Dramatisch seizoen eindigt met koude douche voor Noa Lang

880 stemmen
Dramatisch seizoen eindigt met koude douche voor Noa Lang

Noa Lang keerde vorige zomer terug naar Nederland en tekende een meerjarig contract bij PSV. In Eindhoven zou hij de poorten naar de Europese top definitief gaan openbeuken. Maar ondanks het behalen van de landstitel, draaide zijn eerste seizoen bij PSV uit op een teleurstelling.

Nadat hij enkele seizoenen had uitgeblonken bij Club Brugge, vond de Nederlandse flankaanvaller dat het afgelopen zomer dringend tijd was voor een nieuwe stap in zijn carrière. Lang koos echter voor een verrassende move. Zo keerde hij terug naar Nederland en tekende hij een meerjarig contract bij PSV.

Aanvankelijk leek dat een goede keuze. De 24-jarige kreeg meteen een basisplaats in het elftal van coach Peter Bosz en was in de eerste competitieduels goed voor een handvol doelpunten en assists. Ondertussen waren de resultaten van zijn ploeg ook ronduit indrukwekkend.

LEES OOK: Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Wéér geen Europese topclub

Maar in het najaar sloeg het noodlot toe. Lang liep namelijk een blessure aan zijn hamstrings op en stond wekenlang aan de kant. In januari maakte hij uiteindelijk zijn comeback. Na enkele wedstrijden herviel hij echter in zijn blessure. En sindsdien kwam de veelbesproken international niet meer in actie.

Hoewel hij een prominente rol opeiste tijdens de viering, bleef zijn aandeel in de Eindhovense successen dus erg beperkt. Door die blessures blijft hij komende zomer normaal gezien ook bij PSV. Zijn droom om een transfer naar een Europese topclub te maken moet dus opnieuw minstens een jaar uitgesteld worden. En dat terwijl hij straks toch weer 25 jaar wordt.

Gepasseerd door Koeman

Donderdag kreeg Lang bovendien nog een nieuwe mokerslag te verwerken. Ondanks zijn mislukte seizoen, had de flankaanvaller stiekem toch gehoopt om met Oranje naar het EK te gaan. Zeker toen de selecties werden opgekrikt tot 26 spelers in plaats van 23 spelers. Maar bondscoach Ronald Koeman maakte donderdag zijn voorselectie bekend en daarin was van hem geen spoor te bekennen. Lang zal dus opnieuw minstens 4 jaar moeten wachten op zijn eerste EK-deelname.

Lang gaat het op termijn toch schoppen tot de Europese top ...

Meest recent

Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

65
65
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

242
242
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

62
62
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

62
62
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

536
536
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

147
147
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

61
61
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

115
115
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

331
331
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

532
532
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

309
309
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

628
628
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

240
240
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

36
36
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

319
319
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

117
117
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

86
86
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

62
62
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

473
473
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

236
236
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

293
293
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

142
142
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

184
184
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

526
526
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

306
306

Meer sportnieuws