Riemer compleet gek van RSCA'er: "Wat een prof, wat een man"

door
Riemer compleet gek van RSCA'er:

RSC Anderlecht krijgt aanstaande zondag mogelijk de kans om beslag te leggen op de landstitel. Maar dan moeten wel aan verschillende voorwaarden voldaan worden. Bovendien zal Paars-Wit het moeten doen zonder enkele belangrijke krachten.

Zondag kan het kampioenschap dus beslist worden in het voordeel van RSCA, maar dat heeft het niet alleen in eigen handen. Allereerst moet Paars-Wit hopen dat Union SG eerder op de dag punten laat liggen tegen Cercle Brugge. Winnen de Unionisten, dan valt de beslissing sowieso pas op de slotspeeldag.

Kan Groen-Zwart echter opnieuw stunten, krijgt Anderlecht een eerste 'matchbal'. Maar ook in dat geval is enkel een zege tegen Club Brugge voldoende. Bovendien kan het nog helemaal fout lopen voor RSCA. Sowieso heeft Anderlecht zijn lot bij een nederlaag niet meer in eigen handen.

LEES OOK: 'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Anderlecht gehavend

Zelfs bij een gelijkspel wordt de druk wel erg groot tijdens de slotspeeldag. En dus kan er zondag maar best gewonnen worden van de grote rivaal uit Brugge. Maar dat zullen de Brusselaars moeten doen zonder verschillende sleutelspelers.

Op het middenveld is Thomas Delaney bijvoorbeeld geschorst, terwijl Majeed Ashimeru in de ziekenboeg ligt. Daar vertoeft hij in het gezelschap van Thorgan Hazard. Én van Jan Vertonghen. De afwezigheid van de aanvoerder en defensieve steunpilaar vormt allicht de grootste aderlating.

Aanwezige Vertonghen

Maar zelfs al kan hij niet spelen, probeert Vertonghen zijn rol te vertolken. Coach Brian Riemer is dan ook lyrisch voor de ervaren Rode Duivel. "Ook al speelt hij niet, hij is voortdurend aanwezig. Jan wil dit zo graag afmaken en wil helpen waar hij kan", werd de coach geciteerd bij Sporza. "Wat een prof, wat een man, wat een persoonlijkheid en wat een ambassadeur voor het Belgische voetbal. Ik kan echt geen slecht woord zeggen over hem."

Wie zal zondag het meest gemist worden op het veld?

Meest recent

Van FC Barcelona naar winkelbediende: "Veel problemen"

Een tijd geleden kwamen er foto's naar buiten van Jérémy Mathieu die in een ...

3
3
Taravel scoort punten: dit is hét verschil met Hasi

RSC Anderlecht ontsloeg weken geleden Besnik Hasi. Jérémy Taravel is momenteel nog ...

53
53
Martinez geeft dé reden voor oproepen van Ronaldo

Roberto Martinez bezorgde België zijn beste positie ooit op een WK en won met Portugal de ...

20
20
'Groot vraagteken bij Anderlecht: nieuwe naam in elftal Taravel'

Na de deugddoende overwinning van vorig weekend op Zulte Waregem, wil RSC Anderlecht zaterdag op ...

81
81
Afhaker in strijd om Play-Off I? "Competitie verloopt bizar"

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

46
46
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

72
72
Lammens schokt United-kleedkamer: ploegmakker gaat los

Na zijn sterke prestatie van afgelopen maandag tegen Everton FC, werd Senne Lammens langs alle ...

133
133
'Recordtransfer Genk: AC Milan klopt aan in Cegeka Arena'

KRC Genk wist de voorbije jaren een pak miljoenen te verdienen aan de verkoop van zijn smaakmakers. ...

157
157
Boskamp krabbelt langzaam recht: van zorgen naar hoop

Jan Boskamp heeft de voorbije maanden een bijzonder zware periode doorgemaakt. De Nederlander kampte ...

15
15
'Plannetje Club gelekt: grote pineut na dubbeltransfer'

Nu de Champions League-campagne erop zit, wordt het programma van Club Brugge een pak minder zwaar. ...

288
288
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop Club en Genk, nieuwe aanvaller RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

208
208
"Heel moeilijk om slikken"-VRT dumpt Van Gucht voor WK

Ruben Van Gucht is al jaren het vertrouwde gezicht van de sportredactie wanneer het over de Rode ...

79
79
Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

KRC Genk won met 1-3 op het veld van Dinamo Zagreb, maar in de terugwedstrijd van de Europa League ...

340
340
Muja onthult succesformule STVV: ambitie is duidelijk

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

37
37
Het leven na Anderlecht: “Onrechtvaardig voor Vandenhaute”

Wouter Vandenhaute vond zes maanden geleden tijd om zijn ontslag aan te bieden bij RSC Anderlecht na ...

220
220
Nieuwe WK-ramp: gaststad dreigt zich terug te trekken

Het is nog een paar maanden wachten tot het WK 2026 losbarst, maar de problemen stapelen zich nu al ...

98
98
Ilaimaharitra emotioneel: enorm drama voor Standard-pion

Standard Luik speelde vrijdagavond 1-1 gelijk tegen laagvlieger La Louvière. De Rouches ...

104
104
Bom in Noorwegen: groot matchfixingschandaal

Terwijl Bodo/Glimt vriend en vijand verrast in de Champions League is er in Noorwegen een bom van ...

89
89
Sweeney verrast iedereen met voetbalskills bij... Sporting CP

Sydney Sweeney is één van de bekendste Amerikaanse actrices van het moment. Overal ...

25
25
Union SG kraait victorie: "Genk geloofde niet in mij"

Bij Union SG hebben ze een oog voor talent. Spelers die vooral in hun spelstijl furore zouden kunnen ...

239
239
Antwerp speurt rond: smaakmaker STVV in beeld?

Royal Antwerp FC haalde in januari Rein Van Helden weg bij STVV. Dat gebeurde dankzij een clausule ...

259
259
Taravel zorgt voor grote koerswijziging: "Wij zijn Anderlecht!"

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen geen landskampioen spelen. Daarvoor werd de kern het afgelopen ...

301
301
Standard nekt zichzelf: "Eigenlijk is het een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

103
103
'Barça hoest miljoenen op: eerste zomertransfer binnen'

FC Barcelona staat zaterdagnamiddag voor een belangrijke afspraak in La Liga. De Catalanen willen ...

89
89
Het knalt bij Club Brugge: Leko kegelt speler eruit

Bij Club Brugge is de boodschap plots keihard. Ivan Leko heeft een duidelijke keuze gemaakt en dat ...

580
580

Meer sportnieuws