Vandevoordt onhult opvallend toekomstplan bij Racing Genk

door
Vandevoordt onhult opvallend toekomstplan bij Racing Genk

Racing Genk beleeft een seizoen van uitersten in de Jupiler Pro League. Europees begonnen de Limburgers dit seizoen moeizaam en ook in de reguliere competitie was het harken om in PO1 te geraken. Maarten Vandevoordt kwam nu met een opvallend toekomstplan.

LEES OOK: Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Van salonremise naar totale ineenstorting

De Limburgers geraakten pas in de Champions' Play-Offs na de salonremise in het Kuipje. In de kampioenenrace leek het team van Wouter Vrancken zowaar nog zijn arm uit te steken richting de titel maar even snel als de opmars volgde de totale ineenstorting.

Ondertussen was het exit Wouter Vrancken bij Genk en ook doelman Maarten Vandevoordt gaat deze zomer weg bij Genk. Reeds twee jaar geleden zette de doelman immers zijn kribbel onder een contract bij RB Leipzig, dat hem nog twee seizoenen bij de Limburgers stalde.

"Dat zeggen ze bij Leipzig"

Daarin ontwikkelde de jonge goalie zich tot een betrouwbare pion, al slikte hij dit seizoen ook een paar keer kritiek. Vandevoordt is echter klaar om de stap te zetten.

"Ook bij Leipzig zijn ze tevreden, zo vertelt de keeperstrainer met wie ik veel in contact sta. Weet je, toen ik 17 was en iedereen begon over het belang van ervaring, dacht ik: ‘Dat is bullshit’. Maar zeker voor een keeper is het cruciaal dat je speelt en kan leren uit de dingen die je goed en vooral slecht doet. Je herkent veel sneller en makkelijker situaties, waardoor je veel vaker de juiste beslissing neemt.” Zo klonk het bij Het Belang van Limburg.

Maar afscheid nemen, dat wil Vandevoordt nog steeds in stijl doen. Zo geeft hij aan dat er nog één concreet plan is: Europa ingaan met Genk en met twee verse clean sheets wil Maarten zich ook kronen tot 'beste doelman' van dit seizoen. Komende maandag spelen de Limburgers thuis tegen Antwerp en is winst alvast een must.

Is hij klaar voor de stap naar RB Leipzig?

Meest recent

'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

97
97
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

230
230
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

29
29
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

188
188
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

25
25
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

363
363
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

67
67
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

304
304
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

358
358
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

505
505
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

271
271
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

534
534
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

411
411
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

194
194
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

475
475
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

621
621
Club-bestuur in vuurlinie: groot risico wintermercato

Club Brugge bleef relatief rustig op de wintermercato. Ondanks enkele vertrekkers en de belofte om ...

517
517
Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Standard kon afgelopen speeldag vieren na de knappe zege tegen rivaal RSC Anderlecht, maar de ...

118
118
Oorlog Vermeeren in Marseille: De Zerbi reageert

Het gaat er stevig aan toe in Marseille. Arthur Vermeeren werd de afgelopen weken telkens op de bank ...

217
217
Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

RSC Anderlecht heeft besloten om Besnik Hasi te ontslaan. Paars-Wit greep in na de zure nederlaag ...

301
301
Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

De halve finales van de Croky Cup staan voor de deur. Sporting Charleroi neemt het op tegen Union SG ...

327
327
‘Vreemde keuzes Club Brugge: veel werk op de plank’

Club Brugge beloofde versterkingen, maar uiteindelijk bleef het bij één: Felix ...

487
487
STVV leeft meer dan ooit: zelfs tot in Japan succes

Sint-Truiden VV beleeft een topseizoen. Wouter Vrancken heeft de orde goed op zaken bij STVV en de ...

102
102
Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

KRC Genk won afgelopen speeldag van Dender, maar het was zonder glans tegen de rode lantaarn van de ...

488
488
Opvolger van Hasi: twee Anderlecht-opties afgeschoten

Na het ontslag van Besnik Hasi bij Anderlecht is de geruchtenmolen op hol geslagen. De ene naam na ...

461
461

Meer sportnieuws