Riemer compleet gek van RSCA'er: "Wat een prof, wat een man"

door
Riemer compleet gek van RSCA'er:

RSC Anderlecht krijgt aanstaande zondag mogelijk de kans om beslag te leggen op de landstitel. Maar dan moeten wel aan verschillende voorwaarden voldaan worden. Bovendien zal Paars-Wit het moeten doen zonder enkele belangrijke krachten.

Zondag kan het kampioenschap dus beslist worden in het voordeel van RSCA, maar dat heeft het niet alleen in eigen handen. Allereerst moet Paars-Wit hopen dat Union SG eerder op de dag punten laat liggen tegen Cercle Brugge. Winnen de Unionisten, dan valt de beslissing sowieso pas op de slotspeeldag.

Kan Groen-Zwart echter opnieuw stunten, krijgt Anderlecht een eerste 'matchbal'. Maar ook in dat geval is enkel een zege tegen Club Brugge voldoende. Bovendien kan het nog helemaal fout lopen voor RSCA. Sowieso heeft Anderlecht zijn lot bij een nederlaag niet meer in eigen handen.

LEES OOK: 'Anderlecht all-in: ultieme inspanning voor Schreuder'

Anderlecht gehavend

Zelfs bij een gelijkspel wordt de druk wel erg groot tijdens de slotspeeldag. En dus kan er zondag maar best gewonnen worden van de grote rivaal uit Brugge. Maar dat zullen de Brusselaars moeten doen zonder verschillende sleutelspelers.

Op het middenveld is Thomas Delaney bijvoorbeeld geschorst, terwijl Majeed Ashimeru in de ziekenboeg ligt. Daar vertoeft hij in het gezelschap van Thorgan Hazard. Én van Jan Vertonghen. De afwezigheid van de aanvoerder en defensieve steunpilaar vormt allicht de grootste aderlating.

Aanwezige Vertonghen

Maar zelfs al kan hij niet spelen, probeert Vertonghen zijn rol te vertolken. Coach Brian Riemer is dan ook lyrisch voor de ervaren Rode Duivel. "Ook al speelt hij niet, hij is voortdurend aanwezig. Jan wil dit zo graag afmaken en wil helpen waar hij kan", werd de coach geciteerd bij Sporza. "Wat een prof, wat een man, wat een persoonlijkheid en wat een ambassadeur voor het Belgische voetbal. Ik kan echt geen slecht woord zeggen over hem."

Wie zal zondag het meest gemist worden op het veld?

Meest recent

Vanaken wéér in grootse doen: UEFA-comité zwaait met lof

Club Brugge heeft woensdagavond andermaal voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. ...

0
0
Club Brugge krijgt cruciale update uit ziekenboeg

In de tussenronde van de Champions League sleepte Club Brugge woensdag een 3-3 gelijkspel uit de ...

6
6
'Anderlecht all-in: ultieme inspanning voor Schreuder'

Komt hij, of komt hij niet? RSC Anderlecht hoopt zo snel mogelijk Alfred Schreuder voor te stellen ...

110
110
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

79
79
'Club Brugge dropt bommetje: Mignolet out, Casteels in?'

Deze keer hoefde hij zich niet echt te onderscheiden tegen Atlético Madrid, maar de voorbije ...

88
88
'Hayen waagt gokje: opvallend experiment bij KRC Genk'

In de tussenronde van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen Dinamo Zagreb. Met welke ...

145
145
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

171
171
'Anderlecht op dood spoor: ook Schreuder haakt af'

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. Behoudens een verrassing nog altijd met ...

402
402
'Club Brugge baalt: goudhaantje valt door de mand'

Met een 3-3 draw tegen Atlético Madrid beleefde Club Brugge alweer een geslaagde avond in de ...

349
349
'Charleroi mag dromen: transfer van 9 miljoen'

Charleroi kreeg in de vorige week een stevige tik, want met drie nederlagen op rij zag het de ...

24
24
Nieuwe goudklomp voor OHL: "Hij wordt een grote speler"

Vorige zomer wist OH Leuven nog een zeer straffe transfer te realiseren. Het wist maar liefst 16 ...

55
55
Vanhaezebrouck keihard voor Verhaeghe: "CL onwaardig"

De laatste jaren drukt Club Brugge alsmaar vaker zijn stempel in de Champions League. Het staat al ...

853
853
Diakhon doet Club watertanden met krasse uitspraak

Club Brugge heeft woensdagavond nogmaals een knap resultaat neergezet in de Champions League. Het ...

259
259
Geen versterking bij Genk: De Condé verdedigt keuze

Lange tijd leek het een grijs seizoen te gaan worden voor KRC Genk, maar de Limburgers kunnen dat nu ...

154
154
Saelemaekers middelpunt van heuse rel na Milan-Como

Woensdagavond waren alle ogen gericht op de Champions League, maar ook in de Serie A werd er ...

128
128
Leko moet puzzelen: Degryse stelt gewaagd plan voor

Club Brugge mag nog steeds dromen van de achtste finales van de Champions League, nadat het ...

191
191
'Thibaut Courtois verbaast en stapt in Franse clubs'

Het lijkt een alsmaar couranter fenomeen te worden: topvoetballers die nog tijdens hun actieve ...

58
58
'Club wil stunten: straffe naam als opvolger Mignolet'

Club Brugge verbaast ook dit seizoen weer in de Champions League, ondanks dat het in de zomer weer ...

710
710
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, 20 miljoen voor Union'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

345
345
Jackpot Genk: De Condé duidelijk over knaltransfer Smets

Matte Smets kon afgelopen wintermercato een absolute knaltransfer maken. Het Duitse Wolfsburg had ...

226
226
Mechele zet Club Brugge op scherp: steek naar arbitrage

Club Brugge keek in het Jan Breydelstadion tegen een dubbele achterstand aan tegen Atlético ...

166
166
'Titraoui bezorgt Charleroi Engelse miljoenen'

Charleroi blikt terug op een pijnlijke week met drie nederlagen, waardoor ze hun plaats in de top ...

49
49
Inter stuurt Club duidelijke boodschap over Stankovic

Bij Club Brugge mogen we komende zomer wellicht opnieuw een leegloop verwachten, zeker als het in de ...

920
920
'Deze spelers moeten Antwerp miljoenen opleveren'

Antwerp maakte onlangs zijn jaarrekening bekend. Daaruit bleek dat er wel verbetering is in de ...

210
210
Verhaeghe zaait ondanks topmatch twijfel over Mignolet

Club Brugge heeft woensdag opnieuw voor spektakel gezorgd in de Champions League. Het wist nu ook ...

318
318

Meer sportnieuws