Immense Hein-verrassing bij Gent? "Sluit het zeker niet uit"

2623
Immense Hein-verrassing bij Gent?

AA Gent maakt zich momenteel op voor zijn drie laatste wedstrijden van het seizoen. Meteen ook de drie laatste met Hein Vanhaezebrouck aan het roer. Deze week maakten de Buffalo's officieel bekend dat de samenwerking met de hoofdtrainer na het seizoen stopt.

Nadat hij goed werk had geleverd als hoofdcoach van KV Kortrijk en ondanks een mislukt avontuur bij KRC Genk, werd Vanhaezebrouck in 2014 een eerste keer benoemd als T1 van de Buffalo's. Dat bleek een goede zet. Onder zijn bewind werd in 2015 zelfs de eerste, en vooralsnog enige, landstitel uit de clubgeschiedenis behaald.

Het jaar nadien liet Gent ook in de Champions League mooie dingen zien. Maar na verloop van tijd kwam er roest op de samenwerking. In het najaar van 2017 koos de trainer dan ook voor een vertrek naar RSC Anderlecht. Die passage werd echter geen succes en ondertussen had Gent het zelf lastig om een geschikte hoofdcoach te vinden.

LEES OOK: Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

Breuk in onderling overleg

Eind 2020 besloten beide partijen dan ook om opnieuw met mekaar in zee te gaan. Dat leidde onder meer tot bekerwinst, drie eindzeges in de Europe Play-Offs en enkele Europese uitschieters. Er was echter ook steeds meer sprake van interne fricties. En de openlijke uithalen van Vanhaezebrouck, onder meer richting het bestuur, deden daar geen goed aan.

Zijn relatie met nieuwe eigenaar Sam Baro zou dan ook niet bepaald goed zijn. Bovendien werd het aflopende contract van Vanhaezebrouck nog steeds niet verlengd. En dinsdagochtend werd de breuk dus ook officieel bevestigd. "In onderling overleg hebben coach en club besloten om eind dit seizoen hun samenwerking niet opnieuw te verlengen", klonk het.

Koning Hein III?

Terwijl Wouter Vrancken wordt genoemd als opvolger, is het ook uitkijken wat de toekomst voor Vanhaezebrouck brengt. Zelf liet hij alvast verstaan dat er een 'plan in zijn hoofd zit'. In de voorbije weken was hij ook steeds vaker terug te zien als televisie-analist, onder meer bij 'Play Sports'. Al lijkt het onwaarschijnlijk dat hij zijn trainerscarrière nu al definitief stopzet.

Wim De Coninck speculeert zelfs al over een grote verrassing. Zo is een derde Gentse ambtstermijn volgens hem niet ondenkbaar. Zeker als het straks misloopt bij de Buffalo's. "Ik sluit niet helemaal uit dat Hein in de toekomst zelfs nog een derde keer aan de slag gaat bij AA Gent. Hij slaagt er immers in om orde te scheppen in een chaos. Iedereen weet wat je aan hem hebt", stelt de analist bij Het Nieuwsblad.

Vanhaezebrouck hoort bij de vijf beste Belgische trainers van het moment ...

Meest recent

Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

0
0
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

44
44
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

36
36
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

42
42
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

415
415
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

65
65
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

90
90
Anderlecht voert druk op: hachje Bruno nog niet gered

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

58
58
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

27
27
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

292
292
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

340
340
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

201
201
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

298
298
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

275
275
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

72
72
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

319
319
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

108
108
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

126
126
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

43
43
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

302
302
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

197
197
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

124
124
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

60
60
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

198
198
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1180
1180

Meer sportnieuws