Dramatisch seizoen eindigt met koude douche voor Noa Lang

door
Dramatisch seizoen eindigt met koude douche voor Noa Lang

Noa Lang keerde vorige zomer terug naar Nederland en tekende een meerjarig contract bij PSV. In Eindhoven zou hij de poorten naar de Europese top definitief gaan openbeuken. Maar ondanks het behalen van de landstitel, draaide zijn eerste seizoen bij PSV uit op een teleurstelling.

Nadat hij enkele seizoenen had uitgeblonken bij Club Brugge, vond de Nederlandse flankaanvaller dat het afgelopen zomer dringend tijd was voor een nieuwe stap in zijn carrière. Lang koos echter voor een verrassende move. Zo keerde hij terug naar Nederland en tekende hij een meerjarig contract bij PSV.

Aanvankelijk leek dat een goede keuze. De 24-jarige kreeg meteen een basisplaats in het elftal van coach Peter Bosz en was in de eerste competitieduels goed voor een handvol doelpunten en assists. Ondertussen waren de resultaten van zijn ploeg ook ronduit indrukwekkend.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

Wéér geen Europese topclub

Maar in het najaar sloeg het noodlot toe. Lang liep namelijk een blessure aan zijn hamstrings op en stond wekenlang aan de kant. In januari maakte hij uiteindelijk zijn comeback. Na enkele wedstrijden herviel hij echter in zijn blessure. En sindsdien kwam de veelbesproken international niet meer in actie.

Hoewel hij een prominente rol opeiste tijdens de viering, bleef zijn aandeel in de Eindhovense successen dus erg beperkt. Door die blessures blijft hij komende zomer normaal gezien ook bij PSV. Zijn droom om een transfer naar een Europese topclub te maken moet dus opnieuw minstens een jaar uitgesteld worden. En dat terwijl hij straks toch weer 25 jaar wordt.

Gepasseerd door Koeman

Donderdag kreeg Lang bovendien nog een nieuwe mokerslag te verwerken. Ondanks zijn mislukte seizoen, had de flankaanvaller stiekem toch gehoopt om met Oranje naar het EK te gaan. Zeker toen de selecties werden opgekrikt tot 26 spelers in plaats van 23 spelers. Maar bondscoach Ronald Koeman maakte donderdag zijn voorselectie bekend en daarin was van hem geen spoor te bekennen. Lang zal dus opnieuw minstens 4 jaar moeten wachten op zijn eerste EK-deelname.

Lang gaat het op termijn toch schoppen tot de Europese top ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

108
108
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

3
3
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

126
126
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

210
210
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

60
60
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

81
81
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

61
61
'Club Brugge in nesten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

127
127
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

278
278
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

175
175
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

86
86
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

29
29
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

207
207
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

244
244
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

401
401
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

361
361
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

248
248
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

41
41
Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Maxim De Cuyper mocht afgelopen weekend in de basis starten en bedankte voor het vertrouwen met twee ...

148
148
Vandenbempt snapt niets van JPL-club: “IJskoude keuze”

De Relegation Play-Offs zijn gedaan en Dender moet het in een tweeluik opnemen tegen Lommel. Peter ...

124
124
Trossard doet onthulling over VAR-controverse

Arsenal is nog steeds op titelkoers en een Belg speelt daar een grote rol in. Leandro Trossard werd ...

46
46
‘Courtois vreest: harde hand Mourinho dreigt bij Real’

José Mourinho wordt nadrukkelijker in verband gebracht met Real Madrid. De Portugese ...

178
178
‘Volgende uitdaging bekend: Openda geeft groen licht’

Loïs Openda kent een snertseizoen bij Juventus. De aanvaller speelt amper in Italië en ...

85
85
‘Club Brugge vreest vertrek: transferprioriteit onthuld’

Club Brugge verwacht een hete transferzomer. Blauw-Zwart strijdt nog volop voor de titel, maar ...

367
367
Absolute knaltransfer: Sadiki spreekt duidelijke taal

De opmars van Noah Sadiki is indrukwekkend. Na zijn transfer van Union SG naar Sunderland is de ...

97
97
Aardschok in Premier League: VAR afgemaakt na 17 replays

De overwinning van Arsenal op het veld van West Ham United zindert nog ferm na. In het absolute slot ...

102
102

Meer sportnieuws