Riemer compleet gek van RSCA'er: "Wat een prof, wat een man"

door
Riemer compleet gek van RSCA'er:

RSC Anderlecht krijgt aanstaande zondag mogelijk de kans om beslag te leggen op de landstitel. Maar dan moeten wel aan verschillende voorwaarden voldaan worden. Bovendien zal Paars-Wit het moeten doen zonder enkele belangrijke krachten.

Zondag kan het kampioenschap dus beslist worden in het voordeel van RSCA, maar dat heeft het niet alleen in eigen handen. Allereerst moet Paars-Wit hopen dat Union SG eerder op de dag punten laat liggen tegen Cercle Brugge. Winnen de Unionisten, dan valt de beslissing sowieso pas op de slotspeeldag.

Kan Groen-Zwart echter opnieuw stunten, krijgt Anderlecht een eerste 'matchbal'. Maar ook in dat geval is enkel een zege tegen Club Brugge voldoende. Bovendien kan het nog helemaal fout lopen voor RSCA. Sowieso heeft Anderlecht zijn lot bij een nederlaag niet meer in eigen handen.

LEES OOK: 'Anderlecht schuwt risico's: comeback uitgesteld?'

Anderlecht gehavend

Zelfs bij een gelijkspel wordt de druk wel erg groot tijdens de slotspeeldag. En dus kan er zondag maar best gewonnen worden van de grote rivaal uit Brugge. Maar dat zullen de Brusselaars moeten doen zonder verschillende sleutelspelers.

Op het middenveld is Thomas Delaney bijvoorbeeld geschorst, terwijl Majeed Ashimeru in de ziekenboeg ligt. Daar vertoeft hij in het gezelschap van Thorgan Hazard. Én van Jan Vertonghen. De afwezigheid van de aanvoerder en defensieve steunpilaar vormt allicht de grootste aderlating.

Aanwezige Vertonghen

Maar zelfs al kan hij niet spelen, probeert Vertonghen zijn rol te vertolken. Coach Brian Riemer is dan ook lyrisch voor de ervaren Rode Duivel. "Ook al speelt hij niet, hij is voortdurend aanwezig. Jan wil dit zo graag afmaken en wil helpen waar hij kan", werd de coach geciteerd bij Sporza. "Wat een prof, wat een man, wat een persoonlijkheid en wat een ambassadeur voor het Belgische voetbal. Ik kan echt geen slecht woord zeggen over hem."

Wie zal zondag het meest gemist worden op het veld?

Meest recent

'Real Madrid verrast compleet met nieuwe hoofdtrainer'

Alvaro Arebola gaat komend seizoen niet de hoofdtrainer zijn van Real Madrid. De Koninklijke gaat op ...

5
5
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding en dat zien we ook dit seizoen weer met de talenten ...

10
10
Bayern is om deze reden dé thuisbasis van Kompany

Vincent Kompany is 40 jaar geworden. Vince the Prince doet het uitstekend als trainer bij Bayern ...

20
20
'Anderlecht schuwt risico's: comeback uitgesteld?'

De zenuwen staan strakgespannen in het Lotto Park, waar RSC Anderlecht zondag AA Gent ontvangt. Mits ...

30
30
Leko hakt knopen door: vier wissels bij Club Brugge

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij STVV, waar het de kloof met de nummer drie in de stand kan ...

116
116
Taravel spuwt gal over Tzolis-relletje: "Onacceptabel"

Op de eerste speeldag van de play-offs won Club Brugge met 4-2 de topper tegen RSC Anderlecht. ...

112
112
Leko spreekt klare taal over vervanger Mignolet

Club Brugge moet het in de play-offs alweer een tijdje zonder Simon Mignolet stellen. Dat was ook al ...

111
111
'Anderlecht all-in voor winger: prijskaartje bekend'

In de play-offs is het zondag al van moeten voor RSC Anderlecht, dat thuis tegen AA Gent wil zien ...

86
86
Leko doet boekje open over zware mokerslag Mignolet

Voor het derde seizoen op een rij mist Simon Mignolet minstens een deel van de play-offs. Exact een ...

131
131
Taravel kondigt wissels aan: comeback bij Anderlecht

Nadat het de reguliere competitie al had afgesloten met een nul op zes, ging RSC Anderlecht op de ...

191
191
Ruben Van Gucht komt uit de kast… of toch bijna?

Wat begon als een onschuldige mediastunt, groeide uit tot een opvallende en licht absurde ...

26
26
Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

KAA Gent neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht namens de Play-Offs. De Buffalo’s ...

136
136
Lewandowski in diepe rouw na onverwacht overlijden

De Poolse voetbalwereld is in diepe rouw. De voetbalbond meldde het plotse overlijden van ...

0
0
Union incasseert: Hubert vreest voor KV Mechelen

Union SG staat momenteel aan de leiding in de Jupiler Pro League Champions Play-Offs, maar Club ...

322
322
Leko reageert na straffe uitspraken over voetbalbond

Ivan Leko was na afgelopen speeldag niet mals voor de nationale ploeg en de interlandperiode. ...

163
163
Domper op verjaardag Kompany: Bayern meldt mokerslag

Vincent Kompany blaast vandaag 40 kaarsjes uit. De Belgische oefenmeester is dit seizoen ...

81
81
Karl Vannieuwkerke open en bloot over verborgen strijd

Voor Karl Vannieuwkerke leek het lange tijd een droom die simpelweg onbereikbaar was. De wereld van ...

40
40
Promotie bijna binnen: Kortrijk geeft transferplannen prijs

Dit weekend kan de strijd om de rechtstreekse promotietickets in de Challenger Pro League helemaal ...

334
334
Nieuwe domper RWDM: degradatie dreigt

Het gaat al een hele tijd slecht met RWDM Brussels. Eigenaar John Textor veranderde in de zomer wel ...

81
81
'Van den Brom wil Anderlecht serieuze transferhak zetten'

Het worden nog zeer drukke maanden voor Anderlecht. Niet alleen is er de strijd om een Europees ...

192
192
'Bayern zet Anderlecht-blunder met Kompany extra in de verf'

Voor Vincent Kompany is het vrijdag feest, want onze landgenoot viert zijn 40ste verjaardag. Al zal ...

333
333
Spits zaait twijfel over toekomst bij Cercle

Dit weekend kunnen twee teams zich op de tweede speeldag al van het behoud verzekeren in de ...

112
112
'Belgische clubs willen mooie slag slaan bij PSV'

Er zullen komende zomer weer enkele interessante opportuniteiten op te pikken zijn op de ...

81
81
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht hakt knopen door, JPL-transfer Jackers'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

192
192
‘Anderlecht wil Union aftroeven met prestigetransfer’

RSC Anderlecht is al volop bezig met volgend seizoen. Paars-Wit wil weer meedoen met de titel. Dit ...

156
156

Meer sportnieuws