Immense Hein-verrassing bij Gent? "Sluit het zeker niet uit"

2623
Immense Hein-verrassing bij Gent?

AA Gent maakt zich momenteel op voor zijn drie laatste wedstrijden van het seizoen. Meteen ook de drie laatste met Hein Vanhaezebrouck aan het roer. Deze week maakten de Buffalo's officieel bekend dat de samenwerking met de hoofdtrainer na het seizoen stopt.

Nadat hij goed werk had geleverd als hoofdcoach van KV Kortrijk en ondanks een mislukt avontuur bij KRC Genk, werd Vanhaezebrouck in 2014 een eerste keer benoemd als T1 van de Buffalo's. Dat bleek een goede zet. Onder zijn bewind werd in 2015 zelfs de eerste, en vooralsnog enige, landstitel uit de clubgeschiedenis behaald.

Het jaar nadien liet Gent ook in de Champions League mooie dingen zien. Maar na verloop van tijd kwam er roest op de samenwerking. In het najaar van 2017 koos de trainer dan ook voor een vertrek naar RSC Anderlecht. Die passage werd echter geen succes en ondertussen had Gent het zelf lastig om een geschikte hoofdcoach te vinden.

LEES OOK: Hein Vanhaezebrouck fileert ex-Club speler tot op het bot

Breuk in onderling overleg

Eind 2020 besloten beide partijen dan ook om opnieuw met mekaar in zee te gaan. Dat leidde onder meer tot bekerwinst, drie eindzeges in de Europe Play-Offs en enkele Europese uitschieters. Er was echter ook steeds meer sprake van interne fricties. En de openlijke uithalen van Vanhaezebrouck, onder meer richting het bestuur, deden daar geen goed aan.

Zijn relatie met nieuwe eigenaar Sam Baro zou dan ook niet bepaald goed zijn. Bovendien werd het aflopende contract van Vanhaezebrouck nog steeds niet verlengd. En dinsdagochtend werd de breuk dus ook officieel bevestigd. "In onderling overleg hebben coach en club besloten om eind dit seizoen hun samenwerking niet opnieuw te verlengen", klonk het.

Koning Hein III?

Terwijl Wouter Vrancken wordt genoemd als opvolger, is het ook uitkijken wat de toekomst voor Vanhaezebrouck brengt. Zelf liet hij alvast verstaan dat er een 'plan in zijn hoofd zit'. In de voorbije weken was hij ook steeds vaker terug te zien als televisie-analist, onder meer bij 'Play Sports'. Al lijkt het onwaarschijnlijk dat hij zijn trainerscarrière nu al definitief stopzet.

Wim De Coninck speculeert zelfs al over een grote verrassing. Zo is een derde Gentse ambtstermijn volgens hem niet ondenkbaar. Zeker als het straks misloopt bij de Buffalo's. "Ik sluit niet helemaal uit dat Hein in de toekomst zelfs nog een derde keer aan de slag gaat bij AA Gent. Hij slaagt er immers in om orde te scheppen in een chaos. Iedereen weet wat je aan hem hebt", stelt de analist bij Het Nieuwsblad.

Vanhaezebrouck hoort bij de vijf beste Belgische trainers van het moment ...

Meest recent

KRC Genk pakt uit met nieuwe blinkvanger

KRC Genk blijft aandachtig voor vernieuwing. De Limburgers openen later deze maand hun oefencomplex, ...

6
6
Club Brugge zei 'neen': "Ze probeerden Vanaken te halen"

Hans Vanaken is een clubicoon van Club Brugge. Eén van de allerbeste middenvelders die de ...

56
56
Verkocht Anderlecht afgelopen zomer dé missing link?

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. Het is tijd dat bepaalde spelers gaan opstaan, vooral in ...

67
67
KRC Genk wacht op doorbraak: tijd voor goals én assists

Bij KRC Genk lopen zeer veel talentvolle spelers rond. De Limburgers hopen dat een aantal van die ...

40
40
"Ik moet niet zwijgen"-Vannieuwkerke in shock na kustoorlog

De soap bij KV Diksmuide Oostende blijft maar nieuwe hoofdstukken krijgen. Nadat Claude Vindevogel ...

16
16
Union SG geeft statement: sterkhouder verlengt contract

Union SG heeft zijn fans bijzonder goed nieuws meegedeeld. De Belgische bekerwinnaar heeft een van ...

22
22
Westerlo flikt het weer: vierde keer op rij de jackpot

KVC Westerlo heeft een specialiteit gevonden. De Kemphanen weten als geen ander spitsen aan te ...

40
40
Hoe Coucke en Bornauw RSCA zélf onder hoogspanning zetten

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. De Brusselaars moeten winnen. CEO Kenneth Bornauw en ...

48
48
TRANSFERUURTJE: 'Real praat met Liverpool, Brys niet naar JPL'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

43
43
Bom in Engeland: Aston Villa sleept Carragher voor rechter

Een bom is ontploft in Engeland. Terwijl het rommelt bij Manchester United schoof analist Jamie ...

58
58
Godts in zevende hemel: Luis Enrique onthult primeur

Mika Godts begint volledig boven water te komen bij PSG. Na een aarzelende start wist hij te scoren ...

53
53
Carrasco doet monden openvallen: hattrick in topper

Yannick Carrasco speelt al een tijdje op de achtergrond in Saudi-Arabië, maar daar laat de ...

79
79
Tresoldi wijst naar Leko: Club-wisselwerking valt op

Club Brugge zette Zulte Waregem met 2-4 opzij op speeldag 10 van de Jupiler Pro League. Vooral de ...

291
291
Boskamp verwoest RSCA: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

RSC Anderlecht staat zwaar onder druk. Vooral coach Vitor Bruno voelt de grond wegzakken onder zijn ...

327
327
Compper hakt bikkelharde knopen door bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag met 3-0 van Sporting Charleroi en The Great Old wil die vorm ...

113
113
Mechele ziet één minpunt bij vlotte zege Club Brugge

AA Gent en Union SG maken Club Brugge voorlopig nog het leven zuur, maar Blauw-Zwart raast doorheen ...

122
122
Zulte Waregem onder druk: "Dat is teleurstellend"

Zulte Waregem heeft een nul op vijftien geboekt. Club Brugge was veel te sterk aan de Gaverbeek. Het ...

79
79
Degryse: "Bruno en Sibiersi in 2028 niét meer bij RSCA"

CEO Kenneth Bornauw en eigenaar Marc Coucke hebben de club RSC Anderlecht niet bepaald geholpen met ...

410
410
Leko baalt: "Zullen hem missen tegen Anderlecht"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 2-4 op het veld van Zulte Waregem. Blauw-Zwart moest nog ...

170
170
Vitor Bruno ziet een énorm manco bij Anderlecht

RSC Anderlecht had volgens de data al zes keer meer moeten scoren dit seizoen. Aanvallend is er een ...

166
166
‘Yamal krijgt mes in de rug: einde Barça nu al in zicht’

Lamine Yamal hoort bij Barcelona, zo klinkt het al jaren. Maar Hansi Flick heeft nu een beslissing ...

184
184
De Meyer voert de druk op: "Er zijn geen excuses"

STVV staat voor een belangrijke novembermaand. De Kanaries krijgen de komende weken drie kansen om ...

29
29
Thorup hint op opvallende zet bij KRC Genk: "Het werkte"

KRC Genk-coach Jess Thorup houdt de kaarten nog even tegen de borst, maar liet vrijdag wel verstaan ...

66
66
Keuzestress bij Bruno: speelt dit trio tegen Westerlo?

RSC Anderlecht neemt het op tegen KVC Westerlo. Een partij die de Brusselaars moeten winnen. Vitor ...

137
137
Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

74
74

Meer sportnieuws