Vandevoordt onhult opvallend toekomstplan bij Racing Genk

door
Vandevoordt onhult opvallend toekomstplan bij Racing Genk

Racing Genk beleeft een seizoen van uitersten in de Jupiler Pro League. Europees begonnen de Limburgers dit seizoen moeizaam en ook in de reguliere competitie was het harken om in PO1 te geraken. Maarten Vandevoordt kwam nu met een opvallend toekomstplan.

Van salonremise naar totale ineenstorting

De Limburgers geraakten pas in de Champions' Play-Offs na de salonremise in het Kuipje. In de kampioenenrace leek het team van Wouter Vrancken zowaar nog zijn arm uit te steken richting de titel maar even snel als de opmars volgde de totale ineenstorting.

Ondertussen was het exit Wouter Vrancken bij Genk en ook doelman Maarten Vandevoordt gaat deze zomer weg bij Genk. Reeds twee jaar geleden zette de doelman immers zijn kribbel onder een contract bij RB Leipzig, dat hem nog twee seizoenen bij de Limburgers stalde.

"Dat zeggen ze bij Leipzig"

Daarin ontwikkelde de jonge goalie zich tot een betrouwbare pion, al slikte hij dit seizoen ook een paar keer kritiek. Vandevoordt is echter klaar om de stap te zetten.

"Ook bij Leipzig zijn ze tevreden, zo vertelt de keeperstrainer met wie ik veel in contact sta. Weet je, toen ik 17 was en iedereen begon over het belang van ervaring, dacht ik: ‘Dat is bullshit’. Maar zeker voor een keeper is het cruciaal dat je speelt en kan leren uit de dingen die je goed en vooral slecht doet. Je herkent veel sneller en makkelijker situaties, waardoor je veel vaker de juiste beslissing neemt.” Zo klonk het bij Het Belang van Limburg.

Maar afscheid nemen, dat wil Vandevoordt nog steeds in stijl doen. Zo geeft hij aan dat er nog één concreet plan is: Europa ingaan met Genk en met twee verse clean sheets wil Maarten zich ook kronen tot 'beste doelman' van dit seizoen. Komende maandag spelen de Limburgers thuis tegen Antwerp en is winst alvast een must.

Is hij klaar voor de stap naar RB Leipzig?

Meest recent

België jubelt: UEFA-coëfficiënt deelt Nederland klappen uit

Het was een hoogdag voor het Belgische voetbal in Europa woensdagavond. Club Brugge won van ...

46
46
Door dit minuscuul detail loopt Union CL-kwalificatie mis

Union SG kan terugkijken op een knappe Champions League-campagne. De Brusselse club werd ...

32
32
'Bellingham maakt monstertransfer van 150 miljoen'

Bij Real Madrid loopt het dit seizoen niet zo vlot als gehoopt en dat zorgde ervoor dat trainer Xabi ...

55
55
Club haalt gram: "Fantastisch dat het net nu lukt"

Er waren de voorbije weken de nodige twijfels rond Club Brugge, zeker na de pijnlijke ...

78
78
Ajax spoelt CL-kater door met komst toptalent Anderlecht

Voor Ajax kwam woensdagavond een pijnlijk einde aan de campagne in de Champions League. Ze leden ...

91
91
De Zerbi snoeihard na zeperd van Marseille tegen Club

Het was woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het werd uiteindelijk ...

220
220
Feyenoord in de wolken met Belg: contract opengebroken

De titel lijkt voor Feyenoord dit seizoen alweer weg, want het heeft in de Eredivisie al veertien ...

15
15
Club Brugge blundert pijnlijk met boodschap aan Marseille

Club Brugge beleefde woensdag een geweldige Europese avond. Het leverde tegen Olympique Marseille ...

157
157
'Westerlo shopt in Ligue 1, bod op Reynolds'

KVC Westerlo gaat de komende dagen mogelijk nog wat transfers doen. Ze rondden er alvast ...

61
61
Vertrekker bij Anderlecht: "Bedankt, Neerpede"

Bij RSC Anderlecht beweegt er het nodige op de achtergrond. Na het (gedwongen) vertrek van Wouter ...

362
362
De Ketelaere merkt 'irritante' kwaliteit op bij Union SG

Atalanta verloor van Union SG en haalde zo niet de top acht, maar wel de tussenronde. De Italianen ...

183
183
Vanaken dolenthousiast: "Dit voelt heel lekker"

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. Hans Vanaken maakte zo alweer een fantastische ...

126
126
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

241
241
‘Club Brugge slaat toe: stunt van de wintermercato’

Club Brugge staat dichter bij een toptransfer dan het de voorbije weken ooit was. Transferwatcher ...

883
883
Doku weer lang out? Guardiola geeft cruciale update

Jérémy Doku speelde Galatasaray 35 minuten lang compleet van de mat, maar toen sloeg ...

92
92
Franse pers lyrisch over Club en ziet één uitblinker

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. De Bruggelingen gaan zo naar de tussenronde in de ...

887
887
Union SG trots, maar baalt ook: "Die match in CL..."

Union SG won knap met 1-0 van Atalanta, maar eindigde net buiten de top 24. Toch mogen de ...

124
124
Mignolet geeft signaal: "Gekozen om eerlijk te zijn"

Bij Club Brugge kenden ze nog maar eens een gouden Europese avond. Blauw-Zwart won met 3-0 van ...

513
513
Leko looft twee spelers: "Grote carrière tegemoet"

Ivan Leko mag net zoals Nicky Hayen en Carl Hoefkens een kwalificatie voor de volgende ronde in de ...

709
709
Droomavond Club: kranten geven uitblinker zeldzame 10 op 10

Woensdag 28 januari 2026. Iedereen die Club Brugge KV een warm hart toedraagt, zal deze datum niet ...

839
839
Eindstand UCL: Club Brugge kent potentiële tegenstanders

De League Phase van de Champions League zit erop. Woensdagavond werden alle 18 wedstrijden van de ...

180
180
UCL: sensatie op slotspeeldag, topclub grootste slachtoffer

Woensdagavond werd de volledige slotspeeldag van de League Phase in de Champions League integraal op ...

224
224
Delirium op Jan Breydel: Fenomenaal Club feest verder in CL

Club Brugge zorgde vanavond andermaal voor een geweldige stunt op het kampioenenbal. Het team van ...

215
215
Union neemt met prachtige stunt afscheid van kampioenenbal

Na een prachtige campagne heeft Union zijn laatste thuiswedstrijd verdiend gewonnen van Atalanta. De ...

92
92
Flitsende eerste helft eindigt in nachtmerrie voor Doku

In de Champions League moest Manchester City woensdag nog vol aan de bak om de top 8 te halen. Thuis ...

132
132

Meer sportnieuws