'Vrancken en De Condé vlogen elkaar in de haren over spits'

828
'Vrancken en De Condé vlogen elkaar in de haren over spits'

Bij KRC Genk botsten Wouter Vrancken en Dimitri de Condé over spits Tolu Arokodare. Hoewel Arokodare recent in topvorm is en als vaste spits een cruciale rol speelt, had Vrancken eerder twijfels vanwege zijn fysieke paraatheid.

De spits kon vaak geen volledige wedstrijden spelen, wat leidde tot frictie tussen Vrancken en het bestuur. De Condé ziet echter veel potentieel in de Nigeriaan en hoopt dat de nieuwe coach hem vaker inzet.

Ondanks interesse van Trabzonspor blijft Genk vertrouwen op Arokodare, die zijn waarde de afgelopen maanden heeft bewezen met zijn prestaties en doelpunten.

LEES OOK: Vrancken geeft Vanderbiest gouden KV Mechelen-raad

Arokodare eindelijk op topniveau bij Genk

Tolu Arokodare heeft een vaste basisplaats veroverd en verkeerde de laatste weken in topvorm. In de nacompetitie begon hij steeds meer zijn draai te vinden als targetman, met dank aan het uitstekende werk en voorzetten van Bilal El Khannouss en Anouar Ait-El Hadj.

Het nieuwe systeem dat de toenmalige coach Wouter Vrancken vereiste van Arokodare minder fysieke arbeid en minder 'vuile kilometers', aangezien zijn sterkte niet ligt in het pressen op de tegenstander.

Terwijl Vrancken voorheen nog twijfelde tussen Arokodare, Andi Zeqiri en Yira Sor als vaste nummer negen, koos hij resoluut voor de Nigeriaan in de spits. Bovendien slaagde Arokodare er ook in om de volle 90 minuten te spelen en is hij momenteel zelfs de topscorer van KRC Genk.

Thomas Chatelle was onder de indruk van Arokodare's spel en zag eindelijk de spits waar Genk op had gehoopt toen ze hem meer dan een jaar geleden binnenhaalden. “Als Tolu het hele seizoen op dit niveau had gepresteerd, dan stond Genk nu op kop van het klassement.”

Arokodare lag niet in de bovenste schuif van Vrancken

Tolu Arokodare lag nooit echt in de bovenste schuif bij Wouter Vrancken, vooral om fysieke redenen. Het gebrek aan fysieke paraatheid van de spits was een groot probleem en dit seizoen slaagde de Nigeriaan er zelden in om een volledige wedstrijd uit te spelen - slechts 11 keer in 49 wedstrijden.

Zo kon hij eerder dit seizoen bijvoorbeeld niet starten tegen KAS Eupen nadat hij midweeks al 120 minuten had gespeeld tegen Servette Genève. “Dat stemt tot nadenken. De Nigeriaanse aanvaller is een brok dynamiet, maar de lont komt te vaak los”, stelde Het Belang van Limburg vast eerder dit seizoen.

Begin december moest Tolu al na 55 minuten het veld verlaten tegen Fiorentina. Coach Wouter Vrancken reageerde veelzeggend: “Ik kan daar moeilijk iets over zeggen, maar als je na 55 minuten moet vragen om gewisseld te worden met krampen... Dan is dat heel jammer.”

Duidelijk is dat Arokodare een aantoonbaar fysiek probleem heeft, wat zich onder andere vertaalt in het aantal basisplaatsen (25) en vele invalbeurten (24) dit seizoen.

Zelfs voordat Zeqiri arriveerde, toen Arokodare nog de enige centrumspits in de selectie van Wouter Vrancken was, was hij nooit de eerste keuze van de coach.

“Zou dat voor de mensen van Genk een verrassing zijn, dat hij geen 90 minuten aankan?”

In de VTM-podcast ‘Vier-nul’ werd er eerder uitgebreid gediscussieerd over de zorgwekkende en schijnbaar uitzichtloze situatie van Tolu Arokodare bij KRC Genk.

De deelnemers aan de podcast, Aster Nzeyimana, Jarno Bertho, Marc Degryse en Frank Boeckx, begonnen de discussie met de vraag wie de vaste spits van het team zou moeten zijn: Tolu of Andi Zeqiri.

Bertho opende de discussie door te stellen: “Tolu kan fysiek blijkbaar geen 90 minuten aan.” Nzeyimana: “We hadden gedacht dat hij er ondertussen wel al aan die fysieke paraatheid zou staan. Kan het zijn dat dat nooit komt?”

Degryse: “Als je topfit bent, dan moet je toch gewoon 90 minuten kunnen spelen? Anders start je nooit aan een wedstrijd. Als je als trainer de cijfers ziet, en dat is echt onvoldoende, dan moet je hem gewoon laten gaan, lijkt mij.”

Boeckx: “Het feit dat Onuachu zo hard genoemd werd om terug te komen (vorige winter, red.), zal daar ook veel mee te maken hebben. Dat hij (Arokodare, red.) het fysiek misschien nooit zal aankunnen. En omdat hij misschien niet het gemakkelijkste karakter is om altijd op de bank te moeten starten, en om in te vallen.”

Bertho: “Zou dat voor de mensen van Genk nu een verrassing zijn, dat hij geen 90 minuten aankan?”

De Condé ziet enorm veel potentieel in Tolu, Vrancken en zijn staff vooral twijfels

De relatie tussen Wouter Vrancken en het bestuur van KRC Genk zakte de voorbije weken en maanden tot een dieptepunt, waarbij de keuze voor bepaalde spelers één van de redenen was.

Het Laatste Nieuws meldde onlangs dat Dimitri de Condé, de Head of Football van Genk, enorm veel potentieel ziet in Tolu Arokodare. Dit stond in contrast met de twijfels van Vrancken en zijn staf over de fysieke paraatheid van de Nigeriaanse spits.

Nu Vrancken vertrokken is, rekent De Condé erop dat de nieuwe coach Arokodare meer zal gebruiken dan zijn voorganger.

Ondanks de interesse van Trabzonspor in Arokodare, lijkt het er niet op dat Genk hem zomaar zal laten gaan. In januari 2023 betaalde de club nog 5 miljoen euro voor de spits, terwijl zijn huidige marktwaarde nu op ‘maar’ 4 miljoen euro wordt geschat.

Wie heeft gelijk in de Tolu-discussie?

Meest recent

Opvallende naam verdwijnt na drie matchen uit JPL

Het interlandvoetbal zit er weer op en dus gaat de focus vanaf komend weekend weer op de ...

5
5
Vermeeren en Frey als exponenten: pijnpunt bij Antwerp

Voor Antwerp is het tot dusver een seizoen met twee gezichten. De Great Old begon nog verrassend ...

44
44
Afscheid Messi ontspoort: Bedrijf gaat diep door het stof

Het afscheid van Lionel Messi in Buenos Aires moest een avond worden om nooit te vergeten. Voor ...

20
20
'Kompany lonkt naar PL: topdeal van 60 miljoen'

Bayern München is alweer scherp aan het seizoen begonnen. Het pakte tot dusver tien op twaalf ...

15
15
Beerschot onthoofd zonder Vossen? Ex-speler velt oordeel

Komend weekend wordt ook de Challenger Pro League weer op gang getrapt na een onderbreking van ...

35
35
Balans Van Bommel: gemiste kans versus nieuwe schwung

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel ligt achter de rug. Het werd er eentje met ups en ...

77
77
STVV maakt zich klaar voor historische avond

Het aftellen is begonnen. Volgende week donderdag om 21 uur maakt STVV zich op voor een historische ...

39
39
David Silva keert op 40-jarige leeftijd plots terug

David Silva (40) keert terug op de voetbalvelden. Drie jaar na zijn noodgedwongen afscheid heeft de ...

26
26
'Tegenstander België zet coach op straat'

Vincenzo Montella is niet langer bondscoach van Turkije. De Turkse voetbalbond (TFF) heeft volgens ...

85
85
Icoon van FC Barcelona stopt op 39-jarige leeftijd

Op 39-jarige leeftijd is het definitief voorbij voor Pedro Rodríguez. De Spaanse aanvaller ...

58
58
Bellingham: "Hij is de beste Engelse speler ooit"

Engeland heeft al héél wat wereldtoppers gehad in zijn geschiedenis. Eén van de ...

51
51
'Essevee wil in januari toeslaan met buitenlands talent'

De extra lange interlandbreak gaf de clubs uit de Jupiler Pro League de tijd om al een eerste ...

63
63
Jorge Jesus reageert kurkdroog op statement Ronaldo

Portugal was de voorbije dagen in de ban van de rel rond Cristiano Ronaldo. De 41-jarige vedette ...

121
121
Ex-Rode Duivel miste droomtransfer: "Bayern en Ajax..."

Dezer dagen spelen heel wat Rode Duivels bij de allergrootste clubs van Europa, maar rond de ...

44
44
'Nieuw FIFA-schandaal rond WK-deelname van Congo'

De laatste maanden liggen de FIFA en voorzitter Gianni Infantino zwaar onder vuur. Alles begon met ...

149
149
KV Kortrijk heeft nieuwe trainer helemaal beet

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een aanzienlijke pauze weer op gang. Dat zal ...

54
54
De Ketelaere incasseert slecht nieuws bij Atalanta

In Frankrijk verscheen Romelu Lukaku nog eens aan de aftrap als diepe spits van de Rode Duivels, ...

351
351
Coucke krijgt heel emotionele smeekbede: "Help me..."

Marc Coucke blijft iemand die het leven duidelijk ten volle wil beleven. De ondernemer is ...

44
44
De Mil doet straf verhaal: "Zonder hen nooit profcoach"

De voorbije jaren manifesteerden enkele verrassende namen zich aan het Belgische trainersfirmament. ...

84
84
Jonge Duivels naar EK: Swerts ziet grote verandering

Het was bibberen tot het bittere einde, maar de Jonge Duivels zijn er dinsdagavond wel in geslaagd ...

39
39
JPL-aanvoerder gaat plots aan de slag in Litouwen

De transfermarkt mag momenteel dan wel gesloten zijn, toch zien we regelmatig nog deals voorbij ...

79
79
TRANSFERUURTJE: 'Cercle slaat fraaie slag, grote kuis Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

302
302
Vrancken geeft Vanderbiest gouden KV Mechelen-raad

Wouter Vrancken is nu actief bij het Schotse Hearts, maar de oefenmeester boekte eerder succes bij ...

159
159
Kompany krijgt “zwaarbeveiligde gevangenis” bij Bayern

Vincent Kompany werd afgelopen seizoen kampioen met Bayern München en ook dit seizoen maakt de ...

71
71
Vanden Borre praat over toekomst: opvallend plan

Anthony Vanden Borre speelde in het verleden onder meer bij RSC Anderlecht en KRC Genk en was ook ...

94
94

Meer sportnieuws