Immense Hein-verrassing bij Gent? "Sluit het zeker niet uit"

2623 stemmen
Immense Hein-verrassing bij Gent?

AA Gent maakt zich momenteel op voor zijn drie laatste wedstrijden van het seizoen. Meteen ook de drie laatste met Hein Vanhaezebrouck aan het roer. Deze week maakten de Buffalo's officieel bekend dat de samenwerking met de hoofdtrainer na het seizoen stopt.

Nadat hij goed werk had geleverd als hoofdcoach van KV Kortrijk en ondanks een mislukt avontuur bij KRC Genk, werd Vanhaezebrouck in 2014 een eerste keer benoemd als T1 van de Buffalo's. Dat bleek een goede zet. Onder zijn bewind werd in 2015 zelfs de eerste, en vooralsnog enige, landstitel uit de clubgeschiedenis behaald.

Het jaar nadien liet Gent ook in de Champions League mooie dingen zien. Maar na verloop van tijd kwam er roest op de samenwerking. In het najaar van 2017 koos de trainer dan ook voor een vertrek naar RSC Anderlecht. Die passage werd echter geen succes en ondertussen had Gent het zelf lastig om een geschikte hoofdcoach te vinden.

LEES OOK: Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

Breuk in onderling overleg

Eind 2020 besloten beide partijen dan ook om opnieuw met mekaar in zee te gaan. Dat leidde onder meer tot bekerwinst, drie eindzeges in de Europe Play-Offs en enkele Europese uitschieters. Er was echter ook steeds meer sprake van interne fricties. En de openlijke uithalen van Vanhaezebrouck, onder meer richting het bestuur, deden daar geen goed aan.

Zijn relatie met nieuwe eigenaar Sam Baro zou dan ook niet bepaald goed zijn. Bovendien werd het aflopende contract van Vanhaezebrouck nog steeds niet verlengd. En dinsdagochtend werd de breuk dus ook officieel bevestigd. "In onderling overleg hebben coach en club besloten om eind dit seizoen hun samenwerking niet opnieuw te verlengen", klonk het.

Koning Hein III?

Terwijl Wouter Vrancken wordt genoemd als opvolger, is het ook uitkijken wat de toekomst voor Vanhaezebrouck brengt. Zelf liet hij alvast verstaan dat er een 'plan in zijn hoofd zit'. In de voorbije weken was hij ook steeds vaker terug te zien als televisie-analist, onder meer bij 'Play Sports'. Al lijkt het onwaarschijnlijk dat hij zijn trainerscarrière nu al definitief stopzet.

Wim De Coninck speculeert zelfs al over een grote verrassing. Zo is een derde Gentse ambtstermijn volgens hem niet ondenkbaar. Zeker als het straks misloopt bij de Buffalo's. "Ik sluit niet helemaal uit dat Hein in de toekomst zelfs nog een derde keer aan de slag gaat bij AA Gent. Hij slaagt er immers in om orde te scheppen in een chaos. Iedereen weet wat je aan hem hebt", stelt de analist bij Het Nieuwsblad.

Vanhaezebrouck hoort bij de vijf beste Belgische trainers van het moment ...

Meest recent

Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

43
43
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

71
71
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

92
92
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

43
43
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

18
18
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

47
47
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

85
85
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

252
252
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

57
57
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

29
29
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

50
50
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

357
357
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

39
39
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

178
178
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

116
116
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

646
646
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

140
140
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

123
123
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

475
475
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

27
27
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

669
669
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

499
499
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

75
75
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

419
419
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

519
519

Meer sportnieuws