Immense Hein-verrassing bij Gent? "Sluit het zeker niet uit"

door
Immense Hein-verrassing bij Gent?

AA Gent maakt zich momenteel op voor zijn drie laatste wedstrijden van het seizoen. Meteen ook de drie laatste met Hein Vanhaezebrouck aan het roer. Deze week maakten de Buffalo's officieel bekend dat de samenwerking met de hoofdtrainer na het seizoen stopt.

Nadat hij goed werk had geleverd als hoofdcoach van KV Kortrijk en ondanks een mislukt avontuur bij KRC Genk, werd Vanhaezebrouck in 2014 een eerste keer benoemd als T1 van de Buffalo's. Dat bleek een goede zet. Onder zijn bewind werd in 2015 zelfs de eerste, en vooralsnog enige, landstitel uit de clubgeschiedenis behaald.

Het jaar nadien liet Gent ook in de Champions League mooie dingen zien. Maar na verloop van tijd kwam er roest op de samenwerking. In het najaar van 2017 koos de trainer dan ook voor een vertrek naar RSC Anderlecht. Die passage werd echter geen succes en ondertussen had Gent het zelf lastig om een geschikte hoofdcoach te vinden.

LEES OOK: Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

Breuk in onderling overleg

Eind 2020 besloten beide partijen dan ook om opnieuw met mekaar in zee te gaan. Dat leidde onder meer tot bekerwinst, drie eindzeges in de Europe Play-Offs en enkele Europese uitschieters. Er was echter ook steeds meer sprake van interne fricties. En de openlijke uithalen van Vanhaezebrouck, onder meer richting het bestuur, deden daar geen goed aan.

Zijn relatie met nieuwe eigenaar Sam Baro zou dan ook niet bepaald goed zijn. Bovendien werd het aflopende contract van Vanhaezebrouck nog steeds niet verlengd. En dinsdagochtend werd de breuk dus ook officieel bevestigd. "In onderling overleg hebben coach en club besloten om eind dit seizoen hun samenwerking niet opnieuw te verlengen", klonk het.

Koning Hein III?

Terwijl Wouter Vrancken wordt genoemd als opvolger, is het ook uitkijken wat de toekomst voor Vanhaezebrouck brengt. Zelf liet hij alvast verstaan dat er een 'plan in zijn hoofd zit'. In de voorbije weken was hij ook steeds vaker terug te zien als televisie-analist, onder meer bij 'Play Sports'. Al lijkt het onwaarschijnlijk dat hij zijn trainerscarrière nu al definitief stopzet.

Wim De Coninck speculeert zelfs al over een grote verrassing. Zo is een derde Gentse ambtstermijn volgens hem niet ondenkbaar. Zeker als het straks misloopt bij de Buffalo's. "Ik sluit niet helemaal uit dat Hein in de toekomst zelfs nog een derde keer aan de slag gaat bij AA Gent. Hij slaagt er immers in om orde te scheppen in een chaos. Iedereen weet wat je aan hem hebt", stelt de analist bij Het Nieuwsblad.

Vanhaezebrouck hoort bij de vijf beste Belgische trainers van het moment ...

Meest recent

Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

10
10
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

32
32
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

85
85
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

155
155
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

63
63
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

44
44
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

130
130
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

420
420
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

175
175
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

688
688
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

160
160
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

117
117
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

143
143
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

206
206
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

627
627
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

57
57
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

347
347
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

284
284
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

177
177
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

406
406
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

196
196
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

68
68
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

51
51
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

307
307
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

102
102

Meer sportnieuws