Vandevoordt onhult opvallend toekomstplan bij Racing Genk

door
Vandevoordt onhult opvallend toekomstplan bij Racing Genk

Racing Genk beleeft een seizoen van uitersten in de Jupiler Pro League. Europees begonnen de Limburgers dit seizoen moeizaam en ook in de reguliere competitie was het harken om in PO1 te geraken. Maarten Vandevoordt kwam nu met een opvallend toekomstplan.

LEES OOK: Enorme mokerslag AA Gent: "In de kleedkamer ..."

Van salonremise naar totale ineenstorting

De Limburgers geraakten pas in de Champions' Play-Offs na de salonremise in het Kuipje. In de kampioenenrace leek het team van Wouter Vrancken zowaar nog zijn arm uit te steken richting de titel maar even snel als de opmars volgde de totale ineenstorting.

Ondertussen was het exit Wouter Vrancken bij Genk en ook doelman Maarten Vandevoordt gaat deze zomer weg bij Genk. Reeds twee jaar geleden zette de doelman immers zijn kribbel onder een contract bij RB Leipzig, dat hem nog twee seizoenen bij de Limburgers stalde.

"Dat zeggen ze bij Leipzig"

Daarin ontwikkelde de jonge goalie zich tot een betrouwbare pion, al slikte hij dit seizoen ook een paar keer kritiek. Vandevoordt is echter klaar om de stap te zetten.

"Ook bij Leipzig zijn ze tevreden, zo vertelt de keeperstrainer met wie ik veel in contact sta. Weet je, toen ik 17 was en iedereen begon over het belang van ervaring, dacht ik: ‘Dat is bullshit’. Maar zeker voor een keeper is het cruciaal dat je speelt en kan leren uit de dingen die je goed en vooral slecht doet. Je herkent veel sneller en makkelijker situaties, waardoor je veel vaker de juiste beslissing neemt.” Zo klonk het bij Het Belang van Limburg.

Maar afscheid nemen, dat wil Vandevoordt nog steeds in stijl doen. Zo geeft hij aan dat er nog één concreet plan is: Europa ingaan met Genk en met twee verse clean sheets wil Maarten zich ook kronen tot 'beste doelman' van dit seizoen. Komende maandag spelen de Limburgers thuis tegen Antwerp en is winst alvast een must.

Is hij klaar voor de stap naar RB Leipzig?

Meest recent

AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

5
5
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

7
7
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

72
72
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

29
29
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

43
43
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

91
91
'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

35
35
Dit is dé reden waarom Charleroi-Cub extra lang duurde

Club Brugge deed zondag een uitstekende zaak door na het puntenverlies van Union en STVV te gaan ...

494
494
TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

294
294
Buitenaardse Messi helpt Inter Miami aan straffe comeback

Lionel Messi is inmiddels al 38 jaar, maar net zoals Cristiano Ronaldo blijft de Argentijn gaan op ...

39
39
Simon Mignolet deelt boodschap die blijft nazinderen

Wat zich gisteren in Charleroi afspeelde, was het soort voetbalavond dat nog lang blijft nazinderen. ...

312
312
Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Union SG staat nog altijd aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar Club Brugge sloop afgelopen ...

123
123
Albert compleet verrast over RSCA: "Monsterlijk!"

RSC Anderlecht is onder Jérémy Taravel weer beter bezig. Er is nog veel werk om van ...

354
354
Van Gucht haalt Brusselmans door gehaktmolen

Ruben Van Gucht en Herman Brusselmans zijn twee van onze bekendste en misschien ook wel meest ...

109
109
Club door oog van de naald: "Dat leek nergens op"

Club Brugge won met meer geluk dan kunde op het veld van Sporting Charleroi. Blauw-Zwart speelde een ...

166
166
Enorm probleem bij Union SG: "Te weinig voor een kampioen"

Wat Union SG liet zien tegen KVC Westerlo, dat deed pijn aan de ogen. Dat was zeker niet de eerste ...

69
69
Vragen bij RSCA-ster: "Kan hij dit ook in de PO's brengen?"

RSC Anderlecht won met 5-1 van OH Leuven. De Brusselaars speelden een uur lang best goed, voordien ...

261
261
Mignolet bedankt Charleroi: "We werden wat geholpen"

Club Brugge pakte de drie punten in Charleroi. Het deed dat in de 100ste minuut via een goal van ...

210
210
'STVV rekent op duurste transfer ooit van de club'

Bij STVV gaan ze komende zomer ongetwijfeld een resem sterkhouders de club zien verlaten. De ...

177
177
Commotie na sleutelfase: Club bevoordeeld op Mambourg?

Na een doelpunt van Joel Ordoñez in de 100ste minuut, ging Club Brugge zondagavond ...

776
776
Enorme mokerslag AA Gent: "In de kleedkamer ..."

AA Gent heeft zijn deelname aan de Champions' Play-Offs zelf te grabbel gegooid. Na twee ...

350
350
'Napoli met verstomming geslagen: De Bruyne verbaast bij terugkeer'

SSC Napoli boekte afgelopen weekend een cruciale zege na een doelpunt van Romelu Lukaku in de extra ...

375
375
Walgelijk incident na Charleroi-Club, Vanaken haalt fors uit

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

936
936
Degryse nu zal zeker: déze ploegen halen Play-Off I

Nog drie speeldagen te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. De strijd ...

703
703
‘Club Brugge op z'n kop: ongehoorde toptransfer barst los'

Club Brugge weet dat er deze zomer opnieuw stevig aan de ploeg zal worden getrokken. Maar wat nu op ...

447
447

Meer sportnieuws