechts enkele dagen na hun Italiaanse triomf staan de Rode Duivels weer met beide voeten op de ...

300
300
Einde verhaal: club en Van Bommel dumpen Rode Duivel

Een Rode Duivel die op het WK nog speelde, vliegt er plots overal uit de ploeg. Mark van Bommel liet ...

140
140
'Verbazende transfer Bayern: Kompany legt PL-lijntje uit'

Bayern München rekent ook dit seizoen op Manuel Neuer als nummer één. Maar het ...

167
167
Lukaku aan bank gekluisterd: bondscoach geeft dé reden

Romelu Lukaku heeft voorlopig nog niet zoveel plezier beleefd aan het nieuwe hoofdstuk bij de Rode ...

156
156
"Hij was onbestaand" - L'Equipe geeft twee Duivels 3 op 10

Het is de Rode Duivels dan toch niet gelukt om voor het eerst sinds 2015 een goed resultaat neer te ...

1362
1362
Rode Duivel maakt kapitale slipper: Van Bommel reageert

Lange tijd zat er minstens een puntje in, maar de Rode Duivels zijn er dan toch niet in geslaagd om ...

244
244
Zidane afgemaakt: “Rode Duivels interesseren hem niet”

De Rode Duivels speelden tegen Frankrijk namens de Nations League. In het Koning Boudewijnstadion ...

250
250
Grote uitblinker bij Duivels én een buis: Vlaamse kranten hard

De Rode Duivels leken lange tijd op weg naar een doelpuntenloos gelijkspel tegen Frankrijk in het ...

599
599
Revelatie Lavia laat frustraties de vrije loop na Frankrijk

De Rode Duivels waren lange tijd de evenknie van Frankrijk in het Koning Boudewijnstadion, maar in ...

170
170
Italië herstelt zich na België en haalt uit tegen Turkije

Terwijl de Rode Duivels met het kleinste verschil onderuit gingen in het Koning Boudewijnstadion ...

45
45
Rode Duivels gaan in slot strijdend onderuit tegen Frankrijk

De Rode Duivels bekampten in het Koning Boudewijnstadion Frankrijk namens de Nations League. ...

105
105
Struikelblok België tegen Frankrijk bloot: “Te veel mis”

De Rode Duivels staan aan de rust op 0-0 tegen Frankrijk na een eerste helft waar de Belgen enkele ...

181
181
Rode Duivel verbluft tegen Fransen: "Hoe goed kan je zijn?"

De Rode Duivels staan maandagavond tegenover hun grote rivaal van de voorbije jaren. En de eerste ...

189
189
'Barça glundert: droomopvolger Flick dankzij clausule'

FC Barcelona is fantastisch aan het seizoen begonnen. De Spaanse kampioen wil dan ook nog een poosje ...

101
101
Eersteklassers bevoordeeld: grote verandering bij loting Croky Cup?

Maandag werd geloot voor de 1/16de finales van de Croky Cup. Daarbij gingen 16 van de 18 ...

322
322
'Man City machteloos: twee grootmachten contacteren Haaland'

De club heeft weliswaar al laten weten een beroepsprocedure in te schakelen, maar de veroordeling ...

359
359
De Cuyper doorbreekt stilte over hartverscheurende periode

Wat vandaag bijna vanzelfsprekend lijkt, hing voor Maxim De Cuyper ooit aan een zijden draadje. De ...

74
74
Verrassende vertrekker bij Standard: "Het juiste moment"

Bij Standard kregen ze tijdens de interlandbreak te maken met nog een verrassende vertrekker. ...

82
82
11 namen: Van Bommel gooit Lavia en Seys in de strijd

De Rode Duivels namen een uitstekende start in de Nations League door te gaan winnen in Italië. ...

113
113
Swerts stuurt stevige waarschuwing naar Jonge Duivels

De Jonge Duivels werken in deze interlandperiode hun laatste drie kwalificatiematchen af voor het EK ...

50
50
"Hij heeft niets getekend"-Coucke legt waarheid op tafel

Marc Coucke heeft een leven waar veel mensen van dromen. De man is stinkend rijk en kocht zich in ...

166
166

Meer sportnieuws