Transferhysterie bij AA Gent: Baro ramt transferplan erdoor

1334 stemmen
Transferhysterie bij AA Gent: Baro ramt transferplan erdoor

AA Gent staat voor een revolutie in het transferbeleid, met de nadruk op scouting en minder invloed van makelaars. De spanningen tussen de scouting en de voormalige coach Vanhaezebrouck waren nefast voor de interne werking, waarbij slechts twee spelers via de scouting werden aangetrokken.

Vanhaezebrouck's - en Michel Louwagie’s - connecties met makelaars zoals Mogi Bayat versterkten deze trend. Nu duwt Baro voor verandering: meer autonomie voor de scouting, met minder invloed van de coach en makelaars. Baro wil de juiste spelers voor de juiste prijs binnenhalen via de scouting, niet via makelaars.

LEES OOK: Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Amper AA Gent-transfers via de scouting

Eind augustus kwamen sluimerende spanningen tussen Samuel Cardenas, de toenmalige hoofdscout, en Hein Vanhaezebrouck pijnlijk naar voren tijdens de voorstelling van Omri Gandelman en Archie Brown als nieuwe spelers van AA Gent.

Tijdens dit persmoment liet het hoofd scouting duidelijk doorschemeren dat de Israëlische middenvelder een aankoop was van de trainer, terwijl de Engelse verdediger een aankoop was van de scouting.

“Uiteindelijk is hij (Gandelman, red.) een transfer van Hein, honderd procent”, zei Cardenas. Dit leidde tot een ongemakkelijke en gênante situatie, en kort nadien reageerde Vanhaezebrouck geïrriteerd op het onprofessionele persmoment.

Vanhaezebrouck stelde de vraag of Samuel wel de juiste persoon was om dergelijke persconferenties te leiden en benadrukte dat slechts twee spelers in de huidige selectie via de scouting waren aangetrokken, terwijl de overige spelers via Michel Louwagie en diens netwerk en de technische staf werden binnengehaald.

Of via makelaars, want het is algemeen bekend dat Mogi Bayat en Dudu Dahan hun invloed weer stevig lieten gelden bij AA Gent.

Na zijn vakantie keerde Cardenas terug en nam de tijd om alles te overdenken, waarna hij tot de conclusie kwam om zijn ontslag aan te bieden bij de club. De 28-jarige stelde vast dat de invloed van de scouting bij AA Gent steeds verder afnam en dat Vanhaezebrouck steeds meer de controle kreeg over het transferbeleid.

Bayat-cliënt Vanhaezebrouck gaat tegen de scouting in

Hein Vanhaezebrouck was de drijvende kracht achter de komst van Ismaël Kandouss vorige zomer. De coach voerde zelfs de gesprekken om de verdediger naar AA Gent te halen.

Mogi Bayat, tevens de makelaar van Vanhaezebrouck, was ook betrokken bij deze transfer, die bovendien niet gesteund werd door de scouting. Vanhaezebrouck durfde zelfs openlijk te verklaren dat de meeste transfers worden aangeleverd via externe personen.

“De media denken dat de scouting een groot aandeel heeft in de aankopen, maar dat is maximaal 20 procent. Je koopt geen huis omdat je er toevallig één ziet dat je wil kopen. Neen, je koopt er een omdat een makelaar dat aanbiedt. Dat is in voetbal niet anders.”

Dat kon dan wel zo zijn bij AA Gent, maar een gezonde situatie is dat zeker niet. “Dat dit businessmodel van de ‘externe persoon’ nog steeds voor tachtig procent van de transfers verantwoordelijk is, geeft juist aan hoe ziek het voetbal is”, stelde Hans Vandeweghe zelfs in zijn column in De Morgen.

In elk geval moet Vanhaezebrouck ook naar zichzelf kijken wat betreft de komst van Kandouss, die sterk begon bij AA Gent, maar blijft worstelen met blunders, tegendoelpunten en strafschopfouten.

Niet toevallig stond Gent vorige winter dicht bij de komst van Matte Smets van Sint-Truiden.

Baro duwt door: scouting krijgt meer invloed bij AA Gent

AA Gent staat voor een ingrijpende verandering in het transferbeleid, met een nieuwe focus op scouting en een meer autonome rol voor de trainer. Met het vertrek van Hein Vanhaezebrouck en de verwachte aanstelling van Wouter Vrancken als coach, zal de invloed van de trainer op transfers duidelijk verminderen.

Sam Baro, die het roer wil omgooien, benadrukt dat beslissingen niet langer afhankelijk zullen zijn van de goedkeuring van de coach. In plaats daarvan worden er een Manager Non Sports en een Manager Sports aangesteld, waarbij de laatste zich zal richten op een performante scouting.

“De trainer? Die hoort daaronder, niet daartussen”, aldus Het Nieuwsblad.

Baro verklaarde aan Het Laatste Nieuws dat er meer dan ooit naar de scouting wordt gekeken voor de inkomende transfers. De scoutingscel zal worden uitgebreid op korte termijn, met meer vaste mensen in dienst - drie in plaats van één vandaag.

Baro ziet liever een samenspel van trainer, sportief manager, interne scouts en andere functies eventueel.

Baro wil af van de invloed van makelaars: juiste spelers voor juiste bedragen

Baro streeft ernaar het aandeel van makelaars binnen AA Gent te verminderen en de rol van de scouting te versterken bij inkomende en uitgaande transfers.

“Natuurlijk kan je niet rond makelaars. Ze werken nu eenmaal met spelers en clubs, wat niet negatief hoeft te zijn. Maar ik wil meer instroom van de juiste spelers voor de juiste bedragen via onze scouting”, zei Baro.

Bij AA Gent gebeurde het ook dat makelaars al eens werden ingeschakeld voor een bredere visie. Onder de leiding van Baro zal dat niet meer voorkomen, hij is van mening dat makelaars niet moeten meedenken over het bredere plaatje van de club.

"De scouting moet de kern worden van onze inkomende en uitgaande transfers. Makelaars zijn soms te veel aanwezig”, zei de voorzitter in maart aan De Standaard.

Baro gelooft ook niet dat je voor elke uitgaande transfer een makelaar in de deal moet betrekken. Het scoutingsapparaat en de toekomstige Manager Sports moeten dat zelf van a tot z kunnen afhandelen.

De krant wijst erop dat Baro daar onder meer mee doelde op Mogi Bayat, die ook de makelaar is van Vanhaezebrouck.

🚀

AA Gent zet meer in op scouting: goed plan?

Meest recent

Punten van VN: drie buizen bij Duivels, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels zijn vrij tegenvallend aan het WK begonnen. Tijdens hun openingsduel mochten ze ...

422
422
Rudi Garcia verbaast met uitspraken na België - Egypte

De Rode Duivels beginnen het WK 2026 met een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste helft was niet ...

70
70
Tielemans onthult woorden tijdens de rust: sfeer bekend

De Rode Duivels hebben de eerste WK-wedstrijd in de Verenigde Staten gelijkgespeeld tegen Egypte. ...

77
77
Één Rode Duivel de redder: “Zo iemand heb je nodig!”

De Rode Duivels hebben 1-1 gespeeld tegen Egypte. De eerste helft was het zweten voor de Belgen en ...

69
69
Povere start België: invalbeurt Lukaku voorkomt WK-drama

De Rode Duivels hebben niet de beste start van hun WK genomen. Tegen een sterk en stug Egypte leek ...

70
70
Garcia laat wenkbrauwen fronsen: “Wat heeft hij misdaan?”

De Rode Duivels hebben het moeilijk tegen Egypte. Bij de rust keken de Belgen tegen een 0-1 ...

222
222
Nainggolan snoeihard voor Duivels na 'kinderlijke' helft

De Rode Duivels kijken bij de rust tegen een 0-1 achterstand aan. Een afstandsschot was buiten het ...

95
95
"Rampzalig" - Duivel afgemaakt na zorgwekkende eerste helft

De Rode Duivels hebben maandagavond hun WK 2026 op gang getrapt. Maar de eerste helft tegen Egypte ...

292
292
Commotie op WK: bondscoach vliegt buiten na één match

Het wereldkampioenschap is nog geen volledige speeldag ver, toch is het bij bepaalde landen al code ...

32
32
Aanwinst nummer vier: Union haalt revelatie uit eigen land

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

87
87
Basiself Duivels: voetbalfans nemen één naam onder vuur

De Rode Duivels trappen om 21u hun WK-campagne op gang met een verraderlijk duel tegen Egypte. ...

80
80
'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

RSC Anderlecht wil eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer presenteren. In afwachting daarvan zit de ...

275
275
Dé stunt van het WK?! Kaapverdië houdt Spanje in bedwang

Op dag vijf van het wereldkampioenschap is de grootste stunt tot dusver een feit. Vooraf werd een ...

66
66
Opstelling Duivels bekend! Garcia hakt knoop in defensie door

Het wachten is voorbij: de Rode Duivels beginnen eindelijk aan hun campagne op het WK. In Seattle ...

181
181
"Hele wereld weet het" - Egyptenaren vrezen vier Duivels

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

182
182
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

233
233
'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Club Brugge dreigt deze zomer een pak steunpilaren te verliezen, en dus is er op inkomend vlak werk ...

681
681
'KRC Genk vangt jackpot: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

267
267
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

510
510
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

43
43
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

104
104
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

134
134
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

30
30
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

81
81
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

628
628

Meer sportnieuws