Chelsea grote winnaar in PL, géén titel voor Clement en co

door
Chelsea grote winnaar in PL, géén titel voor Clement en co

In de Engelse Premier League is Chelsea FC ondanks een belabberd seizoen alsnog op weg naar een Europees tickets. De Blues waren alvast de grote winnaar van de inhaalmatchen op woensdag. In Schotland zagen Philippe Clement en zijn Rangers vanuit hun zetel hoe aartsrivaal Celtic de landstitel pakte.

LEES OOK: 'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Premier League

Komende zondag valt op de slotspeeldag niet alleen het doek over de Engelse titelstrijd, ook de Europese tickets in de Premier League worden dan verdeeld. En wat dat betreft deed Chelsea een gouden zaak. De Blues hebben zich de laatste weken helemaal herpakt na een belabberd seizoen. En woensdagavond werd ook Brighton over de knie gelegd: 1-2.

Ondertussen werkten ook Manchester United en Newcastle United hun inhaalwedstrijd af. Die eindigde in een 3-2-overwinning voor de thuisploeg. Hierdoor komt Chelsea alleen op de zesde plaats te staan, die recht geeft op een Europees ticket. De Londenaren behouden drie punten meer dan United en Newcastle. Een puntje in de laatste match is dus voldoende voor de Blues, de twee achtervolgers móéten zelf winnen én hopen op een nederlaag van Chelsea op eigen veld tegen Bournemouth.

Ligue 1

Ook in Frankrijk wordt nog volop gestreden om de Europese plekjes. OGC Nice moest woensdag zijn Champions League-droom alvast opbergen. Zo werd met 1-2 verloren van kampioen Paris Saint-Germain. Nice moet daardoor vrede nemen met de vijfde plaats, die recht geeft op de Europa League. Het verrassende Stade Brestois en Lille OSC zijn daardoor zeker van minstens de voorrondes van de Champions League. Zondagavond strijden ze nog om een rechtstreeks ticket voor de poules van de Europa League.

Scottish Premier League

Nadat hij het roer overnam als hoofdcoach, manoeuvreerde Clement zijn Rangers opnieuw in het titeldebat. Maar de Belgische coach en zijn spelers lieten in de laatste rechte lijn enkele steken vallen. En daar profiteerde Celtic optimaal van. Met een overtuigende 0-5-zege op Kilmarnock verzekerden The Bhoys zich mathematisch van de titel, alweer de 54ste (!) uit de clubgeschiedenis.

Chelsea doet volgend seizoen weer mee voor de Engelse titel ...

Meest recent

Sterk Newcastle verpest het weekend van Guardiola

In de Premier League stond om 18u30 een bijzonder leuk duel op het programma. Newcastle United ...

3
3
Westerlo beloont zichzelf niet tegen pover AA Gent

AA Gent en KVC Westerlo zijn aan een wisselvallig seizoen bezig. Soms goed tot zeer goed, soms matig ...

12
12
Hayen verrast: twee sterkhouders ontbreken bij Club Brugge

Club Brugge moet om 20u45 aan de bak in eigen huis tegen Sporting Charleroi. Van Blauw-Zwart wordt ...

109
109
Opluchting bij Union, frustratie bij Cercle: "Extra man"

Union SG won met 2-0 van Cercle Brugge. De landskampioen speelde zeker geen sterke partij, maar ze ...

34
34
Ajax hakt knoop door: grote beslissing over hoofdtrainer

Bij Ajax ontsloegen ze John Heitinga na de tegenvallende resultaten. Technisch directeur Alex Kroes ...

24
24
Van Anderlecht naar de vergeethoek in Westerlo: "Oplossing vinden"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren de nodige spelers uit Neerpede. Er waren verhalen ...

95
95
Hoefkens laat PSV stevig zweten in de Eredivisie

PSV is alweer een tijdje op toerental gekomen in de Eredivisie. De landskampioen ging zopas op ...

30
30
FC Barcelona viert terugkeer naar Camp Nou met glansrijke zege

FC Barcelona speelde in de late namiddag voor het eerst sinds zeer lang weer in Camp Nou. De ruim ...

56
56
Union moet zwoegen, maar legt Cercle toch over knie

Na het puntenverlies tegen zwarte beest KV Mechelen voor de interlandbreak heeft Union zaterdag ...

59
59
Bayern schrikt hard, maar haalt toch weer sloophamer boven

Na het verrassende puntenverlies tegen Union Berlin voor de interlandbreak heeft Bayern München ...

59
59
Bounida maakt statement: grote doorbraak in de maak?

Al jaren geldt Rayane Bounida als één van de allergrootste talenten van België. ...

87
87
'Anderlecht drukt door, maar Man City en Utd op de loer'

Anderlecht trekt sinds de komst van Olivier Renard als technisch directeur volop de kaart van ...

126
126
Vanderbiest hielp KV Mechelen aan verrassende aanwinst

KV Mechelen hoopt dit weekend zijn plaats in de top zes te kunnen behouden, maar daarvoor zal het ...

118
118
'Club Brugge krijgt herkansing bij toptalent'

Club Brugge lijkt weer een bewogen mercato tegemoet te gaan. Het wemelt nu al van de geruchten rond ...

261
261
Chelsea pakt belangrijke zege en mengt zich in titelstrijd

De Engelse titelstrijd zou dit seizoen weleens razend spannend kunnen gaan worden. Daar waar ze de ...

23
23
'Duranville neemt drastische toekomstbeslissing'

De voorbije interlandbreak bracht een opsteker voor de Jonge Duivels, want zij konden nog eens ...

142
142
Schot in roos voor Club: oude bekende doet trio ontploffen

Club Brugge kreeg in de zomer te maken met heel wat belangrijke vertrekkers, maar die werden tot ...

254
254
'Strijd om Mokio is los: grootmacht in polepositie'

Ajax neemt het zaterdagavond in de Eredivisie op tegen Excelsior, maar voor Jorthy Mokio zullen ...

74
74
Renard legt doelstellingen van Anderlecht op tafel

Met een prestigieuze zege tegen Club Brugge leek Anderlecht vlak voor de interlandbreak een grote ...

153
153
Ondanks nieuwe onthullingen: "Ajax moet Overmars kans geven"

Het is de laatste weken weer crisis bij Ajax en dat betekent ook dat er weer druk gespeculeerd wordt ...

41
41
Genk slijpt nieuwe diamant: jonkie apart genomen op training

KRC Genk wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten uit de eigen jeugdopleiding te lanceren. En ...

277
277
Overmars lacht tanden bloot: groot transfernieuws Antwerp

Antwerp FC is bezig aan een behoorlijk tegenvallend seizoen tot dusver. Dat heeft deels te maken met ...

922
922
Lammens slaat heel United met verstomming: Amorim reageert

In de Premier League wil Manchester United maandagavond tegen Everton FC zijn reeks zonder ...

1198
1198
'Club houdt zich vast: winters miljoenenbod op steunpilaar'

Club Brugge heeft niet de gewoonte om sterkhouders te laten gaan in januari, maar maakte daar in het ...

187
187
"Tegen België op het WK? Zou ik héél vervelend vinden"

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

123
123

Meer sportnieuws