Chelsea grote winnaar in PL, géén titel voor Clement en co

109
Chelsea grote winnaar in PL, géén titel voor Clement en co

In de Engelse Premier League is Chelsea FC ondanks een belabberd seizoen alsnog op weg naar een Europees tickets. De Blues waren alvast de grote winnaar van de inhaalmatchen op woensdag. In Schotland zagen Philippe Clement en zijn Rangers vanuit hun zetel hoe aartsrivaal Celtic de landstitel pakte.

LEES OOK: Chelsea maakt dezelfde fout: "Nieuwe De Bruyne of Lukaku"

Premier League

Komende zondag valt op de slotspeeldag niet alleen het doek over de Engelse titelstrijd, ook de Europese tickets in de Premier League worden dan verdeeld. En wat dat betreft deed Chelsea een gouden zaak. De Blues hebben zich de laatste weken helemaal herpakt na een belabberd seizoen. En woensdagavond werd ook Brighton over de knie gelegd: 1-2.

Ondertussen werkten ook Manchester United en Newcastle United hun inhaalwedstrijd af. Die eindigde in een 3-2-overwinning voor de thuisploeg. Hierdoor komt Chelsea alleen op de zesde plaats te staan, die recht geeft op een Europees ticket. De Londenaren behouden drie punten meer dan United en Newcastle. Een puntje in de laatste match is dus voldoende voor de Blues, de twee achtervolgers móéten zelf winnen én hopen op een nederlaag van Chelsea op eigen veld tegen Bournemouth.

Ligue 1

Ook in Frankrijk wordt nog volop gestreden om de Europese plekjes. OGC Nice moest woensdag zijn Champions League-droom alvast opbergen. Zo werd met 1-2 verloren van kampioen Paris Saint-Germain. Nice moet daardoor vrede nemen met de vijfde plaats, die recht geeft op de Europa League. Het verrassende Stade Brestois en Lille OSC zijn daardoor zeker van minstens de voorrondes van de Champions League. Zondagavond strijden ze nog om een rechtstreeks ticket voor de poules van de Europa League.

Scottish Premier League

Nadat hij het roer overnam als hoofdcoach, manoeuvreerde Clement zijn Rangers opnieuw in het titeldebat. Maar de Belgische coach en zijn spelers lieten in de laatste rechte lijn enkele steken vallen. En daar profiteerde Celtic optimaal van. Met een overtuigende 0-5-zege op Kilmarnock verzekerden The Bhoys zich mathematisch van de titel, alweer de 54ste (!) uit de clubgeschiedenis.

Chelsea doet volgend seizoen weer mee voor de Engelse titel ...

Meest recent

Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

2
2
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

30
30
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

13
13
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

23
23
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

85
85
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

50
50
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

31
31
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

57
57
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

91
91
'Droomtransfer Tresoli: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

150
150
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

371
371
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

120
120
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

207
207
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

34
34
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

145
145
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

31
31
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

167
167
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

407
407
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

95
95
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 van Westerlo. Heel wat ...

446
446
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

193
193
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

53
53
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

192
192
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

629
629
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

165
165

Meer sportnieuws