Immense Hein-verrassing bij Gent? "Sluit het zeker niet uit"

door
Immense Hein-verrassing bij Gent?

AA Gent maakt zich momenteel op voor zijn drie laatste wedstrijden van het seizoen. Meteen ook de drie laatste met Hein Vanhaezebrouck aan het roer. Deze week maakten de Buffalo's officieel bekend dat de samenwerking met de hoofdtrainer na het seizoen stopt.

Nadat hij goed werk had geleverd als hoofdcoach van KV Kortrijk en ondanks een mislukt avontuur bij KRC Genk, werd Vanhaezebrouck in 2014 een eerste keer benoemd als T1 van de Buffalo's. Dat bleek een goede zet. Onder zijn bewind werd in 2015 zelfs de eerste, en vooralsnog enige, landstitel uit de clubgeschiedenis behaald.

Het jaar nadien liet Gent ook in de Champions League mooie dingen zien. Maar na verloop van tijd kwam er roest op de samenwerking. In het najaar van 2017 koos de trainer dan ook voor een vertrek naar RSC Anderlecht. Die passage werd echter geen succes en ondertussen had Gent het zelf lastig om een geschikte hoofdcoach te vinden.

LEES OOK: Volckaert verklapt: zo reageerde De Mil na cruciale zege

Breuk in onderling overleg

Eind 2020 besloten beide partijen dan ook om opnieuw met mekaar in zee te gaan. Dat leidde onder meer tot bekerwinst, drie eindzeges in de Europe Play-Offs en enkele Europese uitschieters. Er was echter ook steeds meer sprake van interne fricties. En de openlijke uithalen van Vanhaezebrouck, onder meer richting het bestuur, deden daar geen goed aan.

Zijn relatie met nieuwe eigenaar Sam Baro zou dan ook niet bepaald goed zijn. Bovendien werd het aflopende contract van Vanhaezebrouck nog steeds niet verlengd. En dinsdagochtend werd de breuk dus ook officieel bevestigd. "In onderling overleg hebben coach en club besloten om eind dit seizoen hun samenwerking niet opnieuw te verlengen", klonk het.

Koning Hein III?

Terwijl Wouter Vrancken wordt genoemd als opvolger, is het ook uitkijken wat de toekomst voor Vanhaezebrouck brengt. Zelf liet hij alvast verstaan dat er een 'plan in zijn hoofd zit'. In de voorbije weken was hij ook steeds vaker terug te zien als televisie-analist, onder meer bij 'Play Sports'. Al lijkt het onwaarschijnlijk dat hij zijn trainerscarrière nu al definitief stopzet.

Wim De Coninck speculeert zelfs al over een grote verrassing. Zo is een derde Gentse ambtstermijn volgens hem niet ondenkbaar. Zeker als het straks misloopt bij de Buffalo's. "Ik sluit niet helemaal uit dat Hein in de toekomst zelfs nog een derde keer aan de slag gaat bij AA Gent. Hij slaagt er immers in om orde te scheppen in een chaos. Iedereen weet wat je aan hem hebt", stelt de analist bij Het Nieuwsblad.

Vanhaezebrouck hoort bij de vijf beste Belgische trainers van het moment ...

Meest recent

Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

8
8
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

17
17
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

137
137
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

142
142
Goots waarschuwt voor rampscenario bij Antwerp

Antwerp heeft zondag opnieuw een pijnlijke dag beleefd. In een ondergesneeuwde Bosuil ging het met ...

91
91
'Anderlecht zoekt TD: eerste naam doet de ronde'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard en de Brusselaars zijn ondertussen op zoek naar een opvolger. ...

270
270
'Schreuder naar Anderlecht: nieuwe wending in dossier'

De voorbije dagen was er even euforie bij Anderlecht na de straffe kwalificatie voor de bekerfinale, ...

253
253
Probleempositie Club? "In vergelijking met die toppers..."

Club Brugge deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de titelstrijd. Het naderde tot op drie ...

149
149
Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

61
61
Clash bij Anderlecht? "Schreuder zal er niet mee lachen"

Het blijft wachten op een nieuwe trainer bij Anderlecht. Paars-Wit richt nog altijd zijn pijlen op ...

304
304
STVV komt met opmerkelijke reactie na racisme-incident

Er viel heel wat na te kaarten over de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League ...

105
105
'Deco geobsedeerd: op één jaar van JPL naar Barça'

De Jupiler Pro League bleek de voorbije jaren een uitstekende springplank voor jongere spelers om de ...

62
62
Anderlecht kijkt met open mond: Vazquez valt in de prijzen

Bij Anderlecht blijven ze met een scoringsprobleem zitten. Tegen La Louvière vond het al voor ...

223
223
Vandenbempt keihard na sneeuwfarces: "Niet reglementair"

De 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft voor enkele zeer opmerkelijke taferelen gezorgd. ...

324
324
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

142
142
TRANSFERUURTJE: 'Deal Club en Barça, Anderlecht krijgt T1-nieuws'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

378
378
Taravel krijgt klappen: Anderlecht-pion springt in de bres

RSC Anderlecht speelde 0-0 gelijk in de competitie tegen La Louviere en de euforie na de ferme ...

305
305
Code rood bij Antwerp: rampscenario plots in zicht

Het is weer code rood bij Royal Antwerp FC. Joseph Oosting was goed begonnen op de Bosuil, maar de ...

354
354
Orban start rel na bizarre rode kaart: “Omdat ik zwart ben”

Gift Orban scoorde in het verleden doelpunten bij KAA Gent, maar inmiddels zit de aanvaller in ...

140
140
Vandenbempt scherp voor Club: "Niet normaal hoe zwak"

Club Brugge won al bij al onverdiend met 1-2 van Cercle Brugge. Via flitsen wist het de zege over de ...

392
392
Heynen verklaart ommekeer onder Hayen

KRC Genk komt steeds meer boven water. Ze staan op twee punten van de top zes en dat zorgt voor ...

231
231
'Anderlecht ontkent: deze coach nooit een piste'

In deze tijden delen voetbalinfluenceers heel veel nieuwtjes via hun sociale media. Zo ook over het ...

264
264
Bart De Wever treft Antwerp-fan Van Looy recht in het hart

Het is andermaal crisis op de Bosuil en het hart van veel Antwerp-fans bloedt momenteel. Zo ook bij ...

246
246
Albert luidt de alarmbel voor alweer matig Anderlecht

RSC Anderlecht heeft op papier een makkelijk programma, maar als je dan punten laat liggen tegen een ...

184
184
Zulte Waregem en STVV bundelen krachten na kwalijk incident

Zulte Waregem leek op weg naar een stunt op Stayen, maar de 0-2 werd alsnog omgezet in een 3-2 voor ...

115
115

Meer sportnieuws