Chelsea grote winnaar in PL, géén titel voor Clement en co

door
Chelsea grote winnaar in PL, géén titel voor Clement en co

In de Engelse Premier League is Chelsea FC ondanks een belabberd seizoen alsnog op weg naar een Europees tickets. De Blues waren alvast de grote winnaar van de inhaalmatchen op woensdag. In Schotland zagen Philippe Clement en zijn Rangers vanuit hun zetel hoe aartsrivaal Celtic de landstitel pakte.

LEES OOK: 'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Premier League

Komende zondag valt op de slotspeeldag niet alleen het doek over de Engelse titelstrijd, ook de Europese tickets in de Premier League worden dan verdeeld. En wat dat betreft deed Chelsea een gouden zaak. De Blues hebben zich de laatste weken helemaal herpakt na een belabberd seizoen. En woensdagavond werd ook Brighton over de knie gelegd: 1-2.

Ondertussen werkten ook Manchester United en Newcastle United hun inhaalwedstrijd af. Die eindigde in een 3-2-overwinning voor de thuisploeg. Hierdoor komt Chelsea alleen op de zesde plaats te staan, die recht geeft op een Europees ticket. De Londenaren behouden drie punten meer dan United en Newcastle. Een puntje in de laatste match is dus voldoende voor de Blues, de twee achtervolgers móéten zelf winnen én hopen op een nederlaag van Chelsea op eigen veld tegen Bournemouth.

Ligue 1

Ook in Frankrijk wordt nog volop gestreden om de Europese plekjes. OGC Nice moest woensdag zijn Champions League-droom alvast opbergen. Zo werd met 1-2 verloren van kampioen Paris Saint-Germain. Nice moet daardoor vrede nemen met de vijfde plaats, die recht geeft op de Europa League. Het verrassende Stade Brestois en Lille OSC zijn daardoor zeker van minstens de voorrondes van de Champions League. Zondagavond strijden ze nog om een rechtstreeks ticket voor de poules van de Europa League.

Scottish Premier League

Nadat hij het roer overnam als hoofdcoach, manoeuvreerde Clement zijn Rangers opnieuw in het titeldebat. Maar de Belgische coach en zijn spelers lieten in de laatste rechte lijn enkele steken vallen. En daar profiteerde Celtic optimaal van. Met een overtuigende 0-5-zege op Kilmarnock verzekerden The Bhoys zich mathematisch van de titel, alweer de 54ste (!) uit de clubgeschiedenis.

Chelsea doet volgend seizoen weer mee voor de Engelse titel ...

Meest recent

Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

80
80
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

94
94
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

26
26
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

129
129
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

197
197
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

239
239
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

491
491
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

96
96
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

461
461
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

541
541
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

280
280
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

171
171
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

64
64
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

174
174
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

74
74
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

88
88
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

244
244
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

682
682
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

116
116
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

196
196
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

306
306
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

255
255
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

152
152
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

45
45
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

125
125

Meer sportnieuws